Snooker

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Snooker

Post Postao/la Valencia » 13 dec 2010, 00:48

Dzoooooon Hiiiiiiigiiiiiiiiiinssssssssssss :mrgreen: !!

Koji kralj, donese mi pare na kladioni (2 glave), al' cu pola morat dat na lijekove :mrgreen: . Gubi 9:5 (igra se do 10), kod 9:7 Vilijams 'obezbjedjuje' pobjedu, ali Higins uz jedan 'snuker' dobija taj frejm. U posljednjem frejmu triler. Viliams prvi pocinje sa 'brejkom', grjesi, Higins nastavlja suvereno, ali dolazi dok 'kika' (naglas sam prokomentaris'o, 'obrisi kuglu', kao da sam znao sta ce se desiti :twisted: ) kod odlucujuce kugle za 'frejm'... Radi te greske je mor'o odigrati nesto tezu crvenu koji inace pogadja, ali je ovaj put proful'o (odmah me nesto probolo u predjelu srca :twisted: ) :twisted: . Viliams to koristi i dolazi na prag pobjede... Ubrzo grijesi i dolazi do nadmudrivanja. Na kraju Higins ubada dvi NEVJEROVATNE kugle i dolazi do pobjede 8-) . Titulu je uz suzu posvetio svome tesko bolesnom ocu.

Ko prati bilijar zna koliko puta se Higins izvalcio iz nemogucih situacija. Covjek ima nevjerovatnu psihu i karakter.

Roni Osaliven jako los na ovom turniru :roll: .
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
EdinTM87
Postovi: 2309
Pridružen/a: 20 apr 2010, 19:27
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la EdinTM87 » 13 dec 2010, 01:25

Haj sve to, al sto otvaras temu bilijar, a pricas o snookeru, snooker nije bilijar, valjda bi ti to trebo znat, ako ga vec pratis.. :roll:
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Valencia » 13 dec 2010, 02:06

Snuker je jedna od igara koje spadaju pod 'bilijarske igre'. Slicno kao veliki i mali fudbal. Po tvojoj logici mali fudbal nije fudbal. Al' to nije bitno, moj komentar se odnosio na 'snuker', a mozda bi neko drugi im'o nesto napisati o 'karambolu', 'osmici' ili nekoj drugoj bilijarskoj igri. Ne treba nam 100 tema, sve moze stati u jednu.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Galion » 17 dec 2010, 14:33

Valencia je u pravu. Bilijar se dijeli na 3 discipline među kojima je i snooker. Ostale dvi su karambol i pool bilijar u koji spadaju osmica, devetka, desetka i kontinuirani 14.1 ili straight pool (volio bih da ovo ima neki jednostavniji naziv :D ). Ovo što sam nabrojao su glavne discipline, a ima još ostalih disciplina među kojima su igra na jednu rupu, igra od band, artistic pool, itd.

Avatar
EdinTM87
Postovi: 2309
Pridružen/a: 20 apr 2010, 19:27
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la EdinTM87 » 19 dec 2010, 12:18

Galion je napisao/la:Valencia je u pravu. Bilijar se dijeli na 3 discipline među kojima je i snooker. Ostale dvi su karambol i pool bilijar u koji spadaju osmica, devetka, desetka i kontinuirani 14.1 ili straight pool (volio bih da ovo ima neki jednostavniji naziv :D ). Ovo što sam nabrojao su glavne discipline, a ima još ostalih disciplina među kojima su igra na jednu rupu, igra od band, artistic pool, itd.
Puno sam puta cuo da snooker nije bilijar, da je drugi sport... Ali eto kako hocete....

