Tokyo 2020 - Opća Tema

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 14910
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 20:09

ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 19:13
Slažem se. Kad ne može prava inačica ragbija Rugby 15, onda nemoj ni rugby 7. Mada, bojim se da se olimpijski komitet vodi drugačijom logikom.
Taj sport je jako popularan i u nekim državama čak i najpopularniji, to dovodi do zarade.

Petoboj mi je baš bezveze. Golf takođe, ne uklapa se nikako uz ovo.

Fudbal i Bejzbol takođe. Hebo sportove gdje ne dolaze najbolji igrači.
Da odmah dodam, u meni najdražem sportu boksu, takođe ne dolaze najbolji profesionalci ali u tom slučaju, profesionalni boks i amaterski boks su kao dva različita sporta. Tako da tu imam dvostruke aršine. :D

Inače, veliki sam kritičar rasporeda sportova koji su na OI. Malo je reći da se mene pita da bi došlo do revolucije. Najmanje bi 30% promjena donio.

Za sportove FINA-e nemam zamjerku.
3 na 3 košarka mi pari bezveze, ali vidjećemo.
Kanu kajak je ok.
Biciklizam mi je bio ok do sada, vidjećemo s ovim freestylom. Moram priznati da mi se na prvu ne uklapa.
Konjičke sportove bih naravno izbacio.
Ne vidim uopće mogućnost da se igra Rugby 15 jer igre premalo traju,SP u Rugbyu traje skoro mjesec i pol pa tako Rugby 7 je odlična zamjena i meni zanimljiv sport, pogledam ponekad i svjetsku ligi.
Ne diraj moderni petoboj :D jer bi realno nestao, i to ti je pod must watch na OI.
Nogomet i ovako gledam u doziranim količinama, a na OI mi je na zadnjem mjestu,ali globalno kao najpopularniji sport jednostavno mora imati mjesto.
Dodao bi Futsal na OI.
Bejzbol uopće ne pratim, pa mi je svejedno, 3x3 mi je ok, to u biciklizmu je samo dodana jedna BMX disciplina, skoro nebitno pored ceste, MB i piste, za x games generacije.
Kajak/kanu je super sport,konjičke sportove isto nebi dirao(tradicija i aristokracija) :mrgreen:. Kod boksa bi samo smanjio broj kategorija, malo mi je previše osam i igre bi produžio za koji još dan jer je raspored ponekad prenatrpan.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1296
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la Kulesza » 15 apr 2021, 20:14

ASD je napisao/la:
14 apr 2021, 22:45
Nego, hoćeš li se ljutiti ako otvorim novu temu "zanimljivosti u vezi olimpijskih igara".
Pisao bih o sportovima koji su prije bili na igrama.
Može naziv teme i vremeplov, s tim da će biti i nekih činjenica iz sadašnjosti.
Otvori :thumbup: , ima drama događaja koji su se desili i u normalnim sportovima
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
ASD
Postovi: 26282
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 20:26

branimir85 je napisao/la:
15 apr 2021, 20:09
ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 19:13
Slažem se. Kad ne može prava inačica ragbija Rugby 15, onda nemoj ni rugby 7. Mada, bojim se da se olimpijski komitet vodi drugačijom logikom.
Taj sport je jako popularan i u nekim državama čak i najpopularniji, to dovodi do zarade.

Petoboj mi je baš bezveze. Golf takođe, ne uklapa se nikako uz ovo.

Fudbal i Bejzbol takođe. Hebo sportove gdje ne dolaze najbolji igrači.
Da odmah dodam, u meni najdražem sportu boksu, takođe ne dolaze najbolji profesionalci ali u tom slučaju, profesionalni boks i amaterski boks su kao dva različita sporta. Tako da tu imam dvostruke aršine. :D

Inače, veliki sam kritičar rasporeda sportova koji su na OI. Malo je reći da se mene pita da bi došlo do revolucije. Najmanje bi 30% promjena donio.

