2017/18 NBA Pre-season

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider

Avatar
alemsa
Postovi: 24517
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la alemsa » 17 jun 2017, 23:06

Sto Bostonu je dobro, Fultz im ne treba,trade Philly, uzet ce Jacksona vjerovatno, i imat jos pikova, dovest ce i Haywarda i to je vrlo moguce. Ne slijedece, ali godinu poslje te, ce biti jeb.eni
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
dscile
Postovi: 6175
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la dscile » 17 jun 2017, 23:16

Pazi, nisam neki pratioc NCAA, ali ne kontam sta ce Bostonu Jackson, kada je manje-vise isti tip igraca kao i Brown. Mozda je talentovaniji, ali bi samo gusili jedan drugog.. Kad na to dodas Haywarda (ako potpise), zatim Crowdera, Bradleya, pa i Smarta koji dosta igra beka.. imas poprilicnu guzvu na poziciji 2/3.

Radije bih da se uradi trejd sa ovim pikom i igracima za nekog all stara.. ako su vec odlucili da im ne treba prvi pik.

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la phily » 17 jun 2017, 23:30

ako je istina nadam se da je, pa i nije bas previse puno za dati za prvi pick,ne dajes svoj pick to je uvijek vazno i ne dajes sacramentov 2019 pick, lakersov pick najvjerovatnije sljedece godine i nece biti top 3 pick jer nemaju razloga tenkirati kao i ove godine , a "nas" pick 2021 a bio bi red da tada budemo vise nego dobri... :mrgreen: ......
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 jun 2017, 23:36

dscile je napisao/la:Pazi, nisam neki pratioc NCAA, ali ne kontam sta ce Bostonu Jackson, kada je manje-vise isti tip igraca kao i Brown. Mozda je talentovaniji, ali bi samo gusili jedan drugog.. Kad na to dodas Haywarda (ako potpise), zatim Crowdera, Bradleya, pa i Smarta koji dosta igra beka.. imas poprilicnu guzvu na poziciji 2/3.

Radije bih da se uradi trejd sa ovim pikom i igracima za nekog all stara.. ako su vec odlucili da im ne treba prvi pik.
Vidi rucke :)

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6419
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la AshburtonG » 17 jun 2017, 23:46

phily je napisao/la:ako je istina nadam se da je, pa i nije bas previse puno za dati za prvi pick,ne dajes svoj pick to je uvijek vazno i ne dajes sacramentov 2019 pick, lakersov pick najvjerovatnije sljedece godine i nece biti top 3 pick jer nemaju razloga tenkirati kao i ove godine , a "nas" pick 2021 a bio bi red da tada budemo vise nego dobri... :mrgreen: ......
Upravo to. Lakersi moraju ganjat nekako PO ove godine. I da privuku nekog, nece napravit ekipu za par mjeseci... Ali i izbor na draftu ce dosta toga reci, o planovima

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21434
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Epidaurus » 18 jun 2017, 00:04

Fultz u Sixerse i Ball u Lakerse je najbolji fit za obje ekipe i za oba igraca ovako kad se malo bolje pogleda. Russell i Fultz u Lakersima bi "gusili" jedan drugog jer su identicni igraci, a Ball i Simmons u Sixersima ne bi imali dovoljno poena. Nadam se samo da Philla nece napravit gresku sa ulogom Fultza kao sto su Lakersi dugo radili s Russellom. Obojica su primarno strijelci i to strijelci sa strasnim potencijalom (Fultz svaako veci zbog atletike) pa je davanje previse razigravackih zadataka njima dvojici po meni pogresno. Lakersi su tek pred kraj sezone nasli idealnu rolu D'Angelu i momak je odmah fantasticno proigrao.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Kawhi » 18 jun 2017, 00:20

Phila ima Embiida i Simmonsa i logično je da sada idu all in. Samo nek ne daju nikog od Covington, Dario, Joel i Ben četvorke i sve je super.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Tracy3McGrady » 18 jun 2017, 00:32

Ik17 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Previše Fila daje iako bi im Fultz odlično legao.

