NBA Playoffs 2023/2024

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
L-Train
Postovi: 18585
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la L-Train » 10 maj 2024, 16:30

JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 16:25
alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 16:00
JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 15:58
Veceras se Denver vraca u seriju
To ti navijacki, a realno su vise sanse imali u game 2. Ali nikad ne podcijenuj srce sampiona jel
a kako drugacije nego navijacki :mrgreen: doduse, ne bi bilo prvi put, sve zavisi koliko su odmorili i ozdravili u ovo par dana, ja iskreno vjerujem da mogu okrenuti seriju al moraju dati 200%
Morao bi Murray zaigrati na vrhunskom nivou,a to se po svemu sudeci nece desiti.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
alemsa
Postovi: 24305
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la alemsa » 10 maj 2024, 16:32

JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 16:25
alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 16:00
JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 15:58
Veceras se Denver vraca u seriju
To ti navijacki, a realno su vise sanse imali u game 2. Ali nikad ne podcijenuj srce sampiona jel
a kako drugacije nego navijacki :mrgreen: doduse, ne bi bilo prvi put, sve zavisi koliko su odmorili i ozdravili u ovo par dana, ja iskreno vjerujem da mogu okrenuti seriju al moraju dati 200%
Ja sam znao da je na papiru los matchup za Denver, no u praksi se pokazao da je katrasofalan, tako da sumnjam u prolaz Denvera ali eto ostaje da se vidi. Kad je tako los matchup tad i 8i seed izbacuje prvog, kao Gsw Dallas one sezone, ljudi imali 65 pobjeda tako nesto a protiv Gsw ili 1-3 ili 0-4, slagat cu ti jebga zaboravio sam, i naravno u playoffu prva runda ih uzme Gsw hladno.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13238
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la nerkolfc » 10 maj 2024, 17:11

Ma dolaze sudije da rijese za MVPa
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
JHam
Postovi: 9103
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la JHam » 10 maj 2024, 17:18

alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 16:32
JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 16:25
alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 16:00


To ti navijacki, a realno su vise sanse imali u game 2. Ali nikad ne podcijenuj srce sampiona jel
a kako drugacije nego navijacki :mrgreen: doduse, ne bi bilo prvi put, sve zavisi koliko su odmorili i ozdravili u ovo par dana, ja iskreno vjerujem da mogu okrenuti seriju al moraju dati 200%
Ja sam znao da je na papiru los matchup za Denver, no u praksi se pokazao da je katrasofalan, tako da sumnjam u prolaz Denvera ali eto ostaje da se vidi. Kad je tako los matchup tad i 8i seed izbacuje prvog, kao Gsw Dallas one sezone, ljudi imali 65 pobjeda tako nesto a protiv Gsw ili 1-3 ili 0-4, slagat cu ti jebga zaboravio sam, i naravno u playoffu prva runda ih uzme Gsw hladno.
jbg nije se imalo na pocetku za pojacat kad je otisao Bruce, ali valjda se opamete za iducu sezonu. Watson koliko god bio dobar, on nije taj visoki koji ti treba jos 1 pod hitno, on je vise 3-4 po meni...Nnaji se 100 godina pokusava ubaciti na tu laznu peticu, a ni on nije ta koja ti treba a i ne znam sta je s njim, jel zdrav ili povrijedjen, uglavnom dobio je solidan ugovor, valjda ga budu mogli trade za sljedecu sezonu uz kakav pik za neko pojacanje. Core je tu jos par sezona, samo zdravlja i opet ce se igrati finale uz prave poteze. Ja i dalje mislim da mogu okrenuti, ali i da ne okrenu nije smak svijeta, samo treba pametno a ne da ti je sljedeci najbolji visoki Jordan koji je zadnji put bio koristan 2013e godine...

veceras sudi Brothers, ili ce sjebati MIN ili Jokica, da je bar ranije utakmica ovako ustati u 3 da se covjek nervira :mrgreen:

Avatar
alemsa
Postovi: 24305
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la alemsa » 10 maj 2024, 18:33

JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 17:18


jbg nije se imalo na pocetku za pojacat kad je otisao Bruce, ali valjda se opamete za iducu sezonu. Watson koliko god bio dobar, on nije taj visoki koji ti treba jos 1 pod hitno, on je vise 3-4 po meni...Nnaji se 100 godina pokusava ubaciti na tu laznu peticu, a ni on nije ta koja ti treba a i ne znam sta je s njim, jel zdrav ili povrijedjen, uglavnom dobio je solidan ugovor, valjda ga budu mogli trade za sljedecu sezonu uz kakav pik za neko pojacanje. Core je tu jos par sezona, samo zdravlja i opet ce se igrati finale uz prave poteze. Ja i dalje mislim da mogu okrenuti, ali i da ne okrenu nije smak svijeta, samo treba pametno a ne da ti je sljedeci najbolji visoki Jordan koji je zadnji put bio koristan 2013e godine...

