Chelsea FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
darker10
Postovi: 10835
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 11 maj 2024, 21:49

IQ200 je napisao/la:
11 maj 2024, 21:18
Jeste mali uzorak dobrih igara, pobjeda, ali je li ustvari do trenera, hoćemo li opet izvrsiti previse izmjena, ima li na trzistu trener koji bi bio korak naprijed, ima jos godinu dana ugovora
Kako je mali uzorak, covjek ima uzorak od 38 utakmica u ligi gdje ce mozda uzet 19 bodova vise nego prosle godine i potencijalno zavrsit u top6.

Ako je iko ocekivao vise od top6 nakon rasula iz prosle sezone taj je ono kako Englezi kazu delusional.

Avatar
jose
Postovi: 8604
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la jose » 11 maj 2024, 23:13

darker10 je napisao/la:
11 maj 2024, 21:49
IQ200 je napisao/la:
11 maj 2024, 21:18
Jeste mali uzorak dobrih igara, pobjeda, ali je li ustvari do trenera, hoćemo li opet izvrsiti previse izmjena, ima li na trzistu trener koji bi bio korak naprijed, ima jos godinu dana ugovora
Kako je mali uzorak, covjek ima uzorak od 38 utakmica u ligi gdje ce mozda uzet 19 bodova vise nego prosle godine i potencijalno zavrsit u top6.

Ako je iko ocekivao vise od top6 nakon rasula iz prosle sezone taj je ono kako Englezi kazu delusional.
Ja sam očekivao minimalno top 4. I vjerovatno ne samo ja.
Ako je Conte mogao razvaliti godinu nakon isto tako katastrofalne sezone, moglo je i sad bar 4. mjesto. Pogotovo što je to 4. mjesto pripalo ni krivoj ni dužnoj Aston Villi.
Ali mislim da nije sve do trenera, nego do glupe transfer politike i do debila u staffu koji su krivi za ove silne povrede.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2623
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 12 maj 2024, 04:58

Da samo sto smo na tu ekipu od prosle sezone ulozili jos 500 miliona,onda sto smo pljuvali potera i smenjivali imao je i on istih problema sa povredama i zavrsnicom kao poketino,a ekipa je izgleda stabilnije dosta u odbrani.

IQ200
Postovi: 35
Pridružen/a: 31 avg 2023, 01:54
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la IQ200 » 12 maj 2024, 05:15

darker10 je napisao/la:
11 maj 2024, 21:49
IQ200 je napisao/la:
11 maj 2024, 21:18
Jeste mali uzorak dobrih igara, pobjeda, ali je li ustvari do trenera, hoćemo li opet izvrsiti previse izmjena, ima li na trzistu trener koji bi bio korak naprijed, ima jos godinu dana ugovora
Kako je mali uzorak, covjek ima uzorak od 38 utakmica u ligi gdje ce mozda uzet 19 bodova vise nego prosle godine i potencijalno zavrsit u top6.

Ako je iko ocekivao vise od top6 nakon rasula iz prosle sezone taj je ono kako Englezi kazu delusional.
Ja nisam tokom sezone do sad vidio konstante neke u pobjedama, najgluplji su mi kiksevi sa Barnlijem i Sefildom, to je nedopustivo, kao i primit pet golova od Arsenala, a i imali smo sulud broj povreda, nadam se da ce se sljedece sezone to promijeniti

Avatar
darker10
Postovi: 10835
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 maj 2024, 07:44

jose je napisao/la:
11 maj 2024, 23:13
darker10 je napisao/la:
11 maj 2024, 21:49
IQ200 je napisao/la:
11 maj 2024, 21:18
Jeste mali uzorak dobrih igara, pobjeda, ali je li ustvari do trenera, hoćemo li opet izvrsiti previse izmjena, ima li na trzistu trener koji bi bio korak naprijed, ima jos godinu dana ugovora
Kako je mali uzorak, covjek ima uzorak od 38 utakmica u ligi gdje ce mozda uzet 19 bodova vise nego prosle godine i potencijalno zavrsit u top6.

