Formula 1

Moderator/ica: rio_Ferdy88

KennyKFCLofton
Postovi: 249
Pridružen/a: 18 mar 2023, 14:12
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la KennyKFCLofton » 24 mar 2024, 21:34

BosniaBoston je napisao/la:
24 mar 2024, 21:16
Da ostali imaju vozački IQ Alonsa uradili bi isto
Vozački IQ Fernanda Alonsa🙄. Ne bih to nazvao inteligencijom već glupošću. Ranije sam spomenuo njegovu papansku akciju u boxu protiv Hamiltona 2007 i prevaru sa Flaviom i Piquetom Jr. Ni Schumi nije puno pametniji ispao sa onim parkiranjem na po staze u kvalifikacijama u Monacu. Jedini papak koji je to inteligentno odradio je Nico Rosberg u Monacu 2014,on si je rekao "Ne moram bukvalno ko Schumi da zabarikadiram stazu automobilom,dovoljno je da 5m kasnije stisnem kočnicu i odglumim grešku, parkiram se pored staze 90 sekundi prije kraja kvalifikacija, izazovem žute zastavice".

BocaJuniors1905
Postovi: 1736
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 24 mar 2024, 22:32

Alonso je pakaš ispao, međutim nije toliko strašno bilo, Rasel je nažalost slupao auto, imao je vremena za reakciju, ali u tome je razlika između vrhunskih vozača i ovih kao Rasel što sami sebe smatraju vrhunskim vozačima. Samo zato što imaš samopouzdanja i misliš da si najbolji ne čini te najboljim, čak šta više mnoge bih uzeo u tim prije Rasela - Maksmilijan, Hamilton, Alonso, Lekrel, Noris pa možda i Pijastrija.
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Avatar
Zaniolo
Postovi: 999
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Zaniolo » 25 mar 2024, 08:43

meni samo drago sto je evander na respiratorima
mogu mislit kako se uzbudio kad je vidio odustajanje maxa, isto kao kvalifikacijama neki dan koje nisu nista znacile jer redbull i ferrari rasturaju njegov mclaren
da stvar bude gora u utrci nisu mogli nijedan ferrari dostici
jedini plus je sto su perezu pobjegli
i onda jos gora situacija zvaljo lazni goat neprepoznatljiv
vise bodova skoro ima Medeni iz ferkana za jednu trku nego ovaj za tri hahahahahahahahahahah
cim nema najbrzi bolid odma je donji, nista ne moze izvuc iz ovog, ocaj i odron
samaraju ga prosjecni vozaci
bar je sad jasnije da nikad nemoze u recenicu sa sumaherom i sennom a to ce se jos jednom dokazat kad dodze u ferrari

mma_hz
Postovi: 10629
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la mma_hz » 25 mar 2024, 09:49

Ma dobro Alonso je tu samo kao maskota,kao neka nostalgija,nista vise.Neka ga ,nek vozi dedica.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Kugla3 » 25 mar 2024, 11:18

Mislio sam da ce Fernando dobiti jos vecu kaznu s obzirom tko su sudije, jer kad tamo sjedi neki Herbert koji jos uvijek ima psihičke posljedice od Alonsa na racun nekih prijašnjih komentara onda ovo i ne čudi, jednostavno sve klaun do klauna i jos jedan masterclass u reziji FIA.
Russell izbacuje Sainza u Austinu i dobija 5 sekundi kazne, duel Max i Hamilton u silverstoneu i Ham dobija 10 sekundi kazne a ovdje bilo bez kontakta i Alonso dobija 20 sekundi kazne.
Bas me zanima da li su ovdje pojedinci gledali epski okršaj izmedju dva najbolja vozača u zadnjih 20 godina u Imoli 2005 godine. Alonso je u svakom krugu imao ovakvih poteza, a niti se Michael zalio na to niti je doslo do kontakta. Ali tako je to kad sjedne strane imate punokrvne trkače a s druge strane imate tetke i bakice tipa Russella i jos par ovih novopečenih.
Jednostavno George je jucer bio nadmudren samo je to jako tesko priznati i treba uzivati dok jos stari vuk vozi jer kad on ode ostaće samo tetkice i bakice na gridu izuzev Maxa i donekle Carlosa.

“Should Alonso have the right to try a different approach to the corner? – yes.”

“Should Alonso be responsible for dirty air, that ultimately caused the incident? – no.”

