Aleksandar "Aco" Petrovic

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la harishp » 08 sep 2012, 23:42

Novosel duh iz sjene :mrgreen:
Ko ne zna ko je Novosel ili za njegove uspjehe nek se samoubije.Ko jucer mi u sjecanju ONA Cibona i njegove face na klupi.
Ostaje jos godina do pocetka Evropskog ali sigurno je da dolaskom Ace trice je doslo do nekih boljih vjetrova.
Naravno ne zaboraviti ni veliki udjel Haruna u svemu tome.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la High » 09 sep 2012, 19:34

Evo Aco gost na Dnevniku. I danas sam vidio naše košarkaše. Svi kuliraju i šetaju. Zeko voza malog u kolicima. :mrgreen:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la grgr » 27 nov 2012, 03:12

Vidio sam skoro da je aco jedan od kandidata za trenera godine valjda je to istina , volio bi da dobije tu nagradu realno je i zasluzio a i cisto onako da i on sam vidi koliko ga cijenimo iako to sigurno zna nakon one podrske sa tribina tokom kvalifikacija ali eto i ovo bi mu sigurno znacilo . Plus meni je odlicna stvar sto je preuzeo cedevitu nije on trener A2 lige pa da ne moze da radi 2 posla istovremeno ( istovremeno i dobro ) mislim da ce ovime i nurkic dobiti vise minuta a mi samim time i vecu sansu da cemo imati jos jednog dobrog centra na prvenstvu... Go Axo (kako bi to zekiraj rekao)

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Kevin » 13 dec 2012, 09:26

grgr je napisao/la:Vidio sam skoro da je aco jedan od kandidata za trenera godine valjda je to istina , volio bi da dobije tu nagradu realno je i zasluzio a i cisto onako da i on sam vidi koliko ga cijenimo iako to sigurno zna nakon one podrske sa tribina tokom kvalifikacija ali eto i ovo bi mu sigurno znacilo . Plus meni je odlicna stvar sto je preuzeo cedevitu nije on trener A2 lige pa da ne moze da radi 2 posla istovremeno ( istovremeno i dobro ) mislim da ce ovime i nurkic dobiti vise minuta a mi samim time i vecu sansu da cemo imati jos jednog dobrog centra na prvenstvu... Go Axo (kako bi to zekiraj rekao)
smijurija od izbora trenera godine...realno..
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25382
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 dec 2012, 19:27

Kevin je napisao/la:
grgr je napisao/la:Vidio sam skoro da je aco jedan od kandidata za trenera godine valjda je to istina , volio bi da dobije tu nagradu realno je i zasluzio a i cisto onako da i on sam vidi koliko ga cijenimo iako to sigurno zna nakon one podrske sa tribina tokom kvalifikacija ali eto i ovo bi mu sigurno znacilo . Plus meni je odlicna stvar sto je preuzeo cedevitu nije on trener A2 lige pa da ne moze da radi 2 posla istovremeno ( istovremeno i dobro ) mislim da ce ovime i nurkic dobiti vise minuta a mi samim time i vecu sansu da cemo imati jos jednog dobrog centra na prvenstvu... Go Axo (kako bi to zekiraj rekao)
smijurija od izbora trenera godine...realno..
Zasto?Donio nam je covjek prvo mjesto u grupi i bolji polozaj u zrijebu,nakon mnogo godina...Nisam siguran da smo ikad i bili prvi u svojoj kvalifikacionoj grupi!? :? Sta je to vrijednije od reprezentacije bilo u prosloj godine,za nasu kosarku?

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la dino-92 » 13 dec 2012, 19:51

njegov prijedlog bi vjerovatno bio ivan velic, koji je sa najmladjom i najjeftinijom ekipom osvojio 5.mjesto u aba-ligi :D

kako god uspjeh reprezentacije je bio puno vise popracen od medija, i aco je sa harunom vratio popularnost kosarci.

a prvi u kvalifikacijama smo valjda bili kad smo dobili 2 puta hrvate i litvance gore :mrgreen:

FCS
Postovi: 1149
Pridružen/a: 17 jan 2009, 11:27
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la FCS » 10 sep 2013, 09:27

Aleksandar Aco Petrović, zaslužije novi povećani ugovor. Svaka čast majstore. Neznam imali snimak prve utakmce sa latvijeom, gdje čovjek na tajmautu kod minus 10 kaže "igrajte ozbiljno možda u nekojm ludom krugu bude odlučivao jedan koš", može li to neko naći

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la LenBias » 10 sep 2013, 09:30

ikakav ugovor druze, ne povecani, IKAKAV ;)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

LloriS
Postovi: 4362
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la LloriS » 10 sep 2013, 16:31

