FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31120
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 18 jun 2017, 13:42

naravno, potpisel UO sa Husicem, Ignjatovicem, Halilovicem i ko ce vec doci, na manje od dvije godine, dobit ce veliku kritiku, jer ne treba nam situcija da proigraju, pa nam drugi lagano uzmu igraca

ako ne zele potpisat, kako oni, tako i svi drugi, na 2+ godine, ne treba ih ni dovodit, ima ko hoce jbg, treba gledat interes kluba, a ne interes igraca...

SARS
Postovi: 1281
Pridružen/a: 12 apr 2013, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la SARS » 18 jun 2017, 13:48

Ja ocekujem od ovih silnih pametnjakovica na ovom forumu da sutra odu na skupstinu i daju svoje prijedloge za dobrobit kluba, a pogotovo ocekujem da neko tipa Sloboda 72, probisvijet koji su navodno clanovi skupstine ustanu i javno se usprotive Senadu i ovom UO, ali ne sada ce doci sa pricom kako nece ni ici na skupstinu jer njihov mandat je davno istekao :D

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 18 jun 2017, 13:51

Čingla previdio si jednu stvar koju napominjem nekoliko puta. Zar stvarno misliš da bi Vlado sa onakvom ekipom kakvu je imao igrao od početka sezone uspio izboriti tu Ligu Za Prvaka?

I zašto opet sanjate kao najveći domet to 4. mjesto, koje i da ostvarimo, opet nije garant da se izbori Evorpa? Kolike su šanse da finalista kupa bude jedna ekipa iz top 3 od toliko silnih timova, pogotovo uzimajući u obzir da se kod nas timovi baziraju ili na ligu ili na kup, izbjegavajući bitku na oba fronta iz i nama dobro poznatih razloga.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31120
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 18 jun 2017, 14:05

wobly92 je napisao/la:Čingla previdio si jednu stvar koju napominjem nekoliko puta. Zar stvarno misliš da bi Vlado sa onakvom ekipom kakvu je imao igrao od početka sezone uspio izboriti tu Ligu Za Prvaka?
pa ako pogledamo tabelu, vidjeti cemo da je petoplasirana Sloboda imala 7 bodova vise od sedmoplasiranog Sirokog Brijega poslije 22 kola, a poslije 8 kola, kada je Slobodu napustio Husref Musemic, Sloboda je imala 14, a Siroki Brijeg 12 bodova, tako da se prostom matematickom racunicom dodje do podatka da bi Sloboda izborila ligu za prvaka sa ekipom kakvu je Vlado imao nakon svog dolaska u Tuzlu, odnosno bez Zebe, Karica, Djidica, Kostica itd

uz napominjem, uzasno losu atmosferu u i oko kluba!
wobly92 je napisao/la:I zašto opet sanjate kao najveći domet to 4. mjesto, koje i da ostvarimo, opet nije garant da se izbori Evorpa? Kolike su šanse da finalista kupa bude jedna ekipa iz top 3 od toliko silnih timova, pogotovo uzimajući u obzir da se kod nas timovi baziraju ili na ligu ili na kup, izbjegavajući bitku na oba fronta iz i nama dobro poznatih razloga.
pa zbog toga sto nam je to najveci moguci domet i najveca sansa da izborimo plasman u evropsko takmicenje, jer osim vodece trojke, u ovom trenutku niti jedna ekipa nesto znacajnije ne odskace od ostalih, sto ce reci da je lov na to cetvrto mjesto otvoren, a svakako da je veca mogucnost da ono vodi u evropu, nego da ne vodi

sviunapad1010
Postovi: 8106
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 18 jun 2017, 14:11

wobly92 je napisao/la:Čuj ovog hešteg moSa bodaSlo, a do jučer visio na Sloginoj temi. :puke:
Ti i tuzlak zakrecete muda pitarima i samo i dalje tako :puke: Virite im iz pakasa na prepucavanjima. Najveća 2 pitara ubjedljivo wobly i tuzlak1987.

Sto se tiče Sloge nista protiv nemam može nam biti od koristi što je tako. Nisam ja sloboda72 koji je navijač Sloge. Ali kad se vrapcicani pocnu pišat po Tuzli na bilo kojoj temi reagovati cu i oni i bilo ko drugi.

Odluci se jednom za koga navijaš i ne rise.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31120
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 18 jun 2017, 14:20

ha wobly, jesam te oprao, ne smijes se javit :mrgreen:
a vidim nesto se tuzlak i ovaj xeksor takodjer ne javljaju :kafa:

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la pinoglavi » 18 jun 2017, 14:21

I sta sto nam je realan domet 4. mjesto i moguca Europa? Treba gasit klub? Treba sve ismijavati? Koliko smo mi puta izborili pretkola UEFA/Europske lige pa nam je to neuspjeh i za omalovazavati sto je izgledno da u sezonu ulazimo u borbu za Europu?

