FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koga bi voljeli vidjeti na klupi FK Sarajevo od imena što se spominju u javnosti?

Safet Sušić
40
21%
Husref Musemić
43
23%
Zoran Zeljković
6
3%
Ostanak Simona Rožmana
98
52%
 
Ukupno glasova: 187

Avatar
avalkaB
Postovi: 113
Pridružen/a: 12 apr 2024, 06:30
Lokacija: Sarajevo, 71000
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la avalkaB » 01 maj 2024, 22:56

Zato ga i držim na profilnoj, jer vjerujem ako uspije nadovezati 2-3 gola, da će sam iznijeti jednu sezonu

edit: kako je samo borusija na muda uzela PSG, ne vjerujem
Season 2022/2023 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=abztBASD7qo&t

Season 2023/2024 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=ssV5io6Bmx4

𝒔𝒊𝒏𝒄𝒆 1946

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5920
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 01 maj 2024, 23:01

Nebija sledece sezone vise nijednom akademcu dao sansu osim ako nije kvalitet CELIKA.

Sledece godine netreba puno pametivat uzet titulu taman sve dede da igraju…

Ako koji akademac ima kvalitet da odma istjera starca bojrum ovo ucenje sledeca godina nije zato. Buljubasic celik i kapetanovic dosta..

Plus imamo posudjeni igraca i njih treba prosijat ako kojeg mozemo vratit dobro ijest da nedavamo pare za kurcevi zdravlje ako nema izraskidat ugovore i zdravo.. prva obcija utopit posto zasto.. gulashvilija bi zadrzo ako he Hasic otic ako ce ostat pridat ga velezu za 750 k € ako nece on moze otic zati lovu sto bi reko seks

head88
Postovi: 142
Pridružen/a: 27 nov 2014, 15:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la head88 » 01 maj 2024, 23:53

Ekipa ima potencijal to je evidento. Pametno na ljeto sa pojacanjima samo uklopiti u ovu ekipu jos max 2-3, a prije svega isfiltrirati igrace kao npr.sa Gulijem koji se vraca Anicica zamjeniti sa Besimom(Besim je dobar u Radnickom preporoden mozda mu je i trebalo kao i Guliju) rjesit se Pene raskrstit sa Viverosom Da li ostaje ili ne.

Smatram i vidi se to iz utakmice u utakmicu da se dizemo i da ekipa se navikava za Simonov rezim sljedeca ne sezona nego polusezona bi mogla pokazati pravi potencijal ove ekipe. Citava je ekipa jedan dobar materijal koji ako dobro ukrojis i napravis onako kako taj materijal treba da bude na pravi nacin iskoristen imas momcad za daleke domete. Sto u sustini znaci da je sve do trenera i sportskog direktora da na vrijeme sve posloze i da se spreme za Europu i sljedeću sezonu.
Zadnja izmjena: head88, dana/u 01 maj 2024, 23:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
holyman
Postovi: 8509
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 01 maj 2024, 23:54

Matori bi prodavao igrace velezu za 1.5mil
NEMA NAZAD

Avatar
H8Z7
Postovi: 4639
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 02 maj 2024, 00:20

Chony533 je napisao/la:
01 maj 2024, 12:42
Jel vakat da pricamo o transferima potencijalnim, da malo temu oraspolozimo😂
Ma gdje će doći iz Rusije, otvorio na ig da vidim kakvo je to mjesto gdje je on, ja šta je žena žljebe šta je ono. :o
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
zlo87
Postovi: 3298
Pridružen/a: 04 dec 2015, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zlo87 » 02 maj 2024, 01:58

Pjevam ti iz duše kad svi ostali šute, poklanjam ti vječnost, ne samo minute..

pjankesarajevo
Postovi: 568
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pjankesarajevo » 02 maj 2024, 08:32

zlo87 je napisao/la:
02 maj 2024, 01:58
Prate Bakira 100%. U prvi tim i ugovor potpisat sa visokom klauzulom.
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

pjankesarajevo
Postovi: 568
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pjankesarajevo » 02 maj 2024, 08:34

