Reprezentacija Spanije - La Roja

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Portillo
Postovi: 3114
Pridružen/a: 08 avg 2010, 00:07
Kontakt:

Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Portillo » 26 mar 2011, 22:46

"La Furia Roja" ili skraceno "La Roja", nadimak je za nogometnu reprezentaciju Spanije koja se trenutno nalazi na prvom mjestu FIFA-ine rang liste. Nogometni savez Spanjolske osnovan je 1909. godine, a od FIFA-e i sluzbeno priznat 1913. Medjutim reprezentacija nije igrala medjunarodne susrete jer su nepremostive barijere predstavljali Baski i Katalonci, prva medjunarodna utakmica bila je 1920. godine protiv Danske (pobjeda 1-0, na Olimpijadi). Igrali su i na SP-u 1934. ali bez uspijeha, ispali su od Italije. Nakon drugog svjetskog rata, prvi veliki uspijeh Spanjolske repke bio je 1964. godine, kada su predvodjeni Amarom Amanciom osvojili Europsko prvenstvo (kao domacin), tu reprezentaciju uglavnom su cinili igraci Atletica iz one njihove zlatne ere, Rivilla, Calleja... bili su tu jos Pareda, Amancio, Suarez (jedini Spanac osvajac zlatne lopte), a trener je bio legendarni Villalonga, u finalu je porazen SSSR. Nakon odlaska Villalonge sa selektorske pozicije tim nije ostvarivao neke uspijehe, recimo da su 1968 u cetvrtfinalu Eura izbaceni od Engleza, nakon toga nije ih bilo ni na jednom velikom takmicenju. A onda, 1982. bili su domacini Svjetskog prvenstva, bili su u grupi sa Jugoslavijom, Sjevernom Irskom i Hondurasom. Prva utakmica (protiv Hondurasa) zavrsila je nerjeseno 1-1. A u drugoj je tek bio show, igrali su protiv Jugoslavije i Juga je povela golom Gudelja, a onda jedan Spanac je fauliran negdje na 18,19 metara ali je otplivao do peterca i to je sudija okaraktrisao kao penal, e sada... neko je suto i promasio cijeli gol, a nakon toga sudija ponavlja penal (?!) i iz drugog puta drugi igrac (Juanito) zabija za 1-1, onda su dali jos jedan, doduse ovaj put regularan gol za pobjedu. Prosli su grupu, ali u drugom krugu ispali od Engleza (igrali su sa Svabama i Englezima). Veliki debakl na tom takmicenju. Najveca zvijezda te momcadi svakako je bio Juanito, velika legenda Reala, prerano je umro u saobracajnoj nezgodi (1992), bio vrlo prgav, ali niko mu ne moze osporiti da je bio jedan od najvecih igraca Spanjolske reprezentacije ikada. Svakako ce ga se pamtiti po ovome:
[youtube][/youtube]
Bilo je to protiv Jugoslavije u barazu za SP 78-me (ponovo se vracamo), Spanjolska je izgubila, a Juanito dobio flasu u glavu u po Beograda.

1984. "Roja", pravi iznenadjujuci uspijeh i plasira se u finale Eura u Francuskoj. Tu reprezentaciju su cinili Santillana, Camacho, Arconada, Gallego, Senor, Moreno, bio je tu i 17-godisnji Butragueno koji je povremeno igrao, i kad vec spomenuh Butraguena, on je u svome debiju sa 17. godina za repku zabio gol protiv Velsa. Slijedio je i sljedeci Mundijal, u Meksiku 1986. Tada su Spanci lagano prosli grupu, te dobili u osmini finala Dansku koju su satrali sa 5-1, a zanimljivo, cetiri gola na toj utakmici postigao je Butraugeno (koji je postao prvi Spanac koji je zabio pet golova na SP-u, Villa je zabio prethodni Mundijal isto toliko). U cetvrtfinalu su ispali od Belgije na penale te ih se od tada smatra vjecitim gubitnicima.
[youtube][/youtube]