Za sportove FINA-e nemam zamjerku.
3 na 3 košarka mi pari bezveze, ali vidjećemo.
Kanu kajak je ok.
Biciklizam mi je bio ok do sada, vidjećemo s ovim freestylom. Moram priznati da mi se na prvu ne uklapa.
Konjičke sportove bih naravno izbacio.
Ne vidim uopće mogućnost da se igra Rugby 15 jer igre premalo traju,SP u Rugbyu traje skoro mjesec i pol pa tako Rugby 7 je odlična zamjena i meni zanimljiv sport, pogledam ponekad i svjetsku ligi.
Ne diraj moderni petoboj :D jer bi realno nestao, i to ti je pod must watch na OI.
Nogomet i ovako gledam u doziranim količinama, a na OI mi je na zadnjem mjestu,ali globalno kao najpopularniji sport jednostavno mora imati mjesto.
Dodao bi Futsal na OI.
Bejzbol uopće ne pratim, pa mi je svejedno, 3x3 mi je ok, to u biciklizmu je samo dodana jedna BMX disciplina, skoro nebitno pored ceste, MB i piste, za x games generacije.
Kajak/kanu je super sport,konjičke sportove isto nebi dirao(tradicija i aristokracija) :mrgreen:. Kod boksa bi samo smanjio broj kategorija, malo mi je previše osam i igre bi produžio za koji još dan jer je raspored ponekad prenatrpan.
S obzirom da nema 2. najpopularnijeg sporta (kriketa), možemo podnijeti i to što nema fudbala.
Svakako od popularnih sportova nemamo ni ragbi, američki fudbal, na prošlim igrama ni bejzbol, sve sportovi koji spadaju među najpopularnije na Svijetu.

Avatar
branimir85
Postovi: 14910
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 20:40

Ma Kriket je vezan za par mnogoljudni zemalja od koji je vecina što se tiče sporta na vi, naravno ne kontajuči par zemalja poput Engleske, iako što se mene tiče samo daj.
Za rugby jednostavno malo je dana :D Pa Wada bi ugasila američki nogomet kad bi se pojavio jer su svi nadopingirani i ne bi baš rekao da je globalan jer samo je jedna profesionalna liga i pitam se protiv koga bi igrali :mrgreen: a isto vrijedi kao i za rugby kad bi se sve te tekme odigrale. :D
A za baseball možda i postoji šansa da igraju najbolji LA 2028god.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16592
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la jestamaji » 15 apr 2021, 20:52

branimir85 je napisao/la:
15 apr 2021, 16:10
Sasvim očekivano 3 bazična sporta, iako je plivanje u grupi vodeni sportova,podrazumijeva se da ono donosi daleko najveću gledanost isto za biciklizam gdje je cestovna utrka središnji dio.
Nadam se da će loptanje završiti na dnu :mrgreen:

https://www.topendsports.com/events/dis ... /index.htm
O sportovima koji su nekad bili dio OI.
potezanje konopca si zaboravio .... iliti ko što bi hrvoje macanović rekao “lovran popusti, mali lošinj potegni“ :mrgreen:

slika

Avatar
branimir85
Postovi: 14910
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 20:56

jestamaji je napisao/la:
15 apr 2021, 20:52
branimir85 je napisao/la:
15 apr 2021, 16:10
Sasvim očekivano 3 bazična sporta, iako je plivanje u grupi vodeni sportova,podrazumijeva se da ono donosi daleko najveću gledanost isto za biciklizam gdje je cestovna utrka središnji dio.
Nadam se da će loptanje završiti na dnu :mrgreen:

https://www.topendsports.com/events/dis ... /index.htm
O sportovima koji su nekad bili dio OI.
potezanje konopca si zaboravio .... iliti ko što bi hrvoje macanović rekao “lovran popusti, mali lošinj potegni“ :mrgreen:

slika
Spominjali smo na prethodnoj stranici potezanje, ne pratiš :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la firefirefirely » 15 apr 2021, 21:00

Cuj ragbi bi ukinuo :roll:

Avatar
ASD
Postovi: 26282
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 21:07

branimir85 je napisao/la:
15 apr 2021, 20:40
Ma Kriket je vezan za par mnogoljudni zemalja od koji je vecina što se tiče sporta na vi, naravno ne kontajuči par zemalja poput Engleske, iako što se mene tiče samo daj.
Za rugby jednostavno malo je dana :D Pa Wada bi ugasila američki nogomet kad bi se pojavio jer su svi nadopingirani i ne bi baš rekao da je globalan jer samo je jedna profesionalna liga i pitam se protiv koga bi igrali :mrgreen: a isto vrijedi kao i za rugby kad bi se sve te tekme odigrale. :D
A za baseball možda i postoji šansa da igraju najbolji LA 2028god.
Pazi pogleda na OI iz drugog ugla.

Najveće zvijezde u Kanadi ne idu na OI.
Najveće zvijezde u SAD-u ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Austaliji ne idu na OI
Najveće zvijezde na Novom Zelandu ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Japanu ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Indiji ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Pakistanu ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Bangladešu ne idu na OI.

