Serie A

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Ko će biti prvak Italije za sezonu 2023/2024?

Anketa je završila: 23 dec 2023, 07:43.

1. Napoli
7
9%
2. Inter
21
26%
3. Milan
26
32%
4. Juventus
17
21%
5. Roma
8
10%
6. Lazio
2
2%
7. neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 82

koeficijent
Postovi: 189
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la koeficijent » 23 apr 2024, 22:31

AjsKjub je napisao/la:
23 apr 2024, 21:49
Milan je Hakanu dao sve.
Hakanov potez jeste smećarski, ali nećemo se praviti da nije bio dežurni krivac dok je bio igrač Milana. Koji god kiks se desi - Hakan kriv. Fast forward i vidimo da su jedini vezni koji izgledaju dobro u Piolijevom sistemu (or lack of thereof) fizičke životinje koje trkom pokrivaju Piolijeve nedostatke u postavci.

Ausilio je pričao kako im Hakan uopće nije bio u planu (dok je za Thurama npr. rekao da je odabran dvije godine ranije, ali povreda koljena stopirala transfer) i doveden je zbog nesretnog slučaja sa Eriksenom. Ostaješ bez igrača, ne dobijaš pare za transfer, a to je bilo prvo ljeto Zhangovih problema i nije bilo para za dovesti zamjenu. Ausilio pitao Inzaghija može li Hakan, ovaj potvrdio, dali milion više nego Milan i priča gotova.
Hakan čitavo ljeto trpio uvrede i eskaliralo na derbiju. Pogledaj golove iz kornera u zadnjim derbijima, svaki put ispred juga i stalno uvrede.
Tu treba presjeći i pokazati veličinu. Zlatan ko igrač sa daleko najvećom reputacijom je trebao ispasti veličina i ignorirati lika koji se te sezone realno osramotio. Ali jbg, naš je, nije Šveđanin. :D
Sinoć je Barella imao svako pravo povesti protiv Thea, ali je ispao gospodin.

Oko transfera navijači (i uprave u nekim slučajevima) su previše naivni. Svi gledaju bolju zaradu. Jedino se može zamjeriti domaćim igračima koji pređu u rivala. Meni je i dalje nevjerovatno da je Marotta vjerovao Škriniaru da će produžiti.
A reci i da su i jedni i drugi "negospodski" je nefer. "patto di non belligeranza" je primjer za sve, pogotovo kad uzmes u obzir da se radi o drugom najvecem derbiju kontinentalne europe i u drzavi u kojoj je narod stereotipiziran po incidentima. Ovo i Roma-Lazio su 2 razlicita svijeta
Realno dokle me sjećanje služi osim duela Materazzi-Inzaghi nikada nije bilo cigančenja na derbijima dok se Zlatan nije vratio u Milan. Onda je počelo sa njim i Lukakuom, nastavili Theo i Dumfries.
Dumfries najveći introvert u ligi, jedva izvlače iz njega riječi za intervju, Theo previše puta pokazao da je loš gubitnik.

Ono sinoć je bila sramota od strane Milana od samog početka i Adlijevog guranja Mkhitaryana na podu. Vjerovatno htjeli zalaganjem nadoknaditi razliku u kvaliteti, ali preraslo u najsramotnije ponašanje ekipe Milana kojeg se ja sjećam. Da su se onako borili čitave sezone, zaostatak bi bio upola manji.

Avatar
Biscione
Postovi: 4595
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 23 apr 2024, 22:31

Stoka čini 50% svake navijačke grupe ali kod Juventina je to mnogo više, oni jedini imaju obraza nekog optuživat za neke stvari za koje su u stvaru oni jedino zvanično sudski optuženi. Kad se sad ovako ponašaju kao stočari kad su bili nebitni u Italiji pokušajte zamislit kako bi se ponašali da su bili u nekakvoj borbi za titulu, pa to bi bilo kmečanje u svakom postu. Početkom godine se nešto bili ponadali da če ih 1-0 nafakat do kraja sezone pa u Italiji svojim moćnim lobijima digli harangu protiv Intera kako nas neko gura. Ovakva sezona, jedna od najdominantnijijih nekog kluba u historiji calcia i oni izađu i imaju obraza spominjat sudije. Svašta
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25695
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 23 apr 2024, 22:41

