NBA Finals 2015 - PRVAK GOLDEN STATE

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Epidaurus » 17 jun 2015, 15:10

MaGiCa je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Zasto je tragikomicno? Ko to ima 6-0 u modernijoj kosarci, pa eto od 80e ? I to skoro 6 zaredom u najjacoj eri NBA. Mani se Bostona kad je igralo 6 ekipa
Tragikomichno je zato shto se zaboravlja da Jordan nema samo 6-0 u finalima, i da nije igrao samo 6 sezona. To se zove selektivno pamcenje.
Jordan je igrao 14 ili 15 sezona, zavisi kako rachunash, a ima 6 titula. To znachi da je u ostalih 8 ili 9 sezona ispushio za titulu.

Glede konkurencije: gde je Jordan bio sa titulama kad su LAL i Celticsi bili na vrhuncu u 80im :?:
Tezhe je uspeti protiv konkurencije koju chine 5 timova - koji su stacked (u punom smislu te rechi), nego one koju chini 15 li-la timova - od kojih je tvoj tim najjachi.

Ali, ti ne bi mogao bez da omalovazhavash kosharku u 60im i 70im. :facepalm:
NBA nije startovala 1984, vec 1946. :kafa:
Stvar je u tome da Jordan kad je jednom postao prvak, vise nije nikome dopustio da mu uzme tu titulu. Prvi three peat, pa onda se otisao z.a.j.e.b.a.v.a.t s baseballom. Onda se vratio 95. pred sami PO tako da se ta sezona ne moze uzimati kao relevantna i onda od 96. do 98. opet izdominirao ligu. I to je sve radio u eri koja je najjaca era kosarke ikad. Ja ne vidim za koga se moze rec da je GOAT, valjda ne mislis da je Wilt veci igrac

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la MaGiCa » 17 jun 2015, 15:11

BernardBarnjak je napisao/la:Znaci ti mislis da Jordanovih 6-0 u finalima i nije nesto? :shock:
Gde si to prochitao, majke ti :?:

To je sjajna statistika konverzije u finalima, ali ne i krunski dokaz za GOAThood MJa. Ali, ono shto je idiotluk je pozivanje na tih 6-0, a bez da se obazire na shiru sliku u kojoj je MJ gubio u 1. rundama PO godinama, sve dok Bullsi nisu postali najjachi tim, a tradicionalno dominantni Celticsi i LAL sishli sa scene usled godina i povreda.

Taj krunski argument josh jedino okrecu ona dvojica pajaca sa First Take-a. Klasichni Jordanovi nut-huggeri, cock-suckeri ili dick-rideri.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 jun 2015, 15:13

MaGiCa je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:Znaci ti mislis da Jordanovih 6-0 u finalima i nije nesto? :shock:
Gde si to prochitao, majke ti :?:

To je sjajna statistika konverzije u finalima, ali ne i krunski dokaz za GOAThood MJa. Ali, ono shto je idiotluk je pozivanje na tih 6-0, a bez da se obazire na shiru sliku u kojoj je MJ gubio u 1. rundama PO godinama, sve dok Bullsi nisu postali najjachi tim, a tradicionalno dominantni Celticsi i LAL sishli sa scene usled godina i povreda.

Taj krunski argument josh jedino okrecu ona dvojica pajaca sa First Take-a. Klasichni Jordanovi nut-huggeri, cock-suckeri ili dick-rideri.
Dobro, hoces reci da ne treba zaboraviti uspjehe KAJ i Bill Russella u NBA finalima?
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
alemsa
Postovi: 24390
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la alemsa » 17 jun 2015, 15:16

MaGiCa je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Zasto je tragikomicno? Ko to ima 6-0 u modernijoj kosarci, pa eto od 80e ? I to skoro 6 zaredom u najjacoj eri NBA. Mani se Bostona kad je igralo 6 ekipa
Tragikomichno je zato shto se zaboravlja da Jordan nema samo 6-0 u finalima, i da nije igrao samo 6 sezona. To se zove selektivno pamcenje.
Jordan je igrao 14 ili 15 sezona, zavisi kako rachunash, a ima 6 titula. To znachi da je u ostalih 8 ili 9 sezona ispushio za titulu.