To je faktički pola Svijeta. :D

Kompetentnost.
Američki fudbal, totalno netakmičarski, čak i da ne dođu igrači iz NFL-a, SAD bi lagano osvojio s igračima s koledža.
Jedino kada bi igrali s igračkima iz Evrope, to bi mogao biti kompetentan sport, iako bi opet SAD bio ubjedljivo prvi favorit.
Za OI totalno slabo.

Ragbi unija.
Jako kompetentan sport.
6 velikih repki u Evropi, Argentina, Japan, Južna Afrika, Australija, Novi Zeland, Fidži, plus još neke zemlje iz Evrope. Čak i SAD.

Ragbi liga.
Nekompetentan sport. Slab nivo mimo 4 države u Svijetu. Australija, Novi Zeland, Engleska i Francuska.

Aussie Rules.
Samo jedna država, popularan u malim državicama ali to je tanko.

Kanadski fudbal
Samo jedna država

Galski fudbal
Samo jedna država

Bejzbol
Solidno kompetentan sport.
SAD je prvi favorit, ali tu su još Japan, Dominikanska republika, Venecuela, Koreja, Tajvan, Meksiko, Kanada, Holandija, prvenstvo može biti zanimljivo.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 15 apr 2021, 21:18, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
branimir85
Postovi: 14910
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 21:13

firefirefirely je napisao/la:
15 apr 2021, 21:00
Cuj ragbi bi ukinuo :roll:
Nitko nije rekao za Rugby da bi ga ukinio @ASD je rekao da bi volio da vidi standardni Rugby na OI umjesto rugby 7,ali to je nemoguće zbog kratkoće trajanja OI pa sam se nadovezao da je dobar i Rugby 7.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41348
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 apr 2021, 21:36

ASD je napisao/la:
14 apr 2021, 19:50
branimir85 je napisao/la:
14 apr 2021, 19:37
Sad za dva dana u Meringenu kreće SK imaš na ofcijalnom YT kanalu prijenose barem su bili prošli godina kad sam gledao.
https://www.youtube.com/channel/UC2MGuh ... pUx106kTQw
Stvarno bude na desetine tisuća gledatelja na nekim natjecanjima,trenutno u Europi i Japanu je jako popularan.

Što se tiče skejta i surfa to mi je ok radi mlađi generacija što dolaze ,samo se nadam da nećemo vidjeti esportove na OI što bi bio užas. :D

World Surf Liga isto počinje za 2 dana u Australiji.
https://www.worldsurfleague.com/
Skateboard mi je onako. Uvijek sam to doživljavao kao neki sport čudnih tinejdžera koji ne žele nikakvo društvo. Priznajem da sam prije 20 godina igrao na playstation 1 igrice. :D
Surfanje je u nekim dijelovima zemaljske kugle strašno popularan sport, ti su sportisti zvijezde među svojim sugrađanima ili zemljacima.
Grehota bi bilo ne probati to na OI, iako sumnjam da ću ikada postati veliki fan. Nije to moj fazon.

Kada je sportsko penjanje u pitanju, vidim veliku budućnost u tome, čak šta više, vidim potencijal da nekad u budućnosti to bude dio igraona po šoping centrima, većim kafićima i restoranima, kao kuglanje, stoni tenis, bilijar ili šta ja znam već.
Pa imas vec boulderane po Sarajevu, Zenici, Mostaru, Bugojnu, vecina iole vecih gradova ima neku vrstu te umjetne stijene, a kad je sportsko penjanje u pitanju onda tu imamo odlicne uslove, jer imamo dosta vanjskih penjalista i opremljenih smjerova, i jos se ulaze u to. Ondra je bio ovdje prije koju godinu, radio na tome, kod Banjaluke, na festivalu climb and drill i radio na opremanju smjerova i penjao iste.