1990. Eliminisani su od Jugoslavije sjajnim golom Piksija opet u produzecima. E onda je slijedio Mundijal 94-te, lagano su prosli grupu, u osmini finala savladali Svicarsku 3-0, i onda nevjerovatna utakmica, mnogi i dan danas pricaju o njoj. U cetvrtfinalu protiv Italije, znaci utakmica puna tempa, dobre igre, Spanjolska uveliko bila bolja, a onda su nesto zakuhali na terenu i Tassoti je razbio Luisa Enriquea koji je u tom momentu zaplakao i govorio mu "kurvin sine, kurvin sine", naravno, zabari nisu dobili crveni karton, a sto je najgore, Spanci opet ispadaju nesretno i gube u 89. minuti, kada je Baggio zabio za 2-1.
slika
slika
Placali su Spanjolci jos dug za 82-gu, vrijeme kada su ih sudije konstantno gurale. 98-me vazili za glavne favorite te je i sam Pele rekao da ce oni osvojiti SP, ali su ispali u grupi. Svoj dug do kraja naplatili su 2002. na SP, ali polako... lagano su se prosetali grupom, ostvarili sve pobjede protiv Paragvaja, JAR-a i Slovenije, a u osmini finala dobili Irsku, i tu su vodili do samoga kraja kada je Keane zabio za 1-1, ali sva sreca pa je Iker bio na golu i spasio Spaniju od ispadanja. U cetvrtfinalu dobili su Koreju koja je samo uz pomoc Boga i sudija dosla skoro do kraja, prvo su Italiju izbacili uz sudijsku pomoc, e sada su i na red dosli Spanci. Prvo Marchena zabija cist gol, za koji ni sudije same ne znaju zasto su ga ponistile, nakon toga Spanija ponovo zabija cist gol preko Morientesa, ali su i njega ponistili, onda Joaquin ide 1vs1 sa golmanom, ali opet sviraju nepostojeci ofsajd, mislim to je stvarno bilo nenormalno, ponistit prakticki 3 cista gola... Zavrsilo se na penale, a odlucujuci je bio promasaj Joaquina (nije igrao Raul tu utakmicu zbog povrede, mozda bi se drugacije i zavrsilo, ali eto), usput da napomenem da je se na kraju utakmice uplakani Helguera htio tuci sa glavnim sucem utakmice, ali su ga sprijecili suigraci.
[youtube][/youtube]
2004. na Euru ispadaju u grupi, ispred njih su bili finalisti, Grcka i Portugal, pobjedili su jedino Rusiju, ako se dobro sjecam, gol je dao Baraja tada, a Grckoj Moro. 2006. je takodjer bilo zanimljivo, grupu su pomeli, igrali sjajno, Ukrajina je stradala 4-0, a onda evo jedne zanimljive situacije kod mene, igrali su sa Tunisom, i Tunis je poveo 1-0, i ja sam skoro cijelu utakmicu preplako (toliko sam tada volio Spaniju), a onda je usao Raul i zabio, izletio sam na balkon i toliko se derao da je kasnije komsinica zvala i mislila da sam pao, do kraja 2 gola Torresa za konacnu pobjedu, da se odmah razumijemo, tu Spanjolsku sam volio jednako kao i Real, i svaki njen poraz me bolio kao i Realov (znaju to oni koj me bolje znaju), do kraja grupe pobijedjena je jos Saudijska Arabija golom Juanita (i to sam zapamtio). Onda u osmini finala protiv Francuske, prije utakmice pravo sam se nabrijo, dres, sve... (Morientesov dres sam imao, imam ga i dan danas, uslikacu jednom). Pocelo je fantasticno, gol Ville iz penala, penala nad Pablom Inbanezom. Sada za mene je slijedio sok, prvo Ribery, a onda i jel moguce da je Vieira ako se dobro sjecam, tada sam kao najveci Spanac poceo da placem, sjedim na kaucu i placem, sve do kraja utakmice, kada je i Zidane zabio za konacnu pobjedu, cijelu tu noc nisam mogao spavati i ujutru kada sam se probudio bilo mi je, ne znam ni sam kako da taj osjecaj opisem, cak i cijeli taj dan sam bio nikakav. Eee, to je bila ona Spanija sa Raulom koju sam stvarno volio. Pogledajte vi ovo, ja sam 2,3x i ne mogu vise, valjda sto mi je previse tesko, inace, dobar video
[youtube][/youtube]