Amcho1 je napisao/la:
01 maj 2024, 22:04
pjankesarajevo je napisao/la:
01 maj 2024, 18:15
Moje licno misljenje je da je ekipa pregrmila upoznavanje i da igraju iz utakmice u utakmicu sve bolje i bolje. Toga je i Rozman svjestan.
Ima fine tuninga, ima ga kod svake ekipe u svijetu. Ima utakmica gdje 1-2 igraca ne odigraju kako treba pa se uzmu na noz zbog toga, ali sve u svemu, da smo ovako od pocetka igrali kao zadjih nekoliko tekmi bez anamo onog, da ga ne spominjem, imali bismo 12 bodova vise.
Opet nije dosta za 1. mjesto, ali ja ocekujem borbu slijedece sezone veliku sa Zrinjskim za prvo mjesto.
Rozmanu i SS dati sansu da dovedu jos igraca, te ako izgube u citavu jesen 24/25 sezone vise od 2 tekme i 2 nerijesene, promijeniti SS. Jedino tricky bi moglo biti da ide Ibra onda…i onda tektonske promjene opet. Sto je vise uzas, ali je neminovno. Imati spremna 3-4 imena tada.

Sto se igraca tice:
Djurickovic - od Mujakica ovakvog stopera nismo imali
Mustafic - momak osporavan, trebalo mu je vremena da se navikne na ligu, strasan igrac
Buljubasic - nema price nasa zlatna koka a i prevaga na sredini. Nije uvijek na nivou 100% ali zeljanje tu.
Julardzija - samo onaj ko ne razumije fudbal ne vidi koliko taj momak trci i radi. Nije bolji od Bulje, i bez obzira koliko trci, treba nam tu bolji igrac
Matanovic - hm…ako nastavi ovako i ako dobije sansu, mislim da bi mogao biti sa Buljom i Mustaficem, strasna veza. Da li su njih trojica spremni da iznesu velike tekme, to cemo da vidimo.
Hasic - bez obzira na sve ja bih volio da odigra s nama barem Europu. Njegovo iskustvo nam treba
Andjusic - radilica, ali mozemo bolje
Duljevic - nedovoljno igrao, ja mislim da je doveden samo privremeno, hvale ga neznalci bezveze nakog 6 dodira
Kyeremeh- odlican, da malo vise sa loptom znao dao bi i gol vise. Njegova brzina u ovoj formaciji nam je zlato
Renan - mora ostat, bio u krizi, vratice se ne smije otici
Hamza - prepozitivno za ekipu u pravom momentu se digo, inace bismo bili 7.
Penaranda - dovidjenja

Soldo - odlican u zadnjih 10 tekmi otkad je standardan
Celik - u ugovor mu staviti klauzulu 10 mil eur. Zlatna koka br 2 uz Bulju
Anicicu se zahvaliti. Imao je dobrih momenata ali vise losih.

Bekovi, posebna prica:
Bega - godi mu vise ova formacija igra jako fino naprijed ali nazad nam pravi probleme. Sreca da ga u zadnjim utakmicama fino pokrivaju iz odbrane
Radovic - meni standardno ok, nista posebno
Obojica nisu igraci za iskorak u Europi
Durakovic i Kape…sta reci ovdje, dobri igraci ali osciliraju previse. Mozda Kapetu dati jos 10-ak tekmi pa onda ocjena.
Mulalica malog vratiti
Dobro razmisliti za odbranu, tu nam najvise skripi tokom citave sezone.
Uglavnom se slažem sa tobom osim ovog "Penaranda doviđenja", mislim da možemo od njega dobiti puno, Rožman ga je prizemljio i očekujem kada dobije priliku bumm, jer niko ne zna lopte u ovoj ligi kao taj čovjek vjeruj mi, čak bi ga gurnuo sa Kyeremehom u napad. :bih:
Ja bih volio majke mi da Pena proigra. Ali ne ulijeva mi vise povjerenje. Da li je dobio dovoljno mjesta i da li mu treba vise nego Renanu da se navikne, vidjecemo. Zato i jeste trenerski posao zaheban kao sto jeste. Hajde stisni pa ga ostavi. Vjerovatno ako ne dodje neki provjeren igrac na njegovo mjesto, Pena ce ostat.
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