Glede konkurencije: gde je Jordan bio sa titulama kad su LAL i Celticsi bili na vrhuncu u 80im :?:
Tezhe je uspeti protiv konkurencije koju chine 5 timova - koji su stacked (u punom smislu te rechi), nego one koju chini 15 li-la timova - od kojih je tvoj tim najjachi.

Ali, ti ne bi mogao bez da omalovazhavash kosharku u 60im i 70im. :facepalm:
NBA nije startovala 1984, vec 1946. :kafa:
Zezas vala burazeru, momak je imao prejaku konkurenciju u Bostonu i Pistonsima, kad ih je proso on je cisto dominirao svijet kosarke, ako vec pricamo o Bronu, koga je Bron inao kao konkurenciju prvi put u Cle? Detroit, kasnije big 3 Bostona pa kad je Dwight dorasto i on ga izbacio, jednom je otiso u finale u tih 7 godina koliko vec, znaci nije ni Bron dominiro istokom, tek je poceo s cistom dominacijom istoka kad je osnovo svoju big 3.

Ne znam zasto se to Jordanu stavlja kao nesto negativno kad je normalan proces, jer se isto moze reci za mnoge igrace
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la MaGiCa » 17 jun 2015, 15:17

Epidaurus je napisao/la:Stvar je u tome da Jordan kad je jednom postao prvak, vise nije nikome dopustio da mu uzme tu titulu. Prvi three peat, pa onda se otisao z.a.j.e.b.a.v.a.t s baseballom. Onda se vratio 95. pred sami PO tako da se ta sezona ne moze uzimati kao relevantna i onda od 96. do 98. opet izdominirao ligu.
A ko je to trebalo da mu uzme titulu, kad je imao najjachi tim i najboljeg trenera u ligi uz sebe, te ostale ATG igrache ili u penziji ili u nekonkurentnim timovima :?:

Jedino je Olajuwon to mogao u Rocketsima, jer su oni imali sve elemente da se biju sa Bullsima, ali do tog matchupa nikada nije ni doshlo.
Tachnije: sprechio ga Shaq 1995e.


Epidaurus je napisao/la:I to je sve radio u eri koja je najjaca era kosarke ikad.
Teshko da su 90e najjacha era NBA ikad. :nene:



Epidaurus je napisao/la:Ja ne vidim za koga se moze rec da je GOAT, valjda ne mislis da je Wilt veci igrac
Da. Mislim da je Wilt>Jordan.
Imash problem sa tim :?:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la MaGiCa » 17 jun 2015, 15:31

BernardBarnjak je napisao/la:Dobro, hoces reci da ne treba zaboraviti uspjehe KAJ i Bill Russella u NBA finalima?
:facepalm:

Choveche, je l`ti razumesh koncept da Jordan nema 6/6, vec 6/14 ili 6/15 :?:
Ostalih 8 ili 9 sezona van tih 6-0 nije uzeo nishta, zero, nada.
Po istoj logici, KAJ ima 6/20 ili 6/21 ne znam ni sam, Russell 11/13 i tako dalje i tako blizhe.
Insistiranje na tih 6-0 je cherry picking. Izguglaj, ako ne znash shta to znachi.


alemsa je napisao/la:Zezas vala burazeru, momak je imao prejaku konkurenciju u Bostonu i Pistonsima, kad ih je proso on je cisto dominirao svijet kosarke, ako vec pricamo o Bronu, koga je Bron inao kao konkurenciju prvi put u Cle? Detroit, kasnije big 3 Bostona pa kad je Dwight dorasto i on ga izbacio, jednom je otiso u finale u tih 7 godina koliko vec, znaci nije ni Bron dominiro istokom, tek je poceo s cistom dominacijom istoka kad je osnovo svoju big 3.

Ne znam zasto se to Jordanu stavlja kao nesto negativno kad je normalan proces, jer se isto moze reci za mnoge igrace
Jordan nikada nije proshao Celticse i Lakerse, dok se oni nisu dezintegrisali prirodnim putem. Nije chak ni bio blizu da ih prodje.
Za Pistonse kapa dole. Njih je unishtio na putu do prve titule.
Svi ostali timovi su u biti bili slabiji od Jordanovih Bullsa: Sunsi, NY, Portland, Utah, Lakersi...
To nije nikakvo pljuvanje ili omalovazhavanje Jordana, vec chista istina. Problem je shto se Jordana mitologizuje preko svake mere, kao i njegovu konkurenciju iz doba kada je uzimao titule, da se zaboravlja koliko je on imao jake timove i koliko je gubio dok nije dobio supporting cast - a ostali velikani (timovi) grohkunli.

