NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Bratstvo Gračanica?

Anketa je završila: 27 apr 2024, 08:12.

Pobjeda
10
77%
Neriješeno
1
8%
Poraz
2
15%
 
Ukupno glasova: 13

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 18 mar 2024, 13:27

PonosniSmogovci je napisao/la:
17 mar 2024, 23:48


Ovo ih neopravdava ni 1% ali cist penal koji nije sudjen. I ono s Durmisem je sumnjivo ne vidi se dobro na snimku. Plus onaj produžetak od 3 minute. Nismo bas miljenici sudija pogotovo po gostovanjima.



Evo i drugi penal.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

PonosniSmogovci
Postovi: 735
Pridružen/a: 24 maj 2019, 19:09
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la PonosniSmogovci » 18 mar 2024, 13:44

Ne vidi se bas dobro ali ako je bilo kontakta siguran penal.

Znaci na kraju, dva penala, bezbroj sitnih prekrsaja, 0 minute nadoknade u prvom poluvremenu, 3 minute nadoknade u drugom poluvremenu. Sve to na ionako labilne glave nasih fudbalera utice.

Upravo, odazovi se Mirvicu pa makar bili jedini. :D

Avatar
Venom
Postovi: 335
Pridružen/a: 18 nov 2023, 11:35
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Venom » 18 mar 2024, 14:12

Trebali smo izac sa terena :rol: :rol: :rol:
Srce, čast i ponos!

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 18 mar 2024, 14:18

Treba ovim našim igračima i Dariju objasniti da im dolazi ekipa čiji predsjednik zavrsi u bolnici kada ih Čelik pobjedi. Tako da će sigurno biti debelo premirani samo da se osveti Čeliku a vjerovatno mu je sada jos veca želja zbog one licence..
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Truhlo
Postovi: 5270
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 18 mar 2024, 14:24

avenija je napisao/la:
18 mar 2024, 14:18
Treba ovim našim igračima i Dariju objasniti da im dolazi ekipa čiji predsjednik zavrsi u bolnici kada ih Čelik pobjedi. Tako da će sigurno biti debelo premirani samo da se osveti Čeliku a vjerovatno mu je sada jos veca želja zbog one licence..
Sociosi vs Jak čovjek :ljepota:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
samocelik
Postovi: 6039
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samocelik » 18 mar 2024, 14:36

Mušija dolazi na stadion koji sanja sezonama. :mrgreen:
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
laudrop
Postovi: 1339
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 18 mar 2024, 15:08

Vodio je Mušija i neformalno klub i kad smo prvu utakmicu igrali. Bio je i na toj utakmici prisutan. Ne vjerujem ja da će se on sad previše inatit. Treba im pobjeda to je sigurno, bore se za opstanak. Premirani su svaku utakmicu. Ali namazana je to persona koja želi mjesto u savezu, idu izbori, ne bi me čudilo da je zvao predstavnike našeg kluba na neki sastanak ili da će se na utakmici pokušati dodvoriti upravi.
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

dinodino2019
Postovi: 2448
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 18 mar 2024, 15:52

laudrop je napisao/la:
18 mar 2024, 15:08
Vodio je Mušija i neformalno klub i kad smo prvu utakmicu igrali. Bio je i na toj utakmici prisutan. Ne vjerujem ja da će se on sad previše inatit. Treba im pobjeda to je sigurno, bore se za opstanak. Premirani su svaku utakmicu. Ali namazana je to persona koja želi mjesto u savezu, idu izbori, ne bi me čudilo da je zvao predstavnike našeg kluba na neki sastanak ili da će se na utakmici pokušati dodvoriti upravi.
Sreca pa je omrazen kako kod nase Uprave tako i navijaca. Samo.pobjeda dolazi u obzir, inace igraci i Damjanovic noga iz kluba. Nismo mi bas u komotnoj situaciji da si mozemo priustiti dalje kikseve na domacem terenu
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 18 mar 2024, 17:17

Fakat postaje zamorno citati nakon svake lose utakmice insistiranje na takmicarskom dijelu. Iskren da budem ja zamjerim nasoj upravi sto je ljetos podlegla tim pritiscima i krenula u remont tima. Potrosile su se vece pare nego sto su trebale a nije se nista dobilo. Mi smo trebali ili ostati u drugoj ligi ili dovesti dva igraca ljetos i kapak. Ali sta je tu je sada.

