Premijer liga BiH - aktuelno

TuzlaCityfighter
Postovi: 772
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 29 mar 2024, 02:42

mosarajvosa83 je napisao/la:
29 mar 2024, 02:37
TuzlaCityfighter je napisao/la:
29 mar 2024, 02:33
mosarajvosa83 je napisao/la:
29 mar 2024, 02:20

Ajde strucnjak procitaj prvo ko je Magoda tj koja mu je funkcija. Cekacemo da se zlatna Sisa izbori za nas,borimo se u svom kantonu sta vas boli k? Polako tek smo poceli,ima se materijala dosta za zatvora,hoce to kad si cist i kad te ne drze na lancu. Sto se nas tice boricemo se za sebe,igracemo igru koju savez igra,to za spasavanje BH fudbala nema nista,svi ste imali priliku sad se borimo nasim parama za sebe ostale ko hebe za boljeg i niste. Lafo politika a svi ste politicke prcije,sad cemo i mi povuci politicke veze ako treba a imamo ih najvise
Ministar po politickoj liniji (SDP) i na bilo koji nacin ne moze da se mjesa u rad nogometnog saveza kantona ili drugih sportskih udruzenja . Edukuj se sta je posao i obaveze ministra i ministarstva. Samo se borite, treba da se borite za sebe.
Sta je Magoda? Vidis da moze da se mijesa kad je u pitanju kriminal,mada sad ce se umikesati SIPA pa ide klavir. Jelde drma se kavez nakon dugo vremena ,jbga Sarajevo je to,armija navijaca svih profila na tvrdo se udarilo,da na nama neki Vico ostri k kad stigne nece da ce moci
Kao prvo , Pilav je jedno veliko smece od covjeka , po svim linijama. Meni je licno drago da ga sklone iz vise razloga. Kao drugo, clan 13 i 17 statuta FIFE strogo jasno definise uplitanje politike u sport i sve clanice FIFE tome podlijezu.
Elvir Baljic

NoDi80
Postovi: 4064
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la NoDi80 » 29 mar 2024, 02:45

Kod nas politika drzi sport ko da boli **** fifu stp ovdje od 2000 godine sve stranke drze
Ovdje jedini koji je bio po zasluzi je Ivica Osim
Ostalo sve uhljebi i njega su otjerali jer nije bilo zajebancije
Fudbal drze stranke i njihove kladoonice
Samo se mijenjaju u krug po nacionalnom kljuc ali ostaju iste stranke
Kosarka isto, rukomet isto, odbojka isto
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 29 mar 2024, 02:47, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

mosarajvosa83
Postovi: 5370
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 29 mar 2024, 02:47

TuzlaCityfighter je napisao/la:
29 mar 2024, 02:42
mosarajvosa83 je napisao/la:
29 mar 2024, 02:37
TuzlaCityfighter je napisao/la:
29 mar 2024, 02:33

Ministar po politickoj liniji (SDP) i na bilo koji nacin ne moze da se mjesa u rad nogometnog saveza kantona ili drugih sportskih udruzenja . Edukuj se sta je posao i obaveze ministra i ministarstva. Samo se borite, treba da se borite za sebe.
Sta je Magoda? Vidis da moze da se mijesa kad je u pitanju kriminal,mada sad ce se umikesati SIPA pa ide klavir. Jelde drma se kavez nakon dugo vremena ,jbga Sarajevo je to,armija navijaca svih profila na tvrdo se udarilo,da na nama neki Vico ostri k kad stigne nece da ce moci
Kao prvo , Pilav je jedno veliko smece od covjeka , po svim linijama. Meni je licno drago da ga sklone iz vise razloga. Kao drugo, clan 13 i 17 statuta FIFE strogo jasno definise uplitanje politike u sport i sve clanice FIFE tome podlijezu.
Eto ti ga Nesic u Borcu,Dodik javno kaze na pocetku sezone sve,imao si i Telgetiju to vam nije smetalo,igramo sad igricu kakvu ste htjeli,sta je Husic?