Penny Hardaway #1
Nekad davno smo mi trade Chris Webbera za Pennya, i tri (!) pick-a prve runde. Ti pick-ovi su bili 7.(2000.). 11.(1996.) i 13. (1998.). Webber je u to vrijeme bio prvi, Penny treći pick na draftu 1993. Poenta ovoga što govorim je što su se ta tri pick-a ispostavila kao totalni promašaji. (dijelom zbog rada našeg front office-a)
EDIT: Ok, mrvicu sam na pogrešne podatke naletio s ovim pick-ovima, nisu svi bili promašaji, pick iz 2000. je bio ustvari 5. pick na draftu, i draftovan je Mike Miller, ali opet eto, 1/3.

Kad se pogleda na taj trade iz perspektive 5-10 godina kasnije, to je bio faktički trade Webber za Pennya. Obojica su izrasli u igračine, a Pennya su nažalost povrede koštale velike karijere. Pick-ovi nisu nikakva garancija da ćeš naći dobrog igrača na draftu. Ako misliš da dobijaš sigurnog all-stara sa tim trade-om, ja, lično, bih uradio ovaj trade, pod uslovom da ovaj pick 76ersa bude dobro zaštićen.

Pick Lakersa je fino za imati, ali kad imaš Embiida, Okafora, Šarića, Simmonsa, Covingtona, Luwawua (meni je ovaj momak bio interesantan, ne znam šta se dešava sa njim trenutno, ali mislim da i na njega mogu računati u budućnosti), Fultza (potencijalno) i 4(!) pick-a druge runde samo sa ovog drafta, koje komotno mogu trade-ovati za pick prve runde, plus od Sacramenta prvi za dvije godine ja msm(i gomilu pickova druge runde), pa kako će svi ti momci dobiti dovoljno minuta za razvoj?

Iskreno, da li bi ti, prilikom gradnje ekipe, uzeo Oladipa(2. pick), Gordona(4. pick) i Hezonju(5. pick), ili bi uzeo jednog od Irvinga, Davisa ili Townsa, koji su bili na draftu u tim godinama?(koju godinu gore-dole)
Da li bi dvojcu Embiid-Simmons dodao još jednu potencijalnu zvjerku koja će biti sigurica u prvoj postavi, ili trojicu koja će se boriti za ostale tri pozicije?

Ovo je naravno sve pod uslovom ako si uvjeren da je igrač na koga ciljaš stvarno toliko bolji od konkurencije. Znam da Fultz ima upitan motor u defanzivi, ali isto tako znam da Ball nije pokazao neku aman fizičku spremu, da je Jackson razočarao šutom i driblingom, i da svi ispod ove trojke imaju mnogo veće upitnike vezane za sebe. Ja ne sumnjam da Fultz može biti odličan defanzivac uz pravog treneta, momak ima fizikalije, ima visinu za PG-a, ima wingspan isti ko Josh Jackson, znači blago rečeno ima dužine, a u ofanzivi znamo koliko je talentovan momak...

Just my 2 cents on the topic....
Lijepo to zvuči, i naravno da bi u konačnici uzeo nekog od trojca Towns, Irving, Davis. Ali zar fakat misliš da je Fultz vrijedan svega toga?

Po mom skromnom mišljenju, nije. E sad vi što ga bolje poznajete, možete bolje ocijeniti. Ali kad se vide top-3 ovog drafta, onda se po hajpu da pretpostaviti da će sva trojica biti odlični igrači, zašto rizikovati i date još dodatna 2 picka? A svake godine bude odličnih igrača za biranja u uvijek je dobro imati te pickove.

U svakom slučaju, nikad nisam bio ovoliko nestrpljiv što se nas tiče, sa jedne strane Isaac ima odlične fizičke mogućnosti a sa druge Smith me podsjeća na Francisa i ne znam koga bi prije uzeo. Dao bi sad npr. Fournier-a ili Hezonju i pick sakramentu za njihov ovogodišnji pick i tako uzeo obojicu.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Clutch » 18 jun 2017, 00:41

