FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste za smjenu stručnog štaba?

Da
51
31%
Ne
111
69%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54701
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 11 maj 2024, 00:29

Ja trenutno nakon i zvanično izborene Europe dok se raja prepire oko Rožmana

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

boki86
Postovi: 2403
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 11 maj 2024, 00:30

MortemHz je napisao/la:
11 maj 2024, 00:29
Ja trenutno nakon i zvanično izborene Europe dok se raja prepire oko Rožmana

slika
:rol: :rol:

Avatar
donDondon
Postovi: 3648
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 11 maj 2024, 00:31

Kontaktiran Slavko Petrovic
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Hz1946
Postovi: 177
Pridružen/a: 19 jun 2023, 01:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hz1946 » 11 maj 2024, 00:35

benko21 je napisao/la:
11 maj 2024, 00:12
NajvecaRadosti je napisao/la:
11 maj 2024, 00:06
mirzatele je napisao/la:
10 maj 2024, 23:35
Hasicu familiju ti yebem za one gestikulacije prema tribini. Pi*ka strumfovska
A sta je uradio?
Kao digao ruke iza usiju u fazonu da vas sad cujem, i onda onaj pokret prstima u fazonu sta pricate
Kakve su se sve psovke i stvari rekle bez obzira što je bila loša igra i rezultat na Hamzin pogon isto bi i ja uradio, ja sam se mrznuo 2 sata navijao kada se pokrene istok ali nisam vala psovke uputio jedne dok su drugi išli baš predaleko ali onako uobičajeno zato nemam šta igračima reći kad im pukne film nakon što ti neki debil koji je došao da liječi frustracije svoje psuje od djeteta do majke pa dalje ide...

Igra tanka protiv ove ekipe moralo se mnogo mnogo bolje ali najbitnije da se uzelo i da se Evropa osigurala, idemo koliko možemo ispostovati protiv Posušja, nadam se nekom dobrom terminu da se odradi tekma fino :bih:

Kmenkake
Postovi: 423
Pridružen/a: 08 jul 2021, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kmenkake » 11 maj 2024, 00:36

Ja sam očekivao da ovdje raja generalno ima malo vise smisla za ideje,prijedloge pa da na osnovu toga ide neka diskusija.Nesto konkretno da se piše,nesto sto bi kao rezultat diskusije moglo otici na adresu kluba sa ciljem unapređenja bilo kojeg segmenta.

Prepucavanja,priča neka u krug -ništa, totalno nezdravo stanje.

Avatar
H8Z7
Postovi: 4323
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 11 maj 2024, 00:44

MortemHz je napisao/la:
11 maj 2024, 00:29
Ja trenutno nakon i zvanično izborene Europe dok se raja prepire oko Rožmana

slika
Da je još jedna Latina kraj tebe kao Sofia Vergara bio bi još opušteniji. :mrgreen:
Zadnja izmjena: H8Z7, dana/u 11 maj 2024, 01:17, ukupno mijenjano 2 puta.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Lucas
Postovi: 3263
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 11 maj 2024, 00:57

bvsic je napisao/la:
11 maj 2024, 00:00
JavierBosnia je napisao/la:
10 maj 2024, 23:56
Ne znam jeste li pisali. Klub ima zvanicnu ponudu za Buljubasica 500k e i procenat
smijesno
Što ne prihvatiti ? Milion maraka za igraca, koji je maltene jucer zaigrao za prvi tim. Da bi ta cifra porasla, morat ce biti na top nivou u evropskim kvalifikacijama, kao i na početku nove sezone u prvenstvu.

FoSte95
Postovi: 12811
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FoSte95 » 11 maj 2024, 01:01

Trenutno imamo 51 bod, sa pobjede i zadnja dva kola imamo 57 plus tri ona što nas kazniše to je 60 bod.

Sezona 23/24 - 60
Sezona 22/23 - 51 ----------- 4.
Sezona 21/22 - 46 ----------- 4.
Sezona 20/21 - 65 ----------- 2.
Sezona 19/20 - korona ----- PRVACI
Sezona 18/19 - 70 ------------ PRVACI
Sezona 17/18 - 56 ------------ 3.
Sezona 16/17 - 59 ------------ 3.