I to sto je izgledno 4. mjesto ne znaci da cemo biti na kraju tu, moguce je i da budemo 7. - 8. isto kao sto je moguce da budemo 3. ili da osvojimo kup. Prve 3 ekipe predstavljate kao vanzemaljske a jedino je Zrinjski bio osjetno kvalitetnija ekipa, a oni rade remont i pitanje je na sta ce to izaci. Sarajevo vise srece nego kvaliteta imalo a Zeljeznicar redom kupovao sudije i sudija a i sreca ih je spasila da ne izgube na Tusnju, a na Grbavici smo se i dobro drzali s obzirom kakav je kriterij bio.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37728
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 jun 2017, 14:27

Nemam snage @Chinaglia da repliciram vise. Vidite i vi svi da smo se srozali kvalitetom jer se gleda da se ustedi primarno, a ne to kako cemo izgledati na zelenom terenu. U Evropu necemo ja to znam, bolje onda neka prave jos jeftiniju ekipu da budemo 10. i da vracaju dugove kada vec ne mogu da se ispruze pa zavaravaju sami sebe da cemo sa Salihovicem, Selamovicem, Tandirom, Jahicem i tim igracima moci da dohvatimo Evropu, a duga je sezona. Ja vidim da tu nema kvalitetne rotacije i da mi 5 utakmica necemo odigrati sa tih 11 sto se zamislja, uvijek ce se morati krpiti. Ne trazim im da napadnu titule nikakve ali trazim da ne budu bezobrazni pa da zavlace glavu tamo gdje im nije mjesto, hoces u Evropu, a neces prave igrace. Bezobrazno je to da dovodis neke igrace koji ne mogu odgovoriti tome i nadas se visokom dometu jer ti iz tih igraca to ne mozes izvuci.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la pinoglavi » 18 jun 2017, 14:31

Da imamo tu rotaciju o kojoj pises prvaci bi bili. Prosle godine smo igrali sa Salihovicem na stoperu protiv Zeljeznicara na Tusnju i finale protiv Radnika :zviz:
Nad tobom sunce najljepše sja

sviunapad1010
Postovi: 8106
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 18 jun 2017, 14:31

NjonjoVam je napisao/la:
sviunapad1010 je napisao/la:
NjonjoVam je napisao/la:Puko si


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Izgleda za tebe puko svako ko želi da Sloboda krene naprijed. Živite u prošlosti i maštate o budućnosti a zaboravljate sadašnjost i šta se sad može uraditi da se pomogne klubu. Sto puta sam napisao i opet ću. Koji god bude UO ako nas nema min 3000 na stadionu treba nas ugasiti jer smo zaslužili. A za UO proslim sadasnjim buducim i predsjednicima boli me rinaka.

#moSa bodaSlo
da bi bilo 3000 ljudi na stadionu moras mu nesto ponuditi.makar da mogu rahat pišat u uslovnom wc,da imas odvojen zenski wc.da bi bilo 300o navijača na stadionu moras se boriti za nesto,jednostavno ko voda.Ova sadasnja Sloboda se ne bori ni zasta,tavori a toga nam je pun qraz.Ko će gledati tavorenje osim ovih nas 500 do 1000 bolesnika??Niko kralju,niko to neće i ne želi da gleda,cak i da je Azmir tu a da se borimo nizasta niko ne bi dosao da gleda.Jel mislis da ce doći 3000 da gleda Jahu,Smajića,Tandira,Todorovića??Ovaj nas tuzlanski navijački puk zna sta je fudbal i dobar fudbaler i kad je Sloboda bila puna dobrih fudbalera Tusanj bio pun,spoji se narod sa stajanja preko sjevera do zapada plus brdo puno!
bez obzira ko je uprava nard gleda fudbal,ako je tim limitiran i ne nudi nista na terenu(fakat nemamo igre)onda je i 500 ljudi na tribinu dosta.Zato nema euforije i nema nikakvih aktivnosti ni od ug ni od fukara ni od simpatizera ni od sponzora,ni od ulagača jer nikog ne interseuje mrtvilo i politički smrad u klubu bilo kojem pa i u našem!!nadam se da ces ovo uprošćeno pisanje shvatit kako treba
Što se mene tiče ko kupi kartu i ode na utakmicu ima pravo glasa. Ko to ne želi i neće neka suti i ne laprda i neka čeka neka bolja vremena kad bude euforija da dođe 2 utakmice i opali selfi jer treba biti cool i viđen.
Lako je pokazati ljubav kad ide svi su tu, sad treba to da se pokaže inače nemamo šta očekivati i nadati se boljem.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37728
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 jun 2017, 14:35

