NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Bratstvo Gračanica?

Anketa je završila: 27 apr 2024, 08:12.

Pobjeda
10
77%
Neriješeno
1
8%
Poraz
2
15%
 
Ukupno glasova: 13

Avatar
FliX
Postovi: 4708
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 26 mar 2024, 15:49

AllGunsBlazing je napisao/la:
26 mar 2024, 08:32
https://nkcelik.ba/prvi-tim/

I o ovome se kukalo, klub rijesio. Braca Karalic, Salcinovic i Horic :mrgreen:
Trebaju to malo sredit. Gore u vrhu stavili Mlacu, a dole ga medju golmanima nema. U odbrani stavili Emrah Palackic i ja klikni hajd da vidim kolko mu je godina, kad ono otvori mi transfermarkt od Setkica :D Uglavnom da porade malo na linkovima, jer ima igraca kojima link i ne radi.

EDIT: Na slike igraca postavit i njihove brojeve na dresovima.

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 26 mar 2024, 16:21

Ovdje se malo previše očekuje da raja više dolazi na utakmice,a šta ta raja ima da vidi? Vardu kako samo maše rukama,Mehiča kako ubi koga stigne,seljakluk Isakoviča,gluperdu Mašiča i ostale bolide.Jel neko razmišlja možel se kakav igrač proizvest i prodat? Ima li iko na prodaju? Ovdje se samo spominju dovodjenja novih igrača,veči broj publike i sponzori,ima li ko da se proda makar 100000 eura? Nema znamo svi,hoče li biti? neče i to znamo,a zašto neče zato što imamo loše trenere u omladinskim pogonima,što i dalje se gleda čiji si sin ako ti je babo močan imaš prednost ma kakav god talenat bio! Naša djeca su za Tabakoviča bili Ronalde al bgm sad Tabakovič jedini konstantno ima napredak u igri,nije veliki napredak al konstantno raste a kod naše djece taj napredak je podobro stao ili vec duže vrijeme stagnira! Koliko mi možemo prodat Durmiša i Karaliča? Realno više od 24 marke ne možemo za njih dobiti!!!
::::SAMO ČELIK::::

dinodino2019
Postovi: 2448
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 27 mar 2024, 12:16

zamorano je napisao/la:
26 mar 2024, 16:21
Ovdje se malo previše očekuje da raja više dolazi na utakmice,a šta ta raja ima da vidi? Vardu kako samo maše rukama,Mehiča kako ubi koga stigne,seljakluk Isakoviča,gluperdu Mašiča i ostale bolide.Jel neko razmišlja možel se kakav igrač proizvest i prodat? Ima li iko na prodaju? Ovdje se samo spominju dovodjenja novih igrača,veči broj publike i sponzori,ima li ko da se proda makar 100000 eura? Nema znamo svi,hoče li biti? neče i to znamo,a zašto neče zato što imamo loše trenere u omladinskim pogonima,što i dalje se gleda čiji si sin ako ti je babo močan imaš prednost ma kakav god talenat bio! Naša djeca su za Tabakoviča bili Ronalde al bgm sad Tabakovič jedini konstantno ima napredak u igri,nije veliki napredak al konstantno raste a kod naše djece taj napredak je podobro stao ili vec duže vrijeme stagnira! Koliko mi možemo prodat Durmiša i Karaliča? Realno više od 24 marke ne možemo za njih dobiti!!!
Ti si se ubio za sportskog direktora, ali Borca iz Tetova
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 27 mar 2024, 14:35

zamorano je napisao/la:
26 mar 2024, 16:21
Ovdje se malo previše očekuje da raja više dolazi na utakmice,a šta ta raja ima da vidi? Vardu kako samo maše rukama,Mehiča kako ubi koga stigne,seljakluk Isakoviča,gluperdu Mašiča i ostale bolide.Jel neko razmišlja možel se kakav igrač proizvest i prodat? Ima li iko na prodaju? Ovdje se samo spominju dovodjenja novih igrača,veči broj publike i sponzori,ima li ko da se proda makar 100000 eura? Nema znamo svi,hoče li biti? neče i to znamo,a zašto neče zato što imamo loše trenere u omladinskim pogonima,što i dalje se gleda čiji si sin ako ti je babo močan imaš prednost ma kakav god talenat bio! Naša djeca su za Tabakoviča bili Ronalde al bgm sad Tabakovič jedini konstantno ima napredak u igri,nije veliki napredak al konstantno raste a kod naše djece taj napredak je podobro stao ili vec duže vrijeme stagnira! Koliko mi možemo prodat Durmiša i Karaliča? Realno više od 24 marke ne možemo za njih dobiti!!!
Ako su nasa djeca bila naprednija od Tabakovica a danas je obratno, kako je to odraz nase lose skole fudbala? Mozda su jedino nasa djeca dosegla svoj zenit u omladinskoj skoli, mozda nemaju potencijala za vise, mozda, mozda… Nadam se da ce ovaj momak u napadu juniora za par sedmica biti prekomandovan u prvi tim i da ce dobiti veliku minutazu pa da vidimo koliko potencijala on ima.

