Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la DamirT » 25 feb 2024, 22:08

Zaniolo je napisao/la:
25 feb 2024, 22:07
DamirT je napisao/la:
25 feb 2024, 22:05
Licniznanstvenik je napisao/la:
25 feb 2024, 21:58
meanhwille okupile se Kraljice šoka
nisam jolicnikola
slika
:kafa:
jolicnikola veci retard od njumanujea a to je bas tesko
neznam kako da neko oboli ovolkacko
Brat svako malo stavljao ovaj gif i jedno 50 smajlija sto se smiju :urnebes:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 25 feb 2024, 22:09

enobarca je napisao/la:
25 feb 2024, 21:49
Ako je nas stvorio bog ko je onda stvorio boga
Pomoci cu federeru. :) Pitanje je besmisleno, zasto? Jer pitas nesto sto je suprotno definiciji boga.. Bog ne bi bio bog da ga je neko stvorio, tako da mu osobina ne moze biti da je stvorenje, a samim tim i pitanje ne valja. Boga znamo samo po definiciji a pitati kontra definicije nema smisla. Isto kao da bi pitao sto trougao nema cetiri strane?

Ispravnije pitanje moze biti da pitas federera na osnovu cega je personalnog Boga proglasio tvorcem svega toga? Zasto to nije recimo sam univerzum kao ukupnost svih stvari i pojava? Zasto uopce tvorac?

Licniznanstvenik
Postovi: 815
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Licniznanstvenik » 25 feb 2024, 22:11

DamirT je napisao/la:
25 feb 2024, 22:08
Zaniolo je napisao/la:
25 feb 2024, 22:07
DamirT je napisao/la:
25 feb 2024, 22:05


slika
:kafa:
jolicnikola veci retard od njumanujea a to je bas tesko
neznam kako da neko oboli ovolkacko
Brat svako malo stavljao ovaj gif i jedno 50 smajlija sto se smiju :urnebes:
koja trolčina je bio, zato je i zasluženo banovan
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
SimonRozman
Postovi: 44
Pridružen/a: 01 sep 2023, 11:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SimonRozman » 25 feb 2024, 22:15

slika

Ferdo i Jure na slici :rol: :rol:
Človek mora biti sam, da bi spoznal druge.

Avatar
alemsa
Postovi: 23961
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 25 feb 2024, 22:17

Federer je u pravu u smislu da sve na svijetu ima svoju svrhu, male su sanse da je covjek kao najinteligentnije bice planete bez svrhe. S druge strane zivimo na planeti gdje jedni druge jedemo da bi prezivjeli, prilicno surovo da neko ili nesto to uradi/ napravi namjerno
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Lillard
Postovi: 26300
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Lillard » 25 feb 2024, 22:28

DamirT je napisao/la:
25 feb 2024, 22:05
Licniznanstvenik je napisao/la:
25 feb 2024, 21:58
meanhwille okupile se Kraljice šoka
nisam jolicnikola
slika
:kafa:
:rol: :rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2107
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la CAGarfia » 25 feb 2024, 22:31

jolicnikola je postavljao pitanja o njegovim sisarama na Wish&Go podkastu. Ovom prilikom pozdrav za legendu. :bih:

Avatar
Centre forward
Postovi: 6150
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Centre forward » 25 feb 2024, 22:36

enobarca je napisao/la:
25 feb 2024, 22:05
Judd je napisao/la:
25 feb 2024, 22:02
enobarca je napisao/la:
25 feb 2024, 21:49
Ako je nas stvorio bog ko je onda stvorio boga
Ovo je u osnovi besmisleno pitanje. Bog nije stvoren. Jer da jeste, bio bi stvorenje a ne Bog.