Navijam za O'Sullivana, kao sto mozete vidjeti u potpisu, takodje gotivim Hendrya, Davisa, legende... Ne volim Higginsa i Williamsa...
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

Avatar
alfarouqaminu
Postovi: 4917
Pridružen/a: 25 nov 2010, 15:13
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la alfarouqaminu » 20 dec 2010, 03:33

ovo je definitivno najbolji sport :D :D :D

Avatar
polga
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 nov 2010, 11:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la polga » 31 mar 2011, 10:49

Pratim snuker (ne bas redovno, ali kada god imam priliku vidjeti ga na Eurosportu) negdje oko 5-6 godina. U pocetku, tu je bio jedan jedini OSaliven, koji mi je bio nevjerovatan, i zbog njega mi nikad nije bilo dosadno gledati ovu igru.

Kasnije sam zavolio Selbija, pa su mi do danas to dvojica najdrazih snuker igraca. Naravno, tu ne treba zaboraviti ni legende ovoga sporta, poput Dejvisa, Higinsa, Hendrija, ali i trenutno odlicnih igraca, Robertsona, Marfija, Vilijamsa...

Trenutno se igra Kina Open, u Pekingu, i zasada je videno dosta iznenadenja.

Branilac trofeja Mark Vilijams je izgubio u prvom kolu od Stivena Lia sa 4:5, Roni OSaliven je izgubio od Rajana Deja sa 2:5, a Grem Dot od najveceg iznenadenja turnira, Kineza Li Hanga rezultatom 4:5.

Od favorita, plasman u drugo kolo su izborili Mark Selbi, pobjedom nad Tian Pengfeijom 5:3, Dzon Higins, koji je pobijedio Najdzela Bonda takoder 5:3, te Nil Robertson, koji je savladao Berija Houkinsa sa 5:1, ali i koji trenutno igra drugo kolo protiv Pitera Ebdona, te gubi sa 4:0, i do kraja ne smije izgubiti nijedan frejm, inace je out sa turnira.

Eto toliko za pocetak, nadam se da ce ova tema oziviti :)
''Why do you think your moves are so grand and noble and I'm always the idiot piece of shit!''

Avatar
polga
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 nov 2010, 11:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la polga » 31 mar 2011, 19:22

Zavrseni su mecevi drugog kola Kina Opena, gdje se dogodilo jedino jedno malo vece iznenadenje, a to je pobjeda Pitera Ebdona nad jednim od favorita turnira, Nilom Robertsonom, rezultatom 5:1.

Rezultat neke moze cuditi, ali sama statistika, koja govori da Ebdon vodi sa 3:0 u duelima dovoljno govori kako Ebdon jednostavno ne lezi Australcu.

Od drugih meceva, treba izdvojiti prolaze Selbija, Higinsa, Junhuija, Kartera i Marfija, koji su, osim zadnjeg, bez vecih problema prosli dalje.

Parovi cetvrtfinala:

Stiven Li - Ding Junhui
Ali Karter - Mark Selbi
Dzon Higins - Šon Marfi
Dzud Tramp - Piter Ebdon
''Why do you think your moves are so grand and noble and I'm always the idiot piece of shit!''

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Galion » 01 apr 2011, 15:52

Zna li netko kakve stranice gdje se može gledati snooker ili devetka?

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Emir_ZENICA » 01 apr 2011, 16:04

Probaj

http://www.livesportontv.com/snooker/

P.S Higins-Marfi..to ce biti zajebano,do zla Boga :D ovo treba pratiti (mozda je i zavrsilo :D nisam u toku) :mrgreen:
A C A B !

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Galion » 01 apr 2011, 16:26

čini mi se na toj stranici samo raspored kad je šta :?:
Svejedno, našao sam na livescorehunter.tv, upravo gledam Selbija protiv Cartera.

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Emir_ZENICA » 01 apr 2011, 16:29

Kako zavrsi higins-Marfi,nisam u toku nikako ,ili tek trebaju igrati :mrgreen:
A C A B !

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Galion » 01 apr 2011, 16:40

Murphy dobio 5-2, ostali rezultati: Trump-Ebdon 5-1, Selby-Carter 5-1, Junhui-Lee 5-2

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Emir_ZENICA » 01 apr 2011, 16:43

Mislio sam da ce biti napetije :D razocarao sam se :mrgreen:
A C A B !

