Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
SEZONA 1937/1938
1. RAZRED SPS:
1. SAŠK Sarajevo 12 10 1 1 50-12 21
2. Hajduk Sarajevo 12 7 4 1 33-17 18
3. Đerzelez Sarajevo 12 8 0 4 32-22 16
4. Sloga Sarajevo 12 5 1 6 23-28 11
5. Petar Kočić Sarajevo 12 3 1 8 23-39 7
6. Željezničar Sarajevo 12 3 0 9 16-35 6
7. Hrasničar Sarajevo 12 2 1 9 17-41 5, ispada u 2. razred SPS
2. RAZRED SPS:
1. Makabi Sarajevo, ulazi u 1. razred SPS
1. RAZRED SPS:
1. SAŠK Sarajevo 12 10 1 1 50-12 21
2. Hajduk Sarajevo 12 7 4 1 33-17 18
3. Đerzelez Sarajevo 12 8 0 4 32-22 16
4. Sloga Sarajevo 12 5 1 6 23-28 11
5. Petar Kočić Sarajevo 12 3 1 8 23-39 7
6. Željezničar Sarajevo 12 3 0 9 16-35 6
7. Hrasničar Sarajevo 12 2 1 9 17-41 5, ispada u 2. razred SPS
2. RAZRED SPS:
1. Makabi Sarajevo, ulazi u 1. razred SPS
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
SEZONA 1938/1939
1. RAZRED SPS:
1. SAŠK Sarajevo 12 11 0 1 49-9 22
2. Hajduk Sarajevo 12 8 4 0 48-11 20
3. Sloga Sarajevo 12 7 2 3 20-13 16
4. Đerzelez Sarajevo 12 6 1 5 20-16 13
5. Željezničar Sarajevo 12 1 3 8 12-35 5
6. Petar Kočić Sarajevo 12 2 1 9 14-42 5
7. Makabi Sarajevo 12 1 1 10 4-41 3, ispada u 2. razred SPS
NAPOMENA: SAŠK odlazi nakon ove sezone da igra u hrvatskoj ligi.
2. RAZRED SPS:
1. Hrasničar Sarajevo, ulazi u 1. razred SPS
1. RAZRED SPS:
1. SAŠK Sarajevo 12 11 0 1 49-9 22
2. Hajduk Sarajevo 12 8 4 0 48-11 20
3. Sloga Sarajevo 12 7 2 3 20-13 16
4. Đerzelez Sarajevo 12 6 1 5 20-16 13
5. Željezničar Sarajevo 12 1 3 8 12-35 5
6. Petar Kočić Sarajevo 12 2 1 9 14-42 5
7. Makabi Sarajevo 12 1 1 10 4-41 3, ispada u 2. razred SPS
NAPOMENA: SAŠK odlazi nakon ove sezone da igra u hrvatskoj ligi.
2. RAZRED SPS:
1. Hrasničar Sarajevo, ulazi u 1. razred SPS
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
SEZONA 1939/1940
1. RAZRED SPS:
1. Hajduk Sarajevo 10 9 1 0 43-3 19
2. Željezničar Sarajevo 10 6 2 2 21-12 14
3. Đerzelez Sarajevo 10 5 2 3 27-15 12
4. Sloga Sarajevo 10 5 1 4 18-11 11
5. Hrasničar Sarajevo 10 2 0 8 8-41 4
6. Petar Kočić Sarajevo 10 0 0 10 1-36 0, ispada u 2. razred SPS
2. RAZRED SPS:
1. Pofalički Sarajevo, ulazi u 1. razred SPS
1. RAZRED SPS:
1. Hajduk Sarajevo 10 9 1 0 43-3 19
2. Željezničar Sarajevo 10 6 2 2 21-12 14
3. Đerzelez Sarajevo 10 5 2 3 27-15 12
4. Sloga Sarajevo 10 5 1 4 18-11 11
5. Hrasničar Sarajevo 10 2 0 8 8-41 4
6. Petar Kočić Sarajevo 10 0 0 10 1-36 0, ispada u 2. razred SPS
2. RAZRED SPS:
1. Pofalički Sarajevo, ulazi u 1. razred SPS
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
SEZONA 1940/1941
1. RAZRED SPS:
1. Hajduk Sarajevo 5 5 0 0 18-2 10
2. Đerzelez Sarajevo 5 4 0 1 16-5 8
3. Željezničar Sarajevo 5 3 0 2 13-11 6
4. Sloga Sarajevo 5 2 0 3 16-8 4
5. Hrasničar Sarajevo 5 1 0 4 3-17 2
6. Pofalićki Sarajevo 5 0 0 5 1-24
proljetni dio nije odigran zbog napada Njemačke na Jugoslaviju.
