Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

pitara
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la pitara » 11 jun 2024, 15:54

akisarajevo92 je napisao/la:
11 jun 2024, 14:27
Ljudi ili se prave ludi ili baš ne kontaju ništa, Barbarez nije postavljen kao selektor zbog znanja ili taktike, već zbog imena, jer posjeduje određenu harizmu i autoritet, najbolji izbog da se pokuša vratiti kult reprezentacije, Spahić također daje dodatni plus u procesu privodjenja ovih potencijalnih reprezentativaca. Što se tiče taktike i većine tog "trenerskog" posla tu je Bajramović glavni i to nije nikakva tajna. Trenutno je Barba samo na papiru selektor, ovu reprezentaciju ne vodi jedan covjek nego tim ljudi koji ce sigurno dati 200% napora da nesto dobro naprave iz svega toga, to je mozda i jedina stvar vrijedna pohvale koju je uradio savez od 95te pa do danas

CAGarfia
Kontakt:

Post Postao/la CAGarfia » 11 jun 2024, 15:58

Nek se prekodrinski stručnjaci brinu ko će kome pojebat ženu na Euru od njihovih igrača, a nek puste našu repku na miru.

dzemil
Kontakt:

Post Postao/la dzemil » 11 jun 2024, 16:06

Goalgetter je napisao/la:
11 jun 2024, 15:47
dzemil je napisao/la:
11 jun 2024, 15:40
Po logici nekih, može se dati i nekom automehaničaru da vodi repku, jer voli svoju zemlju, njen je vjerni navijač i od malena skuplja sličice sa SP-a i ima kladioničarskog iskustva.
A cemu to da se pravis bukvalista, kad valjda znas zasto je bas Barbarez postao selektor bez trenerskog iskustva, i zasto vjerovatno samo on ima tu "privilegiju" da postane selektor bez dana selektorskog iskustva?

Valjda ne treba pricu sad vrtiti unazad da se radi puno vise samo neko kako ce reprezentacija takticki izgledati, nego borba za nase igrace u dijaspori, vracanja kulta reprezentacije, motivacija igraca, i neke druge stvari. Kao sto je i sam rekao, ima svoj strucni stab koji ima iskustva i koji su na taktickom dijelu sigurno bolji od njega, jer on nema to iskustvo kao sto npr. Bajramovic i Hrgovic.

O tome hoce li ovo uspjeti, niko ne zna, ni sam ne bih se usudio reci da ce ova prica uspjeti i da idemo sa Barbarezom na Europsko 2028, ali ako realno sagledamo sve, nakon 4-5 godina sramotnih godina za reprezentaciju ovo je prava odluka da se dadne sansu Barbarezu, a da li ce uspjeti, to niko ne zna niti moze garantovati.
Pa to samo kod nas može da se nekome daje selektorska stolica radi 'karizme' i sličnih napuhanih teorija zavjere koje se isto tako ne mogu provjeriti doli sada. Na osnovu čega je zaključeno da on ima 'karizmu' i ostale lažne epitete koje su mu pripisane kada nije vodio nikoga?

Čak i za to ti treba ekipa da je vodiš. Možda se mislilo na autoritet sa termina u sali neke srednje škole?

Horoz
Kontakt:

Post Postao/la Horoz » 11 jun 2024, 16:52

Hadžibegić i Bajević imaju 100 godina iskustva, pa bi možda bilo bolje da smo doveli nekog automehaničara entuzijastu :)

Bez veze se povlači ista priča o skustvu/neiskustvu, koja je objašnjena kada se prvi put spomenulo ime Barbareza. Na koncu, Bajramović i Hrgović imaju 20 godina rada u seniorskom klupskom fudbalu.
Barem sačekajte da Barbarez dostigne neuspjehe prethodnika, pa onda ospite paljbu.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Wanderson
Kontakt:

Post Postao/la Wanderson » 11 jun 2024, 16:59

dzemil je napisao/la:
11 jun 2024, 16:06

Pa to samo kod nas može da se nekome daje selektorska stolica radi 'karizme' i sličnih napuhanih teorija zavjere koje se isto tako ne mogu provjeriti doli sada. Na osnovu čega je zaključeno da on ima 'karizmu' i ostale lažne epitete koje su mu pripisane kada nije vodio nikoga?

