Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1060
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la VivaLaStella » 18 apr 2024, 14:03

Znam da već zvučim kao mrtvi ETH fanboy, ali jednostavno ne vidim način kako će promjena menadžera poboljšati United.

Imao je odličnu prvu sezonu, ovu već imamo 60 povreda, jbg ne može se to zanemariti. Nijednu gotovo utakmicu nismo izašli u najjačem sastavu (bar u onom sastavu za koji smo smatrali da je najjači na početku sezone). Dovode se 4th choice pojačanja, jer nemaš novca, Carrington je dom zdravlja, igrači su **** koje ne smiješ ni kritikovati nakon poraza jer odmah odu na društvene mreže da pokažu koliko su salty, itd itd..

Druga stvar, bekovi... U najjačem sastavu, na bekovima imamo Malaciu/Shawa i Dalota/Wan Bissaku. Nijedan od njih nije kvalitet za United, Malacia ima potencijal ali....
Znamo svi koliko su moderni bekovi danas važni.. Uzmi Liverpool i umjesto Trenta i Robertsona stavi Dalota i Wan Bissaku, pa vidjet ćeš na šta će oni ličiti..
Vezni red nam očito ne funkcioniše nikako, u kojoj god kombinaciji ga izvedeš.. Vjerovatno jer bekovi ne mogu odgovoriti svim zadacima koji se pred njih stavljaju.

Povezujemo se sa Frimpongom, što je po meni dokaz da se radi u pravom smijeru. Traže se pojačanja za pozicije, za koje i mi laici vidimo da škripe, a ne recimo kao za vrijeme Olea kad nismo imali nijedno desno krilo, a on dovede Dan Jamesa, pa Sancha koji igraju lijevo i s njima onda krpi desno krilo i nada se da će funkcionisati.

Jednostavno bih volio da ostane bar još sljedeću sezonu, sad kad imamo iole normalnu strukturu kluba, pa da vidimo..
Ako mu daju otkaz u ovom trenutku, pucali su sami sebi u koljeno i nećemo još bar 3 godine vidit napredak u igri
🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

Avatar
Poligon10
Postovi: 5675
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Poligon10 » 19 apr 2024, 20:15

Sve dok ne vidim neko provjereno i bolje ime od Ten Haga, ostajem pri tome da on mora ostati. Zamislite samo da onaj majmun iz Engleske dođe ili tako neki pokemon? Ma dajte ba. Isključivo dolazi u obzir novi trener koji bi sigurno popravio stanje. Ne znam da li je to Zidane ili neko sličan ako se iznenada otvori opcija. Ovamo Southgate ili Tuchel bože sačuvaj. Što dalje od takvih imena.

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1060
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la VivaLaStella » 19 apr 2024, 22:57

Poligon10 je napisao/la:
19 apr 2024, 20:15
Sve dok ne vidim neko provjereno i bolje ime od Ten Haga, ostajem pri tome da on mora ostati. Zamislite samo da onaj majmun iz Engleske dođe ili tako neki pokemon? Ma dajte ba. Isključivo dolazi u obzir novi trener koji bi sigurno popravio stanje. Ne znam da li je to Zidane ili neko sličan ako se iznenada otvori opcija. Ovamo Southgate ili Tuchel bože sačuvaj. Što dalje od takvih imena.
Sve zavisi od toga kakva će nam bit struktura i način upravljanja. Negdje sam čitao kako planiraju napraviti sistem u kojem bi Ashworth, Wilcox i Berrarda imali potpunu kontrolu nad klubom i transferima i ne bi imali menadžera, nego običnog trenera ili ti ga puppet coach.
Zbog toga im pašu imena poput Pottera i Southgatea.
🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

al...
Postovi: 3917
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 21 apr 2024, 16:55

Zlopaćenje se nastavlja, ni iz čega MCT. Zvuči poznato :mrgreen:

al...
Postovi: 3917
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 21 apr 2024, 19:12

Pu, kud nije važio gol. Klošarčine

Avatar
scholsey
Postovi: 1670
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la scholsey » 21 apr 2024, 19:35

Stoji sve gore napisano za ETHa. Al koji qrac radi sve ove sezone kad sebi dozvoli da mu ekipa ovakvo nešto radi? Da je on tek došao, pa hajd, da čovjek i kaže hvata konce, ekipa u izgradnji, nema još mentalitet.. al ovo je fakat neozbiljno.

