RSD Velež - Stadion Rođeni

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

LondonRed
Postovi: 96
Pridružen/a: 07 nov 2022, 21:36
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la LondonRed » 23 apr 2024, 21:35

Mostarac12345 je napisao/la:
23 apr 2024, 21:32
Je li se neko razumije u građevinu😃 sta sad ide na one žute daske
Šalung,pa armatura pa beton

ElimGarak
Postovi: 100
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ElimGarak » 23 apr 2024, 21:40

Zna li se koliko još novca tačno treba za potpuni dovršetak ove tribine sa svim sadržajima?

S tim da budete svjesni da bez zdenke i postizanja traženog kapaciteta nema Evrope tu.

Addo1922
Postovi: 136
Pridružen/a: 04 avg 2023, 16:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Addo1922 » 23 apr 2024, 23:40

ElimGarak je napisao/la:
23 apr 2024, 21:40
Zna li se koliko još novca tačno treba za potpuni dovršetak ove tribine sa svim sadržajima?

S tim da budete svjesni da bez zdenke i postizanja traženog kapaciteta nema Evrope tu.
Ok

Avatar
rodjak
Postovi: 2268
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjak » 24 apr 2024, 06:34

ElimGarak je napisao/la:
23 apr 2024, 21:40
Zna li se koliko još novca tačno treba za potpuni dovršetak ove tribine sa svim sadržajima?

S tim da budete svjesni da bez zdenke i postizanja traženog kapaciteta nema Evrope tu.
treba puno jos novca da se sve zavrsi tek su poceli :thumbup: ,trenutno je cirka na 10-15 % od zavrsetka i od utrosenih para
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

mobih
Postovi: 203
Pridružen/a: 21 jan 2014, 18:32
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mobih » 24 apr 2024, 08:01

ElimGarak je napisao/la:
23 apr 2024, 21:40
Zna li se koliko još novca tačno treba za potpuni dovršetak ove tribine sa svim sadržajima?

S tim da budete svjesni da bez zdenke i postizanja traženog kapaciteta nema Evrope tu.
ne mora ni zdenka, ali ce na RA tribinu morati ici stolice, stajanje se ne moze koristiti na evropskim utakmicama, niti se broji u kapacitet...

ElimGarak
Postovi: 100
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ElimGarak » 24 apr 2024, 09:26

mobih je napisao/la:
24 apr 2024, 08:01
ElimGarak je napisao/la:
23 apr 2024, 21:40
Zna li se koliko još novca tačno treba za potpuni dovršetak ove tribine sa svim sadržajima?

S tim da budete svjesni da bez zdenke i postizanja traženog kapaciteta nema Evrope tu.
ne mora ni zdenka, ali ce na RA tribinu morati ici stolice, stajanje se ne moze koristiti na evropskim utakmicama, niti se broji u kapacitet...
To govorim čak i sa stolicama na RA tribini kao i sa stolicama u već postojećoj zdenki. Hoću da kažem kad sve postoličiš opet će faliti još jedna zdenka za kapacitet koji omogućava evropsku kategorizaciju. Nije to moj konstrukt. Bilo je priče o tome ovdje prije 15-20 dana i mnogi su računali. Ni u jednoj računici se ne može dobiti minimalno 8.000 bez nove zdenke.
rodjak je napisao/la:
24 apr 2024, 06:34

treba puno jos novca da se sve zavrsi tek su poceli :thumbup: ,trenutno je cirka na 10-15 % od zavrsetka i od utrosenih para
Hvala na odgovoru. Koliko je novca do sada osigurano? 50, 60, 70%?

061657451
Postovi: 509
Pridružen/a: 03 jul 2018, 23:55
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la 061657451 » 24 apr 2024, 09:33

Koliko je to stolica na BB pa se igraju evro utakmice ? Mislim da su jos dovoljne stolice na RA tribini uz postojeće

ElimGarak
Postovi: 100
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ElimGarak » 24 apr 2024, 09:55

Mislim da je službeni kapacitet ratnog plijena braće Topić (stadiona Pod BB) sa stolicama 9.000. Važno je 8.000 nadmašit.

Računalo se ovdje na forumu kada bi postoličio postojeću zdenku i RA tribinu da se opet ne bi dobilo 8.000, već 7.000 i nešto i da je još jedna zdenka nužnost. Premotat par stranica unazad.

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1263
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Kulesza » 24 apr 2024, 09:57

Nije isto imati stadion dovoljan za Evropu i imati stadion u četvrtoj kategoriji, kriteriji za prvo su puno niži
Ne znam šta se sekiramo ako je zdenka očigledno u svim planovima, pa i RA tribina koju sad imamo se prvobitno odvojeno gradila od dedare
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Veeemooo
Postovi: 361
Pridružen/a: 09 dec 2023, 15:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Veeemooo » 24 apr 2024, 10:05

ElimGarak je napisao/la:
24 apr 2024, 09:55
Mislim da je službeni kapacitet ratnog plijena braće Topić (stadiona Pod BB) sa stolicama 9.000. Važno je 8.000 nadmašit.