Čak i za to ti treba ekipa da je vodiš. Možda se mislilo na autoritet sa termina u sali neke srednje škole?
Sigurno ima vise referenci da bude selektor fudbalske reprezentacije, nego ti koji nisi kopacke obukao u zivotu da uopste komentarises fudbal.

dzemil
Kontakt:

Post Postao/la dzemil » 11 jun 2024, 17:00

Horoz je napisao/la:
11 jun 2024, 16:52
Eno Hadžibegić i Bajević imaju 100 godina iskustva, pa bi možda bilo bolje da smo doveli nekog automehaničara entuzijastu :)
Bez veze se povlači ista priča, koja je objašnjena kada se prvi put spomenulo ime Barbareza.
Samo pokušavam razuvjeriti forumaše sklonim teorijama zavjere i koji na osnovu nekih emocija iz prošlosti nastoje naći opravdanje za apsolutno nelogično postavljanje Barbe za selektora, kao i ove druge koji ga odmah sankcionišu i nalaze mahane a da se lopta nije čestito zakotrljala.

Samo kažem da je ovo bez presedana da netko sjedne na mjesto selektora a da nikoga prije nije vodio. Virtualni trener. Ali opet ima moja podršku jer mi je draži od svih njegovih prethodnika i želim mu uspjeh što sam već napisao.

dzemil
Kontakt:

Post Postao/la dzemil » 11 jun 2024, 17:02

Wanderson je napisao/la:
11 jun 2024, 16:59
dzemil je napisao/la:

Sigurno ima vise referenci da bude selektor fudbalske reprezentacije, nego ti koji nisi kopacke obukao u zivotu da uopste komentarises fudbal.
Da bi te neko uzeo za trenera moraš imati neke reference, trenerske reference, to ti je valjda jasno. Ne reference iz kladionice. Opet sve ima svoj prvi put. Obično se kreće od treniranja juniora u nekom klubu, a ne od vrha.

Horoz
Kontakt:

Post Postao/la Horoz » 11 jun 2024, 17:09

dzemil je napisao/la:
11 jun 2024, 17:00
Horoz je napisao/la:
11 jun 2024, 16:52
Eno Hadžibegić i Bajević imaju 100 godina iskustva, pa bi možda bilo bolje da smo doveli nekog automehaničara entuzijastu :)
Bez veze se povlači ista priča, koja je objašnjena kada se prvi put spomenulo ime Barbareza.
Samo pokušavam razuvjeriti forumaše sklonim teorijama zavjere i koji na osnovu nekih emocija iz prošlosti nastoje naći opravdanje za apsolutno nelogično postavljanje Barbe za selektora, kao i ove druge koji ga odmah sankcionišu i nalaze mahane a da se lopta nije čestito zakotrljala.

Samo kažem da je ovo bez presedana da netko sjedne na mjesto selektora a da nikoga prije nije vodio. Virtualni trener. Ali opet ima moja podršku jer mi je draži od svih njegovih prethodnika i želim mu uspjeh što sam već napisao.
Pa BiH je država bez presedana.
Je li se ikada igdje na dunjaluku desilo, da reprezentaciju u godinu dana vode 4 selektora? Ima li igdje da se pomoćnici biraju po nacionalnom ključu, mimo volje selektora?
Razlika između Miloševića i Barbareza je što je jedan počeo da trenira sa 47, a drugi sa 52 godine. S tim što je Milošević već bio propali trener kada smo ga angažovali, a za Barbareza se ne zna.
Ali se zna se zašto je Barbarez angažovan, za razliku od dokazano propalih Miloševića ili Hadžibegića.
Inače, postavljati ove klovnove kao argument za bilo šta, je deplasirano.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Wanderson
Kontakt:

Post Postao/la Wanderson » 11 jun 2024, 17:15

dzemil je napisao/la:
11 jun 2024, 17:02
Wanderson je napisao/la:
11 jun 2024, 16:59
dzemil je napisao/la:

Da bi te neko uzeo za trenera moraš imati neke reference, trenerske reference, to ti je valjda jasno. Ne reference iz kladionice. Opet sve ima svoj prvi put. Obično se kreće od treniranja juniora u nekom klubu, a ne od vrha.
Onako iz glave.
Andriy Shevchenko, Johan Cruyff, Kenny Dalglish, Roberto Mancini, Frank Lampard.