FCS je napisao/la:Aleksandar Aco Petrović, zaslužije novi povećani ugovor. Svaka čast majstore. Neznam imali snimak prve utakmce sa latvijeom, gdje čovjek na tajmautu kod minus 10 kaže "igrajte ozbiljno možda u nekojm ludom krugu bude odlučivao jedan koš", može li to neko naći
Mislim da je to protiv Srbije bilo kod -10 zadnji napad nas
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

ciza
Postovi: 1603
Pridružen/a: 19 okt 2012, 18:23
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la ciza » 10 sep 2013, 16:36

NEZALAGANJE je napisao/la:
Kevin je napisao/la:
grgr je napisao/la:Vidio sam skoro da je aco jedan od kandidata za trenera godine valjda je to istina , volio bi da dobije tu nagradu realno je i zasluzio a i cisto onako da i on sam vidi koliko ga cijenimo iako to sigurno zna nakon one podrske sa tribina tokom kvalifikacija ali eto i ovo bi mu sigurno znacilo . Plus meni je odlicna stvar sto je preuzeo cedevitu nije on trener A2 lige pa da ne moze da radi 2 posla istovremeno ( istovremeno i dobro ) mislim da ce ovime i nurkic dobiti vise minuta a mi samim time i vecu sansu da cemo imati jos jednog dobrog centra na prvenstvu... Go Axo (kako bi to zekiraj rekao)
smijurija od izbora trenera godine...realno..
Zasto?Donio nam je covjek prvo mjesto u grupi i bolji polozaj u zrijebu,nakon mnogo godina...Nisam siguran da smo ikad i bili prvi u svojoj kvalifikacionoj grupi!? :? Sta je to vrijednije od reprezentacije bilo u prosloj godine,za nasu kosarku?
uspjeh KK spars

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25382
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 sep 2013, 16:45

Ej,prvo odgovaras na post koji je star mjesecima,a drugo ne znas ni o kojoj se nagradi radilo,pa sam ja pitao sta je to bilo vrijednije od tog uspjeha koji je pridonio osvajanju te nagrade!?

Avatar
zlajci
Postovi: 2609
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la zlajci » 11 sep 2013, 15:57

FCS je napisao/la:Aleksandar Aco Petrović, zaslužije novi povećani ugovor. Svaka čast majstore. Neznam imali snimak prve utakmce sa latvijeom, gdje čovjek na tajmautu kod minus 10 kaže "igrajte ozbiljno možda u nekojm ludom krugu bude odlučivao jedan koš", može li to neko naći
Da, sječam se i domah sam sebi u bradu rekao, bravo majstore!
Tko god normalan je igaro ili gledao ova grupna takmičenja zna da već kada si zijan probaj to svesti na minimum!
Taj zadnji napad nismo pogodili protiv Srbije iako nam u konačnici ne bi ništa značio jer je bilo protiv Srbije, ali iz ove perspektive igrao nam je za koji koš manje poraz od Latvije.
Jbg, šta je tu je :roll:

U meni još uvijek neka tuga eb.em joj maj.ku :roll:
tuzlanska Sloboda

wolfi
Postovi: 79
Pridružen/a: 24 feb 2012, 18:23
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la wolfi » 11 sep 2013, 16:43

smijurija od izbora trenera godine...realno..[/quote]
Zasto?Donio nam je covjek prvo mjesto u grupi i bolji polozaj u zrijebu,nakon mnogo godina...Nisam siguran da smo ikad i bili prvi u svojoj kvalifikacionoj grupi!? :? Sta je to vrijednije od reprezentacije bilo u prosloj godine,za nasu kosarku?[/quote]
uspjeh KK spars[/quote]


Aj majketi suti..i nemoj smarati sa tim Sparsima vise,jer lupas kao maxim po diviziji

Avatar
hz1987
Postovi: 2096
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la hz1987 » 13 sep 2013, 11:38

bio sam na eurobasketu i mogu reci da su emocije pomjesane. ispali smo glupo, imali smo stvari u svojim rukama, a sklop okolnosti nas je udaljio od zeljenog cilja. a opet sam sretan, jer su ostavili srce na terenu!
sticem dojam da mi previse sebi nabijamo taj pritisak prokletstva drugog kruga, te sebe sami spoticemo. jedna latvija skoro uvijek hladno ode u drugi krug...evo i belgija i ukrajina...nema potrebe raspravljati o tezini grupe, ali definitivno smo zasluzili drugi krug ovim igrama.
ko iole prati statistiku, moze uvidjeti da smo ponovili rezultat iz 1993 godine...jer i ona reprezentacija je ostvarila samo 3 pobjede ali upravo tim sklopom okolnosti je dosla do 8 mjesta...dok 20 godina istim tim sklopom okolnosti sad nismo dohvatili drugi krug...