veceras sudi Brothers, ili ce sjebati MIN ili Jokica, da je bar ranije utakmica ovako ustati u 3 da se covjek nervira :mrgreen:
Vidjet cemo, ovo sto sam vidio da Jokic nije dovoljno agresivan posebno u single coverage a defanzivno kad Edwards prodje svog igraca je prespor za help defense, naravno uz to da je Murray us ro i sefa i stanicu, ali najbolji igrac svijeta se prvo gleda. Treba dati kredit i KAT-u, igra coj'k jako i nije mekan po prvi put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Mogli
Postovi: 763
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Mogli » 10 maj 2024, 18:37

alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 18:33
.
Jel ovo vec trazi izgovore?


Avatar
Napapijri
Postovi: 4624
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Napapijri » 10 maj 2024, 18:41

NEZALAGANJE je napisao/la:
08 maj 2024, 23:30
Napapijri je napisao/la:
08 maj 2024, 15:54


Clippersi su krenuli jos dominantnije 😉
OKC nisu LAC i to LAC bez svog najboljeg igraca.To je mnogo bolja ekipa.Svi mi ovdje olako zaboravljamo da je OKC s razlogom 1. seed i svi kontamo, mladi su, pa se ocekuje njihovo ispadanje a priori.Da, vjerovatno su mladi da bi uzeli titulu ove godine, ali to ne znaci da ne mogu doci do WCFa ili cak velikog NBA finala.Svi vec vidimo pobjednika serije MIN-DEN u velikom finalu, ali Boga mi, ako u WCFu bude OKC, nece to biti setnja.

Uz postovanje DAL i NYK, meni to nije stil igre koji vodi daleko.U tim ekipama zvijezde igraju ogromne minute (da se razumijemo, nije mi problem kad glavni igraci odigraju 2-3 tekme serije 40+ minuta, ali svaku tekmu te minute, to ne ide) i sve se bukvalno vrti oko njih.Ako Brunson/Luka/Irving nesto ne iskreiraju, tu je i kraj.Luku je vec stigla povreda i to se vec vidi na nastupima koji su ispod njegovog uobicajenog nivoa.Brunson je takodje vec sav "zamotan"...
Smetnuo sam odgovoriti. Ne volim Kidda, ali u ovo vremena sto vodi Dallas (odnosi se na PO) mu moram skinuti kapu. 5 serija je vodio i svaki puta izgubio prvu tekmu, ali dobio drugu. Pravi odlicne prilagodbe, prije svega u defanzivi, a evo u posljednje vrijeme i u ofanzivi. Nalazi nacin da iskoristi sve mane protivnika k vrline Dallasa. Tako je sinoc svjesno prepustio loptu u ruke Kyriea, pa je ovaj uspio podijeliti, cini mi se, cak 11 asistencija. Kazem svjesno jer je u prvom mecu uvidio da je Luka konstantno udvajan, a uz to naravno i rovit. Pored toga, maksimalno koristi to sto je Dallas jaci pod kosem.

Defanzivno pomaze sa Giddeya, ali evo vidimo da je on zavrsio na klupi, mada su Mavsi nasli nacin da pomognu sa drugih igraca.

OKC pokusava nesto slicno, ali sa agresivnim udvajanjem Luke, medjutim ono sto im ne ide u prilog jeste cinjenica sto zahvaljujuci Lukinoj lucidnosti (a i razigravanju centara iz visokog pick and rolla) Dallas nalazi prostor u cosku, a to je procentualno najuspjesniji sut za 3 poena, sto su sinoc pokazali PJ, THJ i Green.

U konacnici, ako OKC nastavi sa ovom odbranom, morat ce zivjeti/umrijeti od raspolozenja role igraca Dallasa jer ce ovi lupati trice non stop kao na treningu. Zasto mislim da je to greska? Cak i ako ih ne bude slusao sut, ostaje ti problem Gafforda i Livelya, odnosno ofanzivnog skoka. Smatram da bi OKC puno vise dobio da igra sa Dortom na Luki, kao sto Dallas vrti razne cuvare na SGA, ali pretezno 1vs1. Luka je rovit i nervozan, nema potrebe da ga udvajaju (sto se mene tice, neka nastave :D )

