Premijer liga BiH - aktuelno

Veeemooo
Postovi: 360
Pridružen/a: 09 dec 2023, 15:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Veeemooo » 20 feb 2024, 15:46

Herson je napisao/la:
20 feb 2024, 13:30
Prvo Klafuricu nisu doveli nijedno pojacanje u prelaznom roku, a sad mu i najbolje igrace prodaju za sicu. Covjek sigurno ima celicne zivce, pa jos trpi ovo sto mu se radi.
Pa Klafuric je taj i koji odlucuje sve o igracima, sto pises kad ne znas tupsone ?

Avatar
H8Z7
Postovi: 3981
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la H8Z7 » 20 feb 2024, 15:47

Veeemooo je napisao/la:
20 feb 2024, 15:46
Herson je napisao/la:
20 feb 2024, 13:30
Prvo Klafuricu nisu doveli nijedno pojacanje u prelaznom roku, a sad mu i najbolje igrace prodaju za sicu. Covjek sigurno ima celicne zivce, pa jos trpi ovo sto mu se radi.
Pa Klafuric je taj i koji odlucuje sve o igracima, sto pises kad ne znas tupsone ?
Koja je cifra transfera?
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Veeemooo
Postovi: 360
Pridružen/a: 09 dec 2023, 15:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Veeemooo » 20 feb 2024, 15:49

H8Z7 je napisao/la:
20 feb 2024, 15:47
Veeemooo je napisao/la:
20 feb 2024, 15:46
Herson je napisao/la:
20 feb 2024, 13:30
Prvo Klafuricu nisu doveli nijedno pojacanje u prelaznom roku, a sad mu i najbolje igrace prodaju za sicu. Covjek sigurno ima celicne zivce, pa jos trpi ovo sto mu se radi.
Pa Klafuric je taj i koji odlucuje sve o igracima, sto pises kad ne znas tupsone ?
Koja je cifra transfera?
Vjeruj mi da ne znam, nigdje jos nije objavljeno koliko sam upratio. Po mom misljenju glup je potez bio prodavati Brunu, ali vidjet cemo eto.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54379
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MortemHz » 20 feb 2024, 15:58

tutankamon1905 je napisao/la:
20 feb 2024, 15:22
Nemam protiv Nardina nista, ali mi nije nimalo drago vidit opet ovu telecu glavusu od njegovog menadzera u Zrinjskom. Taman smo ga se rijesili
Konkurencija je izrazito velika ali je uspio biti jedan od najodvratnijih likova u ovom našem fudbalu
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1332
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 20 feb 2024, 16:07

zeljovolimte je napisao/la:
20 feb 2024, 12:12
I prosirenje, a i smanjenje lige ima smisla.

Prije svega odrediti sudije koje mogu suditi premijer ligu. Odrediti da isti sudija ne moze suditi deset puta istoj ekipi kuci tipa Njegomirovica koji kad god gledam sudi Borcu.

U pitanju je sport, a ne guranje "nacionalnosti". Nek igraju sve ekipe iz RS-a ili Hercegovine.

Tv prava i ostale dobitke za klubove regulisati po placenom porezu, da ne moze skutor iz Posusja ili balija iz Tuzle krasti ovu drzavu i ispadati pametan.

Omoguciti klubovima da reklamiraju onog koga oni hoce, a ne da savez namece..

Hibridne terene na svih 10 terena, VAR, 4 stranca van Ex Yu,prva liga ujedinjena, zakon o sportu, omoguciti da ogra fudbal onome ko zaista to zeli.

Klubove kaznjavati za fasisticke, nacisticke, cetnicke, ustaske simbole..
Možeš li ti (ili neko) naći podatak koliko je to puta Njegomirović sudio Borcu ove sezone?
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la rodjak » 20 feb 2024, 16:19

Sto se tice skracenja lige i igranje 4 puta sa svakim ja sam protiv toga,da je regularna liga pristao bih ali posto nije protiv sam.Evo ti primjer ,Borac bi igro 4 utakmice recimo sa Slogom ,Zvijezdom i tako tim nekim timovima i sta mislite unaprijed koloko je to bodova za Borac.
Pa i s nama bi igrali 2 puta najmanje u BL i mogu dozvoliti da nas jednom povale sudijskim ssiljenjem ali nikako 2 puta.Bilo bi i vise stimanja kad se igraju 4 utakmice sa svakim.

Mislim da bi bolja opcija bila sljedeca

Ostaviti ovako 12 timova i isti raspored (trokruzni) s tim da da zadnja 2 ispadaju sigurno a 9 i 10 mjesto da razigraju za opstanak i ko pobjedi ostaje a onaj koji izgubi dati mu jos jednbu sansu da razigra sa pobjednikom izmedju drugoplasiranog RS-a i drugoplasiranog lige Federacije.