Da se odgovori 'Stvorio ga je taj i taj' onda ćeš ti pitati 'ko je stvorio tog i tog'. I tako u nedogled. Nonsens.
Pa otkud on tu iz niceg, mi nismo mogli biti tu ali eto on jeste, takodjer besmisleno.Ali svakom njegovo, kompleksna tema.
Homo Sapiens nema taj kapacitet da razumije. Jednostavno je tako. Kao što i nauka kaže da je recimo svemir beskonačan iako percepcija našeg mozga u realnosti ne poznaje beskonačnost. Nismo sposobni da je razumijemo i objasnimo.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54379
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la MortemHz » 25 feb 2024, 22:37

enobarca je napisao/la:
25 feb 2024, 21:31
VensanKasel je napisao/la:
25 feb 2024, 15:32


@Arvid za 5 sati 100 hiljada pregleda , ubi Debeli sa još Debljim brašno :rol:
Kako je ovaj nedzmin ikako ziv, lik se zadise dok izgovori dvije recenice ko da je maraton trcao
edit: sa ovim drugim krmkom da jedem za istim stolom ili bi morao ustati i otici ili bi mu zabio noz izmedju ociju, vidi ga sto mljacka, nista iritantnije na svijetu nema :mrgreen:
Brate imaš svoju, pusti ba. Pusti ba, imaš svoju :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 25 feb 2024, 22:38

Svrha neke stvari postoji ako postoji kreator ili majstor koji je to naprvio, i dao mu svrhu. Besmisleno je pričati o svrsi ako nema kreatora ili tvorca ili plana/ideje. Stvar da bi imala svrhu morala je biti zamisljena, isplanirana i uređena da bi zadovoljila ili se uklopila u svoju svrhu. Onda, ako je riječ dokazivanju Boga i stvorca svrhom tu nastaje kružni argument gdje samom svrhom dokazuješ kreatora, a isti svojim djelima pravi svrhu. Što je odmah slab argument.
Stvari na zemlji po sebi su u svrsi jer komuniciraju ili su u interakciji sa drugim stvarima. A u interakciji su jer su podložne prirodnim zakonima.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 25 feb 2024, 22:39

sljivo je napisao/la:
25 feb 2024, 22:09
enobarca je napisao/la:
25 feb 2024, 21:49
Ako je nas stvorio bog ko je onda stvorio boga
Pomoci cu federeru. :) Pitanje je besmisleno, zasto? Jer pitas nesto sto je suprotno definiciji boga.. Bog ne bi bio bog da ga je neko stvorio, tako da mu osobina ne moze biti da je stvorenje, a samim tim i pitanje ne valja. Boga znamo samo po definiciji a pitati kontra definicije nema smisla. Isto kao da bi pitao sto trougao nema cetiri strane?

Ispravnije pitanje moze biti da pitas federera na osnovu cega je personalnog Boga proglasio tvorcem svega toga? Zasto to nije recimo sam univerzum kao ukupnost svih stvari i pojava? Zasto uopce tvorac?
Pa priroda i univerzum i jest najvisa sila. To je nauka davno prezentirala i objasnila. To sto je ljudima uvijek potrebna neka zanimacija i autoritet koji nam je probavljiviji je drugi par rukava.

Pocetna premisa svake nauke i svakog otkrica je sumnja u postojano znanje, dok je u religiji ista zabranjena. To ti je sto ti je. Nema upgradea znanja. Ja sebe smatram vjernikom, ali ni slucajno religioznom osobom. Vjerujem da postoji neka visa sila iznad nas (Priroda), ali u religijske bajke i basne sam otprilike prestao vjerovat s nekih 13 godina, posjecujuci dzuma namaze, kad sam shvatio da je svaka hutba zapravo bila jeftina obrnuta psihologija. Sta god da uradis, pokajanje i eto te opet u igri.

Avatar
Arvid
Postovi: 17217
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 25 feb 2024, 22:44

I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 25 feb 2024, 22:46

AshburtonG je napisao/la:
25 feb 2024, 22:39

Pa priroda i univerzum i jest najvisa sila. To je nauka davno prezentirala i objasnila. To sto je ljudima uvijek potrebna neka zanimacija i autoritet koji nam je probavljiviji je drugi par rukava.

Pocetna premisa svake nauke i svakog otkrica je sumnja u postojano znanje, dok je u religiji ista zabranjena. To ti je sto ti je. Nema upgradea znanja. Ja sebe smatram vjernikom, ali ni slucajno religioznom osobom. Vjerujem da postoji neka visa sila iznad nas (Priroda), ali u religijske bajke i basne sam otprilike prestao vjerovat s nekih 13 godina, posjecujuci dzuma namaze, kad sam shvatio da je svaka hutba zapravo bila jeftina obrnuta psihologija. Sta god da uradis, pokajanje i eto te opet u igri.
Panteista?