Ako je iko ocekivao vise od top6 nakon rasula iz prosle sezone taj je ono kako Englezi kazu delusional.
Ja sam očekivao minimalno top 4. I vjerovatno ne samo ja.
Ako je Conte mogao razvaliti godinu nakon isto tako katastrofalne sezone, moglo je i sad bar 4. mjesto. Pogotovo što je to 4. mjesto pripalo ni krivoj ni dužnoj Aston Villi.
Ali mislim da nije sve do trenera, nego do glupe transfer politike i do debila u staffu koji su krivi za ove silne povrede.
Poredjenje te ekipe 16/17 i ove sad je poredjenje baba i zaba. Ekipa iz 16/17 je gotovo ista ekipa kao ona sampionska iz 14/15 tj ekipa sa velikim, iskusnim igracimaSezona 15/16 je bila one off u smislu toga da je ocigledno bilo dosta problema iza kulisa koji su rezultirali losim igrama.

Sadasnja ekipa je ekipa gdje ti je prosjek godina haman 23 i koji iza sebe nemaju neko veliko iskustvo sa izuzetkom njih par naravno.Ocekivat top4 na pocetku ove sezone sa svim sto se desavalo i kakav se remont napravio je malo delusional kao sto rekoh.

Avatar
darker10
Postovi: 10835
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 maj 2024, 07:49

ZOGLI je napisao/la:
12 maj 2024, 04:58
Da samo sto smo na tu ekipu od prosle sezone ulozili jos 500 miliona,onda sto smo pljuvali potera i smenjivali imao je i on istih problema sa povredama i zavrsnicom kao poketino,a ekipa je izgleda stabilnije dosta u odbrani.
Nije Pochettino potrosio te pare i insistirao na pojedinim igracima. Covjek je preuzeo ekipu u rasulu i zasad je 13 bodova jaci u odnosu na proslu sezonu. Ekipa je dala 73 gola u 36 utakmica, a prosle sezone 38 golova u 38 utakmica. Prosle sezone 11 pobjeda u 38 utakmica, ove 16 u 36.Elem to se zove progres.

Istina, primljeno je 15ak golova vise i to jeste nesto na ceku tr3ba posebno radit, pogotovo odbrana prekida.
Zadnja izmjena: darker10, dana/u 12 maj 2024, 08:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9222
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 maj 2024, 08:27

Ima i druga strana te medalje.
Oborio je rekord po primljenim golovima...
Do ove kalendarske godine nijednog igraca nije nesto bio unaprijedio.
Nije ni Potter dovodio igrace kad smo kod toga.
Bolji je Poch trener logicno i iskusniji.
Posao su mu spasile ove zadnje 3 i po utakmice necemo se lagati.
Isto tako predugo drzao Disasija u prvih 11 forsirao Sterlinga i tek se nedavno sjetio da mu je Cucurella odlican bio u predsezoni kao inverted fullback.
Sve u svemu meni su zasmetali ovi njegovi zadnji komentari ali ocito je da momci igraju za njega.
Treba im kontinuitet i tek sada pocinju da pokazuju neku zrelost muda zalaganje itd..
Takticki smo isto dosta bolji a i kako se vracaju igraci sa povreda lakse je promijeniti utakmicu izmjenama.
Sljedece sezone na kraju vidjeti da li nastaviti suradnju ili nam treba neko drugi da bi se napravio sljedeci iskorak.
Sljedece sezone uz prava pojacanja top 4 pod moranje i neki kup.

Avatar
darker10
Postovi: 10835
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 maj 2024, 08:41

Pa sta ako su mu posao spasile zadnje utakmice?Trebao je i njih izgubit pa da dobije otkaz i da se srozamo na tabeli?Ja sam za njegov ostanak prosto jer trenutno ne vidim ko bi to mogao preuzet, a sa njim se eto pocelo nesto igrat.Za De Zerbija nisam, to je Potter 2.0 u najavi. Amorim je po meni premlad i ima malo iskustva da bi se prihvatio ovog projekta. Xabi Alonso nas ne bi uzeo zbog veza sa Liverpoolom vjv a i da oce i prema njemu imam rezerve dok ne vidim narednu sezonu sa Bayerom. TT-a uprava nece vise uzet, Mourinho takodje upitno radi sa mladim igracima. Zidane ovo ne bi uzeo itd.

