Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la No1e » 23 okt 2012, 12:07

ja sam uvjek u pravu. drago mi je da mi se ovdje i dopusta da kazem kako jeste. na jednom drugom, isto bosanskom sajtu, su mi redovno na ispravke odgovarali uvredama, i licnim i vrijedjanjem cijele nacije i na kraju me uvjek banoali nakon diskusija iako nikada nisam vrijedjao nego bio vrijedjan i samo potkrijepljivao cinjenicama to sto tvrdim. zanimljivo ovi koji su me vrijedjali su se uvjek izvlacili bez bana a mene su banovali uvjek zbog "spama" iako sam samo dokumentovao tvrdnje. ono nisu mogli zbog vrijedjanja jer sam ja bio vrijedjan a ne drugi. zato mi nije jasno zasto ovaj sajt nije popuilarniji od tog koji je daleko posjeceniji?!

izmedju ostalog se tamo pisalo da je monika demonstrativno istupila iz srbskog drzavljanstva i odselila se za ameriku cim su poceli sukobi da bi se distancirala od miloseviceve politike. na sta sam odgovorio da nije tacno. da je ravo svoje najvece uspjehe imala za vrijeme najvecih sukoba kod nas. od 1990-1993. da se nikada nije odricala drzavljanstva. da je prekid nastao zbog atentata a da je uzela zmericko drzavljanstvo (kako je sama napisala silom prilika) jer su joj americki lobisti omogucili da se nakon dvogodisnje pauze vrati kao br1 na WTA. to je najkontraverznija odluka WTA kojom su ponistili i sopstvenu odluku da joj se suksesivno oduzimaju poeni i da pada na listi kao da je u piutanju obicna povreda a ne strahovit propust organizacije same WTA. naravno ta odluka je bila dok je igrala za srbiju. kasnije je bojkotovala fed kup u vrijeme nato bombardovanja srbije.

zatim su me banovali kada sam ispravljao netacne tvrdnje da se andrea ne osjeca srpkinjiom nego bosnjakinjom.

onda kada sam tvrdio pocetkom 2011 da je nole vec tada u top 20-25 u open eri (tvrdili su da nije ni u top50!!) a da ce do kraja karijere biti u top10 ako ne bude povreda. ob je moje tvrdenje su ismijavane i bile predmet sprdnje. naravno da je nole sa 10ak mastersa i 2 slema kao i duzim stazom u top3 i vec izvjesnim br1 bio vec tada u top20-25 a sada mu, ukoliko opet zavrsi godinu kao br1 (a ima odlicne sanse), treba jos samo 1 slem pa da po svim kriterijima bude u top10 open ere.

onda tacno predvidio kada ce nole biti br1 a poslije ozija 2012 i da ce tu biti bar do vimbldona (znaci godinu dana a ne najkraci br1 ikada kako su neki tvrdili), onda da nole igra jednu od najboljih sezona ikada i da je trenutno najbolji i najdominantniji sportista planete (navodjeni su razni novicki, boltovi, fudbaleri, F1 i svasta drugo a mene se opet i ismijavalo i banovalo a nole je i sluzbeno dobio nagradu za naj sportistu 2011 - jer tu nagradu na srecu dodjeljuju najbolji sportisti svijeta a ne clanovi tog foruma).

onda sam tvrdio da (uz naglasak da ukoliko su jedino pravo i objektivno mjerilo postignuti rezultati a ne sbbkbb!) drazen nije bio ni najtrofejniji a samim tim ni najbolji kosarkas sa ex yu prostora a kamoli sportista.

da kindze nije predvodio bosnu u finalu kada su osvojili klupsko EP nego da je to bio varajic koji je na toj utakmici postigao 45 koseva (apsolutni rekord vih finala) sto je bilo skoro pola bosninih koseva a tada jos nije bilo trice. covjek jednostavno nije znao promasiti tog dana i igrao je kao u transu!

i na kraju posljednji put su me banovali kada sam odgovorio na tvrdnju jednog uvazenog clana da se penzionisao 4. najbolji aktivni igrac (rodik) koji je imao najbolju karijeru poslije feda, rafe i noleta. dodao sam samo i da je i hjuit ostvario dosta vise.. sto je razvilo diskusiju i masu uvreda na moj racun. na kraju su mene banovali jer sam iznosio statistike po kojima se jasno vidi da je hjuit postigao vise (2GS>1GS, 2WTF>0WTF, 2YE#1>1Ye#1, 80 sedmica br1>12 sedmica br1, 2DC>1DC, 2M<5M --- glavni protiv argument je bio da rodik ima ukupno 32. a hjuit 28 titula) a ovoga ko je vriedjao nisu. vise se od tada tamo nisam javljao.

