Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 25 mar 2024, 16:58

Netanyahu razočaran odlukom UN-a i SAD-a: Otkazao posjetu delegacije Bijeloj kući

Premijer Izraela Benjamin Netanyahu je otkazao posjetu izraelske delegacije Bijeloj kući nakon što su SAD odustale od prijetnje da će staviti veto na glasanje Vijeća sigurnosti UN-a kojim se traži hitan prekid vatre u Gazi.

Netanyahu je ranije zaprijetio da će otkazati posjetu Washingtonu koja je bila zakazana za početak ove sedmice kako bi uslijedili razgovori o planiranoj izraelskoj ofanzivi na grad Rafah u Gazi.

Odluka Netanyahu je uslijedila nakon što je danas Vijeće sigurnosti Ujedinjenih nacija usvojilo rezoluciju kojom se traži prekid vatre u Gazi. SAD su bile suzdržane.

U saopćenju iz kabineta premijera, Izrael navodi da SAD ovom odlukom štete ratnim naporima i pokušajima da se oslobode taoci.

U saopštenju se ta odluka naziva "jasnim povlačenjem od dosljednog stava SAD-a u Vijeću sigurnosti od početka rata" i onom koja "daje nadu Hamasu da će im međunarodni pritisak omogućiti da dobiju primirje bez oslobađanja talaca".

Naime, potez SAD-a signalizira rastuće neslaganje između njih i njegovog saveznika Izraela.

SAD su bile uzdržane od glasanja, dok je ostatak od 15 članova Vijeća glasao za.

Ranije je blokirala rezolucije kojima se poziva na prekid vatre, rekavši da bi takav potez bio pogrešan dok se između Izraela i Hamasa nastavljaju pregovori o primirju i oslobađanju talaca.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12973
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 25 mar 2024, 17:03

Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 16:40
Ne razumijem kako neko ko je Bosnjak moze biti protiv Amera.
A šta ja znam, nekako mi se ogade ljudi koji financiraju genocid. Nisam ja protiv njih, samo protiv njihove politike na BI.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Saurman
Postovi: 29512
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Saurman » 25 mar 2024, 17:19

Amerikancima konstantno treba neko žarište u svijetu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
ASD
Postovi: 26229
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la ASD » 25 mar 2024, 18:09

LegendKiller je napisao/la:
24 mar 2024, 22:24
Vidi Mosul su zauzeli tako što je oko 1000 njih krenulo da napadne zatvor u Mosulu i oslobode zatvorenike koje bi regrutovali u vojsku. Pošto su tadašnje sigurnosne snage Iraka bile takve kakva su, bukvalno su čitav grad predali, pola vojske pobjeglo pola se predalo, tako da je 1000 ljudi zauzelo Mosul. Misliš da je stanovnicima Mosula bilo do neke ideologije, nije, stanovnike nije niko ništa ni pitao. Pokori se i šuti. Oko pola miliona od oko milion stanovnika je pobjeglo. IS je ubio oko 4000 članova sigurnosnih snaga koji su ostali u Mosulu.
Taj je držao uglavnom slabo naseljeni pustinjski dio iraka i sirije. Jednostavno su iskoristili tu neku prazninu kod dijela stanovništva, te se silom nametnuli kao njihovi zaštitnici. Ideologija Isila nema veze sa islamom, bez obzira koliko ko to pokušao dovesti u vezu. Ubijanje svih koje ne misle kao oni nije islamski, još manje je po islamu rušenje drugih bogomolja i ostalih srahota koje su radili. Ideologija islila je teror i nema veze sa religijoma namanje sa islamom. Izrael ih instalirao da tuku muslimane, prije svega da oslabe Siriju ali i iranske proxi vojske po iraku, da ovi ne bi prljali ruke, vrlo jednostavna definicija.
Sama činjenica da je Mosul pao pod njih, govori o averziji stanovništva prema njima. Daleko od toga da tamo ljudi nisu znali ko su oni.
Tamo stanovništvo žmiri na zvjerstva tih terorističkih skupina, nisu oni prvi koji su bili tamo, a vjerovatno neće biti ni zadnji, kad tad će da niknu neki novi.

Avatar
Mogli
Postovi: 431
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Mogli » 25 mar 2024, 18:47

nerkolfc je napisao/la:
25 mar 2024, 17:03
Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 16:40
Ne razumijem kako neko ko je Bosnjak moze biti protiv Amera.
A šta ja znam, nekako mi se ogade ljudi koji financiraju genocid. Nisam ja protiv njih, samo protiv njihove politike na BI.
Zasto bi te trebalo zanimati sta rade na BI? Jaca Amerika = bolje za nas. Gledas svoj interes. Jednostavno.

