BH klubovi u Evropi 2013/14

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

ultrahell24
Postovi: 510
Pridružen/a: 21 feb 2014, 21:43
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la ultrahell24 » 25 mar 2014, 19:45

Neutral je napisao/la:Lijepo je vidjeti taj optimizam koji se ne smanjuje nakon brukanja svake godine u Evropi. Slovan bi se igrao sa našim timovima, Debrecen tu i tamo, a gdje nestade Helsinki? Radi se o veoma kvalitetnoj ekipi u usporedbi sa našim timovima koji neće uskoro parirati ni kosovskim klubovima.
slovan bi se igrao haha,isto ko sto se Levski,Genk,Cluj,Rapid,Trnava poigrase sa Sarajevom

zrinja05
Postovi: 1145
Pridružen/a: 30 okt 2013, 16:26
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la zrinja05 » 25 mar 2014, 20:13

ultrahell24 je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Lijepo je vidjeti taj optimizam koji se ne smanjuje nakon brukanja svake godine u Evropi. Slovan bi se igrao sa našim timovima, Debrecen tu i tamo, a gdje nestade Helsinki? Radi se o veoma kvalitetnoj ekipi u usporedbi sa našim timovima koji neće uskoro parirati ni kosovskim klubovima.
slovan bi se igrao haha,isto ko sto se Levski,Genk,Cluj,Rapid,Trnava poigrase sa Sarajevom
Možda bi se sada i poigrali ali tko zna .Vjeruj mi da im tada nije bilo ni malo svejedno naročito nakon prve tekme a u drugoj dok je bilo snage bilo je dobro i bilo je šansi a onda kao i obično kod naših klubova potop.
VOLIM MOSTAR PA MAKAR I VAKI !!!
HŠK ZRINJSKI,MNK ZRINJSKI,HKK ZRINJSKI,HMRK ZRINJSKI,HŽRK ZRINJSKI,ŽKK ZRINJSKI 2010,HAK ZRINJSKI,APK ZRINJSKI,KK ZRINJSKI,HBK ZRINJSKI,ŠPK ZRINJSKI,ŠK ZRINJSKI,UPŠO ZRINJSKI

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Signore » 25 mar 2014, 23:10

Kad ste kod tih zelja. Ja bi nekako najvise volio da Siroki ide u LP, jer je ova navedena trojka isla nakon njih, oni najduze nisu igrali LP, a i dobijaju sve ove bitne utakmice, mozda bi to mogli prenijeti na Europu. Al kakve su srece s malim utakmicama, dobili bi Ventspils i ispali.

Nebi volio da ide Zeljo jer je u zadnje 4 sezone isao 3 puta i nije prosao ni jednom, pa eto, nek netko drugi proba :mrgreen: Kada bi birao izmedju Zrinjskog i Sarajeva tesko bi se odlucio, ali bi vjerojatno presudile Tanove pare i odabrao bi Sarajevo u nadi da ce dovest neko pojacanje i mozda nekome zakomplicirat zivot.


I gdje su nam brojaci krvnih zrnaca? :lol: Vec drugu sezonu Borac vrlo izvjesno ostaje bez Europe i kako stvari stoje u istu ce Sarajevo i Zeljo, te Zrinjski i Siroki :mrgreen: Nemam nista protiv Borca, al gdje je kompanija koja se usutila proslo ljeto iako sam ja navodio sezone od prije deset godina kad se nije islo po nacionalnoj osnovi, al ekipa nije odustajala :lol:

Avatar
Grdan
Postovi: 2010
Pridružen/a: 15 jul 2011, 20:45
Lokacija: Čitluk,Hercegovina
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Grdan » 03 apr 2014, 13:52

Inspektori UEFA-e obišli stadione u BiH: Niti jedan nije ispravan

Inspektori Europske nogometne federacije (UEFA) boravili su u Bosni i Hercegovini gdje su obavili inspekciju stadiona ''Asim Ferhatović - Hase'' u Sarajevu, ''Pecara'' u Širokom Brijegu, ''Gradski stadion'' u Mostaru i ''Fudbalski trening centar NS/FS BiH'' u Zenici.


Nakon obilaska stadiona, UEFA je konstatirala da niti jedan stadion nema teren za igru opremljen podzemnim sistemom grijanja, te da se taj nedostatak uzme u razmatranje u okviru narednih poboljšanja na stadionu.

Za stadion ''Asim Ferhatović - Hase'' UEFA je preporučila da sve polomljene stolice moraju biti zamjenjene novim i propisno numerisanim i da se objekti prve pomoći za publiku moraju organizovati i opremiti i moraju se postaviti oznake na svakom sektoru stadiona.

