Igre - Kako, gdje, šta...?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koja izdavačka kuća ima najbolje igrice?

Electronic Arts
240
42%
Activision Blizzard
67
12%
Konami
168
29%
CapCom
12
2%
Take-Two
9
2%
Square Enix
12
2%
Sony
39
7%
Nintendo
27
5%
 
Ukupno glasova: 574

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2383
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la JayCatwright » 02 mar 2024, 21:54

House of Ashes. :salut:



Avatar
JayCatwright
Postovi: 2383
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la JayCatwright » 06 mar 2024, 20:47

Lol. Preskupo.

Avatar
reeds
Postovi: 1520
Pridružen/a: 25 sep 2012, 22:11
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la reeds » 07 mar 2024, 17:38

Posto nisam igrao niti jedan dio od Final Fantasy serijala, imam pitanje da li se moze igrati ovaj FF VII remastered bez igranja starijih nastavaka?
I koje nastavke uopce preporucujete. Hvala :)

Puma
Moderator
Postovi: 14277
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Puma » 16 mar 2024, 20:48

Raganork zasad jako dobar, mada sam tek negdje na pocetku.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4296
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la AjsKjub » 16 mar 2024, 21:28

reeds je napisao/la:
07 mar 2024, 17:38
Posto nisam igrao niti jedan dio od Final Fantasy serijala, imam pitanje da li se moze igrati ovaj FF VII remastered bez igranja starijih nastavaka?
I koje nastavke uopce preporucujete. Hvala :)
FF7 imas original ('97), ovaj iz 2020 je remake originala koji je podijeljen u 3 dijela, znaci rebirth je drugi dio. U sustini modernizovana verzija sa pokojim promjenama.
Koncepti za FF igre su ugl isti, ali se radnje odvijaju u "razlicitim univerzumima". Standalone su znaci. Mozes pokupiti koji hoces bez ikakvog znanja o prijasnjim i nadolazecim izdanjima. Desetka recimo ima nastavak (x-2) i potencijalno trilogiju u buducnosti ako cemo po glasinama iz prosle godine.
Desetka, petica i sedmica su generalno najpopularnije. Generalno svaka ima svoj fanbase. 14 je pri vrhu ali to je vec MMO. Moja preporuka je da procitas sazetak svih i tako nadjes sta ti pase. A mozes i ove popularne obrnuti jer nisu popularne bez razloga, jel?
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2383
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la JayCatwright » 17 mar 2024, 14:35

Ušao malo na ultimate na FIFI 23, i dolaze mi likovi koji imaju ekipu sa prosječnom OVR 98 jbt :rol:

I to ima karticu Thiago Silva kao napadač OVR 98 i Van Dijka kao veznjak 99.

Jbm ti majku, kakvi debili ovi mogu igrati :lol:

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Sage » 17 mar 2024, 18:12

Puma je napisao/la:
16 mar 2024, 20:48
Raganork zasad jako dobar, mada sam tek negdje na pocetku.
Ako mislis na GoW, jedna od boljih ikad napravljenih serijala neke igre
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Sveti
Postovi: 10200
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Sveti » 19 mar 2024, 09:44

Sage je napisao/la:
17 mar 2024, 18:12
Puma je napisao/la:
16 mar 2024, 20:48
Raganork zasad jako dobar, mada sam tek negdje na pocetku.
Ako mislis na GoW, jedna od boljih ikad napravljenih serijala neke igre
I ja sam na pocetku tek, citam da je pljuju jer je previse woke
naprijed rejal

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 mar 2024, 09:09

Joj Capcoma, single player i mikrotransakcija za obični fast travel :crazy: :facepalm:

Ko im dade tu ideju, a o portu da ne pričam :silent:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la gaston » 24 mar 2024, 19:46

JayCatwright je napisao/la:
02 mar 2024, 21:54
House of Ashes. :salut:
Ma cijela Dark Pictures Anthology je brutalna, osim možda Man of Medan.

