FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
xaviesta
Postovi: 5936
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 18 sep 2019, 17:37

Vidi ko govori o jednoumlju. Pa vi ne morate pisati postove uopše, može vam se napraviti samo da kliknete na jednu od pet opcija koliko vaš mozak obrađuje.
1) Valverde yebem ti majku 2) Dizelaši 3) Roberto nije bek 4) izgubit ćemo 5) Messsiii
I da se uvede opcija 6 za leoreya. naravno, dolazi Neymar.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12063
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la BoixosNois1899 » 18 sep 2019, 17:41

Ja biram ovu prvu :kafa:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

enobarca
Postovi: 8162
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la enobarca » 18 sep 2019, 18:38

Bolje imati i pet opcija nego tvoju jednu a to je: docu na temu, posrati se na tudje misljenje jer sam najpametniji i dodati kakav pesimisticni komentar.A evandera nema smisla ni komentarisati vise, bar je otkrio forum dostojan njega pa se nadam da ce sto manje ovamo svracati.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13472
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 18 sep 2019, 19:23

xaviesta je napisao/la:Ljudi gledaju Barcu ‘Ajde reci cemo minimalno 10 godina i pricaju o dobijenim duelima na sredini terena. Pa Barca da je ikad mogla dobiti duel na sredini terena ne bi pod svaku cijenu iznosila loptu od noge do noge, nego bi je ponekad ispucali.
Pricati o Vidalu umjesto Busquetsa je prvi alarm za lobotomiju.
+1

Avatar
LEO10
Postovi: 1290
Pridružen/a: 03 dec 2013, 19:13
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la LEO10 » 18 sep 2019, 19:25

Al zanimljivo kako ove katalonske novine i mediji od sinoc isticu vecinom Ter Stegena i hvaleci ga kao zid i slicno....a niko da napise sta o igri i postavkama ovog uhljeba sa klupe i razlog zasto golman i stvarno mora biti kao zid da uzmes bod.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24212
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 18 sep 2019, 19:40

Valverde je vlasnik Sporta i EMD-a.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

let3
Postovi: 29269
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 18 sep 2019, 19:46

LEO10 je napisao/la:Al zanimljivo kako ove katalonske novine i mediji od sinoc isticu vecinom Ter Stegena i hvaleci ga kao zid i slicno....a niko da napise sta o igri i postavkama ovog uhljeba sa klupe i razlog zasto golman i stvarno mora biti kao zid da uzmes bod.
A ne znam šta se ima pisati kad je sve odavno jasno i laicima.
Barcelona igrala u trecoj brzini, Dortmund u petoj (kao uostalom i Liverpool lani). Ziheraš je zaglavio u 90-tim godinama sa poimanjem fudbala, danas se igra tri puta brže, više se trci, brže se dodaje, brže se oslobađa lopte, brže se razmišlja u igri, kombinuje, trci bez lopte, otvara prostor...kod uhljupa je sve usporeno jbt kralj, sve je u slowmotionu, citava ekipa umirena i pod sedativima, nevjerovatno...levat je sveo Barcu na nivou Osasune, pa sjeti se skoro utakmica sa Osasunom (2-2 završilo) oba tima igraju u istoj brzini :urnebes: :tokralju: Barcelona vrijedna milijardu i Osasuna vrijedna 50 miliona.

Zašto ne možemo odgovoriti na presing Dormunda sinoc ? zašto ne mogu iznijeti loptu kroz pas igru ? zašto je 90% pasova unazad, kod svih igraca ? zato što levat nema nikakvog sistema u igri ! bilo kakvog...zato izgledamo smiješno na terenu sa tako skupom ekipom punom dobrih igraca.
Citava taktika se svela da ga Ter Stegen održava ekipu u životu do 70 minute, i hajmo probati napasti zadnjih 20 minuta kad uđe Messi u igru :puke:
Eto mu plana igre.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24212
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 18 sep 2019, 19:53

Donosimo vam ekskluzivan intervju Sporta s bivšim napadačem Barcelone Samuelom Eto'om, koji je prvi put izašao u javnost nakon objave o umirovljenju.

''Trenutno sam u Kataru gdje planiram biti jedan od ambasadora Svjetskog prvenstva 2022. godine. Tamo je i moj prijatelj Xavi s kojim sam u kontaktu.''