1. RAZRED SPS:
1. Hajduk Sarajevo 5 5 0 0 18-2 10
2. Đerzelez Sarajevo 5 4 0 1 16-5 8
3. Željezničar Sarajevo 5 3 0 2 13-11 6
4. Sloga Sarajevo 5 2 0 3 16-8 4
5. Hrasničar Sarajevo 5 1 0 4 3-17 2
6. Pofalićki Sarajevo 5 0 0 5 1-24
proljetni dio nije odigran zbog napada Njemačke na Jugoslaviju.
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Da oživimo i ovu zaboravljenu temu. Poslije Prvog svjetskog rata fudbal se na prostoru Kraljevine nastavio igrati. U početku su igrana potsavezna prvenstva, a od 1923. i Nacionalno prvenstvo - turnirski sistem, a od 1927. liga-sistem.
SEZONA 1919-20.
LJUBLJANSKI PODSAVEZ
JEDINSTVENI PODSAVEZNI I RAZRED
1.Ilirija Ljubljana 12
2.Rapid Maribor 8
3.Slovan Ljubljana 7
4.Herta 7
5.Cilier SK 6 (Celje SK)
6.SK Rote Elf Maribor 2
7.SSK Maribor 0
SPLITSKI PODSAVEZ
PROLJETNO PRVENSTVO
1.Jug 4 3 1 0 7: 0 7
2.Hajduk Split 4 3 0 1 18: 1 6
3.Uskok Split 4 2 1 1 4: 4 5
4.Split 4 1 0 3 4:13 2
5.Borac Split 4 0 0 4 1:16 0
BEOGRADSKI PODSAVEZ
Učesnici:
1.BSK
2.Jugoslavija
3.Srpski Mač
4.Univerzitet
5.Soko
BANATSKA LIGA
Prvo fudbalsko prvenstvo Banata počelo je 18. aprila 1920. godine.
Obilić Veliki Bečkerek (Zrenjanin)
Vašaš Veliki Bečkerek
Viktorija Veliki Bečkerek
KAC Velika Kikinda
PSK Pančevo
Olimpija Vršac
DSK Debeljača
ŽSE Žombolj
ŽTK Žombolj
Švebiše Žombolj (grad nešto kasnije u Rumuniji)
Prvi prvak Banata postao je Obilić Veliki Bečkerek.
SEZONA 1919-20.
LJUBLJANSKI PODSAVEZ
JEDINSTVENI PODSAVEZNI I RAZRED
1.Ilirija Ljubljana 12
2.Rapid Maribor 8
3.Slovan Ljubljana 7
4.Herta 7
5.Cilier SK 6 (Celje SK)
6.SK Rote Elf Maribor 2
7.SSK Maribor 0
SPLITSKI PODSAVEZ
PROLJETNO PRVENSTVO
1.Jug 4 3 1 0 7: 0 7
2.Hajduk Split 4 3 0 1 18: 1 6
3.Uskok Split 4 2 1 1 4: 4 5
4.Split 4 1 0 3 4:13 2
5.Borac Split 4 0 0 4 1:16 0
BEOGRADSKI PODSAVEZ
Učesnici:
1.BSK
2.Jugoslavija
3.Srpski Mač
4.Univerzitet
5.Soko
BANATSKA LIGA
Prvo fudbalsko prvenstvo Banata počelo je 18. aprila 1920. godine.
Obilić Veliki Bečkerek (Zrenjanin)
Vašaš Veliki Bečkerek
Viktorija Veliki Bečkerek
KAC Velika Kikinda
PSK Pančevo
Olimpija Vršac
DSK Debeljača
ŽSE Žombolj
ŽTK Žombolj
Švebiše Žombolj (grad nešto kasnije u Rumuniji)
Prvi prvak Banata postao je Obilić Veliki Bečkerek.
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
SEZONA 1920-21.
