FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 18 apr 2024, 00:16

Veliki uspjeh je polufinale, pogotovo što smo prekinuli jednu kraću seriju od 3 sezone da zapinjemo u četvrtfinalu (iako je prije toga bila osvojena titula u LP pa i ovo poslije što je došlo nije bilo toliko čudno).
Bio sam uvjeren u prolaz od početka i nisam baš razumio neki taj pesimizam, jer jasno je da naša ekipa pokazuje ove sezone drugačije lice u LP. Isto tako naveo sam i ranije i zrelija smo, iskusnija ekipa, imamo tu tradiciju dobrih rezultata protiv Arsenala, a i individualno smo jači. To što neko vidi prevelik kvalitet Arsenala zbog nastupa u Premiershipu to je drugi par cipela. I jači Arsenal od ovog smo mi izbacivali.

Mnogi se ukenjali bili od Arsenala a sada će neki malo okrenut priču pa govorit kako je ovo sreća... :) Standardno postalo ovde.

U generalno lošoj sezoni doći do polufinala je uspjeh kao što je uvijek uspjeh, bez obzira što smo jedna od ekipa koja je najčešće tu bila. I rekoh prekinuta je ta serija.
I naravno uvijek je bitno proći, prošlo se protiv top ekipe (a onda se sjetimo i Villareala zicera, pa odmah znamo da nam se znalo i tako omaći), ali znamo da mi taj neki veći pobjednički mentalitet imamo od topdžija.

Gueirero s onim sjajnim potezom, kada je stao, pogledao i onda brzo odlučio i uputio sjajan centaršut je za svaku pohvalu, kao i ulazak Kimmicha u sredinu i zabijanje gola. Neuer sjajan, znači mnogo, mnogo za ekipu, pokretanje igre i sjajne odbrane i to čovjeka koji su mnogi otpisali (pa na momente i ja nekad). Valjalo je ovo prevalit i iz razloga izostanka Comana i Gnabryja. De Ligt i Dier sjajan posao isto odradili. A Musiali iako nije sve polazilo za rukom, pokazao je i ogromnu borbenost, kao i Kane koji je vodio gore velike bitke. Goretzka solidan, iako mi je u prvoj utakmici bio još bolji. Mazraoui i Sane kod kojih se vidi da nisu na vrhu svoje snage su sasvim dobro odradili svoj posao. Mislim svi u najmanju ruku zbog borbe zaslužuju pohvale.

Sada na Real. Iako su mnogi ovde samo pamtili i da kažem i kmečali o zadnja 3 izgubljena duela, ja svakako protiv Reala pamtim više pobjeda nego poraza. A omjer ukupni je mislim izjednačen. Glavni razlog što su oni u zadnja 3 duela bili bolji je to što su postali mentalne gromade. Tamo njihova stara ekipa sa Raulom, Morientesom i drugim znala je često biti istamburana od strane nas (pogotovo ta 2001. se pamti kada smo preko njih između ostalog došli do titule). A tada su bili mnogo individualno jači od nas a mi smo im često znali pomrsit račune. Uz Zidanea i Ancelottija oni su dobili novu dimenziju a to je strašan timski duh i nevjerovatan pobjednički mentalitet. Mi smo toga imali čak i više, dok smo individualno bili slabiji.
Vidjelo se večeras i kod penala koliko su oni mentalno jači od Cityja i pored toga što City po igračkim elementima i svim dobro posloženim kockicama djeluje kao sila u evropskom fudbalu.
Zato se nešto pretjerano radovati Realu i ne znam koliko je dobro.

Ali treba se generalno radovati tom duelu. Ipak za razliku od duela protiv Arsenala sada je protivnik blagi favorit. Kod nas je dobro što znamo provući neku utakmicu, kao večeras. Vratio nam se onaj Dusel, da znamo pobijediti i kada ne briljiramo, zato ćemo i u ovom duelu sigurno dobro odigrati i treba se tu nadati, vjerovati da ćemo proći. Ali naravno da je pred nama veliki zadatak, zbog gore navedenog i sjajnog lisca trenerskog na drugoj strani, kao i par igrača koji itekako znaju pobjeđivati u velikim utakmicama.
Balon je napisao/la:
17 apr 2024, 23:38
Nerminovic je napisao/la:
17 apr 2024, 23:05
Laimer fantasticna partija, koliko je lopti ukrao jaaaa,
Strasan je bio danas. Meni jedan od najdrazih igraca u ovom Bayernu, kakav god da je znas na cemu si sa njim. Borba do zadnjeg atoma snage. :salut:
Pa eto ali eto desi se i to na temi, da ima nekolicina ljudi koji prvi po njemu udaraju i odmah bi ga prodali.
U oba susreta su Laimer, a i Goretzka jako dobri bili.
Još ovaj Laimer nije još ni na 80 % svojih mogućnosti, nije još onaj nivo kakav je bio u Leipzigu (tamo u jednoj sezoni proglašen i najboljim igračem BuLi, kako onda sumnjati u takvog igrača).
Bila je jedna njegova krupna greška kada je izgubio na našoj polovici loptu u prvom poluvremenu. A onaj Laimer na svom pravom nivou bi protutnjao s loptom prema protivničkoj polovici. Bilo je poslije i toga, ali ima malo kod njega zadrške. Dosta lopti osvoji, ali fali još malo više njegovih odlučnijih iznošenja lopte. On je igrač koji inače nerijetko zna dobro i ošutati, ali eto toga za sad kod njega nema kod nas. Treba se prije zapitati zašto on i još neki igrači koji itekako kvalitet imaju igraju ispod svog nivoa.
Ali ove predstave kao protiv Arsenala, ne samo Laimera, nego svih igrača to samo treba ponovit do kraja ove sezone u LP.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17801
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 18 apr 2024, 00:26

