Književnost

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

PiazzaGrande
Postovi: 2450
Pridružen/a: 08 jan 2015, 16:28

Re: Književnost

Post Postao/la PiazzaGrande » 22 mar 2024, 11:50

Jučer je netflix izbacio seriju Problem tri tijela...prva epizoda obećava.
Inače je serija rađena po istoimenoj knjizi kineskog pisca Lijua Cisina koja je prvi dio fenomenalne trilogije Besjede o zemljinoj prošlosti te obuhvaća još dva romana: Mračna šuma i Kraj smrti.
Prvi puta sam čitao SF nekog kineskog pisca i oduševljen sam.
Topla preporuka!
HŠKZ - Made in Mostar
Mi smo obitelj!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 mar 2024, 12:54

PiazzaGrande je napisao/la:
22 mar 2024, 11:50
Jučer je netflix izbacio seriju Problem tri tijela...prva epizoda obećava.
Inače je serija rađena po istoimenoj knjizi kineskog pisca Lijua Cisina koja je prvi dio fenomenalne trilogije Besjede o zemljinoj prošlosti te obuhvaća još dva romana: Mračna šuma i Kraj smrti.
Prvi puta sam čitao SF nekog kineskog pisca i oduševljen sam.
Topla preporuka!
Knjiga je baš osvježenje u SF svijetu, ideje i koncepti su nešto što odavno nije viđeno, stil pisanja nije baš na najvišem nivou al je baš onako za razmišljanje. Osjećaj koji dobiješ poslije druge i treće je baš ono da se zamisliš i zapitaš, duboko uznemirujuće, što odavno nisam dobio od neke knjige :D

Nedavno sam pročitao i Clavellov Shogun serijal, isto serija sada, i puno zanimljivije je od serije u smislu upoznavanja tog doba u Japanu i kulturoloških razlika između japana i ostatka svijeta kako tada tako i danas, jer se kroz tu knjigu baš upozna njihova kultura, način razmišljanja i mentalitet, i onda možeš uporediti sa evropljanima tog doba, i skontaš da su evropljani bili obični divljaci i seljaci :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Sveti
Postovi: 10201
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 26 mar 2024, 23:47

Lonesome dove :tokralju:
naprijed rejal

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Neutral » 02 apr 2024, 03:00

Kako je Ramazan, stao sam uveliko sa čitanje literature, okrenuo se više vjerskom iščitavanju i ibadetu.

Po običaju čitam više knjiga u isto vrijeme, a uporedo gledam i filmove tih knjiga. Završio sam Jane Austin, možda sam ranije i pisao ovdje, ne sjećam se. Predzadnju knjigu Harry Pottera, ostalo još stotinjak stranica, Dune sam davno uzeo sve knjige, počeo sam sa prvom knjiga (oba filma gledao, neki dan sam u kinu gledao drugi), čitam i Gospodara prstvenova, Lumen izdanje je predobro, 61KM knjiga ali sjajno je. Čitam još par naslova, da nemam goodreads pogubio se gdje sam došao kod nekih naslova.

Ja sam se okrenuo digitali, kupim knjige, "lagerujem" je u policu pa je čitam u pdf izdanju. U pdf čitam duplo brže. Imam dosta knjiga, stručnih koje nema na goodreads pa moram uslikati i napraviti istu na toj stranici. Poslaću mail profesorima što su ih izdavali neka prave :rol:

Kad smo kod Azije, preporučujem In The Miso Soup - Ryu Murakami, bolesno :thumbup:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Amazon [Bot], Sheyi i 27 gostiju.