po meni je aco ucinio veliku stvar - prvi put smo 3 utakmice u nizu dobili...prvi put!
pratio sam s tribina njegovo ponasanje, kao i igraca...i jedino gdje mu zamjerim (gdje je i on sam priznao) - to su pripreme...mozda je ipak trebao poceti pripreme 7 dana ranije i odigrati isti broj utakmica u razrjedjenijem rasporedu...realno odlicno je tempirao formu za drugi krug takmicenja...jer taman smo uspon forme poceli dozivljavljavati od makedonije...nesto slicno je uradio i tanjevic (pa je lijepo objasnio sta se desilo sa turcima)...

nas problem je u glavama, jer smo mi odmah u startu rekli da idemo na pobjede protiv latvije, cg i makedonije, a da su favoriti srbija i litvanija...da bi onda u zadnjoj tekmi odlucili da moramo uzeti litvaniju i uzeli smo - samo ta prokleta kos razlika i neiskustvo su uticali da zalihu od 16pts 5min do kraja ne znamo sacuvati, iako smo imali napad za 10 razlike pred kraj tekme...znaci jedna lopta je odlucivala o svemu i to protiv repke kojoj smo prije pocetka prvenstva odmah upisali pobjedu protiv nas???

za mene aco mora ostati selektor, ali se mora i oformiti u20 ili ti u21 tim, gdje ce svi ovi potencijalni klinci koji su prerasli u16 i u18 (sulejmanovic, djedovic, buza, vrabac, nurkic...) imati vec utakmica u nogama (turnirsko takmicenje)...to je jako bitno za buducnost nase kosarke...jer vec naredno EP ti klinci ce biti stariji 2 godine...sto nije neznatno i vec mogu konkurisati za a-tim!

Neutral
Postovi: 37956
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Neutral » 16 sep 2013, 18:53

Selektor Aco Petrović je proteklih 19 mjeseci besplatno vodio košarkašku reprezentaciju BiH. Košarkaški savez BiH u ovom trenutku nema novca koji bi ponudio Petroviću za nastavak saradnje.

Selektori svih bh. reprezentacija, bez obzira na to o kojem se sportu radilo, primaju novčanu naknadu za posao koji obavljaju. Ova činjenica ne važi za Petrovića, koji pri preuzimanju košarkaških Zmajeva uoči početka kvalifikacija za Eurobasket nije od Saveza tražio nikakvu naknadu. Želja mu je bila da sa reprezentacijom BiH napravi što bolji rezultat. O novcu se nije pričalo, kaže Harun Mahmutović, generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH.

“Šanse da on ostane na mjestu selektora su jedan posto. On je imao izazov da napravimo čudo, da budemo među osam najboljih reprezentacija Eurobasketa, da idemo na Svjetsko prvenstvo… Ne mogu reći čovjeku da radi besplatno za nas, a već je dobijao neke ponude dok je vodio reprezentaciju. Jednostavno, nema smisla. S druge strane, ne vidim da možemo pronaći novac da ga platimo onoliko koliko on stvarno vrijedi”, kaže Mahmutović za Klix.ba.

On kaže da bi sada bilo uredu da Upravni odbor nagradi Petrovića sa tridesetak hiljada maraka, koliko je bio plaćen najjeftiniji selektor BiH do sada.

“Jednostavno, novca nemamo. On je prilikom razgovora tražio samo da se osiguraju uslovi za igrače. Posudili smo 70.000 KM koje moramo vratiti”, dodaje naš sagovornik.

Dok je vodio bh. reprezentaciju, Petrović je imao dvije ponude za angažman. Međutim, odbio ih je bez razmišljanja.

“Pošteno je bilo da napusti nas i prihvati jednu od ponuda, ali, nije htio. Čovjek je u ovom periodu koliko je vodio reprezentaciju mogao zaraditi 150.000 eura. Neka neko drugi iz BiH halali ovaj novac”, kaže Mahmutović.

Selektor Aco Petrović kaže da je pri odlasku iz Sarajeva prije nekoliko dana sa Mahmutovićem razgovarao bez ikakvih tajni i ograda.

“Međutim, u kontekstu finansija nismo razgovarali, jer pred Savezom je u sljedećem periodu rekonstrukcija Upravnog odbora i drugih stvari. Dogovorili smo se da se nađemo za dva mjeseca, sjednemo i sagledamo situaciju. Ja u ovom trenutku ne znam situaciju u vezi sa Savezom, niti sa mnom. Ta informacija nije došla sa moje strane. Harun vjerovatno procjenjuje da Savez u sistemu funkcionisanja vjerovatno neće moći ponuditi bilo šta meni, a ja ne mogu nastaviti raditi bez igdje ičega. Dva ljetna perioda imam isključivo samo troškove. Bilo je dogovoreno da će Savez pokušati osigurati minimum. Međutim, ukoliko je Harunova procjena da to ne može, vjerovatno će me obavijestiti”, kaže kroz smijeh Petrović za Klix.ba.