Imas to kod Banjaluke, imas Dreznicu, imas Blagaj koji je aktivan i zimi zbog klime i tu svaki vikend imas ekipu koja penje, imas Bukovik i Visocicu kod Sa, imas i Romaniju, imas sad i kod Tuzle isto jedno penjaliste, tacnije kod Zivinica, jer je tu Tomba instruktor tako da je ta scena kod nas dosta aktivna. Da ne govorim o onim najtezim i najpoznatijim poput Izgorjele grude na Prenju.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1296
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la Kulesza » 15 apr 2021, 21:39

ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 21:07
Ragbi liga.
Nekompetentan sport. Slab nivo mimo 4 države u Svijetu. Australija, Novi Zeland, Engleska i Francuska.
I to treba spomenuti da je samo popularno u jednoj polovini Engleske, na sjeveru, dok bogatiji jug igra uniju
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la firefirefirely » 15 apr 2021, 21:51

branimir85 je napisao/la:
15 apr 2021, 21:13
firefirefirely je napisao/la:
15 apr 2021, 21:00
Cuj ragbi bi ukinuo :roll:
Nitko nije rekao za Rugby da bi ga ukinio @ASD je rekao da bi volio da vidi standardni Rugby na OI umjesto rugby 7,ali to je nemoguće zbog kratkoće trajanja OI pa sam se nadovezao da je dobar i Rugby 7.
Ne samo zbog toga, ragbi union, ilitiga 15ka je uklonjena sa OI i zbog toga tuča(koje su u to doba bile ucestale), i sto su visoki duznosnici OK-a smatrali da to "nije u duhu OI".. Plus je ragbi 7 verzija sporta koja je dosta atraktivnija i zanimljivija "neutralnim gledaocima".. Union ragbi je kalendarski dosta specifican sport, sa dosta 'turneja', poprilicno zatvoren jos uvijek, i zbog velike razlike u kvaliteti, ali i novca.. Polako se to pomalo mijenja, jucer je objavljeno da ce dvije pacificke ekipe ucestvovati u Super Rugby-u sljedece sezone, ali jos nedovoljno, npr nezvanicno EP u ragbiju, Six Nations, je zatvoreno, bez mogucnosti ispadanja/upadanja, i tako ce ostati u dogledno vrijeme.. Nejse, odoh u off, samo mi je oci zaparalo to, da bi se kao trebao maketi ragbi, koji ima ozbiljne repke i timove na svakom kontinentu, pored nekih realno smijesnih sportova...

Avatar
ASD
Postovi: 26282
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 21:55

Kulesza je napisao/la:
15 apr 2021, 21:39
ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 21:07
Ragbi liga.
Nekompetentan sport. Slab nivo mimo 4 države u Svijetu. Australija, Novi Zeland, Engleska i Francuska.
I to treba spomenuti da je samo popularno u jednoj polovini Engleske, na sjeveru, dok bogatiji jug igra uniju
U Australiji je popularan u Novom južnom Velsu i Queenslandu, najpopularniji sport tamo.
Meč između te dvije države je jedan od najpopularnijih sportskih događaju na kontinentu.
Postoje jaki klubovi u Melbournu i Canberri, ali ti klubovi su relativno noviji na sceni, i igraju igrači uglavnom iz one gore dvije nabrojane države i stranci.

U saveznoj državi Viktorija je najpopularniji Aussie rules football.
Ali općenito najpopularniji sport u Australiji je cricket, prije svega jer je raširen u čitavoj državi i pogotovo kad igra reprezentacija.

Avatar
branimir85
Postovi: 14910
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 22:12

ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 21:07
branimir85 je napisao/la:
15 apr 2021, 20:40
Ma Kriket je vezan za par mnogoljudni zemalja od koji je vecina što se tiče sporta na vi, naravno ne kontajuči par zemalja poput Engleske, iako što se mene tiče samo daj.
Za rugby jednostavno malo je dana :D Pa Wada bi ugasila američki nogomet kad bi se pojavio jer su svi nadopingirani i ne bi baš rekao da je globalan jer samo je jedna profesionalna liga i pitam se protiv koga bi igrali :mrgreen: a isto vrijedi kao i za rugby kad bi se sve te tekme odigrale. :D
A za baseball možda i postoji šansa da igraju najbolji LA 2028god.
Pazi pogleda na OI iz drugog ugla.

Najveće zvijezde u Kanadi ne idu na OI.
Najveće zvijezde u SAD-u ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Austaliji ne idu na OI
Najveće zvijezde na Novom Zelandu ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Japanu ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Indiji ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Pakistanu ne idu na OI.
Najveće zvijezde u Bangladešu ne idu na OI.

To je faktički pola Svijeta. :D

Kompetentnost.
Američki fudbal, totalno netakmičarski, čak i da ne dođu igrači iz NFL-a, SAD bi lagano osvojio s igračima s koledža.
Jedino kada bi igrali s igračkima iz Evrope, to bi mogao biti kompetentan sport, iako bi opet SAD bio ubjedljivo prvi favorit.
Za OI totalno slabo.