BTW, LeBron je redovno bio autsajder u finalima, sem onog sa Dallasom i OKC. Jedno je dobio, drugo neslavno izgubio i to ce ga pratiti dok je zhiv.
Mozhe da se kazhe da su Spursi iz 2013. bili tu negde sa Heatom, mozhda je na papiru Heat bio jachi, ali ne i na terenu.
Sa Cavsima je oba puta bio u kanalu usled ili losheg rostera ili povreda, a i proshle godine nije imao shta da trazhi protiv Spursa.
Zadnja izmjena: MaGiCa, dana/u 17 jun 2015, 15:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 jun 2015, 15:33

MaGiCa je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:Dobro, hoces reci da ne treba zaboraviti uspjehe KAJ i Bill Russella u NBA finalima?
:facepalm:

Choveche, je l`ti razumesh koncept da Jordan nema 6/6, vec 6/14 ili 6/15 :?:
Ostalih 8 ili 9 sezona van tih 6-0 nije uzeo nishta, zero, nada.
Po istoj logici, KAJ ima 6/20 ili 6/21 ne znam ni sam, Russell 11/13 i tako dalje i tako blizhe.
Insistiranje na tih 6-0 je cherry picking. Izguglaj, ako ne znash shta to znachi.


alemsa je napisao/la:Zezas vala burazeru, momak je imao prejaku konkurenciju u Bostonu i Pistonsima, kad ih je proso on je cisto dominirao svijet kosarke, ako vec pricamo o Bronu, koga je Bron inao kao konkurenciju prvi put u Cle? Detroit, kasnije big 3 Bostona pa kad je Dwight dorasto i on ga izbacio, jednom je otiso u finale u tih 7 godina koliko vec, znaci nije ni Bron dominiro istokom, tek je poceo s cistom dominacijom istoka kad je osnovo svoju big 3.

Ne znam zasto se to Jordanu stavlja kao nesto negativno kad je normalan proces, jer se isto moze reci za mnoge igrace
Jordan nikada nije proshao Celticse i Lakerse, dok se oni nisu dezintegrisali prirodnim putem. Nije chak ni bio blizu da ih prodje.
Za Pistonse kapa dole. Njih je unishtio na putu do prve titule.
Svi ostali timovi su u biti bili slabiji od Jordanovih Bullsa: Sunsi, NY, Portland, Utah, Lakersi...
To nije nikakvo pljuvanje ili omalovazhavanje Jordana, vec chista istina. Problem je shto se Jordana mitologizuje preko svake mere, kao i njegovu konkurenciju iz doba kada je uzimao titule, da se zaboravlja koliko je on imao jake timove i koliko je gubio dok nije dobio supporting cast - a ostali velikana grohkunli.

BTW, LeBron je redovno bio autsajder u finalima, sem onog sa Dallasom i OKC. Jedno je dobio, drugo neslavno izgubio i to ce ga pratiti dok je zhiv.
Mozhe da se kazhe da su Spursi iz 2013. bili tu negde sa Heatom, mozhda je na papiru Heat bio jachi, ali ne i na terenu.
Sa Cavsima je oba puta bio u kanalu usled ili losheg rostera ili povreda, a i proshle godine nije imao shta da trazhi protiv Spursa.
Iskreno, ne kontam te. Ocigledno govorimo razlicitim jezicima, sto je meni OK. Ovako, godinu dana te ignorisem pa cu tako i nastaviti. Molim te i ti se ponasaj tako prema meni.
Hvala lijepa i vozdra.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la MaGiCa » 17 jun 2015, 15:34

BernardBarnjak je napisao/la:Iskreno, ne kontam te. Ocigledno govorimo razlicitim jezicima, sto je meni OK. Ovako, godinu dana te ignorisem pa cu tako i nastaviti. Molim te i ti se ponasaj tako prema meni.
Hvala lijepa i vozdra.
Nema problema. :kafa:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Epidaurus » 17 jun 2015, 15:37

Jedine godine koje se mogu po snazi i po koncentraciji kvaliteta poredit sa 90im su 80e, mada su po meni 90e ipak jace.