Sljedece sezone naravno da je Pochettinu imperativ izboriti LP.To bi Poch trebao moci i u tome ima iskustva i poslije ako vidis da mu je to limit lako ti je uzet nekog wc menadzera kad igras LP.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9222
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 maj 2024, 08:46

Nije to poenta nego da je tek sada uspio neki kontinuitet uspostaviti u ekipi.
I daleko manje je tvrdoglav sklonio se sam sebi sa puta napokon.
Danas promijenio formaciju na poluvremenu vidio da ne ide sa invertovanjem Cucurelle.
Izbacio Gallaghera.
Sve sam ja to vec pisao za sve trenere nema bolje opcije.
Alonso je moja zelja ali previse je prepreka jer je i Real tu sljedece sezone.
Mozda Anchelotti with the vibes na ovu ekipu :mrgreen: .
Moram jos jednom naglasiti kako je fino vidjeti Jamesa na terenu.
Da mu svemir vrati za ove povrede jednom magicnom sezonom.
Ne bih se samo slozio za de Zerbija.
Uzeli smo mu Caiceda i nisu ga dostojno zamijenili.
A vidi se kakav je igrac kad se kockice posloze.
Bukvalno lik u Brightonu radi ovo sto Celzi radi sa mladim igracima ali par nivoa ispod sto novcano sto igracki.
Mislim da je kvalitetan trener.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2623
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 12 maj 2024, 10:40

Meni je de zerbi trenercina,podcenjuje se njegov rad mnogo,kada sam gledao brajton to je ekipa sa glavom i repom,i kada vode i gube zna se sta rade,i njemu su pokupili dosta igraca plus povrede.Sa njima igramo u sredu pa da vidimo,kako de zerbi skoluje ovog shonju.

Avatar
TheShed
Postovi: 1714
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 12 maj 2024, 12:06

Znači nisam jedini kojem je Caicedo jučer odigrao brutalno drugo poluvrijeme, svuda ga je bilo. Počinje ličiti na Caiceda iz Brightona.

Avatar
darker10
Postovi: 10835
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 maj 2024, 13:00

ZOGLI je napisao/la:
12 maj 2024, 10:40
Meni je de zerbi trenercina,podcenjuje se njegov rad mnogo,kada sam gledao brajton to je ekipa sa glavom i repom,i kada vode i gube zna se sta rade,i njemu su pokupili dosta igraca plus povrede.Sa njima igramo u sredu pa da vidimo,kako de zerbi skoluje ovog shonju.
Bio je i Graham Potter trenercina pa je dosao u Chelsea.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9222
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 maj 2024, 14:51

TheShed je napisao/la:
12 maj 2024, 12:06
Znači nisam jedini kojem je Caicedo jučer odigrao brutalno drugo poluvrijeme, svuda ga je bilo. Počinje ličiti na Caiceda iz Brightona.
Asistencija za Sterlinga i onda stvorio treci gol onim pasom za Jamesa totalno otvorio odbranu.
Jedva cekam njega i zdravg Enza uz ovakvog Cucurellu.
Treba dovesti Isaka iz Njukasa iskreno.

Avatar
darker10
Postovi: 10835
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 12 maj 2024, 15:06

Isaka Newcastle platio 70 miliona. Ne vidim sto bi ga pustali, a i da ga puste nece sigurno ni za duplo tih para.

IQ200
Postovi: 35
Pridružen/a: 31 avg 2023, 01:54
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la IQ200 » 12 maj 2024, 15:07

Nisam za Isaka, odličan je igrač, ali ne volim igrače koji ne daje golove glavom, kao ni lijevom nogom, Džekson ima dosta promašaja ne kažem, ali momak je plaćen oko 35 miliona što se zanemaruje ima odličnu kontrolu lopte, dribling, pas, odbrana može i bolje naravno, samo se priča o promašajima, zanimljivo mi je da je u Španiji imao najbolju konverziju, ja bih doveo Šeška i polahko da krene sa klupe, mnogo bi bio jeftiniji i od Isaka i od Osimhena, a drugi dio sezone razvaljuje momak. Osimhen preskup pritom da imamo Džeksona i Osimhena i onda u januaru odu na Afrički kup nacija mi je bezveze.