Ona mi je meh.

Inače, postoje naznake da bi Direktive 8020 mogao biti direktno povezan sa House of Ashes, pa čekat ćemo drugu polovicu godine da vidimo. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Neutral » 25 mar 2024, 04:31

The PlayStation 5's Life Cycle Feels Like It's Ending Before It's Even Begun. PS5, we hardly knew ye. After a disappointing quarter, Sony is getting ready to send the PS5 off into the sunset — a surprising announcement considering how little the console has done to prove itself.

Najveći uspjeh konzole je što je uspio napraviti od PS4 "legendu". Izvući će ih GTA kasnije ali koji fail od konzole, 95%+ igara dostupno na pc-u a i dalje PS4 dominira. Sve igre mogu na peticu a jeftinije :rol:

Sad će izbaciti PRO verziju koja prosječnom korisniku neće donijeti apsolutno ništa. Poboljšanja verzija a i obična verzija ne koristi 100% hardware-a. Neshvatljiva greška za Japance.

Čekamo Nintendo da spasi situaciju konzola. Cijena PS4 se digla :rol: :rol: :rol:

Da se razumijemo, imam četvrticu, imam peticu, imam pc, hvala Bogu, pa vam mogu reći ne bacajte džabe pare na konzolu, bolje sačekajte nintendo ili uzmite igre na pcu. Inače konzola na monitoru je vrh vrhova ali kraj steama...

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Neutral » 25 mar 2024, 11:20

GTA 6 release date could be delayed to 2026

:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Dok PS5 pro max izađe :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 mar 2024, 12:40

Neutral je napisao/la:
25 mar 2024, 11:20
GTA 6 release date could be delayed to 2026

:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Dok PS5 pro max izađe :D
Max izlazi do kraja godine po najavama
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la numanumaye22 » 25 mar 2024, 12:55

Neutral je napisao/la:
25 mar 2024, 04:31
The PlayStation 5's Life Cycle Feels Like It's Ending Before It's Even Begun. PS5, we hardly knew ye. After a disappointing quarter, Sony is getting ready to send the PS5 off into the sunset — a surprising announcement considering how little the console has done to prove itself.

Najveći uspjeh konzole je što je uspio napraviti od PS4 "legendu". Izvući će ih GTA kasnije ali koji fail od konzole, 95%+ igara dostupno na pc-u a i dalje PS4 dominira. Sve igre mogu na peticu a jeftinije :rol:

Sad će izbaciti PRO verziju koja prosječnom korisniku neće donijeti apsolutno ništa. Poboljšanja verzija a i obična verzija ne koristi 100% hardware-a. Neshvatljiva greška za Japance.

Čekamo Nintendo da spasi situaciju konzola. Cijena PS4 se digla :rol: :rol: :rol:

Da se razumijemo, imam četvrticu, imam peticu, imam pc, hvala Bogu, pa vam mogu reći ne bacajte džabe pare na konzolu, bolje sačekajte nintendo ili uzmite igre na pcu. Inače konzola na monitoru je vrh vrhova ali kraj steama...
Razumijem sta hoces da kazes, sad ce jos malo 4 godine da je konzola izasla, ali PS6 ne treba ocekivat prije 2027, a vjerovatno i kasnije, 7-8 godina za jednu generaciju konzole je sasvim okej. PS4 ti je 2013-2020 svakako, dok nije izasla petica.

Godinama kasnije onda ekskluzive izlaze i za PC, ali ne vidim razlog zasto cekati godinama. PS5 se isplati jer bi morao iskesirati duplo vise novca za solidan PC sa slicnim preformansima i tu ti sva prica staje.

Problem je sto su ljudi ocekivali nesto revolucionarno na podrucju gaming svijeta, neku nestvarnu grafiku i skok sa Ps2-Ps4 valjda, sta li. To je nerealno svakako.