Od Boliceve generacije nikada nije bilo vise prostora u Celiku za napredovanje niti vece prilike da golobradi mladici ulete u prvi tim. Meni je prica o babinim sinovima supljiranje bez konkretnih dokaza. Koji se to momak gura u juniorima ili kadetima a da bolji od njega ne dobija sansu?

Duemisa i Karalica su malo prenijeli neke ranije dobre partije i umjesto da rade na sebi stvar po stvar da se poboljsaju oni stagniraju. Ne moze tito a ne trener Karalica nauciti da onaj zicer pogodi.

Jos mi nismo dosegli svoj potencijal sto se tice omladinskog sektora i tu jos uvijek ima mnogo posla. I jos smo daleko od ozbiljnih prodaja. Ja sam misljenja da ce kroz dvije tri sezone i to doci na svoje.

A sad sto se tice publike ja sam ocekivao vise. Drago mi je samo da se i taj segment popravlja i da postoji ta grupa koja je zagrizena. Od nje ce to sigurno rasti.

Avatar
FliX
Postovi: 4708
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 27 mar 2024, 14:36

dinodino2019 je napisao/la:
27 mar 2024, 12:16
zamorano je napisao/la:
26 mar 2024, 16:21
Ovdje se malo previše očekuje da raja više dolazi na utakmice,a šta ta raja ima da vidi? Vardu kako samo maše rukama,Mehiča kako ubi koga stigne,seljakluk Isakoviča,gluperdu Mašiča i ostale bolide.Jel neko razmišlja možel se kakav igrač proizvest i prodat? Ima li iko na prodaju? Ovdje se samo spominju dovodjenja novih igrača,veči broj publike i sponzori,ima li ko da se proda makar 100000 eura? Nema znamo svi,hoče li biti? neče i to znamo,a zašto neče zato što imamo loše trenere u omladinskim pogonima,što i dalje se gleda čiji si sin ako ti je babo močan imaš prednost ma kakav god talenat bio! Naša djeca su za Tabakoviča bili Ronalde al bgm sad Tabakovič jedini konstantno ima napredak u igri,nije veliki napredak al konstantno raste a kod naše djece taj napredak je podobro stao ili vec duže vrijeme stagnira! Koliko mi možemo prodat Durmiša i Karaliča? Realno više od 24 marke ne možemo za njih dobiti!!!
Ti si se ubio za sportskog direktora, ali Borca iz Tetova
Kao da gledam da ce te marsnit i objasnit kolko karti po kolu kupi.. al u sustini covjek nije daleko od istine. Bojim se da mu je u ovom postu svaka na mjestu.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la JonSnow » 27 mar 2024, 14:48

Kada se uzme u obzir mentalitet, situacija na nivou države, pa onda situacija na nivou grada, brzina iseljavanja, ekonomske (ne)prilike i na kraju postignuti rezultati i prikazane igre...čudo je da uopće opstajemo ko klub i da imamo ovoliko članova i toliku posjetu.
Mi nismo provincija ekonomskih megasila Njemačke ili Velike Britanije, s 150+ godišnjom tradicijom fudbala i pozitivnom demografskom slikom, da trebamo biti razočarani brojnošću. Samo da vas podsjetim, klub nam nastupa u drugom rangu jedne od najgorih liga Europe.
Sve je ovo super kako je moglo biti.
Zadnja izmjena: JonSnow, dana/u 27 mar 2024, 14:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 27 mar 2024, 14:52

Publika postoji, nije sad da je Zepce, Vitez i Kakanj ispunio stadion protiv Klisa. Ne moze to skroz biti izgovor. Samo je cinjenica da je tesko tu publiku privuci i da tu publiku ne privlaci Celik nego protivnik. Sutra da igras EL ne bi mogao doci do karte.

I to je ok. Medjutim, onda mi sebi ne smijemo dopustiti da nam takvi nabijaju pritisak na ambicije. Ako cemo igrati za navijace, igramo za onih 1000. Imamo ekipu koju mozemo placati sa tih 1000 + sponzori. Ciljevi napredovanja su nam uskladjeni sa tih 1000 ljudi. UO je to i radio u smislu planiranja posjete, ali mislim da ih je ponijelo u najavama za napad na visi rang nakon sto su vidjeli posjetu protiv Klisa.
Celik!3,2,2.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la JonSnow » 27 mar 2024, 14:58

AllGunsBlazing je napisao/la:
27 mar 2024, 14:52
Publika postoji, nije sad da je Zepce, Vitez i Kakanj ispunio stadion protiv Klisa. Ne moze to skroz biti izgovor. Samo je cinjenica da je tesko tu publiku privuci i da tu publiku ne privlaci Celik nego protivnik. Sutra da igras EL ne bi mogao doci do karte.