Sta bi se dobilo ovim?.Liga bi bila dodatno interesantna i ne bi moglo biti nikakvih kalkulacija,Vise bi klubova bilo ugrozeno za opstanak pa niko ne bi bio siguran.Dala bi se sansa vise klubova iz nize lige da se mogu plasirati u PL pa bi i nize lige postale interesantnije.Ovi mecevi koji bi se igrali za opstanak bi bili jako gledani i vjerovatno posjeceni pa bi se na neki nacin i dodatno popularizali. I najvaznije sprijeceno bi bilo da nas Borac dva puta povali na svom terenu pod uticajem sudija,jednom mogu podnijeti i nekako :roll: .Razmislite malo i o drugim opcijama evo u Hrvatskoj je taka liga i milion nakvih utakmica sa istim timovima pa ta draz derbija nije toliko u odnosu kad se igra po jedanput,eventualno jos jednom u trecem krugu na domacem terenu.
Mislim da bi ovo ukljucivanje vise timova da mogu ispasti i te utakmice baraza za opstanak i u PL i u nizim ligama za ulazak bi dao vecu interesovanost od ovog skracenja na 10 i igranje cetverokruzno. :kafa:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

fudbalfudbal
Postovi: 2501
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la fudbalfudbal » 20 feb 2024, 16:27

Mora se skratiti prva liga fbih i rs na 10 klubova , reorganizacija svih liga!!!!!
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MrAmarOsim » 20 feb 2024, 16:35

AvantiBL je napisao/la:
20 feb 2024, 16:07
zeljovolimte je napisao/la:
20 feb 2024, 12:12
I prosirenje, a i smanjenje lige ima smisla.

Prije svega odrediti sudije koje mogu suditi premijer ligu. Odrediti da isti sudija ne moze suditi deset puta istoj ekipi kuci tipa Njegomirovica koji kad god gledam sudi Borcu.

U pitanju je sport, a ne guranje "nacionalnosti". Nek igraju sve ekipe iz RS-a ili Hercegovine.

Tv prava i ostale dobitke za klubove regulisati po placenom porezu, da ne moze skutor iz Posusja ili balija iz Tuzle krasti ovu drzavu i ispadati pametan.

Omoguciti klubovima da reklamiraju onog koga oni hoce, a ne da savez namece..

Hibridne terene na svih 10 terena, VAR, 4 stranca van Ex Yu,prva liga ujedinjena, zakon o sportu, omoguciti da ogra fudbal onome ko zaista to zeli.

Klubove kaznjavati za fasisticke, nacisticke, cetnicke, ustaske simbole..
Možeš li ti (ili neko) naći podatak koliko je to puta Njegomirović sudio Borcu ove sezone?
Nevezano za to pročitah post pa htjedoh napravit statistiku sudija koje su sudile svim ekipama kući. Međutim na Sofi ne pišu sudije iz nekog razloga za našu ligu :crazy: te sam momentalno odustao. Ako uhvatim kad volje večeras da se peglam po stranici saveza ili neke druge sportske aplikacije, Rezultatihr ako kod njih ima, možda i odradim.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Veeemooo
Postovi: 360
Pridružen/a: 09 dec 2023, 15:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Veeemooo » 20 feb 2024, 16:44

AvantiBL je napisao/la:
20 feb 2024, 16:07
zeljovolimte je napisao/la:
20 feb 2024, 12:12
I prosirenje, a i smanjenje lige ima smisla.

Prije svega odrediti sudije koje mogu suditi premijer ligu. Odrediti da isti sudija ne moze suditi deset puta istoj ekipi kuci tipa Njegomirovica koji kad god gledam sudi Borcu.

U pitanju je sport, a ne guranje "nacionalnosti". Nek igraju sve ekipe iz RS-a ili Hercegovine.

Tv prava i ostale dobitke za klubove regulisati po placenom porezu, da ne moze skutor iz Posusja ili balija iz Tuzle krasti ovu drzavu i ispadati pametan.

Omoguciti klubovima da reklamiraju onog koga oni hoce, a ne da savez namece..

Hibridne terene na svih 10 terena, VAR, 4 stranca van Ex Yu,prva liga ujedinjena, zakon o sportu, omoguciti da ogra fudbal onome ko zaista to zeli.