Avatar
polga
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 nov 2010, 11:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la polga » 01 apr 2011, 19:22

Dakle, danas su zavrseni svi mecevi cetvrtfinala Otvorenog Prvenstva Kine, gdje je najbolji rezultat karijere uspio ostvariti mladi Dzad Tramp, koji je ubjedljivo slavio protiv Ebdona sa 5:1, i sigurno predstavlja buducnost ovoga sporta.

U drugom mecu jutarnjeg programa (po Europskom vremenu), Šon Marfi je pobijedio jednog od favorita turnira, Dzona Higinsa, sa prilicno lakih 5:2. U preostala dva meca, favoriti su lagano prosli dalje. Ding Junhui je sa 5:2 savladao Stivena Lia, dok je Mark Selbi jos ubjedljivije, 5:1, slavio protiv Alija Kartera.

Parovi polufinala:

Ding Junhui - Mark Selbi
Šon Marfi - Dzad Tramp
''Why do you think your moves are so grand and noble and I'm always the idiot piece of shit!''

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la BluesForever » 04 apr 2011, 11:47

Što se tice bilijara ja samo snooker pratim jer je odlican meni su najbolji Higgins, Osullivan,i Williams velikani ove igre sada 15 Aprila ima svijetsko prvenstvo u Snookeru inace titulu brani prošlogodišnji pobijednik Nil Robertson ali ja se nadam da ce neko osvojiti titulu od ove trojce velikana.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Galion » 04 apr 2011, 13:40

Ja se nadam da će Ronnie, iako teško sa ovakvom formom

Avatar
tarikz
Postovi: 480
Pridružen/a: 17 avg 2009, 11:36
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la tarikz » 05 apr 2011, 16:50

Selby igra predivno i meni je licno najdrazi igrac.
Ova igra je dobila nekolicinu izvanrednih mladih igraca tipa Neil Robertson, Jamie Cope, Mark Allen, a i sjajnog Trumpa, prvaka Kine za 2011. godinu.

Ovo zna biti vrlo zanimljivo i zaista znam ostati prikovan za male ekrane gledati takticke okrsaje Selbyja, Maguirea, Higginsa, Williamsa i ostalih majstora.
Kapa im do poda.
Someone's mouth said paint them all red.

Avatar
polga
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 nov 2010, 11:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la polga » 06 apr 2011, 22:02

Nije me bilo nekoliko dana, no finale Prvenstva Kine naravno nisam propustio.

Sta reci za Dzada Trampa, novog OSalivena, cak i boljeg kada je bio u njegovim godinama. Decko je fantastican u svim segmentima. Prvenstveno je ofanzivni igrac, i kao takav igra fenomenalno. No ono sto iznenaduje je odlicna defanzivna igra.

Inace, odlicno finale, dosta humora od strane Selbija, sto i ne iznenaduje, te takoder dosta dobrih poteza, te na kraju pobjeda mladog Trampa sa 10:8.

Slijedi nam zavrsni turnir sezone, a to je Prvenstvo svijeta, koje ce se odrzati u Krusibl Teatru, u Šefildu, Engleska. Prvenstvo pocinje za 10 dana, dakle 16. aprila, a kompletan tok turnira ce te moci gledati na ES i ES2.

Titulu brani Nil Robertson, a zanimljivo je da ce u prvom kolu igrati upravo protiv Dzada Trampa.
''Why do you think your moves are so grand and noble and I'm always the idiot piece of shit!''

Avatar
tarikz
Postovi: 480
Pridružen/a: 17 avg 2009, 11:36
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la tarikz » 17 apr 2011, 22:26

Pocelo je Svjetsko prvenstvo, titulu brani Neil Robertson koji je ispao vec u prvom kolu protiv Judda Trumpa, izvanredan mec u ovako ranoj fazi turnira. Sto se tice ostalih favorita, prosli su dalje bez vecih problema.
Someone's mouth said paint them all red.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.