I to je ok. Medjutim, onda mi sebi ne smijemo dopustiti da nam takvi nabijaju pritisak na ambicije. Ako cemo igrati za navijace, igramo za onih 1000. Imamo ekipu koju mozemo placati sa tih 1000 + sponzori. Ciljevi napredovanja su nam uskladjeni sa tih 1000 ljudi. UO je to i radio u smislu planiranja posjete, ali mislim da ih je ponijelo u najavama za napad na visi rang nakon sto su vidjeli posjetu protiv Klisa.
E tu je kvaka 22.
Takvi su ti, zbog svoje brojnosti, dugoročno neophodni za izlazak iz ovog stanja.

Avatar
phillies
Postovi: 2619
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 27 mar 2024, 16:04

Poznata recenica iz filma "Polje snova" - "Build it and they will come"

"Oni" ce doci kad Celik bude imao rezultate. Rezultati ce doci uz uporan i konstantan rad kako ekipe tako i kluba. Nista ne moze preko noci, nista ne moze na silu. Ljudi koji su mislili da ce se Celik od kantonalne do Premijer lige prosetati, odnosno sezonu po sezonu biti prvi, u startu su se zayebali. Sabur saborci.
JonSnow je napisao/la:
27 mar 2024, 14:58
AllGunsBlazing je napisao/la:
27 mar 2024, 14:52
Publika postoji, nije sad da je Zepce, Vitez i Kakanj ispunio stadion protiv Klisa. Ne moze to skroz biti izgovor. Samo je cinjenica da je tesko tu publiku privuci i da tu publiku ne privlaci Celik nego protivnik. Sutra da igras EL ne bi mogao doci do karte.

I to je ok. Medjutim, onda mi sebi ne smijemo dopustiti da nam takvi nabijaju pritisak na ambicije. Ako cemo igrati za navijace, igramo za onih 1000. Imamo ekipu koju mozemo placati sa tih 1000 + sponzori. Ciljevi napredovanja su nam uskladjeni sa tih 1000 ljudi. UO je to i radio u smislu planiranja posjete, ali mislim da ih je ponijelo u najavama za napad na visi rang nakon sto su vidjeli posjetu protiv Klisa.
E tu je kvaka 22.
Takvi su ti, zbog svoje brojnosti, dugoročno neophodni za izlazak iz ovog stanja.
Slazem se, kada bi se ta brojnost konstantno ogledala na domacim utakmicama. A ne samo kad dodju "stari rivali", a protiv GOSKA, Sloge, ljudi na zapadnoj tribini rijetki ko vojnicki grah.

Avatar
redbull93
Postovi: 14409
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 27 mar 2024, 17:04

NK Čelik Zenica i JP “Grijanje” potpisali sponzorski ugovor!
Svaka cast upravi za ovaj potez! Nakon toliko godina jedno JP da postane sponzor kluba.

Nadam se u skorije vrijeme, da ce i ostala JP postati sponzori.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 27 mar 2024, 17:09

Ovekujem ViK do kraja ovog mjeseca, svasta se prica :kafa:
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
redbull93
Postovi: 14409
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 27 mar 2024, 17:13

Da nismo racun odblokirali? :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

dinodino2019
Postovi: 2448
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 27 mar 2024, 17:34

Vise mi muka pisati oko racuna, koliko to samo usporava rad i buducnist kluba. Ako se odblokira racun do kraja sezone siguran sam da ce se situacija u klubu preokrenuti 360 stepeni
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
avenija
Postovi: 13647
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 27 mar 2024, 17:48

dinodino2019 je napisao/la:
27 mar 2024, 17:34
Vise mi muka pisati oko racuna, koliko to samo usporava rad i buducnist kluba. Ako se odblokira racun do kraja sezone siguran sam da ce se situacija u klubu preokrenuti 360 stepeni
Mislis za 180 stepeni? 360 stepeni ako okreneš dodjes na isto.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Venom
Postovi: 340
Pridružen/a: 18 nov 2023, 11:35
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Venom » 27 mar 2024, 17:57

https://www.facebook.com/share/v/vdUyeE ... tid=o8wo0F

Nesto seremo da ne valja igra? Gledaj tiki-take, ko Pepova Barca.
Srce, čast i ponos!