Ragbi unija.
Jako kompetentan sport.
6 velikih repki u Evropi, Argentina, Japan, Južna Afrika, Australija, Novi Zeland, Fidži, plus još neke zemlje iz Evrope. Čak i SAD.

Ragbi liga.
Nekompetentan sport. Slab nivo mimo 4 države u Svijetu. Australija, Novi Zeland, Engleska i Francuska.

Aussie Rules.
Samo jedna država, popularan u malim državicama ali to je tanko.

Kanadski fudbal
Samo jedna država

Galski fudbal
Samo jedna država

Bejzbol
Solidno kompetentan sport.
SAD je prvi favorit, ali tu su još Japan, Dominikanska republika, Venecuela, Koreja, Tajvan, Meksiko, Kanada, Holandija, prvenstvo može biti zanimljivo.
Možemo i ovako 😁
U Kanadi možemo nabrajati pola dana hokejaške pa da dođemo do nekog drugog.
USA ima toliko zvijezda da je to nemoguće pobrojat.
U Australiji je to nevjerovatan raspon sportaša iz razni sportova koji su zvijezde.
Na NZu većinom su vjerovatno ragbijaši.
U Japanu može da stoji, ali ima još mnogo zvijezda od klizača do gimnastičara.
A ove tri potonje su toliko bitne u svjetskom sportu sa skoro 2miljarde stanovnika i sa samo 38 medalja na OI ukupno u većini hokeju na travi. :mrgreen:

Da sumiramo:
Američki nogomet-sve si sam napisao, šanse u promilima da ikad bude na OI, možda neka verzija kao u rugbyu.

Imamo Rugby7 i vjerovatno će tako ostati do daljnjeg.

Bejzbol-mislim realna opcija da u LA 2028 god. vidimo najbolje, ali na ostalim OI kao i do sada.

Kriket-Taj bi sport mogao postati olimpijski, ali ona kratka verzija ne onaj standardni koji traje cijelu vječnost.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16592
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la jestamaji » 15 apr 2021, 22:20

branimir85 je napisao/la:
15 apr 2021, 20:56
Spominjali smo na prethodnoj stranici potezanje, ne pratiš :mrgreen:
vidi stvarno. ma spopalo me sa svih strana, neznam kud udaram :crazy:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41348
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 apr 2021, 22:41

Twenty20 format kriketa komotno može na OI, tekma traje otprilike tri sata, nekih 8 ekipa, dvije grupe i to je to.

A vjerujem da bi došle sve najveće zvijezde, odma bi povećali gledanost za milijardu Indijaca :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 26282
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 23:01

rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 apr 2021, 22:41
Twenty20 format kriketa komotno može na OI, tekma traje otprilike tri sata, nekih 8 ekipa, dvije grupe i to je to.

A vjerujem da bi došle sve najveće zvijezde, odma bi povećali gledanost za milijardu Indijaca :mrgreen:
Nisam siguran.
Pregust je raspored u kriketu, i to je veliki problem.

Igrači mijenjaju lige non stop. Ono tipa, odigraš 3 mjeseca u Indiji, ideš za Englesku da odradiš 3 mjeseca, pa u Australiju 3 mjeseca, a u međuvremenu imaš i pripreme i uigravanja s ekipom.
Osim toga tu imaš i bruku mečeva za reprezentaciju koje su postala tradicionalna.
Trebalo bi doći puno pomjeranja, a mislim da kriket kao sport bi više izgubio nego što bi dobio.

Sport može postati olimpijski samo kada bi sport odbacio tradiciju i kalendar i ugovore uskladio u odnosu na druge sportove, a to neće nikada da se desi.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41348
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 apr 2021, 23:07

ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 23:01
rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 apr 2021, 22:41
Twenty20 format kriketa komotno može na OI, tekma traje otprilike tri sata, nekih 8 ekipa, dvije grupe i to je to.

A vjerujem da bi došle sve najveće zvijezde, odma bi povećali gledanost za milijardu Indijaca :mrgreen:
Nisam siguran.
Pregust je raspored u kriketu, i to je veliki problem.

Igrači mijenjaju lige non stop. Ono tipa, odigraš 3 mjeseca u Indiji, ideš za Englesku da odradiš 3 mjeseca, pa u Australiju 3 mjeseca, a u međuvremenu imaš i pripreme i uigravanja s ekipom.
Osim toga tu imaš i bruku mečeva za reprezentaciju koje su postala tradicionalna.
Trebalo bi doći puno pomjeranja, a mislim da kriket kao sport bi više izgubio nego što bi dobio.