Klubove kaznjavati za fasisticke, nacisticke, cetnicke, ustaske simbole..
Možeš li ti (ili neko) naći podatak koliko je to puta Njegomirović sudio Borcu ove sezone?
Od 10 domacih utakmica Borca, 4 je sudio Njegomirovic (Velez, Siroki, Zeljo, Tuzla).

zrinjamo
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 avg 2023, 17:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la zrinjamo » 20 feb 2024, 16:46

AvantiBL je napisao/la:
20 feb 2024, 16:07
zeljovolimte je napisao/la:
20 feb 2024, 12:12
I prosirenje, a i smanjenje lige ima smisla.

Prije svega odrediti sudije koje mogu suditi premijer ligu. Odrediti da isti sudija ne moze suditi deset puta istoj ekipi kuci tipa Njegomirovica koji kad god gledam sudi Borcu.

U pitanju je sport, a ne guranje "nacionalnosti". Nek igraju sve ekipe iz RS-a ili Hercegovine.

Tv prava i ostale dobitke za klubove regulisati po placenom porezu, da ne moze skutor iz Posusja ili balija iz Tuzle krasti ovu drzavu i ispadati pametan.

Omoguciti klubovima da reklamiraju onog koga oni hoce, a ne da savez namece..

Hibridne terene na svih 10 terena, VAR, 4 stranca van Ex Yu,prva liga ujedinjena, zakon o sportu, omoguciti da ogra fudbal onome ko zaista to zeli.

Klubove kaznjavati za fasisticke, nacisticke, cetnicke, ustaske simbole..
Možeš li ti (ili neko) naći podatak koliko je to puta Njegomirović sudio Borcu ove sezone?
Od 8 što je sudio, 5 Borcu.

fks74
Postovi: 9264
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la fks74 » 20 feb 2024, 16:50

Zutti je napisao/la:
20 feb 2024, 14:56
Pablo11 je napisao/la:
20 feb 2024, 11:32
Zutti je napisao/la:
20 feb 2024, 11:26
Najgledaniji klubovi u regionu:

Hajduk: 22.371 prosjek
Crvena zvezda: 11.880 prosjek
Sarajevo: 7.915 prosjek
Osijek: 7.271 prosjek
Dinamo: 6.964 prosjek
Željezničar: 6.045 prosjek

DIV!
Mozes li naci podatak zadnjih 5 godina?
Majstore ni ovo nisam ja istraživao, copy paste s nekog portala (mislim da je reprezentacija bila).
Golemo si Fk Sarajevo. :D

Avatar
tabba77
Postovi: 2262
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la tabba77 » 20 feb 2024, 18:04

slika

Kleptomans 1987

:bow:

Kažu krali da bi finansirali Željkana. :beba:
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
KONTRASVIH
Postovi: 3263
Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
Lokacija: Zanzibar
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la KONTRASVIH » 20 feb 2024, 18:24

1. Zeljo
2. Sarajevo
3. Zrinjski
4. Borac
5. Velez
6. Siroki
7. Celik
8. Sloboda
9. Jedinstvo
10. Slavija
11. Posusje
12. Leotar

Nenadjebivo :ljepota:
SAMO VAS POSMATRAM
SUTORINA JE BIH

Avatar
Lillard
Postovi: 26300
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Lillard » 20 feb 2024, 18:48

U Hrvatskoj imas 9 klubova koji mogu igrati prvu ligu i deseti Sibenik, mozda, sta znaci igrati, znaci biti konkurentan. A mi da imamo i dalje 12 klubova je smijurija. Skrati na 10, cetverokruzno i idemo dalje.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

19vendetta87
Postovi: 4624
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la 19vendetta87 » 20 feb 2024, 18:54

Lillard je napisao/la:
20 feb 2024, 18:48
U Hrvatskoj imas 9 klubova koji mogu igrati prvu ligu i deseti Sibenik, mozda, sta znaci igrati, znaci biti konkurentan. A mi da imamo i dalje 12 klubova je smijurija. Skrati na 10, cetverokruzno i idemo dalje.
Gdje su to svi klubovi iz hnl konkurenti? Hajduk, Dinamo i Rijeka se odvojili u vrhu, a za Rudeš se još nakon 10 kola znalo da ispada.
Istra, Varaždin, Slaven i Gorica igraju revijalne utakmice do kraja sezone, a Osijek i Lokomotiva se bore za cetvrto mjesto, iako je 99% da će Osijek završiti četvrti
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Hansestadt
Postovi: 2469
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Hansestadt » 20 feb 2024, 19:20

Cudno da Sarajevo nije vratilo Mihojevica. Za nasu ligu dobra opcija, bio standardan u 2. Bundesligi.

nastrojeni21
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 jul 2023, 00:28
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la nastrojeni21 » 20 feb 2024, 19:42