Trenutne igre nasih momaka su van svakog prosjeka i neprihvatljive su bez obzira koliko bili podkapacitirani kao igraci. Kao sto neko ranije napisa, ne moras biti Mesi da se malo pokrenes, otkrijes, otvoris prostor saigracu, uputis jedan dva polu upotrebiljiva pasa i sta vec ne. Zasto se to ne desava to treba Damjanovica pitati. Imao je dovoljno vremena da uvidi mogucnosti svakog igraca individualno i sad neka ih reda. Vardo po meni mora igrati u sredini jer mi trenutno boljeg nemamo. A on je puno bolji u sredini nego nazad. Meni jos od Klisa mrak na oci pada kada ga vidim nazad u pocetnoj postavi. Nije to za njega i ne treba ga trpati dole kad bi svaku gubili. Kad bi mogli ocekivati Horica da se vrati? S Mehicem se mora malo popricati, ne moze biti prihvatljivo da covjek svaku, ama bas svaku utakmicu igra i ide ko' sivonja. Igrac koji igra srcem je uvijek dobro dosao, ali ne mozes biti glup.

Mi se moramo malo na zemlju spustiti. Jos smo mi daleko od zelene grane, ali isto tako smo svaki dan sve blize i blize. Bez dobrih temelja nema ni krova. Raduje cinjenica da se klub rijesava dugovanja, a jos mi je draze sto ne trube o svakoj marki koju otplate. Mislim da bi bilo pozitivno da kada otplate sva dugovanja UIO da to objave, da kada se otplate sva dugovanja ovim s kojim su reprogramirana da se i to objavi jer se time zavrsava jedna era poslovanja kluba u koji bi neki da nas ponovo uvuku, ili da objave kada se napokon odblokiraju racuni. Osim toga ja licno nebi puno nesto objavljivao sve izmedju toga. Raduje sto i juniori i kadeti igraju dobro i sto su prvi u svojim ligama. To se treba gurati sto vise, Zenica je uvijek imala potencijala. Raduje i ova liga osnovnih skola. Vrlo rado bih da vidim npr. da Celik aplicira za neka sredstva prema kantonu ili fbih kad se odblokira racun pa da od slijedece sezone svaka skola ima svoju ligu razreda koja bi kulminirala turnirom skola, i tako svake godine.

I da se razumijemo, sto se tice PR kluba. Ja sam nastimao notifikacije na socijalnim medijima i ne mogu ostati od njih koliko ih klub salje. Svaka kritika koja se tice frekvencije pa i kvaliteta postova za mene nije opravdana. Svakako da uvijek moze i vise i bolje i inovativnije a i kvalitetnije ali nije da fali. Radi se sasvim dobar posao. Samo i navijaci moraju malo sebe da uloze a ne da se samo kritikuje. Mi da imamo 200 aktivnih ljudi na socijalnim medijima koji dijele objave, koji pozivaju raju itd. Imali bi 50-60k pratilaca na svim kanalima za dva mjeseca a i nebi bilo rupe u Zenici gdje se nebi znao svaki detalj koji se objavi. Da se malo trznemo pa da uz karte koje ljudi kupuju za utakmice prodajemo i neku vrstu donatorske kolekcionarske karte i to bi pomoglo. Ima tu jos milion stvari koje mi obicni prasinari mozemo uraditi da se klub brze izdigne u zonu gdje moze da razmislja o ulaganju ozbiljnih novaca u prvi tim.

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 18 mar 2024, 21:02

Hocel se pomjerit ovaj broj makar na 461 jer 460 vec stoji 20 dana il se raja ne učlanjuje više!
::::SAMO ČELIK::::

dinodino2019
Postovi: 2448
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 18 mar 2024, 21:11

Nedjelja 15:30 zvanicno
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
redbull93
Postovi: 14408
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 18 mar 2024, 21:48

zamorano je napisao/la:
18 mar 2024, 21:02
Hocel se pomjerit ovaj broj makar na 461 jer 460 vec stoji 20 dana il se raja ne učlanjuje više!
Bit ce uskoro +100

Trenutno se medju clanovima 12tih igraca u Viber grupi povela akcija o uclanjenju 100 djece u klub. Akcije je krenula sasvim spontano, a cilj je djecu jos vise pribliziti klubu, a i klubu dati jednu malu finansijku inekciju. Odaziv je za 3 dana vec skupljenih 1500KM, fali jos nekih 500KM da se zaokruzi ova cifra od 100 djece uclanjenih u klub.