Padovan je napisao/la:
23 apr 2024, 19:17
19 + 19 = 38 neki to zovu duplo ! :D

Cestitke Interu na tituli, ne treba se sluziti gubitnickim Interista metodama famozni video zapisa, ali nije lose da malo jedu vlastita go*na, da vide kako to ide.
Jedini koji jedu go*na su standardno butthurt rivali...dugogodišnji kompleksi su za*ebana stvar :wave:
Huska je napisao/la:
23 apr 2024, 19:02
Evo i strucnjaka sto sve zna :rol:

Daj nam koju prognozu, jel turcin buduci Ballon d'Or samo to niko ne vidi osim tebe...
Čekaj sad će se javit da objasni kako je Lautaro novi Gabriel Barbosa.
19/20: Europa League final ❌
20/21: Scudetto 🏆
21/22: Cup and Supercup 🏆 🏆
22/23: Cup,supercup 🏆 🏆 CL-final ❌
23/24: Supercup 🏆 Scudetto 🏆

After every year they said Inter were going to be finished but Inter kept on winning. This is a winning era, enjoy it nerazzurri
:thumbup:

Licniznanstvenik
Postovi: 892
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Licniznanstvenik » 23 apr 2024, 22:44

izgleda da je ipak neko pare bacio na Lazio...
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
Padovan
Postovi: 12653
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 23 apr 2024, 22:49

SiamoNoi je napisao/la:
23 apr 2024, 22:41
Padovan je napisao/la:
23 apr 2024, 19:17
19 + 19 = 38 neki to zovu duplo ! :D

Cestitke Interu na tituli, ne treba se sluziti gubitnickim Interista metodama famozni video zapisa, ali nije lose da malo jedu vlastita go*na, da vide kako to ide.
Jedini koji jedu go*na su standardno butthurt rivali...dugogodišnji kompleksi su za*ebana stvar :wave:
Sve mogu shvatiti, ali da mozemo imati komplekse od Intera, uzmi samo zadnjih 10 godina ne treba dalje, da se vidi ko ima komplekse, a gdje tek cijela povijest. :wave:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Biscione
Postovi: 4595
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 23 apr 2024, 22:57

Padovan je napisao/la:
23 apr 2024, 22:49
Sve mogu shvatiti, ali da mozemo imati komplekse od Intera, uzmi samo zadnjih 10 godina ne treba dalje, da se vidi ko ima komplekse, a gdje tek cijela povijest. :wave:
To mi i ne možemo shvatiti jer realno po rezultatima nemate razloga, svi klubovi imaju uspone i padove ali vi se toliko kompleksaški ponašate kao da titulu niste u životu vidjeli, ponašate se kao prosječni Napolijev navijač, tamo iz Italije logy jer ih ovdje nema. Baš ste loši luzeri. Bili ste loši i pobjednici, onaj BuffonGigi šta je tad sve pisao da je morao otić sa foruma kad su nestali rezultati, ali kad ste počeli gubit baš ste navijačko dno
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Padovan
Postovi: 12653
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 23 apr 2024, 23:04

Ja sam na forumu od 2008, prosao sam period i kada je Juve bio los i kada je dominirao, pa sad ponovo los, u 11 godina dominacije 95% Interista (cast izuzetcima koji su odmjereni uvijek bili zezancija sve 5) su ispoljavali komplekse na dnevnoj osnovi, pa bi nestali tamo od marta, pa se vracali ljeti, pa ponovo do marta, a nekad bi i u januaru potonuli. Pa nije niko ovdje budala, ima sve zapisano, uzivajte u tituli i ne jedite ****, svaki uspjeh Juventusa ste vezali za proslost svako kolo postavljali neke situacija a zavrsavali 30+ 40+ bodova iza, zato se sakrite u rupe kada se prica o kompleksu.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4306
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la AjsKjub » 23 apr 2024, 23:08