Avatar
Citizen-X
Postovi: 6339
Pridružen/a: 19 dec 2008, 17:20
Lokacija: Nizguzovići kod Niodaklevaca - Ni'djezemska
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Citizen-X » 23 okt 2012, 12:38

ne znam koji qrc dodjes da svrsavas na bosanskim sajtovima o stranim sportistima - sto se ne prihvatis srbijanskih sajtova i tamo do mile volje pises traktate hvale i zahvale djokovicu i ostalim :)

pises traktate o svim srbijanskim sportistima iako se radi o tenisu - koga ba krc boli tvoje misljenje??

sad znam i sto si bio banovan - jer si samo trol koji pakostira i ciji postovi druge svrhe nemaju....

maloprije sam procitao post o Ivanisevicu i bio je svjetski a nije bio trolovski....
....ima Bosne begler-beze, bilo je i prije vas, bice je i poslije vas.....

Avatar
No1e
Postovi: 321
Pridružen/a: 02 mar 2012, 22:32
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la No1e » 23 okt 2012, 14:05

lupus in fabula

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la MaGiCa » 31 okt 2013, 16:06

Ne znam gde bi ovo moglo da ide, ali je valjda ovo ta tema:

[youtube][/youtube]

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 31 okt 2013, 16:31

Jimbo je bio totalna budaletina. Teniser koji će ostati upamćen po nevjerovatnom BH-u, pobjedama (skalpovima) nad najboljim, ali i po raznoraznim incidentima. :mrgreen: Neki će reći pakaš i umišljen kao i većina Amerikanaca. :D

Meni je ovaj ubjedljivo najjači. :mrgreen:

[youtube][/youtube]

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la MaGiCa » 18 nov 2013, 11:24

Secas li se @formance kad smo debatovali o Borgovom preranom povlacenju :?:

[youtube][/youtube]


;)

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la formance » 18 nov 2013, 17:47

Sjećam naravno.

Hvala ti na ovom dokumentarcu, kojeg, iako kao veliki ljubitelj Bjorna Borga nisam pogledao do sada.

Ovdje se jasno prikazuje koliko se Borg emocionalno i psihički istrošio. Čovjek koji je kao klinac trenirao i hokej i tenis, hokejašku palicu zamijenio reketom u 11 godini, a sa 14 postao profesionalac, jednostavno nije imao žara niti ambicije da nastavi dalje.

Najupečatljiviji je dio kada kaže, parafraziram: 'Kada izgubite neki meč, morate biti razočarani, ako niste, to nije dobro. Ako sebi kažete, 'šta ima veze što sam izgubio u finalu', onda to nije to. A ja sam upravo došao do faze kada mi je bilo svejedno, pobijedio ili izgubio'. Pa onda čuveni problem sa tadašnjim teniskim organizacijama koje su ga primoravale da igra kvalifikacije turnira. Veči šamar od toga nije mogao dobiti. Ili ova scena na kraju kada prelazi preko terena prekrivenim snijegom, turnira kojeg nikad nije osvojio.

Čovjek je pokušavao, borio se sam sa sobom, ali kao što i sam potvrđuje, nije imao više žara u sebi, ambicija prosto nije postojala. Čovjek koji je punih 11 godina živio i ručao tenis nije mogao više. To potvrđuje i čuvenu Asheovu izjavu kada je rekao 'The historical challenge didn't mean anything to Borg, he was bigger then the game'. Toliko istinito. Još jednom sam sam shvatio zašto će Borg za mene uvijek biti najveći igrač koji je uzeo reket u ruke. On je teniski Che Guevara. :mrgreen:
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la MaGiCa » 18 nov 2013, 18:45