NoDi80
Postovi: 4064
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la NoDi80 » 29 mar 2024, 02:49

To znaju i ptice na grani problem sto je i Ceferin korumpirani janez za glasove sda hdz i snds zazmirio na sva dedsvanja ovdje
Zadnja izmjena: NoDi80, dana/u 29 mar 2024, 02:49, ukupno mijenjano 1 put.
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

TuzlaCityfighter
Postovi: 772
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 29 mar 2024, 02:49

NoDi80 je napisao/la:
29 mar 2024, 02:45
Kod nas politika drzi sport ko da boli **** fifu stp ovdje od 2000 godine sve stranke drze
Ovdje jedini koji je bio po zasluzi je Ivica Osim
Ostalo sve uhljebi i njega su otjerali jer nije bilo zajebancije
Na stranu sve, ja dobro znam kako funkcionise , ali mi nije jasno kako sad odjednom likuju na ovakve stvari, a juce htjeli popravljati stanje u BiH fudbalu.
Elvir Baljic

NoDi80
Postovi: 4064
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la NoDi80 » 29 mar 2024, 02:51

TuzlaCityfighter je napisao/la:
29 mar 2024, 02:49
NoDi80 je napisao/la:
29 mar 2024, 02:45
Kod nas politika drzi sport ko da boli **** fifu stp ovdje od 2000 godine sve stranke drze
Ovdje jedini koji je bio po zasluzi je Ivica Osim
Ostalo sve uhljebi i njega su otjerali jer nije bilo zajebancije
Na stranu sve, ja dobro znam kako funkcionise , ali mi nije jasno kako sad odjednom likuju na ovakve stvari, a juce htjeli popravljati stanje u BiH fudbalu.
Sta ti nije jasno pola navijaca svih vecih klubova u uhljebljenim vodama
Stela, poso, stranka …
Groblja se ruse za stranku, a tebi cudno likovanje hahaha
Sve je to isto od Sarajeva, Tuzle, Zenice , Mostara do Banja Luke samo su stranke razlicite
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

Avatar
stojko
Postovi: 1363
Pridružen/a: 18 jan 2024, 16:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la stojko » 29 mar 2024, 02:57

Prva sisa dijaspore se inace ne bavi politikom.
Pored magaradi sad jos i ovi sisojini ovcari se poceli mjesati u diskusije

TuzlaCityfighter
Postovi: 772
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 29 mar 2024, 02:57

mosarajvosa83 je napisao/la:
29 mar 2024, 02:47
TuzlaCityfighter je napisao/la:
29 mar 2024, 02:42
mosarajvosa83 je napisao/la:
29 mar 2024, 02:37

Sta je Magoda? Vidis da moze da se mijesa kad je u pitanju kriminal,mada sad ce se umikesati SIPA pa ide klavir. Jelde drma se kavez nakon dugo vremena ,jbga Sarajevo je to,armija navijaca svih profila na tvrdo se udarilo,da na nama neki Vico ostri k kad stigne nece da ce moci
Kao prvo , Pilav je jedno veliko smece od covjeka , po svim linijama. Meni je licno drago da ga sklone iz vise razloga. Kao drugo, clan 13 i 17 statuta FIFE strogo jasno definise uplitanje politike u sport i sve clanice FIFE tome podlijezu.
Eto ti ga Nesic u Borcu,Dodik javno kaze na pocetku sezone sve,imao si i Telgetiju to vam nije smetalo,igramo sad igricu kakvu ste htjeli,sta je Husic?
Brkas ti pojmove i uloge, ne mogu ti crtati. Ovo gore sto navodis u slucaju borca , juce ste pisali i pozivali da se okupimo i borimo protiv toga, danas Vam je to vec ok. Da je magoda predsjednik FK Sarajeva nebi to ni predstavljalo problem, ali on se u ovom slucaju uplice kao politicka licnost i ministar, sto je po statutu uplitanje politike u sport. Ja bi sutra potpisao da bude postena liga i ok sudjenje, po cijenu da ne igramo PL BiH.
Elvir Baljic

