Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15740
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la BosniaBoston » 19 apr 2024, 20:11

Brokula je napisao/la:
19 apr 2024, 20:09


Sto je Rusija baltickim zemljama, to je Bliskom istoku Amerika.

Pitaj Iracane, Afganistance, Jemence, Palestince i td da li je istina ili ne
Balticke i srednjoistocne zemlje nek rjesavaju svoje probleme. Konkretno, situacija BiH je vrlo slicna baltickoj( tlaci je Srbija koja je proxy Rusije), i samim tim, mora se okrenuti zapadu bezrezervno
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21336
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Epidaurus » 19 apr 2024, 20:18

Svi mrze Srbe, muslimane i Arsenal.

Avatar
Brokula
Postovi: 31084
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 19 apr 2024, 20:18

BosniaBoston je napisao/la:
19 apr 2024, 20:11
Brokula je napisao/la:
19 apr 2024, 20:09


Sto je Rusija baltickim zemljama, to je Bliskom istoku Amerika.

Pitaj Iracane, Afganistance, Jemence, Palestince i td da li je istina ili ne
Balticke i srednjoistocne zemlje nek rjesavaju svoje probleme. Konkretno, situacija BiH je vrlo slicna baltickoj( tlaci je Srbija koja je proxy Rusije), i samim tim, mora se okrenuti zapadu bezrezervno
Niko to ne spori, cak sta vise to je naglaseno
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
ASD
Postovi: 26236
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la ASD » 19 apr 2024, 20:33

Brokula je napisao/la:
19 apr 2024, 20:09


Sto je Rusija baltickim zemljama, to je Bliskom istoku Amerika.

Pitaj Iracane, Afganistance, Jemence, Palestince i td da li je istina ili ne
Pa bili su i Rusi u Afganistanu.

Uglavnom, najrazvijenije države Bliskog istoka nemaju nikakvih problema sa Amerikom. (Izrael, UAE, Saudija, Kuvajt, Bahrein, Katar, Oman)
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 19 apr 2024, 20:36, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14340
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Asteriks » 19 apr 2024, 20:33

Ameri po svaku cijenu žele kontrolu Balkana zbog neometane isporuke ukapljenog plina (Omišalj), plus u riječku luku stižu američki tankeri sa oružjem, što su u oba slučaja strateška čvorišta za daljnje širenje ka unutrašnjosti, kako vojno tako ekonomski.

Onda, granica sa Srbijom trebala je biti bedem ruskom uticaju, međutim zbog intenzivne saradnje i gravitiranja RS-a srpskoj matici, ta granica je nekako prebačena na entitetsku.

U svakom slučaju, Ameri su naši veeliki prijatelji, a to prijateljstvo se intenzivira donacijama (helikopteri, vozila itd.) te otkupom oružja i municije naše namjenske industrije (msm da su glavni partner u tom segmentu). Naravno to ne znači da ih naš narod ne trebati kritikovati, jer podržavaju genocid u Gazi.

Ovaj stav iranskog ambasadora treba ispitati te možda poslati Iranu i protestnu notu, jer ovo nije službeni stav nama prijateljske zemlje.

Kada pričamo o zlu, ovaj izraelski kabinet istorija će smjestiti u vrh liste katila i zlotvora.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sljivo
Postovi: 14339
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la sljivo » 19 apr 2024, 21:36

Ameri/Zapad, Rusi, Kinezi su nacije sa imperijalnim težnjama koje žele doći do resursa/premoći na svijetu. Ameri habali iracane, afganistance, palestince (preko podrške izraelu)... Rusi afganistance, sirijce, Kinezi ujgure... niko od njih nije nevin niti ima šanse da se opravda. Sa tog nekog moralnog stanovišta sve ove tri su **** i smeće.

Sa pozicije BiH, Bošnjaka/Bosanaca: Amerika >>> Rusija/Kina, i to bez da razmisliš.
Sa lične pozicije opet Amerika >>> Rusija/Kina. Američki progres/demokratija(slobode) >>>> Ruski i Kineski.

