Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8629
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 23 apr 2024, 14:23

"Prije nekoliko dana smo (Barbarez i Olić) ‘pretresli’ igrače koji igraju za reprezentacije, koji bi mogli igrati… Vidio sam da tu ima materijala i da se može napraviti selekcija koja će biti konkurentna, ako ne za sljedeće kvalifikacije, onda za one naredne. Bez dileme.", rekao je Ivica Olić.

Glavni razlog zbog kojeg smo velika većina za Sergeja jeste upravo ovo - želja da se dovede svaki dobar potencijalni i realna očekivanja da će se potencijalni prije odazvati njemu nego Faruku, Savi i dr.

Drugi razlog - ne bi trebalo biti tu menadžerskih igraca u skorijoj budućnosti.

Treći razlog, četvrti, peti...

RosicVildan
Postovi: 13
Pridružen/a: 20 apr 2024, 20:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RosicVildan » 23 apr 2024, 14:37

Imajednabrigada je napisao/la:
23 apr 2024, 14:06
Bas niko nista, nikakvog habera.

Pomoćnici će se morati naći pa bio to Slaven Musa il Bajramović,Olić ne bitno, a iskreno se nadam da će biti kvalitetni pomoćnici

RosicVildan
Postovi: 13
Pridružen/a: 20 apr 2024, 20:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RosicVildan » 23 apr 2024, 14:40

hurem je napisao/la:
23 apr 2024, 14:23
"Prije nekoliko dana smo (Barbarez i Olić) ‘pretresli’ igrače koji igraju za reprezentacije, koji bi mogli igrati… Vidio sam da tu ima materijala i da se može napraviti selekcija koja će biti konkurentna, ako ne za sljedeće kvalifikacije, onda za one naredne. Bez dileme.", rekao je Ivica Olić.

Glavni razlog zbog kojeg smo velika većina za Sergeja jeste upravo ovo - želja da se dovede svaki dobar potencijalni i realna očekivanja da će se potencijalni prije odazvati njemu nego Faruku, Savi i dr.

Drugi razlog - ne bi trebalo biti tu menadžerskih igraca u skorijoj budućnosti.

Treći razlog, četvrti, peti...


Ne vidim razlog zašto se nebi podržao dolazak Barbareza na ovu poziciju, niže ne može, Džeko ima 38 godina, Pjanić se fudbala okanio ima dvije godine, ekipe iskusne i kvalitetne u godinama 26-31 nemamo, sve šta valja je mlađe od 26-25 jedino eto Tabaković,Kolašinac,Krunić, nek gradi ekipu i to je to budućnost može biti blistava samo uz dugoročni plan

Avatar
safun79
Postovi: 119
Pridružen/a: 04 maj 2022, 12:23
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la safun79 » 23 apr 2024, 14:54

Volio bih da čujem vaše mišljenje u vezi Radeta Krunića, za moj neki lični dojam taj lik nije vec dugo vremena odigrao utakmicu kako treba za reprezentaciju, od utakmice baraža protiv Irske činimi se kada je i postigao gol. Mene sto se tiče ja ga ne bih zvao, nema mi tu neke želje i volje?
„Pravi džentlmen nikada ne napušta svoju damu“,

Aleksandro Del Piero

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24517
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Goalgetter » 23 apr 2024, 15:06

safun79 je napisao/la:
23 apr 2024, 14:54
Volio bih da čujem vaše mišljenje u vezi Radeta Krunića, za moj neki lični dojam taj lik nije vec dugo vremena odigrao utakmicu kako treba za reprezentaciju, od utakmice baraža protiv Irske činimi se kada je i postigao gol. Mene sto se tiče ja ga ne bih zvao, nema mi tu neke želje i volje?
Protiv Ukrajine je odigrao dosta pozrtvovano, defanzivno je odradio dobar posao, samo sto je beskoristan igrac u ofanzivi i kreiranju igre. Svaki pas mu je prvom do sebe ili unazad, sad za ovaj period u Fenerbahceu je samo jos duplo gori postao nego sto vec jeste. U Milanu mu je to prolazilo jer je bio Piolijev miljenik i imao je samo neke ciljane zadatke, a pored njega Tonali i Bennacer su kreirali igru i preuzimali odgovornost.