Lillard je napisao/la:
20 feb 2024, 18:48
U Hrvatskoj imas 9 klubova koji mogu igrati prvu ligu i deseti Sibenik, mozda, sta znaci igrati, znaci biti konkurentan. A mi da imamo i dalje 12 klubova je smijurija. Skrati na 10, cetverokruzno i idemo dalje.
Liga ti je pokazatelj da imas 12 konkurentnih klubova, tek ove sezone je Zvijezda malo slabija i zaostaje al i dalje nije situacija kao u Hrvatskoj gdje Rudes nema jos pobjede, prosle sezone borba za opstanak bila sve do kraja. I jos jedna bitna stvar u drugoj hrvatskoj ligi svake sezone imas jedan klub koji je spreman da igra prvu ligu i vecini uopste nije ni u planu da nekad zaigraju prvu ligu, dok kod nas u drugoj ligi imas vise klubova sa bazama navijaca i koji su ozbiljniji u tom smislu. Ne mozemo se porediti sa Hrvatskom jer imamo vise fudbalskih centara, u Dalmaciji koja je ogromna se prati jedan klub i imas donekle Sibenik, dok kod nas je sasvim suprotna situacija, skoro svaki kanton ima neki klub koji se fino prati.

Avatar
emir79
Postovi: 8766
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la emir79 » 20 feb 2024, 19:50

Smanjenje lige na 10 klubova bi definitivno donijelo kvalitet. Austrijska liga je to decenijama imala. 4 puta se ekipe sastajale.
Međutim, da bi ovo došlo na duže staze do izražaja, onda bi morali napraviti jedinstvenu 2. ligu BiH, a prve entitetska, samo spustiti za nivo niže. Jer inače ova sva priča ne bi imala nikakvog smisla.

Napraviti da ispadaju iz prve lige 2 direkt , a treći da ima relegaciju za opstanak/ispadanje.

Tako da bi se i u 2. ligi BiH pokazao veliki kvalitet i imali bi se za šta boriti.

2. liga BiH bi recimo imala 16 klubova i drugi sistem takmičenja, a 4 kluba da ispada. Tako da bi po 2 kluba iz 1. lige FBiH i 1. lige RS ulazila u 2. ligu BiH.

Ovako nešto bi zasigurno donijelo kvalitet fudbal. Bar moje mišljenje.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

MostarskiSin
Postovi: 1829
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MostarskiSin » 20 feb 2024, 19:55

Herson je napisao/la:
20 feb 2024, 13:30
Prvo Klafuricu nisu doveli nijedno pojacanje u prelaznom roku, a sad mu i najbolje igrace prodaju za sicu. Covjek sigurno ima celicne zivce, pa jos trpi ovo sto mu se radi.
Kad vec guras nos gdje mu nije mjesto a pri tome nisi upoznat sa situacijom u nasem klubu, moras znati da je Klafuric dobio odrijesene ruke po pitanju igrackog kadra.

Osim sto je sef SŠ, ima mogucnost da sam bira koga ce dovesti i prodati/otpisati. Imao je slobodne ruke da dovede 2 top pojacanja za nasu ligu po svom izboru, Rahimic mu je potvrdio da pare nisu problem vec samo da kaze ime i prezime ali nije htio nista puno mijenjati samo iz razloga da ne kvari atmosferu u svlacionici. Bitnije mu je da ima zajednistvo i dobar tim, a pored svega vjeruje da s trenutnim kadrom moze izboriti europu.

Sto se tice stopera, vjeruj mi da nema razloga za brigu dok je tu Zvonic :mrgreen: salu na stranu, trebao bi doci novi stoper uskoro otprilike u rangu Brune, mozda cak i bolji. Ovako smo dali Bruni 6 plata, prodajom zaradili nesto para na njemu a da smo ga odbili prodati mozda bi igrao preko qurca i izbio nam europu na kraju.

MostarskiSin
Postovi: 1829
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MostarskiSin » 20 feb 2024, 20:07

Virtu4l je napisao/la:
20 feb 2024, 13:40
CampobelloDiMazara je napisao/la:
20 feb 2024, 13:14
Ne znam kako vam je promaklo neki dan spominjanje Batka na ovoj temi od mozda najveceg kocijasa :puke:
Možeš li naći taj post?
Vjerovatno misli na ovo

mosarajvosa83 je napisao/la:
18 feb 2024, 03:09
Pablo11 je napisao/la:
18 feb 2024, 01:35

Uvijek ste bili braca, samo nisam siguran jel ratni zlocinac i u Borcu bio na nekom mjestu u klubu.
Pitaj Batka i Seselja mada mozda i Dr. Karajlic zna?

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 12345678922, supervizor, VVM i 27 gostiju.