Emir Spahić - direktor reprezentacija

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Odgovori
Horoz
Postovi: 1684
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Horoz » 19 apr 2024, 22:28

Eh, evo teme. Biće o čemu da se piše, poznajući Spahu :)
Nadam se da će ozbiljno shvatiti posao, naročito po pitanju potencijalnih iz dijaspore, jer to je krucijalno za reprezentaciju
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Sindikat12
Postovi: 696
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Sindikat12 » 19 apr 2024, 22:46

Idemo Spaha, ovdje ce biti svega :D

Avatar
Arvid
Postovi: 17384
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Arvid » 19 apr 2024, 22:51

Haj reci neću poziv, biće šamaranja.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
DamirT
Postovi: 14262
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la DamirT » 19 apr 2024, 22:52

Hamula vs Spaha :urnebes:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏


Avatar
Tekashi
Postovi: 16013
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Tekashi » 19 apr 2024, 23:00

Kakav cirkus. Kljuc u bravu reprezentacije

Gdje je Hibic?! I ostale istinske legende

Addo1922
Postovi: 238
Pridružen/a: 04 avg 2023, 16:28
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Addo1922 » 19 apr 2024, 23:18

Mandat Spahe i Barbe ce kratko trajati, mozda malo duze od Kodrinih mandata.

Cim se desi prvo ozbiljnije neslaganje sa savezom odose njih dvojica.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4256
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Ghuraba » 20 apr 2024, 11:05

Kapiten obavio umru prije par dana i pravac iz Mekke na direktorsku poziciju. :bih:

Avatar
Saurman
Postovi: 29546
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Saurman » 20 apr 2024, 11:51

Čim sam vidio da je ovaj hoštapler direktor a kockar Barbarez selektor znao sam je ovaj cirkus u režiji Vice.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
bhsport
Postovi: 11317
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la bhsport » 22 apr 2024, 21:00

Tekashi je napisao/la:
19 apr 2024, 23:00
Kakav cirkus. Kljuc u bravu reprezentacije

Gdje je Hibic?! I ostale istinske legende
Nikad nece moci blizu prici profesionalci, a kabadahije i parti majsteri su dobrodošli.
Jedna od sramotnijih postavki je ova njegova.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
DanijelTZ
Postovi: 223
Pridružen/a: 02 jan 2023, 17:46
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la DanijelTZ » 24 apr 2024, 03:04

Mozda je se covjek uozbiljio s godinama

Avatar
1921boy
Postovi: 5816
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la 1921boy » 27 apr 2024, 04:59

Navodno kontaktirao Emira Karića iz Darmstadta.

Horoz
Postovi: 1684
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la Horoz » 27 apr 2024, 09:15

Nadam se da će novi direktor reprezentacije, konačno početi da radi svoj posao kako treba. Nadam se da će o potencijalnim reprezentativcima, znati barem koliko i mi forumski "skauti".
Sramota je da je barem 80% pojačanja u reprezentativnim selekcijama, krenulo sa ovog foruma. I to uz dizanje panike i "zavrtanje ruku", zato što je savez bio više prepreka, nego pomoć u dovođenju potencijalnih.
Sramota je da taj posao rade amateri i entuzijasti poput Hebibovića, Bećirovića (hvala im!), dok uposlenici saveza žderu janjetinu s lokalnim menadžerima.
To je polje na kom Spaha može da ostavi najvidljiviji trag i stvori dobar dojam. Evo, ako je istina, krenuo sje sa Karićem.
A ima itekako posla i igrača koje se treba privoliti da nastupaju za nas. Ako ništa, mora se pokušati.

Bajraktarecvić, Gigović, Husković, Bierth, Busuladžić, Malić, Topalović, Ličina, Pejčinović i ima ih još, sve su to igrači koji moraju biti kontaktirani s najvećom ozbiljnošću.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2250
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Emir Spahić - direktor reprezentacija

Post Postao/la h1a2s3o4 » 12 maj 2024, 09:00

Novim potencijalnim reprezentativcima, koji još nisu igrali pod našom zastavom, svakako treba posvetiti dosta pažnje jer su oni trenutno naš najveći izvor kvalitetnih reprezentativaca.

Meni bi bilo iskreno draže od toga da se novi direktor reprezentacija malo vise posveti razvoju domacih mladih igraca. To bi dugorocno bilo puno važnije za reprezentaciju, a da se samo dodatno popunjavaju mjesta sa dijasporom (kvalitetnom).

Znam da će puno ljudi reći da to možda ne spada u njogov opis posla, da nema nadležnosti i da ne treba to od njega očekivati. Ali od koga da očekujemo?!
Jedna od pozitivnih strana dolaska Barbareza i njega jeste što znaju za probleme ove države i reprezentacije. Patriote su i žele dobro reprezentaciji, pa zato to od njih i očekujemo. Neće ga sigurno Čolpa popraviti.

Razvoj mladih igrača u domaćoj ligi treba biti TOP prioritet na kojem Savez (Spaha) treba raditi zajedno sa klubovima i fakultetima za sport.

O samim strategijama ne bih puno ali ono sto sam ja gledao nase mlade igrace nekako generalni zakljucak da je da fizicki ne mogu parirati vršnjacima (U-21 uzrast). U mlađim uzrastima može biti da je bitnija tehnika, ali kada si U-21 ti si na pragu seniorskog fudbala ili ga već trebaš igrati.

Kada kazem "fizički" ne mislim samo na snagu, nego i sposobnost da dugo trče (ne mora nužno biti brzo). Zato i primamo stalno golove pred kraj utakmica i to nespretno nazivamo lošom srećom.

Mozda da i Savez u Trening centru u Zenici, a i klubovi za svoje potrebe, rade VO2 max test prilagodjen tim uzrastima tj. vrijednostima za te uzraste. Ko ne zadovolji ne može igrati. Džaba ti tehnika ako ne možeš trčati.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3 i 6 gostiju.