Epidaurus je napisao/la:Fultz u Sixerse i Ball u Lakerse je najbolji fit za obje ekipe i za oba igraca ovako kad se malo bolje pogleda. Russell i Fultz u Lakersima bi "gusili" jedan drugog jer su identicni igraci, a Ball i Simmons u Sixersima ne bi imali dovoljno poena. Nadam se samo da Philla nece napravit gresku sa ulogom Fultza kao sto su Lakersi dugo radili s Russellom. Obojica su primarno strijelci i to strijelci sa strasnim potencijalom (Fultz svaako veci zbog atletike) pa je davanje previse razigravackih zadataka njima dvojici po meni pogresno. Lakersi su tek pred kraj sezone nasli idealnu rolu D'Angelu i momak je odmah fantasticno proigrao.
Jest Fultz strijelac, al ne znam zasto bi Russellov neuspjeh kao playmakera predstavljao automatski isti scenario za Fultza i da ga treba maknut od te uloge.

Pokazao je itekako da ima razigravackog talenta a uz to je i jako nesebican, mada u onoj ekipi je bilo tesko s nekim bilo sta kvalitetno odigrat. Barem da je imao kvalitetnog visokog kao sto je Leaf npr sa Lonzom bio, mislim da bi taj kvalitet jos daleko bolje se prikazao.

Russellov nedostatak atleticizma, da se dokopa i zavrsava na obrucu uveliko limitira njegovu igru pa tako i playmaking. Fultz moze kreirat ne samo iz pick igre gdje je mozda i najopasniji, nego i puno bolje pronalazit obruc te izbacivat loptu van u drive&kick situacijama.
Svakako da nije Lonzo level razigravaca al je dovoljno dobar da moze ga se odvojit od npr Lillarda, Irvinga u tim godinama i priblizit Hardenu u tom segmentu, dakle ne da je cisti scorer.

A svakako da je odlicna stvar sto je tu Simmons pa i taj evenutalni nedostatak u njegovoj igri bi mogao biti dosta olaksan, slicno kao sto Cavsi mogu manje trazit razigravanje od Irvinga jer je LeBron tu. Al kazem, Fultz je pokazao da moze i tu biti dosta dobar.

Ball/Russell backcourt defanzivno. :|

Al mogu stvarno biti odlicni jedan uz drugog i savrseni za Waltona sto se ofanzivnih kvaliteta tice, pa cemo vidjet.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Ziggs » 18 jun 2017, 00:53

Hinkie je dobio ovaj treći pick za neke levate, kako se sjećam :clap: Lik je obezbjedio Sixersima budućnost i oni ga nogiraju ali makar ga navijaci poštuju

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Clutch » 18 jun 2017, 00:56

Ziggs je napisao/la:Hinkie je dobio ovaj treći pick za neke levate, kako se sjećam :clap: Lik je obezbjedio Sixersima budućnost i oni ga nogiraju ali makar ga navijaci poštuju
Da, ovaj 3. pick je dobijen preko trejda u kojem smo Sacramentu poslali Luku Mitrovica i Arturasa Gudaitisa.
Takodjer Sacramentov pick 2019 ide Sixersima.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21434
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Epidaurus » 18 jun 2017, 01:08

Clutch je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Fultz u Sixerse i Ball u Lakerse je najbolji fit za obje ekipe i za oba igraca ovako kad se malo bolje pogleda. Russell i Fultz u Lakersima bi "gusili" jedan drugog jer su identicni igraci, a Ball i Simmons u Sixersima ne bi imali dovoljno poena. Nadam se samo da Philla nece napravit gresku sa ulogom Fultza kao sto su Lakersi dugo radili s Russellom. Obojica su primarno strijelci i to strijelci sa strasnim potencijalom (Fultz svaako veci zbog atletike) pa je davanje previse razigravackih zadataka njima dvojici po meni pogresno. Lakersi su tek pred kraj sezone nasli idealnu rolu D'Angelu i momak je odmah fantasticno proigrao.
Jest Fultz strijelac, al ne znam zasto bi Russellov neuspjeh kao playmakera predstavljao automatski isti scenario za Fultza i da ga treba maknut od te uloge.