Većina filozofa religije su rekli ako već postoji bog, ili koncept boga, to može biti samo panteistički. Ostali koncepti su nekoherentni.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 25 feb 2024, 22:46

alemsa je napisao/la:
25 feb 2024, 22:17
Federer je u pravu u smislu da sve na svijetu ima svoju svrhu, male su sanse da je covjek kao najinteligentnije bice planete bez svrhe. S druge strane zivimo na planeti gdje jedni druge jedemo da bi prezivjeli, prilicno surovo da neko ili nesto to uradi/ napravi namjerno
Prema islamu, covjek je stvoren da se klanja svom Tvorcu.

Zasto imamo nered, zasto ginu djeca, zasto ljudi jedni drugima cine zlo, iako je Bog u konacnici dobar ? Ne mozemo da saznamo najvisu realnost, jer je nase znanje ograniceno na pojavni svijet, a duhovne istine leze van domena iskustva. Nasim culnim dozviljajima razum namece strukturu i poredak prema ovom fizickom svijetu.

Taj Tvorac moze sta hoce, sve s ciljem konacnog suda i vjecnosti. Ako je onaj svijet jedino sto iskreno vrijedi, onda oni neduzni stradali, mogli bi imati neopisivu nagradu.

Citao sam i izucavao svu validnu literaturu bilo za evoluciju ili filozofiju, a vjerujem da smo stvoreni.

Alfred R. Wallace, covjek kojeg je Darwin tretirao kao suosnivaca teorije evolucije putem prirodne selekcije, smatrao je da ljudski mozak posjeduje osobenosti koje prevazilaze mogucnosti prirodne selekcije.

Onda Mirvat, istaknuti biolog i clan Kraljevske akademije, smatrao je da je covjekovo tijelo moglo evoluirati ali da covjekova racionalna i duhovna strana to nisu mogle itd.

U jednom isjecku jedne nevjerovatne knjige stoji - kako se postavlja pitanje zato bi sakupljacko drustvo stvaralo gradjevine tipa Gobekli Tepea, koje nisu imale korisnu svrhu za taj period i kontekst okruzenja, vec kako su validna istrazivanja pokazala, podignuto je u neke kulturne svrhe. :mrgreen:
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 25 feb 2024, 22:52, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

soko
Postovi: 3778
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 25 feb 2024, 22:51

AshburtonG je napisao/la:
25 feb 2024, 20:27
ASD je napisao/la:
25 feb 2024, 20:19
AshburtonG je napisao/la:
25 feb 2024, 20:05
To mi je zelja. Medjutim, vecina jarana ili u braku ili u nekim vezama, pa im ne daju zene/djevojke. Znaju da bi bile zaboravljene nakon dvije Caipirinhe u roku od odmah. :mrgreen:

Jbg Brazilke su pokupile svu najbolju genetiku. Medjutim, negdje sam citao da su npr njihovim muskarcima uglavnom bjelkinje i to mrsave zanimljive. Mogli bi neki trade napravit s ovim nasim genetskim otpadom. :mrgreen:
Meni osobno brazilke nisu nešto, a i generalno te cure iz latinske amerike. Više volim ove iz slavenskih država. Ruskinje su mi možda i najbolje.
Ma latine su meni vatra. Najblize tome u Evropi su Albanke. Nije toliko do izgleda, nego zbog energije. Ruskinje su prelijepe zene, ali energija mezara iz 18 vijeka. Plus sto su teske sponze. Kad bih birao za zenit, latine bi mi bile na samom vrhu.

Srbijanke su mi isto top. Generalno su Srbijanci lijep narod. Turci im dali kosu i taman ten, a od Slavena uzeli fizikalije. Idealna kombinacija.
Tacno tako. Al ima puno do i izgleda. Lijepe i zgodne.
Najljepse zene sam vidio u Kolumbiji, jos same prilaze. Vole nas sa balkana.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 25 feb 2024, 22:53

Kakva ba energija, to bude zanimljivo prva 3 mjeseca.

Zene sa prevelikom energijom = moraš svakodnevno zabavljati + ne prestaje mljet.

Ako pričate o običnim susretima od dan-dva oke.