U Austriji i Švicarskoj Spanija po drugi put u povijesti postala je prvak Europe. U grupnoj fazi svladala je Rusiju 4:1, te Svedsku i Grcku sa po 2:1. U cetvrtfinalu izbacena je Italija, na penale, tada je Sveti Iker obranio dva penala, a njegova mater je kako sama kaze tu noc se onesvijestila. U u polufinalu je razbijena Rusija, 3:0. U finalnom susretu EP-a "Furija" je pobijedila Njemacku 1:0, a Svabama je presudio El Nino Torres, majstorskim golom. Evo i video tih penala, kada su vratili Talijanima za 94-tu, prije te utakmice pitali su i Luisa Enriquea sta misli o toj utakmici a on je rekao: "Vendetta, vendetta" i nasmijao se.
[youtube][/youtube]

Nakon toga i prethodno SP, osvojeno u stilu. Nastup na prvenstvu je iznenadjujuce otvoren porazom 1-0 od Svicarske, medjutim opravdali su status favorita, i u preostale dvije utakmice pobijedili Honduras i Cile. Rezultatom 1-0 Spanjolci su dobili Portugal u osmini finala, te Paragvaj u cetvrtfinalu. U polufinalu izbacna je dotad nezaustavljiva Njemacka. Zanimljivo, Spanjolci do tada nikada nisu igrali u finalima svjetskih prvenstava i ovo im je bio apsolutno najveci uspjeh u povijesti. Do tada su se mogli pohvaliti tek cetvrtim mjestom osvojenim 1950. U finalu ih je cekala Nizozemska. Mundijal su osvojili sjajnim golom Inieste u 116. minuti, prije toga, ostace zapamcena vec sada ona epska parada Ikera vs Robben. To je bio prvi svjetski naslov za Spanjolce. Spanjolci su do naslova dosli zanimljivo sa samo 8 golova u sedam utakmica.
[youtube][/youtube]

Evo sada i par brojeva, odnosno statistike:

Najbolji strijelci:
Villa 46
Raul 44
Hierro 29
Morientes 27
Butragueno 26
Torres 26

Igraci sa najvise nastupa:
Zubizarreta 126
Iker 118
Raul 102
Xavi 100
Puyol 94
Hiero 89

Svoje utakmice reprezentacija uglavnom igra na Bernabeuu, Calderonu i Mestalli (bar su do sada najvise koristeni). Nekada se igralo i na Pizjuanu, zadnji put 2009. protiv Engleza (2-0). Zadnjih godina takodjer, vrlo cesto se igra i u ovim manjim mjestima, kako bi ljudi koji ne mogu doci do Madrida ili Valencije gledali Spaniju, tako se igralo primjera radi nedavno na Kanarima, u Albaceteu, u Salamanci a i u La Coruni. To je odprilike to, a evo sad jos i par pjesama "crvene furije", stvarno su lijepe.
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Ako sam gdje pogrijesio ispravite, i dodajte ako jos sta treba...

I umalo zaboravih... bio sam na tekmama Spanije 2x, prvi put kada su igrali u Zenici, kvalifikacionu za SP, zavrsilo je 1-1, Vicente je dao gol za Spaniju a za BiH Bolic, skakao sam kada je Vicente dao gol, a svi oko mene su gledali. Drugi put ovo nedavno, 2009. kada su nas potopili, 5-2. I nemojte ovo vi Culesi shvatiti pogresno ili nekako, ali morao sam, jbg, uglavnom, izlazi Iniesta, sta ja znam kad vec i cijeli stadion mu aplaudira ali ja zvizdim ipak, jace od mene :D
slika
slika
Zadnja izmjena: Portillo, dana/u 26 mar 2011, 23:25, ukupno mijenjano 1 put.
O le le, O la la, ser del Barça es ser un subnormal

El FC Barcelona es una moda... El Real Madrid es eterno

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la legenda reala » 26 mar 2011, 23:06