''Narednih par tjedana želim uživati sa svojom ženom. Nakon što se odmorim, plan mi je upustiti se u trenerske vode i jednog dana voditi momčad koja će osvojiti Ligu prvaka. Želim biti prvi crni trener koji će podignut ovaj elitni trofej. Uzor mi je Pep Guardiola, a cilj mi je da moja ekipa njeguje stil igre koji on koristi kroz cijelu svoju trenersku karijeru.''

''Xavi je gospodar nogometa, ne samo u Kataru i Španjolskoj, već na svijetu. Vidim li ga kao trenera Barçe u budućnosti? Ako ne bude postao trener Barcelone, ubit ću ga (smijeh).''

''Jesam li najbolji napadač u Barçinoj povijesti? Velika mi je čast biti uz bok najboljim špicama Barcelone, ali pravi Ronaldo je uz Messija najbolji napadač u Barceloninoj povijesti.''

''Najbolje sjećanje uz Barçu je sastanak koji se odvio između Florentina Péreza, Joana Laporte i mene, na brodu od nekadašnjeg predsjednika Barcelone. Oni su pričali o mom mogućem prelasku u Barcelonu, a ja sam mislio da se šale i kako je nemoguće da zaigram za Barçu. Taj čovjek (Laporta) se borio za mene i pomogao mi je da se što lakše uklopim u novu okolinu. On je omogućio da nas navijači prihvate prilikom loše igre, ali i dobre igre. Uvijek je bio uz nas. Neki dan sam pričao s kolegom i on me pitao kako sam prolazio teška vremena i bolne poraze. Odgovorio sam mu da su me ti isti porazi motivirali da budem još bolji i da usrećim svog šefa koji me je doveo u najbolji klub na svijetu.''

''Laporta je na sastanku jedva uspio dogovoriti moj transfer u Barçu. Bio je svjestan da više od svega želim u Kataloniju.''

''Rasističke uvrede koje sam primao tijekom igranja nogometa su me vrlo rastužile. Zahvaljujem se klubovima i suigračima što su uvijek stajali uz mene u tim teškim trenucima. Žuti, crni ili bijeli, svi smo mi isti. Tijekom utakmice sam znao čuti od navijača majmunske uzvike upućene meni, a nakon meča su me ti isti navijači tražili za autogram i sliku. Prilikom fotografiranja sam im rekao: ''Hej slikate se s majmunom!''. Krovne nogometne organizacije trebaju više obrazovati navijače i učiti ih ravnopravnosti.''

''Kroz karijeru sam imao nevjerojatne suigrače. Nikad nisam birao iste, već sam uvijek osjećao zadovoljstvo igrati s najboljim svjetskim nogometašima.''

''Prije finala Lige prvaka 2009. godine, novine nisu pisale o meni. Smatram da je tako jer sam crne boje kože. Moja proslava lupanja rukom u podlakticu druge ruke je bila indikacija na moju boju kože. Uz Ronalda sam bio jedini igrač koji je u prošlosti postigao gol u finalu Lige prvaka. Novine su pisale samo o njemu, a mog ''Malog sina'' Messija su također izostavili.''

''Osjećam kako su mediji u potpunosti zapostavili Víctora Valdésa. On je svake sezone bio najbolji igrač Barcelone. Spasio je minimalno pet ili šest ključnih golova u vrlo važnim utakmicama svake godine.''

''Na poluvremenu finala Lige prvaka 2006. godine sam podizao moral suigračima. U tom trenutku sam pobjesnio na njih. Rekao sam im da ne smijemo odustati i da imamo još vremena za pobjedu protiv Arsenala. Između ostalog, vikao sam na njih govoreći da u nastavak utakmice uđemo muški jer samo tako ćemo pobijediti. Sretan sam jer je Rijkaard tada uveo Iniestu u igru, a on je bio ključan igrač za preokret. Tu utakmicu je Andrés igrao toliko perfektno, kao Maradona, Messi i Ronaldo zajedno u svojim najboljim danima.''

''Na prvom intervjuu nakon dolaska u Barcelonu, novinari su me upitali tko je najbolji igrač s kojim treniram? Svi su očekivali odgovore poput Ronaldinho ili Messi, ali ja sam rekao Andrés Iniesta. Budućnost je pokazala svoje, on i Xavi su igrali na razini Ronalda, Messija i Zidanea, bez obzira što ih mnogi nisu percipirali na taj način.''

''Piqué kao predsjednik Barcelone? Ako je to nešto što on želi biti, zašto ne? Treba mu pružiti podršku, ali poznavajući Gerarda, on želi biti mnogo stvari (smijeh).''