TuzlaCityfighter
Postovi: 772
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 29 mar 2024, 03:00

stojko je napisao/la:
29 mar 2024, 02:57
Prva sisa dijaspore se inace ne bavi politikom.
Pored magaradi sad jos i ovi sisojini ovcari se poceli mjesati u diskusije
Kao prvo moras imati osnove kulture , ucestvovati u diskusiji bez vrijedjanja.
Elvir Baljic

Avatar
tabba77
Postovi: 2262
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la tabba77 » 29 mar 2024, 03:28

Balorda je napisao/la:
28 mar 2024, 23:39
tabba77 je napisao/la:
28 mar 2024, 23:19
Sad fakat jedno pitanje, vidim da RA najavljuje invaziju za sutra. Koliko očekujete navijača na Grbavici?
Gdje si vidio da RA najavljuje invaziju?
Izbacio mi članak na fb, nisam siguran je li klix ili neki drugi portal. Kao najavljuju invaziju na Grbavicu.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
Pantelija
Postovi: 12898
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Pantelija » 29 mar 2024, 05:01

A vidi vidi sto su sad zabrinuti zbog "mijesanja politike u sport" HAHAHHAHAHAHA
sAMO GLEDAJTE, LIJEPO VAS JE fk Sarajevo pozvalo, da se zajendo svi ukljuce, niste htjeli, sad i mi igramo "prlljavo".... to hoce li biti sve cisto i legalno nas boli nesto a glava nije...
Samo gledajte... a plavi neka odu do bazena kod čolpice... kakvo povijanje kičme, da ne povjerujes :D al dzaba trud, odletiti ce svi prvo iz ovog kantona pa onda i iz ostalih... preko politike, preko mile i sile, preko legalnih puteva...
Vicko moj vicko, kakva greska u koracima....
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Torino
Postovi: 1600
Pridružen/a: 16 feb 2022, 14:38
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Torino » 29 mar 2024, 05:46

TuzlaCityfighter je napisao/la:
29 mar 2024, 02:08
mosarajvosa83 je napisao/la:
29 mar 2024, 01:27
Theme


ODGOVORIO ČOLPI
68
Održana Skupština Fudbalskog saveza KS, Magoda najavio istragu prijavljenih neregularnosti
N
Danas je u Sarajevu održana redovna sjednica Skupštine Fudbalskog kantona Sarajeva na kojoj su usvojeni svi izvještaji koji su bili na dnevnom redu, čime se prvi čovjek kantonalnog saveza Fuad Čolpa i javno pohvalio.

Međutim, uz to je i optužio FK Sarajevo i ministra kulture i sporta Kenana Magodu za pritiske na delegate.
"Sve je proteklo u najboljem redu, iako moram istaći da nam je veliki broj delegata prije samog početka Skupštine istakao da su bili pod ogromnim pritiscima od Ministarstva sporta i kulture Kantona Sarajevo i FK Sarajevo", izjavio je Čolpa za portal sportsport.ba.

VERIFIKOVANI NOVI ČLANOVI
Potvrđena smjena Pilava s pozicije predsjednika UFSIKS-a, počinje borba za ozdravljenje sarajevskog nogometa
Kontaktirali smo ministra Magodu koji je nam je rekao da je tok sjednice bio neregularan te da će tražiti detaljan izvještaj i zapisnik.

„Prema saznanjima tok sjednice je bio neregularan, a Ministarstvo kulture i sporta će tražiti detaljan izvještaj i zapisnik sa navedenog sastanka i izjašnjenje svakog kluba pojedinačno o toku sjednice i načina izjašnjenja i glasanja po svakoj pojedinačnoj tački dnevnog reda. Nekome su „pritisci“ možda moje insistiranje na transparentnom, regularnom i demokratskom načinu rukovođenja i odlučivanja? Tako je to kada vam godinama prolazi ispod stola i od ruke usvajanje svakakvih dokumenata po štetu sarajevskog nogometa, pa budete u šoku kada neko propituje vaš rad. Mi nastavljamo raditi na dizanju sporta u Kantonu Sarajevo i transparentnosti, sviđalo se to nekome ili ne“, izjavio je Magoda za Klix.ba.

