Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 29 mar 2024, 14:30

DamirT je napisao/la:
29 mar 2024, 10:23
Kad bi mogao birati, Colina uvijek prije Doborca.
Bio je Čolina nekoliko utakmica selektor i opet igrao većinom sa Bošnjacima u sastavu.Neće se ni on kako ni Obravan ili bilo koji trener iz HR korpusa zamjeriti sa Hrvatskom i nagovarati potencijalne HR reprezentativce da igraju za BiH, iako bi po logici stvari to bilo normalno jer je i njemu kao selektoru cilj da ostvari neki rezultat.Ako će Čolina proširiti sastav sa "svojim" igračima, Pavlovićem, Ćeskom, Hrstićem, D.Alilovićem, Perićem...onda je on bolje rješenje od Doborca.Ako će se osloniti na isti roster koji je koristio Smajlagić, onda prednost dajem Doborcu jer sigurno više voli reprezentaciju BiH od Čoline, a trenerske kvalitete su približne.Rezultati Izviđača su rezultat sistemskog rada kluba, uprave i svih trenera u akademiji, a ne Čoline.Kada bi Doborac vodio Izviđač sa svom infrastrukturom, vjerovatno bi imao bolje rezultate nego Čolina.Njih dvojica su najizglednije opcije, jer su dostupni i ne postavljaju nikakve uslove, a da Magoda ima imalo pameti ne bi postavio nijednog, nego otišao na noge Vladimiru Petkoviću i nagovorio ga da preuzme reprezentaciju.Petković je završio sa Rusijom, vraća se u BiH i njega treba pokušati privoliti da bude selektor uz dugoračan plan i bez imperativa rezultata, da kroz nekoliko godina sastavi ozbiljnu reprezentaciju.Mislim da njemu više novac nije prioritet i da ga se može nagovriti da preuzme BiH, uz neke garancije da će se uspostaviti sistem i napraviti sve mlađe selekcije koje će raditi po tom sisitemu i redovno igrati kvalifikacije.Ako ima imalo sposobnosti, za to se mogu naći pare od države i sponzora.Eto Magoda je ministar sporta u KS i član vladajuće stranke, Nikšić je bivši rukometaš, kao i Vojin Mijatović, sigurno će ga podržati u tom planu .

EdinjoBos
Postovi: 1288
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 29 mar 2024, 15:37

ovisnik je napisao/la:
29 mar 2024, 14:30
DamirT je napisao/la:
29 mar 2024, 10:23
Kad bi mogao birati, Colina uvijek prije Doborca.
Bio je Čolina nekoliko utakmica selektor i opet igrao većinom sa Bošnjacima u sastavu.Neće se ni on kako ni Obravan ili bilo koji trener iz HR korpusa zamjeriti sa Hrvatskom i nagovarati potencijalne HR reprezentativce da igraju za BiH, iako bi po logici stvari to bilo normalno jer je i njemu kao selektoru cilj da ostvari neki rezultat.Ako će Čolina proširiti sastav sa "svojim" igračima, Pavlovićem, Ćeskom, Hrstićem, D.Alilovićem, Perićem...onda je on bolje rješenje od Doborca.Ako će se osloniti na isti roster koji je koristio Smajlagić, onda prednost dajem Doborcu jer sigurno više voli reprezentaciju BiH od Čoline, a trenerske kvalitete su približne.Rezultati Izviđača su rezultat sistemskog rada kluba, uprave i svih trenera u akademiji, a ne Čoline.Kada bi Doborac vodio Izviđač sa svom infrastrukturom, vjerovatno bi imao bolje rezultate nego Čolina.Njih dvojica su najizglednije opcije, jer su dostupni i ne postavljaju nikakve uslove, a da Magoda ima imalo pameti ne bi postavio nijednog, nego otišao na noge Vladimiru Petkoviću i nagovorio ga da preuzme reprezentaciju.Petković je završio sa Rusijom, vraća se u BiH i njega treba pokušati privoliti da bude selektor uz dugoračan plan i bez imperativa rezultata, da kroz nekoliko godina sastavi ozbiljnu reprezentaciju.Mislim da njemu više novac nije prioritet i da ga se može nagovriti da preuzme BiH, uz neke garancije da će se uspostaviti sistem i napraviti sve mlađe selekcije koje će raditi po tom sisitemu i redovno igrati kvalifikacije.Ako ima imalo sposobnosti, za to se mogu naći pare od države i sponzora.Eto Magoda je ministar sporta u KS i član vladajuće stranke, Nikšić je bivši rukometaš, kao i Vojin Mijatović, sigurno će ga podržati u tom planu .
potpis