''Planirate li se vratiti u Barçu? Da, hoće li to biti sutra ili prekosutra, tko zna. Koja će biti moja uloga, to još sa sigurnošću ne mogu potvrditi.''
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
salkan
Postovi: 723
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 18 sep 2019, 20:00

Jednom kad se pomiriš sa neizbježnim, sve ti odjednom postane slatko i zanimljivo. Tako i meni, koji sam halalio bilo kakav trofej ove godine, sve ovo izgleda vrlo interesantno i nimalo tužno i negativno. Iz svakog poraza i neuspjeha se mora izvlačiti pouka i nešto pozitivno - a Barsina budućnost ne izgleda uopšte loše kad se saberu dva i dva. Znam da je rani početak sezone, ali poznavajući sve činjenice u smislu datuma odlaska Bartomeua odnosno Valverdeov krajnji rok trajanja, siguran sam da se iz ovih nekoliko utakmica može i mora izvući mnogo dobrih pouka.
Mislim da sam jedini ovdje kritikovao Arthurovu defanzivnu igru prošle sedmice i dalje tvrdim da je direktan krivac za dva gola primljena u Primeri - ali sinoć je čojk odlično odigrao baš tu defanzivnu stranu i zatvorio sav prostor oko sebe (pored naglašenog posjeda i usmjeravanja napada vertikalno i horizontalno, uz nekoliko dobijenih duela 1-na-1 u prilično bitnim trenucima). Obzirom da ima 23 ili 24 godine i dobar ugovor, tu ima mnogo prostora za napredak.
DeJong iz utakmice u utakmicu pokazuje koliko je inteligentan i fizički spreman, ali i koliko mu još treba da se ušteli u ove abnormalne šeme Valverdea. Prvo poluvrijeme je nekoliko puta vukao par igrača Dortmunda na desni dio 16-erca i otvarao prostor za balvana Semeda i malog crnca (koji je još mali, ruku na srce, inšallah), pa je ključni igrač Dortmunda u odbrani (Delaney) bio potpuno blokiran za kretanje naprijed - ali, pametni Valverde ga je prešaltao unazad čim je Dortmund krenuo u 2.poluvrijeme. Ali, tu tek ima prostora za napredovanje.
Busqets ne može više od 55-60 minuta, ko što i ponavljam, i sva sreća pa i Valverde to vidi (konačno). Problem je taj što mu je mjesto kao kapitenu u prvom timu zagarantovano - a on ne izgleda ko neko ko će reć treneru "hej ja ne mogu više toliko, de me malo oslobodi", pa onda ekipa gubi jednu izmjenu i MORA mijenjati šemu za posljednjih 30 minuta, neovisno o trenutnom rezultatu.
Ova trojica bi možda i mogla funkcionisati da je Messi onaj stari - tj. da je u formi i da ga zanima lopta kao što ga je upola zanimala kao prije par godina, ali ovako - prisiljen si tražiti druge kombinacije. Kada ovakav Messi primi loptu od centra prema naprijed max.10 metara, u 90% slučajeva protivnički igrači se automatski povlače unazad i formiraju "prvi odbrambeni blok" čije probijanje isključivo zavisi od samog Messija bez obzira na kretnje saigrača. U tom slučaju ovisiš o bekovima koji moraju probijati strane: a ti ih nemaš. Alba nabrijan nekim čudom, u formi (decembar) i nekako - ali desna strana ti visi sa Semedom i nemaš je. Zato moraš pomjerati Grizmana i koristiti ga kao polušpica, i samim tim moraš gubiti vrijeme na uigravanje sa Suarezom (koji je očigledno i dalje prva opcija).
Rakitić.
O bože, Rakitić. Njega je toliko yebala ova priča oko prodaje da čovjek jednostavno luta po terenu, preslikač je sa kraja prošle sezone, nemoguće je naći bilo kakvog prostora za njegov napredak. Što je najgore, kad ga uvedeš sa klupe, on ni loptu ne može da zadrži, zapliće sam sebe, pada, bleji okolo, propast živa.
Plus minus, ovaj bod od sinoć je velika stvar - ali samo ako shvatiš da više nisi ono što si bio i pomiriš se s tim da ti je max.domet u ovom takmičenju četvrtfinale i časno ispadanje.
Džeri Drejk

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 18 sep 2019, 20:36

Evo još jednog kome je Messi kriv i što napolju pada kiša... :lol:

Kad vas čovek čita pomislio bi da su svi ostali na nivou samo je eto Messi grohno pa otud nema rezultata i igre....pa "stručnjaci" de mi onda pojasnite kako to Messi u 30-oj, 31-oj i 32-oj godini uzastopno zlatna kopačka Evrope i najbolji strelac LP? Naravno da nećete dati (smisleni) odgovor jer njegovi "vršnjaci" iz ekipe qurcu više ne vrede a on trpi i kritike na njihov račun i zaradjuje im masne plate... ;)

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 18 sep 2019, 21:18

Ima li Olmo kvaliteta za Barcu? Sta velite. :kafa: Znam da se spominjao u kontekstu povratka nazad u Kataloniju. Za razliku od mnogih omladinaca decko ima muda do poda kad igra. Boli ga qurac ko stoji na suprotnoj strani.

Jos nesto. Ovaj Sancho ako za 2-3 godine ne bude kandidat za bolan evo moje glave. Decko ima sve predispozicije za bude top zvijezda. Samo ako bude imao pameti i razvijo se kako treba. Da mozemo nekako dati im Osmana + pare za njega :D
@igrajlopte 🐦

Avatar
Mokes
Postovi: 15009
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 18 sep 2019, 21:34

ReX je napisao/la:Ima li Olmo kvaliteta za Barcu? Sta velite. :kafa: Znam da se spominjao u kontekstu povratka nazad u Kataloniju. Za razliku od mnogih omladinaca decko ima muda do poda kad igra. Boli ga qurac ko stoji na suprotnoj strani.

Jos nesto. Ovaj Sancho ako za 2-3 godine ne bude kandidat za bolan evo moje glave. Decko ima sve predispozicije za bude top zvijezda. Samo ako bude imao pameti i razvijo se kako treba. Da mozemo nekako dati im Osmana + pare za njega :D
Kakav Olmo, nije još kvalitet za Barcu. Prevelik je skok s Dinama u Barcu. Za njega bi najbolje bilo klub tipa Leverkusena, Ajaxa, Dortmunda.

Što se Sancha tiče, pa isto se pričalo i za Dembelea, pa se sad taj isti tjera iz kluba. :)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la ReX » 18 sep 2019, 21:50

Mokes je napisao/la:
ReX je napisao/la:Ima li Olmo kvaliteta za Barcu? Sta velite. :kafa: Znam da se spominjao u kontekstu povratka nazad u Kataloniju. Za razliku od mnogih omladinaca decko ima muda do poda kad igra. Boli ga qurac ko stoji na suprotnoj strani.

Jos nesto. Ovaj Sancho ako za 2-3 godine ne bude kandidat za bolan evo moje glave. Decko ima sve predispozicije za bude top zvijezda. Samo ako bude imao pameti i razvijo se kako treba. Da mozemo nekako dati im Osmana + pare za njega :D
Kakav Olmo, nije još kvalitet za Barcu. Prevelik je skok s Dinama u Barcu. Za njega bi najbolje bilo klub tipa Leverkusena, Ajaxa, Dortmunda.

Što se Sancha tiče, pa isto se pričalo i za Dembelea, pa se sad taj isti tjera iz kluba. :)
Ma dva su totalno razlicita igraca za mene. Sancho mene podsjeca na Mbappea. Stabilan na nogama i imam osjecaj da ga tesko neko moze odgurati. Osmana vjetar ce otpuhnuti nazad kod mame u Nice.
@igrajlopte 🐦

Avatar
salkan
Postovi: 723
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 18 sep 2019, 21:59

parangal je napisao/la:Evo još jednog kome je Messi kriv i što napolju pada kiša... :lol:

Kad vas čovek čita pomislio bi da su svi ostali na nivou samo je eto Messi grohno pa otud nema rezultata i igre....pa "stručnjaci" de mi onda pojasnite kako to Messi u 30-oj, 31-oj i 32-oj godini uzastopno zlatna kopačka Evrope i najbolji strelac LP? Naravno da nećete dati (smisleni) odgovor jer njegovi "vršnjaci" iz ekipe qurcu više ne vrede a on trpi i kritike na njihov račun i zaradjuje im masne plate... ;)
Nema potrebe da se objašnjavam tebi. Messi je za mene najveći ikad i tu nema diskusije. Spomenuo sam ga u kontekstu trenutne postave. Ako mu išta počinje da fali, to je nivo odgovornosti tipa "ne mogu ja više tolko povuć, vrijeme je da budem učitelj sledećem najboljem" - sve u cilju vraćanja kluba na vrh. Drugi je par papuča što nemamo trenera koji će ga "usmjeriti" u tom pravcu i svaki naredni dan Valverdeovog ostajanja u klubu utiče apsolutno loše i na Messija.
A svi znamo da je njemu 30+ i da ne može uraditi ono što je radio sa 20+. Čarolije ima itekako, i dalje najviše na svijetu, ali u timu nemaš nijednog drugog igrača koji mu je dorastao i može iznijeti teret velike utakmice.
P.S. Dinamo razbija žabare. :bih:
Džeri Drejk

