Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 13 mar 2024, 14:18

Da uzmu i S.A. Fergusona ništa se neće promijeniti ako se ne zauzmu da se dovede 2-3 dobra beka pod našu zastavu , moramo nekako namijeriti odlazak naših igrača u razne Reprezentacije...

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 13 mar 2024, 15:13

muharemovicdzelo je napisao/la:
13 mar 2024, 04:08
Skraćena lista na četiri imena: Damir Doborac, Toni Čolina, Žarko Pejović i Ljubomir Obradović. U narednih deset dana sjednica IO i izbor selektora.
Doborac je smiješna opcija. Bukvalno, dno dna u kontekstu reprezentacije. Čolina isto nije za ovaj nivo i A selekciju.
Obradović je isto ubleha. Čovjek ima 70 godina i pričaju se neke bajke o njegovim uspjesima. Pod njegovom palicom, Crna Gora je bila najgora u historiji (mi bili bolji tih godina, dovoljno reći). Pripisuje mu se uspjeh u Portu, iako apsolutno nema veze s tim. Senilni starac, glupost.

Pejović je jedini o kojem nešto vrijedi razmisliti. Nažalost, kao što je sam rekao, Pejović je čovjek koji treba vrijeme i proces, a kod nas niko nema sluha za to.

Kako god okreneš, nikad lošija konkurencija. U rukometu barem nije teško dovesti nekoga ok, nit je skupo, nit je ljudima problem.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 14 mar 2024, 00:33

DamirT je napisao/la:
29 feb 2024, 15:56
DaVinci je napisao/la:
29 feb 2024, 15:53
DamirT je napisao/la:
26 feb 2024, 22:20
Prce ili Terza kao trener igrac. Nek se ljudi uce, a nase su legende. Nemoj ovih preletaca tipa Pipe i ostali.
Pa bas na repki da se uce ... zar ne bi red bio da se prvo malo na tvojoj RK Slobodi uce pa da nam onda repku zajashu ... :hmmmmm:
Slobodno kad bude upraznjeno mjesto trenera. Sto da ne. Nase legende zasluzuju negdje mjesto da se uce. Kud ces bolje lige za ucenje od nase zabokrecine od lige.

Trenutno smo u takvoj dubiozi sto se tice rukometa, da ne znam sta to Terzic ili Prce mogu syebati sto nije vec syebano. Mislim da ces se sa ovim i ti sloziti sa mnom :thumbup:

Na kraju krajeva, Prce ima vec angazman u trenerskom smislu. Nije da nikad nikog nije vodio.
Ja nisam neki fan Prce k'o insana i mislim da od njega nece biti nekog trenerskog maga ... a takav mediokritet tipa Bekir 2.0 nam samo moze rastjerat' i ovu zehru kvaliteta sto imamo u repci ... ja bih radije ovog Pejovica al' njemu je bolje da se drzi Norveske i njihove repke, s nama se sigurno nece usrecit' ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 15 mar 2024, 23:18

Pošto mi u ovom prozoru nećemo igrati prijateljske utakmice da bilo šta napišemo na temi :mrgreen: , evo npr Crna Gora pobijedila sa drugom ekipom Gruziju (dvocifrenom razlikom) , od koje smo mi izgubili ....
EHF NEDELJA: LAVOVI RAZBILI GRUZIJU!

EHF sedmicu crnogorski rukometaši počeli su pobjedom nad Gruzijom u prvoj od dvije pripremne utakmice - 34:20 (19:11).
Drugu utakmicu, takođe sa Gruzijom odigraće izabarnici Vlada Šole sjutra od 14 sati, takođe u dvorani Verde.
Iako je na pošetdi bio veliki broj reprezentativaca koji su igrali na Evropskom prvenstvu, "lavovi" su pokazali da su organizovanija i bolja ekipa, čak i sa brojnim debitantima na parketu.
Selektor Šola koristio je večeras 17 igrača, a Gruzija je povela samo na startu, a od rezultata 2:2, naša selekcija je napravla seriju od 5:0.
Prednost je omogućila Šoli da priliku brzo uklaže debitantima, Miloradu Bakiću i njegovom saigraču iz Lovćena Filipu Krivokapiću.
Iako su i sami bili učesnici Evropskog prvenstva, Gruzijci nisu uspijevali da pronađu rješenja za našu odbranu, pokazali su, doduše, da imaju dobrih šutera ali i mi na golu solidnog Simića, a potom i super raspoloženog Nikolu Matovića.
Kapiten Mirko Radović nije ulazio u igru, u zapisniku nije bilo ni Branka Vujovića, dok se ranije znalo da su za ove duele poštedu dobili Vuk Lazović, Nemanja Grbović i Vuko Borozan.
Zato su šansu dobili pivot Mihailo Šćekić i golman Haris Suljević.
U prvoj od dvije pripremne utakmice sa Gruzijom, važnim zbog uiohravanja i probanja varijanti u baražu za Svjetsko prvenstvo u maju, najefikasniji u našoj selekciji bio je Luka Radović sa osam pogodaka, Milorad Bakić i Stefan Čavor dali su po četiri. Debitant Krivokapić dao je tri gola.