Pokazao je itekako da ima razigravackog talenta a uz to je i jako nesebican, mada u onoj ekipi je bilo tesko s nekim bilo sta kvalitetno odigrat. Barem da je imao kvalitetnog visokog kao sto je Leaf npr sa Lonzom bio, mislim da bi taj kvalitet jos daleko bolje se prikazao.

Russellov nedostatak atleticizma, da se dokopa i zavrsava na obrucu uveliko limitira njegovu igru pa tako i playmaking. Fultz moze kreirat ne samo iz pick igre gdje je mozda i najopasniji, nego i puno bolje pronalazit obruc te izbacivat loptu van u drive&kick situacijama.
Svakako da nije Lonzo level razigravaca al je dovoljno dobar da moze ga se odvojit od npr Lillarda, Irvinga u tim godinama i priblizit Hardenu u tom segmentu, dakle ne da je cisti scorer.

A svakako da je odlicna stvar sto je tu Simmons pa i taj evenutalni nedostatak u njegovoj igri bi mogao biti dosta olaksan, slicno kao sto Cavsi mogu manje trazit razigravanje od Irvinga jer je LeBron tu. Al kazem, Fultz je pokazao da moze i tu biti dosta dobar.

Ball/Russell backcourt defanzivno. :|

Al mogu stvarno biti odlicni jedan uz drugog i savrseni za Waltona sto se ofanzivnih kvaliteta tice, pa cemo vidjet.
Russell je na collegeu pokazivao jos vise razigravackog potencijala i onog osjecaja za pass od Fultza npr pa je opet njemu puno prirodnija uloga strijelca, zbog toga i govorim da bi mogla biti greska ako bi ga se forsiralo vise kao razigravaca nego kao strijelca. Najveci kvalitet obojice je ta pullup igra i i igra kroz pick, to je ono sto ih cini posebnim. Fultz ima tu dimenziju vise u odnosu na D'Angela zbog atleticizma i skoro pa Irvingovskog zavrsavanja na obrucu. Obojica imaju svakako toliko haklerskog talenta da kroz koju godinu budu igraci od 20+ poena, a Simmons/Lonzo im tu dolaze kao savrseni partneri zbog pregleda igre. Ono obojica su idealni bekovski prospekti samo Russellu duze treba da fizicki sazrije. Kad mu je Walton na kraju sezone nasao ovu idealnu ulogu, dolazio je do obruca i reketa bez nekih vecih problema bez obzira na manjak atleticizma.

Lonzo je poslije Foxa najbolji defanzivac medju ovim najboljim playevima i njegova perepcija igre ce od itekakve pomoci u odbrani biti. Bit ce to svakako s njima dvojicom defanzivno upitno al ono obojica imaju odlicnu visinu i duzinu za bekove. D'Angelo tesko da ce biti neki lockdown defanzivac al cisto na racun mase i duzine moze biti sasvim dobar na dvojkama ove lige. Za Lonza vjerujem da ce, obzirom na strasnu inteligenciju i percepciju igre, biti itekako dobar defanzivac kad se fizicki upotpuni. Meni je potencijal trojke Lonzo-Russell-Ingram itekako velik, najvise iscekujem Ingramov bum kad se fizicki popuni jer je u rookie sezoni ovakav strkljav nekim potezima pokazivao koliko strasan moze biti.

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la RajKoothrappali » 18 jun 2017, 01:22

Ima smisla ovo što radi Philla i generalno meni se sviđa. Dobijaju u Fultzu ono što im treba u ovom trenutku, a to je rasni PG prospekt, da ga ubace u jezgru i bukvalno zaokružuju tri glavna igrača, koji bi ove sezone trebali odraditi svoje prve profesionalne sezone (za Embiida mislim sezonu u komadu). Mislim da je to vrlo bitno za takva tri igrača da odmah počnu da rastu zajedno, kao tim. Fultz im dođe ovdje kao kec na desetku, puno bolje nego što bi Jackson. Sa dovoljno cap prostora i ostankom Šarića i Covingtona imaju prostora za manevar i usmjeravanje franšize u pravom smjeru. Mislim da im je to opet bolja situacija, nego da sad uzmu Jacksona, a onda slijedeće godine opet ih zapadne centar (bez obzira kakav talenat bio), pa da moraju dati možda i više nego je potrebno da osiguraju sebi bekovsku liniju i naprave kakav takav balans unutrašnje i vanjske igre.