Po meni samo budala i maloumnik može u tom nekom kontekstu porediti Amere/Zapad i Ruse/Kineze.

Ako neko od ovih uslovi poziciju Bosne i mene nasuprot palestine, ujgura, sirijaca, tu ne treba biti puno pametan, moje >>> palestinsko, sirijsko, ujgursko...

FoSte95
Postovi: 12655
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 20 apr 2024, 00:57

Kako Iranci zbog Rusa okrenuše leđa Bošnjacima, isto kao kad onda Rusija podrža Tursku u sporu sa Grčkom.
Toliko o tim "vjerskim bratstvima" samo gledati svoj interes i tim morem ploviti
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54411
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 20 apr 2024, 11:27

FoSte95 je napisao/la:
20 apr 2024, 00:57
Kako Iranci zbog Rusa okrenuše leđa Bošnjacima, isto kao kad onda Rusija podrža Tursku u sporu sa Grčkom.
Toliko o tim "vjerskim bratstvima" samo gledati svoj interes i tim morem ploviti
Zaključio si da je Iran okrenuo leđa Bošnjacima radi izjave ambasadora Irana u Srbiji? :mrgreen:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

FoSte95
Postovi: 12655
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 20 apr 2024, 13:36

MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 11:27
FoSte95 je napisao/la:
20 apr 2024, 00:57
Kako Iranci zbog Rusa okrenuše leđa Bošnjacima, isto kao kad onda Rusija podrža Tursku u sporu sa Grčkom.
Toliko o tim "vjerskim bratstvima" samo gledati svoj interes i tim morem ploviti
Zaključio si da je Iran okrenuo leđa Bošnjacima radi izjave ambasadora Irana u Srbiji? :mrgreen:
Pa na istom fonu je bila Iranska ambasada kod nas :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54411
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 20 apr 2024, 13:53

FoSte95 je napisao/la:
20 apr 2024, 13:36
MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 11:27
FoSte95 je napisao/la:
20 apr 2024, 00:57
Kako Iranci zbog Rusa okrenuše leđa Bošnjacima, isto kao kad onda Rusija podrža Tursku u sporu sa Grčkom.
Toliko o tim "vjerskim bratstvima" samo gledati svoj interes i tim morem ploviti
Zaključio si da je Iran okrenuo leđa Bošnjacima radi izjave ambasadora Irana u Srbiji? :mrgreen:
Pa na istom fonu je bila Iranska ambasada kod nas :mrgreen:
"Ambasada Islamske Republike Iran u Sarajevu, ističući da je pogrešno shvaćena izjava uvaženog ambasadora Irana u Beogradu u vezi s genocidom u Srebrenici, navodi da je principijelan i zvanični pristup Irana fiksan i nepromjenjiv. Iran je ponosan što je od početka nezavisnosti Bosne i Hercegovine uvijek stajala uz vlast i narod ove zemlje i čvrsto je podržavala i podržavat će njen suverenitet i suživot svih naroda. Genocid se osuđuje uvijek i svugdje, i u Gazi i u Srebrenici", saopćili su.

Kako god, Iran je na drugoj strani i to je ok, neka svako gleda svoj interes - imaju pravo na to.
Ne vjerujem da bi nam ikada okrenuli leđa kao državi.
Vidjet ćemo kako će glasati vezano za rezoluciju. Kao što sam i napisao prije, oni su dio tih država za koje se vjeruje da to neće podržati čisto jer su dio tog bloka (uz Rusiju kontra Zapada) ali mislim da će oni biti sudržani što nama ide u korist. Da li bi bilo bolje da su za? Naravno, ali mislim da trenutna politička situacija to neće dozvoliti.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

FoSte95
Postovi: 12655
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 20 apr 2024, 13:55

MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 13:53
FoSte95 je napisao/la:
20 apr 2024, 13:36
MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 11:27