Avatar
Brokula
Postovi: 31008
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 25 mar 2024, 19:03

Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 18:47
nerkolfc je napisao/la:
25 mar 2024, 17:03
Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 16:40
Ne razumijem kako neko ko je Bosnjak moze biti protiv Amera.
A šta ja znam, nekako mi se ogade ljudi koji financiraju genocid. Nisam ja protiv njih, samo protiv njihove politike na BI.
Zasto bi te trebalo zanimati sta rade na BI? Jaca Amerika = bolje za nas. Gledas svoj interes. Jednostavno.
Mislis da treba zažmiriti na finansiranje genocida i etničkog čišćenja?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12973
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 25 mar 2024, 19:16

Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 18:47
nerkolfc je napisao/la:
25 mar 2024, 17:03
Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 16:40
Ne razumijem kako neko ko je Bosnjak moze biti protiv Amera.
A šta ja znam, nekako mi se ogade ljudi koji financiraju genocid. Nisam ja protiv njih, samo protiv njihove politike na BI.
Zasto bi te trebalo zanimati sta rade na BI? Jaca Amerika = bolje za nas. Gledas svoj interes. Jednostavno.
U prevodu znaci kad Amerika ne bude imala koristi od nas treba da nas pusti niz vodu?
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la AshburtonG » 25 mar 2024, 19:19

Bravo. Konacno si shvatio kako funkcionira politika.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3006
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Pensioner26 » 25 mar 2024, 19:24

Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 18:47
nerkolfc je napisao/la:
25 mar 2024, 17:03
Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 16:40
Ne razumijem kako neko ko je Bosnjak moze biti protiv Amera.
A šta ja znam, nekako mi se ogade ljudi koji financiraju genocid. Nisam ja protiv njih, samo protiv njihove politike na BI.
Zasto bi te trebalo zanimati sta rade na BI? Jaca Amerika = bolje za nas. Gledas svoj interes. Jednostavno.
Hvala Bogu pa nisu svi isti kao ti. Takvi poput tebe me podsjećaju na naše ratne profitere, samo nek je njegovoj guzici dobro.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12973
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 25 mar 2024, 19:44

The Spectator Index
@spectatorindex
BREAKING: Israeli minister Gideon Saar resigns and his party leaves Netanyahu-led emergency government
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

FoSte95
Postovi: 12651
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 25 mar 2024, 20:07

Pensioner26 je napisao/la:
25 mar 2024, 19:24
Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 18:47
nerkolfc je napisao/la:
25 mar 2024, 17:03


A šta ja znam, nekako mi se ogade ljudi koji financiraju genocid. Nisam ja protiv njih, samo protiv njihove politike na BI.
Zasto bi te trebalo zanimati sta rade na BI? Jaca Amerika = bolje za nas. Gledas svoj interes. Jednostavno.
Hvala Bogu pa nisu svi isti kao ti. Takvi poput tebe me podsjećaju na naše ratne profitere, samo nek je njegovoj guzici dobro.
Šta je čovjek pogrešno rekao? Da li je Erdogan stavio moral (da zavrne gas Izraelu) ili je ispred stavio novac (ostavio da gas Izraelu teče)?

Na kraju krajeva shvati ovako, da li bi želio da sutra tvoja djeca ili unuci prođu kao danas palestinci? Ako ti Rusija dođe pred vrata tako će ti potomci i proći.....
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Rosicky
Postovi: 8331
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Rosicky » 25 mar 2024, 22:07

FoSte95 je napisao/la:
25 mar 2024, 20:07
Pensioner26 je napisao/la:
25 mar 2024, 19:24
Mogli je napisao/la:
25 mar 2024, 18:47


Zasto bi te trebalo zanimati sta rade na BI? Jaca Amerika = bolje za nas. Gledas svoj interes. Jednostavno.
Hvala Bogu pa nisu svi isti kao ti. Takvi poput tebe me podsjećaju na naše ratne profitere, samo nek je njegovoj guzici dobro.
Šta je čovjek pogrešno rekao? Da li je Erdogan stavio moral (da zavrne gas Izraelu) ili je ispred stavio novac (ostavio da gas Izraelu teče)?

Na kraju krajeva shvati ovako, da li bi želio da sutra tvoja djeca ili unuci prođu kao danas palestinci? Ako ti Rusija dođe pred vrata tako će ti potomci i proći.....

Ma ne razumiju kako funkcionira politika pogotovo za države kao mi.

Znači sav islamski svijet je pustio palestince da ih ubijaju kako sad tako i prije i okreću se interesima SADa ili svojim partikularnim interesima u ovoj situaciji samo BiH islamisti drže neke principe i prosipaju šta bi tko trebao uraditi a u našoj avliji haos isto samo se ne ubijamo,opet.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12973
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 25 mar 2024, 22:15

Nakon sto je prosla UN rezolucija za prekid vatre u Gazi dođe glupicki i kaze samo u BH zele pomoci Gazi. :o
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Brokula
Postovi: 31008
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 25 mar 2024, 22:31

nerkolfc je napisao/la:
25 mar 2024, 22:15
Nakon sto je prosla UN rezolucija za prekid vatre u Gazi dođe glupicki i kaze samo u BH zele pomoci Gazi. :o
Bukvalno jedno 85% ljudske civilizacije podrzava narod Palestine, a i 100% naroda u islamskim drzavama al koji mogu uradit apsulutno nista po tom pitanju isto kao i mi .

