AS Roma

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 23 jun 2017, 08:06

nemoj ovo shvatiti kao licnu prozivku, ali mi fanovi rome stvarno nemaju smisla kada su ovi transferi u pitanju. mislim, salah je u pocetku bio gervinho 2.0, kepec koji ne zna dodati loptu i koji fula zicere. manolas je dobar igrac, ali rak rana u svlacionici koji je vec par puta zakuhao sa saigracima, a paredesa se toliko omalozavalo da ne znam odakle da pocnem. i sada kada su ta trojica u izlogu za neke nerealne cifre za romine standardne po forumima je plac, tuga, nevjerica, dizanje ruku od kluba, igraca, mercata i cega sve ne kao da su nam ta trojica uzeli scudetto i par kupova pa se sada ponovo vracamo na susni period bez trofeja.

a zapravo prodajemo igrace ciji je plafon u romi bio direktan plasman u LP. prodajemo ih za ogroman profit i dovodjenje vise igraca koji imaju taj isti ili potencijalno visi plafon gdje cemo u najgorem slucaju ponovo izboriti plasman u LP, a usput zaraditi hrpu novca koji ce pokriti losa poslovanja iz prethodnih sezona kao sto su salih ucan, gerson, doumbia, ibarbo, iturbe i slicni.

u jednom takvom poslovnom okruzenju monchi je idealan kandidat i ja sam licno optimista sve dok se ne dokaze suprotno.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25707
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 23 jun 2017, 13:03

Šta je bilo sa tim Ucanom,zasto se nije snasao po vama?

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 24 jun 2017, 09:32

SiamoNoi je napisao/la:Šta je bilo sa tim Ucanom,zasto se nije snasao po vama?
puno je faktora u igri i sigurno da nemamo uvid u to sta se sve desavalo iza kapija trigorije, ali po onome sto sam citao, gledao i mogao zakljuciti iz svega ovoga mislim da se momak jednostavno nasao na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. kao rezultat toga bio je apsolutno neiskoristen i okarakterisan kao nepotreban bez da mu se dala prava sansa za dokazivanje - tek 228 minuta u dvije sezone.

ruku na srce, roma je imala prilicno jak vezni red u to vrijeme sa pjanicem, de rossijem, strootmanom (do povrede), radjom, keitom, pobjednikom, paredesom koji je tek dosao iz boce i dijelio istu sudbinu kao ucan, a cak je i falque igrao jedno vrijeme kao veznjak. u jednoj takvoj konstalaciji snaga i jacini rostera za ucana nije bilo mjesto cisto zato sto se garcia kao trener kome je cesto gorilo pod nogama radije okretao nekim iskusnijim rjesenjima (keita, pobjednik) ili eksperimentisanjima (falque). tu je i cinjenica da ucan nikako nije mogao probiti jezicnu barijeru jer je znao svega rijec ili dvije talijanskog jezika sto ga je uveliko kostalo razumijevanja taktike i svega sto se od njega ocekuje.

ovako ce ostati vjerovatno jos jedan u nizu talenata koji su preranim odlaskom iz maticnog kluba unazadili svoju karijeru.

Avatar
Andrej
Postovi: 6793
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Andrej » 24 jun 2017, 17:02

Salah otisao, Manolas i Paredes blizu da idu takodje, sta se desava?
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 24 jun 2017, 17:50

Andrej je napisao/la:Salah otisao, Manolas i Paredes blizu da idu takodje, sta se desava?
monchi se igra football managera: prodaj skupo, kupi mlado i jeftino i nadaj se najboljem.

Avatar
_forzamilan_
Postovi: 2821
Pridružen/a: 02 jan 2010, 19:36
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la _forzamilan_ » 24 jun 2017, 18:34

Pa nista novo rekao bih u Romi od kako su ameri preuzeli kormilo. Steta jer ovako nema napretka ni trofeja ako samo gledaju na profit. Bez jake Rome nema ni jake Serije A. Svako ljeto prodaju najbolje igrace a da su recimo ostavili ekipu barem 3 godine uzeli bi scudetto mozda.
Il Re Dell' Est - $́й ?́" %́&

Krepat ma ne molat!