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 29 mar 2024, 17:21

ovisnik je napisao/la:
29 mar 2024, 14:30
DamirT je napisao/la:
29 mar 2024, 10:23
Kad bi mogao birati, Colina uvijek prije Doborca.
Bio je Čolina nekoliko utakmica selektor i opet igrao većinom sa Bošnjacima u sastavu.Neće se ni on kako ni Obravan ili bilo koji trener iz HR korpusa zamjeriti sa Hrvatskom i nagovarati potencijalne HR reprezentativce da igraju za BiH, iako bi po logici stvari to bilo normalno jer je i njemu kao selektoru cilj da ostvari neki rezultat.Ako će Čolina proširiti sastav sa "svojim" igračima, Pavlovićem, Ćeskom, Hrstićem, D.Alilovićem, Perićem...onda je on bolje rješenje od Doborca.Ako će se osloniti na isti roster koji je koristio Smajlagić, onda prednost dajem Doborcu jer sigurno više voli reprezentaciju BiH od Čoline, a trenerske kvalitete su približne.Rezultati Izviđača su rezultat sistemskog rada kluba, uprave i svih trenera u akademiji, a ne Čoline.Kada bi Doborac vodio Izviđač sa svom infrastrukturom, vjerovatno bi imao bolje rezultate nego Čolina.Njih dvojica su najizglednije opcije, jer su dostupni i ne postavljaju nikakve uslove, a da Magoda ima imalo pameti ne bi postavio nijednog, nego otišao na noge Vladimiru Petkoviću i nagovorio ga da preuzme reprezentaciju.Petković je završio sa Rusijom, vraća se u BiH i njega treba pokušati privoliti da bude selektor uz dugoračan plan i bez imperativa rezultata, da kroz nekoliko godina sastavi ozbiljnu reprezentaciju.Mislim da njemu više novac nije prioritet i da ga se može nagovriti da preuzme BiH, uz neke garancije da će se uspostaviti sistem i napraviti sve mlađe selekcije koje će raditi po tom sisitemu i redovno igrati kvalifikacije.Ako ima imalo sposobnosti, za to se mogu naći pare od države i sponzora.Eto Magoda je ministar sporta u KS i član vladajuće stranke, Nikšić je bivši rukometaš, kao i Vojin Mijatović, sigurno će ga podržati u tom planu .
Vodio nas kad smo igrali baraz sa Grckom. Jedva sklopili neki sastav, samo da se pojavimo. Ispade posao Coline samo da dodje na utakmice i pobijedit ce. Valja tu akademiju ukomponovati. Milion stvari tu ima. Meni Doborac nije neki vau strucnjak kako ga se predstavlja. Da se razumijemo, obojica su ispod prosjeka u evropskim okvirima.

Petkovic bi najbolje rjesenje bio. Mozda cak ni Prce ne bi bio lose rjesenje. Sad koliko je realno da napusti klub radi nas. Imam osjecaj da bi se on sa savezom upustio u borbu za ove potencijalne igrace. Znamo otprilike koji su to.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 29 mar 2024, 17:49

Petkovic bi najbolje rjesenje bio. Mozda cak ni Prce ne bi bio lose rjesenje. Sad koliko je realno da napusti klub radi nas. Imam osjecaj da bi se on sa savezom upustio u borbu za ove potencijalne igrace. Znamo otprilike koji su to.
Zašto bi napuštao klub , i Obrvan je trenirao Zagreb i bio nama Selektor , uostalom nije Kiel i da ga napusti .

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 29 mar 2024, 22:08

EastwichTown je napisao/la:
29 mar 2024, 17:49
Petkovic bi najbolje rjesenje bio. Mozda cak ni Prce ne bi bio lose rjesenje. Sad koliko je realno da napusti klub radi nas. Imam osjecaj da bi se on sa savezom upustio u borbu za ove potencijalne igrace. Znamo otprilike koji su to.
Zašto bi napuštao klub , i Obrvan je trenirao Zagreb i bio nama Selektor , uostalom nije Kiel i da ga napusti .
Tako je, Prce ako ima ambicije da bude trener, ovu priliku ne treba propustiti.Iako mi nismo u nekoj bajnoj situaciji po pitanju igračkog kadra, porediti vođenje jedne reprezentacije sa klubom iz kosovske lige je smješno.Druga je stvar ako on to iz nekog razloga ne želi, mada realno,to bi u ovom trenutku više značilo njemu nego reprezentaciji jer on nema nikavog trenerskog iskustva.