Zadrzao bih ga jos, ali nije igrac koji je neki oslonac, puno boljih alternativa nemamo da ga se tek tako odreknemo, prvo trebamo gledati kako da maknemo Cimirota za pocetak i to bi bilo nesto.

Avatar
safun79
Postovi: 119
Pridružen/a: 04 maj 2022, 12:23
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la safun79 » 23 apr 2024, 15:26

Goalgetter je napisao/la:
23 apr 2024, 15:06
safun79 je napisao/la:
23 apr 2024, 14:54
Volio bih da čujem vaše mišljenje u vezi Radeta Krunića, za moj neki lični dojam taj lik nije vec dugo vremena odigrao utakmicu kako treba za reprezentaciju, od utakmice baraža protiv Irske činimi se kada je i postigao gol. Mene sto se tiče ja ga ne bih zvao, nema mi tu neke želje i volje?
Protiv Ukrajine je odigrao dosta pozrtvovano, defanzivno je odradio dobar posao, samo sto je beskoristan igrac u ofanzivi i kreiranju igre. Svaki pas mu je prvom do sebe ili unazad, sad za ovaj period u Fenerbahceu je samo jos duplo gori postao nego sto vec jeste. U Milanu mu je to prolazilo jer je bio Piolijev miljenik i imao je samo neke ciljane zadatke, a pored njega Tonali i Bennacer su kreirali igru i preuzimali odgovornost.

Zadrzao bih ga jos, ali nije igrac koji je neki oslonac, puno boljih alternativa nemamo da ga se tek tako odreknemo, prvo trebamo gledati kako da maknemo Cimirota za pocetak i to bi bilo nesto.
Jasno mi je da nismo tolika nogometna nacija da se možemo igrača poput njega da se istog odreknemo ali mislim da on je bio dobar u periodu kad je igrao za Empoli i kada se trebalo dokazati. Slažem se poslije Ukrajine da je pružio solidnu partiju, ali međutim u zadnjem periodu kao da ga nemamo.
„Pravi džentlmen nikada ne napušta svoju damu“,

Aleksandro Del Piero

fanatik19
Postovi: 105
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 23 apr 2024, 15:28

safun79 je napisao/la:
23 apr 2024, 14:54
Volio bih da čujem vaše mišljenje u vezi Radeta Krunića, za moj neki lični dojam taj lik nije vec dugo vremena odigrao utakmicu kako treba za reprezentaciju, od utakmice baraža protiv Irske činimi se kada je i postigao gol. Mene sto se tiče ja ga ne bih zvao, nema mi tu neke želje i volje?
Nas najveci problem je sto su nam svi igraci u veznom redu spori tjst nijedan nema karakteristike da nam ubrza igru. Huseinbasic je definitivno najblizi tome jer ko ga je gledao mogao je vidjeti da decko igra u oba pravca i da ima bas veliki radijus kretanja ali ko ce znat kako ce njegova karijera ici dalje. Sto se tice Tahirovica od njeg najvise ocekujemo jer je u najboljem klubu od svih veznih igraca i ukoliko preokrene komplet situaciju u svoju korist po pitanju konstantnog igranja i rezultata Ajaxa njega ceka neki od najboljih evropskih klubova. Međutim, trenutno on samo pokazuje nedorecen potencijal jer ogromne probleme njegova igra dozivljava zbog defanzive kako u klubu tako i u reprezentaciji ovih par utakmica sto je igrao. Vidi se da ima loptu u malom prstu, zna da dadne zavrsni pas, da zabije i gol, visok je sto je za njegovu poziciju jako bitno da moze skocit ali nije samo to dovoljno da igra na najvecem evropskom nivou. Cimirot treba da bude zavrsena prica, imao je i previse prilike da pokaze sta zna a on je ustvari pokazao da nam ne donosi apsolutno nista. Krunic nek bude tu, on je igrac koji ukoliko mi pokazemo i najmanje naznake sistema igre moze dosta da doprinese, jer on je igrac koji moze bit karika sto je pokazao na najvecem nivou ali prevaga na terenu nikako. Jos bih istaknuo Ivana Basica. Taj lik je bio najsvjetlija tacka u prva 3 poraza mlade reprezentacije i drago mi je sto je prebacen u 1. Ekipu. Ipak, gledao sam ga par puta u Ruskom prvenstvu(jos uvijek izuzetno jaka liga) i mogu rec da kvalitet njegovih igara varira od fenomenalno do nikako ali odgovorno mogu rec da kad je skroz u elementu da 1 od onih koji bi mogli nosit igru u buducnosti. Strasno je motorican, dobar u duelu, ljeva noga ali nekad jednostavno totalno van utakmice sto zna platiti sjedenjem na klupi. Sve u svemu, vidjet cemo sta ce Barbarez odluciti, tu je Varesanovic kojeg ruku na srce ne gledam od odlaska iz Sarajeva pa ne mogu dat neki komentar ali i Hajradinovic koji nije pokazao apsolutno nista u utakmici protiv Ukrajine a napravio se od njeg Messi zbog asistencija u Turskoj

