Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Venom
Postovi: 340
Pridružen/a: 18 nov 2023, 11:35
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Venom » 22 mar 2024, 18:57

Željko Sopić! Samo dok osvoji titulu sa Rijekom.
Srce, čast i ponos!

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la lumani » 22 mar 2024, 18:59

D97 je napisao/la:
22 mar 2024, 17:17
Semper je napisao/la:
22 mar 2024, 17:01
Sergej Barbarez :bih:
Koga je on trenirao majke ti?
Nece ga ni Velez :!:

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la lumani » 22 mar 2024, 19:01

muharemovicdzelo je napisao/la:
22 mar 2024, 16:52
Idealan kandidat bi bio Muslić, a odmah nakon njega Jakirović i Bajramović. Mislim da bi oni bili idealni da se gradi sistem sa mladim igračima.

Ali kako je red da H komponenta imenuje kandidata, ukoliko budu birali, očekujem da će doći neko sa te strane.

Kako sam upratio, nema puno opcija sa te strane, po meni jedino Bišćan, Čačić (iako je star) i Šegrt. Možda preko nekih šema bi uletili Soldo i Štimac.
Koji Bajramovic :?:

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 22 mar 2024, 19:09

Imamo osam jakih utakmica, bez ikakvog imperativa. Po meni idealno da se oformi ekipa koja će krenuti u rekonstrukciju i zasukati rukave. Neko ko ima volje i želje da radi i da se dokazuje. Meni su tu Selimović, Muslić, Dudić, ponajprije Ibišević i/ili Bajramović . Reći će raja da nemaju iskustva kao treneri, ali oni već dugo rade kao pomoćni i imaju iskustva. sigurno bi se zadali da se dokažu, a i znali bi motivisati ekipu čini mi se.
Uglavnom, išao bi na ljude koji su mladi, željnini dokazivanja, kod kojih ima i faktor patriotizma i koji neće letiti za parama.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

soko
Postovi: 3778
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la soko » 22 mar 2024, 19:49

Horoz je napisao/la:
22 mar 2024, 19:09
Imamo osam jakih utakmica, bez ikakvog imperativa. Po meni idealno da se oformi ekipa koja će krenuti u rekonstrukciju i zasukati rukave. Neko ko ima volje i želje da radi i da se dokazuje. Meni su tu Selimović, Muslić, Dudić, ponajprije Ibišević i/ili Bajramović . Reći će raja da nemaju iskustva kao treneri, ali oni već dugo rade kao pomoćni i imaju iskustva. sigurno bi se zadali da se dokažu, a i znali bi motivisati ekipu čini mi se.
Uglavnom, išao bi na ljude koji su mladi, željnini dokazivanja, kod kojih ima i faktor patriotizma i koji neće letiti za parama.
Ova dvojica imaju u planu da naprave neke karijere. Pogotovo Vedo, dosao je u NY da krene polako. Tako je i sa Dudicem, pitanje da li bi on pristao. Inace ako dodju ovdje i ne naprave nista onda propade karijera. Nisu ljudi budale

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 400
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la muharemovicdzelo » 22 mar 2024, 19:54

lumani je napisao/la:
22 mar 2024, 19:01
Koji Bajramovic :?:
Šener!? Zlatan normalno, koji bi drugi bio. :mrgreen:
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Imajednabrigada
Postovi: 1705
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Imajednabrigada » 22 mar 2024, 20:00

Horoz je napisao/la:
22 mar 2024, 19:09
Imamo osam jakih utakmica, bez ikakvog imperativa. Po meni idealno da se oformi ekipa koja će krenuti u rekonstrukciju i zasukati rukave. Neko ko ima volje i želje da radi i da se dokazuje. Meni su tu Selimović, Muslić, Dudić, ponajprije Ibišević i/ili Bajramović . Reći će raja da nemaju iskustva kao treneri, ali oni već dugo rade kao pomoćni i imaju iskustva. sigurno bi se zadali da se dokažu, a i znali bi motivisati ekipu čini mi se.
Uglavnom, išao bi na ljude koji su mladi, željnini dokazivanja, kod kojih ima i faktor patriotizma i koji neće letiti za parama.
Naravno, inace izbor selektora je nezahvalno prognozirati posebno ovdje u nasem ambijentu.