Zaključio si da je Iran okrenuo leđa Bošnjacima radi izjave ambasadora Irana u Srbiji? :mrgreen:
Pa na istom fonu je bila Iranska ambasada kod nas :mrgreen:
"Ambasada Islamske Republike Iran u Sarajevu, ističući da je pogrešno shvaćena izjava uvaženog ambasadora Irana u Beogradu u vezi s genocidom u Srebrenici, navodi da je principijelan i zvanični pristup Irana fiksan i nepromjenjiv. Iran je ponosan što je od početka nezavisnosti Bosne i Hercegovine uvijek stajala uz vlast i narod ove zemlje i čvrsto je podržavala i podržavat će njen suverenitet i suživot svih naroda. Genocid se osuđuje uvijek i svugdje, i u Gazi i u Srebrenici", saopćili su.

Kako god, Iran je na drugoj strani i to je ok, neka svako gleda svoj interes - imaju pravo na to.
Ne vjerujem da bi nam ikada okrenuli leđa kao državi.
Vidjet ćemo kako će glasati vezano za rezoluciju. Kao što sam i napisao prije, oni su dio tih država za koje se vjeruje da to neće podržati čisto jer su dio tog bloka (uz Rusiju kontra Zapada) ali mislim da će oni biti sudržani što nama ide u korist. Da li bi bilo bolje da su za? Naravno, ali mislim da trenutna politička situacija to neće dozvoliti.
Sve je to uredu samo sutra i mi onda trebamo gledati svoju korist pa kad SAD opet šta urade kontra njih da mi to podržimo. Čista politika oko za oko-zub za zub
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54411
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 20 apr 2024, 14:20

FoSte95 je napisao/la:
20 apr 2024, 13:55
MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 13:53
FoSte95 je napisao/la:
20 apr 2024, 13:36


Pa na istom fonu je bila Iranska ambasada kod nas :mrgreen:
"Ambasada Islamske Republike Iran u Sarajevu, ističući da je pogrešno shvaćena izjava uvaženog ambasadora Irana u Beogradu u vezi s genocidom u Srebrenici, navodi da je principijelan i zvanični pristup Irana fiksan i nepromjenjiv. Iran je ponosan što je od početka nezavisnosti Bosne i Hercegovine uvijek stajala uz vlast i narod ove zemlje i čvrsto je podržavala i podržavat će njen suverenitet i suživot svih naroda. Genocid se osuđuje uvijek i svugdje, i u Gazi i u Srebrenici", saopćili su.

Kako god, Iran je na drugoj strani i to je ok, neka svako gleda svoj interes - imaju pravo na to.
Ne vjerujem da bi nam ikada okrenuli leđa kao državi.
Vidjet ćemo kako će glasati vezano za rezoluciju. Kao što sam i napisao prije, oni su dio tih država za koje se vjeruje da to neće podržati čisto jer su dio tog bloka (uz Rusiju kontra Zapada) ali mislim da će oni biti sudržani što nama ide u korist. Da li bi bilo bolje da su za? Naravno, ali mislim da trenutna politička situacija to neće dozvoliti.
Sve je to uredu samo sutra i mi onda trebamo gledati svoju korist pa kad SAD opet šta urade kontra njih da mi to podržimo. Čista politika oko za oko-zub za zub
Uvijek i samo svoju korist, to je neupitno.
Iran je u ratu bio uz Bosnu najviše dok je ta ista Amerika uvela embargo, vremena se mijenjaju ali i dalje mislim da Iran neće okrenuti nama leđa bez obzira na trenutnu političku situaciju. Za dobrobit naše države je da razvijamo dobre odnose sa svim državama, od Amerike do Kine pa šta prođe. Iako faktički najbolje države u Europi nisu članice EU smatram da mi trebamo biti. Mi smo Europljani i volio bi da uđemo u EU i NATO ali nemamo razloga da se automatski nešto zamjeramo Kini, Indiji ili Iranu. Sa svima treba biti dobar, koliko je to u mogućnosti.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13043
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 20 apr 2024, 14:27