Sta reći ovo je i smiješno i žalosno u istom trenutku...
Being second is to be the first of the ones who lose.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 25 mar 2024, 11:42

Ma Russel se slupao sam od sebe. U onaj zavoj je ušao prebrzo i izgubio kontrolu nad zadnjim dijelom bolida. Veze nema sa Alonsom ni 1%. Ali nije da nismo navikli da Britančići jedva čekaju kazniti svakog ko nije Britanac. Perez, Alonso, Sainz svi redom dobijaju kazne kao na traci. Dok Norris očigledno krene prije na startu nego što bi smio i sve ok.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Jabroni
Postovi: 704
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jabroni » 25 mar 2024, 12:31

Krenuo je Perez doslovno na startu iste trke ranije, ali nijedan nije kažnjen jer senzor nije detektovao da su prešli liniju.

AM se nije žalio na odluku, samo Alonsov kult i dalje samo pokazuje koliko zapravo malo poznaje pravila sporta koji prati.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Kugla3 » 25 mar 2024, 12:36

Bundesliga je napisao/la:
25 mar 2024, 11:42
Ma Russel se slupao sam od sebe. U onaj zavoj je ušao prebrzo i izgubio kontrolu nad zadnjim dijelom bolida. Veze nema sa Alonsom ni 1%. Ali nije da nismo navikli da Britančići jedva čekaju kazniti svakog ko nije Britanac. Perez, Alonso, Sainz svi redom dobijaju kazne kao na traci. Dok Norris očigledno krene prije na startu nego što bi smio i sve ok.
Uvijek je tako bilo da se Englezima pogoduje, pa kad covjek pogleda ovaj snimak sa Russellove onboard kamere vidi se da je Alonso usporio ali ne izgleda ni približno opasno kao sto pojedinci komentiraju. Pa čitajući komentare od jučer cijeli svijet se šprda na račun FIA i ove odluke, jednostavno Russell je nadmudren i to je poanta priče, pa puno gorih situacija je bilo prije samo 2 tjedna u Jeddahu na slobodnim treninzima kroz onaj brzi 1 sektor i nikom ništa, nije bilo nikakvih kazni samo opomene.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 25 mar 2024, 15:57

Kugla3 je napisao/la:
25 mar 2024, 12:36
Uvijek je tako bilo da se Englezima pogoduje, pa kad covjek pogleda ovaj snimak sa Russellove onboard kamere vidi se da je Alonso usporio ali ne izgleda ni približno opasno kao sto pojedinci komentiraju. Pa čitajući komentare od jučer cijeli svijet se šprda na račun FIA i ove odluke, jednostavno Russell je nadmudren i to je poanta priče, pa puno gorih situacija je bilo prije samo 2 tjedna u Jeddahu na slobodnim treninzima kroz onaj brzi 1 sektor i nikom ništa, nije bilo nikakvih kazni samo opomene.
Uvijek bilo, još i Skysports kao medij radi isto, ako ne i gore. Kakve su sve bljuvotine govorili i objavljivali o Verstappenu nakon što je postao šampion 2021. Kravitz otvoreno u eteru govorio kako je Hamilton osvojio. A kako se priča o ovom usporavanju Alonsa, čovjek bi pomislio da mu je Russel bio na zadnjem krilu, a ne da je bio 10 metara iza njega kad se slupao.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

CampobelloDiMazara
Postovi: 2897
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 25 mar 2024, 16:15

Bundesliga je napisao/la:
25 mar 2024, 15:57
A kako se priča o ovom usporavanju Alonsa, čovjek bi pomislio da mu je Russel bio na zadnjem krilu, a ne da je bio 10 metara iza njega kad se slupao.
Kralju u onu krivinu se ulazi sa 275 km/h bez kocenja i po usporedbi brzina u Alonsovim krrugovima ustanovljeno je da je dirnuo kocnicu

slika

Ima i Russelove krivice ali vise Alonsove jer se vozac na toj brzini ne nada onoj gluposti koju je napravio

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Kugla3 » 25 mar 2024, 18:50

Bundesliga je napisao/la:
25 mar 2024, 15:57
Kugla3 je napisao/la:
25 mar 2024, 12:36
Uvijek je tako bilo da se Englezima pogoduje, pa kad covjek pogleda ovaj snimak sa Russellove onboard kamere vidi se da je Alonso usporio ali ne izgleda ni približno opasno kao sto pojedinci komentiraju. Pa čitajući komentare od jučer cijeli svijet se šprda na račun FIA i ove odluke, jednostavno Russell je nadmudren i to je poanta priče, pa puno gorih situacija je bilo prije samo 2 tjedna u Jeddahu na slobodnim treninzima kroz onaj brzi 1 sektor i nikom ništa, nije bilo nikakvih kazni samo opomene.
Uvijek bilo, još i Skysports kao medij radi isto, ako ne i gore. Kakve su sve bljuvotine govorili i objavljivali o Verstappenu nakon što je postao šampion 2021. Kravitz otvoreno u eteru govorio kako je Hamilton osvojio. A kako se priča o ovom usporavanju Alonsa, čovjek bi pomislio da mu je Russel bio na zadnjem krilu, a ne da je bio 10 metara iza njega kad se slupao.
Ma glupo je u ovome vise i diskutirati, treba samo pogledati komentare navijača sirom svijeta i odmah ti je sve jasno. Nego pročitao sam da Horner zeli Alonsa za sljedecu godinu i izgleda da su pregovori jako uznapredovali.S obzirom kakvo je stanje u RbR i da Horner koji ima podršku vecinskih vlasnika sa Tajlanda mislim da ovo nije cak i ne moguće. Helmut je uvijek gurao klince iz akademije ali pošto se sada njega ocigledno nista ne pita jer je na suprotnoj strani, a znamo koliko Horner cijeni Fernanda tako da se nadam da ce se ovo i ostvariti pa da Alonso konačno dobije šansu za napad na jos jednu titulu prije penzije jer je to i zaslužio. Vjerojatno bi onda Max krenuo putem Mercedesa,mada ih Horner zeli zajedno upariti.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Mokes » 25 mar 2024, 19:54

