Slovenija - BiH 06.02.2013

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la amerosm » 06 feb 2013, 23:18

Cestitike nasim igracima na ubjedljivoj pobjedi, ali ja ipak nisam zadovoljan prikazanim. Vezni red nije bio na svom nivou kao i odbrana i previse su puta ispadali i kvalitetnija reprezentacija bi ova ispadanja sigurno znala kazniti. Nadam se da ce Salihovic i Mujdza do Grcke biti spremni, jer vidi se koliko nedostaju i koliko puse po bokovima.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Trigger » 06 feb 2013, 23:20

Sretan sam i kako kažu - pobjedi se ne gleda u zube - i zato čestitke našoj repki, ali nikako nisam zadovoljan igrom! :shock:

Biću kritičan za današnju igru, jer nam slijede teški mečevi protiv mnogo boljih protivnika i sa mnogo većom motivacijom od prijateljske utakmice. Pišem ovo jer neću da bude kao ono "general poslije bitke" i zato svoje utiske, tj. nezadovoljstvo hoću da baš napišem kad je kod većine eforija zbog zaslužene pobjede, a moglo je biti "svašta" da ne bi Begovića...

Činjenica da su nam prosječni Slovenci 'šarali' po sredini terena većim dijelom utakmice i da jedini je parirao fenomenalni Pjanić je veoma zabriinjavajuća, jer to i odbranu ali i napad dovodi u neugodan položaj. Odbrana je preopterećena, pada koncentracija i normalno - slijede greške, a napad je "odsječen" i sve se svodi na igru "poteza" Džeka, Ibiševića i Pjanića.

Zahirović i Medunjanin su ispod kvaliteta za jače utakmice, a Stevanović je igrao u sredini što mu nije "prirodna pozicija" ali se istinski trudio, samo nam je zbog toga nedostajalo desno krilo...
Odbrana je hendikepirana neigranjem nekih igrača ali i nemamo baš neku "ponudu". Zukanović, o kojem su se pričale "bajke" je solidan igrač ali žalosno je kad ga skoro svaki slovenački napadač pretrči u 15 metara!? Momak ima znanja i određene predispozicije, ali onakvu sporost odavno nisam vidio - možda bi jedino s njim mogao Medunjanin u 'trku'! :shock:

Najčudniji u svemu mi je Lulić!
Navodno ga traži 'pola Europe" ali on u reprezentaciji odavno nije pokazao taj svoj vrhunski kvalitet. Zašto? Pogrešna pozicija ili ...?
I večeras bi bio skoro 'nevidljiv' da nije napravio nekoliko težih grešaka, pogotovo u odbrani!!!

Napadači su prepušteni sami sebi i Pjaniću na sreću našu (dok ima snage i 'slobode' od suparnika). Svi kao da smatraju da je dovoljno da imamo Džeku i Vedu i 'gotova stvar' - da li je baš tako, pokazaće (a i pokazale su) utakmice sa jačim protivnicima i pod rezultatskim opterećenjem.

Imamo svjetski jaku "osovinu" (kakvu bi poželjele i kvalitetnije repke od naše): Begović - Spahić - Pjanić - Džeko/Ibišević, ali to bez ostalih "šarafa" nije dovoljno za visoke domete i to me plaši. Začuđujuća je činjenica da na Džeki 'vise' 2-3 igrača, da Vedo isto tako "veže" suparnika a da ta prednost od "viška" igrača se ne primjeti u našoj igri, naprotiv - sredina nam kao da i ne postoji, pogotovo je očito da nemamo tzv. zadnjeg veznog-"razarača" (tipa Rahimića) koji će pomoći odbrani i rasteretiti je.
Osim Pjanića skoro niti jedan 'veznjak' nije u stanju prenijeti loptu od "16 do 16", pa je to iz huje pokušao nekoliko puta Spahić i bio uspješniji od onih čijji je to zadatak!!!
Po 'bokovima' nam je totalni propuh (pogotovo kad nema Mujdže) u odbrani a ni ofanzivno naši "bekovi" nisu pokazali skoro ništa!

Sušić ima rezultatske uspjehe i čestitam mu, ali ga i dalje ne razumijem kad su u pitanju taktički potezi, pojedini igrači (forsirani) i činjenica da prijateljske utakmice ne koristi za isprobavanje kako različitih taktičkih varijanti tako i provjere nekih potencijalnih reprezentativaca...

Sve u svemu - lijepo se osjećam nakon pobjede moje reprezentacije, ali sam zabrinut za kvalifikacione utakmice, pogotovo kad zaredaju i povrede kao ovom prilikom.

Volio bih da sam totalno 'u krivu', ali mnoge činjenice na terenu nisu baš ohrabrujuće....
Ipak, ja sam optimista, vjerujem u našu "osovinu" i nadam se da će i ostali dati svoj maksimum oni koji zaslužuju "sveti dres" mada bi se nekima odmah "zahvalio" (konkretno Zahiroviću, a Medunjanina bi držao 'za svaki slučaj'...) i da ćemo se konačno direktno plasirati na SP u Brazilu, jer ako opet bude 'baraž, baraž...", halali ga :cry:
Bosno moja poharana....