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 398
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la muharemovicdzelo » 05 apr 2024, 02:08

Sreća pa nemamo još selektora.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 05 apr 2024, 09:37

muharemovicdzelo je napisao/la:
05 apr 2024, 02:08
Sreća pa nemamo još selektora.
Prva utakmica protiv Portugala za mjesec dana , a ni spiska , ni selektora :hmmmmm:

EdinjoBos
Postovi: 1288
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 05 apr 2024, 12:25

sramota, samo da bi se usparala jedna plata! 😡

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 05 apr 2024, 13:17

Ima da neprijatno iznenadimo sami sebe a kamoli jadne Portugalce ... :opaopa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 05 apr 2024, 17:42

Igra li Ronaldo kod Portugalaca? :zviz:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 398
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la muharemovicdzelo » 05 apr 2024, 20:17

Elektronska sjednica je u ponedjeljak, Doborac ili Čolina.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 06 apr 2024, 09:20

Sa Tonijem bi imalo logike samo kada bi se krenulo sa momcima od 17-18-19-20 godina i reklo pustite nas 2-3 godine da radimo i ne očekujte u tom periodu nikakav plasman , ali mi nismo tako naučili raditi , mi nismo takav narod , nama daj da se kvalifikujemo pa nema veze što ćemo tamo biti kanta za nabijanje , mi smo naučili na instant rezultate .

Ali ako bi se odlučili na Doborca onda moramo iskopati 2-3 dobra beka u susjedstvu , ne ovih naših što se nećkaju , nego iz Srbije i Hrvatske koji imaju bilo kakvu vezu sa BiH (kao npr Tarabachia , Vukašin Stojanović što su bili) , onda to iskombinovati i uz Doborčev režim pokušati vratiti u Reprezentaciju žar kakav je bio kada su za Reprezentaciju igrali Doborac , Grahovac , Harmandić , Prce , Martinović , Tahirović , Toromanović itd ...

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 07 apr 2024, 18:56

(Ne)službene informacije do kojih je došao naš medij govore da će novi izbornik rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine biti trener “Skauta”.

Naravno, čeka se službena potvrda, no kako sada stvari stoje Čolina će rukometaše povesti u borbu za odlazak na Svjetsko i Europsko prvenstvo.

Naredne akcije bh. selekciju čekaju u svibnju. Tada će BiH u doigravanju za Svjetsko prvenstvo igrati dvomeč protiv Portugala.

**** navodi i to da je v. d. gl. tajniks RSBiH Nedim Arnautović u tijeku ovog tjedna obavio razgovore s obojicom kandidata, a konačnu odluku donijet će Upravni odbor RSBiH.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 07 apr 2024, 19:23

Joj cirkusa, k'o da biraju između Ribere i Dušebajeva pa mrtva trka ne zna se koga bi prije :mrgreen:

Mada ja bih radije Doborca jer on je makar nešto dao ovoj reprezentaciji za razliku od Čoline koji niti je voli niti će se truditi da je igrački poboljša (zna se tačno na šta mislim) u narednom periodu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ljevak
Postovi: 641
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ljevak » 08 apr 2024, 03:52

Raonffa je napisao/la:
07 apr 2024, 19:23
Joj cirkusa, k'o da biraju između Ribere i Dušebajeva pa mrtva trka ne zna se koga bi prije :mrgreen:

Mada ja bih radije Doborca jer on je makar nešto dao ovoj reprezentaciji za razliku od Čoline koji niti je voli niti će se truditi da je igrački poboljša (zna se tačno na šta mislim) u narednom periodu.
Zamisli reference “on je makar nesto dao ovoj reprezentaciji”. 😆 Sto rece kolega Semper na drugoj temi “visocka prevara romskog nadimka” ima bolje reference.

Tezak posao za vd tajnika saveza.

EdinjoBos
Postovi: 1288
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 08 apr 2024, 13:43

jeli danas odluka o selektoru?

ovisnik
Postovi: 1114
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 08 apr 2024, 16:27

EdinjoBos je napisao/la:
08 apr 2024, 13:43
jeli danas odluka o selektoru?
Nije, škutori neće da potvrde Doborca, a nemaju ruke za Čolinu

EdinjoBos
Postovi: 1288
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 08 apr 2024, 17:30

doborac je novi selektor

Avatar
DamirT
Postovi: 14002
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 08 apr 2024, 17:33

Eto da vidimo i njega na djelu. Znam da nece nista bitno izmijeniti, ali nek mu je sretno.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

zenicanin
Postovi: 1292
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zenicanin » 08 apr 2024, 17:34

Pola krivice prethodnog neuspjeha snosi i on, al et.. Haj da ga vidimo kao glavnog, mada nisam nikako optimistican.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.