Vrijedjanje je sklop igre, nezavisno od lige. Pogotovo u ovako velikim tekmama. Sve sto se odvilo tog ljeta pa i taj prelazak je samo dodao sasvim ocekivanih dobacivanja s tribina. I sjeverna tribina bi imala stosta za reci da je neki interov ovo uradio.
Od curve sud koja je direktno u kontaktu sa klubom je Hakan uvijek imao podrsku, ako nista bio u neutralnom odnosu. Cak su i sa Stefanom vrlo dugo imali strpljenja. To sto mi na netu, portalima i ostalim mjestima pisemo je nebitno. Pa na netu mnogima ni jedan Haaland ne valja. Oni koji redovno dolaze na tekme su ti cije se misljenje uvijek prioritizira jel.
Ja se licno ne sjecam nikad da je Hakan (licno) nezasluzeno dobivao zvizduke od svojih navijaca.
Sinoć je Barella imao svako pravo povesti protiv Thea, ali je ispao gospodin.
Poenta je bila da si poredio 2 situacije koje ne mogu biti poredjene.
Oko transfera navijači (i uprave u nekim slučajevima) su previše naivni. Svi gledaju bolju zaradu. Jedino se može zamjeriti domaćim igračima koji pređu u rivala. Meni je i dalje nevjerovatno da je Marotta vjerovao Škriniaru da će produžiti.
Ali i taj Skriniar je nakon pobjede u UCLu protiv Milana izjavio nesto tipa "uvijek je dobro dobiti milan". I on je bio nekorektan ali postoje nivoi a Hakan je na samom dnu po pitanju toga
Ono sinoć je bila sramota od strane Milana od samog početka i Adlijevog guranja Mkhitaryana na podu
Poraz protiv gradskog rivala u kojem ti oni uzimaju titulu ispred tebe, trener koji je pogubio konce, fanovi kojima je dopiz.dilo sve i koji prije tekme nisu dosli ispred Milanela (sto je inace obicaj) a i ono malo sto je doslo su igraci isfurali...
Mnogo toga se nakupilo i ovdje ocekivano eskaliralo. A i boga pitaj sta se desava iza zastora. Meni ovo smrdi na neke vrlo lose stvari nazalost
Da su se onako borili čitave sezone, zaostatak bi bio upola manji.
Naravno i ovo je jedan od nedostataka Stefana. Zato se i jesu mnogi navijaci zalagali da Ibra poslije penzije ostane u klubu. Ovaj jednostavno ne zna dignuti moral, cak ga i upropasti svojim ponasanjem na tekmi kad stvari krenu lose. Ku.rac bi se recimo Rafa setao kod strogog i disciplinovanog trenera. Kad god igra za portugal, uvijek je druga prica. Eno protiv nas u zenici igrao ocajno. Martinez mu vrv imao sta da kaze. 3 dana poslije, Rafa protiv islanda odmah pravo aktivan. Pisao sam na nasoj temi da i protiv juveta ocekujem novu kurcobolju.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
dinoo
Postovi: 4894
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 23 apr 2024, 23:09

Jel ovo sad interisti pilaju naopako? Glume neke moralne vertikale?
E svasta...

Avatar
ik0ik0
Postovi: 290
Pridružen/a: 17 sep 2023, 09:42
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la ik0ik0 » 24 apr 2024, 07:35

Meni izgleda da su moralne vertikale krenuli glumiti navijači kluba koji je radi izuzetno dobre suradnje sa sudcima bio izbačen iz lige. Al ne znam, možda mi se čini.

Avatar
arminz
Postovi: 5434
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la arminz » 24 apr 2024, 10:26

slika

:mrgreen:
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
obagol
Postovi: 973
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la obagol » 24 apr 2024, 13:39

Padovan je napisao/la:
23 apr 2024, 22:49
SiamoNoi je napisao/la:
23 apr 2024, 22:41
Padovan je napisao/la:
23 apr 2024, 19:17
19 + 19 = 38 neki to zovu duplo ! :D

Cestitke Interu na tituli, ne treba se sluziti gubitnickim Interista metodama famozni video zapisa, ali nije lose da malo jedu vlastita go*na, da vide kako to ide.
Jedini koji jedu go*na su standardno butthurt rivali...dugogodišnji kompleksi su za*ebana stvar :wave:
Sve mogu shvatiti, ali da mozemo imati komplekse od Intera, uzmi samo zadnjih 10 godina ne treba dalje, da se vidi ko ima komplekse, a gdje tek cijela povijest. :wave:
Nemate vi kompleks od rezultata Intera, vama je najveći problem što ste popušili spinove kako je za vaše kažnjavanje zbog kriminala kriv Inter. Otud frustracije i kmečanje na sve što ima veze sa Interom. Umjesto da kažete: ok, bili su ljudi koji su pogrešno vodili klub, bavili se svim i svačim, klub je kažnjen, idemo sad ispočetka ali jok, podmeću nam, Inter kriv, svi se urotili protiv nas.

