Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

Avatar
soccerfan
Postovi: 8832
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 21 mar 2017, 13:53

Tracy3McGrady je napisao/la:
soccerfan je napisao/la:E slatkog li poraza Denvera! :mrgreen:
koja si ti izdajica jbt. :mrgreen: :mrgreen: :urnebes:
pazi se dok hodas Denverom, da te Jokara ne sretne i pusti Farieda na tebe :D

Bravo rakete, bravo Harden. medjusobni duel, koji se igra u Portlandu, ce odlucivati.
Nebrini se ti za mene :mrgreen: :urnebes:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
soccerfan
Postovi: 8832
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 21 mar 2017, 13:57

save je napisao/la:Ne znam, ali Jokić je vec sada strašan igrač i maltene počeo je da dominira. Igra sa velikom lakoćom i sigurnošću i ako ovako nastavi ima šansi da napravi veliku karijeru.
A to je na ovoj temi apsolutno nebitno :kafa:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Disse27
Postovi: 44
Pridružen/a: 09 mar 2017, 17:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Disse27 » 21 mar 2017, 14:02

Slazem se da je Jokic nebitan na ovoj temi, bitno je evo 8. mjesto, a Denver je prepreka koju treba preci i vise je bitan s te strane Denver kao cjelina,da podbace jos koju. :D

Avatar
soccerfan
Postovi: 8832
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 21 mar 2017, 14:04

Disse27 je napisao/la:Slazem se da je Jokic nebitan na ovoj temi, bitno je evo 8. mjesto, a Denver je prepreka koju treba preci i vise je bitan s te strane Denver kao cjelina,da podbace jos koju. :D
Naravno. :mrgreen: A vjerojatno hoće dok se Gallo vrati. Njega lično mi je žao jer dečko stalno kuburi sa nekim povredama a inače mi je drag igrač.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 21 mar 2017, 14:07

Haha koji je pacenik ovaj sto napisa ovo za srbina. Svjesno usao na temu i namjerno napisao nesto da bi stvorio raspravu jer zna da ima neki forumasa koji se nemogu suzdrzati.. Haha bravo paceniku :) Sigurno si ti jedan od onih koji spamaju komentare na Denverovoj fb stranici. Postali su duplo gori od najgori "bosnja" :)
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Disse27
Postovi: 44
Pridružen/a: 09 mar 2017, 17:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Disse27 » 21 mar 2017, 14:09

soccerfan je napisao/la:
Disse27 je napisao/la:Slazem se da je Jokic nebitan na ovoj temi, bitno je evo 8. mjesto, a Denver je prepreka koju treba preci i vise je bitan s te strane Denver kao cjelina,da podbace jos koju. :D
Naravno. :mrgreen: A vjerojatno hoće dok se Gallo vrati. Njega lično mi je žao jer dečko stalno kuburi sa nekim povredama a inače mi je drag igrač.
Veceras CJ da se pridruzi ovoj dvojici sa nesto vise poena mozda mogu da uzmu Buckse. :D :bih: :bih: i naravno Mirza da ne poludi. :D :D

Beko
Postovi: 1927
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Beko » 21 mar 2017, 14:57

sajo10 je napisao/la:Haha koji je pacenik ovaj sto napisa ovo za srbina. Svjesno usao na temu i namjerno napisao nesto da bi stvorio raspravu jer zna da ima neki forumasa koji se nemogu suzdrzati.. Haha bravo paceniku :) Sigurno si ti jedan od onih koji spamaju komentare na Denverovoj fb stranici. Postali su duplo gori od najgori "bosnja" :)
Nisam siguran da li mene prozivas, ali ja sam svjesno napoceo tu temu, jer mi ide na onu stvar stalno poredzivanje ove dvojice. I taj moj post se puno lakse prebavi sa odmjerenom dozom sarkazma, jer je i sam post sarkastican. Opcenito se svi nasi igraci, takoreceno najbolji igraci, stalno porede sa igracima bivse zemlje, svejedno koji je sport. I to mi ide na onu stvar. Ako nisi mene mislijo, onda halali.
dobre guzove ima Belma