Jos jedna stvar, koja je mozda vecini irelevantna, ali garantujem da kod Luke i Irvinga igra veliku ulogu - ponasanje publike. Sinoc su Irving i Luka odigrali puni bijesa, sto posebno Luki donosi plus u njegovoj igri jer taj covjek zivi od izazova.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
JHam
Postovi: 9103
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la JHam » 10 maj 2024, 18:50

alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 18:33
JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 17:18


jbg nije se imalo na pocetku za pojacat kad je otisao Bruce, ali valjda se opamete za iducu sezonu. Watson koliko god bio dobar, on nije taj visoki koji ti treba jos 1 pod hitno, on je vise 3-4 po meni...Nnaji se 100 godina pokusava ubaciti na tu laznu peticu, a ni on nije ta koja ti treba a i ne znam sta je s njim, jel zdrav ili povrijedjen, uglavnom dobio je solidan ugovor, valjda ga budu mogli trade za sljedecu sezonu uz kakav pik za neko pojacanje. Core je tu jos par sezona, samo zdravlja i opet ce se igrati finale uz prave poteze. Ja i dalje mislim da mogu okrenuti, ali i da ne okrenu nije smak svijeta, samo treba pametno a ne da ti je sljedeci najbolji visoki Jordan koji je zadnji put bio koristan 2013e godine...

veceras sudi Brothers, ili ce sjebati MIN ili Jokica, da je bar ranije utakmica ovako ustati u 3 da se covjek nervira :mrgreen:
Vidjet cemo, ovo sto sam vidio da Jokic nije dovoljno agresivan posebno u single coverage a defanzivno kad Edwards prodje svog igraca je prespor za help defense, naravno uz to da je Murray us ro i sefa i stanicu, ali najbolji igrac svijeta se prvo gleda. Treba dati kredit i KAT-u, igra coj'k jako i nije mekan po prvi put.
to svakako, Jokic mora biti dosta agresivniji, to ce odma olaksati i ostalima siguran sam u to, to sam pisao vec ja mislim, kad u MIN vide da on nije agresivan lako je onda igrati odbranu na ostatku ekipe 1na1, sve to stoji da su oni mnogo bolja ekipa defanzivno od Denvera, ali agresivan Jokic ti otvara bezbroj prilika i otvorenih suteva za ostatak ekipe, ovako moraju krv propisati protiv odbrane kako bi napravili kakav takav pokusaj suta...

Avatar
jose
Postovi: 8603
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la jose » 10 maj 2024, 21:29

JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 16:25
alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 16:00
JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 15:58
Veceras se Denver vraca u seriju
To ti navijacki, a realno su vise sanse imali u game 2. Ali nikad ne podcijenuj srce sampiona jel
a kako drugacije nego navijacki :mrgreen: doduse, ne bi bilo prvi put, sve zavisi koliko su odmorili i ozdravili u ovo par dana, ja iskreno vjerujem da mogu okrenuti seriju al moraju dati 200%
Dobija Denver večeras, ali gubi četvrtu. Onda valja izvući 1:3 u preostale tri utakmice. To je samo jedan brake.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
JHam
Postovi: 9103
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la JHam » 10 maj 2024, 21:42

jose je napisao/la:
10 maj 2024, 21:29
JHam je napisao/la:
10 maj 2024, 16:25
alemsa je napisao/la:
10 maj 2024, 16:00


To ti navijacki, a realno su vise sanse imali u game 2. Ali nikad ne podcijenuj srce sampiona jel
a kako drugacije nego navijacki :mrgreen: doduse, ne bi bilo prvi put, sve zavisi koliko su odmorili i ozdravili u ovo par dana, ja iskreno vjerujem da mogu okrenuti seriju al moraju dati 200%
Dobija Denver večeras, ali gubi četvrtu. Onda valja izvući 1:3 u preostale tri utakmice. To je samo jedan brake.
ko 2x u bubbleu, sta fali :mrgreen:

Avatar
alemsa
Postovi: 24305
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la alemsa » 10 maj 2024, 22:49

To ako se desi imaju vece sanse nego u slucaju 3-0 :mrgreen:

slika

Tako je ljudino
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25360
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 maj 2024, 01:23

Napapijri je napisao/la:
10 maj 2024, 18:41
NEZALAGANJE je napisao/la:
08 maj 2024, 23:30
Napapijri je napisao/la:
08 maj 2024, 15:54


Clippersi su krenuli jos dominantnije 😉
OKC nisu LAC i to LAC bez svog najboljeg igraca.To je mnogo bolja ekipa.Svi mi ovdje olako zaboravljamo da je OKC s razlogom 1. seed i svi kontamo, mladi su, pa se ocekuje njihovo ispadanje a priori.Da, vjerovatno su mladi da bi uzeli titulu ove godine, ali to ne znaci da ne mogu doci do WCFa ili cak velikog NBA finala.Svi vec vidimo pobjednika serije MIN-DEN u velikom finalu, ali Boga mi, ako u WCFu bude OKC, nece to biti setnja.

