Rukometni transferi u BiH

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Trigger » 20 avg 2009, 22:04

Totalna konfuzija u RS Bosne i Hercegovine, tj. u Registracionoj komisiji RS BiH i administraciji koja je objavila "konacan spisak transfera"!???

Prema Zapisniku Registracione Komisije (link: http://www.rsbih.com/dokumenti/takmicen ... pisnik.pdf) od 08.08.2009. godine - pise u obrazloženju, nakon "tabele prelaska igrača", slijedece:
BOJAN UNČANIN (r.b. 57) = odustao od prelaska u Željezničar (Sarajevo)
Takodjer isto piše i za Bojana Tuševljaka (r.b. 56) i Nedeljka Pejića (r.b. 55)!

Nazalost, konfuzija se iskazuje u Konačnom spisku o prelasku igrača (http://www.rsbih.com/dokumenti/takmicen ... onacni.pdf), koji je takodjer objavila Registraciona komisija RS BiH!!!!!!

Ipak, s obzirom da je Zapisnik Reg.komisije novijeg datuma (08.08.2009) u odnosu na "Konacan spisak (06.08.2009.)
istina je da Bojan Unčanin nije prešao u Željezničar, tako da informacija nicka "BrigateBL" o Bojanu Unčaninu je, najvjerovatnije tačna, tačnija od 'slavne' administracije RS Bosne i Hercegovine!!!
Bosno moja poharana....

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Raul_64 » 23 avg 2009, 02:32

Nermin Bašić trebao bi postati novi-stari igrač Zavidovićke Krivaje,ugovor bi trebao potpisat ubrzo,po povratku iz Katara bio je bez angažmana,potipisače 6mjesečni govor(kako nebi stagnirao pola godine,pomoče sebi da nađe novi angažman u inozenmstvo i svom starom klubu ujedno;
Njegov dolazak popunio bi odlazak Ivana Divkovića u Bazel;
Iako su otišli Divkovič,Velić;Riđič oknčaokarijeru dolaskom Elvisa Brkića i Nermina Bašića uz nove mlade igrače koji potpisuju ugovore Krivaja nebi trebla biti glavni kandidat za ispadanje.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

H1N1
Postovi: 254
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la H1N1 » 27 dec 2009, 23:18

Ajd ljudi bilo bi dobro da malo pisemo i ovoj temi.
Ako neko zna bilo kakav transfer nek ga objavi. :shock:

bojdo
Postovi: 134
Pridružen/a: 22 okt 2009, 21:47
Lokacija: Doboj
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la bojdo » 27 dec 2009, 23:36

Golic pregovara da se vrati u Borac, tako sam procitao na netu(mondo)!

H1N1
Postovi: 254
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la H1N1 » 27 dec 2009, 23:51

Ono sto ja znam je da su Alen Kulenović(Borac) i Dejan Đurić(Sloga) prešli u Gradačac.
I nešto sam cuo od prijatelja da je Ivan Distol napusto Slogu.

bojdo
Postovi: 134
Pridružen/a: 22 okt 2009, 21:47
Lokacija: Doboj
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la bojdo » 28 dec 2009, 00:05

Nije samo Distol napustio Slogu nego svi igraci iz Srbije!!! Trenutno u Slogi je raspad, Suljkanovic dao otkaz, blokiran racun kluba itd...

H1N1
Postovi: 254
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la H1N1 » 28 dec 2009, 00:13

bojdo je napisao/la:Nije samo Distol napustio Slogu nego svi igraci iz Srbije!!! Trenutno u Slogi je raspad, Suljkanovic dao otkaz, blokiran racun kluba itd...
Koliko ja znam većina igrača je dobila slobodno za praznike, niko osim Distola nije napustio klub(a i za njega nije jos sigurno).Znam samo je sekretar dao otkaz a da je Suljkanovic dao otkaz to nisam znao(da jest bogdom). :o :o
A račun im je blokiran već duže vrijeme zbog neizmirenih obaveza prema igracima i sl.
Ali nije sve tako crno kako izgleda ;) ;) ;)

PS.
Ajd da o Slogi pisemo na njenoj temi da ne kvarimo ovu...

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la no rules » 15 jan 2010, 00:39

1.Ivan Divković iz Bazela u Krivaju
2.Almir Osmanhodžić iz Čelika u Gračanicu
3.Peđa Dejanović iz Sloge u Borac BL
4.Dejan Đurić iz Sloge u Gradačac
5.Alen Kulenović iz Borca BL u Gradačac ...