I onda dodju botovi poput Fosta i ustaše poput Rosickog koji nam govori da se individualno mišljenje treba poistovjećivati sa zvaničnom politikom države. A i to čak ne pije vode jer u većini UN rezolucija svaka država na kugli zemaljskoj je osudila Izrael na ovaj ili onaj način sem naravno Amerike. Na kraju se sve svodi na to da niko ne smije i ne moze nista "fizički" uraditi za Palestinu jer Ameri stoje iza Izraela i tu se sva prica zavrsava.

Cak i Bidenova administracija unutar Bijele kuce je organizovala proteste i protestna pisma, te su pojedinacne savezne drzave osudjivale Izrael, ali jok Foste misli da mi moramo na ss.ba forumu lizati dupe americkoj vojnoj industriji koja podupire genocid.

Edit:

A kakvi bolesnici i ekstremisti obitavaju u Kongresu, bacite oko.
Talibani bi se prozivali za ovakav ekstremizam
https://vm.tiktok.com/ZMMUntMkL/
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Judd
Postovi: 896
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Judd » 25 mar 2024, 22:43

Rosicky je napisao/la:
25 mar 2024, 22:07
FoSte95 je napisao/la:
25 mar 2024, 20:07
Pensioner26 je napisao/la:
25 mar 2024, 19:24


Hvala Bogu pa nisu svi isti kao ti. Takvi poput tebe me podsjećaju na naše ratne profitere, samo nek je njegovoj guzici dobro.
Šta je čovjek pogrešno rekao? Da li je Erdogan stavio moral (da zavrne gas Izraelu) ili je ispred stavio novac (ostavio da gas Izraelu teče)?

Na kraju krajeva shvati ovako, da li bi želio da sutra tvoja djeca ili unuci prođu kao danas palestinci? Ako ti Rusija dođe pred vrata tako će ti potomci i proći.....

Ma ne razumiju kako funkcionira politika pogotovo za države kao mi.

Znači sav islamski svijet je pustio palestince da ih ubijaju kako sad tako i prije i okreću se interesima SADa ili svojim partikularnim interesima u ovoj situaciji samo BiH islamisti drže neke principe i prosipaju šta bi tko trebao uraditi a u našoj avliji haos isto samo se ne ubijamo,opet.
Ko su 'BiH islamisti' glupane?

Amerika finansira genocid. Vama glupanima ako je to okej, podržavajte, koga boli kuratz?!
Ali glupane, ko su to 'BiH islamisti'? Ovi koji protestiraju zbog Gaze? Pa pola svijeta protestira. Ameri protestuju. Jesu i oni 'BiH islamisti'? Glupane!

Avatar
Rosicky
Postovi: 8331
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Rosicky » 25 mar 2024, 22:44

Usvojili rezoluciju znači da je gotovo?
Pa šte se onda vi Isilovci i neonacisti toliko žalite ako je usvojena rezolucija?
Mozda jer to ne znaci nista jer je jos uvijek genocid u tijeku.

Pa nitko ne podržava ali nismo licemjeri kao par forumasa ovdje koji stoje uz palestince samo jer uspjeli ubiti nekoliko židova.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12973
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 25 mar 2024, 22:59

Ne mogu da vjerujem koliko je lik glup
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Brokula
Postovi: 31008
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 26 mar 2024, 00:01

Cim ove pojedince natjeras da napisu vise od tri recenice pokazu sav svoj raskoš
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3006
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Pensioner26 » 26 mar 2024, 00:11

Rosicky je napisao/la:
25 mar 2024, 22:44
Usvojili rezoluciju znači da je gotovo?
Pa šte se onda vi Isilovci i neonacisti toliko žalite ako je usvojena rezolucija?
Mozda jer to ne znaci nista jer je jos uvijek genocid u tijeku.

Pa nitko ne podržava ali nismo licemjeri kao par forumasa ovdje koji stoje uz palestince samo jer uspjeli ubiti nekoliko židova.
Idi popij jednu praljkovaču Islamofobe i fašisto…Vi ste opšte poznati kao veliki licemjeri, ti ćeš nam govoriti o licemjerstvu.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8134
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la baboedindzeko09 » 26 mar 2024, 01:17

Ali etiketirati "čitav islamski svijet" na osnovu odluka koje donose nevjernici poput Bin Salmana, Erdogana, Al Maktuma i sličnih :bow:

Još nas brat nazva ISILovcima i Neonacistima jer ne podržavamo genocid :tokralju: :tokralju:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: filip13, Surreal i 30 gostiju.