Liku jednostavno niko nije mogao uzet titulu jer je i imao najbolji tim i jer je bio jednsotavno daleko najbolji. Stavi eto Drexlera ili Millera, koji su drugi i treci bek 90ih, na njegovo mjesto i ja sam siguran da ne bi bili ni blizu dinastije. Mozda bi uzeli jednu titulu al za dinastiju nema nikakve sanse. Hakeem i Rocketsi bi sigurno napravili najvise problema onim Bullsima zbog problema s match upom u cuvanju Hakeema al opet Jordana i Pippena tu niko ne bi mogao zaustavit. Jednostavno su bili najbolji i niko ih nije tad mogao dobit. Ja sam siguran da bi u bilo kojem vremensok periodu oni Barkleyevi Sunsi, Ewingovi Knicksi, Payton/Kemp Sonicsi, a pogotovo Malone/Stocton Jazz uzeli bar jednu titulu, al to nije bilo moguce u Jordanovom vremenu jer je lik bio najbolji.

O konkurenciji u 50-im i 60-im kad je Wilt dominirao i u 90-im kad je Jordan dominirao nema potrebe raspravljat. Wilt jeste dominantan igrac bio i sve al jednostavno lik ne moze bit veci od Jordana (kao ni od Kareema ili Russella) jer nema dovoljno onoga sto odlikuje najvece, a to su titule. Znam ja i za dinastiju Bostona i za Reda i za Russella al jednostavno je, ne mozes bit najveci ako imas tako malo titula. Uostalom, od 100 ljudi 95 njih ce rec da je Jordan najveci ikad.

Sto se tice ovoga sa Bostonom i Lakersima, ne znam kako ocekujes da momak koji je tek dosao u ligu i koji do dolaska Pippena (ostatak Gervina u ono malo vremena sto je igrao s Jordanom ne racunaj) nije imao normalnog sugiraca dobije ekipe sa Magicom i Kareemom ili Birdom, McHaleom i Parishom. On kad je sazrio i postao najbolji, niko ga nije mogao pobijedit.

Avatar
alemsa
Postovi: 24390
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la alemsa » 17 jun 2015, 15:37

@magica
Da ali postoji proces razvijanja, sta je trebo nakon nekoliko godina u ligi da pomete dinastiju Bostona? To ni Olajuwonu nije uspjelo a imo je bolju ekipu od Jordana tad, i Olajuwon je izgubio u finalu od Bostona 86e a izbacio je Lakerse na puty ka istom (Magica i Kareema).

To ti je isto da KD sad uzme nekoliko titula a ti dodjes i kazes "ali nije mogao izbaciti Spurse bubam 2010-e", nigdje veze
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Kawhi » 17 jun 2015, 15:46

@MaGiCa :thumbup: :salut: :tokralju:

Jordanovi često znaju ići toliko daleko pa reći da je Pippen bio prosječan igrač. :rol:

I svaka čast za to da 90e nisu najjača era. Samo treba pogledati kakve su ekipe bile 80ih i to da oni Lakersi nisu uzeli svaku titulu jer su imali prejaku konkurenciju.

Mit o 90im i Jordanu me mnogo nervira. Za mene je on GOAT, ali u nekim stvarima se ide predaleko.
Epidaurus je napisao/la:Ja sam siguran da bi u bilo kojem vremensok periodu oni Barkleyevi Sunsi, Ewingovi Knicksi, Payton/Kemp Sonicsi, a pogotovo Malone/Stocton Jazz uzeli bar jednu titulu, al to nije bilo moguce u Jordanovom vremenu jer je lik bio najbolji.
Payton/Kemp Sonicsi u 00im ne bi uzeli titulu. BarkleyevI Sunsi 80ih ne bi prošli drugu rundu, a oni su i slabiji bili od Payton/Kemp Sonicsa, jedino što su imali Barkleya koji je bio zvijer. Ewingovi Knicksi su još slabiji od ove 2 ekipe. Jedino bi Utah uzela titulu u nekoj drugoj eri, ali sigurno ne bi u 80im.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 jun 2015, 15:49

Epidaurus je napisao/la:Jedine godine koje se mogu po snazi i po koncentraciji kvaliteta poredit sa 90im su 80e, mada su po meni 90e ipak jace.