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24212
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 18 sep 2019, 22:01

Dembaš za Olma i Barca plaća razliku plate. :lol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
salkan
Postovi: 723
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 18 sep 2019, 22:08

Mokes je napisao/la:
ReX je napisao/la:Ima li Olmo kvaliteta za Barcu? Sta velite. :kafa: Znam da se spominjao u kontekstu povratka nazad u Kataloniju. Za razliku od mnogih omladinaca decko ima muda do poda kad igra. Boli ga qurac ko stoji na suprotnoj strani.

Jos nesto. Ovaj Sancho ako za 2-3 godine ne bude kandidat za bolan evo moje glave. Decko ima sve predispozicije za bude top zvijezda. Samo ako bude imao pameti i razvijo se kako treba. Da mozemo nekako dati im Osmana + pare za njega :D
Kakav Olmo, nije još kvalitet za Barcu. Prevelik je skok s Dinama u Barcu. Za njega bi najbolje bilo klub tipa Leverkusena, Ajaxa, Dortmunda.

Što se Sancha tiče, pa isto se pričalo i za Dembelea, pa se sad taj isti tjera iz kluba. :)
Jel bolje dat 35 miliona iduće godine i potpisati ga na pet godina ili
Pustit da ga prodaju u Leverkusen, Ajax, Dortmund pa ga za tri godine platiti 200 miliona?
Uglavnom, vrlo dobro rješenje za budućnost. Sancho ne. Previše je kurchevit za neizgrađenog igrača iako je vrhunski talenat.
Džeri Drejk

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 18 sep 2019, 22:48

@salkan

Ti u jednom istom postu sam sebe demantuješ....najpre kažeš da Messi sam sebi treba reći "ne mogu ja više tolko povuć, vrijeme je da budem učitelj sledećem najboljem".....a na kraju konstatuješ... "ali u timu nemaš nijednog drugog igrača koji mu je dorastao i može iznijeti teret velike utakmice"?

Pa kome da bude učitelj? Kom sledećem najboljem? Albi? Piqeu? Suarezu? Busquetsu? Grizmanu?...i da ne nabrajam dalje jer su više od polovine ukupnog igračkog pogona 30-ogodišnjaci...

Kad bude završio karijeru neka se bavi radom u La Masiji....zabole me. Barsi treba (ako može) još u ovih nekih 2-3 godine ako Mesiju može da se nadje nešto što bi rezultiralo makar još jednom LP jer posle toga šta će biti.....biće. Po mom mišljenju ništa dobro ali otom potom...

Ja razumem da je bilo "problema" kada se trebalo raskrstiti sa Xavijem ili Inijestom na primer ali nije bilo ALI da se uprava ne može "obračunati" sa Busquetsom? Piqeom? Albom? Ma daj....pa ti nisi klinac ko neki ovde koji i ovu trojcu "reponja" smatraju nekim LEGENDAMA kluba?

Zašto reponje? Pa šta je Busquets nego reponja? Poslednji u u redu Veze Xavi i Inijesta....sad će ON sam držati vezu jedne FC Barcelone? Kako da ne.....Pique? Puyolov reponja. Uz Puyola je bilo lako biti "dobar" a u reprezentaciji pogotovo kad uz Puyola imaš i Ramosa, Alonsa itd...čuj legenda....o Albi i da ne govorim. On čak i nije deo šampionskog tima....Od kad je došao pre 8 godina Barsa je uzela samo jednu LP....qurac od legende... :lol:

Zbog tih i takvih "legendi" je i bilo u tih 8 godina trpanja od strane raznih Liverpula, Romi, PSG-a a da ne pričamo o 7up-u od Bayerna. I te 2014/15 su uzeli zato što je MSN trpao kao lud a ne zato što su bili "jaka ekipa"... ;)

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 18 sep 2019, 22:58

Derdiyok je napisao/la:Dembaš za Olma i Barca plaća razliku plate. :lol:

Kod nas se Coutinho i slicni igraci od 150M nisu pokazali a kako bi tek neki Olmo, prosao bi gore od Paca.