Portillo je napisao/la:. Svoj dug do kraja naplatili su 2002. na SP, ali polako... lagano su se prosetali grupom, ostvarili sve pobjede protiv Paragvaja, JAR-a i Slovenije, a u osmini finala dobili Irsku, i tu su vodili do samoga kraja kada je Keane zabio za 1-1, ali sva sreca pa je Iker bio na golu i spasio Spaniju od ispadanja. U cetvrtfinalu dobili su Koreju koja je samo uz pomoc Boga i sudija dosla skoro do kraja, prvo su Italiju izbacili uz sudijsku pomoc, e sada su i na red dosli Spanci. Prvo Marchena zabija cist gol, za koji ni sudije same ne znaju zasto su ga ponistile, nakon toga Spanija ponovo zabija cist gol preko Morientesa, ali su i njega ponistili, onda Joaquin ide 1vs1 sa golmanom, ali opet sviraju nepostojeci ofsajd, mislim to je stvarno bilo nenormalno, ponistit prakticki 3 cista gola... Zavrsilo se na penale, a odlucujuci je bio promasaj Joaquina (nije igrao Raul tu utakmicu zbog povrede, mozda bi se drugacije i zavrsilo, ali eto), usput da napomenem da je se na kraju utakmice uplakani Helguera htio tuci sa glavnim sucem utakmice, ali su ga sprijecili suigraci.
[youtube][/youtube]

Joj sjećam se ove utakmice ,i baš me interesuje kakav zaključak je iznjela FIFA o suđenju u ovoj utakmici ,ovo ćorav vidi da je namjerno suđeno protiv Španaca(sve zbog novca i ko fol promocije fudbala u Koreji)
A sad si me iznevjerio ja kontam ti vatreni navijač BIH ,a ti ovako bježi :lol:
Zadnja izmjena: legenda reala, dana/u 27 mar 2011, 03:35, ukupno mijenjano 1 put.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la Nail for Real » 26 mar 2011, 23:07

Ne rekoh ja za dzaba da je @Portillo najkompetentniji da naskraba nesto o Spaniji ;) . Svaka cast 8-) .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la LBJ MVP » 26 mar 2011, 23:12

Svaka ti čast :)
Sjećam se i ja Vicenteovog gola ja se nadao,ako će nam već neko zabit nek bude igrač Reala kad ono Vicente u to vrijeme mi bio jedan od najmržih fudbalera nisam progovorio dok nismo izjednačili :lol:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la legenda reala » 26 mar 2011, 23:19

LBJ MVP je napisao/la:Svaka ti čast :)
Sjećam se i ja Vicenteovog gola ja se nadao,ako će nam već neko zabit nek bude igrač Reala kad ono Vicente u to vrijeme mi bio jedan od najmržih fudbalera nisam progovorio dok nismo izjednačili :lol:
Pa odkad to Njemci navijaju za Bosnu :lol: :lol: :lol:
Ja mislio ti Švabo :lol: :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la LBJ MVP » 26 mar 2011, 23:21

legenda reala je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:Svaka ti čast :)
Sjećam se i ja Vicenteovog gola ja se nadao,ako će nam već neko zabit nek bude igrač Reala kad ono Vicente u to vrijeme mi bio jedan od najmržih fudbalera nisam progovorio dok nismo izjednačili :lol:
Pa odkad to Njemci navijaju za Bosnu :lol: :lol: :lol:
Ja mislio ti Švabo :lol: :lol:
Ma još bio dijete :P Gdje ne navijaju mi s vama uvijek dobri bili :lol:
Da ne bude offtopic mogla se kakva anketica stavit evo od mene npr.Da li Torres zaslužuje da bude pozivan u reprezentaciju ili tako nešto 8-)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la L_blancos » 26 mar 2011, 23:22

Svaka cast za ubjedljivo najbolji uvod o ubjedljivo najboljoj repki..
Fernando Hierro, treci strijelac ikada a stoper.. Svaka mu dala..
Kako je covjek penale suto..

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la MaGiCa » 27 mar 2011, 00:42

L_blancos je napisao/la:Svaka cast za ubjedljivo najbolji uvod o ubjedljivo najboljoj repki..
Fernando Hierro, treci strijelac ikada a stoper.. Svaka mu dala..
Kako je covjek penale suto..
On je poznijim igrackim godinama postao stoper. Pre toga je bio zadnji vezni.

Inace, uvek sam voleo Spaniju. Uvek strasna ekipa i uvek ispuse kao i bivsa Jugoslavija.

A onda se desio Euro2008.