Mi smo ovdje takodjer 12ti igrac, pa red je da vam prenesem i ovu akciju. Ukoliko neko zeli da se pridruzi nek pise ovdje ili u pp za podatke ili cemo kolektivno po 10,20,30KM na ime forumasa.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 19 mar 2024, 12:18

habuba je napisao/la:
18 mar 2024, 17:17
Fakat postaje zamorno citati nakon svake lose utakmice insistiranje na takmicarskom dijelu.
habuba je napisao/la:
18 mar 2024, 17:17
Raduje cinjenica da se klub rijesava dugovanja, a jos mi je draze sto ne trube o svakoj marki koju otplate. Mislim da bi bilo pozitivno da kada otplate sva dugovanja UIO da to objave, da kada se otplate sva dugovanja ovim s kojim su reprogramirana da se i to objavi jer se time zavrsava jedna era poslovanja kluba u koji bi neki da nas ponovo uvuku, ili da objave kada se napokon odblokiraju racuni. Osim toga ja licno nebi puno nesto objavljivao sve izmedju toga.
Druze ova dva pasusa su u koliziji, jer ti nije po volji sto ljudi insistiraju na takmicarskom dijelu, ali ti je drago sto se ne trubi o svakoj vracenoj marki. U stvari, upravo i insistiraju na tome, jer je puno veci fokus informisanja na igracima nego na trenutnim prioritetima.

Razumijem da ti se svidja kako to klub kulturno radi i po ps-u jest kad se proces zavrsi da se tad i objavi vijest. Ipak, to bi bilo sasvim u redu u normalnim okolnostima kad je klub vec stao na zdrave noge. Medjutim, u trenutnoj situaciji je bolje sto vise naglasavati apsolutno svaki uspjeh po pitanju oporavka i biti konstantan u tome. Koristiti svaku ukazanu priliku i prostor da se djeluje na javno mnijenje. Svaki put kad klub vrati neki dug ili postigne bilo kakav organizacijski napredak onda treba da te vijesti budu u eteru i da o tom nasa zajednica prica. Takve stvari bi morale biti u fokusu i nije ih dovoljno jednom objaviti kao svakodnevnu prolaznu vijest, a s druge strane, primjera radi, stancati stotine slika ekipe. U tom slucaju podilazis masi i stavljas fokus na sportski segment. Neka slika ekipe, jer klub mora uredno pratiti sportski segment, ali i trenutni prioriteti zasluzuju mnogo veci fokus. Iz svih uglova koristiti svaku dobru informaciju da se ljudima priblizi sto vise put ka oporavku i napredak kluba kako bi bili sto vise osvijesteni i zbog tog motivisani da dolaze na stadion, te da doprinose u tom dizanju kluba. Sto vise objasnjavati i ponavljati moze biti samo dobro za budjenje svijesti da ljudi dolaze na stadion prije svega zbog kluba i da stavljaju njegov interes na prvo mjesto.

Mogu razumjeti da su ocekivanja da ljudi valjda shvate sami nakon jednog obavjestenja kako stoje stvari, ali nista u toku borbe nije na taj nacin postignuto. Tek kad su se stvari ponavljale i pojacano djelovalo onda su se dovoljno priblizile ljudima i bili su postizani rezultati, jer je tad masa to prihvatala. Brojni su primjeri i za ovo sto govorim. Kako ono kazu, prosjecnom Balkancu treba ponoviti 7 puta jednu te istu stvar, ima nesto u tom. Daleko od tog da potcjenjujem ljude, ali u danasnje vrijeme treba dokuciti do ljudi i to zahtijeva mnogo vise informisanja. Svaki moguci prostor da se prezentuje zdrav put kojim klub treba koristiti da stvara vjernu zajednicu kojoj je interes kluba na prvom mjestu i s tim zdrav sistem vrijednosti. Naravno, da neko ne pomisli da pricam o vjernoj zajednici kao o jednoumlju sto je upravo suprotno od svih vrijednosti koje clanski sistem mora da gaji. Sve se mora bazirati na argumentima i svaka konstruktivna kritika uvijek mora biti dobrodosla. Medjutim, na ovu temu oko budjenja svijesti kod ljudi za ljubav o klubu neminovno je ponavljati i iz vise uglova priblizavati sve dobre stvari vezane za klub kako bi to bio najveci motiv za podrsku klubu djelima u svojim mogucnostima.