Iako sam bio skeptican prema Laimeru, moram reci da je odradio odlican flaster na Odeegardu.

Druga pozitivna stvar je dupli blok na Saki. Takticki odlicno odradjeno.

Generalno gledajuci, zasluzena pobjeda.

Idemo dalje, spremati se za Real, sada je sve moguce.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
dirkules
Postovi: 4531
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 18 apr 2024, 00:29

Alphonso Davies na prekretnici :mrgreen:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17801
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 18 apr 2024, 00:45

Treba iskoristiti trenutno dobru atmosferu u ekipi pa produziti ugovore najvaznijim igracima. :mrgreen:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 18 apr 2024, 00:47

dirkules je napisao/la:
18 apr 2024, 00:29
Alphonso Davies na prekretnici :mrgreen:
Dobro je slavio u svlačionici..... :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
dirkules
Postovi: 4531
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 18 apr 2024, 00:51

effe_sa je napisao/la:
18 apr 2024, 00:47
dirkules je napisao/la:
18 apr 2024, 00:29
Alphonso Davies na prekretnici :mrgreen:
Dobro je slavio u svlačionici..... :D
A u glavi konta jel' moglo gore od ovoga, ako userem u dvomeču smanjit će se još ponude za ugovor na obje strane :D
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
harden
Postovi: 23618
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 18 apr 2024, 00:53

dirkules je napisao/la:
17 apr 2024, 23:14
🔎 | FOCUS

Joshua Kimmich v Arsenal:

👌 90 touches
⚽️ 1 goal
🎯 2 shots/1 on target (0.39 xG)
🎁 1 big chance created
🔑 4 key passes (most)
👟 56/60 accurate passes (0.57 xA)
🚀 3 clearances
🦵 2 tackles
📈 8.5 Sofascore Rating

Bayern's star is our #FCBARS Player of the Match! 🌟
Ne smije se prodati, ni pod razno :salut:
Da li je ovo bilo dovoljno da kupi hejtere? :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Rajaz
Postovi: 13376
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Rajaz » 18 apr 2024, 00:55

harden je napisao/la:
18 apr 2024, 00:53
dirkules je napisao/la:
17 apr 2024, 23:14
🔎 | FOCUS

Joshua Kimmich v Arsenal:

👌 90 touches
⚽️ 1 goal
🎯 2 shots/1 on target (0.39 xG)
🎁 1 big chance created
🔑 4 key passes (most)
👟 56/60 accurate passes (0.57 xA)
🚀 3 clearances
🦵 2 tackles
📈 8.5 Sofascore Rating

Bayern's star is our #FCBARS Player of the Match! 🌟
Ne smije se prodati, ni pod razno :salut:
Da li je ovo bilo dovoljno da kupi hejtere? :mrgreen:
Sad je opet najbolji veznjak planete, sljedeću kad odigra loše biće otpadak i za Barcelone. I tako u krug :yawn:

Avatar
harden
Postovi: 23618
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 18 apr 2024, 00:56

Rajaz je napisao/la:
18 apr 2024, 00:55
Sad je opet najbolji veznjak planete, sljedeću kad odigra loše biće otpadak i za Barcelone. I tako u krug :yawn:
Dominira na beku :kafa:

Fino sto si priznao da mozete uzeti samo otpadke od nas :salut:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 18 apr 2024, 00:59

dirkules je napisao/la:
18 apr 2024, 00:51
effe_sa je napisao/la:
18 apr 2024, 00:47
dirkules je napisao/la:
18 apr 2024, 00:29
Alphonso Davies na prekretnici :mrgreen:
Dobro je slavio u svlačionici..... :D
A u glavi konta jel' moglo gore od ovoga, ako userem u dvomeču smanjit će se još ponude za ugovor na obje strane :D
Pa dobro proslava je počela i dok još nije bio poznat protivnik u polufinalu.... :D Možda je i sam očekivao City...Lakše bi mu bilo svakako... :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Bayo
Postovi: 1356
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 18 apr 2024, 01:03

I jel završilo uvjeravanje da Kimmich nije bek?