pinoglavi je napisao/la:Da imamo tu rotaciju o kojoj pises prvaci bi bili. Prosle godine smo igrali sa Salihovicem na stoperu protiv Zeljeznicara na Tusnju i finale protiv Radnika :zviz:
Ne bi bili prvaci jer imamo samo jednu klasu za ove lige u ekipi dok ostali imaju po 5 takvih (bar Sarajevo, Zeljeznicar i Zrinjski). Ali bi se mozda borili za Evropu kada bi imali rotaciju, za titulu treba dobrih 11 i neka rotacija kakvu je Zrinjski imao. Mi sa Azmirom smo imali 12-13 igraa i nije bilo rotacije i Skahic i Merzic su bili out. Ali trenutno nemamo ni tih 11 za nesto, zato je potrebno podjednakih 20 igraca kada vec ne mozemo dovoditi klasne igrace za ove lige.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la pinoglavi » 18 jun 2017, 14:36

Kakvih 5 imaju Sarajevo i Zeljeznicar a i Zrinjski?
Nad tobom sunce najljepše sja

sviunapad1010
Postovi: 8106
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 18 jun 2017, 14:39

tuzlak1987 je napisao/la:Nemam snage @Chinaglia da repliciram vise. Vidite i vi svi da smo se srozali kvalitetom jer se gleda da se ustedi primarno, a ne to kako cemo izgledati na zelenom terenu. U Evropu necemo ja to znam, bolje onda neka prave jos jeftiniju ekipu da budemo 10. i da vracaju dugove kada vec ne mogu da se ispruze pa zavaravaju sami sebe da cemo sa Salihovicem, Selamovicem, Tandirom, Jahicem i tim igracima moci da dohvatimo Evropu, a duga je sezona. Ja vidim da tu nema kvalitetne rotacije i da mi 5 utakmica necemo odigrati sa tih 11 sto se zamislja, uvijek ce se morati krpiti. Ne trazim im da napadnu titule nikakve ali trazim da ne budu bezobrazni pa da zavlace glavu tamo gdje im nije mjesto, hoces u Evropu, a neces prave igrace. Bezobrazno je to da dovodis neke igrace koji ne mogu odgovoriti tome i nadas se visokom dometu jer ti iz tih igraca to ne mozes izvuci.
Trčiš pred rudu care. Kad se završi prelazni rok onda možeš pričati do tada nemoj bezze pisati i lupati budalaštine.

A evo ovi aktivni forumasi za sve pitanje ko će kupiti sezonsku ko neće i zbog čega?

Mislite li da bojkotom pomažemo Slobodi?

Ja ću kupiti ko god bude predsjednik i u UO, a i kakva god bude ekipa mada mislim da ce se sloziti solidan tim.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37728
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 jun 2017, 14:40

pinoglavi je napisao/la:Kakvih 5 imaju Sarajevo i Zeljeznicar a i Zrinjski?
Sarajevo npr moze odbaciti Rustemovica, a mi takvog dovesti ne mozemo. On nama da dodje mi bi svrsavali ovdje sada, a kod njih je tamo bio samo jedan od igraca.
Zrinjski na klupi citavo proljece ima Kobiljara, Kajkuta, Mrkaica, Pehara, Peku, Barica, Lucica, Kozica, Filipovica i Blaica. Pa ja mislim da bi Vlado plakao od srece kada bi imao 3 od ovih njihovih sa klupe da mu igraju u prvoj.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 18 jun 2017, 14:41, ukupno mijenjano 1 put.

sviunapad1010
Postovi: 8106
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 18 jun 2017, 14:41

pinoglavi je napisao/la:Kakvih 5 imaju Sarajevo i Zeljeznicar a i Zrinjski?
Pusti ba @tuzlaka1987 on kad vidi bordo boju svrši.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la pinoglavi » 18 jun 2017, 14:48

tuzlak1987 je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:Kakvih 5 imaju Sarajevo i Zeljeznicar a i Zrinjski?
Sarajevo npr moze odbaciti Rustemovica, a mi takvog dovesti ne mozemo. On nama da dodje mi bi svrsavali ovdje sada, a kod njih je tamo bio samo jedan od igraca.
Zrinjski na klupi citavo proljece ima Kobiljara, Kajkuta, Mrkaica, Pehara, Peku, Barica, Lucica, Kozica, Filipovica i Blaica. Pa ja mislim da bi Vlado plakao od srece kada bi imao 3 od ovih njihovih sa klupe da mu igraju u prvoj.
Pitam te kojih 5 imaju Sarajevo, Zeljeznicar i Zrinjski?
Nad tobom sunce najljepše sja