Ako se ne ponavlja, ljudi zaboravljaju i onda dolazi do ovakvih misljenja koje cu postaviti u nastavku. Momak ima pravo na njega kao i svako. Ipak, i mimo ukupnog rada za klub neke stvari ne dopiru, ali upravo zato treba konstantno buditi svijest i ponavljati da se vidi prava slika svega ucinjenog i onog cemu klub stremi.
Asimdemineri je napisao/la:
17 mar 2024, 08:41
Onda pored mentaliteta koji jest problematičan naročito u Zenici, treba postaviti pitanje da li je taj projekat održiv obzirom da se već 4 godine skoro pa i ne vidi napredak? Vraćanje dugova je nažalost nevidljivo ne vidi se na terenu, ne priča se među navijačima.
U suprotnom, ovakve stvari nakon dvije decenije devastacije i skoro 10 godina napora i borbe za oporavak kluba su porazne.

Da se jos jednom ponove samo neke stvari. Mozda se ne vidi na terenu iako je klub od kantonalne dosao do ranga iza Premijer lige. Ono o cemu vrijedi da navijaci pricaju i sto ne smije biti nevidljivo je sljedece. Klub je u proteklih par godina uspio kao obavezu skinuti vecinu tereta milionskih dugova da se klub ne ugasi. Tradicija koju su generacije predaka krojile. Izborio se protiv nakaradne politike da opstane. Nakon jednog zatvorenog i politicki podobnog sistema koji je odgovarao grobarima kluba i koji nas je skoro unistio, skrojen je sistem kao zdrav temelj koji svakom iskrenom Čelikovcu daje sansu da ukaze na sve dobro i lose odnosno svako ima jednaku sansu da iznese svoj stav i djeluje u interesu kluba, a taj dio je vec na svakom od nas individualno. Koliko je nama individualno iskreno stalo do kluba toliko cemo se i zauzeti.

I na kraju, svaki vraceni dug je korak blize da se klub svakako posveti i tim rezultatima na terenu. Klub je pregurao ono najteze i sad zasluzuje podrsku svih nas u svom dizanju. Ima uvijek i gresaka i prostora da to bude bolje, ali moramo cijeniti priliku koju klub ima da se odrzava na zdravom putu i da nekad iskoristi svoj potencijal. Ovo je putovanje i ne ide samo biti navijac kad su rezultati dobri i kad se slavi nego smo mi ti kao crno-crvena zajednica koja mora biti vjetar u ledja svom Čeliku. Godine borbe za opstanak kluba su primjer toga i sad trebamo svi zajedno jos jace pogurati da klub ubrza proces tog oporavka. Svi mi zajedno odlucujemo o tom napretku i toga moramo biti svjesni. Svako nase i najmanje djelo na zdravom putu pomaze klubu da postane stabilan i jak! Svako djelo je doprinos tome da Čelik dodje u tu situaciju da u buducnosti igra evropske tekme na Bilinom! Sve je do nas, i rast i pad i neuspjeh i uspjeh! Koliko Zenica voli Čelik, takav ce klub u buducnosti i imati! Svako sam sebe treba zapitati koliko zaista voli Čelik i koliko je spreman uciniti za svoj klub!

Budi Čelikov član, podrzi klub na stadionu trenutno i bez obzira na rezultate na terenu i daj svoj doprinos u skladu sa svojim mogucnostima. Budi zadovoljan sa onim sto si ti kao navijac ili simpatizer dao za svoj klub da bi uspio ostvariti uspjehe koje svi zelimo! To je ljubav za Čelik, a kad tako svi gledamo onda ce klub imati mnogo jaci vjetar u ledja, jer Čelik je Zenica!