Također, tribinu za novinare je potrebno pokriti, a soba za press konferenciju mora biti odvojena od sudijske svlačionice. Ukoliko je potrebno, na stadionu se moraju osigurati dva TV studija.

Što se tiče stadiona ''Pecara'', delegacija UEFA-e je zapazila da je potrebno organizirati prostoriju za doping kontrolu i štandove za osvježenje gledatelja na svakom sektoru stadiona.

Sektor za gostujuće navijače mora biti opremljen namjenskim toaletima i štandovima za osvježenje. Potrebno je postaviti objekte prve pomoći za publiku i oznake na svakom sektoru stadiona.

''Gradski stadion'' u Mostaru ne može koristiti sektor sa stajaćim mjestima na utakmicama UEFA-inih klupskih natjecanj. Taj prostor mora biti zatvoren, uz propisan ljudski nadzor i mora biti nepristupačan za gledatelje, priopćili su UEFA-ini inspektori.

Stadionu nedostaje prostorija za doping kontrolu, štandovi za osvježenje gledatelja, objekti prve pomoći za publiku, tri propisno opremljene pozicije za TV/radio komentatore, a sistem stadionskih reflektora mora biti osiguran s neovisnim rezervnim strujnim napajanjem koji može osigurati najmanje dvije trećine ekvivalentne vrijednosti intenziteta svjetlosti.

Mostarski stadion mora opremiti sektor za gostujuće navijače namjenskim toaletima i štandovima za osvježenje. Ukoliko je potrebno, na stadionu se mora osigurati najmanje jedan TV studio.

Fudbalski trening centar NS/FS BiH u Zenici mora pozicionirati klupe za rezervne igrače najmanje pet metara od aut-linije. Na stadionu mora biti osigurana potpuno opremljena i propisno označena namjenska soba za medicinski tretman igrača i zvaničnika utakmice.

Prostorija za doping kontrolu mora biti opremljena ormarima i frižiderom, a potrebno je osigurati štandove za osvježenje gledatelja, objekte prve pomoći za publiku i pozicije za TV/radio komentatore.

UEFA zaključuje da će stadioni ''Asim Ferhatović - Hase'' i ''Pecara'' biti ocijenjeni kao kategorija 3, a ''Gradski stadion'' i ''Fudbalski trening centar NS/FS BiH'' kao kategorija 2, pod uvjetom da se sprovedu navedena poboljšanja, te da plan poboljšanja mora biti dostavljen UEFA Administraciji do 11. travnja 2014. godine.


http://www.dnevno.ba/sport/104126-inspe ... ravan.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0arv0zVWz7s

mikimaus
Postovi: 477
Pridružen/a: 30 jul 2011, 22:17
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la mikimaus » 07 apr 2014, 12:36

Zna li neko kada ce zasjedati komisija za licenciranje ?
SAMO TI I NIKO VISE SARAJ' VO ... ZA TOBOM LUDI SMO SVI

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la AnelZ » 07 apr 2014, 12:55

mikimaus je napisao/la:Zna li neko kada ce zasjedati komisija za licenciranje ?
Inace su se licence dodjeljivale nekada na samom kraju aprila, no posto je ove sezone liga zavrsava oko dvije sedmice ranije, ocekujem da ce sredinom aprila biti vec objavljeno.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la badblueboylivno » 07 apr 2014, 13:10

Zašto je inspekcija pregledala trening centar? Nije valjda netko taj stadion prijavio za europske utakmice?
Hayley <3

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la terabajt » 07 apr 2014, 13:18

badblueboylivno je napisao/la:Zašto je inspekcija pregledala trening centar? Nije valjda netko taj stadion prijavio za europske utakmice?
mozda ga je savez prijavio za nesto.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Signore » 07 apr 2014, 15:00

Ako su vec napravili stadion onda valjda zele da budu u mogucnosti koristiti ga. Nije mi logicno napravit tribinu od 3 tisuce mjesta za trening reprezentacije, barem ne u BiH. Vjerojatno ce tu igrat omladinske selekcije kao sto mladje selekcije Srbije igraju neke utakmice u Staroj Pazovi.

Kad sam vec kod Stare Pazove, iako nije tema, pogledajte njihov trening centar
http://www.sportskicentarfss.co.rs

Avatar
Henderson
Postovi: 6173
Pridružen/a: 01 jan 2012, 20:15
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Henderson » 19 apr 2014, 17:54

Ukazala se lijepa prilika da Gyor preotme titulu Debrecenu.
Premiership 173 utakmica, 15 golova, 21 asistencija.
Najbolji mladi igrač Sunderlanda ( 2010, 2011 ), najbolji mladi igrač Liverpoola ( 2012 ), najbolji mladi igrač Engleske ( 2012 ).