To je prica iz vizure BBa. Ja sam zagovornik teze da on nije mogao da resi problem zvani Johnny Mac i da je usled toga resio da ostavi tenis. Ipak su u ono vreme podloge bile brze, a zaustavljanje napadacke igre JMa je zahtevalo i promenu gameplana Borga, kao i jos jaci i bolji trening. E za to, vec, BB nije imao motiv. Zato je verovatno i batalio, jer pazi: bez pojave McEnroea, Borg bi vrlo verovatno prebacio 15 GSa, bez igranja na AO. Lendl se jos uvek nije bio razvio u Lendl vol.2, Connors je pao pre poslednjeg uspona u 1982-3, jer ga je Bjorn totalno izbacio iz velike seme dogadjaja sa 10 ili 11 vezanih pobeda u medjusobnim susretima...Ko bi Borga zaustavio, da nije bilo Maca: Vilas :?: :lol: Gerulaitis :?: :roll: Tanner :?: :lol: :lol:

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la formance » 18 nov 2013, 19:21

JohnyMac se djelimično slaže da je dijelom sam on razlog Borgovog povlačenja, ali da su presudili ovakav odnos organizacija i to što su se Bjornu smučili čitav život i ista rutina svaki dan, trening, hotel, tennis, i tako u krug. Koliko god ti neko ne odgovarao, ili te stalno tamburao iz meča u meč, ne bi ti toliko ogadio tenis, da ne uzmeš reket u ruke 3 mjeseca. :mrgreen:

S druge strane, istina je da je Mac samo doprinijeo tome, jer je Borg i u onakvom stanju bio za klasu ispred ostatka konkurencije i Bog zna koliko bi osvojio, da se nije pojavio 'Baby Face'. :mrgreen: Međutim, tehnologija reketa je napredovala i Borg bi svoju igru mogao mnogo više uznapredovati nego McEnroe. Prvenstveno bi mnogo dobio u defanzivi, kontrolisanju poena sa baselinea, te na servisu i riternu. Johnova igra se svodila na servis & volley, on nije imao napadački ofanzivne i oštre udarce kao naprimjer Sampras, tako bi kako bi koja godina odmicala, uglavnom gubio primat u tim mečevima, barem u godinama u kojima bi se Borg još mogao fizički nositi sa konkurentima.

Recimo, 1982 godine Borg je još igrao egzibicije, a servis je mnogo popravio. U novembru su na istoj egzibiciji učestvovali Borg, McEnroe i Lendl, gdje je Borg savladao obojicu i to Lendla sa 6-1, 6-4, 6-2, te McEnroa 3-6, 6-4, 7-5, 6-2. Lendl je cca. mjesec dana nakon toga postao #1.
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Akcenat na Borgovo kretanje i defanzivu.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 18 nov 2013, 19:57

Borgov tenis možemo posmatrati kao uvertiru za današnji high-percentage tenis Rafaela Nadala. Jednostavno, ja to zovem da je čovjek bio ispred svog vremena. I jeste, jer tenis koji je on pružao je tenis budućnosti, a McEnroeov nije. Dok je bio u primeu i dominirao konkurencijom, radio je to toliko hladnokrvno i opušteno. To je izgledalo tako prosto, međutim sigurno da ga je to poprilično istrošilo. Sve do pojave McEnroea, niko se velikom BB-u nije mogao suprotstaviti. Connors to svakako nije bio; šamarao je Bjorna na početku njegove karijere, a zadnjih 10 susreta (period od neke 2 godine) je Borg riješio u svoju korist. Svakako da je zbog toga njegov motiv opao. Onda je JohnyMac došao sa savršenom S&V igrom i donekle predstavljao nekog ko može parirati Šveđaninu. I to ne baš "donekle", nego na US Openu (i općenito na hardu, gdje je Mac ipak bio bolji od Borga) i djelimično Wimbyju (izjednačeni su). Na šljaci se nisu sastajali, jasno je i zbog čega. Na tepihu vodi Borg, mada tijesno - ali vodi (nisu oni odigrali mnogo duela, egzibicije ne računam (mada i kada se uručanaju, daju isti epilog rivalstvu).

Rezime svega je da je ipak nešto kompleksnije, u što spada jednim dijelom spada i to famozno rivalstvo s JMc-om, odlučilo Borgovu karijeru.

@formace, da li možemo Borgovo kretanje posmatrati kao najbolje svih vremena? Jedno od najboljih sigurno da, ali da li može u kontekst s Nadalovim, Đokovićevim (možda čak i ispred njih). Jednostavno, još u ono vrijeme je pokazivao nevjerovatnu fizičku spremu, takav footwork koji većina današnjih tenisera ne može zamisliti.