Samo neki koji su sjeli na klupu bez prethodnog menadzerskog iskustva.

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 11 jun 2024, 17:29

scholsey je napisao/la:
11 jun 2024, 15:04
Vjerovatno si Željovac, pa ga gotiviš. Razumijem Bgm.. i volim i ja kad se otvoreno komentariše u javnosti. Ali kad to radi neko, ko fakat ima nešto ozbiljno iza sebe.. tipa pokojni Osim kad je ono nekad bio na HRT-u.
Dobar je Rade, na isti ovakav način govori o svim temama. Nije on ovdje ništa slagao, posebno je važan kontekst zbog kojeg je spomenuo našeg selektora. Jbg, mi se uvijek žalimo kako nikad niko ne progovori, kako se svi prave mrtvi, a onda kad se neko usudi da sve kaže u "brk", onda ni to ne valja jer se ne podudara sa našim mišljenjem i razmišljanjem. Čovjek otvoreno priča o zabranjenim temama u srpskom sportu, o kriminalu u savezu, kritikuje apsolutno sve što treba kritikovati.

Isto tako i mi moramo da se prestanemo praviti mrtvi. Sergej je doveden da bi Vico Zeljković imao mir do narednih izbora u savezu koji su sljedeće godine. To je odličan Vicin manevar, došao u pravom trenutku.

Nije baš da je Bogdanović imao lošu karijeru, Atletiko i Verder nisu buranija, plus ono što je imao sa Ajaksom, sa onim Ajaksom koji je u tom trenutku bio top klub.

E sad, naravno da ga ja gotivim zbog toga što gdje god se pojavi priča sve najbolje o Želji i Sarajevu (gradu :mrgreen: ).
Evribadi sej Željo
Željoooo

RoninX
Kontakt:

Post Postao/la RoninX » 11 jun 2024, 17:39

sta je imao s Ajaksom? :hmmmm:

Rade je gotivan lik....

pitam se da li je kad onaj Danilovic posjetio Sarajevo

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 11 jun 2024, 17:47

RoninX je napisao/la:
11 jun 2024, 17:39
Van Gal ga je tražio pa je potpisao neki predugovor sa Ajaksom, ali nije im rekao da ima još pet mjeseci ugovora sa Džef Junajtedom nadajući se da će ga oni pustiti. Na kraju je sve završilo na sudu i propadne mu taj transfer.

To je bio onaj moćni Ajaks sa Klajvertom.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Red1946
Kontakt:

Post Postao/la Red1946 » 11 jun 2024, 17:56

Virtu4l je napisao/la:
11 jun 2024, 17:47
RoninX je napisao/la:
11 jun 2024, 17:39
Van Gal ga je tražio pa je potpisao neki predugovor sa Ajaksom, ali nije im rekao da ima još pet mjeseci ugovora sa Džef Junajtedom nadajući se da će ga oni pustiti. Na kraju je sve završilo na sudu i propadne mu taj transfer.

To je bio onaj moćni Ajaks sa Klajvertom.
Znači, haman zaigr'o..
Ja levata, nego đe je maca Škrba.
Barba je dobro krenuo, otjerao Šehić, sprema Džeku hoklicu i oproštaj.
Ima nade za repku
FKS*Champion**2x Yu //84/85 , 66/67//
FKS*Champion; 5xB&H //19/20 , 18/19 , 14/15 , 06/07 , 98/99 //
Cup winner BiH* 7x //20/21 , 18/19 , 13/14 , 04/05 , 01/02 , 97/98 , 96/97 //

Horoz
Kontakt:

Post Postao/la Horoz » 11 jun 2024, 17:58

Kamo sreće da je neko prije Vice, mandate obezbjeđivao ovakvim manevrima.
Ako se plasiramo na SP, obrazloženje će biti da je plasman postignut da bi Vico obezbijedio još jedan mandat i time će se plasman delegitimizirati.
Inače, ne čudi me da je za mnoge PINK klovn Bogdanović ili Milošević, relevantniji od Barbareza.

Mocvara1991
Kontakt:

Post Postao/la Mocvara1991 » 11 jun 2024, 18:03

Barabrez je postavljen da umiri javnost,medije,navijace, da se ne tjera savez i da Vico i podanici sacuvaju guzice. Nema vise savez napolje,vico ****, samo Bog i Barbarez.