Fagus501
Postovi: 491
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 16 mar 2024, 12:26

EastwichTown je napisao/la:
15 mar 2024, 23:18
Pošto mi u ovom prozoru nećemo igrati prijateljske utakmice da bilo šta napišemo na temi :mrgreen: , evo npr Crna Gora pobijedila sa drugom ekipom Gruziju (dvocifrenom razlikom) , od koje smo mi izgubili ....
EHF NEDELJA: LAVOVI RAZBILI GRUZIJU!

EHF sedmicu crnogorski rukometaši počeli su pobjedom nad Gruzijom u prvoj od dvije pripremne utakmice - 34:20 (19:11).
Drugu utakmicu, takođe sa Gruzijom odigraće izabarnici Vlada Šole sjutra od 14 sati, takođe u dvorani Verde.
Iako je na pošetdi bio veliki broj reprezentativaca koji su igrali na Evropskom prvenstvu, "lavovi" su pokazali da su organizovanija i bolja ekipa, čak i sa brojnim debitantima na parketu.
Selektor Šola koristio je večeras 17 igrača, a Gruzija je povela samo na startu, a od rezultata 2:2, naša selekcija je napravla seriju od 5:0.
Prednost je omogućila Šoli da priliku brzo uklaže debitantima, Miloradu Bakiću i njegovom saigraču iz Lovćena Filipu Krivokapiću.
Iako su i sami bili učesnici Evropskog prvenstva, Gruzijci nisu uspijevali da pronađu rješenja za našu odbranu, pokazali su, doduše, da imaju dobrih šutera ali i mi na golu solidnog Simića, a potom i super raspoloženog Nikolu Matovića.
Kapiten Mirko Radović nije ulazio u igru, u zapisniku nije bilo ni Branka Vujovića, dok se ranije znalo da su za ove duele poštedu dobili Vuk Lazović, Nemanja Grbović i Vuko Borozan.
Zato su šansu dobili pivot Mihailo Šćekić i golman Haris Suljević.
U prvoj od dvije pripremne utakmice sa Gruzijom, važnim zbog uiohravanja i probanja varijanti u baražu za Svjetsko prvenstvo u maju, najefikasniji u našoj selekciji bio je Luka Radović sa osam pogodaka, Milorad Bakić i Stefan Čavor dali su po četiri. Debitant Krivokapić dao je tri gola.
Kako niko nije pisao kako je nama Crna Gora sa prvim timom pustila utaknicu da idemo na euro.Nego svi se hvale kako smo dobri i jaki glupe bosnje

Avatar
Semper
Postovi: 2663
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Semper » 16 mar 2024, 22:49

Mi smo se vec bili plasirali pobjedom nad Slovenijom tako da je ta utakmica u CG bila revijalna.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 17 mar 2024, 15:03

Fagus501 je napisao/la:
16 mar 2024, 12:26
EastwichTown je napisao/la:
15 mar 2024, 23:18
Pošto mi u ovom prozoru nećemo igrati prijateljske utakmice da bilo šta napišemo na temi :mrgreen: , evo npr Crna Gora pobijedila sa drugom ekipom Gruziju (dvocifrenom razlikom) , od koje smo mi izgubili ....
Kako niko nije pisao kako je nama Crna Gora sa prvim timom pustila utaknicu da idemo na euro.Nego svi se hvale kako smo dobri i jaki glupe bosnje
Utakmice se pustaju na gostujucem terenu ... da su nas htjeli pustat' uradili bi to u Saraj'vu, ne pred svojom publikom ... sem toga, gledali smo svi tu tekmu ... djetici su izgledali k'o mi u svim sportovima kad nam je los dan ... a uglavnom nam je los dan ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

CAZIN
Postovi: 179
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la CAZIN » 21 mar 2024, 17:11

U kvalama za euro u grupi sa Islandom, Grckom i Gruzijom.

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 21 mar 2024, 17:15

Mislim da bolje protivnike ne bi ni sami uzeli. Samo je steta sto smo trenutno mi tarabe. Ali bi mogli uzeti nekako Grke kod nas, a Gruziju pogotovo.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Semper
Postovi: 2663
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Semper » 21 mar 2024, 17:19

Trebali bi dobiti kući Grke i Gruzijce...