Petrović na pitanje zbog čega je besplatno vodio reprezentaciju bih je rekao:

“U datom trenutku procjenjujete da možete napraviti nešto sa nekim, pokrenuti neke stvari… Nije nam valjda novac jedini način funkcioniranja. Našli smo se u Zagrebu, sjeli i razgovarali, ali ne o novcu, već o reprezentaciji i igračima. Tu smo se našli, mene je zarazio taj entuzijazam, potencijalni kvalitet bh. reprezentacije, što je i vidljivo nakon godinu i po. Smatram da je seniorska košarkaška reprezentacija BiH tek na pola puta i da bi se prave stvari tek trebale vidjeti za dvije godine u Ukrajini. Od najstarije reprezentacije koju je BiH imala u Evropi prije dvije godine, došli smo do kostura, sedam ili osam igrača na koje možete apsolutno računati. Ukoliko se ta selekcija dovrši, onda možemo govoriti da je reprezentacija BiH spremna na iskorak”, pojašnjava Petrović.

On je pri odlasku iz Sarajeva rekao svoje viđene o reprezentaciji, ko je zadovoljio, a ko nije i koje stvari treba promijeniti.

“Trebate znati da Košarkaški savez BiH treba rekonstruirati, da ljudi trebaju vidjeti čime raspolažu. Nije lako sada servisirati kadete, juniore i seniore”, dodaje Petrović.

“Pitanje je da li se možemo trošiti na takav način ili je došlo vrijeme, nakon što su napravljeni temelji, napraviti pomak ili ostati i trošiti svoje emocije na način na koji smo ih stručni štab i ja trošili. Temelji postoje i vjerujem da je napravljen dobar posao. Ali, treba smoći snage i vidjeti šta dalje, treba napraviti završnu selekciju, dodati još dva-tri igrača i onda možemo reći da reprezentacija BiH ima legitimno pravo razmišljati o zoni medalja, Olimpijadi… Ali to neće biti snovi kao do sada, već kontinuirani kvalitet, gdje se BiH može ubaciti među sedam-osam reprezentacija koje mogu računati na visoke domete”, kazao je Petrović.

Da li će Aco ostati selektor košarkaške reprezentacije BiH prvenstveno zavisi od toga koliko Košarkaški savez BiH budu potpomogle vlasti na svim nivoima, državne kompanije i svi oni koje uspjesi košarke u našoj zemlji vesele.

Avatar
Saurman
Postovi: 29572
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Saurman » 16 sep 2013, 19:21

FCS je napisao/la:Aleksandar Aco Petrović, zaslužije novi povećani ugovor. Svaka čast majstore. Neznam imali snimak prve utakmce sa latvijeom, gdje čovjek na tajmautu kod minus 10 kaže "igrajte ozbiljno možda u nekojm ludom krugu bude odlučivao jedan koš", može li to neko naći

Kakav novi ugovor kad savez nema 20 KM u kasi.

Aco je dosad vodio repku na humanitaroj bazi i ta priča je završila, čovjek će otići i potpuno ga razumijem.Ja bi lično volio da ostane al' to je nemoguća misija, uglavnom želim mu sve najbolje u daljoj karijeri, veliki trener i ljudina.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
hz1987
Postovi: 2096
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la hz1987 » 16 sep 2013, 23:54

Zato bi tu trebali navijači da odrade svoje!
Nek iz Tuzle, Sarajeva, Zenice, Mostara, Bihaća...i drugih manjih gradova svako uplati po 1KM umjesto da ode na kafu...pravi navijači BiH će skupiti lovu za heftu...i to preko 100.000KM!

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la grgr » 16 sep 2013, 23:57

Ne gubimo samo acu nego i ljude koji su sa njim , bajramovic , oreskovic itd ... Da ne pricam da je u toj svoj prici i novosel imao svoje ruke. Steta ogromna ne znam sta da kazem idalje ne mogu da vjerujem.

eroor
Postovi: 176
Pridružen/a: 10 feb 2011, 14:32
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la eroor » 17 sep 2013, 11:23

hz1987 je napisao/la:Zato bi tu trebali navijači da odrade svoje!
Nek iz Tuzle, Sarajeva, Zenice, Mostara, Bihaća...i drugih manjih gradova svako uplati po 1KM umjesto da ode na kafu...pravi navijači BiH će skupiti lovu za heftu...i to preko 100.000KM!

bolje se potrudite pa skupite novac za njih
http://www.srcezadjecu.ba/" onclick="window.open(this.href);return false;

a ne tamo za nekoga ko je...

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la LenBias » 17 sep 2013, 11:53

ko je sta? hajde molim te zavrsi misao
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.