Horoz
Kontakt:

Post Postao/la Horoz » 11 jun 2024, 18:07

I umirio je navijače reprezentacije na najbolji način, svaka mu čast :)
A sad što bi nesposobni klubovi i njihovi navijači htjeli da preko reprezentacije tjeraju ovog i postavljaju svog predsjednika, neće moći

scholsey
Kontakt:

Post Postao/la scholsey » 11 jun 2024, 18:22

Virtu4l je napisao/la:
11 jun 2024, 17:29
Dobar je Rade, na isti ovakav način govori o svim temama. Nije on ovdje ništa slagao, posebno je važan kontekst zbog kojeg je spomenuo našeg selektora. Jbg, mi se uvijek žalimo kako nikad niko ne progovori, kako se svi prave mrtvi, a onda kad se neko usudi da sve kaže u "brk", onda ni to ne valja jer se ne podudara sa našim mišljenjem i razmišljanjem. Čovjek otvoreno priča o zabranjenim temama u srpskom sportu, o kriminalu u savezu, kritikuje apsolutno sve što treba kritikovati.

Isto tako i mi moramo da se prestanemo praviti mrtvi. Sergej je doveden da bi Vico Zeljković imao mir do narednih izbora u savezu koji su sljedeće godine. To je odličan Vicin manevar, došao u pravom trenutku.

Nije baš da je Bogdanović imao lošu karijeru, Atletiko i Verder nisu buranija, plus ono što je imao sa Ajaksom, sa onim Ajaksom koji je u tom trenutku bio top klub.

E sad, naravno da ga ja gotivim zbog toga što gdje god se pojavi priča sve najbolje o Želji i Sarajevu (gradu :mrgreen: ).
Ma sve okej. Čovjek komentariše, radi, živi.. nema problema. Samo mislim da nije neko, koga bi trebali uzimati zdravo za gotovo. Prvenstveno mi u Bosni.

Vjerujem da je svima, iole razumnim, jasno šta Barbarez radi tu. Samo se nadam da će se konačno (bar na forumu) prevazići ta priča o njegovim referencama.. a vala i o Vici, njegovim vezama s tim, izborima, i svemu tome. Mislim, desilo se, gotovo je, ne vidim poentu da se svako malo vraća na njegovo imenovanje.

A i na kraju krajeva, nismo jedina repka koja radi slične stvari. Doduše, obično se ovakve stvari dešavaju u afričkim savezima, al jbg.. i to je nešto. Nismo jedini, uglavnom. :zviz: :mrgreen:

Nisam rekao da je loša karijera, svaka njemu čast. Samo nedovoljno dobro, za moj ukus. I Werder i Atletico su tad bili meh.. vjerujem da znaš i sam. Još sam tad baš baš pratio švabske lige, i stvarno ne mogu reći da sam ga upratio.. ono, bio samo jedan od igrača. Jest, eto, osvojio kup sa Werderom.. u finalu protiv Bayerna, mislim na penale.

Nisam znao to za Ajax. Zamalo, svaka mu čast. Tako je i Želji malo falilo da igra protiv Reala. :zviz:
The saddest thing in life is wasted talent.

Centre forward
Kontakt:

Post Postao/la Centre forward » 11 jun 2024, 18:34

U normalnoj, uredjenoj državi i svjesnom društvu Barbarez nikad ne bi bio ni u opticaju za selektora.

S druge strane, u našoj Državi i s obzirom na njeno opšte stanje, Barbarez je najnormalnije i najracionalnije rješenje. Postavlja se samo pitanje kako smo mi uspjeli, koji sve radimo contra i naopako, da nadjemo jedno takvo "zrelo" rješenje ?
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

NoDi80
Kontakt:

Post Postao/la NoDi80 » 11 jun 2024, 18:47

Gotovo je sad
Slazem se neke stvari , a neke i ne slazem
Sve u svemu sad je Barbarez selektor i moramo to podrzati
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

Sheyi
Kontakt:

Post Postao/la Sheyi » 11 jun 2024, 18:49

Valja Barbi uruciti poklon kad ga iduci put vidim, ima dobrih primjera akcija :mrgreen: slika

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: TheClown i 5 gostiju.