Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
soccerfan
Postovi: 8742
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la soccerfan » 16 maj 2024, 20:54

katalinski je napisao/la:
16 maj 2024, 20:48
zadovoljan sa ovim izborom. šutilo se za nekeke igrace , sad iznenada ovaj poziv , DA LI SVI IMAJU SREĐENU DOKUMENTACIJU ILI ĆE SE TO SADA POMOĆU SAVEZA EKSPRESNO ODRADITI: Gigovic, Burnić, Hadzikic i Katić
Mislim da dokumenti moraju biti uredni da bi im se mogao poslati poziv. Tako da je sve sredjeno
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la L_blancos » 16 maj 2024, 20:56

Jako dobar spisak. Nadam se da cemo uskoro rijesiti Jasica i da ce Omerovic izrasti u makar solidnog beka da kompletiramo sa njima cetvorku i zauvijek zatvorimo vrata Civicu, Susicu i sličnim.

Veza jako dobra, za nase uslove strasna
Odbrana solidna, ako Barba ukomponuje duo/trio mogli bi i tu poziciju zatvoriti. U svakom slucaju kvalitetniji roster igrači nego ranije
Napad kratak ali respektabilan
Fali nam par krila, bez obzira u kojoj formaciji igramo, fali igrac koji trkom može doprinijeti

Konačno je napravljena prava smjena generacija, i nadam se da ce neki sa spiska zablistati protiv jakih protivnika i osigurati transfer na ljeto.

Avatar
hurem
Postovi: 8682
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 16 maj 2024, 21:00

:clap: 19.04.2024. - Sergej Barbarez imenovan za novog selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine. Jedan od najboljih dana u povijesti naše reprezentacije. Zapravo nakon plasmana na SP2014 i jeste najbolji događaj. Zašto? Zbog onoga što će uslijediti nakon tog imenovanja.

:clap: Nakon tog imenovanja smo obradovani odličnim stručnim štabom koji će biti desna ruka novom selektoru.

:clap: 16.05.2024. - nepunih mjesec dana nakon imenovanja novog selektora mi smo imali priliku pročitati jedan ovakav spisak?! Ovo je fantazija.
Ocekivao sam par novih imena, ali da će u ovako kratkom roku riješiti Gigovica, Burnica, Katica...stvarno sam pozitivno iznenađen. Svaka cast selektoru, direktoru i ostaloj ekipi :bih:

:thumbup: Radeljic, Katic, Gigovic, Burnic, Vuković, Hadzikic...
:thumbup: svi nepozvani koji su ranije bili tu a ne trebaju biti tu.

SPISAK je skoro pa FANTASTICAN usljed brojnih povreda, otkaza, opraštanja.

Dvije stvari su mi donekle pod upitnikom:
1. Nemamo bekova. Protiv Engleske izuzev Gazibegovica nemamo drugog beka (Kolasinac ima utakmicu protiv Fiorentine tada - jedino ako ga puste jer će plasman u LP vjerovatno biti rijesen). Pretpostavljam da ce na lijevom beku koristiti Burnica jer je na toj poziciji igrao u Dresdenu par puta i dobro se sjećam tih utakmica. Tada sam pisao da je radilica i da ima dobar trk. Kamo sreće da su uspjeli riješiti Karica ili Jasica.

2. Dzeko i Krunic su pod upitnikom, moguće i Kolasinac...dakle lahko taj spisak s 23 imena spada na 20...bez Dzeke mi smo na samo 2 klasicna špica.
Vidjet ćemo ko ce uletiti s tog rezervnog spiska.
Zbog neckanja i upitnosti igranja pojedinaca, možda je mogao posegnuti odmah za 25,26 imena...ali vidjet ćemo.

U svakom slučaju jedan veoma lijep dan kada je riječ o A-reprezentaciji Bosne i Hercegovine. Napokon!!! :bih:

PS. Spominjati Sahinovica i slične ispred Hadzikica je zapravo pokazatelj koliko su neki likovi bolesni.
Buljubasic je mozda mogao biti tu pored Vukovica, ali ako je birao jednog, onda je s pravom izabrao Vukovica jer smo potrebniji za napadackim opcijama nego za veznjacima u ovom trenutku.

Očekujem još neko iznenađenje u narednih 10 dana. :)

Sreca NoDi-ju pa postoje i pojedini Pitari na ovom forumu koji ga svojim glupostima dobrano nadmaše.