OVE STVARI SE MORAJU KONSTANTNO PONAVLJATI!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

DdIiNnOo
Postovi: 649
Pridružen/a: 31 mar 2009, 20:31
Lokacija: 25/05/2011
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DdIiNnOo » 19 mar 2024, 13:25

zamorano je napisao/la:
18 mar 2024, 21:02
Hocel se pomjerit ovaj broj makar na 461 jer 460 vec stoji 20 dana il se raja ne učlanjuje više!
Ja sam se učlanio ima skoro tri sedmice , 480 broj članske 🤷
Čelik do bagro

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 19 mar 2024, 13:49

Steelman je napisao/la:
19 mar 2024, 12:18
habuba je napisao/la:
18 mar 2024, 17:17
Fakat postaje zamorno citati nakon svake lose utakmice insistiranje na takmicarskom dijelu.
habuba je napisao/la:
18 mar 2024, 17:17
Raduje cinjenica da se klub rijesava dugovanja, a jos mi je draze sto ne trube o svakoj marki koju otplate. Mislim da bi bilo pozitivno da kada otplate sva dugovanja UIO da to objave, da kada se otplate sva dugovanja ovim s kojim su reprogramirana da se i to objavi jer se time zavrsava jedna era poslovanja kluba u koji bi neki da nas ponovo uvuku, ili da objave kada se napokon odblokiraju racuni. Osim toga ja licno nebi puno nesto objavljivao sve izmedju toga.
Druze ova dva pasusa su u koliziji, jer ti nije po volji sto ljudi insistiraju na takmicarskom dijelu, ali ti je drago sto se ne trubi o svakoj vracenoj marki. U stvari, upravo i insistiraju na tome, jer je puno veci fokus informisanja na igracima nego na trenutnim prioritetima.

Razumijem da ti se svidja kako to klub kulturno radi i po ps-u jest kad se proces zavrsi da se tad i objavi vijest. Ipak, to bi bilo sasvim u redu u normalnim okolnostima kad je klub vec stao na zdrave noge. Medjutim, u trenutnoj situaciji je bolje sto vise naglasavati apsolutno svaki uspjeh po pitanju oporavka i biti konstantan u tome. Koristiti svaku ukazanu priliku i prostor da se djeluje na javno mnijenje. Svaki put kad klub vrati neki dug ili postigne bilo kakav organizacijski napredak onda treba da te vijesti budu u eteru i da o tom nasa zajednica prica. Takve stvari bi morale biti u fokusu i nije ih dovoljno jednom objaviti kao svakodnevnu prolaznu vijest, a s druge strane, primjera radi, stancati stotine slika ekipe. U tom slucaju podilazis masi i stavljas fokus na sportski segment. Neka slika ekipe, jer klub mora uredno pratiti sportski segment, ali i trenutni prioriteti zasluzuju mnogo veci fokus. Iz svih uglova koristiti svaku dobru informaciju da se ljudima priblizi sto vise put ka oporavku i napredak kluba kako bi bili sto vise osvijesteni i zbog tog motivisani da dolaze na stadion, te da doprinose u tom dizanju kluba. Sto vise objasnjavati i ponavljati moze biti samo dobro za budjenje svijesti da ljudi dolaze na stadion prije svega zbog kluba i da stavljaju njegov interes na prvo mjesto.

Mogu razumjeti da su ocekivanja da ljudi valjda shvate sami nakon jednog obavjestenja kako stoje stvari, ali nista u toku borbe nije na taj nacin postignuto. Tek kad su se stvari ponavljale i pojacano djelovalo onda su se dovoljno priblizile ljudima i bili su postizani rezultati, jer je tad masa to prihvatala. Brojni su primjeri i za ovo sto govorim. Kako ono kazu, prosjecnom Balkancu treba ponoviti 7 puta jednu te istu stvar, ima nesto u tom. Daleko od tog da potcjenjujem ljude, ali u danasnje vrijeme treba dokuciti do ljudi i to zahtijeva mnogo vise informisanja. Svaki moguci prostor da se prezentuje zdrav put kojim klub treba koristiti da stvara vjernu zajednicu kojoj je interes kluba na prvom mjestu i s tim zdrav sistem vrijednosti. Naravno, da neko ne pomisli da pricam o vjernoj zajednici kao o jednoumlju sto je upravo suprotno od svih vrijednosti koje clanski sistem mora da gaji. Sve se mora bazirati na argumentima i svaka konstruktivna kritika uvijek mora biti dobrodosla. Medjutim, na ovu temu oko budjenja svijesti kod ljudi za ljubav o klubu neminovno je ponavljati i iz vise uglova priblizavati sve dobre stvari vezane za klub kako bi to bio najveci motiv za podrsku klubu djelima u svojim mogucnostima.