Još mu zakonom zabraniti približavanje korneru i možda i bude nešto...

Avatar
dirkules
Postovi: 4531
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 18 apr 2024, 01:03

harden je napisao/la:
18 apr 2024, 00:53
dirkules je napisao/la:
17 apr 2024, 23:14
🔎 | FOCUS

Joshua Kimmich v Arsenal:

👌 90 touches
⚽️ 1 goal
🎯 2 shots/1 on target (0.39 xG)
🎁 1 big chance created
🔑 4 key passes (most)
👟 56/60 accurate passes (0.57 xA)
🚀 3 clearances
🦵 2 tackles
📈 8.5 Sofascore Rating

Bayern's star is our #FCBARS Player of the Match! 🌟
Ne smije se prodati, ni pod razno :salut:
Da li je ovo bilo dovoljno da kupi hejtere? :mrgreen:
Bit će kada odradi masterclass protiv Reala :mrgreen:

Na beku je strahota od igrača, u oba pravca fenomenalan. Bumo vidjeli šta će ljeto donijeti, no ako Naggy dođe neka nastavi ovako, a u vezu dovesti konačno zamjenu za Thiaga :rol:

No šta onda raditi sa ovoliko desnih bekova, Kimmich, Mazra, Jole i Boey. Leverkusen bi otkupio Joleta, Mazra večeras izdominirao na kontra strani, Boey u bolnici. Boey je na kraju se ispostavilo bezveze utrošenih 30mil€ Freunda.
effe_sa je napisao/la:
18 apr 2024, 00:59
dirkules je napisao/la:
18 apr 2024, 00:51
effe_sa je napisao/la:
18 apr 2024, 00:47


Dobro je slavio u svlačionici..... :D
A u glavi konta jel' moglo gore od ovoga, ako userem u dvomeču smanjit će se još ponude za ugovor na obje strane :D
Pa dobro proslava je počela i dok još nije bio poznat protivnik u polufinalu.... :D Možda je i sam očekivao City...Lakše bi mu bilo svakako... :)
Ne bih mu bio u koži kako god :)
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
harden
Postovi: 23618
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 18 apr 2024, 01:05

dirkules je napisao/la:
18 apr 2024, 01:03
Bit će kada odradi masterclass protiv Reala :mrgreen:

Na beku je strahota od igrača, u oba pravca fenomenalan. Bumo vidjeli šta će ljeto donijeti, no ako Naggy dođe neka nastavi ovako, a u vezu dovesti konačno zamjenu za Thiaga :rol:

No šta onda raditi sa ovoliko desnih bekova, Kimmich, Mazra, Jole i Boey. Leverkusen bi otkupio Joleta, Mazra večeras izdominirao na kontra strani, Boey u bolnici. Boey je na kraju se ispostavilo bezveze utrošenih 30mil€ Freunda.
Kako dijeli lopte, oni lagani chip centarsutevi su idealni za Kanea, mora ostati na beku. Fantastican.

Ali kakav dragulj je Musiala, Kaka mi je bio jedan od najdrazih igraca, Jamal me bas podsjeca na njega. :ljepota:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Rajaz
Postovi: 13376
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Rajaz » 18 apr 2024, 01:07

harden je napisao/la:
18 apr 2024, 00:56
Rajaz je napisao/la:
18 apr 2024, 00:55
Sad je opet najbolji veznjak planete, sljedeću kad odigra loše biće otpadak i za Barcelone. I tako u krug :yawn:
Dominira na beku :kafa:

Fino sto si priznao da mozete uzeti samo otpadke od nas :salut:
To je vaš narativ, ništa ja priznao nisam, moglo bi se naučiti čitati sa razumijevanjem, vrijeme je majka mu stara :yawn:

Avatar
dirkules
Postovi: 4531
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 18 apr 2024, 01:12

harden je napisao/la:
18 apr 2024, 01:05
dirkules je napisao/la:
18 apr 2024, 01:03
Bit će kada odradi masterclass protiv Reala :mrgreen:

Na beku je strahota od igrača, u oba pravca fenomenalan. Bumo vidjeli šta će ljeto donijeti, no ako Naggy dođe neka nastavi ovako, a u vezu dovesti konačno zamjenu za Thiaga :rol:

No šta onda raditi sa ovoliko desnih bekova, Kimmich, Mazra, Jole i Boey. Leverkusen bi otkupio Joleta, Mazra večeras izdominirao na kontra strani, Boey u bolnici. Boey je na kraju se ispostavilo bezveze utrošenih 30mil€ Freunda.
Kako dijeli lopte, oni lagani chip centarsutevi su idealni za Kanea, mora ostati na beku. Fantastican.