Avatar
Nah1d
Postovi: 522
Pridružen/a: 24 jan 2012, 18:11
Lokacija: Grad Zmaja od Bosne!
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Nah1d » 16 maj 2024, 21:14

Sindikat12 je napisao/la:
16 maj 2024, 18:05
Spisak je dobar! Samo ne razumijem kako sa dva beka? Jos je Seo povredjen i ima tekmu ublizu tekme sa englezima? Neko da pojasni?
Ljudi prave reprezentaciju, ima dosta novih igrača, pozvani su ljudi na koje se računa, da se momci upoznaju,fudbal je kolektivni sport, a igračima inače smeta stalna promjena ekipe. Treba vremena da se ekipa i upozna. Mislim sa je zbog toga pozvao i povrijeđene igrače. Da se zajedno upoznaju,podjele.uloge,popričaju o idejama itd.

Inače sam optimističan sa ovim što vidim, napokon nešto novo.
Istok pjeva GRADU najljepsu BALADU! RD

Sindikat12
Postovi: 769
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sindikat12 » 16 maj 2024, 21:23

Nah1d je napisao/la:
16 maj 2024, 21:14
Sindikat12 je napisao/la:
16 maj 2024, 18:05
Spisak je dobar! Samo ne razumijem kako sa dva beka? Jos je Seo povredjen i ima tekmu ublizu tekme sa englezima? Neko da pojasni?
Ljudi prave reprezentaciju, ima dosta novih igrača, pozvani su ljudi na koje se računa, da se momci upoznaju,fudbal je kolektivni sport, a igračima inače smeta stalna promjena ekipe. Treba vremena da se ekipa i upozna. Mislim sa je zbog toga pozvao i povrijeđene igrače. Da se zajedno upoznaju,podjele.uloge,popričaju o idejama itd.

Inače sam optimističan sa ovim što vidim, napokon nešto novo.
Naravno, ja sam jako zadovoljan ali pari oci ovo sa bekovima, zato pitam da li neko od navedeni stopera moze igrat kao bek.

Imam svakako dobar osjecaj uvezi ovoga.

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3738
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la tutankamon1905 » 16 maj 2024, 21:31

BarbarezE bio sam protiv tebe na selektorskoj poziciji nakon twiter egzibicija, ali moram priznat da sam odusevljen spiskom. Nek je sa srecom..samo nek je sto manje starih izlizanih imena od kojih nikakve koristi vise nema

BosnianDragon2024
Postovi: 36
Pridružen/a: 28 mar 2024, 02:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BosnianDragon2024 » 16 maj 2024, 21:33

Zanimljivo da samo 8 igraca su rođena u Bosni.

slika

NoDi80
Postovi: 4558
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la NoDi80 » 16 maj 2024, 21:41

BosnianDragon2024 je napisao/la:
16 maj 2024, 21:33
Zanimljivo da samo 8 igraca su rođena u Bosni.

slika
Ivan Basic mi je postao jos drazi


To ti je nazalost tako buducnost nam ovisi o dijaspori jer djeci rodjenoj u BiH su smanjene sanse 60% za bilo kakvim uspjehom u bilo kojoj sveri zivots ukoliko ne odu vani
I Dzeko da nije otisao na vrijeme danas bi igrao kod Brace u Vrbanjusi
Ruku na srce uslovi se popravljaju sto bi moglo puno znaciti u buducnosti
Najveci napredak bi ostvarili kad bi druga liga bila po uzoru na wwin ligu BiH, a trece lige neka budu entitetske
Tad bi kvalitet domaceg fudbala skocio za 50%
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

MostarskiSin
Postovi: 1910
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la MostarskiSin » 16 maj 2024, 21:52

tutankamon1905 je napisao/la:
16 maj 2024, 21:31
BarbarezE bio sam protiv tebe na selektorskoj poziciji nakon twiter egzibicija, ali moram priznat da sam odusevljen spiskom. Nek je sa srecom..samo nek je sto manje starih izlizanih imena od kojih nikakve koristi vise nema
Kako mozes biti odusevljen spiskom kada nisu pozvani Catakovic, Mujakic, Hasic, Buljubasic itd :rol:

NoDi80
Postovi: 4558
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la NoDi80 » 16 maj 2024, 21:57

Cudno mi je pa nema Danilovica ipak 24 ima nije ni star, a evo ulazi u prvu ligu Portugala
Ali nema veze ocekujem ga u ligi nacija
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2236
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CAGarfia » 16 maj 2024, 22:24

Golmani, očekivano. Nema se tu šta mijenjati i oduzimati. Vasilj je jedinica što je i Barba rekao, a što je i najlogičnije rješenje jer će braniti u bundesligašu iduće sezone. Pirić je tu apsolutno zasluženo i jedini argument što ga ne žele forumaši je relacija sa Husarom. Hadžikića sam gledao kad sam gledao Velež ali nikad na njega nisam pažnju obraćao. Znam da je bio ekstreman talent dok je igrao za mlade selekcije Austrije, a i stava sam da bi uvijek trebao biti treći golman iz naše lige (kada nemaš osjetno bolje opcije). Begovića nema smisla zvati, a za ove Vladanove pusiqurce nemam šta drugo reći. Tako da je ovo najbolje od golmana.