Jabroni je napisao/la:
24 mar 2024, 06:51
4 boda razlika u oba poretka nakon tri trke, rekao bi čovjek gori sezona :rol:
slika
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Mokes » 26 mar 2024, 00:29

slika
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la _dreamer_ » 26 mar 2024, 06:28

CampobelloDiMazara je napisao/la:
25 mar 2024, 16:15
Bundesliga je napisao/la:
25 mar 2024, 15:57
A kako se priča o ovom usporavanju Alonsa, čovjek bi pomislio da mu je Russel bio na zadnjem krilu, a ne da je bio 10 metara iza njega kad se slupao.
Kralju u onu krivinu se ulazi sa 275 km/h bez kocenja i po usporedbi brzina u Alonsovim krrugovima ustanovljeno je da je dirnuo kocnicu

slika

Ima i Russelove krivice ali vise Alonsove jer se vozac na toj brzini ne nada onoj gluposti koju je napravio
Kralju, ja ne znam jesi li ikada ista ozbiljno u zivotu vozio - izuzev auta - pa da znas sta pricas, no postoji razlika izmedju necega sto se zove brake check i onoga sto je Alonso uradio.

Brake check je kocenje sa kojim vozac iza ne moze nikako racunati, npr, na pravcu, a ono sto je Alonso uradio u onoj krivini je u Brazilu prosle godine radio pola 15 krugova Perezu. Jel trebao 15 puta dobiti kaznu? Kociti prije i uci sporije u krivinu tako da bi slomio momentum vozaca iza i pri napravio rastojanje pri ubrzanju je legitiman odbrambeni potez, nesto sto Alonso godinama radi i sto nikad nije problem. I ne moze biti problem jer ne postoji definisano pravilo koje ti kaze da ne smijes kociti prije odredjene tacke na ulazu u krivinu. Vozac ispred ima apsolutno pravo da bira putanju, momenat kocenja i ubrzanja.

Zasto je sad potez Alonsa postao odjednom problem? Zato sto je Russell ujedno i sam napravio gresku, slupao se i poceo cmizdriti (usta mu zvaljava razvalim), jer da nije doslo do nesrece svi bi pricali kako je Alonso maestralno branio taj pravac taktikom kojom je ubio Pereza u Brazilu. Ovo je iskljucivo politicka odluka i jos jedan dokaz zasto je Formula 1 postala vec odavno smece koje nema nikakvu konzistentnost kada su u pitanju pravila.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Zaniolo
Postovi: 999
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Zaniolo » 26 mar 2024, 08:59

_dreamer_ je napisao/la:
26 mar 2024, 06:28
CampobelloDiMazara je napisao/la:
25 mar 2024, 16:15
Bundesliga je napisao/la:
25 mar 2024, 15:57
A kako se priča o ovom usporavanju Alonsa, čovjek bi pomislio da mu je Russel bio na zadnjem krilu, a ne da je bio 10 metara iza njega kad se slupao.
Kralju u onu krivinu se ulazi sa 275 km/h bez kocenja i po usporedbi brzina u Alonsovim krrugovima ustanovljeno je da je dirnuo kocnicu

slika

Ima i Russelove krivice ali vise Alonsove jer se vozac na toj brzini ne nada onoj gluposti koju je napravio
Kralju, ja ne znam jesi li ikada ista ozbiljno u zivotu vozio - izuzev auta - pa da znas sta pricas, no postoji razlika izmedju necega sto se zove brake check i onoga sto je Alonso uradio.