Uz postovanje DAL i NYK, meni to nije stil igre koji vodi daleko.U tim ekipama zvijezde igraju ogromne minute (da se razumijemo, nije mi problem kad glavni igraci odigraju 2-3 tekme serije 40+ minuta, ali svaku tekmu te minute, to ne ide) i sve se bukvalno vrti oko njih.Ako Brunson/Luka/Irving nesto ne iskreiraju, tu je i kraj.Luku je vec stigla povreda i to se vec vidi na nastupima koji su ispod njegovog uobicajenog nivoa.Brunson je takodje vec sav "zamotan"...
Smetnuo sam odgovoriti. Ne volim Kidda, ali u ovo vremena sto vodi Dallas (odnosi se na PO) mu moram skinuti kapu. 5 serija je vodio i svaki puta izgubio prvu tekmu, ali dobio drugu. Pravi odlicne prilagodbe, prije svega u defanzivi, a evo u posljednje vrijeme i u ofanzivi. Nalazi nacin da iskoristi sve mane protivnika k vrline Dallasa. Tako je sinoc svjesno prepustio loptu u ruke Kyriea, pa je ovaj uspio podijeliti, cini mi se, cak 11 asistencija. Kazem svjesno jer je u prvom mecu uvidio da je Luka konstantno udvajan, a uz to naravno i rovit. Pored toga, maksimalno koristi to sto je Dallas jaci pod kosem.

Defanzivno pomaze sa Giddeya, ali evo vidimo da je on zavrsio na klupi, mada su Mavsi nasli nacin da pomognu sa drugih igraca.

OKC pokusava nesto slicno, ali sa agresivnim udvajanjem Luke, medjutim ono sto im ne ide u prilog jeste cinjenica sto zahvaljujuci Lukinoj lucidnosti (a i razigravanju centara iz visokog pick and rolla) Dallas nalazi prostor u cosku, a to je procentualno najuspjesniji sut za 3 poena, sto su sinoc pokazali PJ, THJ i Green.

U konacnici, ako OKC nastavi sa ovom odbranom, morat ce zivjeti/umrijeti od raspolozenja role igraca Dallasa jer ce ovi lupati trice non stop kao na treningu. Zasto mislim da je to greska? Cak i ako ih ne bude slusao sut, ostaje ti problem Gafforda i Livelya, odnosno ofanzivnog skoka. Smatram da bi OKC puno vise dobio da igra sa Dortom na Luki, kao sto Dallas vrti razne cuvare na SGA, ali pretezno 1vs1. Luka je rovit i nervozan, nema potrebe da ga udvajaju (sto se mene tice, neka nastave :D )

Jos jedna stvar, koja je mozda vecini irelevantna, ali garantujem da kod Luke i Irvinga igra veliku ulogu - ponasanje publike. Sinoc su Irving i Luka odigrali puni bijesa, sto posebno Luki donosi plus u njegovoj igri jer taj covjek zivi od izazova.
Upravu si za prilagodbe KIdda i to se vidjelo u 2.tekmi.OKC je zeljela da ih pobjede role igraci DAL i Washington i Hardaway su to i uradili.Vidicemo koja im je strategija za 3.tekmu!?

Kako god okrenes, OKC je s razlogom tu gdje jeste i nece biti nimalo lako proci ih.Strasno je i pomisliti da ovaj tim na sve ovo sto sada imaju posjeduje i bezbroj pikova kao i cap prostor da se dodatno unaprijede.

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la lumani » 11 maj 2024, 01:52

Timothy :thumbup: kao da gledam ZOC vodi loptu samo desnom,shutira kao ZOC a vjerujem da CE biti NBA trener.

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Neutral » 11 maj 2024, 03:47

52% trica i opet izgubiš, sredinom 4/4 su bili na 60% kada su i vodili. Imam osjećaj da ovo ide u 7 mečeva s tim da bi Knicksi vjerovatno 4:1 prošli da su kompletni, čak Randlea ni ne računam.

Hajde da vidimo mogu li vukovi povesti sa 3:0.

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1486
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la NerminFatic » 11 maj 2024, 03:50

Radi li ikome rd link?

Avatar
alemsa
Postovi: 24305
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la alemsa » 11 maj 2024, 03:51

Ma kakvi 7, uzimaju Knicks slijedecu, imala je Indiana dovoljno talenta da uzmu jednu a i ovo ih sudije pogurase, cist kosh Harta bio, a i onaj frizider lik bacio, uso.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Neutral » 11 maj 2024, 04:13

Denver opet lici na tim

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1486
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la NerminFatic » 11 maj 2024, 04:38

Nisam kuci, ima li neko link za Denver?

BIHpatriota
Postovi: 2564
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la BIHpatriota » 11 maj 2024, 05:01

NerminFatic je napisao/la:
11 maj 2024, 04:38
Nisam kuci, ima li neko link za Denver?
https://the.****.app/nba/minnesot ... s/25273600

huupmil
Postovi: 516
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la huupmil » 11 maj 2024, 05:15

kad marej moze ds vodi igru i krece se po parketu ide raspolozenje.. jokic bez ucinka

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.