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8705
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la anonymousHD » 06 feb 2013, 23:26

Postali smo sila, u pravom smislu. Sa pola snage dobivamo Slovence u njihovom dvorištu, šetamo se Evropom, niko nam ne može ništa. Sad treba da igramo protiv jačih repki, jer ove 'male' više nisu na našem nivou. Reprezentacije BIH je trenutno među TOP 10 na svetu.

;)

Avatar
m1x
Postovi: 193
Pridružen/a: 15 mar 2012, 15:22
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la m1x » 06 feb 2013, 23:28

Ima li negdje izjave Kataneca nakon meča?

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la lisander » 06 feb 2013, 23:32

Vjerovatno ce Misimovic uletiti umjesto Medunjanina, jer ce vjerovatno i igrati u Kineskoj ligi, ali kad bi se naslo neko rijesenje za Zahirovica, onda ni Medunjanin ne bi bio onoliko los, a vidjelo se na njemu da se zajebaje na terenu, ja mislim da je Rahimic u trenutnom fizickom stanju bolji od Zahirovica, no najbolje rjesenje je naci lijevog beka, veznog mjesto Zairovica i da se Mujdza vrati.

BlazKraljevic
Postovi: 107
Pridružen/a: 03 feb 2013, 01:17
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la BlazKraljevic » 06 feb 2013, 23:40

Peppo-oven Opet kad pogledas da smo igrali bez lijeve strane,odlican rezultat.Safet me negativno iznenadio taktikom(msm ako on zna sta je taktika).
I mene je jarane bas negativno iznenadio, ocekivao sam najmanje 19:0 :lol: :lol: :lol: :lol:
Lijevu stranu nismo imali,Medonja je trebao bit kao neki LMF ili slicno,ali on je vise ulazio u sredinu,tako da je cijela lijeva strana bila na Lulicu.
Truc, muc, prc...
Koliko sam mogao primjetit igrali smo klasicnu baklavu jedno vrijeme utakmice.
O Izetaga Fazlinovicu, pa gdje se ti matori? Cuj klasicna baklava...to ono sto Dino MehmedaMujkic kaze sirimo se od naseg gola prema centru, a onda skupljamo od centra prema njihovom golu. E pravi si strucnjak....ali za baklavu :D
Sreca pa smo igrali protiv Slovenije(od koje smo dosta kvalitetniji).Da nam je protivnik bila neka iole kvalitetnija repka,dozivjeli bi potop sa onakom postavkom.Jednostavno onako se ne moze igrati.Vezni red nije postojao(osim Pjane).Lijeva strana nije postojala,Pjanic se vracao duboku po loptu,nabijanja lopte na Dzeku i Vedu.Safet je imao dosta logicnijih opcija po pitanju izbora prvih 11,al izabrao je najgore.
Hahaha, pa ope.....AHAHAHAHAHAHA
Naravno,pobjedom sam zadovoljan
Ama nemoj mi reci!!! Ma sta to kazes, jel' to muguce...

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la effe_sa » 06 feb 2013, 23:46

Po meni je ovo danas bilo jako dobro i čestitke našim momcima. Jako je pozitivno što mi sada dobijamo i prijateljske utakmice, što su igrači motivisani i u tim utakmicama. Znamo u kakvim smo uslovima igrali u Alžiru pa dobili, a ni danas nije bilo lako igrat po onakvom terenu (a znamo dobro kako se danas gleda na prijateljske utakmice).

Nisu svi igrači pružili 100 % mogučnosti, što se i ne može očekivat u ovako jednoj utakmici. Kada bude još bitnije mi ćemo vidjet još boljeg Džeku, još boljeg Lulića, koji je danas bio solidan, ali zna još bolje, što za Lazio pokazuje.

Impresivna su zato posebno izdanja dvojice: Pjanića - opasnost je za protivnika i iz slobodnjaka, i zbog asistencija, pokretljivosti, volje i želje za igranjem, jednostavno je u sjajnoj formi i sav blista na terenu; Begović - nevjerovatnu sigurnost imamo u njemu, opet danas sjajne odbrane, pouzdan je kod visoki lopti, pravi vladar šesnaesterca i ulijeva totalno pouzdanje, ko što dugo jedan naš reprezentativni golman nije ulijevao.

Ovo je značajna, bitna pobjeda, a da treba neke stvari bolje uradit u kvalifikacionim utakmicama, to treba, treba se još stabilizovat i u odbrani, koja izuzevši golmana ostaje boljka (al donekle). Sve u svemu ovo je danas bilo dosta dobro, pogotovo za jednu prijateljsku utakmicu....
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
miralem444
Postovi: 1770
Pridružen/a: 10 mar 2009, 19:15
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la miralem444 » 06 feb 2013, 23:51