Mene interesuje sljedeće sezone kad se oporavi valjda Lavia, imaš Galagera, Enca, Laviju, Kaiseda nadam se za dvije pozicije jer od kad smo počeli igrati sa pravom desetkom mnogo bolje to izgleda, najveća mi je glupost bila Enco, Galager, Kaisedo na 6, 8 i 10

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9222
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 12 maj 2024, 15:19

darker10 je napisao/la:
12 maj 2024, 15:06
Isaka Newcastle platio 70 miliona. Ne vidim sto bi ga pustali, a i da ga puste nece sigurno ni za duplo tih para.
Bolje na njega dati 120 milki nego na Osimhena moje misljenje.

Avatar
Soba
Postovi: 2384
Pridružen/a: 13 avg 2012, 10:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Soba » 12 maj 2024, 15:44

Treba dovesti Abrahama imao je jednu dobru sezonu u Romi :kafa:

Vise od 35 miliona ne treba davati za igraca. Potrefi s dobrim igracem, tipa Gusto za taj novac odlican bek, Dzekson je opravdao ulozeno itd
Kajsedo je preplacen, najavljivan kao pola Kante pola Makelele pa ispade tu negdje sa Mikelom

Ne treba zaboraviti da nam dolaze Broja i Fofana sa pozajmice od napadackih opcija sa ugovorima do 2035

IQ200
Postovi: 35
Pridružen/a: 31 avg 2023, 01:54
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la IQ200 » 12 maj 2024, 15:58

Soba je napisao/la:
12 maj 2024, 15:44
Treba dovesti Abrahama imao je jednu dobru sezonu u Romi :kafa:

Vise od 35 miliona ne treba davati za igraca. Potrefi s dobrim igracem, tipa Gusto za taj novac odlican bek, Dzekson je opravdao ulozeno itd
Kajsedo je preplacen, najavljivan kao pola Kante pola Makelele pa ispade tu negdje sa Mikelom

Ne treba zaboraviti da nam dolaze Broja i Fofana sa pozajmice od napadackih opcija sa ugovorima do 2035
Ma kakav Abraham, slažem se sa ovim dole, ali polahko za Kaiseda, mislim da nisu planirali da igraju ovako dok jer se vidi da ne može igrati 6cu, bar ne sam, momak ima 22 godine, vidi se da ima dobre pasove, ali problem je što nismo doveli zadnjeg veznog tipa Matić, to nam fali

Romano je rekao da nas Broja napušta na ljeto

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2623
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 12 maj 2024, 16:13

Valjalo bi i neki belac da dodje.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9222
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 13 maj 2024, 14:39

Pa necemo po rasi gledati ko nam odgovara puno je vise dobrih Crnih napadaca :mrgreen: .
Ima izbora kako god tako da imamo dosta kombinacija.
Mozemo nekog iskusnijeg uzeti pa graditi Jacksona ili nekog drugog mladog.
Mozda uzeti nekoga u primeu ili uzeti samo nekoga mladog ima opcija kako god.
Meni se Isak svidja jer je odlican sa loptom ono level kontrole nekog krila.
I pokazao je da moze u EPLu biti taj napadac.
Na to sve brutalan je na zadnjeg igraca driblanje zavrsnica sve.
Arsenal ga isto hoce tako da vidjet cemo.
@soba pa ni na Jacksona nismo puno potrosili pa ono sta znam.
DObra mu je sezona kad se samo brojke gledaju ali svi ovdje znamo da je hladno mogao ici 20 plus.
Stavi Isaka u njegove sanse i kakve brojke bi on i Palmer imali :hmmmmm:

Odgovori

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.