Ako se ne ponavlja, ljudi zaboravljaju i onda dolazi do ovakvih misljenja koje cu postaviti u nastavku. Momak ima pravo na njega kao i svako. Ipak, i mimo ukupnog rada za klub neke stvari ne dopiru, ali upravo zato treba konstantno buditi svijest i ponavljati da se vidi prava slika svega ucinjenog i onog cemu klub stremi.
Iskren da budem ne vidim kako su ta dva pasusa u koliziji niti kako je relevantno 80% ovog sto si ti napisao iznesenom u ova gore dva pasusa. Ako sam dobro shvatio tvoj argument je da posto nemamo rezultata i na njih se ne koncentrisemo trebamo umjesto timskih postova na socijalnim medijima da ih zamijenimo sa organizaciono/finansijskim postovima koji ce se koncentrisani na te uspjehe kluba?! Mislim da nema potrebe za tim stvarima. Ljudima kojim moras objasnjavati do dana danasnjeg zasto je se otislo u kantonalu ligu i zasto se stvari rade na nacin na koji se rade nema pomoci da im 100 hodza i popova dovedes. To je samo gubljenje dragocjene energije na neki Don Kihotski posao. Ja sam misljenja da jedan udarni PR naboj, presica ili nesto slicno nakon rijesavanja krupnijeg problema vrijedi vise nego sjeckanje i prikazivanje malih uspjeha. Mali uspjesi su dobri za menadzment kluba i nas koji bas aktivno pratimo klub kao podstrek za jaci i bolji rad, ali prosjecnim ljudima ce sluziti samo da kazu "a zasto nije i ovo, ili ono."

Ne mozes ti probuditi nekog ko se ne zeli probuditi. Mozes ga samo ostaviti da spava i nakon sto se sam probudi moze da se ukljuci na nacin na koji zeli, a probuditi se moze samo ako ga dobro trznes, a ne da ga ljuljkas svako malo (nadam se da razumijes analogiju).

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 19 mar 2024, 14:16

habuba je napisao/la:
19 mar 2024, 13:49
Steelman je napisao/la:
19 mar 2024, 12:18
habuba je napisao/la:
18 mar 2024, 17:17
Fakat postaje zamorno citati nakon svake lose utakmice insistiranje na takmicarskom dijelu.
habuba je napisao/la:
18 mar 2024, 17:17
Raduje cinjenica da se klub rijesava dugovanja, a jos mi je draze sto ne trube o svakoj marki koju otplate. Mislim da bi bilo pozitivno da kada otplate sva dugovanja UIO da to objave, da kada se otplate sva dugovanja ovim s kojim su reprogramirana da se i to objavi jer se time zavrsava jedna era poslovanja kluba u koji bi neki da nas ponovo uvuku, ili da objave kada se napokon odblokiraju racuni. Osim toga ja licno nebi puno nesto objavljivao sve izmedju toga.
Druze ova dva pasusa su u koliziji, jer ti nije po volji sto ljudi insistiraju na takmicarskom dijelu, ali ti je drago sto se ne trubi o svakoj vracenoj marki. U stvari, upravo i insistiraju na tome, jer je puno veci fokus informisanja na igracima nego na trenutnim prioritetima.

Razumijem da ti se svidja kako to klub kulturno radi i po ps-u jest kad se proces zavrsi da se tad i objavi vijest. Ipak, to bi bilo sasvim u redu u normalnim okolnostima kad je klub vec stao na zdrave noge. Medjutim, u trenutnoj situaciji je bolje sto vise naglasavati apsolutno svaki uspjeh po pitanju oporavka i biti konstantan u tome. Koristiti svaku ukazanu priliku i prostor da se djeluje na javno mnijenje. Svaki put kad klub vrati neki dug ili postigne bilo kakav organizacijski napredak onda treba da te vijesti budu u eteru i da o tom nasa zajednica prica. Takve stvari bi morale biti u fokusu i nije ih dovoljno jednom objaviti kao svakodnevnu prolaznu vijest, a s druge strane, primjera radi, stancati stotine slika ekipe. U tom slucaju podilazis masi i stavljas fokus na sportski segment. Neka slika ekipe, jer klub mora uredno pratiti sportski segment, ali i trenutni prioriteti zasluzuju mnogo veci fokus. Iz svih uglova koristiti svaku dobru informaciju da se ljudima priblizi sto vise put ka oporavku i napredak kluba kako bi bili sto vise osvijesteni i zbog tog motivisani da dolaze na stadion, te da doprinose u tom dizanju kluba. Sto vise objasnjavati i ponavljati moze biti samo dobro za budjenje svijesti da ljudi dolaze na stadion prije svega zbog kluba i da stavljaju njegov interes na prvo mjesto.