Hansestadt
Postovi: 2480
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Hansestadt » 23 apr 2024, 16:03

19vendetta87 je napisao/la:
22 apr 2024, 21:43
emir79 je napisao/la:
22 apr 2024, 21:35
Sve dok ne budemo imali dovoljno kvalitetnu domaću ligu, nećemo imati stabilnu reprezentaciju. Ovdje se sva priča završava.

Sad da ne elaboriram u duboko, kako i zašto. Primjer su Hrvatska i Srbija. Odakle su oni crpili glavne igrače reprezentacije, a dijaspora im dolazila samo kao dopunjavanje rupa.
Pošto je Vico kupio većinu BiH navijača Barbarezom, možemo se nadati daljnjim ka.ranjem domaće lige.
A moze da to sve bude drugačije, pa i sa Vicom, da je pametan. Dajdžuka mu je tu priliku propustio u državi, a on će u savezu.
Sva sreca pa nam je liga blistala prije Vice...nama je uvijek dijaspora bila glavni bazen igraca.
Pogledaj samo prvu postavu one zlatne generacije sto je igrala SP. Na utakmici protiv Argentine jedini igrac koje je igrao u plbih je Dzeko bio.
Nazalost kod nas su uvjek ljudi traze neke izgovore, tako i ovaj iznad. Djokanovic je debitovao za A reprezentaciju, u Vicinom mandatu u prijateljskoj utakmici protiv Danske, kao neki projekat lige. Gdje je sada taj igrac. Isto tako imas u17 reprezentaciju koja je prije 8 godina pobjedila Ukrajinu, niko od tih igraca se ne bavi vise ozbiljnim fudbalom, dok za Ukrajinu i danas nastupaju nekoliko tih igraca za A selekciju. I naravno kad se niko ne bavi ozbiljnim fudbalom, onda ih ni nema na spisku. Kad se bude vise ulagalo u infrastrukturu onda mozemo nesto i ocekivati od domacih igraca, nisu ni Vico ni pozivi igracima iz dijaspore krivi za trenutno stanje, vec standardi BiH liga u svim uzrastima su daleko o nekih Evropski standarda, i to jedini razlog sto nemamo kvalitetnih igraca iz domace lige. Nekad izleti, Zukanovic, Krunic, Vasilj itd koji doguraju svojim putem do internacionalnog nivoa.

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 409
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 23 apr 2024, 16:44

Danas u 18:30 gostuje kod Adisa Hadžića. Spomenuo je jednog pomoćnika koji će sigurno biti tu.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Sindikat12
Postovi: 674
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sindikat12 » 23 apr 2024, 16:52

muharemovicdzelo je napisao/la:
23 apr 2024, 16:44
Danas u 18:30 gostuje kod Adisa Hadžića. Spomenuo je jednog pomoćnika koji će sigurno biti tu.
Gdje je prenos?

