Ženska nogometna reprezentacija

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 24 jun 2013, 08:09

Iako je nasa prva utakmica seniroske reprezentacije tek 26. septembra, UEFA je izdala dokument u kojem se vidi razvoj ženskog fudbala kroz sve nacionalne asocijacije, pa hajmo da analiziramo nase protivnike iz grupe preko njega (idemo po jakosnim šeširima):

Švedska - Švedska ima skoro nevjerovatnih 160.000 registrovanih fudbalerki i cak 3207 klubova (podaci iz 2012. godine). Predstavljaju jednu svjetsku silu sto se tice ženskog fudbala. Iako su tek jednom osvojili jedno Evropsko prvenstvo (davne 1984.), jedna su konstanta sto se tice ženskog nogometa sa tek jednim propustenim velikim takmicenjem od ukupno 17 od cega su cak 10 puta donijeli medalje svojoj zemlji.

Škotska - Škotska ima skoro 4.600 registrovanih fudbalerki, 348 klubova i 60 seniorskih timova. Iako su do sada nastupali svega tri puta na velikim takmicenjima (davnih 1984., 1987. i 1989.), ulazu mnogo napora na popularizaciju ovog sporta, a infrastruktura im zasigurno nije problem sto je jedan ogroman plus za razvoj. Trenutno su u fazi realizacije profesionalnog sistema licenziranja ženskih fudbalskih klubova jer kako kazu "bez jakih klubova nema ni jake lige". Ženski fudbal im je u fazi ekspanzije.

Poljska - Poljska ima 4.500. registrovanih fudbalerki, 142 seniorska tima i 135 klubova. Sa njima smo se vec sastali u proslom kvalifikacionom ciklusu za evropsko prvenstvno koje se odrzava ove godine u Švedskoj prilikom cega smo izgubili obije utakmice sa ukupnom gol razlikom od 0:6, prilikom cega smo posljednju utakmicu odigrali protiv njih 16. juna 2012. godine na Koševu kada smo izgubili 0:2. Inace nikada nisu nastupali na velikom takmicenju. Ženski fudbal im je u fazi ekspanzije.

Sjeverna Irska - Sjeverna Irska ima skoro 1.100 registrovanih fudbalerki, 48 seniorska tima i 73 kluba. Također nikada nisu nastupali na velikom takmicenju i ženski fudbal im je jos uvijek u fazi u razvoja.

Bosna i Hercegovina - Bosna i Hercegovina ima 555 registrovanih fudbalerki, 12 seniorskih timova i 12 klubova. Sam ovaj broj pokazuje o losoj trenutnoj situaciji ženskog fudbala u nasoj drzavi, a da ne govorim o medijskom pokroviteljstvu, no ni sama publika nije mnogo bolja. I pored ovih cinjenica, nas ženski fudbal je u strasnom razvoju i kada se pogledaju rezultati prije samo nekoliko godina i sada primjetan je veliki napredak, kako u omladinskim sektorima, tako i u seniorskoj konkurenciji. Nikada nismo igrali na velikom takmicenju. Sto se tice klubova, SFK 2000 (postoje glasine da ce postati dio Željezničara) je cak dva puta igrao 1/16 finala Lige prvaka u protekle cetiri godina, dok su jednom tu fazu propustili samo zbog jednog gola deficita. Isto tako, svim silama se pokusava ujediniti dvije lige u BiH (FBiH i RS) u jednu jedinstvenu sto je dobilo i potporu od strane UEFA pa postoje glasine da ce se od naredne sezone igrati ta jedinstvena Ženska fudbalska liga. Ženski fudbal u drzavi je u fazi razvoja i mozda uskoro dodjemo do faze ekspanzije.

Farska Ostrva - Farska Ostrva imaju 1.222 registrovane fudbalerke (sto je cak 28% svih fudbalera sa tih ostrva), 24 seniorska kluba i 82 registrovana omladinska kluba. Nikada nisu nastupali na velikom takmicenju te im je ženski fudbal u fazi razvoja.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 09 avg 2013, 19:02

Prvi krug kvalifikacija za U-17 Evropsko prvenstvo

06.8.

Irska 12-1 BiH

Definitivno rezultat kojeg se trebamo stiditi iako je Irska repsektabilna nacija sto se tice omladinskog zenskog fudbala. Iako nam je U-17 tek aktivna 3 godine do sada nisu nikada dozivjeli ovaku jednu blamazu. Ovo je rezultat dovoljan da se Ilija Lučić (selektorica) pozove na odgovornost. Ovo je ujedno i najveci poraz bilo koje reprezentacije u dosadasnjem toku kvalifikacija

08.8.