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la samosarajvo » 18 nov 2013, 20:42

Mislim da cisto zbog napretka trenaznog procesa,ishrane,medicine isl je ipak kretanje Rafe i Djokovica bolje od Borgovog.Bog zna kakvo bi bilo da je on rođen 25-30 godina poslje...

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 18 nov 2013, 20:46

samosarajvo je napisao/la:Mislim da cisto zbog napretka trenaznog procesa,ishrane,medicine isl je ipak kretanje Rafe i Djokovica bolje od Borgovog.Bog zna kakvo bi bilo da je on rođen 25-30 godina poslje...
Ne znam da li si gledao Borga, ali taj je imao nevjerovatno kretanje, sve stizao (Rafa je dosta sličan njemu), zato i pitam "stručnjaka". :mrgreen:

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la samosarajvo » 18 nov 2013, 20:49

Claus je napisao/la:
samosarajvo je napisao/la:Mislim da cisto zbog napretka trenaznog procesa,ishrane,medicine isl je ipak kretanje Rafe i Djokovica bolje od Borgovog.Bog zna kakvo bi bilo da je on rođen 25-30 godina poslje...
Ne znam da li si gledao Borga, ali taj je imao nevjerovatno kretanje, sve stizao (Rafa je dosta sličan njemu), zato i pitam "stručnjaka". :mrgreen:
Gledao sam i iznio sam misljenje.Kako je Borg bio ispred svoje konkurencije tada tako su i Rafa pa hajmo reci i Novak ispred ove danasnje balavurdije :mrgreen: ali je jako nezahvalno porediti ere.
Ja imam osjecaj da bi neki danasnji prosjecni fudbaler profesionalac mogao prosevat 11 najboljih defanzivaca od proje 50 godina :mrgreen: Toliko mi se to tromo cini, sad jesam li u pravu ne znam :_D

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 18 nov 2013, 20:55

samosarajvo je napisao/la:
Claus je napisao/la:
samosarajvo je napisao/la:Mislim da cisto zbog napretka trenaznog procesa,ishrane,medicine isl je ipak kretanje Rafe i Djokovica bolje od Borgovog.Bog zna kakvo bi bilo da je on rođen 25-30 godina poslje...
Ne znam da li si gledao Borga, ali taj je imao nevjerovatno kretanje, sve stizao (Rafa je dosta sličan njemu), zato i pitam "stručnjaka". :mrgreen:
Gledao sam i iznio sam misljenje.Kako je Borg bio ispred svoje konkurencije tada tako su i Rafa pa hajmo reci i Novak ispred ove danasnje balavurdije :mrgreen: ali je jako nezahvalno porediti ere.
Ja imam osjecaj da bi neki danasnji prosjecni fudbaler profesionalac mogao prosevat 11 najboljih defanzivaca od proje 50 godina :mrgreen: Toliko mi se to tromo cini, sad jesam li u pravu ne znam :_D
Slažem se. Ali u nekim mečevima, kao što su finala Wimbledona iz ere brze trave (ne može se porediti s današnjim homogeniziranim i usporenim podlogama), gdje moraš biti životinja da bi se pokušao odbraniti. Borg je to fantastično radio, zato ga i svrstavam među najbolje. Sada dolazi i to tvoje da je nezahvalno porediti ere, ali ako možemo to raditi u kontekstu određivanja najboljeg šljakaša, GOAT-a, najboljeg FH-a ili BH-a, net-playa... onda valjda možemo razgovarati i o ovom segmentu.

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la formance » 18 nov 2013, 20:58

Claus je napisao/la:@formace, da li možemo Borgovo kretanje posmatrati kao najbolje svih vremena? Jedno od najboljih sigurno da, ali da li može u kontekst s Nadalovim, Đokovićevim (možda čak i ispred njih). Jednostavno, još u ono vrijeme je pokazivao nevjerovatnu fizičku spremu, takav footwork koji većina današnjih tenisera ne može zamisliti.
Teško je bilo šta smatrati 'best of all time', ali jednim od najboljih ikad, svakako. Da si me pitao samo za brzinu, odgovorio bih ti - da, Borg je najbrži i fizički najperspektivniji igrač koji se pojavio. ;)
Borg one appeared in a programme called Superstars and beat an olympic 110m hurdler over 100m on a running track from a standing start with trainers not running spikes, the hurdler used spikes and a proper sprint start but still lost
[youtube][/youtube]

A kad sam ovo pročitao, malo je reči da sam se sHebao. :mrgreen: Dovoljno svjedoči o Borgovoj nevjerovatnoj smirenosti i tako dobroj igri na 'clutch' poenima.