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4224
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 21 mar 2024, 17:33

DamirT je napisao/la:
21 mar 2024, 17:15
Mislim da bolje protivnike ne bi ni sami uzeli. Samo je steta sto smo trenutno mi tarabe. Ali bi mogli uzeti nekako Grke kod nas, a Gruziju pogotovo.
Pa Gruzija je ponajteza iz zadnjeg pota. Vidjeli smo prije par mjeseci na Euru da nismo nista jaci od njih. Grcka je opet ponajlaksa iz drugog pota, tako da je tu napravljen neki balans. Island iz prvog pota je takodjer jedna od boljih opcija, mada su nam tu 2 poraza ko god da se izvukao.

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 21 mar 2024, 17:38

Ghuraba je napisao/la:
21 mar 2024, 17:33
DamirT je napisao/la:
21 mar 2024, 17:15
Mislim da bolje protivnike ne bi ni sami uzeli. Samo je steta sto smo trenutno mi tarabe. Ali bi mogli uzeti nekako Grke kod nas, a Gruziju pogotovo.
Pa Gruzija je ponajteza iz zadnjeg pota. Vidjeli smo prije par mjeseci na Euru da nismo nista jaci od njih. Grcka je opet ponajlaksa iz drugog pota, tako da je tu napravljen neki balans. Island iz prvog pota je takodjer jedna od boljih opcija, mada su nam tu 2 poraza ko god da se izvukao.
Jeste najteza, ali smo vodili do zadnjih 10 minuta protiv njih. Tako da nisu neki bauk u smislu da ih ne mozemo dobiti makar kod nas. Slicno i sa Grckom. Samo da uzmu koliko toliko normalnog selektora, a ne npr Doborca usr.anog i imamo kakve takve sanse za plasman. Jer i nekoliko treceplasiranih ide na prvenstvo. Dobij jednom Grcku i 95% si na prvenstvu. Pod uslovom da treci budemo, a mozemo biti.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 21 mar 2024, 19:55

Uz Sutona , Domagoja Alilovića , J. Perića , Vukšića ... možemo lagano biti drugi ...
Priča li se šta radi li Magoda na tome da se naturalizuje poneki kvalitetan igrač ?

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 22 mar 2024, 10:47

Prva u gostima na Islandu 6.11, druga kod kuce sa Grckom 9.11.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 22 mar 2024, 22:35

Odavno nismo imali lakši žrijeb u kvalifikacijama. Zapravo, nekako mi se čini da su sve grupe ok, ne znam kako je to ispalo ovako :D Zapravo znam, jer je previše osrednjih reprezentacija u POT 2. I pored nekih kriza, ipak je u ovom POT 3 gdje smo mi bili bilo i reprezentacija koje je nama bolje izbjeći. Na stranu Švicarska, koja je dobro gadna, ali nama ni Litvanija, Slovačka ili Rumunija nisu ništa jednostavniji protivnici od Grčke koja je iz POT 2.

I najvažnije je da smo iz POT 2 dobili laganog protivnika. Kao i uvijek do sada, dovoljno će biti vjerovatno uzeti samo 1 bod kontra neke od prve dvije ekipe u grupi, te biti 3. naravno. Sa 2 nema zime sasvim sigurno. Tako da, vrlo vjerovatno nas pobjede kontra Gruzije i Grčke kući vode na Euro. S druge strane, nije ni Island neka ekipa protiv koje ne možeš igrati, ma kakvi da smo, a pogotovo što će oni lagano da se kvalifikuju ovdje. Sve u svemu, očekujem divlje rezultate, ali da na kraju bez problema odemo.

I kao i obično, čisto komentar na trećeplasirane po grupama:
- Italija/Latvija su vazda u grupi i vazda zicer da neće imati ni boda kao trećeplasirane. I sad sa Srbijom i Španijom, to je izvjesno.
- Belgija/Luksemburg imaju sličnu situaciju u grupi sa Hrvatskom i Češkom.

Uz ovo, biće tu još barem dvije ekipe sa 0 :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2024, 13:00

Ma i mi smo sve gori i gori, ostajemo bez kvalitetnih igrača, kao zamjene dolaze ispodprosječni igrači. Uz trenutni roster + neki anonimus od selektora nisam ja siguran ni u jednu pobjedu pa čak i u ovakvoj grupi.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 24 mar 2024, 13:39

Potrebno je ili podmlađivanje i 2-3 god igrati kvalifikacije bez nekog "moranja" da se kvalifikujemo , samo raditi na uigravanju momaka od 18-20 god ili da se naturalizuju 2-3 dobra beka i da se kombinuje , obavezno i Klisa kojeg je Smajlagić otjerao vratiti , trećeg nema .



Ovaj momak iz Konjuha igra sve bolje

EdinjoBos
Postovi: 1288
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 28 mar 2024, 10:28

kacemo saznati ko je novi selektor?

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 29 mar 2024, 10:15

Ko ce biti selektor Colina ili Doborac

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 29 mar 2024, 10:23

Kad bi mogao birati, Colina uvijek prije Doborca.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.