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 18 jun 2017, 14:49

Subica ce nadoknadit bilo ko, jer je on imao strasnu kurcobolju i nije odigrao utakmice koja bi se mogla pamtit. Igrao je otprilike svaku trecu. Za igraca njegovog kalibra i njegovih primanja premalo je dao Slobodi. A njemu je Sloboda za godinu dala najmanje 80.000 maraka
Niko, niko, samo Sloboda

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 18 jun 2017, 14:51

Chinaglia je napisao/la: pa ako pogledamo tabelu, vidjeti cemo da je petoplasirana Sloboda imala 7 bodova vise od sedmoplasiranog Sirokog Brijega poslije 22 kola, a poslije 8 kola, kada je Slobodu napustio Husref Musemic, Sloboda je imala 14, a Siroki Brijeg 12 bodova, tako da se prostom matematickom racunicom dodje do podatka da bi Sloboda izborila ligu za prvaka sa ekipom kakvu je Vlado imao nakon svog dolaska u Tuzlu, odnosno bez Zebe, Karica, Djidica, Kostica itd

uz napominjem, uzasno losu atmosferu u i oko kluba!
Kako vješto izmanipulisa :mrgreen: Još i Široki spomenu, koji je znamo svi šta radio u Ligi za Opstanak :) Pitanje je na kojem bi se mjestu i sa koliko bodova Vlado našao u tih 8 kola koja si spomenuo, u tome je poenta. A kako smo igrali očajno, jedva se čekao kraj sezone, Vladika čini se ne bi ni u top 6 bio u tih 8 kola.
Njegov učinak je više nego loš, i svi smo složni da je sa ovom ekipom moglo i moralo bolje, pogotovo kad pogledamo igru. Ali složni smo i to da mu treba dati šansu koju je evo i dobio da odradi sezonu od početka pa neka se pokaže.


Chinaglia je napisao/la: pa zbog toga sto nam je to najveci moguci domet i najveca sansa da izborimo plasman u evropsko takmicenje, jer osim vodece trojke, u ovom trenutku niti jedna ekipa nesto znacajnije ne odskace od ostalih, sto ce reci da je lov na to cetvrto mjesto otvoren, a svakako da je veca mogucnost da ono vodi u evropu, nego da ne vodi
Pretprošle godine smo mi išli na to što ti pričaš pa smo se opekli na oba fronta. Radnik, kojeg niko nije očekivao, se našao u tom finalu. Zrinja odustao na vrijeme, posvetio se tituli i uzeo je.
Ove godine Zrinja opet odmah odustao, Široki batali oligu da igra kup, Željo krenuo našim putem, ali se povukao (kasno po njih ipak), Sarajevo također platilo danak igranja na oba fronta (kup su mogli uzeti da je bilo sreće).
Zaključak je da jedna ekipa možda kao im se otvore prilike krene na oba fronta, ali malo koja uspije, a nama treba da jedna barem uspije, za što su šanse, kako matematički tako i realno, veoma male.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37728
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 jun 2017, 14:53

pinoglavi je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:Kakvih 5 imaju Sarajevo i Zeljeznicar a i Zrinjski?
Sarajevo npr moze odbaciti Rustemovica, a mi takvog dovesti ne mozemo. On nama da dodje mi bi svrsavali ovdje sada, a kod njih je tamo bio samo jedan od igraca.
Zrinjski na klupi citavo proljece ima Kobiljara, Kajkuta, Mrkaica, Pehara, Peku, Barica, Lucica, Kozica, Filipovica i Blaica. Pa ja mislim da bi Vlado plakao od srece kada bi imao 3 od ovih njihovih sa klupe da mu igraju u prvoj.
Pitam te kojih 5 imaju Sarajevo, Zeljeznicar i Zrinjski?
Sarajevo: Pavlovic (top3 golman lige), Mihojevic (top3 stoper lige), Bekic, Hodzic, Saric/Ivetic/Ahmetovic/Crnkic
Zeljeznicar: Kjosevski, Blagojevic, Zakaric, Zeba, Lendric/Gotal, Graovac
Zrinjski: Piric, Stojkic, Kukoc, Bilbija, Mesanovic i uvijek jedno 5 igraca na klupi sto bi kod nas bili glavni na terenu kod NJUO.

A mi imamo: Ordagic......................Ordagic.................Ordagic...............Ordagic...............Ordagic. Svi ostali mislim da niko ne moze sada igrati u one tri ekipe osim Ordagica.

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 18 jun 2017, 14:54

I ps. Vlado bi Subica nazad, ako ne ostane u Partizanu. Sanse za Krpica su 50:50. Zeli Rahmanovica, ima ugovor sa Celjem. Potvrdio je da se pregovara i sa Halilovicem
Niko, niko, samo Sloboda

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.