Što će reći sljedeće, kako je liga skraćena na 12 ekipa od sezone 16/17 ovo bi nam bila, po broju bodova, treća najbolja sezona u zadnjih 8 godina.
Znači uz sve što je ova ekipa prošla ove sezone opet može biti treća najuspiješnija. Veći broj bodova smo imali samo onda kada smo bili prvaci i kad smo drugi bili.

I opet Rožman ne valja :bow:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Kmenkake
Postovi: 423
Pridružen/a: 08 jul 2021, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kmenkake » 11 maj 2024, 01:03

Da li mislite da li nam pred nastupe u Evropi treba igrač ili više njih koji bi bili atrakcija iz perspektive marketinga?
Ako da! Uz pretpostavku da će Rozman biti na klupi,koji bi to igrači mogli biti a da ne budu mač sa dvije oštrice?
Da li je uopšte izvodljivo naći igrača po trenerovom i ukusu marketinga?

SHZ82
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 maj 2023, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SHZ82 » 11 maj 2024, 01:13

podrska Rozmanu po pitanju ove dvojice sarlatana. Nadam se da ce se oglasiti i Mirvic i stati u njegovu stranu. **** mater ovoj dvojici debila i otjerat s noge na nogu. Ako ovo prodje nekaznjeno opet ce se desiti kao i prije cim dodje neko ko radi profi ne odgovara nasim balerinama, daj Dzenu, daj pive,kafe, cigare pa cemo mi nesta odigrati. Najbolje se moze izvoci iz Tatomiroviceve izjave kad je rekao da je Kodro dosao sa premodernim nacinom razmisljamja i treninga sto vecimi nije odgovaralo, al valjo im je Dzeno jer su svirali kurcu i radili sta su htjeli iako su bili placeni vrlo dobro.
Al cudna je Rozmanova izjava i moguce da se svasta iza brda valja. Bit ce ovo teskih 15tak dana do kraja prvenstva

Avatar
H8Z7
Postovi: 4323
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 11 maj 2024, 01:16

Kmenkake je napisao/la:
11 maj 2024, 01:03
Da li mislite da li nam pred nastupe u Evropi treba igrač ili više njih koji bi bili atrakcija iz perspektive marketinga?
Ako da! Uz pretpostavku da će Rozman biti na klupi,koji bi to igrači mogli biti a da ne budu mač sa dvije oštrice?
Da li je uopšte izvodljivo naći igrača po trenerovom i ukusu marketinga?
Pogrešno pitanje druže, moguće je pronaći ali teško dovesti. Iskreno dosta mi je više tih marketinških igrača nadam se sa Peneradom da smo završili sa tim poglavljem. Treba se okrenuti provjerenim imenima i mladim igračima. Evo iz lige Ćavar od provjerenih imena i npr. Saliman od mlađih. Draži su mi dolasci tipa Đuričković nego Peneranda. Takvo poslovanje kluba teško da će biti sa slatkim rezultatom.

Svakako će dijaspora doći pa ne bi trebao biti problem sa posjetom.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Kmenkake
Postovi: 423
Pridružen/a: 08 jul 2021, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kmenkake » 11 maj 2024, 01:19

Ja pojma nemam oko marketinga,ali jedno je činjenica!
Za mene lično marketing na društvenim mrežama ne drži pažnju,sve se svodi na "preletanje" objava.
Nama treba nesto sto se ne može skrolati,nesto sto ce da ljudima koji to vide "siluje podsvijest".
Da li su to bilbordi koje vidimo i kad ne želimo,da li je tramvaj koji non stop kruži fkt ne znam.Ali mora biti nesto na sta ne možemo uticati da ne vidimo.