Kontaktirali smo i nekoliko učesnika koji su nam prenijeli kako se odvijao sam tok današnje sjednice.


"Dogodila su se teška kršenja Statuta i procedura. Unatoč statutarnom pravilu o javnosti rada Skupštine, novinarima nije bio dozvoljen ulaz. Postojala je konfuzija oko toga koji Statut se primjenjuje, zbog lažiranih izmjena Statuta koje klubovi, delegati, ni članovi Izvršnog odbora nisu dobili niti vidjeli. Osim toga, nije bilo odobreno verificiranje novih i legitimnih delegata, kao ni članova Izvršnog odbora, uključujući i neverifikovanog delegata iz FK Željezničar i Udruženja sudija", otkrio nam je jedan od učesnika sjednice Skupštine FS KS.

Uprkos jasnim pravilima Statuta, na skupštini su prisustvovali delegati koji nisu predstavljali nikakve klubove, uz učešće osam delegata iz četiri nepostojeća udruženja u glasanju.

"Glasovi nisu brojani na transparentan način, a predsjedavajući Skupštine je manipulirao prebrojavanjem, sprječavajući delegate da diskutuju ili daju prijedloge. Bilo je zabranjeno i formiranje Verifikacionih te ostalih komisija, dok pristup Statutu i izmjenama prije skupštine nije bio omogućen delegatima. Skupština se završila u atmosferi pravnog nasilja, uz skrivanje važnih dokumenata i kršenje procedura, što zahtijeva pažnju nadležnih tijela", dodali su za Klix.ba pojedini delegati.

Za kraj, interesantno je napomenuti da je van dnevnog reda stavljena tačka koja se odnosi na usvajanje novog statuta a prema kojem, kako saznajemo, trenutna većina u Skupštini želi izglasati ulazak u skupštinu određenog broja novih formiranih udruženja.

Time bi se još više umanjio položaj najvećih sarajevskih klubova koji imaju pravo glasa sa jednakom vrijednosti kao razna malonogometna udruženja, udruženja veterana, sportskih radnika pa čak kao i udruženje nogometa na pijesku.

Bit će interesantno pratiti kako će razvijati priča oko nogometa u Kantonu Sarajevo i ko je pobijediti na izborima koji su u oktobru ove godine.

E moji gurbeti sad ce da vam udje zestoko
Jel to ta borba Sarajeva za bolje dane BiH fudbala ? Pored raznoraznih pritisaka, podrzavate sad i mjesanje politike u sport ?
Jeste vi oni što klečite?
🇵🇸

CampobelloDiMazara
Postovi: 2903
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 29 mar 2024, 06:27

NisamIsmirMirvic je napisao/la:
29 mar 2024, 00:42
Balorda je napisao/la:
28 mar 2024, 23:39

Gdje si vidio da RA najavljuje invaziju?
Bukvalno svugdje. Otvori malo Facebook:
tabba77 je napisao/la:
29 mar 2024, 03:28
Balorda je napisao/la:
28 mar 2024, 23:39

Gdje si vidio da RA najavljuje invaziju?
Izbacio mi članak na fb
Vidili ljudi na fejsbuku :rol: :tokralju:

Devedesetka
Postovi: 660
Pridružen/a: 24 sep 2023, 18:09
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Devedesetka » 29 mar 2024, 06:28

CampobelloDiMazara je napisao/la:
27 mar 2024, 11:08
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Tetrijebe zuc ce ti eksplodirat :wave: :zviz:
Golemi navijaci!