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 21 mar 2017, 15:11

a da se držimo teme o nurkiću umjesto da se prepucavamo ili pišemo o drugim igraćima?!
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la save » 21 mar 2017, 15:16

nerminh74 je napisao/la:
save je napisao/la:Ne znam, ali Jokić je vec sada strašan igrač i maltene počeo je da dominira. Igra sa velikom lakoćom i sigurnošću i ako ovako nastavi ima šansi da napravi veliku karijeru.
slažem se, ali kakve to veze ima sa Jusufom?
ima veze sa Denverom, pošto se piše o Denveru i sinočnjoj utakmici, Hardenu, play off-u.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 21 mar 2017, 16:51

@nemanja, jako dobar post i generalno volim citati tvoje postove. Mislim da si itekako realan, a opet razumijes materiju. :D Samo bih ja volio da duo Dame-CJ ipak ostane na okupu jos jednu godinu, pa da vidimo hoce li sta uspjeti da urade, s tim da Portland dovede bar jednog dobrog back up igraca, koji ce biti u stanju da igra kvalitetnu odbranu na kosarkasima koji pokrivaju PG i/ili SG poziciju.

@dreamer je, isto tako, napisao po meni fenomelan post i slazem se sa 99% napisanog. Mislim da si maksimalno objektivno uporedio Juku i Joku i doslovno tako i ja gledam na komparaciju njih dvojice.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la JoeCelt » 21 mar 2017, 17:08

Kupio sam jucer karte za mec u Portlandu protiv Utah Jazz, subota 8.april.Ima li neko od forumasa koji zive u SAD da ce biti u Portlandu taj dan? :bih:
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21434
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 21 mar 2017, 17:12

_dreamer_ je napisao/la:
Naravno da nece biti odlucujuci jer nije zadnja tekma, ali taj duel jeste vrlo bitan za oba tima.

Mislim da se ovdje previse potencira taj dvoboj izmedju Jokica i Nurkica, da ne padnemo bezveze na guzicu nakon te tekme. Jokic je trenutno (koliko god meni to bilo tesko reci) bolji igrac, ofanzivno mnogo bolji, jer ima ono sto Jusuf tek treba da izgradi - osjecaj za fintu, citanje protivnika itd, meksu ruku, bolji pregled igre.

Juka odredjene stvari na niskom postu radi jos uvijek mehanicki, robotski da ne kazem, dakle ako krene na odredjenu stranu sa odredjenom fintom, ne zna izkorigovati situaciju dodatnom fintom ako ga protivnik procita, tako da cesto upadne u glupu situaciju i onda baca neke cigle.

Ista stvar je i sa pick n rollom, cesto ne zna iskontrolisati situaciju ili napravi ofanzivni faul ili izgubi balans pa baci neku ciglu itd. TO MORA BOLJE, on je zvijer, a lagan na nogama, plus sto nije glup, i ne smije mu se desavat da ide u dvokorak i onda ne zna sta ce s loptom jer je nije jednom spustio pa mu sad fali korak za kucu ili polaganje, ili pak se zaleti u dva igraca ko debil i napravi faul. Tu mora izgraditi osjecaj da ovlada situacijom, da cita protivnika, i da se prilagodi novonastaloj situaciji. Tu je bas po meni bas daleko od Jokica.

No ima znakova da ce on to popraviti:



Minuta 2:27, ova dodatna finta i poentiranje lijevom rukom je nesto sto sam rijetko kod njega vidio, obicno ako krene desno onda ce ili polagati ili baciti horok ma kako teska situacija bila. U ovom slucaju bi horok desne ruke bio daleko losiji izbor.



Minuta: 1:13, OVO MORA POD HITNO DA UBACI U REPERTOAR i da cesce koristi, da je ovdje recimo isao na polaganje, to bi opet bila cigla koja bi MOZDA bila nagradjena faulom kao na minuti 2:10, ili recimo ova cigla na videu ispod, minuta: 1:40.



To su stvari na kojima jusuf mora mnogo da radi. Protiv Miamia je ubacio 21 poen, a realno je trebao imati makar 26-27 poena.