Avatar
flash
Postovi: 560
Pridružen/a: 31 mar 2009, 18:02
Lokacija: downtown
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la flash » 19 jan 2010, 09:02

...zna li ko kakav je kvalitet ovih igraca sto su dosli u RK Celik iz Srbije...hvala unaprijed
Nema vise :P

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Trigger » 19 jan 2010, 11:22

flash je napisao/la:...zna li ko kakav je kvalitet ovih igraca sto su dosli u RK Celik iz Srbije...hvala unaprijed
A koji su igrači došli u Čelik?
Još ne 'naletih' na pojačanja, samo na odlaske i bježaniju!?
Daj nam imena i da li su stvarno došli ili su 'želje'...?
Pozz
Bosno moja poharana....

Avatar
flash
Postovi: 560
Pridružen/a: 31 mar 2009, 18:02
Lokacija: downtown
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la flash » 19 jan 2010, 11:33

...iz Srbije su dosli:Đorđe Pajić (srednji bek), Boško Jolović (lijevo krilo, lijevi bek), Vladimir Čupković (desni bek) i Đuričin Goran (desno krilo).

...a ovo je ostatk igraca sa nasih prostora iz Željezničara Sidika Omerovića ( golman ) i Marka Perić ( lijevo krilo ), a iz Gornjeg Vakufa doveden je Tarik Kasumović koji će igrati na poziciji lijevog beka.

..jedino znam za ovog golmana jer je i prije ulaska u PL branio za Čelik...ostali su mi nepoznanice a ni na netu nisam mogao naci nesto konkretno osim Vladimira Čupkovića...on je izgleda pravo pojacanje
Nema vise :P

Aikon
Postovi: 200
Pridružen/a: 09 nov 2009, 09:58
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Aikon » 19 jan 2010, 12:41

Milos Milinic ..................Pivot Partizana na treninzima rk Bosna Sarajevo ...jel ko zna jel samo na probi ili je več podpiso kaki ugovor??? :roll:

H1N1
Postovi: 254
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la H1N1 » 19 jan 2010, 12:41

Sidik Omerovic je ranije branio u Konjuhu.Koliko sam ga ja pratio ranije bio je u dobroj formi i jedan od boljih golmana u PL.A trnutno ne znam kakav je.
Đorđe Pajic je ljeto dosao na probu u Slogu.Igra na poziciji srednjeg beka.Odradiio je ljetos TV Turnir i pripreme ali nije zadovoljio Dokica.Po mom misljenju prosjecan igrac.Ranije je igrao u Metaloplastici iz Šabca i kao posuđen igrac u Planinci iz Kursumlije.
A mislim da je ovaj Marko Peric igrao ranije u Zrinjskom.Cini mi se da je '88 godiste.Gledao sam ga par puta i po mom misljenju dobar je igrac.

Avatar
flash
Postovi: 560
Pridružen/a: 31 mar 2009, 18:02
Lokacija: downtown
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la flash » 19 jan 2010, 12:48

@"H1N1"...hvala drug za info
Nema vise :P

H1N1
Postovi: 254
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la H1N1 » 19 jan 2010, 12:50

flash je napisao/la:@"H1N1"...hvala drug za info
Ma nista.... ;) ;) ;)

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la The Game » 19 jan 2010, 15:15

Aikon je napisao/la:Milos Milinic ..................Pivot Partizana na treninzima rk Bosna Sarajevo ...jel ko zna jel samo na probi ili je več podpiso kaki ugovor??? :roll:
Nakon polovnjaka sa zapada dolaze nam polovnjaci sa istoka.
Irfan ocigledno jos nije shvatio da je Bosna ( a ranije i Izviđač) najveci uspjeh napravila sa domacim, tj bh. igracima koje je nadovodila iz svih gradova i klubova.
Nije mi jasno sto dovodi ove neke na probe kad u nasoj ligi takvih igraca imas na bacanje.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Trigger » 20 jan 2010, 02:33

The Game je napisao/la:
Aikon je napisao/la:Milos Milinic ..................Pivot Partizana na treninzima rk Bosna Sarajevo ...jel ko zna jel samo na probi ili je več podpiso kaki ugovor??? :roll:
Nakon polovnjaka sa zapada dolaze nam polovnjaci sa istoka.
Irfan ocigledno jos nije shvatio da je Bosna ( a ranije i Izviđač) najveci uspjeh napravila sa domacim, tj bh. igracima koje je nadovodila iz svih gradova i klubova.
Nije mi jasno sto dovodi ove neke na probe kad u nasoj ligi takvih igraca imas na bacanje.