Mogu razumjeti da su ocekivanja da ljudi valjda shvate sami nakon jednog obavjestenja kako stoje stvari, ali nista u toku borbe nije na taj nacin postignuto. Tek kad su se stvari ponavljale i pojacano djelovalo onda su se dovoljno priblizile ljudima i bili su postizani rezultati, jer je tad masa to prihvatala. Brojni su primjeri i za ovo sto govorim. Kako ono kazu, prosjecnom Balkancu treba ponoviti 7 puta jednu te istu stvar, ima nesto u tom. Daleko od tog da potcjenjujem ljude, ali u danasnje vrijeme treba dokuciti do ljudi i to zahtijeva mnogo vise informisanja. Svaki moguci prostor da se prezentuje zdrav put kojim klub treba koristiti da stvara vjernu zajednicu kojoj je interes kluba na prvom mjestu i s tim zdrav sistem vrijednosti. Naravno, da neko ne pomisli da pricam o vjernoj zajednici kao o jednoumlju sto je upravo suprotno od svih vrijednosti koje clanski sistem mora da gaji. Sve se mora bazirati na argumentima i svaka konstruktivna kritika uvijek mora biti dobrodosla. Medjutim, na ovu temu oko budjenja svijesti kod ljudi za ljubav o klubu neminovno je ponavljati i iz vise uglova priblizavati sve dobre stvari vezane za klub kako bi to bio najveci motiv za podrsku klubu djelima u svojim mogucnostima.

Ako se ne ponavlja, ljudi zaboravljaju i onda dolazi do ovakvih misljenja koje cu postaviti u nastavku. Momak ima pravo na njega kao i svako. Ipak, i mimo ukupnog rada za klub neke stvari ne dopiru, ali upravo zato treba konstantno buditi svijest i ponavljati da se vidi prava slika svega ucinjenog i onog cemu klub stremi.
Iskren da budem ne vidim kako su ta dva pasusa u koliziji niti kako je relevantno 80% ovog sto si ti napisao iznesenom u ova gore dva pasusa. Ako sam dobro shvatio tvoj argument je da posto nemamo rezultata i na njih se ne koncentrisemo trebamo umjesto timskih postova na socijalnim medijima da ih zamijenimo sa organizaciono/finansijskim postovima koji ce se koncentrisani na te uspjehe kluba?! Mislim da nema potrebe za tim stvarima. Ljudima kojim moras objasnjavati do dana danasnjeg zasto je se otislo u kantonalu ligu i zasto se stvari rade na nacin na koji se rade nema pomoci da im 100 hodza i popova dovedes. To je samo gubljenje dragocjene energije na neki Don Kihotski posao. Ja sam misljenja da jedan udarni PR naboj, presica ili nesto slicno nakon rijesavanja krupnijeg problema vrijedi vise nego sjeckanje i prikazivanje malih uspjeha. Mali uspjesi su dobri za menadzment kluba i nas koji bas aktivno pratimo klub kao podstrek za jaci i bolji rad, ali prosjecnim ljudima ce sluziti samo da kazu "a zasto nije i ovo, ili ono."

Ne mozes ti probuditi nekog ko se ne zeli probuditi. Mozes ga samo ostaviti da spava i nakon sto se sam probudi moze da se ukljuci na nacin na koji zeli, a probuditi se moze samo ako ga dobro trznes, a ne da ga ljuljkas svako malo (nadam se da razumijes analogiju).
Relevantno je, jer ako zelis da ljude prestane demotivisati takmicarski dio onda im trebas konstantno trubiti o uspjesima kluba na drugim poljima. Nazalost, jos uvijek je takva situacija, ali blizi se vrijeme kad ce i tome doci kraj. Ipak, treba i dalje biti strpljiv.