Liku jednostavno niko nije mogao uzet titulu jer je i imao najbolji tim i jer je bio jednsotavno daleko najbolji. Stavi eto Drexlera ili Millera, koji su drugi i treci bek 90ih, na njegovo mjesto i ja sam siguran da ne bi bili ni blizu dinastije. Mozda bi uzeli jednu titulu al za dinastiju nema nikakve sanse. Hakeem i Rocketsi bi sigurno napravili najvise problema onim Bullsima zbog problema s match upom u cuvanju Hakeema al opet Jordana i Pippena tu niko ne bi mogao zaustavit. Jednostavno su bili najbolji i niko ih nije tad mogao dobit. Ja sam siguran da bi u bilo kojem vremensok periodu oni Barkleyevi Sunsi, Ewingovi Knicksi, Payton/Kemp Sonicsi, a pogotovo Malone/Stocton Jazz uzeli bar jednu titulu, al to nije bilo moguce u Jordanovom vremenu jer je lik bio najbolji.

O konkurenciji u 50-im i 60-im kad je Wilt dominirao i u 90-im kad je Jordan dominirao nema potrebe raspravljat. Wilt jeste dominantan igrac bio i sve al jednostavno lik ne moze bit veci od Jordana (kao ni od Kareema ili Russella) jer nema dovoljno onoga sto odlikuje najvece, a to su titule. Znam ja i za dinastiju Bostona i za Reda i za Russella al jednostavno je, ne mozes bit najveci ako imas tako malo titula. Uostalom, od 100 ljudi 95 njih ce rec da je Jordan najveci ikad.

Sto se tice ovoga sa Bostonom i Lakersima, ne znam kako ocekujes da momak koji je tek dosao u ligu i koji do dolaska Pippena (ostatak Gervina u ono malo vremena sto je igrao s Jordanom ne racunaj) nije imao normalnog sugiraca dobije ekipe sa Magicom i Kareemom ili Birdom, McHaleom i Parishom. On kad je sazrio i postao najbolji, niko ga nije mogao pobijedit.
Potpisujem sve od rijeci do rijeci.
Bullsi su prvu titulu uzeli 1991, i te godine Bullsi su imali smo jednog all star igraca i to Jordana. U prvom krugu izbacili su Knickse Ewinga (HOF), Sixerse Barkleyjeva (HOF), Pistonse Thomas (HOF) i u finalu Lakerse Magic (HOF). Znaci konkurenicija nije bila lagana i Boga mi ni suigraci nisi bili nesto specijalno!
Pip je postao All Star 1992 i 93 i oni su jedini all star igraci Bullsa tih godina.
Jordan je pobjedjivao u finalima samo Hall of fame igrace ako to ista znaci. Magic, Drexler, Barkley, Payton, Malone & Stockton.
Svi smo otisli duboko u off i ja zavrsavam sto se mene tice ove teme...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la MaGiCa » 17 jun 2015, 15:54

Epidaurus je napisao/la:Jedine godine koje se mogu po snazi i po koncentraciji kvaliteta poredit sa 90im su 80e, mada su po meni 90e ipak jace.
Tvoje mishljenje.
Ja smatram da su 80e bile jache od 90ih i da to nije ni blizu.

Liku jednostavno niko nije mogao uzet titulu jer je i imao najbolji tim i jer je bio jednsotavno daleko najbolji. Stavi eto Drexlera ili Millera, koji su drugi i treci bek 90ih, na njegovo mjesto i ja sam siguran da ne bi bili ni blizu dinastije. Mozda bi uzeli jednu titulu al za dinastiju nema nikakve sanse. Hakeem i Rocketsi bi sigurno napravili najvise problema onim Bullsima zbog problema s match upom u cuvanju Hakeema al opet Jordana i Pippena tu niko ne bi mogao zaustavit. Jednostavno su bili najbolji i niko ih nije tad mogao dobit. Ja sam siguran da bi u bilo kojem vremensok periodu oni Barkleyevi Sunsi, Ewingovi Knicksi, Payton/Kemp Sonicsi, a pogotovo Malone/Stocton Jazz uzeli bar jednu titulu, al to nije bilo moguce u Jordanovom vremenu jer je lik bio najbolji.
Naravno da je Jordan bio daleko najbolji u 90im. To niko ovde i nije sporio.
I naravno da mu Miller i Draxler nisu ni do kolena.
Problem je u tome shto se od njega pravi polubozhanstvo, koje je josh malo pa vaskrsavalo mrtve i ishlo po vodi. A on je bio dominantan igrach u dominantnom timu, sa najboljim trenerom na svetu na klupi, pri chemu niti 1 konkurentski tim nije bio ATG tim.
Dok to MJ nije imao uz sebe (Phil J, dominantan tim, manjak ATG konkurencije) - nije uzimao titule. Kraj priche.