Ali kakav dragulj je Musiala, Kaka mi je bio jedan od najdrazih igraca, Jamal me bas podsjeca na njega. :ljepota:
On na beku definitivno, vrijeme je da se presiječe s time, sljedeći trener to mora uraditi.

Mnogi su navikli da Musiala ako ne predribla dvojicu, trojicu u šesnaestercu i ne zabije gol je odigrao lošiju utakmicu, no dečko je u obje tekme pokazao zrelost, novi iskorak u igri, ni jednu loptu nije izgubio u pasu, driblingu, u ulozi kojoj je imao. A bio je kanal za izlazak iz pressinga protivnika, izuzetno teškog pressinga u opasnim zonama gdje ako se napravi greška ide obično zicer. Fenomenalan u dvomeču.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
ledar
Postovi: 3825
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 18 apr 2024, 01:57

Čestitke na prolazu u polufinale. U drugom poluvremenu arsenal se raspao, ali to je bilo i do vas. Tuchel je odlično motivirao ekipu i složio dobitničku taktiku.
U drugom susretu je City neviđeno izdominirao Reala, no Real je mačka sa devet života. Iako se u sredini nisu mogli sastavit sa loptom, uspjela im je jedna kontra i onda autobus do kraja. Protiv Rejala niste autsajderi, to je čisti egal.

Avatar
dirkules
Postovi: 4531
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 18 apr 2024, 02:00

ledar je napisao/la:
18 apr 2024, 01:57
Čestitke na prolazu u polufinale. U drugom poluvremenu arsenal se raspao, ali to je bilo i do vas. Tuchel je odlično motivirao ekipu i složio dobitničku taktiku.
U drugom susretu je City neviđeno izdominirao Reala, no Real je mačka sa devet života. Iako se u sredini nisu mogli sastavit sa loptom, uspjela im je jedna kontra i onda autobus do kraja. Protiv Rejala niste autsajderi, to je čisti egal.
Ti kao ljubitelj Bundeslige baš uživaš, dva polufinalista u LP i Leverkusen kao favorit broj 1 (ukoliko Pool danas završi svoj put) u EL.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Elber111
Postovi: 321
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Elber111 » 18 apr 2024, 08:44

Moram.priznati da nisam.navikao na ovakav Bayern defanzivan oprezan .....jednostavno uvjek smo.napadali dominirali....ali ako cemo iskreno znalo.nas je cesto kostati.

Veceras takticki odlicno,igralo se na razultat i prolaz i doslo je.
I moram.reci na poluvremenu sam.bio bjesan i ljut i pogrijesio sam Tuchel je odradio posao kao i igraci i svima svaka cast.
Na kraju niko se nw sjeca igre i suteva i prilika vec pobjednikA.
Pogrijesio sam i drago mi.je navika je cudo ali bolje proci ovako nego ispasti kao onomad protiv Atletika sa ogromnom.dominacijom.
Svaka cast igracima i treneru.
Sad slijedi Real.
Po meni najveci evropski derbi.
Bice tesko ali iskreno mislim da je lakse s njima nego sa Cityem.
Izaci na crtu dati sve od sebe i nadati se da ce na naplatu doci sve one sudijske lakrdije prevare i greske.
Hajde Sane poludi u polufinalu i pokazi sta mozes.
Na Militao i Nacha idemo po toj strani.
Neznam.hoceli se oporaviti Ganabry i Coman ali uz borbu i zelju koju pokazujemo u LP vjerujem u finale.
Uz ludu srecu ponovo na wembliju sa BVB
Sta vise traziti od sezone kakva je bila

Avatar
Bayo
Postovi: 1356
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 18 apr 2024, 09:06

Today's win was Bayern's first win at Allianz Arena in a Champions League quarterfinal since beating Benfica 1-0 in 2016 (!)

2017: 1-2 vs Real Madrid
2018: 0-0 vs Sevilla
2019: Eliminated in the RO16
2020: Final 8 in Lisbon
2021: 2-3 vs PSG
2022: 1-1 vs Villarreal
2023: 1-1 vs Manchester City

:rol:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9853
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Nail for Real » 18 apr 2024, 10:01

Ponovo ste najjaci a igraci mentalne gromade :D ...

Bice super dvomec, in sha Allah ispadate :kafa:
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], CrvenoCrnaArmija, dr.adnan, nerkolfc i 40 gostiju.