Nadam se da će ih zaobići povrede i iako ne navijam za njih, volio bih gledati razvijanje takvog tima.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Clutch » 18 jun 2017, 01:25

Epidaurus je napisao/la:
Clutch je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Fultz u Sixerse i Ball u Lakerse je najbolji fit za obje ekipe i za oba igraca ovako kad se malo bolje pogleda. Russell i Fultz u Lakersima bi "gusili" jedan drugog jer su identicni igraci, a Ball i Simmons u Sixersima ne bi imali dovoljno poena. Nadam se samo da Philla nece napravit gresku sa ulogom Fultza kao sto su Lakersi dugo radili s Russellom. Obojica su primarno strijelci i to strijelci sa strasnim potencijalom (Fultz svaako veci zbog atletike) pa je davanje previse razigravackih zadataka njima dvojici po meni pogresno. Lakersi su tek pred kraj sezone nasli idealnu rolu D'Angelu i momak je odmah fantasticno proigrao.
Jest Fultz strijelac, al ne znam zasto bi Russellov neuspjeh kao playmakera predstavljao automatski isti scenario za Fultza i da ga treba maknut od te uloge.

Pokazao je itekako da ima razigravackog talenta a uz to je i jako nesebican, mada u onoj ekipi je bilo tesko s nekim bilo sta kvalitetno odigrat. Barem da je imao kvalitetnog visokog kao sto je Leaf npr sa Lonzom bio, mislim da bi taj kvalitet jos daleko bolje se prikazao.

Russellov nedostatak atleticizma, da se dokopa i zavrsava na obrucu uveliko limitira njegovu igru pa tako i playmaking. Fultz moze kreirat ne samo iz pick igre gdje je mozda i najopasniji, nego i puno bolje pronalazit obruc te izbacivat loptu van u drive&kick situacijama.
Svakako da nije Lonzo level razigravaca al je dovoljno dobar da moze ga se odvojit od npr Lillarda, Irvinga u tim godinama i priblizit Hardenu u tom segmentu, dakle ne da je cisti scorer.

A svakako da je odlicna stvar sto je tu Simmons pa i taj evenutalni nedostatak u njegovoj igri bi mogao biti dosta olaksan, slicno kao sto Cavsi mogu manje trazit razigravanje od Irvinga jer je LeBron tu. Al kazem, Fultz je pokazao da moze i tu biti dosta dobar.

Ball/Russell backcourt defanzivno. :|

Al mogu stvarno biti odlicni jedan uz drugog i savrseni za Waltona sto se ofanzivnih kvaliteta tice, pa cemo vidjet.
Russell je na collegeu pokazivao jos vise razigravackog potencijala i onog osjecaja za pass od Fultza npr pa je opet njemu puno prirodnija uloga strijelca, zbog toga i govorim da bi mogla biti greska ako bi ga se forsiralo vise kao razigravaca nego kao strijelca.
Mislim da malo potcjenjujes Fultza u tom pogledu.

slika

Brojke sa koledza. A opet ponavljam, s kim je igrao, koliki %USG imao, ove brojke, posebno AST/TO cini jako impresivnim.

Mada u principu se slazemo i naravno da osnovna uloga Fultza u timu mora biti scorer jer to je ono sto ovoj ekipi treba. I to ce siguran sam i biti. Al daleko od toga da ga se ne moze/ne treba koristiti i na druge nacine.

Lonzo je poslije Foxa najbolji defanzivac medju ovim najboljim playevima i njegova perepcija igre ce od itekakve pomoci u odbrani biti. Bit ce to svakako s njima dvojicom defanzivno upitno al ono obojica imaju odlicnu visinu i duzinu za bekove. D'Angelo tesko da ce biti neki lockdown defanzivac al cisto na racun mase i duzine moze biti sasvim dobar na dvojkama ove lige. Za Lonza vjerujem da ce, obzirom na strasnu inteligenciju i percepciju igre, biti itekako dobar defanzivac kad se fizicki upotpuni. Meni je potencijal trojke Lonzo-Russell-Ingram itekako velik, najvise iscekujem Ingramov bum kad se fizicki popuni jer je u rookie sezoni ovakav strkljav nekim potezima pokazivao koliko strasan moze biti.
I meni se svidja potencijal te trojke, jos kakvog rim protectora nabavit i odlican core za dalje gradjenje ekipe.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Clutch » 18 jun 2017, 01:30