Sport može postati olimpijski samo kada bi sport odbacio tradiciju i kalendar i ugovore uskladio u odnosu na druge sportove, a to neće nikada da se desi.
Ma ovo je jednom u 4 godine, nije svake, prilagodili bi se oni zbog dodatne popularnosti i prestiza sigurno. To je 15ak-20 dana i gotovo. Bude i SP u Twenty20, tu je svakako najsira konkurencija, puno jaca negoli u Test formatu ili ODIu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 26282
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 23:38

rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 apr 2021, 23:07
ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 23:01
rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 apr 2021, 22:41
Twenty20 format kriketa komotno može na OI, tekma traje otprilike tri sata, nekih 8 ekipa, dvije grupe i to je to.

A vjerujem da bi došle sve najveće zvijezde, odma bi povećali gledanost za milijardu Indijaca :mrgreen:
Nisam siguran.
Pregust je raspored u kriketu, i to je veliki problem.

Igrači mijenjaju lige non stop. Ono tipa, odigraš 3 mjeseca u Indiji, ideš za Englesku da odradiš 3 mjeseca, pa u Australiju 3 mjeseca, a u međuvremenu imaš i pripreme i uigravanja s ekipom.
Osim toga tu imaš i bruku mečeva za reprezentaciju koje su postala tradicionalna.
Trebalo bi doći puno pomjeranja, a mislim da kriket kao sport bi više izgubio nego što bi dobio.

Sport može postati olimpijski samo kada bi sport odbacio tradiciju i kalendar i ugovore uskladio u odnosu na druge sportove, a to neće nikada da se desi.
Ma ovo je jednom u 4 godine, nije svake, prilagodili bi se oni zbog dodatne popularnosti i prestiza sigurno. To je 15ak-20 dana i gotovo. Bude i SP u Twenty20, tu je svakako najsira konkurencija, puno jaca negoli u Test formatu ili ODIu.
Ima.
Ali je cricket specifičan sport. Zvijezde naplaćuju igranje za repku.
Stuart Broad je uzeo 700 000 funti od England cricket boarda za sezonu 2020/2021.
Ukoliko igrači smatraju da će više zaraditi ako odrade par mjeseci za neki klub, onda oni neće igrati za repku.

Nikada se repke neće dogovoriti sa olimpijskim komitetom.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41348
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 apr 2021, 08:56

ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 23:38
rio_Ferdy88 je napisao/la:
15 apr 2021, 23:07
ASD je napisao/la:
15 apr 2021, 23:01


Nisam siguran.
Pregust je raspored u kriketu, i to je veliki problem.

Igrači mijenjaju lige non stop. Ono tipa, odigraš 3 mjeseca u Indiji, ideš za Englesku da odradiš 3 mjeseca, pa u Australiju 3 mjeseca, a u međuvremenu imaš i pripreme i uigravanja s ekipom.
Osim toga tu imaš i bruku mečeva za reprezentaciju koje su postala tradicionalna.
Trebalo bi doći puno pomjeranja, a mislim da kriket kao sport bi više izgubio nego što bi dobio.

Sport može postati olimpijski samo kada bi sport odbacio tradiciju i kalendar i ugovore uskladio u odnosu na druge sportove, a to neće nikada da se desi.
Ma ovo je jednom u 4 godine, nije svake, prilagodili bi se oni zbog dodatne popularnosti i prestiza sigurno. To je 15ak-20 dana i gotovo. Bude i SP u Twenty20, tu je svakako najsira konkurencija, puno jaca negoli u Test formatu ili ODIu.
Ima.
Ali je cricket specifičan sport. Zvijezde naplaćuju igranje za repku.
Stuart Broad je uzeo 700 000 funti od England cricket boarda za sezonu 2020/2021.
Ukoliko igrači smatraju da će više zaraditi ako odrade par mjeseci za neki klub, onda oni neće igrati za repku.

Nikada se repke neće dogovoriti sa olimpijskim komitetom.
Hoće i to prije nego što misliš. Oni naplaćuju po sezoni, a neće se održavati takmičenje tih dvije sedmice ili tri koliko bi trajao turnir i to je to. Jer i lige traju po mjesec dva, kao i IPL koji je najjači. Evo sad ti se igra, i to im je svima najvažniji jer je najplaćeniji. Napravi se mjesta za to vrlo lahko. Indijci odlučuju i oni su glavni u odboru, ako se njima bude igralo onda će to proći glatko :thumbup:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.