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1332
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 29 mar 2024, 06:38

mosarajvosa83 je napisao/la:
29 mar 2024, 00:38
Historija nas je naucila da kad pisete da je sve lose znamo da ide odlicno,sjeticemo se Riste Djoge nesto slicno kao sto ti sad radis. Drma vam se sve,vi niste Sarajevo da imate ledja i svoje pare,vi ste kuja tj igracka koju ce pustiti niz vodu,ima Dodo sad pametnija posla,kuka i place na sve strane,zatvoreni racuni,banuju ih kako stignu konto lola moze amerima i EU da govore drzi. Sve ovo su neki ovdje najavili prije pocetka sezone. Gubi Vico glavnog igraca glavonju Colpu,strasno je nervozan,savez poziva da se zastite sluzbena lica,ista ona lica koja su krala nemilosrdno gdje god su stigli,nema vise laganih ruka u savezu sad ga moze sipu samo. Colpa place,kuka na Sarajevo i ministarstvo a tek smo poceli. Tu su i zeljkanovi ljudi koji stite Colpu,medjutim dolari su cudo pa su sve prilike da ce zeljkan sto se bosnja tice ostati bez zastite u savezu. Najbolje tek dolazi sto se Vice tice,uzalud pokusava kao sa ovim iz Veleza da napravi sastanak preko raznih ljudi,politicara al dzaba mu je sve,bas onako seljacki kao da je to njegovo vlasnistvo je otimao bukvalno svaku tekmu nek se spremi sad.
Fascinantan si, majke mi. Kažeš, Sarajevo ima svoje pare... Jel ima Sarajevo ili Mirvić? Ko ti daje garanciju da Mirvić neće preko noći dići sidro i samo ispostaviti račun koliko ste mu dužni, kao što je Tan uradio? Na kraju krajeva, ne mora ni tražiti svoje pare, dovoljno je samo da ode, vi ćete na škrge disati. Zapeli ste za Čolpu kao da je on neki Alfa i Omega, pa neka ga, nek ide, nek dobije otkaz, naće Vico drugog Čolpu, šta ste se upalili. Do skoro je smetala politika u klubu, sad kad se oglasio Magoda, sad se pravite glupi, Bože moj, sad je to ok, kad mogu svi možemo i mi. Već par godina vrtite priču "kad vas puste niz vodu", a mi pred osvajanjem duple krune, ko je tu lud? Da stvar bude gora (za vas), još veći budžet ćemo imati u novoj sezoni. Ovo je sve paravan i mazanje očiju i vidjećete da nećete ništa uspjeti napraviti, isto kao i sa Ajlom, tjerali, skidali sve sa neba a ona i dan danas u klubu :rol: biće ovo kao po onoj staroj narodnoj "tresla se gora, rodio se miš".
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Devedesetka
Postovi: 660
Pridružen/a: 24 sep 2023, 18:09
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Devedesetka » 29 mar 2024, 06:40

Ode Mirvic dođe novi Mirvic.

To je fudbalski klub Sarajevo, a ne entitetski projekat Fk Borac!

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9565
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 29 mar 2024, 06:57

Inače, ti kad imaš stan i hoćeš da ga napustiš, ti se spakuješ i nikad se ne vratiš. Nećeš postaviti cijenu za koju ćeš prodati stan da bi mogao bar dio investicije koji si uložio u njega da vratiš. Ma jok, samo odeš i ne vratiš se :rol:
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

boki86
Postovi: 2291
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la boki86 » 29 mar 2024, 07:23

E cuj vase miskina, brane colpu, kriminalca i uhljeba. E jeste se taman nasli

Avatar
TMmanija2012
Postovi: 2898
Pridružen/a: 21 jun 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la TMmanija2012 » 29 mar 2024, 07:27

Pitari i njihova borba :urnebes: Oni nisu u stanju Aylu otjerati iz kluba :crazy:

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la FKBilder » 29 mar 2024, 07:36

Bgm Zeljo trenutno na mjestu koje vodi u federalnu. Imaju losiji omjer.
Ovaj Igman ako slucajno trehne Slogu a Zeljo kiksa danas kuci sa Velezom, bice im gutavo do kraja za opstanak

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: BeYaZ, Bistrik, Kamaga11, Kmenkake i 69 gostiju.