Sto se tice odbrane, tu je sigurno dobro bolji od Jokica i uvijek ce biti bolji osim ako ga povrede ne uniste, jer je veci i snazniji od njega, ima odlican tajming za blok, ima brze ruke, a dosta solidno brani i pick n roll i u Portlandu, s obzirom da su i CJ i Dame ispodprosjecni odbrambeni igraci.

Po meni Jusuf moze biti bolji overall igrac od Jokica, ali ne moze biti kompletniji ofanzivno od njega, jer Jokic ima jednostavno bolji osjecaj za igru... Juka ce radom moci postati bolji post igraci ili priblizno dobar suter kao Jokic jer ima dobru mehaniku, ali to je otprilike to u cemu on moze biti bolji od Jokica. Jokic ce uvijek biti bolji asistent i veca enigma za protivnika.

Jusuf ima sansu mnogo stvari da popravi i vjerovatno hoce popraviti s vremenom. Mislim da je tesko reci koji ce biti bolji. Njihov skill set se u odredjenim stvarima poklapa, a opet su u neku ruku dosta razliciti igraci tako da je tesko reci... Onaj ko vise potencira stvari koje centar radi u napadu ce uvijek reci da je Joker bolji, no onaj ko gleda kompletnu sliku i valorizira odbranu bi mogao reci da ce Nurkic biti bolji. Ja licno mislim da ono sto Nurkic radi u odbrani je jednako vrijedno onih ludih asistencija Jokica u napadu, ne tako davno se govorilo da odbrana dobija utakmice, a Jusuf je tu neko ko pravi prevagu, dok Nikola vjerovatno nikad biti nece.

Obojica su sjajni talenti, ali je bilo jasno da ne mogu skupa. Nadam se samo da Juka nece biti u toj utakmici pod impresijom, da nece biti pod pritiskom da nesto mora da uradi/dokaze, jer kada god forsira u tom kontekstu, to ruzno izgleda. Zadnji primjer je prva cetvrtina protiv Miamija kada je bio ocito isfrustriran serijom Whitesidea i onda ona situacija u napadu koju je spomenuo KK_Bosna - forsiranje bez pokrica. Juka definitivno ne izgleda dobro na terenu kada forsira i zato se nadam da ce u tu utakmicu uci hladne glave, jer im treba dobar Juka da dobiju Denver.

Sorry na maratonskom postu
.
Sve ovo stoji, samo sto je odbrambeni "ekvivalent" ovome sto Jokic radi u napadu Gobertova odbrana npr. Momak je skoro sam samcat garant elitnog napada, slicno kao sto je Gobert skoro sam samcat garant elitne odbrane.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 791
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Nemanja86 » 21 mar 2017, 17:23

kobe24 je napisao/la:Samo bih ja volio da duo Dame-CJ ipak ostane na okupu jos jednu godinu, pa da vidimo hoce li sta uspjeti da urade, s tim da Portland dovede bar jednog dobrog back up igraca, koji ce biti u stanju da igra kvalitetnu odbranu na kosarkasima koji pokrivaju PG i/ili SG poziciju.
ja volim njih obojicu, ali oni su već dvije sezone zajedno i neke stvari se ipak već sa sigurnošću mogu reći. Portland je trenutno 4. najlošija odbrana lige, a meni se čini da oni tu najodgovorniji, ta prva linija im prelako puca. CJ ima ogromnu vrijednost kao trejd čip, da stave njega na talon mogli bi tražiti opasno pojačanje na 3 ili 4, čime bi po meni daleko bolje zaokružili geometriju terena, svog napada, a možda i odbrane. Međutim sve to je još na dugačkom štapu, da ne licitiramo.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6336
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 21 mar 2017, 17:53

Epidaurus je napisao/la:Sve ovo stoji, samo sto je odbrambeni "ekvivalent" ovome sto Jokic radi u napadu Gobertova odbrana npr. Momak je skoro sam samcat garant elitnog napada, slicno kao sto je Gobert skoro sam samcat garant elitne odbrane.
Jusuf po meni ima predispozicije da bude elitni odbrambeni igrac u odbrani i isto tako mi je realno da ce to biti ako dobije prostor da se optimalno razvija, a sve vodi ka tome trenutno u Portlandu.