alenko333 je napisao/la:sta se ti javljas glupsone,ja sam reko sta mislim i sto je je ja neznam koju si ti tekmu gledo...imamo srecu sto imamo pantera u golu inace bi 3-3 komotno bilo..
Lupetas prijatelju, a ja cu ti sad reci zasto statisticki ti dokazat
zadnjih 7 utakmica nasa repka ima 6 pobjeda i 1 remi gol razlika 21 dat gol a samo 2 primljena sto znaci u prosjeku dajemo 3 gola a primamo 0,29 golova po utakmici..cinjenica je da imamo odlicnog golamana to stoji, al da bi nas golman primio ovako malo golova zasluuge za to ima i nasa odbrana ;) poredim spanija u odbrani ima pikea ramosa pujola realno od 10 najbolji odbranbenih svijeta spanija ih ima bar 5 , oni u 7 zadnjih utakmica primili 4 gola ;)
pa eto ako sam ja glupson , postoji statistika , crno na bijelo ;)
>..,.-I DUSU SVOJU ZA BOSNU MOJU.:<.,.

Avatar
Salkao
Postovi: 71
Pridružen/a: 09 okt 2012, 23:54
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Salkao » 06 feb 2013, 23:54

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Vrijedi pogledati :)
http://www.youtube.com/watch?v=1ecp2u5uZTs&feature=plcp

alenko333
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 nov 2012, 21:27
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la alenko333 » 07 feb 2013, 00:07

heh mani se statistike,daj nam Spance da igramo pa ces vidjet kako bi nam je oni promjenili...samo kazem da za Grcku nisu spremni Medunjanin,Zahirovic,Zukanovic jer nemaju samopouzdanja,brzine, nisu agresivni.Daj boze da nam Pape kako je najvio dovede neka 2,3 pojacanja ko sto su Bicakcic i Kolasinac mislim da bi bilo to odlicno...

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Blue_He4rt » 07 feb 2013, 00:13

Dok se pobjeđuje dobro je.

A to sta bi bilo kad okacite maci od rep.Prijateljska je utakmica,i da Medunjanin nije za prvog tima ce utvrdit Safet,ne vi.
Chelsea F.C.

Avatar
SultanSulejman
Postovi: 885
Pridružen/a: 05 okt 2012, 12:08
Lokacija: Republika Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la SultanSulejman » 07 feb 2013, 00:21

Salkao je napisao/la:
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Vrijedi pogledati :)

Marijan ubica sa komentarima :lol:


Btw.treba pohvaliti i Begovića!


Na ovom prvom klipu,mislio sam da će naši provalit ogradu/žicu :lol: 8-)

Honorar
Postovi: 735
Pridružen/a: 03 dec 2012, 04:20
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Honorar » 07 feb 2013, 00:21

Za one koje zanima, Gordanu je zaprosio jedan od vodja BHFanaticosa, Nizar. I da, rekla je DA. Ali je prvo digla parolu "Za kojeg od vas?" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bob
Postovi: 4467
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la bob » 07 feb 2013, 00:24

ne pratim nesto puno njem. ligu jel igraju ovi sto ih spominjete Bicakcic i Kolasinac u klubovima ili su jos uvjek "nade" :D

Avatar
katalinski
Postovi: 784
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la katalinski » 07 feb 2013, 01:04

Pjanic najzasluzniji za ovu visoku pobjedu,pjanic I njegove nevjerovatne lopte.najbolja utakmica do sada.
begovic ,koja je samo sreca da je zaigrao za nas-fantastican nastup. Jbg tamo gdje su malo neiskusniji igraci malo je iskripalo na momente,ali vala vise smori ova prica o ,,dijasporcima"koji bi mogli igrati za BiH po sajtovima,tv-u...
Ajvatar

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la High » 07 feb 2013, 01:09

Pjanić me oduševio. Begović isto tako zaslužio visoku ocjenu. Brine me igra Zahirovića i Medunjanina. U takmičarskim utakmicama ovo moraju odraditi mnogo bolje.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la grgr » 07 feb 2013, 01:29

Mi smo jedina nacija na planeti koja nije zadovoljan pobjedom od 3-0 hajd da smo igrali sa djevicaksnim otocima pa haj al eto hajd nema veze ne valaj nista ovo EDIt vranjes je bio fantastican

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 07 feb 2013, 02:29

S jedne strane igra je bila losa , s druge strane koliko bi ih nabili da smo imali igru ? Uglavnom nadam se da je ovo dobar znak. Kad se samo sjetim nekih utakmica gdje ne da smo imali igru vec smo prekucali fudbal , ali dzaba kad nismo imali kvalitet.

Avatar
levat
Postovi: 620
Pridružen/a: 15 feb 2011, 06:18
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la levat » 07 feb 2013, 02:52

m1x je napisao/la:Ima li negdje izjave Kataneca nakon meča?
1Kaže da nije sramota izgubiti od repke koja je po trenutnoj snazi među top 10 svijeta.

alevkov
Postovi: 520
Pridružen/a: 29 maj 2012, 00:10
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la alevkov » 07 feb 2013, 04:02

Honorar je napisao/la:Za one koje zanima, Gordanu je zaprosio jedan od vodja BHFanaticosa, Nizar. I da, rekla je DA. Ali je prvo digla parolu "Za kojeg od vas?" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sta vam je Gordana je samo bio izgovor da zapale koje baklje. :lol:

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.