Rusija 1-0 BiH

E ovo je vec rezultat kojeg svako moze podnijeti. Steta sto ne postoji mogucnost gledanja ovih utakmica no bas me zanima kako se drzala nasa reprezentacija protiv domacina Rusije. Rezultat ulijeva nadu da je sramotan poraz protiv Irske bio samo veoma los dan.

11.8.

Turska - BiH

Ovdje iskreno ocekujem pobjedu i barem da se malo sapere gorcina poraza protiv Irske. Turska je kao i mi tek u fazi razvoja zenskog fudbala tako da bi ovaj mec trebao biti u najmanju ruku ravnopravan iako smatram nase djevojke kvalitetnijim od Turaka.

Tabela:
Irska +12 6
Rusija +2 6
Turska -2 0
BiH -12 0

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la calcio » 26 sep 2013, 20:22

Nasa zenska reprezentacija veceras u 20:35 pocinje kvalifikacije za svjetsko prvenstvo, igraju u gostima protiv Skotske. evo izgleda bice i prenos
http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?mat ... art=sports" onclick="window.open(this.href);return false;

evo pocinje, ovaj link radi http://nutjob.eu/njtvx2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

hajmo BiH!

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la calcio » 26 sep 2013, 21:13

Slabo igramo, neorganizovano, panicno izbijanje lopte, jedva da smo centra presli...

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 27 sep 2013, 00:01

Škotska 7-0 Bosna i Hercegovina

Ocekivao sam poraz, ali ne bas sedam razlike, potpisao bi prije utakmice poraz od tri razlike. Škotska mnogo kvalitetnija i bilo je jasno da cure nemaju nikakve izgledne sanse protiv njih. Za mjesec dana igramo protiv Švedske u BiH (ne znam koji grad) no preporucujem svima da dodju na tu utakmicu iako vec unaprijed znam da cemo izgubiti sa nekih pet razlike najmanje jer Švedska je jedna velesila u ženskom fudbalu pa da svi vidimo koliko smo udaljeni od nekog pravog kvaliteta. Još uvijek se nadam da mozemo pobjediti Farska Ostrva i Sjevernu Irsku (ove druge ce biti zestoko), dok svaki bod osvojen protiv Škotske, Poljske i Švedske mozemo posmatrati kao velikim uspjehom.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la badblueboylivno » 27 sep 2013, 11:14

Gledao sam malo preko streama, razlika je ogromna. Ali, kao i AnelZ, nisam očekivao ovako visok poraz.

Bit će bolje, veseli razvoj i pokretanje više klubova i igranje zajedničke lige kao i entitetskih te kadetskih liga. Bit će tu jednom nešto.
Hayley <3

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la calcio » 30 okt 2013, 17:42

Visok poraz protiv Skotske ali zato su se djevojke iskupile protiv velikog favorita Svedske, poraz u Zenici od samo 0:1.
Inace rijetko bih neki poraz smatrao uspjehom ali kada se zna gdje je Svedska u zenskom fudbalu a gdje smo mi i u kakvih uslovima djevojke rade, kakav je status fudbalerki u Svedskoj a kakav kod nas, onda je ovo uspjeh i to veliki.
Svaka cast.
Nisam gledao utakmicu licno ali oni koji jesu kazu da i dalje nemamo igru, da smo se samo branili, ali nema veze, ovo je veliko iskustvo za nase igracice, igrati protiv takvog renomiranog protivnika.
Veceras nasa reprezentacija igra protiv Sjeverne Irske i tu bi vec trebali ocekivati malo bolju igru nego u prethodne dvije utakmice. Oni nisu Skotska a pogotovo nisu Svedska, mislim da se mozemo nositi sa njima.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 31 okt 2013, 02:12

Sjeverna Irska 0-0 BiH

Eto i prvi poen u ovim kvalifikacijama. Iskreno, mozda djeluje da smo lose zapoceli kvalifikacije, no vise od dva boda nismo mogli ni ocekivati da imamo ni prije pocetka, tako da nismo losi. Narednu utakmicu igramo protiv Farskih ostrva u gostima 04 aprila i ocekujem da djevojke donesu prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama, no mislim da ce morati dobro "zapeti".

vendeta87
Postovi: 1751
Pridružen/a: 25 feb 2011, 18:52
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la vendeta87 » 31 okt 2013, 09:07

Poćeo sam pratiti ovu našu žensku repku i moram reći da imamo dvije super igraćice: Lidiju Kuliš i Milenu Nikolić, evo profila sa ženskog transfermarkta:
http://www.soccerdonna.de/de/milena-nik ... _5210.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.soccerdonna.de/de/lidija-kul ... _2455.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 10 apr 2014, 13:21

Prije pet dana smo odigrali nasu cetvrtu utakmicu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2015 u Kanadi.