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Signore » 19 apr 2014, 19:08

Henderson je napisao/la:Ukazala se lijepa prilika da Gyor preotme titulu Debrecenu.
Uzalud. Davno je sve propalo.

Avatar
Henderson
Postovi: 6173
Pridružen/a: 01 jan 2012, 20:15
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Henderson » 25 apr 2014, 21:50

Signore je napisao/la:
Henderson je napisao/la:Ukazala se lijepa prilika da Gyor preotme titulu Debrecenu.
Uzalud. Davno je sve propalo.
Dobro su ove nove lige počele. Ima nade. :rol:
Premiership 173 utakmica, 15 golova, 21 asistencija.
Najbolji mladi igrač Sunderlanda ( 2010, 2011 ), najbolji mladi igrač Liverpoola ( 2012 ), najbolji mladi igrač Engleske ( 2012 ).

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Elegant » 27 apr 2014, 19:21

Moze li neko (ko je zaduzen) da preimenuje ovu temu: BH klubovi u Evropi 2014/15

Pa da na kraju sezone pocnemo pricu.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Signore » 27 apr 2014, 21:08

Elegant je napisao/la:Moze li neko (ko je zaduzen) da preimenuje ovu temu: BH klubovi u Evropi 2014/15

Pa da na kraju sezone pocnemo pricu.
Ma bit ce nova tema :mrgreen:

Avatar
Suki46
Postovi: 2987
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Suki46 » 28 apr 2014, 21:20

Nadam se da cemo ove godine biti bolji svi u europi i osvojiti vise bodova za koeficijent :)
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la Signore » 29 apr 2014, 01:46

Svi se mi to nadamo vec godinama, al sta je tu je. Mozda upravo ova sezona dadne nekog rezultata. Nek se zavrsi nase prvenstvo pa cemo onda otvorit novu temu. Evo ako treba ja cu otvorit i napravit uvod gdje, tko, sta, kako il mozda AnelZ, cini mi se da je on upuceniji u sve ovo vise nego ja.

Za pocetak, za one koji s nestrpljenjem ocekuju. Izvlacenje prvog i drugog pretkola LP i El je 23.6., a prva kola se igraju 1./2.7. LP i 3.7. EL. Dakle, ni svjetsko nece zavrsit, a vec cemo imat uzbudjenja na klupskoj medjunarodnoj sceni. Mene to raduje, jer nisam bas neki veliki obozavatelj reprezentativnog nogometa :mrgreen:

Avatar
SirAmar
Postovi: 131
Pridružen/a: 20 jul 2013, 02:52
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la SirAmar » 29 apr 2014, 08:31

Signore je napisao/la:Za pocetak, za one koji s nestrpljenjem ocekuju. Izvlacenje prvog i drugog pretkola LP i El je 23.6., a prva kola se igraju 1./2.7. LP i 3.7. EL. Dakle, ni svjetsko nece zavrsit, a vec cemo imat uzbudjenja na klupskoj medjunarodnoj sceni. Mene to raduje, jer nisam bas neki veliki obozavatelj reprezentativnog nogometa :mrgreen:
Daj care ne izvodi, nego otvaraj temu sa ovim djelom posta što si napisao.

I molim te još reci, ako ne do Bog mi završimo drugi jel mi idemo u drugom krugu ili je Čelik kao pobjednik kupa ispred nas, a mi idemo u prvom?

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la hilmo » 29 apr 2014, 09:10

Ti bas siguran da ce Čelik uzeti kup...interesantno.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
SirAmar
Postovi: 131
Pridružen/a: 20 jul 2013, 02:52
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la SirAmar » 29 apr 2014, 09:20

Klasični degenek, uz 14 žutih kartona. U Zenici 0:0 a na Koševu 1:1. Ovi će se istrošit sad kod nas, treba im za Evropu i znaju. Čelikovi igrači svježi, u mjesec ljudi jedva jednu tekmu odigrali.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: BH klubovi u Evropi 2013/14

Post Postao/la hilmo » 29 apr 2014, 09:28

Vidjet cemo... A jel to neko najavio da cemo mi u derbiju igrati u najjacem sastavu. Imamo dovoljan broj kvalitetnih igraca da ove dvije teske utakmice odradimo kvalitetno.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.