O konkurenciji u 50-im i 60-im kad je Wilt dominirao i u 90-im kad je Jordan dominirao nema potrebe raspravljat. Wilt jeste dominantan igrac bio i sve al jednostavno lik ne moze bit veci od Jordana (kao ni od Kareema ili Russella) jer nema dovoljno onoga sto odlikuje najvece, a to su titule. Znam ja i za dinastiju Bostona i za Reda i za Russella al jednostavno je, ne mozes bit najveci ako imas tako malo titula. Uostalom, od 100 ljudi 95 njih ce rec da je Jordan najveci ikad.
Wilt nije mogao da dodje do titula jer je igrao protiv najjache dinastije u svim americhkim sportovima ikada.
Jordana su Celticsi iz 80ih sa 3-4 HoFera chistili metlom, a Wilt je gubio GM7 protiv Celticsa koji su imali 5-6 HoFera na 2-3 poena. ;)
Kada je Wilt dobio najjachi tim, bio je out of prime, operisanih kolena i nije mogao da kapitalizuje tu prednost. Odatle samo 2 titule.
Ali, svakome je jasno, ko iole poznaje istoriju NBA, da je Wilt najdominantniji igrach ikada i to na obe strane terena.

Sto se tice ovoga sa Bostonom i Lakersima, ne znam kako ocekujes da momak koji je tek dosao u ligu i koji do dolaska Pippena (ostatak Gervina u ono malo vremena sto je igrao s Jordanom ne racunaj) nije imao normalnog sugiraca dobije ekipe sa Magicom i Kareemom ili Birdom, McHaleom i Parishom.
Naravno da ne ochekujem.
Ali isto mora da vazhi i za ostale ATG igrache, koji nisu mogli preko dinastija ili timova koji imaju taj potencijal.
Problem je shto se Jordanu to zaboravlja, a drugima se istiche. Najochigledniji primer je ovo danas.


On kad je sazrio i postao najbolji, niko ga nije mogao pobijedit.
Tachno.
Isto tako je tachno da on i nije imao konkurenciju ATG timova.
Jedno i drugo idu ruku pod ruku.

Avatar
alemsa
Postovi: 24390
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la alemsa » 17 jun 2015, 16:01

Era iz koje je izaslo najvise HOF igraca itekako da je najbolja era.

To nije mit, to je vasa neka podloga u degradiranju Majkla. Zapad sa Portlandom, PHX, Utaha, Rockets, SAS, Sonics itekako da je bio jak, a i istok je bio bruku nolji nego u zadnjih 15 godina.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Luminary
Postovi: 1709
Pridružen/a: 26 apr 2013, 08:59
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Luminary » 17 jun 2015, 16:01

Evo jedan off i od mene, posto sam jucer dogovorio da kapitulaciju potpisujem u avgustu :salut:
Ima li jos neko od ekipe ovih "problema" :thumbup:
slika

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 jun 2015, 16:03

Luminary je napisao/la:Evo jedan off i od mene, posto sam jucer dogovorio da kapitulaciju potpisujem u avgustu :salut:
Ima li jos neko od ekipe ovih "problema" :thumbup:
slika

Sretno! :) :)
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6604
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la kad_kako » 17 jun 2015, 16:07

Hahahaha. Nek vam je sa srecom! ;)
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la MaGiCa » 17 jun 2015, 16:08

alemsa je napisao/la:Era iz koje je izaslo najvise HOF igraca itekako da je najbolja era.