His pulse was under 30 and his blood pressure was 70/20.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 18 nov 2013, 21:00

formance je napisao/la:
Claus je napisao/la:@formace, da li možemo Borgovo kretanje posmatrati kao najbolje svih vremena? Jedno od najboljih sigurno da, ali da li može u kontekst s Nadalovim, Đokovićevim (možda čak i ispred njih). Jednostavno, još u ono vrijeme je pokazivao nevjerovatnu fizičku spremu, takav footwork koji većina današnjih tenisera ne može zamisliti.
Teško je bilo šta smatrati 'best of all time', ali jednim od najboljih ikad, svakako. Da si me pitao samo za brzinu, odgovorio bih ti - da, Borg je najbrži i fizički najperspektivniji igrač koji se pojavio. ;)
Borg one appeared in a programme called Superstars and beat an olympic 110m hurdler over 100m on a running track from a standing start with trainers not running spikes, the hurdler used spikes and a proper sprint start but still lost
[youtube][/youtube]

A kad sam ovo pročitao, malo je reči da sam se sHebao. :mrgreen: Dovoljno svjedoči o Borgovoj nevjerovatnoj smirenosti i tako dobroj igri na 'clutch' poenima.

His pulse was under 30 and his blood pressure was 70/20.
Na to se i odnosilo pitanje. Naravno da kretanje podrazumijeva i namještanje na udarce, no mene je više interesovalo u kontekstu pomenute brzine.

A ovo za pritisak ne mogu vjerovati. :lol:

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la formance » 18 nov 2013, 21:10

Ovo je najjače. 8-)
‘The Iceman’s’ heart rate was once measured at 38 BPM for a military testing procedure, however it was normally around 50 BPM. A mere mortal has an average resting heart rate of 60-100 BPM.
:lol: :lol: Frajer je postavljao standarde u svakom smislu. :mrgreen:
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 18 nov 2013, 21:15

formance je napisao/la:Ovo je najjače. 8-)
‘The Iceman’s’ heart rate was once measured at 38 BPM for a military testing procedure, however it was normally around 50 BPM. A mere mortal has an average resting heart rate of 60-100 BPM.
:lol: :lol: Frajer je postavljao standarde u svakom smislu. :mrgreen:
Živi mrtvac. Tačno mu je odgovaralo karakteru. :mrgreen: Ništa, bio čovjek i medicinski fenomen, pored teniskog. :lol:

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la formance » 18 nov 2013, 21:28

To objašnjava zašto mu je pecanje bio omiljen hobi, te zašto nikad nije gotivio USO, igranje pod reflekforima, Američku pompu i hype i njihov brzi stil života.

I Lendl, za kojeg se veže epitet 'Ledeni' i Federer kojeg su znali zvati kiborgom zbog nepokazivanja emocija su prisilno priučeni da postanu to što su postali. Jedini način da od čangrizavog buntovnika koji lomi rekete (Federer) postane nešto jeste da se sredi u glavi. Kada je to popravio, zajedno sa fizikalijama, rezultati su počeli stizati. Lendla su okolnosti napravile onim što je postao, pljuvali su ga, mrzili, stalno osporavali i nipodoštavali. Iako je tenisu dao najviše, dobijao je najmanje zauzvrat i jedini način da odgovoriš tome jeste da šutiš, igraš i ogluhneš na takve stvari. A sve je skupljao u sebi.

Borg je prosto bio ono što jeste, kakav na terenu, takav i izvan njega, i obrnuto. Kada je shvatio da mu je dosta, otišao je, nije dao na svoj ponos i slavu, nije se povinovao organizacijama, nije išao ispod svog renomea i takav, ponosan, hladan, učinio je nešto za što bi se rijetki u njegovom trenutku uradili. Otišao je, hladno, kakav je i sam bio, boleći ga šta će neko drugi misliti o tome. :mrgreen:

PS: Kada je pokušao napraviti comeback, igrači su bili zapanjeni njegovom brzinom i fizičkom spremom, iako je imao 36 godina. ;)
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 18 nov 2013, 21:35

Čini mi se da je Borgova jedina greška što nije trčao za slavom bio boem. :mrgreen:

Nažalost, nije uspio napraviti comeback kao Jimmy Connors.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.