Evo sad ova sezona, Inter razvalio, totalna dominacija, ubjadljivo najbolji napad, daleko najbolja odbrana, lepršava, atraktivna igra i krenu navijači Juventusa pričati kako je Inter imao sudijsku pomoć i zbog toga osvojio titulu, prave neke montaže, izmišljaju...

Avatar
Padovan
Postovi: 12653
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Padovan » 24 apr 2024, 22:27

Pa prave zbog toga sto ste vi to radili 10 godina kada je Juventus dominirao, niste mogli prismrditi tituli, i to Vam je jedino preostalo, i vracanje u proslost. To sad rade neki Juventusovi, iako je luzerski.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
muha milanez
Postovi: 5817
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muha milanez » 24 apr 2024, 22:58

Sjajna Atalanta :bow:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

koeficijent
Postovi: 189
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la koeficijent » 24 apr 2024, 23:01

muha milanez je napisao/la:
24 apr 2024, 22:58
Sjajna Atalanta :bow:
Jedva čekam vidjeti način na koji će Allegri rutinirati finale 1-0. :urnebes:

Gasperini ništa nije osvojio u karijeri, ima jedno finale kupa s Atalantom kada su izgubili od Inzaghijevog Lazija.
Ako ne može uzeti ovaj Juventus, onda neće nikada ništa ni osvojiti.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Tritolone » 24 apr 2024, 23:08

A kako igra tata Scamacca :tokralju: uz ozljede je ipak ispunio moje predviđanje od 15 golova ove sezone, steta sta nije dosao umjesto Arne a bio je blizu.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

miki09
Postovi: 447
Pridružen/a: 25 jun 2019, 19:11
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la miki09 » 24 apr 2024, 23:18

Italiano jos jednom potvrdjuje koliko je smijesan trener. Ova njegova visoka defanzivna linija je toliko puta ubila viole da je to strasno. Predvidjam mu istu trenersku putanju ko onomad montela sto je imao, od nekog pocetnog hajpa do potpunog razotkrivanja po pitanju mediokritetstva.

Avatar
Pogba
Postovi: 19829
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Pogba » 25 apr 2024, 00:26

koeficijent je napisao/la:
24 apr 2024, 23:01
muha milanez je napisao/la:
24 apr 2024, 22:58
Sjajna Atalanta :bow:
Jedva čekam vidjeti način na koji će Allegri rutinirati finale 1-0. :urnebes:

Gasperini ništa nije osvojio u karijeri, ima jedno finale kupa s Atalantom kada su izgubili od Inzaghijevog Lazija.
Ako ne može uzeti ovaj Juventus, onda neće nikada ništa ni osvojiti.
Zar ih mi nismo dobili u finalu s Pirlom?
Edit:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

koeficijent
Postovi: 189
Pridružen/a: 31 okt 2020, 15:55
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la koeficijent » 25 apr 2024, 00:42

Moja greška, zaboravio sam na to finale. Znači dva poraza. :thumbup:
To je sezona Conteovog srednjaka u Torinu na polufinalu. :urnebes:

Inače, Atalanta ima ozbiljan problem s rasporedom. Ako prođu Marseille i uđu u finale EL, nemaju kada odigrati odgođenu utakmicu s Fiorentinom jer sljedeća dva četvrtka igraju polufinale EL, srijedu iza toga finale kupa i finale EL još jednu iza, između 37. i 38. kola.

A ako Roma i Atalanta uđu u finale EL imamo veliki potencijal za malverzacije. :D
Šest klubova iz Serie A može u CL samo ako osvajač EL bude izvan top5. Znači lako se mogu dogovoriti da pobjednik EL prepusti peto mjesto poraženom u zadnjem kolu i da oboji igraju CL.

Naravno prvo trebaju ući u finale i Roma dobiti svoje utakmice jer imaju pretežak raspored. Mislim da nemaju šanse za peto mjesto bez pobjede u Bergamu.

Avatar
arminz
Postovi: 5434
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la arminz » 25 apr 2024, 11:38

Tritolone je napisao/la:
24 apr 2024, 23:08
A kako igra tata Scamacca :tokralju: uz ozljede je ipak ispunio moje predviđanje od 15 golova ove sezone, steta sta nije dosao umjesto Arne a bio je blizu.
da je dosao Scamacca ne bi se imalo para za Pavarda, tako da je po meni odlicno ispalo
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.