Ali stvarno mislim da je sad taj trenutk kada Ce se morati napraviti neki totalni zaokret i okrenuti se mladim i ambicioznim strucnim ljudima.

Svakako ibisevic i Bajramović bi bili neko obecavajuce rjesenje pa sad pitanje kako bi se snašli.

Jos prije izbora Kodre bio je ponudjen Miron Muslic ali nazalost nisu ga uopce uzeli u razmatranje.

Sad ne znam da li i on uopce bi imao zelju biti selektor jer jako dobro gradi klupsku karijeru, ali on bi bio idealno rješenje u ovom trenutku jer je moderan trener posebno za rad sa mladjim igracima koji su tu i ovi sto bi trebali doci.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
kempes
Postovi: 403
Pridružen/a: 05 mar 2024, 22:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la kempes » 22 mar 2024, 20:08

Savo će odvesti reprezentaciju u pakao a možda i u nestanak

bhshaman
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 jul 2008, 09:07
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la bhshaman » 22 mar 2024, 20:13

Feđa Dudić, Vlado Jagodić, Nusret Musemić

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 22 mar 2024, 20:16

Imajednabrigada je napisao/la:
22 mar 2024, 20:00
Horoz je napisao/la:
22 mar 2024, 19:09
Imamo osam jakih utakmica, bez ikakvog imperativa. Po meni idealno da se oformi ekipa koja će krenuti u rekonstrukciju i zasukati rukave. Neko ko ima volje i želje da radi i da se dokazuje. Meni su tu Selimović, Muslić, Dudić, ponajprije Ibišević i/ili Bajramović . Reći će raja da nemaju iskustva kao treneri, ali oni već dugo rade kao pomoćni i imaju iskustva. sigurno bi se zadali da se dokažu, a i znali bi motivisati ekipu čini mi se.
Uglavnom, išao bi na ljude koji su mladi, željnini dokazivanja, kod kojih ima i faktor patriotizma i koji neće letiti za parama.
Naravno, inace izbor selektora je nezahvalno prognozirati posebno ovdje u nasem ambijentu.

Ali stvarno mislim da je sad taj trenutk kada Ce se morati napraviti neki totalni zaokret i okrenuti se mladim i ambicioznim strucnim ljudima.

Svakako ibisevic i Bajramović bi bili neko obecavajuce rjesenje pa sad pitanje kako bi se snašli.

Jos prije izbora Kodre bio je ponudjen Miron Muslic ali nazalost nisu ga uopce uzeli u razmatranje.

Sad ne znam da li i on uopce bi imao zelju biti selektor jer jako dobro gradi klupsku karijeru, ali on bi bio idealno rješenje u ovom trenutku jer je moderan trener posebno za rad sa mladjim igracima koji su tu i ovi sto bi trebali doci.
Iskreno ne računam na Muslića, kao ni Selimovića, ni Dudića. Svi imaju relativno pristojne ekipe i priliku da se dokazuju na klupskom nivou, zašto bi rizikovali dolaskom bh cirkus? Naročito Muslić, koji može u lige 5 bez problema.
Najgore bi bilo da opet dovedu neke metuzaleme ili lažne trenere, poput Miloševića. Nisam ni za ove bhpl legende, oni bi tu uskočili samo da čvaknu dobar ugovor i tale se sa lokalnim menadžerima.
Ova varijanta sa mlađim ex reprezentativcima bi bila nahbolja. Gori od četvorke iz ovih kvalifikacija ne mogu biti.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Brazzzoo123
Postovi: 189
Pridružen/a: 30 dec 2020, 16:25
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Brazzzoo123 » 22 mar 2024, 20:19

Treba neko kome ne puca k. za repkom i ko je spreman po svaku cijenu dovesti od danas nove mladje igrace. Idealno bi bilo neko od bivsih reprezentativaca kome je stalo da se dokaze i napravi nesto. Problem je da malo ko ima A licencu i da se ozbiljno bavi poslom. A ovi sto imaju nece da ostave klubove. Jedino upariti nekog kao Akrapovica i Topica i dati im jedan ciklus.