Kmenkake
Postovi: 423
Pridružen/a: 08 jul 2021, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kmenkake » 11 maj 2024, 01:27

H8Z7 je napisao/la:
11 maj 2024, 01:16
Kmenkake je napisao/la:
11 maj 2024, 01:03
Da li mislite da li nam pred nastupe u Evropi treba igrač ili više njih koji bi bili atrakcija iz perspektive marketinga?
Ako da! Uz pretpostavku da će Rozman biti na klupi,koji bi to igrači mogli biti a da ne budu mač sa dvije oštrice?
Da li je uopšte izvodljivo naći igrača po trenerovom i ukusu marketinga?
Pogrešno pitanje druže, moguće je pronaći ali teško dovesti. Iskreno dosta mi je više tih marketinških igrača nadam se sa Peneradom da smo završili sa tim poglavljem. Treba se okrenuti provjerenim imenima i mladim igračima. Evo iz lige Ćavar od provjerenih imena i npr. Saliman od mlađih. Draži su mi dolasci tipa Đuričković nego Peneranda. Takvo poslovanje kluba teško da će biti sa slatkim rezultatom.

Svakako će dijaspora doći pa ne bi trebao biti problem sa posjetom.
Apsolutno se slažem,ali pišem bas ovako iz razloga sto mislim da Mirvic ne razmišlja na ovaj način...i bas Peñaranda je taj los primjer,te sam po sebi stvara lošu atmosferu i odnose na relaciji trener - predsjednik.Vidjecemo da li je Mirvic nesto naučio iz ove greške.

Dijaspora dodje i ode,ali opet toliko stanovnika nezainteresirani...mislim da bi ovi naši koji ostaju trebali biti ciljna grupa koju treba aktivirati.

Avatar
Chony533
Postovi: 1402
Pridružen/a: 21 jul 2021, 21:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Chony533 » 11 maj 2024, 01:37

slika

Ne znam koliko kome znaci al i Rozman je sa ekipom tu i slave pobjedu, ne cini se kao da je “natjeran i to nazor radi”
Pozdravljam :kafa:
I grb što kuca, umjesto srca…🔴⚪️
COYG‼️

TarpiTarpi
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2020, 15:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TarpiTarpi » 11 maj 2024, 02:19

Mislim da će Rožman sljedeće sezone biti dosta bolji ako mu se dovedu igrači da upotpune formaciju koje se drži. Prednost je što neki igrači blistaju pod njegovom palicom (Čataković, Kyeremeh, Beganović, Bulja :mrgreen: ) i da imamo dobre rezultate poslije prelaska u 3-5-2. Nije baš pohvalno što ne igramo dopadljivu igru, ali je to donekle povezano sa formacijom i taktikom. Mana je i što često zna promašiti sa izmjenama i što mu roster apsolutno nije podudaran sa taktikom, pa na klupi nemamo štopera a igramo sa tri nazad i pun urac ofanzivaca a na terenu dva koja mu je žao izvaditi.

Malo o igračima:
Anđušić NIJE igrač za prve postave Sarajeva, ni kad se igra protiv fenjeraša, kao neka jeftina opcija sa klupe možda i može proći iako nije neka sreća.
Kapetanović NIJE igrač za prve postave Sarajeva, kao opcija sa klupe ok (mlad je možda i posudbu gledati pa nek napreduje).
Duraković trenutno nije za prve postave, za razliku od prve dvojice ima potencijala da bljesne u nekom ludom scenariju.
Matanović nije igrač na kojeg se možemo osloniti i svako stavljanje njega u ozbiljnije kombinacije je pogubno.
Čataković je igrač za ove postave i dok je Kyeremeh pored njega, odlaskom Rožmana Hamza se vraća na staro, ako će ostati Rožman Hamza će i sljedeće sezone razvaljivati a eventualnim odlaskom Rožmana treba ozbiljno razmisliti o prodaji Hamze da uzme koju marku dok još može.

Radovića i Aničića pustiti na kraju sezone, Hasić svakako odlazi. Ako Rožman ostaje prodati Renana, ako odlazi prodati Čatakovića.
Čelik i Buljubašić moraju biti u prvih 11 i uvesti promociju omladinaca čim imamo komotniji rezultat na Koševu.
Imam osjećaj da bi Viveros išao na 15+ golova kad bi se vratio.
Guli ako ostaje će rasteretiti Kyeremeha, poslužit će svakako.