Na kraju tvoje treće sezone tebi "ekipa" iz sedmice u sedmicu sve nestabilnija.. još u odlučujućem dijelu godine. Jadno, Bogami.

Sve manje i manje vjerujem da on može nešto napraviti s nama. Džaba alibiji i vrijeme kad on nema "ono nešto" za Manchestera.
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la UnitedWA » 21 apr 2024, 19:47

Ima li goreg posrnulog giganta od nas? Liverpool je u svom postu od domaće titule bar uzeo LP i često bio bitan faktor u borbi za titulu. Mi smo udaljeni od LP titule isto ko i ovaj Coventry, a u Premier ligi smo kante već 12. sezonu, sramota, jad, čemer. Ineos mi isto smrdi, mislim da se ništa neće promijeniti.

al...
Postovi: 3917
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 21 apr 2024, 21:31

Dokle je ovo smeće došlo, govori trenutak kad počneš da navijaš da izgube ne bi li se nešto dovelo u red. Ovih zadnjih 20+ minuta mi je zgadilo fudbal. Imaš 3:0 i mjesto da to privedeš mirno kraju i ubaciš kojeg juniora da odmori ove starije, ti sebi dozvoliš ovo. Ne znam za vas, ali meni bi krivo kad VAR poništi gol Coventryu.
O igračima se nema šta reći. Rashford je postao prepotentno smeće koje bježi od kontakta. Onakvu zajebanciju sa loptom mu ne bi tolerisali u nekoj sali za fizičko na terminu, ali eto u MANUTD, to može. Garnacho se troši nenormalno, pomaže odbrani, ali nema onog njegovog učinka, pogotovo kada ga silom prilika naguraš desno. Hojlund u napadu - bez ijedne korisne lopte, što nas dovodi do našeg ograjisalog veznog reda. Jedini Mainoo ima puls, ali sustižu ga njegove krhke godine i prva ozbiljna godina u seniorskom fudbalu. Bruno se troši, lomi, ali on je svakako više gore nego što pomaže u vezi. MCT – ispričana priča, ima njuh za gol ali ništa za onoga što mu treba za njegovo radno mjesto – vezni red. A tamo nema Casea, žrtvovan da pokrije odbranu, nema Arambata nema Mounta, zbog ozljeda. Plus dodaj tu Eriksena, koji je prestao ličiti na profesionalog fudbalera, dobijaš ovaj „shitshow“ od Manchestera ove godine. Veznjaci – ne stvaraju šanse niti daju golove, niti rade defanzivu. Onda dodaj da nam svaku utakmicu bar jedan defanzivac pobudali (danas je bio red za trenutke ludila AWB-a), dobijaš ovo. Dalot i Harry pokrili koliko su mogli, ali džaba kada ti prolazi kroz vezni red kako ko hoće, plus više od pola odbrane ti na listi ozlijeđenih.
Ne znam šta će biti u finalu, ne znam ni gdje ćemo završiti na kraju sezone, ali se nadam da će Sir Jimmy završiti onog Ashwortha iz Newcastlea čim prije da se krene odmah raditi na pospremanju momčadi. ETH je dokazao da nije baš pretjerano pouzdan kod preporuka za igrače. Na jednog Martineza (šteta ozljede, inače sjajan), dovedeš Antonya, aminuješ Malaciu, Arambata, Eriksena... On treba da se bavi svlačionicom, a skautiranje i dijeljenje para za igrače neka prepusti drugima. Za njega ima i pitanja „iz struke“, tipa, koliko ima prstiju njegovog stručnog štaba u ovim silnim ozljedama igrača. Već neko vrijeme se po medijima provlači priča o nezadovoljstvu igrača njegovim metodama treniranja. Iskreno, nisam siguran da ga želim gledati naredne sezone, a živo me zanima kako će gazde odlučiti. Ako mu daš nogu – eto rebuilda broj 8567, ako ne daš, ne znaš kako će se snaći u strukturi gdje će njemu biti puno više vezane ruke, nego što je bio slučaj do sada.