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 24 jun 2017, 18:39

da bi to uradili potrebna su riskiranja, ulaganja i potencijalni odlazak u debeli minus sto ameri ni u snu nece uraditi tako da se okrecu sigurici i prezivljavanju u modernom svijetu fudbalskog biznisa.

nekada ako/kada bude gotov taj stadion moze se pricati o nekim ozbiljnijim finansijskim potezima, a do tad pretpostavljam da nas ceka ista prica svake sezone, mada cu ja konacan sud zadrzati za kraj ljeta kada bude jasno na sta je monchi potrosio ove pare koje je uzeo.

Avatar
Manuel
Postovi: 8260
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 24 jun 2017, 19:32

_forzamilan_ je napisao/la:Pa nista novo rekao bih u Romi od kako su ameri preuzeli kormilo. Steta jer ovako nema napretka ni trofeja ako samo gledaju na profit. Bez jake Rome nema ni jake Serije A. Svako ljeto prodaju najbolje igrace a da su recimo ostavili ekipu barem 3 godine uzeli bi scudetto mozda.
Da Palotta ne skrtari mozda bi se i uzeo neki trofej,mozda bi se i zadrzali najbolji igraci a ovako zbog FFP-a moras prodati najbolje da ne bi bilo kazne,predsjenik neda marke i onda se vrtimo u krug svake godine.Evo sad su otisli Salah,Scescni a vjerovatno Manolas i Paredes upravo zbog vec navedenih stvari.Dovest ce Monchi dobrih igraca al sa novim trenerom i novom ekipom valja to sve uigrati i sve ispocetka al opet ne zalim toliko za nekim igracima a ni za Spalettijem jer se apsolutno nista nije osvojilo a od iduce sezone idu prve 4 ekipe u Ligu Sampiona pa je Monchi sad u fazonu idemo se rijesiti dugova koje je napravio Sabatini,rijesiti FFP a ako Di Francesco nesto vise uradi od 4 mjesta dobro i jest mada vjerujem da cemo opet biti top 3 ekipe al definitivno sa ovakvom politikom nema hajra i to je to.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3885
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 24 jun 2017, 19:39

Manuel je napisao/la:
_forzamilan_ je napisao/la:Pa nista novo rekao bih u Romi od kako su ameri preuzeli kormilo. Steta jer ovako nema napretka ni trofeja ako samo gledaju na profit. Bez jake Rome nema ni jake Serije A. Svako ljeto prodaju najbolje igrace a da su recimo ostavili ekipu barem 3 godine uzeli bi scudetto mozda.
Da Palotta ne skrtari mozda bi se i uzeo neki trofej,mozda bi se i zadrzali najbolji igraci a ovako zbog FFP-a moras prodati najbolje da ne bi bilo kazne,predsjenik neda marke i onda se vrtimo u krug svake godine.Evo sad su otisli Salah,Scescni a vjerovatno Manolas i Paredes upravo zbog vec navedenih stvari.Dovest ce Monchi dobrih igraca al sa novim trenerom i novom ekipom valja to sve uigrati i sve ispocetka al opet ne zalim toliko za nekim igracima a ni za Spalettijem jer se apsolutno nista nije osvojilo a od iduce sezone idu prve 4 ekipe u Ligu Sampiona pa je Monchi sad u fazonu idemo se rijesiti dugova koje je napravio Sabatini,rijesiti FFP a ako Di Francesco nesto vise uradi od 4 mjesta dobro i jest mada vjerujem da cemo opet biti top 3 ekipe al definitivno sa ovakvom politikom nema hajra i to je to.
Same here. Bit cemo mi na mjestima koja vode u lp i narednih sezona, al **** to :D
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8260
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 24 jun 2017, 19:50

To sam ti i potencirao kad si napisao sta ce nam Di Francesco i da smo se zayebali sa njim.Izborit ce se Liga Sampiona isto ko sa Spalettijem,jedino da bas podbaci da ne budemo top 4 ali ne vjerujem.Volio bih i ja trenera kao Ancelotti,trenera koji ce nam donijeti skudeto al budimo realni u tome da je Juve u svim segmentima daleko ispred Rome tako da je ovaj potez sa Eusebiom odlican jer i onako idu najbolji igraci pa bi bi boljeg trenera docekalo rasulo od ekipe a i opet nebi nista osvojili :mrgreen:

Ovako ide se linijom manjeg otpora,treneru se dadne manja plata jer nije neko ime,igraci redovno napustaju Romi pogotovo oni najbolji,Pallota svake godine u nekom plusu i njemu dobro i to je to :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 24 jun 2017, 21:33


:ljepota:

Avatar
Pogba
Postovi: 19985
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Pogba » 24 jun 2017, 21:51

Odličan igrač, visoka fudbalska inteligencija. I večeras među najboljim.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Denno
Postovi: 3885
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 24 jun 2017, 21:53

Za god-dvije eto i njega na sjever Italije.
embrace the chaos

Avatar
Mokes
Postovi: 15032
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Mokes » 24 jun 2017, 21:53

Manuel je napisao/la:Volio bih i ja trenera kao Ancelotti,trenera koji ce nam donijeti skudeto:
:wtf: :wtf: :wtf:
Ancelotti koji je s mega ekipom Milana uzeo samo jednu ligu i koji s mega timom Reala nije uspio uzeti ligu, bi Romi donoo skideto pored ovakvog Juventusa :o
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25707
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 24 jun 2017, 22:12

Evil Genius II je napisao/la:da bi to uradili potrebna su riskiranja, ulaganja i potencijalni odlazak u debeli minus sto ameri ni u snu nece uraditi tako da se okrecu sigurici i prezivljavanju u modernom svijetu fudbalskog biznisa.
Mozemo li reci da je Roma talijanski Arsenal?

Avatar
Manuel
Postovi: 8260
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 25 jun 2017, 01:11

Mokes je napisao/la:
Manuel je napisao/la:Volio bih i ja trenera kao Ancelotti,trenera koji ce nam donijeti skudeto:
:wtf: :wtf: :wtf:
Ancelotti koji je s mega ekipom Milana uzeo samo jednu ligu i koji s mega timom Reala nije uspio uzeti ligu, bi Romi donoo skideto pored ovakvog Juventusa :o
Mislio sam trenerskog kvaliteta kao npr Ancelotti.Ako ti on nije odlican trener onda ne znam.Definitivno bi vise imali sansu sa njim nego sa ovima koji su trenirali Romu zadnjih 10 godina.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31120
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Chinaglia » 25 jun 2017, 01:16

Manuel lupa k'o Maksim po diziviji

Avatar
_forzamilan_
Postovi: 2821
Pridružen/a: 02 jan 2010, 19:36
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la _forzamilan_ » 25 jun 2017, 12:12

Ancelotti je ikona Rome i voli Romu i bit ce trener Rome prije ili kasnije to je vec izjavljivao vise puta. Realno Carletto ako ne uzme ligu prvaka sa Bayernom dogodine mu je noga. Iskreno sa ovakvom politikom Rome prodaj svako ljeto najbolje igrace i dovedi mlade neprovjerene potencijalno dobre igrace 3 Ancelottija ne bi mogla neki ozbiljan rezultat napraviti, eventualno kup Italije.
Il Re Dell' Est - $́й ?́" %́&

Krepat ma ne molat!

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 25 jun 2017, 16:51

sto se carletta tice, nece taj doci da sklapa ekipu i njeguje talente. covjek je klasa od trenera koja zahtjeva (i ima svako pravo na to) klase od igraca i napad na sve frontove. daleko je roma od toga. predaleko.
SiamoNoi je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:da bi to uradili potrebna su riskiranja, ulaganja i potencijalni odlazak u debeli minus sto ameri ni u snu nece uraditi tako da se okrecu sigurici i prezivljavanju u modernom svijetu fudbalskog biznisa.
Mozemo li reci da je Roma talijanski Arsenal?
da. poor man's arsenal.

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Artetitis » 25 jun 2017, 19:15

SiamoNoi je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:da bi to uradili potrebna su riskiranja, ulaganja i potencijalni odlazak u debeli minus sto ameri ni u snu nece uraditi tako da se okrecu sigurici i prezivljavanju u modernom svijetu fudbalskog biznisa.
Mozemo li reci da je Roma talijanski Arsenal?
Ne. Sam Arsene je od 1998. do 2004. osvojio isti broj titula kao i Roma od 1927. do danas.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.