Sigurno da je upgrade ubaciti Radeljića i Katića u odnosu na Kovačevića i Gojkovića. Bičakčića ja ne bih zvao jer je dobre godine nabio, ali kvalitet je njegov neosporan za naš nivo. Muharemović također ne znam po čemu je zaslužio poziv. Jedino ako je to nagrada za rad u omladinskim selekcijama, ali on nema ozbiljnog fudbala u seniorskom nivou. Doduše, vjerovatno neće imati nikakav doprinos ni u ovim junskim utakmicama. Kolašinac (ako bude zdrav) i Gazibegović su bekovi sigurni, a vjerujem i Anel i Denis na štoperu protiv Engleza.

Burnić i Gigović su baš grom iz vedra neba. Ogromno iznenađenje i baš sam pozitivno iznenađen sa obojicom. Tu su još Huseinbašić, Bašić, Tahirović, Varešanović i Krunić, sve što se moglo nagovijestiti.

Napad sve što smo i znali, osim Vukovića kojem treba dati šansu jer očigledno momak ima šlifa. Ne znam hoće li Džeko igrati.

Sve u svemu, spisak raznovrstan, zanimljiv i logičan. Dosta novih igrača da se isprobaju, širi se bazen igrača, mora se znati na koga se može, a na koga ne može računati. Osjeti se ofanziva za svakog igrača, zvali su Đurića, Stevanovića, Jašića, riješili su dosta igrača.. Ohrabrujuća situacija za budućnost gdje znamo da ćemo imati borce za svakog igrača, što nije bio slučaj u prošlosti. Ozbiljnost je bila vidljiva odmah kad sam uočio da nijedan novinar nije imao spisak prije pressice.

Momcima i starim legendama sretno, postepeno da se vrati kult reprezentacije i da zajedničkim snagama napravimo pristojnu reprezentaciju koja će biti u borbi za velika takmičenja. Potencijal za dobre stvari postoji, samo treba vremena i biće to dobro. :bih:

fanatik19
Postovi: 207
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 16 maj 2024, 22:31

NoDi80 je napisao/la:
16 maj 2024, 21:41
BosnianDragon2024 je napisao/la:
16 maj 2024, 21:33
Zanimljivo da samo 8 igraca su rođena u Bosni.

slika
Ivan Basic mi je postao jos drazi


To ti je nazalost tako buducnost nam ovisi o dijaspori jer djeci rodjenoj u BiH su smanjene sanse 60% za bilo kakvim uspjehom u bilo kojoj sveri zivots ukoliko ne odu vani
I Dzeko da nije otisao na vrijeme danas bi igrao kod Brace u Vrbanjusi
Ruku na srce uslovi se popravljaju sto bi moglo puno znaciti u buducnosti
Najveci napredak bi ostvarili kad bi druga liga bila po uzoru na wwin ligu BiH, a trece lige neka budu entitetske
Tad bi kvalitet domaceg fudbala skocio za 50%
Basic je samo rodjen u Hrvatskoj tjst Imotskom koji je doslovno na samoj granici a on je odrastao u BiH tjst u Posusju i Mostaru. Definitivno igrac koji je njima prosao ispod radara jer njima ni Sucic kao neko ko je prvo kvalitet u nasoj ligi pokazao nista ne znaci dok ne dodje u neku hnl ekipu i tu se dokaze a Basic je otisao u Rusiju tako da ga niko ziv vjerovatno nije pratio a kvalitetom ako nije bolji sigurno nije slabiji od Sucica

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2263
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 16 maj 2024, 22:33

Spisak sjajan. Više od onoga što se i očekivalo.
Svaka čast i Spahi. Gigović završen. Kada bi završio još Bajraktarevića imali bi kao nikad igraca razlicitih profila u veznom redu. Nije da ih je do sada bilo puno, pa da je neko takmicenje. :mrgreen:


Samo mi se nije svidjelo sto spominje Demirovića kao potencijalnog kapitena, ako sam ga dobro shvatio. Imaš dva igrača (ako izumemo Kolašinca koji će biti kapiten) prije njega. Dedić i Ahmedhodžić.

Puno ljudi spominju Buljubašića da je trebao biti na spisku umjesto Vukovića. Ja odavno govorim da je Buljubašić veliki talenat ali nije on još za A selekcije. Još mišića i iskustva i biće to dobro, a i igra na poziciji gdje sada imamo baš puno igrača.
Vuković je sjajan igrač i opravdano dobio poziv. Hajmo rec igra na deficitarnoj poziciji. Kvalitet ima, samo da ne ode kod komšija nakon svega.