Avatar
Rosicky
Postovi: 8353
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la Rosicky » 22 apr 2024, 09:24

Ole GS je platio glavom zbog toga što se kroz period vođenja ekipe nije primjetio znatan pomak iz sezone u sezonu.

Šta se sada čeka?

Bolje probati sa nekim Carrick/Arteta be like trenerom nego stagnirati.


al...
Postovi: 3917
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 27 apr 2024, 16:36

Mi Burnleyu na OT-u ne možemo da se nametnemo. How the mighty have fallen…

EDIT: Jao idiotskih izmjena. Amad i MCT mjesto Hojlunda i Mainooa. Ali je zato na terenu ostao umrli Eriksen i Antony, za kojeg smo navikli da je grozan. ETH ko da namjerno ganja otkaz, drugačije ovo ne mogu objasniti

Avatar
ledesma
Postovi: 5007
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la ledesma » 27 apr 2024, 17:57

al... je napisao/la:
27 apr 2024, 16:36
Mi Burnleyu na OT-u ne možemo da se nametnemo. How the mighty have fallen…

EDIT: Jao idiotskih izmjena. Amad i MCT mjesto Hojlunda i Mainooa. Ali je zato na terenu ostao umrli Eriksen i Antony, za kojeg smo navikli da je grozan. ETH ko da namjerno ganja otkaz, drugačije ovo ne mogu objasniti
Kad god igraju eriksen amrabat i antoni, mi meda ne mozemo
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1060
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la VivaLaStella » 30 apr 2024, 12:13

Mozete li vi zamisliti prelazni rok u kojem dovodimo 7-8-9.. novih igraca? Nekako mi je to nezamislivo

Navodno su iz INEOSa izjavili da su svi igraci osim Garnacha, Mainooa i Hojlunda na prodaju ukoliko dodje odgovarajuca ponuda. Znaci cak i Bruno i Rashford.
S obzirom da već imamo Martiala, Eriksena i Varanea koji 100% odlaze, te Casemira, Wan Bissaku koji 99% odlaze + Greenwood, Sancho.... gubimo 7 igraca, na ionako kratku ekipu
🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

Avatar
scholsey
Postovi: 1670
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la scholsey » 30 apr 2024, 12:30

Jedino sam siguran da će otići ovi što im ističe ugovor.

Inače, očekujem mali milion najava kojekakvih rezova i revolucija, ložione kako postoji ogroman interes iz Saudije i ala Saudije za razne preplaćene ublehaše, obećanja kako će se tim graditi oko naše djece.. a onda dubok sjeb kod svih nas kad nekad u toku ljeta skontamo da će Case ili AWB opet biti neke od glavnih uzdanica u prvih 11. :zviz:
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1060
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la VivaLaStella » 30 apr 2024, 12:54

Ma ja sam siguran da Casemiro ide. Primijetan je switch off kod njega, ocito je da i sam jedva ceka da napusti klub.
Isto vazi za Wan Bissaku koji je i sam svjestan da igra samo zato jer nema ko drugi. Kad su svi zdravi, on nije u Ten Hagovim planovima
🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

al...
Postovi: 3917
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC - Uživo komentarisanje utakmica

Post Postao/la al... » 30 apr 2024, 14:03

Ja očekujem nešto između, ni revoluciju sa 10 novih, ni potpuno spavanje tokom ljeta… par igrača in i out i to je to. Za početak dovoljno da ubodu dva igrača tamo gdje najviše gori, za početak.

Odgovori

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.