BigZlatan
Postovi: 225
Pridružen/a: 01 feb 2024, 19:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BigZlatan » 02 maj 2024, 08:54

I ovaj Nurkovic ne dobija pozive za u19. :rol: hvala selektore Orlović :salut: mozda ga lik ne zna sto je trener kod u17 Zrinjski. :kafa:

fks74
Postovi: 9466
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 02 maj 2024, 09:57

head88 je napisao/la:
01 maj 2024, 23:53
Ekipa ima potencijal to je evidento. Pametno na ljeto sa pojacanjima samo uklopiti u ovu ekipu jos max 2-3, a prije svega isfiltrirati igrace kao npr.sa Gulijem koji se vraca Anicica zamjeniti sa Besimom(Besim je dobar u Radnickom preporoden mozda mu je i trebalo kao i Guliju) rjesit se Pene raskrstit sa Viverosom Da li ostaje ili ne.

Smatram i vidi se to iz utakmice u utakmicu da se dizemo i da ekipa se navikava za Simonov rezim sljedeca ne sezona nego polusezona bi mogla pokazati pravi potencijal ove ekipe. Citava je ekipa jedan dobar materijal koji ako dobro ukrojis i napravis onako kako taj materijal treba da bude na pravi nacin iskoristen imas momcad za daleke domete. Sto u sustini znaci da je sve do trenera i sportskog direktora da na vrijeme sve posloze i da se spreme za Europu i sljedeću sezonu.
Utegnuti odbranu i dovesti dobrog kreativca i tjt.

Avatar
Surreal
Postovi: 7914
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 02 maj 2024, 10:13

Ali najjača sorta navijača su ovi - riješiti se XY igrača (u ovom slučaja Peñarande), jeste li vi svjesni da on ima još dvije godine ugovora i koliko bi koštao raskid saradnje sa njim? Nismo mi PSG, pa da tako lahko možemo bacati novac na bespotrebne raskide ugovora, jedva smo skrpili i posudbe ovih igrača koje je Rožman već do sada otjerao.

Onda, pojedinci bi Nurkovića, Ploču, Čelika i Pramenkovića u startnoj postavi, ali bi ipak da budemo u borbi za prvu poziciju, te stvari ne funkcionišu tako. Dovoljno je pogledati najave SŠ, mi naredne godine napadamo titulu. Spominje se toliko Guliashvili, moguće da se dečku ne vraća u Sarajevo, pa nećeš ga puškom tjerati. On je primjer igrača kojeg se možeš "riješiti", jer je u opasnoj formi, što Adalberto nije.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
holyman
Postovi: 8509
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 02 maj 2024, 10:25

Surreal je napisao/la:
02 maj 2024, 10:13
Ali najjača sorta navijača su ovi - riješiti se XY igrača (u ovom slučaja Peñarande), jeste li vi svjesni da on ima još dvije godine ugovora i koliko bi koštao raskid saradnje sa njim? Nismo mi PSG, pa da tako lahko možemo bacati novac na bespotrebne raskide ugovora, jedva smo skrpili i posudbe ovih igrača koje je Rožman već do sada otjerao.
sigurno da niste, vi ste **** :D
NEMA NAZAD

Avatar
FKSzuti
Postovi: 724
Pridružen/a: 22 avg 2023, 21:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FKSzuti » 02 maj 2024, 11:15

slika

Avatar
Vanja8
Postovi: 10410
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 02 maj 2024, 11:31

Surreal je napisao/la:
02 maj 2024, 10:13
Ali najjača sorta navijača su ovi - riješiti se XY igrača (u ovom slučaja Peñarande), jeste li vi svjesni da on ima još dvije godine ugovora i koliko bi koštao raskid saradnje sa njim? Nismo mi PSG, pa da tako lahko možemo bacati novac na bespotrebne raskide ugovora, jedva smo skrpili i posudbe ovih igrača koje je Rožman već do sada otjerao.