Jel mozemo mi imati dobre odnose s Amerikom ako osudimo genocid u Gazi?
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54411
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 20 apr 2024, 14:43

nerkolfc je napisao/la:
20 apr 2024, 14:27
Jel mozemo mi imati dobre odnose s Amerikom ako osudimo genocid u Gazi?
Naravno. Već je 7-8 članica EU pokrenulo određene procese za priznavanje Palestine kao države i osudu genocida a oni su značajniji i bliži Americi nego mi.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13043
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la nerkolfc » 20 apr 2024, 14:52

MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 14:43
nerkolfc je napisao/la:
20 apr 2024, 14:27
Jel mozemo mi imati dobre odnose s Amerikom ako osudimo genocid u Gazi?
Naravno. Već je 7-8 članica EU pokrenulo određene procese za priznavanje Palestine kao države i osudu genocida a oni su značajniji i bliži Americi nego mi.
Najbolje za nas je tako uraditi. Pokazemo da nismo slijepi prema mukama koje su I nas snašle, a ostanemo uz Ameriku po pitanju Balkana i okoline.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Brokula
Postovi: 31084
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 20 apr 2024, 16:52

nerkolfc je napisao/la:
20 apr 2024, 14:52
MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 14:43
nerkolfc je napisao/la:
20 apr 2024, 14:27
Jel mozemo mi imati dobre odnose s Amerikom ako osudimo genocid u Gazi?
Naravno. Već je 7-8 članica EU pokrenulo određene procese za priznavanje Palestine kao države i osudu genocida a oni su značajniji i bliži Americi nego mi.
Najbolje za nas je tako uraditi. Pokazemo da nismo slijepi prema mukama koje su I nas snašle, a ostanemo uz Ameriku po pitanju Balkana i okoline.
Rama u facu neki dan rekao Blinkenu da su zlo isto kao i Rusija, a forumasi ne smiju nista reci protiv Amerike :urnebes:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Judd
Postovi: 923
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Judd » 20 apr 2024, 17:00

Rama ništa pogrešno nije rekao. Sjedinjene Američke Države su zlo. Gaza je samo konačna potvrda toga mada je to bilo jasno i bez genocida u Gazi.

Avatar
ASD
Postovi: 26236
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la ASD » 20 apr 2024, 19:01

Rama dolazi iz zemlje trećeg Svijeta.

Avatar
Vanja8
Postovi: 10278
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Vanja8 » 20 apr 2024, 19:05

MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 14:43
nerkolfc je napisao/la:
20 apr 2024, 14:27
Jel mozemo mi imati dobre odnose s Amerikom ako osudimo genocid u Gazi?
Naravno. Već je 7-8 članica EU pokrenulo određene procese za priznavanje Palestine kao države i osudu genocida a oni su značajniji i bliži Americi nego mi.
Mi cemo reci ono , samo sto nam americki ambasador odobri...

Avatar
FKBilder
Postovi: 1743
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FKBilder » 20 apr 2024, 19:12

Vanja8 je napisao/la:
20 apr 2024, 19:05
MortemHz je napisao/la:
20 apr 2024, 14:43
nerkolfc je napisao/la:
20 apr 2024, 14:27
Jel mozemo mi imati dobre odnose s Amerikom ako osudimo genocid u Gazi?
Naravno. Već je 7-8 članica EU pokrenulo određene procese za priznavanje Palestine kao države i osudu genocida a oni su značajniji i bliži Americi nego mi.
Mi cemo reci ono , samo sto nam americki ambasador odobri...
Mi ne mozemo nista reci ako dodo ulozi veto, a americki ambasador I njemu i nama moze popusiti jer su mu oni u Dejtonu i omogucili to.
Izgleda da slabo ko svata ozbiljno ono sto se desava kod nas i ove prijetnje koje dolaze iz Beograda i Banja Luke.
Amerikance i sve njih u Evropi bolio je tuki dok su nas klali, umjesali su se tek 95 kada je ratna plima bila na nasoj strani. Da imaju politicki interes to da,ali da su nam neki "prijatelji "vjerujte nisu.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, Kompromis, StevieG8 i 18 gostiju.