Treba se sjetit da nas trenira Mravojed. :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
salkan
Postovi: 723
Pridružen/a: 25 maj 2019, 23:11
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la salkan » 18 sep 2019, 23:05

parangal je napisao/la:@salkan

Ti u jednom istom postu sam sebe demantuješ....najpre kažeš da Messi sam sebi treba reći "ne mogu ja više tolko povuć, vrijeme je da budem učitelj sledećem najboljem".....a na kraju konstatuješ... "ali u timu nemaš nijednog drugog igrača koji mu je dorastao i može iznijeti teret velike utakmice"?

Pa kome da bude učitelj? Kom sledećem najboljem? Albi? Piqeu? Suarezu? Busquetsu? Grizmanu?...i da ne nabrajam dalje jer su više od polovine ukupnog igračkog pogona 30-ogodišnjaci...

Kad bude završio karijeru neka se bavi radom u La Masiji....zabole me.
Molim te bez imputiranja i driblinga mijenjanjem teza. Da, stojim iza svojih riječi. Ne, nisam mislio na nabrojane. Nek gura Fatija, Pereza, Roberta, de Jonga pobogu. Barsa NIKAD neće imati problema sa nedostatkom talenta u omladinskom pogonu, samo će UVIJEK imati problema kako te mlade talente progurati u prvi tim i uspostavljati balans sa potrebama koje diktira megalomansko tržište, tj. sa "obavezom" kupovanja internacionalaca za vagone para. Taj balans mogu uspostaviti samo Katalonci, samo oni koji su prošli LaMasiju i uspješno igrali za Barsu. To je pravilo i tu nema odstupanja. Ako razumiješ, naravno, i ako probaš da ne osuđuješ druge a da nisi pregledao šta sam pišeš.
Džeri Drejk

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 18 sep 2019, 23:18

salkan je napisao/la:
parangal je napisao/la:@salkan

Ti u jednom istom postu sam sebe demantuješ....najpre kažeš da Messi sam sebi treba reći "ne mogu ja više tolko povuć, vrijeme je da budem učitelj sledećem najboljem".....a na kraju konstatuješ... "ali u timu nemaš nijednog drugog igrača koji mu je dorastao i može iznijeti teret velike utakmice"?

Pa kome da bude učitelj? Kom sledećem najboljem? Albi? Piqeu? Suarezu? Busquetsu? Grizmanu?...i da ne nabrajam dalje jer su više od polovine ukupnog igračkog pogona 30-ogodišnjaci...

Kad bude završio karijeru neka se bavi radom u La Masiji....zabole me.
Molim te bez imputiranja i driblinga mijenjanjem teza. Da, stojim iza svojih riječi. Ne, nisam mislio na nabrojane. Nek gura Fatija, Pereza, Roberta, de Jonga pobogu. Barsa NIKAD neće imati problema sa nedostatkom talenta u omladinskom pogonu, samo će UVIJEK imati problema kako te mlade talente progurati u prvi tim i uspostavljati balans sa potrebama koje diktira megalomansko tržište, tj. sa "obavezom" kupovanja internacionalaca za vagone para. Taj balans mogu uspostaviti samo Katalonci, samo oni koji su prošli LaMasiju i uspješno igrali za Barsu. To je pravilo i tu nema odstupanja. Ako razumiješ, naravno, i ako probaš da ne osuđuješ druge a da nisi pregledao šta sam pišeš.
Jel? Nije nego...

Aj mi nabroj makar JEDNOG igrača pre Puyola i posle Busquetsa iz La Masije da je postao standardni (akcenat na standardni) prvotimac? Negde drugde postao vrhunski igrač?...La Masija je škola ko i svaka druga koja je u jednom periodu izbacila jednu dobru grupu igrača (različitih generacija) i to je to....toga su imali i drugi klubovi u svojim školama u istoriji...

Kažeš..."Taj balans mogu uspostaviti samo Katalonci, samo oni koji su prošli LaMasiju i uspješno igrali za Barsu."....koji bre katalonci i masijci? Pa Busquets je poslednji standardni igrač a izašao pre 12 godina? O čemu ti pričaš?....

Pa trenutna prva postava Barse ima samo 3 "španca" (i najveće rupe) a sve ostalo stranci.....kakva crna Masija :lol:

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.