Onda, pojedinci bi Nurkovića, Ploču, Čelika i Pramenkovića u startnoj postavi, ali bi ipak da budemo u borbi za prvu poziciju, te stvari ne funkcionišu tako. Dovoljno je pogledati najave SŠ, mi naredne godine napadamo titulu. Spominje se toliko Guliashvili, moguće da se dečku ne vraća u Sarajevo, pa nećeš ga puškom tjerati. On je primjer igrača kojeg se možeš "riješiti", jer je u opasnoj formi, što Adalberto nije.
E do sad nisam znao da se profesionalni ugovori odradjuju na osnovu raspolozenja igraca...
Vazno je da li Gulli hoce da se vrati, ko veli ,neka ga neka igra za Velez mi cemo davati pola plate, ali je vazno da je igrac zadovoljan. :crazy:

Gullashvili ima svoju trzisnu vrijednost i on ima obavezu da se vrati u klub, njemu ako se ne vraca nije nikakav problem, neka Velez isplati njegovu cijenu i komotno neka nastavi da igra.
Druga stvar, nemas potrebu za izmisljanjem stvari, ovdje niko nije pomenuo da se gurnu Ploco, Pramenkovic, Mehanovic u prvu postavu i da se ganja titula.
Ovdje je navedeno da se o tim igracima mora voditi racuna i po mogucnosti im davati odredjenu minutazu...
Mi smo titule osvajali i kad su nam prvotimci bili Mujakic, Djokanovic, Pidro, Kovacevic, a to su izdanci Akademije...
Sta to po tebi treba da uradi Uprava, da drzi Akademiju ono pro forme radi i da slaze pare na igrace koji su neko "ime", a ucinak im ravan meni kad bih sad obukao dres da uletim medju prvih 11.
Ako hoces vec da komentarises, onda procitaj post kako je i napisan, isto kao i na drugoj temi kad detaljno izucis napisano od forumasa @pitarsam pa covjeka nalijepis kao ni jedan strumf tamo...

Avatar
Vanja8
Postovi: 10410
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 02 maj 2024, 11:33

FKSzuti je napisao/la:
02 maj 2024, 11:15
slika
:wtf: :wtf: :wtf:

Sudi nam mrtvi strumf... :rol: :rol:

Avatar
luckystrike
Postovi: 950
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 02 maj 2024, 11:40

Mislim da nam je sudio jednom ove sezone, kuci protiv Zvijezde.

Svojim kad sudi, zijane :mrgreen:

Avatar
Chony533
Postovi: 1445
Pridružen/a: 21 jul 2021, 21:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Chony533 » 02 maj 2024, 11:52

Nego de vi meni recite hocel dolazit taj Balotelli :rol:
I grb što kuca, umjesto srca…🔴⚪️
COYG‼️

Avatar
Bolivia
Postovi: 678
Pridružen/a: 01 dec 2022, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bolivia » 02 maj 2024, 12:56

Ne znam za Balotellia ali ovaj se spominje https://www.transfermarkt.com/josip-drm ... ler/140579

Avatar
Surreal
Postovi: 7914
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 02 maj 2024, 12:58

Bolivia je napisao/la:
02 maj 2024, 12:56
Ne znam za Balotellia ali ovaj se spominje https://www.transfermarkt.com/josip-drm ... ler/140579
Neće moći, Rožman ne voli bivše igrače Norwicha.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
H8Z7
Postovi: 4639
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 02 maj 2024, 12:59

Bolivia je napisao/la:
02 maj 2024, 12:56
Ne znam za Balotellia ali ovaj se spominje https://www.transfermarkt.com/josip-drm ... ler/140579
Da Hamzi grije klupu. :kafa:
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: forgempp, James1987, mnon46, skoJaa i 66 gostiju.