Iako mi 'titra pred očima' (Avatar), meni to,ipak, djeluje pozitivno!

Sa 'zapada' jesu stigli, vecinom, polovnjaci (pisali smo mnogi o tom), ali ako je istina ovo sa Mešterom i Holpertom, pa i Milinićem ne bih se baš složio da su polovnjaci. Naprotiv.

Prva dvojica su vrlo mladi igrači, prošli sve selekcije Srbije, čak i najbolju, a Milinić je bio prvi pivot Partizana, među boljim igračima i strijelcima, ali Partizan sad 'sve rasprodaje'...neka kriza, šte li je...!?

I pored svih referenci mogućih pojačanja iz Srbije, ipak, imam 'zadršku' sve dok ih ne vidim na terenu.
Holperta (1988/190 cm) sam jednom gledao, nije briljirao na toj tekmi ali je ostavi utisak dobroggg, korpulentnog, krila.
O Mešteru (1989/192 cm) su pisani (u Srbiji) hvalospjevi, a onda se sve nekako 'utišalo'... razlog !?
Milinić (1983 / 196cm - 110kg) bi mogao biti dobra akvizicija, ima iskustva i jakih utakmica, mada bi više volio da su nastavili pregovore sa Beljanskim, ali on je 'poskup'.

A, i izjave iz kluba da se ide na stvaranje tima, da se preferiraju mladji igrači ovim se pokazuju istinite.
U našoj ligi... pa baš i nema 'na bacanje' mladih kvalitetnih igrača, jedino nešto u Borcu i Izviđaču (oni to školuju za hrvatske klubove), ali i oni svoje sad 'čuvaju'.
Evo naprimjer, Ovčina koji je sjajan potencijal, prošao naše mlade selekcije, igrao u PL... ali osjeti se da mu još treba vremena i jakih utakmica... Slično je i s Vražalićem, a Bosna ih je baš dovela što su 'odskakali' od svojih vršnjaka, a žao mi je što im je 'izmakao' Deni Velić...

Primjer drugi - Gledao sam drugi tim Bosne (mladi igrači, 'nade'), za koji igraju i Ovčina, Vražalić, Efendić... i nisu baš nešto 'odskakali' (djelovali mi kao da im je to 'kazna'... a Ovčina i Vražalić više vremena igrali na bekovskim pozicijama!?). Puno su se više trudili, i svidjeli mi se Bračković i Alibegović, dok je Hrbat pospor i trom za svoje godine mada ima dobru fizičku konstituciju...

Bez obzira na 'politiku' kluba, nervira me što u medije ne plasiraju skoro nikakve potpunije informacije, valjda su navijači to zaslužili... :cry:
Bosno moja poharana....

Trigger_73
Postovi: 1
Pridružen/a: 20 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Trigger_73 » 20 jan 2010, 23:47

zdravoo....moze li mi ko saznati koje je godiste ovaj Tarik Kasumovic iz Celika.....HITNO..unaprijed hvala.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Trigger » 23 jan 2010, 15:23

Trigger_73 je napisao/la:zdravoo....moze li mi ko saznati koje je godiste ovaj Tarik Kasumovic iz Celika.....HITNO..unaprijed hvala.
Vidi link:
http://www.rkcelikzenica.com/index.php? ... s&Itemid=2
Bosno moja poharana....

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la no rules » 11 jul 2010, 15:36

Sezona 2010/11

ako neko zna nešto više o transferima neka napiše ... evo šta ja dosada znam ...

Nebojša Golić i Jasmin omerović potpisali za Željezničar
Dejan Malinović iz Cepelina BL . u Izviđač
Igor Karačić (srednji b.) , Danijel Mesarić (pivot) i Amir Čakić (l.krilo) u Bosnu BH Gas
Emil Bećar (srenji b.) i Alen Ovčina (l.krilo) u Gračanicu INDEX , ako neko zna još za neki trasfer neka kaže ;)

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.