Brake check je kocenje sa kojim vozac iza ne moze nikako racunati, npr, na pravcu, a ono sto je Alonso uradio u onoj krivini je u Brazilu prosle godine radio pola 15 krugova Perezu. Jel trebao 15 puta dobiti kaznu? Kociti prije i uci sporije u krivinu tako da bi slomio momentum vozaca iza i pri napravio rastojanje pri ubrzanju je legitiman odbrambeni potez, nesto sto Alonso godinama radi i sto nikad nije problem. I ne moze biti problem jer ne postoji definisano pravilo koje ti kaze da ne smijes kociti prije odredjene tacke na ulazu u krivinu. Vozac ispred ima apsolutno pravo da bira putanju, momenat kocenja i ubrzanja.

Zasto je sad potez Alonsa postao odjednom problem? Zato sto je Russell ujedno i sam napravio gresku, slupao se i poceo cmizdriti (usta mu zvaljava razvalim), jer da nije doslo do nesrece svi bi pricali kako je Alonso maestralno branio taj pravac taktikom kojom je ubio Pereza u Brazilu. Ovo je iskljucivo politicka odluka i jos jedan dokaz zasto je Formula 1 postala vec odavno smece koje nema nikakvu konzistentnost kada su u pitanju pravila.
cuj ovog gore vozac se ne nada
nema se cemu vozac nadati prije krivine osim kocenja

okej mi je da se ovo kaznjava sasvim opravdano :



slika

svako kocenje i brake test na pravcima obavezno kazniti i to opasno

glupo je i ono lelujanje na pravcu sto se kaznjava ili opominje
pored svih pogodnosti i prednosti za preticanje ovi vozaci iza i trebaju vise da se potrude za preticanje
vozac ispred ima pravo da brani poziciju kako zna i umije
neznam jel treba da se sklanjaju samo ili sta

oko alonsa ovo ne treba ni razmatrati
f1 je bas otisla u goli krc kad se ovo kaznjava
i od ovih starih kvalitetnih vozaca samo je on ostao
nema mi nista mrze nego kad vidim da se pojedini sklanjaju

jednostavno je ovo postao kmecavsko picckasti sport

CampobelloDiMazara
Postovi: 2897
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 26 mar 2024, 19:42

_dreamer_ je napisao/la:
26 mar 2024, 06:28
Nakon dugotrajnog saslušanja sa FIA-inim sudijama, utvrđeno je da je Alonso promijenio svoj stil vožnje na koji reguliše članak 33.4 sportskih propisa.


“Bolid se ni u kojem trenutku ne smije voziti nepotrebno sporo, nepravilno ili na način koji bi se mogao smatrati potencijalno opasnim za druge vozače ili bilo koju drugu osobu
Malo mi te je zao sto si se potrudio da napises takav referat jer postoji pravilnik koji govori ono sto sam i ja u puno kracim crtama

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 31 mar 2024, 15:41

Kako ih Horner trola :rol:
Mada, mozda ima i istine u ovoj njegovoj izjavi :hmmmmm:

“Sve je moguće, jer je Sains imao nekoliko sjajnih trka. Realno on je od 2022. Godine jedini vozač, koji može da pobedi Red Bul. Nigde ne žurimo, za sada smo zadovoljni kako Serhio Peres radi svoj posao”ostao je neodređen Horner.

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la JoeBleck » 01 apr 2024, 01:00

Ma trebao je Alonso 300 uci u krivinu i slupati se da Rusel prodje.Ono mislim , ima sad i neki speed trap koliko brzo moras proci kroz odredjene krivine i kojom putanjom da vozis kada je iza tebe Britanac.Pa Alonsu prosle godine tockovi u ravni nisu bili na startu lik dobio 10 sekundi,Noris hladno ranije krenuo nije se ni razmatralo.

Kad pogledas snimak apsolutno ni blizu Alonso i Rusel nisu bili , nista osim vozacke greske Britanca koji je poznat po zakucavanjima u zadnjem krugu.Cuj nije ocekivao,pa kako na startu izbjegavaju udese i krhotine , a ovdje ne moze ocekivati da je bolid ispred njega sporije usao u krivinu.Laik bi znao da on to treba da iskoristi a ne da kmeci.Ako je neko sporiji ispred tebe,tvoje da ga preteknes a ne da kmecis kako te omelo njegovo ranije kocenje.Smijurija.Svako realan fan F1 bi zbog sporta trebao pljuvati ovu odluku a ne traziti izgovor Ruselu kojeg je dedica nadmudrio i natjerao ga da pokaze svo svoje “znanje”.

Lijepi vakat v10 motora i ganjanja po stazi , ulijetanja i high risk voznje.Da je Montoya u danasnjim bolidima , minutu kazne bi dobijao po trci jer se nije sklanjao kome je morao.

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Mokes » 01 apr 2024, 16:45

League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la jelle » 02 apr 2024, 09:06

Kisha za Nippon u najavi :roll:

Odgovori

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.