Obavezno dovesti lijevog beka, ofanzivnog veznjaka i dva štopera (jedan kvalitetan za prve postave i jedan potencijal za klupe).

Avatar
holyman
Postovi: 8509
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 11 maj 2024, 03:20

Vanja8 je napisao/la:
10 maj 2024, 23:57
holyman je napisao/la:
10 maj 2024, 23:44
Sta sve covjek istrpi ove sezone dobro nije kosu izgubio. Rece veceras javno 1 od 150 problema i odmah se digla hajka, zamisli sta je tek bilo do sad. Apsolutna podrska, nema nazad!
U rupe misevi!
Vala da znas da si u pravu...
Generalno, kad trazimo trenera treba dati oglas...

"Bices dobro placen, bices pod stresom 24 h, najbrzi put do dijabetesa vodi preko nase klupe, a ako ostanes bez kose, posredstvom naseg sponzora naci cemo ti najpovoljnijeg doktora u Turskoj za presadjivanje ..."
Ne znam samo zasto za ovu dvojicu nije rekao da je sezona za njih zavrsena. Kad god bude javno naglasio bilo koji problem dobit ce podrsku svih bordo navijaca. Ove kojekakve forumaske ojebine se svakako ne pitaju jer ih Kosevo nije u zivotu vidjelo.
NEMA NAZAD

Avatar
stojko
Postovi: 1662
Pridružen/a: 18 jan 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la stojko » 11 maj 2024, 03:27

Podrska Rozmanu, mirvahu i njegovom zagondziji jebbem najmilije.

Svaka cast i treneru i ekipi na izborenoj Evropi nakon svih sranja kroz koja su prosli i jos uvjek prolaze! :bow:
Cetvrto mjesto za Sarajevo je katastrofa, ali cetvrto mjesto u ovakvom okruzenju i atmosferi kakvu su imali (DOBRO UPUCENI ZNAJU O CEMU PISEM) je ravno duploj kruni!

SVAKA CAST MOMCI, VI STE NASI SAMPIONI!

Avatar
stojko
Postovi: 1662
Pridružen/a: 18 jan 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la stojko » 11 maj 2024, 05:08

zagorski je napisao/la:
10 maj 2024, 21:54
A sta je fkt sa Renanom?
Ako neko zna stvarno,bez nekih nagadanja i ironije.
Renan je bio veliki profesionalac i dobar igrac i momak sve dok ga mirvicev zagondzija nije uzeo pod svoje. Steta i za njega a pogotovo za klub. To narkomansko crno krme (prevaranda) nam je upropastilo ovu sezonu. Od kako je dosao on pravi probleme na treninzima i u svlacionici a podrzava ga mirvah. Svi koji su se pokusali suprotstaviti otjerani su ili im je naredjeno da drze jezik za zubima.
A najsmjesnije od svega je ono sa ziljkicem, sve sto je uradio predsjednik (uvukao mafiju i narko dilere u klub) svalio je na njega, a jedini razlog je narkoman prevaranda. Ziljkic mu se suprotstavio pred ekipom i to mu je presudilo.
Ima toga jos puno ali saznace se sve samo treba vremena.

Ovima igracima koji su ostali kao i strucnom stabu trebalo bi podijeliti bonuse kao da su osvojili duplu krunu.

stokastoka23
Postovi: 20
Pridružen/a: 17 okt 2023, 12:53
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la stokastoka23 » 11 maj 2024, 07:21

Sta se svega covjek nece nacitati ovdje jbte narod.

Pa niko nije spomeno da smo gol opet primili iz **** offsidea, zašto ? Jer nije bitno kad se dobije. Koliko puta ove sezone je Sarajevo oštećeno od strane sudija, trebalo bi ti 5 minuta da nabrojis sve, i očekivati sve preko trenutne pozicije je suludo. Baš su neki forumaši sve greške sudija pretvorili u bodove i koji je to iznos bio ?

Igra kao igra je bila OK, problem je što nema igrača u formi kao što je Hamza pa da će zabiti 2 od 3 šuta. Hasić imao priliku u prvom 1 na 1 promašio, bezbroj suteva u prvom poluvremenu plus primljen gol iz offsidea i opet si na glavi. Drugo poluvrijeme mnogo bolje.