Avatar
Sveti
Postovi: 10204
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 23 apr 2024, 16:54

hurem je napisao/la:
23 apr 2024, 14:23
"Prije nekoliko dana smo (Barbarez i Olić) ‘pretresli’ igrače koji igraju za reprezentacije, koji bi mogli igrati… Vidio sam da tu ima materijala i da se može napraviti selekcija koja će biti konkurentna, ako ne za sljedeće kvalifikacije, onda za one naredne. Bez dileme.", rekao je Ivica Olić.

Glavni razlog zbog kojeg smo velika većina za Sergeja jeste upravo ovo - želja da se dovede svaki dobar potencijalni i realna očekivanja da će se potencijalni prije odazvati njemu nego Faruku, Savi i dr.

Drugi razlog - ne bi trebalo biti tu menadžerskih igraca u skorijoj budućnosti.

Treći razlog, četvrti, peti...
Olic? Ivica olic? Zar je i on u opticaju za pomocnika ili?
naprijed rejal

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4236
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 23 apr 2024, 17:02

Hrgovic je u pitanju i njega je spomenuo.

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 409
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 23 apr 2024, 17:14

Sveti je napisao/la:
23 apr 2024, 16:54
Olic? Ivica olic? Zar je i on u opticaju za pomocnika ili?
Olić i Barba su prijatelji, obojica su nastanjeni u Hamburgu ali nije u opticaju.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Sindikat12
Postovi: 674
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sindikat12 » 23 apr 2024, 17:16

Evo vam jedna insajderska. Hrgovic je jedan od pomocnika zvanicno, to ce veceras potvrdit u intervju.

RosicVildan
Postovi: 13
Pridružen/a: 20 apr 2024, 20:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RosicVildan » 23 apr 2024, 17:57

Ima li još ikakve šanse da Bajramović bude pomoćni?

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4236
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 23 apr 2024, 18:04

Sindikat12 je napisao/la:
23 apr 2024, 17:16
Evo vam jedna insajderska. Hrgovic je jedan od pomocnika zvanicno, to ce veceras potvrdit u intervju.
Dobar si momak, ali prestani glumiti da si nesto sto nisi. Ako volis ovu zemlju i reprezentaciju, pa se zbog toga javljas roditeljima/jaranima/poznanicima od potencijalnih bh reprezentativaca, to ne znaci da si neka bitna licnost. Kad prenosis neke informacije, fino kazes da si pisao s nekim ko ima malo vise informacija i da bi to sto ti je on prenio moglo biti istina, a ne da si nekakav insajder (iako ocigledno imas ogromnu zelju i potrebu da to budes) i da donosis 1000% provjerene informacije. Kao da ti direktno Vico Zeljkovic saopstava sva desavanja...

Btw, evo odakle si dobio tu zadnju insajdersku :kafa:

https://www.facebook.com/share/v/GYAgQe ... tid=oFDknk

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 409
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 23 apr 2024, 18:37

Selektor i direktor prate utakmicu u Mostaru.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
zgembo89
Postovi: 4937
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zgembo89 » 23 apr 2024, 19:09

muharemovicdzelo je napisao/la:
23 apr 2024, 18:37
Selektor i direktor prate utakmicu u Mostaru.
Sa premijerom Federacije Nerminom Niksicem

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 409
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 23 apr 2024, 19:25

Selektor je naglasio kako je stručni štab skoro kompletiran, 6-7 sigurnih i još će biti 2 do 3 člana. Hadžić je rekao kako je pročitao kako Bajramović neće biti dio stručnog štaba, na što je Barba sa podsmijehom rekao da ne treba čitati šta mediji pišu.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
mahic
Postovi: 825
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la mahic » 23 apr 2024, 19:30

Novi selektor je otkrio i koja imena će biti u njegovom stručnom štabu.

“Recimo da je to 90% sve složeno. Još radimo na nekim malim korekturama oko Zlatana Bajramovića. Imamo završiti neke stvari s njegovim klubom. Ali inače je dosta toga signalizirano i odobreno. Bit će tu dosta mojih bivših igrača s kojim se znam 20 godina i koji su u poslu već duže vremena. Mogu potvrditi da su Mirko Hrgović i Ninoslav Milenković sigurno tu uz Emira Spahića“, kazao je Barbarez za ****.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AshburtonG, Sindikat12 i 33 gosta.