Cernica22
Postovi: 1409
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Cernica22 » 16 maj 2024, 22:33

fanatik19 je napisao/la:
16 maj 2024, 22:31
NoDi80 je napisao/la:
16 maj 2024, 21:41
BosnianDragon2024 je napisao/la:
16 maj 2024, 21:33
Zanimljivo da samo 8 igraca su rođena u Bosni.

slika
Ivan Basic mi je postao jos drazi


To ti je nazalost tako buducnost nam ovisi o dijaspori jer djeci rodjenoj u BiH su smanjene sanse 60% za bilo kakvim uspjehom u bilo kojoj sveri zivots ukoliko ne odu vani
I Dzeko da nije otisao na vrijeme danas bi igrao kod Brace u Vrbanjusi
Ruku na srce uslovi se popravljaju sto bi moglo puno znaciti u buducnosti
Najveci napredak bi ostvarili kad bi druga liga bila po uzoru na wwin ligu BiH, a trece lige neka budu entitetske
Tad bi kvalitet domaceg fudbala skocio za 50%
Basic je samo rodjen u Hrvatskoj tjst Imotskom koji je doslovno na samoj granici a on je odrastao u BiH tjst u Posusju i Mostaru. Definitivno igrac koji je njima prosao ispod radara jer njima ni Sucic kao neko ko je prvo kvalitet u nasoj ligi pokazao nista ne znaci dok ne dodje u neku hnl ekipu i tu se dokaze a Basic je otisao u Rusiju tako da ga niko ziv vjerovatno nije pratio a kvalitetom ako nije bolji sigurno nije slabiji od Sucica
Ne da nije slabiji od Sucica vec je momak bar dok sam ga pratio u PLBiH bio nivo iznad od Sucica sezonu poslije. Od Basica je Jakir napravio strasnog igraca koji je s 18 godina nosio zrinjski do one dominantne prve titule.
Dosadno mu valjda bilo pa Neretvi jednom reče- sjećaš li se sestro draga one stare razglednice, do mene dođe, a na njoj piše- vole te RAja iz Cernice.
19V22

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8455
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la baboedindzeko09 » 16 maj 2024, 22:36

Demirović je duže tu od Dedića i Ahmedhodžića i apsolutno zaslužuje mjesto zamjenskog kapitena. Kolašinac je no1 i nadam se da će nas kao kapiten odvesti na veliko takmičenje.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Beduin
Postovi: 16641
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Beduin » 16 maj 2024, 22:44

Zutti je napisao/la:
16 maj 2024, 17:42
Buljubašića nema, Hamza je zaslužio poziv, Rahmanovića nema, al zato su tu Husarin Pirić, Vuković iz Borca :rol: Mislim, nije da se nešto čudim, spisak napravljen od strane nekog drugog, standard. Jedino pozitivno je pozivanje Hadžikića, ali i tu je Osman imao sreće da u Borcu nema golmana sa našim državljanstvom. :rol:

To si u pravi, svi ograju iste pozicije i nepravedno npr. pozvan Piric ispred Rahmanovica.

Grob te j3bo ko sve koristi internet danas i ima pravo pisati postove.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2263
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 16 maj 2024, 22:46

baboedindzeko09 je napisao/la:
16 maj 2024, 22:36
Demirović je duže tu od Dedića i Ahmedhodžića i apsolutno zaslužuje mjesto zamjenskog kapitena. Kolašinac je no1 i nadam se da će nas kao kapiten odvesti na veliko takmičenje.
Kakav je to uopšte argument da je duže tu?

Kao prvo nije duže tu od Ahmedhodžića.
Kao drugo duže je samo godinu dana od Dedića i ima 11 nastupa više (a i stariji je), a ima isti broj golova kao i Dedić (1).

Uticaj i Dedića i Ahmedhodžića na našu igru je značajno veći od Demirovićevog.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15623
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la feniksptica » 16 maj 2024, 22:52

Samo morate imati na umu da je ovaj mali iz Borca zaštićen ko medvjed od sudija. Covjek nema kontakt igre nikakve. Nema duela a to mu je najvažnije za prelazak u seniorski nivo. Al eto mozda nas iznenadi, nije los igrac samo zbog trenutnog kluba ne može se dobit realna i kompletna slika.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Mogli
Postovi: 863
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Mogli » 16 maj 2024, 22:52

Igraci Sarajeva nece dobijati pozive dok je Barbarez tu. Imas jednostavno selektore koji ne vole odredjene ekipe. Eto Nagelsmann nije pozvao dva najbolja igraca ekipe koja igra finale lige prvaka jer ne podnosi Dortmund.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8455
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la baboedindzeko09 » 16 maj 2024, 22:57

Zašto bi se zvali igrači ekipe koja je jedva 4. u najgoroj ligi Europe - opet ponavljam isto pitanje?
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.