Tehnologija je toliko napredovala da ti nemas sad neke velike razlike izmedju zadnjih igara PS4 i najnovijih za PS5 pa onda imas stalno remake, 120fps i slicno. Mislim imas razlike ali nije to drasticno poboljsanje u grafici, osim napumpan raytracing, skok na 120fps, poboljsanje u preformansima.

Sony kao i citav svijet je syebala pandemija koja je zayebala proizvodnju, ljudi stedjeli vise para i sl. :arrow:
The pandemic and a generally crappy economy have both disrupted game development and left potential players with less disposable income, which certainly has some effect
Dakle, to je to. Trebat 10-15 godina proci da vidimo bas ekstreman skok i razliku od zadnjih igara, grafike u sljedecim generacijama igrica.

Isto ti je i s mobitelima, sta ima Iphone pro max 15 sto nema Iphone pro max 14? Malo poboljsana kamera, bolji performans malo, stavili titanium i to je to. Nista realno vrijedno za pljunuti opet hiljadu+ eura, pa opet ljudi kupuju.

Skok sa Iphone 14 pro max na 15 nije realno nikakv, ali vec sa Iphone X ili Iphone 11 je razlika nebo i zemlja, u tom je sva sustina. Sacekati par godina, osim ako nisi bas neki fanboy.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Bundesliga » 27 mar 2024, 16:26

Ogromna je razlika između PS4 i PS5. Ne samo u grafici već i u performansama. PS4 si igrao većinom 30 fpsa, što je u današnje vrijeme unplayable što bi rekli gejmeri. Ko je navikao na minimum 60 fps-a, ne može se više vratiti na 30. Imate i igre koje su PS5 ekskluzive ili ne mogu uopšte na PS4 kao što je Ratchet and Clank Rift Apart ili DLC Horizon Forbidden Westa. vjerovatno će uskoro i ukinuti support za PS4 kao što su uradili i sa PS3 prije toga. Onda, veća rezolucija=bolja grafika, čišća slika itd. Postoje već i igre koje ni na PS5 ne mogu ići iznad 30 fps-a, a da ne pričamo u kojem univerzumu bi to PS4 pokrenuo.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Jabroni
Postovi: 702
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Jabroni » 02 apr 2024, 01:46

Forbidden west :clap:

Ne sjećam se kad sam nabio 50 sati u nekoj igri a da nije soker

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Neutral » 02 apr 2024, 02:55

Kupljen Switch uz Pokemon Scarlet i Super Mario :thumbup:

Razumijem sve šta želite reći, konzola je najeftinija gaming opcija i sl., međutim kad već imaš uslove, fala Bogu da je tako Prio 1 je PC i steam, Prio 2 Nintendo a Prio 3 mi je PS4/PS5. I dalje koristim PS4 (na njemu mi je Netflix, Hbo i Prime), PS5 se skoro nikako ne pali, gamepad se koristi za igranje na pcu :rol:

Ono što me privlači kod konzola jedu diskovi, ostavština kao knjige, slažeš ih u stalaži. Ne umanjujem vrijednost konzola, godine idu, manje se vremena ima a sve se uzelo. Da sam ovo imao sam prije 15-20 godina...tada sam bio prezadovoljan sa SNES i GBC, igrao Pokemon Gold do zore na raspustu.

Smijao se kolegi koji je gledao twitch, govorio mu kako možeš gledati da neko igra neki game, a danas to isto ja radim jer nemam snage da odigram neki game mimo Dote ili heores 3 i to heroes game 30 min i okanim se.

Btw, kolega dobio kcerku, dao joj ime Zelda (u Njemackoj) :rol:

Ako znate kul game za switch javite, cim dvica izadje, preorder cu je i okrenuti u potpunosti Nintendu.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Igre - Kako, gdje, šta...?

Post Postao/la Bundesliga » 04 apr 2024, 12:48

Forbidden West dosta bolja igra od Horizon Zero Dawna. U svakom pogledu.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.