Sad su, verovatno, najjaca ekipa sveta. Kazem verovatno, jer jesu zvanicno najbolji, ali smatram da su zvanicno i nezvanicno #1. Porazi od Argentine i Portugala su samo produkt zezancije.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la legenda reala » 27 mar 2011, 03:09

MaGiCa je napisao/la:
L_blancos je napisao/la:Svaka cast za ubjedljivo najbolji uvod o ubjedljivo najboljoj repki..
Fernando Hierro, treci strijelac ikada a stoper.. Svaka mu dala..
Kako je covjek penale suto..
On je poznijim igrackim godinama postao stoper. Pre toga je bio zadnji vezni.

Inace, uvek sam voleo Spaniju. Uvek strasna ekipa i uvek ispuse kao i bivsa Jugoslavija.

A onda se desio Euro2008.

Sad su, verovatno, najjaca ekipa sveta. Kazem verovatno, jer jesu zvanicno najbolji, ali smatram da su zvanicno i nezvanicno #1. Porazi od Argentine i Portugala su samo produkt zezancije.
Isto kao i Helguera ,koji je nekad bio među najboljim strijelcima Reala (kad je igrao u veznom redu)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije

Post Postao/la L_blancos » 27 mar 2011, 11:54

MaGiCa je napisao/la:
L_blancos je napisao/la:Svaka cast za ubjedljivo najbolji uvod o ubjedljivo najboljoj repki..
Fernando Hierro, treci strijelac ikada a stoper.. Svaka mu dala..
Kako je covjek penale suto..
On je poznijim igrackim godinama postao stoper. Pre toga je bio zadnji vezni.

Inace, uvek sam voleo Spaniju. Uvek strasna ekipa i uvek ispuse kao i bivsa Jugoslavija.

A onda se desio Euro2008.

Sad su, verovatno, najjaca ekipa sveta. Kazem verovatno, jer jesu zvanicno najbolji, ali smatram da su zvanicno i nezvanicno #1. Porazi od Argentine i Portugala su samo produkt zezancije.
Oni i Helguera su igrali nesto slicno ko Pepe sad, po potrebi zadnjeg veznog i stopera,..
Inace sjecam se da je ipak najbolje partije pruzao na stoperu ..
On i Mendieta su bili nepogrijesivi izvodjaci kaznenih udaraca..

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Puma » 27 mar 2011, 12:14

Evo i luzerska reprezentacija dobila temu :lol:

salim se, naravno, ja sam ljubitelj fudbala koje igraju zemlje sa juga (yebo sjevernjake, osim Holandije), medju njima je i Spanija

najbolja i najjaca reprezentacija trenutno sigurno, pokazatelj je toga i to sto su trenutni evropski i svjetski prvaci

opet se vracam na Raula, steta sto su ti trofeju dosli poslije njega
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
izzo
Postovi: 817
Pridružen/a: 24 sep 2010, 02:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la izzo » 27 mar 2011, 13:03

Najveci igrac La Roje svih vremena, kljucni igrac, lider na terenu, glavni odgovorni za njihovu igru i predvodnik ove generacije koja je po prvi put uzela dvije vezane titule Evropskog i Svijetskog prvaka...el Profe:

[youtube][/youtube]

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la mandraX » 27 mar 2011, 14:07

Bravo @Portillo za ovaj prvi post, tj. za uvod ;)

Avatar
Portillo
Postovi: 3114
Pridružen/a: 08 avg 2010, 00:07
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Portillo » 27 mar 2011, 15:29

izzo je napisao/la:Najveci igrac La Roje svih vremena, kljucni igrac, lider na terenu, glavni odgovorni za njihovu igru i predvodnik ove generacije koja je po prvi put uzela dvije vezane titule Evropskog i Svijetskog prvaka...el Profe:
:lol:

Jes, jes, za 40% Culesa, i to onih zagrizenih :lol:
O le le, O la la, ser del Barça es ser un subnormal

El FC Barcelona es una moda... El Real Madrid es eterno

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Nail for Real » 27 mar 2011, 15:32

Portillo je napisao/la:
izzo je napisao/la:Najveci igrac La Roje svih vremena, kljucni igrac, lider na terenu, glavni odgovorni za njihovu igru i predvodnik ove generacije koja je po prvi put uzela dvije vezane titule Evropskog i Svijetskog prvaka...el Profe:
:lol:

Jes, jes, za 40% Culesa, i to onih zagrizenih :lol:
Al' najjace ovo "kljucni igrac" :lol: :lol:, pa "glavni i odgovorni" :lol: :lol: k'o da prodaje novine :mrgreen:. Raul je najveci ikad, misljenje ove manjine ne znaci nista 8-) .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Portillo
Postovi: 3114
Pridružen/a: 08 avg 2010, 00:07
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Portillo » 27 mar 2011, 15:34