O tome da li je Jokic sam garant elitnog napada ne bih da ne produbljujemo tu diskusiju i poredjenja.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 21 mar 2017, 17:54

Nemanja86 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Samo bih ja volio da duo Dame-CJ ipak ostane na okupu jos jednu godinu, pa da vidimo hoce li sta uspjeti da urade, s tim da Portland dovede bar jednog dobrog back up igraca, koji ce biti u stanju da igra kvalitetnu odbranu na kosarkasima koji pokrivaju PG i/ili SG poziciju.
ja volim njih obojicu, ali oni su već dvije sezone zajedno i neke stvari se ipak već sa sigurnošću mogu reći. Portland je trenutno 4. najlošija odbrana lige, a meni se čini da oni tu najodgovorniji, ta prva linija im prelako puca. CJ ima ogromnu vrijednost kao trejd čip, da stave njega na talon mogli bi tražiti opasno pojačanje na 3 ili 4, čime bi po meni daleko bolje zaokružili geometriju terena, svog napada, a možda i odbrane. Međutim sve to je još na dugačkom štapu, da ne licitiramo.
Svjestan sam toga i bas u ovom zadnjem mecu sa Miamijem su ih bekovi isuvise jednostavno probijali i dolazili na obruc, pa je i sam Nurkic imao problema da brani tu igru. Jer, ili ostaje na Hassanu a ovamo vanjski igrac zabija zicer, ili ide da zaustavi njega a Hassan dobija pas na ziceru.

@epidaurus, Jusuf nece nikad biti odbrambeno na Gobertovoj razini. Francuz je nevjerovatan atleta, ima ogroman raspon ruku i tu se jednostavno fizikalije za sve pitaju. On svoju inferiornost u snazi vrlo jednostavno i efikasno nadomjestava dugim rukama, a to mu pomaze i kod branjenja pnr igre, plus brz rad nogu. S druge strane, nije ni Jokic Harden ili Westbrook i ne zabija 35+ poena, niti sam rijesi 50% utakmica, itd, itd. Njegov utjecaj na napadacku igru je nevjerovatan, ali to nije bas u tolikoj mjeri o kojoj ti pricas.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Alminjo99
Postovi: 3566
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Alminjo99 » 21 mar 2017, 18:45

Valjda se Mirza večeras malo 'trgne' i da ubaci 10-15 peona. A od Juke očekujem 15-20 poena i naravno pobjedu Portlanda.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 21 mar 2017, 19:07

_dreamer_ je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Sve ovo stoji, samo sto je odbrambeni "ekvivalent" ovome sto Jokic radi u napadu Gobertova odbrana npr. Momak je skoro sam samcat garant elitnog napada, slicno kao sto je Gobert skoro sam samcat garant elitne odbrane.
Jusuf po meni ima predispozicije da bude elitni odbrambeni igrac u odbrani i isto tako mi je realno da ce to biti ako dobije prostor da se optimalno razvija, a sve vodi ka tome trenutno u Portlandu.

O tome da li je Jokic sam garant elitnog napada ne bih da ne produbljujemo tu diskusiju i poredjenja.
Da ali je Gobert taraba u napadu, a jokic u odbrani a jusufvje all around i zbog toga i upotrebljiviji
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10


edin139
Postovi: 1087
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 21 mar 2017, 20:02

Nadam se da veceras portland ovo dobija cime je u PO 90% jer tesko da onda sa takvim samopouzdanjem ispuste ovo, a denveru je vec voda u usima. Mislim trebali bi realno dobiti, a to me donekle i plasi, pogotovo jer su i ovi u seriji 8-2.
Od Juke ocekuje veceras neku tekmu 15-10 sa par blokada i asistencija.
Sto se tice opet potenciranog poredjenja juke i jokica mislim da tek na kraju sljedece sezone mozemo kolko tolko realnu sliku imati, kada juka prodje pripreme sa ekipom i aBd odigra sezonu sa adekvatnom minutazom.

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 21 mar 2017, 20:17

30.6 min, 15.0 pts, 10.3 reb, 3.6 ast, 1.3 stl, 2.5 blk

Jukina statistika u martu mjesecu. Impresivno kada uzmemo u obzir njegovu fizicku (ne)spremnost, novi tim, novi playbook, novi saigraci... :bih: :bih:

slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.