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la lumani » 22 mar 2024, 20:32

muharemovicdzelo je napisao/la:
22 mar 2024, 19:54
lumani je napisao/la:
22 mar 2024, 19:01
Koji Bajramovic :?:
Šener!? Zlatan normalno, koji bi drugi bio. :mrgreen:
Taj bi nam pomogao :rol: :rol:

aqarius
Postovi: 3909
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la aqarius » 22 mar 2024, 20:49

Niko ko živi ,radi,diše na Balkanu,niko od starih,zaslužnih.Mogu neki naši ali koji su karijere,život,kulturu stekli vani.Kad naš insan prolazi i kraj kamena stane ,i on se jadnik odmah promijeni,pukne,utali,ugradi u nešto.Mi nemamo prvo kulture,poštenja,morala da bilo šta vodimo,upravljamo.Neki kulturni i moralno jaki tipovi tipa Vedada,Bajramovića, ili tako nekih mladih neiskvarenih momaka .

Kobayashi
Postovi: 204
Pridružen/a: 09 okt 2020, 23:40
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Kobayashi » 22 mar 2024, 20:54

Ako se bude mijenjalo samo da bi se "nesto" promijenilo a da nije bas neki upgrade...bolje da ostane Savo.
Ovo mijenjanje selektora svako 2, 3, 4 utakmice je smiješno i neozbiljno.

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 22 mar 2024, 21:00

Niko ne misli da je mijenjanje selektora svakih par mjeseci dobro, ali što da stanemo na kvazitreneru Miloševiću?
Pobjeda protiv Lihtenštajna i 4 poraza, dvije najveće bruke reprezentacije, protraćen baraž, nijedno ispunjeno obećanje.....
Zašto da ostane trener koji je gori od Peteva, Hadžibegića, Kodre, a ove smo otjerali? Pritom uopšte i nije trener.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 22 mar 2024, 21:06

aqarius je napisao/la:
22 mar 2024, 20:49
Niko ko živi ,radi,diše na Balkanu,niko od starih,zaslužnih.Mogu neki naši ali koji su karijere,život,kulturu stekli vani.Kad naš insan prolazi i kraj kamena stane ,i on se jadnik odmah promijeni,pukne,utali,ugradi u nešto.Mi nemamo prvo kulture,poštenja,morala da bilo šta vodimo,upravljamo.Neki kulturni i moralno jaki tipovi tipa Vedada,Bajramovića, ili tako nekih mladih neiskvarenih momaka .
:thumbup:
Usudio bih se reći da i većina domaćih igrača ima isti mentalitet kao njihovi treneri, mentori.
Sinoć su momci iz dijaspore pokazali kako se bori i igra.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 400
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la muharemovicdzelo » 22 mar 2024, 21:09

Muslić bi bio najbolja opcija realno, samo kao što neko reče, da li je realno da napusti Belgiju i dobar klub da bi došao kod nas?

Ako se dobro sjećam, ljetos je Romano pisao kako je imao ozbiljne ponude (Italija i Njemačka) ali je odlučio ostati u Bruggeu.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8136
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 22 mar 2024, 21:11

Probati sa Selimbegovićem ne bi bilo loše, možda.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

fanatik19
Postovi: 104
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la fanatik19 » 22 mar 2024, 21:14

Sta mislite konacno o nekom domacem treneru tipa Musemic Coric Dudic Marinovic zasluzio je neko i domaci kad smo postali ovakav cirkus. A i iskreno tu su ljudi konstantno znaju situaciju za razliku od velike vecine dosadasnjih selektora

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la DamirT » 22 mar 2024, 21:18

fanatik19 je napisao/la:
22 mar 2024, 21:14
Sta mislite konacno o nekom domacem treneru tipa Musemic Coric Dudic Marinovic zasluzio je neko i domaci kad smo postali ovakav cirkus. A i iskreno tu su ljudi konstantno znaju situaciju za razliku od velike vecine dosadasnjih selektora
Bilo bi samo vise oyebina iz nase lige.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Imajednabrigada i 12 gostiju.