Avatar
Truhlo
Postovi: 5273
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 27 mar 2024, 18:40

avenija je napisao/la:
27 mar 2024, 17:48
dinodino2019 je napisao/la:
27 mar 2024, 17:34
Vise mi muka pisati oko racuna, koliko to samo usporava rad i buducnist kluba. Ako se odblokira racun do kraja sezone siguran sam da ce se situacija u klubu preokrenuti 360 stepeni
Mislis za 180 stepeni? 360 stepeni ako okreneš dodjes na isto.
Pa tako nekako će i biti. Ko misli da će deblokada računa riješiti sve klupske probleme je lud. Bit će lakše, legalnije poslovanje, prijavljivanje na javne pozive, online članstvo, itd. Da će donijeti 20 novih sponzora, neće :mrgreen:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

dinodino2019
Postovi: 2448
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 28 mar 2024, 07:39

Truhlo je napisao/la:
27 mar 2024, 18:40
avenija je napisao/la:
27 mar 2024, 17:48
dinodino2019 je napisao/la:
27 mar 2024, 17:34
Vise mi muka pisati oko racuna, koliko to samo usporava rad i buducnist kluba. Ako se odblokira racun do kraja sezone siguran sam da ce se situacija u klubu preokrenuti 360 stepeni
Mislis za 180 stepeni? 360 stepeni ako okreneš dodjes na isto.
Pa tako nekako će i biti. Ko misli da će deblokada računa riješiti sve klupske probleme je lud. Bit će lakše, legalnije poslovanje, prijavljivanje na javne pozive, online članstvo, itd. Da će donijeti 20 novih sponzora, neće :mrgreen:
Donijet ce novu dimenziju kluba u javnoeti, prema obicnom covjeki, sponzorima, onima koji se nisu jos uclanili u klub...
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

aeroms33
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 28 mar 2024, 08:59

Pare ulagati u kamp .
Abd cim se racun odblokira pokusati na tom planu sve moguce uciniti
Napraviti uslove,dovesti strane trenere ili barem nase sa inostranim trenerskim iskustvom omoguciti djeci skolovanje i boravak u Zenici i praviti od djece igrace za evrope
Hebes premijer ligu i te zajebancije. Ostat u prvoj samo radi profi ugovora da djeca nemogu uteci. Mozda i u preminger otici ako se isplati.
Strpit se pet,sedam godina hebo ove turbo navijace.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 28 mar 2024, 09:31

Nije to samo pitanje hebo turbo navijace, to nam je jedina opcija ako zelimo biti neki faktor.

Mi vec moramo prihvatiti da necemo dobiti jakog covjeka/investitora kojem je interes ulagati u klub. I da pronadjemo, opet to nije siguran recept za uspjeh. Opet, nismo toliki brend niti imamo toliku publiku da od vlastite aktivnosti zaradimo 5-6-7 miliona KM svake godine pa da tako budemo konkurentni. Ako ne zelis biti pod kontrolom politike, imaces ogranicene prilike da uzimas i sa budzeta (ono sto je u skladu sa pozivima, ali nista vise od toga, osim mozda pred izbore), tako da i ta opcija otpada, barem ja ne bih volio da vise Celik bude pod kontrolom politike.

Nasa jedina opcija je nas omladinski pogon. Jedino tako mi mozemo biti znacajniji faktor i to nam moze biti siguran izvor solidnih primanja, ukoliko naravno budemo proizvodili kvalitetne igrace. Medjutim, takva omladinska skola i kosta. Barem 500.000 KM svake godine.


Ono sto Celik mora uraditi jeste lobirati kod politickih predstavnika da se uradi nekoliko kljucnih stvari za OS: dodjeljivanje zemljista - Sljaka za potrebe trening centra Kluba - na 99 godina ili u trajno vlasnistvo (mada mislim da nije moguce, ali da ne bubam jer ne znam), nakon toga lobirati da se napravi prikljucak na M17 (nesto slicno sto ima EP malo iznad) i onda pokusati naci nekog partnera koji bi pomogao izgradnju tog trening centra (gdje bi mogli smjestiti i klupski restoran, plus kafic za navijace, mjesto okupljanja pred gostovanja). Naravno dio tog kompleksa bi se morao ustupiti i tom partneru, a dio bi Celik koristio za svoje potrebe, a mozda i za neke poslovne prostore koji bi se mogli iznajmljivati i time bi se mogli pokriti troskovi OS.

Naravno, treba ispitati koliko je sve ovo pravno moguce, ali dodjelom zemljista i spajanjem na M17, klub bi dobio takvu jaku kartu u ruci, da bi se moglo to sve izgraditi bez pretjerano velikih troskova, a onda potom i odrzavati bez pretjerano velikih troskova.
Celik!3,2,2.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5273
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 28 mar 2024, 09:42

Bolje za 500k dovesti 5 igračina nego trpiti panjeve iz omladinske škole.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.