Računalo se ovdje na forumu kada bi postoličio postojeću zdenku i RA tribinu da se opet ne bi dobilo 8.000, već 7.000 i nešto i da je još jedna zdenka nužnost. Premotat par stranica unazad.
Sve u redu, ali da stadion Pod BB ima 9000 stolica :rol: :rol: ma daj.

Strider
Postovi: 6
Pridružen/a: 08 apr 2023, 00:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Strider » 24 apr 2024, 10:59

Kulesza je napisao/la:
24 apr 2024, 09:57
Nije isto imati stadion dovoljan za Evropu i imati stadion u četvrtoj kategoriji, kriteriji za prvo su puno niži
Ne znam šta se sekiramo ako je zdenka očigledno u svim planovima, pa i RA tribina koju sad imamo se prvobitno odvojeno gradila od dedare
Nisam siguran, ali učinilo mi se da je jučer Gabela u prenosu rekao da će stadion biti Kategorija 3. Prisjećajući se nekih ranijih Keveljovih izjava, on nije spominjao da će stadion biti Kategorije 4 (kao što se pretpostavlja po forumu) nego da će zadovoljiti uslove za igranje konferencijske lige.

Zanima me ima li iko konkretne informacije o tome ili je sva priča oko kategorizacije u biti nagađanje.

Avatar
aimar21
Postovi: 614
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 24 apr 2024, 11:05

Strider je napisao/la:
24 apr 2024, 10:59
Kulesza je napisao/la:
24 apr 2024, 09:57
Nije isto imati stadion dovoljan za Evropu i imati stadion u četvrtoj kategoriji, kriteriji za prvo su puno niži
Ne znam šta se sekiramo ako je zdenka očigledno u svim planovima, pa i RA tribina koju sad imamo se prvobitno odvojeno gradila od dedare
Nisam siguran, ali učinilo mi se da je jučer Gabela u prenosu rekao da će stadion biti Kategorija 3. Prisjećajući se nekih ranijih Keveljovih izjava, on nije spominjao da će stadion biti Kategorije 4 (kao što se pretpostavlja po forumu) nego da će zadovoljiti uslove za igranje konferencijske lige.

Zanima me ima li iko konkretne informacije o tome ili je sva priča oko kategorizacije u biti nagađanje.
Mislim da je za grupe Europe i za reprezentativne kvalifikacije neophodna CAT4. Koliko znam da je nama cilj da to ispunimo i da se tome teži. Možda se ide prvo na CAT3, pa update na CAT4, ali mislim da je četvorka krajnji cilj...
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
Balorda
Postovi: 3591
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Balorda » 24 apr 2024, 11:06

ElimGarak je napisao/la:
24 apr 2024, 09:55
Mislim da je službeni kapacitet ratnog plijena braće Topić (stadiona Pod BB) sa stolicama 9.000. Važno je 8.000 nadmašit.

Računalo se ovdje na forumu kada bi postoličio postojeću zdenku i RA tribinu da se opet ne bi dobilo 8.000, već 7.000 i nešto i da je još jedna zdenka nužnost. Premotat par stranica unazad.
8.000 je potrebno za CAT4, međutim CAT4 nije potrebna za igranje prvih par kola kvalifikacija (ne znam tačno, ali mislim za 3 pretkola da nije potrebna).
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1263
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Kulesza » 24 apr 2024, 12:00

Neka me neko ispravi, ali vjerujem da ukoliko nema nijedan stadion u državi sa četvrtom kategorijom, onda se može birati između Cat 3 stadiona
Zato u mini državama poput Gibraltara mogu igrati faktički na ledini, a u nas gdje imamo malo sređenije stadione (npr. BP, Grbavica) je frka sa prijavljenim stadionima
Ne znam koja je kategorija Bilino Polje, na Wikipediji piše Cat 4, ali mislim da nije tačno, i za nas su pisali da smo Cat 2 prije nego što smo VIP tribinu proširili :rol:
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Strider
Postovi: 6
Pridružen/a: 08 apr 2023, 00:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Strider » 24 apr 2024, 12:06

aimar21 je napisao/la:
24 apr 2024, 11:05
Strider je napisao/la:
24 apr 2024, 10:59
Kulesza je napisao/la:
24 apr 2024, 09:57
Nije isto imati stadion dovoljan za Evropu i imati stadion u četvrtoj kategoriji, kriteriji za prvo su puno niži
Ne znam šta se sekiramo ako je zdenka očigledno u svim planovima, pa i RA tribina koju sad imamo se prvobitno odvojeno gradila od dedare
Nisam siguran, ali učinilo mi se da je jučer Gabela u prenosu rekao da će stadion biti Kategorija 3. Prisjećajući se nekih ranijih Keveljovih izjava, on nije spominjao da će stadion biti Kategorije 4 (kao što se pretpostavlja po forumu) nego da će zadovoljiti uslove za igranje konferencijske lige.