Farska Ostrva 1-1 Bosna i Hercegovina
http://www.uefa.com/womensworldcup/seas ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Iskreno, jedino sto znam o utakmici jeste statistiku na UEFA.com stranici, po kojoj smo bili mnogo bolji ali nazalost pobjeda je izmakla i zaista mi je krivo jer protiv Farskih sam ocekivao dvije pobjede, a protiv S. Irske remi i pobjedu (jos uvijek se moze ostvariti).

Danas u Zenici sa pocetkom u 14:00h igramo protiv Škotske i definitivno preporucujem Zenicanima da pogledaju utakmicu ako mogu stici u narednih 40 mintua do stadiona jer Škotska je jedna poprilicno dobra reprezentacija u Evropi sto se tice zenskog fudbala i mislim da necete se razocarati ako ulozite dva sata svog vremena na tu utakmicu. Ovakve utakmice bi trebale da budu magnet za djevojcice i mladje djevojke kako bi ih privukle da se bave fudbalom, a ocito je da nam hronicno fali dobrih nogometasica jer jos uvijek smo ispod prosjeka.

Meni je zaista krivo sto se utakmica ne igra u Sarajevu jer bi definitivno otisao da je pogledam.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 10 apr 2014, 13:35

Bila je cak i pres konferencija pred ovu utakmicu, svidja mi se :D

[youtube][/youtube]

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la Adi_Zepce » 11 apr 2014, 00:20

Bio sam na utakmici BiH-Skotska. Nase djevojke uopce nisu lose, cak se usuđujem reci da nisu losije od Skotlanđanki, ali su losije pripremljene. Tu mislim prije svega na fizicku pripremljenost. Kod nas definitivno ima kvaliteta, a posebno se izdvaja igracica s broje 11 Lidija Kulis. Ako se ne varam ta cura igra u Njemačkoj :)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la JoeCelt » 27 maj 2014, 05:39

BiH vs Škotska, kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2015
[youtube][/youtube]

Monika Kuliš
[youtube][/youtube]
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 07 jun 2014, 18:01

@Eborg - ja bi rekao da smo ispod prosjeka no da iz godine u godinu postajemo nijansu bolji. Dugo ce trebati da uopste mozemo pomisliti da zavrsimo drugi, a kamoli nesto vise. Sto se tice mladjih kategorija, ni tu rezultati nisu zavidni no cesto su bile na pragu da se kvalifikuju u elitnu fazu kvalifikacija. Sto se tice klupskog zenskog nogometa, tu smo mnogo bolji gdje je SFK 2000 dva puta proslo kvalifikacije i igralo u 1/32 fazi takmicenja (gdje su ispale), a dva puta im je falio svega jedan odnosno dva gola da prodju kvalifikacije. Mislim da je SFK 2000 mozda najbolji ženski fudbalski klub u regiji, dok Srbijanski predstavnik cesto jeste u njihovoj razini i volio bi kada bi odigrali prvakinje ove dvije zemlje utakmicu da vidimo ko je zapravo bolji.

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la JoeCelt » 07 jun 2014, 18:04

Festival "Reci DA ženskom nogometu/fudbalu" Vogošća 06.06.2014
[youtube][/youtube]
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la Eborg » 11 jun 2014, 20:15

AnelZ je napisao/la:@Eborg - ja bi rekao da smo ispod prosjeka no da iz godine u godinu postajemo nijansu bolji. Dugo ce trebati da uopste mozemo pomisliti da zavrsimo drugi, a kamoli nesto vise. Sto se tice mladjih kategorija, ni tu rezultati nisu zavidni no cesto su bile na pragu da se kvalifikuju u elitnu fazu kvalifikacija. Sto se tice klupskog zenskog nogometa, tu smo mnogo bolji gdje je SFK 2000 dva puta proslo kvalifikacije i igralo u 1/32 fazi takmicenja (gdje su ispale), a dva puta im je falio svega jedan odnosno dva gola da prodju kvalifikacije. Mislim da je SFK 2000 mozda najbolji ženski fudbalski klub u regiji, dok Srbijanski predstavnik cesto jeste u njihovoj razini i volio bi kada bi odigrali prvakinje ove dvije zemlje utakmicu da vidimo ko je zapravo bolji.
A kakve su ove djevojke što (ponekad) dolaze iz inostranstva?