To nije mit, to je vasa neka podloga u degradiranju Majkla. Zapad sa Portlandom, PHX, Utaha, Rockets, SAS, Sonics itekako da je bio jak, a i istok je bio bruku nolji nego u zadnjih 15 godina.
A ti HoFovi su "izashli" usled igara u 90im ili 80im :?:
Je l' ti je npr. 1 Magic igrach iz 80ih ili 90ih :?:
Bird :?:
Moses :?:

Vidish kako je pojednostavljeno gledishte ono koje ume da zavara ochi :?:
Isto kao onomad kad si pokushao da objasnish sve razlike statistika 80ih i 60ih preko pace adjustmenta. :kafa: :rol:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Epidaurus » 17 jun 2015, 16:09

Kawhi je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Ja sam siguran da bi u bilo kojem vremensok periodu oni Barkleyevi Sunsi, Ewingovi Knicksi, Payton/Kemp Sonicsi, a pogotovo Malone/Stocton Jazz uzeli bar jednu titulu, al to nije bilo moguce u Jordanovom vremenu jer je lik bio najbolji.
Payton/Kemp Sonicsi u 00im ne bi uzeli titulu. BarkleyevI Sunsi 80ih ne bi prošli drugu rundu, a oni su i slabiji bili od Payton/Kemp Sonicsa, jedino što su imali Barkleya koji je bio zvijer. Ewingovi Knicksi su još slabiji od ove 2 ekipe. Jedino bi Utah uzela titulu u nekoj drugoj eri, ali sigurno ne bi u 80im.
Payton/Kemp Sonicsi su bili ekipa ispred svog vremena u shvatanju odbrane (zajedno sa Jordanovim Bullsima) i imali su Paytona koji je bio u stanju bilo kojeg beka u dzep stavit i Kempa koji je bio losiji asistent al puno bolji odbrambeni igrac od Blake Griffina. Dodaj i da su vec tad koristili strech elemente s Perkinsom na 4 i imali bi sigurno jednu titulu o onom prelaznom periodu izmedju 2005. i 2008. dok se nije okupila velika trojka u Bostonu i Kobe dobio napokon dobrog suigraca.

Oni SUnsi su imali Barkleya kojeg niko ziv nije mogao zaustavit zbog nenormalne kombinacije brzine i eksplozivnosti, odlicnog playmakera Kevin Johnsona (ne znam iz kojeg razloga niko ne spominje tog lika), Majerela koji je bio dosta dobar bek i vjerovatno bi bili u stanju uzeti Lakerse/Boston u padu i Pistonse dok se jos nisu razvili. U 2000-im bi takodjer mogli u prelaznom periodu uzet titulu.

Malone/Stockton Jazz bi apsolutno u svakoj eri mogao uzet titulu, cak i u 80-im. U 2000-im mislim da samo one Shaq/Kobe Lakerse ne bi mogli dobit.

Knicksi jesu najslabija ekipa tu zbog ofanzivnih limita al bi oni u bilo kojoj eri odbrambeno ubili bilo koju ekipu, a prisustvo Ewinga kao dominantnog centra bi im bilo dovoljno da uzmu titulu u 2000-im u periodu nakon pada Shaqa i do dizanja Howarda.

@Magica

ja ne podcjenjujem Jordanove suigrace, cinjenica je da je imao najboljeg trenera ikad i vjerovatno najboljeg nocnog odbrambenog igraca ikad (uz Jordana naravno) al trokut kao trokut ne moze funkcionisat bez dominantnog bocnog strijelaca koji je u stanju izmislit poene.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Kawhi » 17 jun 2015, 16:13

alemsa je napisao/la:Era iz koje je izaslo najvise HOF igraca itekako da je najbolja era.

To nije mit, to je vasa neka podloga u degradiranju Majkla. Zapad sa Portlandom, PHX, Utaha, Rockets, SAS, Sonics itekako da je bio jak, a i istok je bio bruku nolji nego u zadnjih 15 godina.
Problem sa 90im je što ti HOF igrači uglavnom nisu igrali u istim ekipama. 76ersi, Celticsi i Lakersi 80ih, pa i Pistonsi pred kraj su jače od svake ekipe s kojom je Jordan igrao u 90im, osim naravno Pistonsa 91. Sve te ekipe s po jednim superstarom kakve su postojale 90ih nisu ništa bolje od Wilkinsovih Hawksa, koji je valjda most underrated košarkaš ikada.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.