Nisam napisao umjesto timskih postova vec razumijem da klub mora uredno obavjestavati o sportskom segmentu sto sam napisao, ali ove druge vijesti o napretku kluba na drugim poljima moraju biti pojacane ako zelimo ipak veci interes za klub i kad su rezultati na terenu losi. Spominjes presicu koja je jaca od tih navedenih malih vijesti, a nije pitanje ili-ili nego neka i malih vijesti konstantno i presica i da se koristi svaki moguci prostor za osvjestavanje o znacaju kluba, kao i njegovim prioritetima i svim uspjesima na svim poljima.

Don Kihotovski posao je bio i bojkot od 3 godine i izmisljanje rjesenja u vidu statuta po clanskom modelu i stvaranje klime za reprogram i izvesti vise hiljada ljudi na proteste (dobar primjer, kad smo samo obavjestavali o protestima s plakatima i po mrezama izlazilo je od 50 do par stotina ljudi, kad smo udarili jace i oglasavali na sva zvona te iskoristili sve sto smo mogli onda su izasle te hiljade ljudi) i antikampanja i kantonalna liga i dovoditi sponzore u takvim okolnostima i sve ovo sto klub trenutno radi.

Sve je to Don Kihotovski, ali i sve je to pravilo stepenicu po stepenicu da bismo sad bili mnogo blizi oporavku. Sve je bilo tesko, pa se opet i napredovalo. Tako i ta prica o budjenju svijesti da ljudi prije svega na Bilino dolaze zbog svega onog sto Čelik predstavlja je jako bitna za buducnost kluba. Jedini uslov za podrsku mora biti da klub zdravo radi, a mimo toga rezultata na terenu ce biti i dobrih i losih. Posebno, u ovakvim okolnostima ce oscilirati, ali nasa zajednicka misija je da ubrzamo napredak kluba. Za takvu stvar nam je potreban motiv, a za motivaciju svi argumenti su u budjenju svijesti. Svi argumenti za jak i stabilan klub koji se oslanja na svoju publiku su u budjenju svijesti. Neizmjerno bitno je da navijaci znaju vrijednost kluba i da im interes kluba bude na prvom mjestu. I zato je bitno sto vise informisati i ponavljati o svemu onom sto koristi klubu za njegov napredak.

Sve dok je cejf za igru pod svaku cijenu bitniji od interesa kluba bice slabiji interes za klub kad su losiji rezultati na terenu. I zato je bitno konstantno argumentovati, osvjestavati, ponavljati itd. Doce vrijeme kad ce se vlastiti cejf i rezultati na terenu poklopiti, ali dotad moramo odrzati kurs zdravog rada i davati djelima podrsku klubu bez obzira na rezultate na terenu.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 19 mar 2024, 16:06

DdIiNnOo je napisao/la:
19 mar 2024, 13:25
zamorano je napisao/la:
18 mar 2024, 21:02
Hocel se pomjerit ovaj broj makar na 461 jer 460 vec stoji 20 dana il se raja ne učlanjuje više!
Ja sam se učlanio ima skoro tri sedmice , 480 broj članske 🤷
Et super da smo makar saznali da se pomjerila brojka na minimum 480 da nas ima članova.
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
FliX
Postovi: 4708
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 19 mar 2024, 17:26

Moramo pobjedit MDK. Ukoliko ne pobjedimo, bit ce vesela borba za opstanak. Kako stvari stoje dva kluba ispadaju.

convict35
Postovi: 362
Pridružen/a: 25 dec 2017, 19:40
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la convict35 » 20 mar 2024, 14:56

FliX je napisao/la:
19 mar 2024, 17:26
Moramo pobjedit MDK. Ukoliko ne pobjedimo, bit ce vesela borba za opstanak. Kako stvari stoje dva kluba ispadaju.
Nama je vec borba za opstanak i to na svim poljima

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 20 mar 2024, 18:38

Nama je vec cetiri godine borba za goli opstanak kluba, ali neki bi da gledaju "dobar" fudbal po cijenu gasenja.

Puna podrska za UO!
Celik!3,2,2.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.