Znam da je jedna svojevremeno igrala u Bayernu, 18-19 godina imala.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la Eborg » 13 jun 2014, 17:58

Šta je sa Mersihom Aščerić, igra li ona fudbal više? Znam da je dugo godina bila u reprezentaciji.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 22 jun 2014, 13:37

Eborg je napisao/la:Šta je sa Mersihom Aščerić, igra li ona fudbal više? Znam da je dugo godina bila u reprezentaciji.
Za ove posljednje dvije kvalifikacione utakmice nije bila na spisku, ne znam ali posljednje sto sam cuo jeste da ona vec pomaze Samiri Hurem (selektorica, u isto vrijeme i trener SFK 2000) oko mnogo stvari. Ako budem imao vremena, provjerit cu sta je tacno u pitanju sa njom :)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 08 jul 2014, 19:20

http://www.uefa.org/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Nisam znao da je Jasmin Baković član komiteta za Ženski fudbal kod UEFA.

Dušan Bajević je treći potpresjednik u komitetu za razvoj i tehničku podršku.

Največi paradoks jeste što je Elvedin Begović treći potpredsjednik u komitetu za stadione i sigurnost, a evo danas podignuta optužba protiv njega + znamo stanje nasih stadiona...

Faruk Hadžibegić je član komiteta za fudbal.

Srbi imaju cetiri mjesta u komitetima takodjer (iako su sve kao članovi komiteta), Hrvati imaju šest mjesta (tri kao član, dva u panelima i jedan kao drugi potpredsjednik u komitetu za licenciranje klubova), Crnogorci imaju samo jednu osobu i to kao drugog potpredsjednika u komitetu za fudbal, Slovenci imaju tri mjesta (sve kao članovi komiteta), Makedonci pet mjesta (4 kao član komiteta, jedan u panelu), Albanci imaju jednog člana i to kao prvog potpredsjednika u komitetu za takmičenja nacionalnih timova (reprezentacija).

Ono sto je zalosno jeste sto su svi nasi clanovi samo u komitetima i eto Albanci imaju najbolju poziciju (prvi potpredsjednik). Niko nije u najvecim odborima UEFA (izvršni odbor, disciplinski odbor i sl.), a i kod komiteta niko nije predsjednik i stvarno to jeste porazno, kada vidim npr. koliko je jedan Kipar zastupljen. Bugari su iz regiona najbolji jer imaju čak jednu osobu kao člana izvršnog odobra kod UEFA, onda jednu osobu kao člana odbora za žalbe, a u komitetima imaju jednu osobu kao predsjednika u komitetu za Futsal (mali nogomet) i fudbal na pjesku, te petero kao članovi komiteta i jednog kao zamjenika predsjednika u komitetu za fudbal. Prekucali su nas tek tako... Rumuni su isto dobri, ali ni blizu Bugara. Oni imaju jednu osobu kao člana Izvršnog odbora UEFA, člana u odboru za finansije, zamjenika predsjednika u komitetu za mladi i amaterski fudbal te predsjednika u komitetu za fudbal. Dalje necu ni ici.

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la JoeCelt » 18 jul 2014, 06:26

Volio bih da nas savez pozove vratarku Dijanu "DiDi" Haracic u reprezentaciju. Kolike su sanse da se to ostvari?
http://www.nwslsoccer.com/News/824212.html
Dijana Haracic... Daughter of Izet and Anica Haracic... Her father, Izet, played professional soccer in Germany and represented Bosnia and Herzegovina at the 1994 Olympics as a bobsledder... Her mother, Anica, participated in professional European karate... Has an older sister, Anja.
Didi Haracic Highlight Reel ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ImDAx6NsHes

blog
http://www.pitchsidereport.com/2012/06/ ... o-entry-1/

twitter
https://twitter.com/DIdeeds


slika
Zadnja izmjena: JoeCelt, dana/u 18 jul 2014, 12:52, ukupno mijenjano 2 puta.
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.