Nail for Real je napisao/la:
Portillo je napisao/la:
izzo je napisao/la:Najveci igrac La Roje svih vremena, kljucni igrac, lider na terenu, glavni odgovorni za njihovu igru i predvodnik ove generacije koja je po prvi put uzela dvije vezane titule Evropskog i Svijetskog prvaka...el Profe:
:lol:

Jes, jes, za 40% Culesa, i to onih zagrizenih :lol:
Al' najjace ovo "kljucni igrac" :lol: :lol:, pa "glavni i odgovorni" :lol: :lol: k'o da prodaje novine :mrgreen:. Raul je najveci ikad, misljenje ove manjine ne znaci nista 8-) .
Mah, pusti ih, svi tvrde da je Raul najveci, pa kus dalje kad su na El Mundu Deportivu rekli da je najveci Spanac ikada (Katalonskom sajtu), ali eto, zive oni u nekoj iluziji, pa et. Al sto je najgore nije ni od Ikera veci, jer da njega nije bilo Spanija nikad nebi nista osvojila.
O le le, O la la, ser del Barça es ser un subnormal

El FC Barcelona es una moda... El Real Madrid es eterno

Avatar
izzo
Postovi: 817
Pridružen/a: 24 sep 2010, 02:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la izzo » 27 mar 2011, 15:47

Portillo ti nastavi velicati postere Morientesa koje sakupljaš, svršavati na Raula koji nikad ništa sa repkom nije osvojio i svetog Ikera koji prima petarde i šestice redovno - niko ti brani...uvod u ovu temu ti je presmiješan...mene bi bilo stid onako nešto napisati.
Naile, pa šta je s vama ljudi :shock: ...postoji i drugo mišljenje, forumska demokratija...a ne odmah ismijavanje :oops:
Brukate se :oops:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la Nail for Real » 27 mar 2011, 15:51

izzo je napisao/la:Portillo ti nastavi velicati postere Morientesa koje sakupljaš, svršavati na Raula i svetog Ikera koji prima petarde i šestice redovno - niko ti brani...uvod u ovu temu ti je presmiješan...mene bi bilo stid onako nešto napisati.
Naile, pa šta je s vama ljudi :shock: ...postoji i drugo mišljenje, forumska demokratija...a ne odmah ismijavanje :oops:
Brukate se :oops:
slika

Vodja je rekao svoje, odmetnice!

Drugo misljenje ne mora da znaci i da je ispravno. Normalno da ces biti ismijavan nakon ovih nebuloza.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la don_burza » 27 mar 2011, 15:52

a jesil stvarno skakao od srece kad je vicente dao gol?
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
izzo
Postovi: 817
Pridružen/a: 24 sep 2010, 02:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Spanije - La Roja

Post Postao/la izzo » 27 mar 2011, 15:57

Nail for Real je napisao/la:
izzo je napisao/la:Portillo ti nastavi velicati postere Morientesa koje sakupljaš, svršavati na Raula i svetog Ikera koji prima petarde i šestice redovno - niko ti brani...uvod u ovu temu ti je presmiješan...mene bi bilo stid onako nešto napisati.
Naile, pa šta je s vama ljudi :shock: ...postoji i drugo mišljenje, forumska demokratija...a ne odmah ismijavanje :oops:
Brukate se :oops:
slika

Vodja je rekao svoje, odmetnice!

Drugo misljenje ne mora da znaci i da je ispravno. Normalno da ces biti ismijavan nakon ovih nebuloza.
Cuj Vodja rekao svoje :lol: :lol: a da je rekao da je Puyol najveci ,složio bi se i sa tim, jelde ;) nemoj se praviti lud.
To je Pep rekao za svog jarana Raula, koji je najveci klupski igrac Španije, a sa repkom taj nikad ništa nije osvojio...sve dok Aragones i Del Bosque nisu instalirali Barcine strojeve kao glavne igrace La Roje da pokore i Evropu i Svijet...a Xavi je dirigent tog stroja.
Šta nebuloza?? šta sam ja to slagao ili izmislio o Xaviu?? navedi netacan navod, odmah.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.