Btw. Lonzov AST/TO ratio iznosi 3.1. :mrgreen: Uz 67% EFG%. Manijak.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Kawhi » 18 jun 2017, 01:32

Clutch je napisao/la:Btw. Lonzov AST/TO ratio iznosi 3.1. :mrgreen: Uz 67% EFG%. Manijak.
:tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36516
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Donnie Darko » 18 jun 2017, 01:35

miki_92 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
Nisam pratio ništa, spominjul se Sunsi u ikakvim trade kombinacijama?
jedino ovo
The Suns are very interested in trading up to No. 2 in the draft, they really want Lonzo Ball - a Ball/Booker backcourt would be special.
The Lakers would be open to moving the 2nd pick to the Suns for the 4th pick & one of their 1st round picks in 2018
Golemo, nisam znao da su stvarno zainteresovani za njega. Mada nema ništa od toga, ali nisam se dugo ponadao u nešto, još od Aldridgea.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21434
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Epidaurus » 18 jun 2017, 01:37

Mislio sam cisto glede pasove kakve je provlacio Russell. Obojica imaju taj osjecaj da provlace nemoguce pasove al ono nisu klasicni playevi koji ce razigravati citavu ekipu. Primarno im je da prvo traze svoj sut pa onda razigravaju ostale jer su momci jednostavno prirodno strijelci. To je ono zbog cega im i Lonzo/Simmons dolaze kao idealni fitovi, njih dvojica su primarno razigravaci i oni ce im omoguciti da se posvete onome u cemu su najbolji bekovi unazad nekoliko generacija.

Sto se Lonza tice, upravo zbog tih takvih brojki mislim da moze biti revolucija same pozicije i da ima najveci potencijal na cijelom draftu. Nikad iskreno jos nisam vidio playa koji toliko nabija tempo, a tako malo gresaka ima.

Btw de pogleda ovo:

http://www.basketballanalyticsbook.com/ ... version-3/

Prilicno zanimljiv metricki sistem i pogodili su dobar dio stealova. Ova brojka koju je Durant ostvario je vanzemaljska :crazy:

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Clutch » 18 jun 2017, 01:49

Epidaurus je napisao/la:Mislio sam cisto glede pasove kakve je provlacio Russell. Obojica imaju taj osjecaj da provlace nemoguce pasove al ono nisu klasicni playevi koji ce razigravati citavu ekipu. Primarno im je da prvo traze svoj sut pa onda razigravaju ostale jer su momci jednostavno prirodno strijelci. To je ono zbog cega im i Lonzo/Simmons dolaze kao idealni fitovi, njih dvojica su primarno razigravaci i oni ce im omoguciti da se posvete onome u cemu su najbolji bekovi unazad nekoliko generacija.

Sto se Lonza tice, upravo zbog tih takvih brojki mislim da moze biti revolucija same pozicije i da ima najveci potencijal na cijelom draftu. Nikad iskreno jos nisam vidio playa koji toliko nabija tempo, a tako malo gresaka ima.

Btw de pogleda ovo:

http://www.basketballanalyticsbook.com/ ... version-3/

Prilicno zanimljiv metricki sistem i pogodili su dobar dio stealova. Ova brojka koju je Durant ostvario je vanzemaljska :crazy:
Mislim da sam negdje naletio na ovo nekad davno, dosta stvari su pogodili nema sta. Al gdje Monku ovoliko da nadju. :mrgreen:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2228
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Winters » 18 jun 2017, 01:56

Već dva sata kasni Fultzov workout a ja i dalje čekam, stvarno smo fanatici mi Sixers fanovi, još kada se sjetim prošle godine u ovo vrijeme kada smo gledali kada će Šarićev avion sletiti u Philly na nekom live mapu. :tokralju: :rol:
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.