Zanima me ima li iko konkretne informacije o tome ili je sva priča oko kategorizacije u biti nagađanje.
Mislim da je za grupe Europe i za reprezentativne kvalifikacije neophodna CAT4. Koliko znam da je nama cilj da to ispunimo i da se tome teži. Možda se ide prvo na CAT3, pa update na CAT4, ali mislim da je četvorka krajnji cilj...

Igrala se Europa pod Bijelim Brijegom ove godine, a nema CAT4

Avatar
aimar21
Postovi: 614
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 24 apr 2024, 12:12

Strider je napisao/la:
24 apr 2024, 12:06

Igrala se Europa pod Bijelim Brijegom ove godine, a nema CAT4
Mislim da im se progledalo kroz prste jer imaju CAT3 i možda malo više, a prvi put da se neki klub iz BiH plasirao u grupe, pa kao da igraju kući. Morali su ograditi stajanje da se ne vidi nikako i maksimalno ušminkati veliku tribinu.
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11424
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 24 apr 2024, 12:37

Sta nam treba za prvo pretkolo?

Ako je nesto malo onda mozemo privremeno to srediti da barem jednu utakmicu odigramo u Mostaru

Iskreno i da nam Pariz dodje na Mostarski zvizdan, tesko nam iko ista moze ljeti na domacem terenu. Zvonic ce izgledati kao Nesta
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11424
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 24 apr 2024, 12:40

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_stadium_categories

Ma mozemo mi prvo pretkolo u Mostaru odigrat, samo da sredimo jedan TV studio i ja mislim da je to to

Samo da izborimo evropu i onda nas ceka prvo pretkolo u Mostaru. Prvi put od 1988 :ljepota:

Cak RA moze biti iza gola jer ne moras imati stolice
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
aimar21
Postovi: 614
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 24 apr 2024, 12:43

OnlyLeft22 je napisao/la:
24 apr 2024, 12:37
Sta nam treba za prvo pretkolo?

Ako je nesto malo onda mozemo privremeno to srediti da barem jednu utakmicu odigramo u Mostaru

Iskreno i da nam Pariz dodje na Mostarski zvizdan, tesko nam iko ista moze ljeti na domacem terenu. Zvonic ce izgledati kao Nesta
Trebalo bi da su isti uslovi za sva pretkola, koliko se sjećam (minimalno CAT3)... Mislim da nije baš malo što nam fali. Natkrivena mjesta imamo, VIP nije na centralnoj tribini, a mislim da mora biti. Obavezni su i brojači, a to je dosta veliki projekat. Za ovu sezonu je gotovo nemoguće odraditi ono što je potrebno. Možda griješim...
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11424
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 24 apr 2024, 12:52

aimar21 je napisao/la:
24 apr 2024, 12:43
OnlyLeft22 je napisao/la:
24 apr 2024, 12:37
Sta nam treba za prvo pretkolo?

Ako je nesto malo onda mozemo privremeno to srediti da barem jednu utakmicu odigramo u Mostaru

Iskreno i da nam Pariz dodje na Mostarski zvizdan, tesko nam iko ista moze ljeti na domacem terenu. Zvonic ce izgledati kao Nesta
Trebalo bi da su isti uslovi za sva pretkola, koliko se sjećam (minimalno CAT3)... Mislim da nije baš malo što nam fali. Natkrivena mjesta imamo, VIP nije na centralnoj tribini, a mislim da mora biti. Obavezni su i brojači, a to je dosta veliki projekat. Za ovu sezonu je gotovo nemoguće odraditi ono što je potrebno. Možda griješim...
Evo postavio sam link

Field of play - 100 to 105 m long, 64 to 68 m wide (109–115 yd × 70–74 yd) 🟢

Minimum floodlighting - to suit broadcaster 🟢

Spectator standing allowed - Yes 🟢

Minimum Seated capacity - 200 🟢

Turnstiles and electronic ticket control system - No 🟢

Minimum total VIP seats - 50 🔴🟢

VIP parking - 20 🟢

VIP hospitality area - 🟢

Minimum media working area - 10 working positions 🟢

Minimum media seating - 10, 5 with desks 🔴🟢

Minimum number of commentary positions - 1 🟢

Minimum number of TV studios - 1 🔴

Minimum outside broadcast van area - 300 m2 (3,200 sq ft) 🔴🟢 (ne razumijem)
Ovo za VIP hospitality area, zatvorimo kafic za normalne navijace i nek bude samo za VIP goste. Ovo za VIP seats ne znam sta treba, ali mislim da mozemo srediti. Ako treba ja cu im biti privatni konobar VIP gostima

Jedino je TV studio problem ali to mozemo valjda srediti
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Dariovfc, dime, nekazivimostarr i 43 gosta.