Ali ne upuštajte se u ozbiljnije veze sa hiperaktivnim zenama.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
H8Z7
Postovi: 3981
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la H8Z7 » 25 feb 2024, 22:55

AshburtonG je napisao/la:
25 feb 2024, 20:05
soko je napisao/la:
25 feb 2024, 16:33
AshburtonG je napisao/la:
25 feb 2024, 09:29
Ja sam prosao cijelu Evropu i nigdje nisam vidio boljih picoka i manje grudnjaka nego u Istanbulu. :salut:
I to bio tokom korone, kad je bukvalno ulicama setalo skoro iskljucivo domace stanovnistvo. Svakih 15m se zaljubis ponovo. Zamotane zene vidis samo oko dzamije. Moram priznat da sam i ja mislio da su Turci veci vjernici. Doduse, na taj pogresan trag me navela vjerovatno njihova dijaspora koja namjerno prkosi domacinu u stranim zemljama. Nesto poput nasih novopecenih vehabijica, koji otkriju islam cim predju njemacku granicu, a ne znaju fatihu proucit.
Jbt kad smo kod ovog, evo vratio se iz Brazila.
Zene :ljepota: kako nako mogu biti gradjene. kosa, face sve
To mi je zelja. Medjutim, vecina jarana ili u braku ili u nekim vezama, pa im ne daju zene/djevojke. Znaju da bi bile zaboravljene nakon dvije Caipirinhe u roku od odmah. :mrgreen:

Jbg Brazilke su pokupile svu najbolju genetiku. Medjutim, negdje sam citao da su npr njihovim muskarcima uglavnom bjelkinje i to mrsave zanimljive. Mogli bi neki trade napravit s ovim nasim genetskim otpadom. :mrgreen:
Isto sam čitao da Latinjani vole Europljanke.
Ne bilo loše imati Brazilku ili općenito iz J. Amerike ženu, zamisli dobiješ sina brazilska samba bosanskog šarma :mrgreen: fazon mali dribla ko Neymar a stav Džeke ima :rol:
Zadnja izmjena: H8Z7, dana/u 25 feb 2024, 22:56, ukupno mijenjano 1 put.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2400
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la JayCatwright » 25 feb 2024, 22:56

Foto + video, Rio fakat pije, Federeru ne otvaraj
slika

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la AshburtonG » 25 feb 2024, 22:56

sljivo je napisao/la:
25 feb 2024, 22:46
AshburtonG je napisao/la:
25 feb 2024, 22:39

Pa priroda i univerzum i jest najvisa sila. To je nauka davno prezentirala i objasnila. To sto je ljudima uvijek potrebna neka zanimacija i autoritet koji nam je probavljiviji je drugi par rukava.

Pocetna premisa svake nauke i svakog otkrica je sumnja u postojano znanje, dok je u religiji ista zabranjena. To ti je sto ti je. Nema upgradea znanja. Ja sebe smatram vjernikom, ali ni slucajno religioznom osobom. Vjerujem da postoji neka visa sila iznad nas (Priroda), ali u religijske bajke i basne sam otprilike prestao vjerovat s nekih 13 godina, posjecujuci dzuma namaze, kad sam shvatio da je svaka hutba zapravo bila jeftina obrnuta psihologija. Sta god da uradis, pokajanje i eto te opet u igri.
Panteista?

Većina filozofa religije su rekli ako već postoji bog, ili koncept boga, to može biti samo panteistički. Ostali koncepti su nekoherentni.
Pa eto negdje izmedju panteizma i agnosticizma. Mada vise naginjem ovom drugom, iako zapravo jedno i ne iskljucuje drugo. Vjerujem da mi kao bica uopce ne mozemo doci do tih visina inteligencije i spoznaje kako bi uopce dosli do odgovora. Cak i da postoji personificirani bog, ne vjerujem da mi mogli doci do tog traga. Panteizam je svakako safe bet. To je skoro nemoguce oboriti. Cak sam misljenje da u opisima boga u velikoj vecini religija zapravo i pricaju o prirodi i „sveukupnosti“, a samo daju ime.
Zadnja izmjena: AshburtonG, dana/u 25 feb 2024, 22:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Jabroni
Postovi: 705
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Jabroni » 25 feb 2024, 22:57

JayCatwright je napisao/la:
25 feb 2024, 22:56
Foto + video, Rio fakat pije, Federeru ne otvaraj
slika
Pa vidi, izignorisao je pitanje o alkoholu.
If I speak :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.