Na početku sezone Simon je rekao da se ganja Europa, evo izganjao je, i pustite patetike da nije 4og mjesta ofo ono ne bi ni otišli. Sa oduzetim bodovima bi trenutno bili ispred Veleža kojeg smo 2 puta dobili ove sezone. Obzirom koliko su zrinja i borac zaštićeni, nerealno je se boriti sa njima za titulu, pa samo protiv tih klubova su nam brat bratu 8 bodova sudije ukrale.

Što se forme tiče u zadnjih 10 utakmica Sarajevo je 3. iza 2 boda iza borca i 4 boda iza zrinje, a vi i dalje serete po Simonu, pa sa čim se sve susreo čovjeku treba skinuti kapu. I da opet ne ulazim u to kako su nas tu sudije pokral, vjerovatno bi bili 1 u tih 10 utakmica ali nejse.

Sad malo preći na igrače:
Hasić ne može igrati napadača kad je čovjek stvoren za krila i ne snalazi se u vrhu napada.
Anđušić ne može igrat ofanzivnog veznog, čak naprotiv on ne može igrat ništa osim ako ne uđe oko 70. minute i ne bude svježiji od 90% igrača na terenu.
Matanović nije igrač koji će kreirati napade i povezivati odbranu sa napadom.
Duraković trenutno nije bek za ove formacije, sve dok ne nauči centrirati našem igraču u 16ercu.
Vjerovatno je SImon htio dati priliku Matanoviću zbog prethodne dvije utakmice - a dosta forumaša je to i tražilo prije same utakmice, također Mehmedović zaslužuje da igra na poziciji iza napadača, a po mom mišljenju treba nam veznjak koji će povezivati dvije linije.

Apsolutno podržavam situaciju oko južnoamerikanaca, taman da mi je otac rođeni. Radiš za platu od par desetina hiljada i ne dolazit na trening radi provoda po Madridu nije korektno. Pa i kada u prćiji seoskoj radiš, ako ne poštuješ radni kodeks dobiješ sankcije a ne u najvećem klubu u državi.

Toliko od mene - sve potkrepljeno dokazima, pa hajmo sad piš** po meni jer je sve ovako kako sam napisao. 3.4. sad

VenamaHrabrih
Postovi: 2449
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 11 maj 2024, 07:23

Klub je ustanova sa radnim vremenom. Kao uposlenik, obavezan si dolaziti na posao (treninge) i obavezan si biti prisutan tokom prezentacije (utakmice). Jedini periodi kad nisi obavezan biti na poslu su bolovanje i godišnji odmor. Obzirom da se liga prekida 2x godišnje, odmora ima i više nego dovoljno. Dok si na bolovanju, ne smiješ napuštati užu regiju, osim u slučaju da se zbog prirode oboljenja/povrede moraš liječiti u specijaliziranoj ustanovi koje nema u tvojoj regiji. Za vrijeme godišnjeg odmora možeš ići gdje želiš, ali moraš biti dostupan rukovodstvu/menadžmentu kluba. Za svoj rad plaćen si po ugovoru.
I, koja hurčeva suspenzija??? Sizpenzija jedino do okončanja postupka. Do tada, gospodinu Penarandi i gospodinu Oliveiri uručiti crne marker-flomastere da napišu svoja imena na bilo kojoj sjedalici na bilo kojoj tribini. Do okončanja postupka, a za vrijeme utakmice, sjedit će na toj stolici uz regularno plaćenu kartu. Također, do okončanja postupka, nema napuštanja Kantona. I ne samo njima, nego svakom onom ko krši klupsku disciplinu. Igrač MORA ZNATI da je u svakom momentu lako zamjenjiv šaraf i da na njegovo mjesto čekaju trojica u svskom momentu. Hoš, neš - Bangledeš, daš, nedaš - Ilijaš.
Discipline mora biti! Ako ti ne odgovara, goni u pichkumaternu!

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: BungaBum, Pitar6785 i 17 gostiju.