LJUBLJANSKI PODSAVEZ
Polufinale:
Athletik Celje – SSK Maribor 2:1
Finale:
Ilirija Ljubljana – Athletik Celje 4:4 1:1 7:2
LJUBLJANA
1.Ilirija Ljubljana 4
2.Svoboda Ljubljana 0
CELJE
1.Athletik Celje 4
2.SSK Celje 0
MARIBOR
1.SK Maribor 4
2.Rapid Maribor 2
3.MAK Maribor (Rote Elf) 0
ZAGREBAČKI PODSAVEZ
TABELA 9.kolo
1.Građanski 9 9 0 0 46: 3 18
2.HAŠK 9 8 0 1 42: 4 16
3.Konkordija 9 6 1 2 39: 6 13
4.Sparta 9 4 1 4 15:27 9
5.Ilirija 9 3 0 6 19:27 6
6.Kroacija 9 3 0 6 7:47 6
7.Slavija 9 1 1 7 10:36 3
8.Viktorija 9 1 1 7 5:23 3
SPLITSKI PODSAVEZ
1.Hajduk Split 8 8 0 0 37: 4 16
2.Jug 8 6 0 2 21:10 12
3.Borac 8 2 1 5 11:20 5
4.Split 8 2 1 5 11:29 5
5.Uskok 8 1 0 7 6:23 2
SARAJEVSKI PODSAVEZ
NEPOTPUNA TABELA PROLJEĆE
1.Hajduk 5 4 0 1 19: 2 8
2.Slavija 5 4 0 1 29: 4 8
3.SAŠK 5 4 0 1 23: 4 8
4.Sarajevski 4 3 0 1 10: 4 6
5.Troja 6 1 1 4 4:41 3
6.Barkohba 6 1 0 5 3:15 2
7.Građanski 5 0 1 4 0:18 1
BEOGRADSKI PODSAVEZ – 1.RAZRED
TABELA JESEN
1.BSK Beograd 4 4 0 0 17: 3 8
2.Jugoslavija Beograd 4 3 0 1 10: 3 6
3.BUSK Beograd 4 2 0 2 3: 6 4
4.Vardar Beograd 4 1 0 3 2: 7 2
5.Soko Beograd 4 0 0 4 4:17 0
PROVINCIJSKA LIGA
ŽUPA I
12.septembar 1920.
1.Vojvodina Novi Sad – NAK Novi Sad
2.NSK Zemun – ASK Zemun
3.PSK Pančevo – RSK Ruma
19.septembar 1920.
A. Pobjednik 2 – Pobjednik 3
B. Poraženi 2 – Poraženi 3
26.septembar 1920.
Pobjednik 1 – Pobjednik A
Poraženi 1 – Poraženi A
ŽUPA II
12.septembar 1920.
Zora Bijeljina – Podrinje Bijeljina
Jedinstvo Brčko – Sloga Brčko
Građanski S.Mitrovica – Srpski SK S.Mitrovica
Sloga Šabac – Srpski Mač Valjevo
19.septembar 1920.
A. Pobjednik 1 – Pobjednik 2
B. Poraženi 1 – Poraženi 2
C. Pobjednik 3 – Pobjednik 4
D. Poraženi 3 – Poraženi 4
26.septembar 1920.
Pobjednik A – Pobjednik C
Pobjednik B – Pobjednik D
ŽUPA III
12.septembar 1920.
Jedinstvo Vranje – Moravac Leskovac
Jug Bogdan Prokuplje – Zlatibor Užice
Šumadija Kragujevac – PSK Požarevac
19.septembar 1920.
A. Pobjednik 1 – Pobjednik 2
B. Poraženi 1 – Poraženi 2
26.septembar 1920.
Pobjednik A – Pobjednik 3
Pobjednik B – Poraženi 3
BANATSKA LIGA
1.Obilić Veliki Bečkerek (Zrenjanin)
Vašaš Veliki Bečkerek
Viktorija Veliki Bečkerek
ŽSE Žombolj
ŽTK Žombolj
Šveboše Žombolj
DSK Debeljača
KAC Velika Kikinda
LJUBLJANSKI PODSAVEZ
Polufinale:
Athletik Celje – SSK Maribor 2:1
Finale:
Ilirija Ljubljana – Athletik Celje 4:4 1:1 7:2
LJUBLJANA
1.Ilirija Ljubljana 4
2.Svoboda Ljubljana 0
CELJE
1.Athletik Celje 4
2.SSK Celje 0
MARIBOR
1.SK Maribor 4
2.Rapid Maribor 2
3.MAK Maribor (Rote Elf) 0
ZAGREBAČKI PODSAVEZ
TABELA 9.kolo
1.Građanski 9 9 0 0 46: 3 18
2.HAŠK 9 8 0 1 42: 4 16
3.Konkordija 9 6 1 2 39: 6 13
4.Sparta 9 4 1 4 15:27 9
5.Ilirija 9 3 0 6 19:27 6
6.Kroacija 9 3 0 6 7:47 6
7.Slavija 9 1 1 7 10:36 3
8.Viktorija 9 1 1 7 5:23 3
SPLITSKI PODSAVEZ
1.Hajduk Split 8 8 0 0 37: 4 16
2.Jug 8 6 0 2 21:10 12
3.Borac 8 2 1 5 11:20 5
4.Split 8 2 1 5 11:29 5
5.Uskok 8 1 0 7 6:23 2
SARAJEVSKI PODSAVEZ
NEPOTPUNA TABELA PROLJEĆE
1.Hajduk 5 4 0 1 19: 2 8
2.Slavija 5 4 0 1 29: 4 8
3.SAŠK 5 4 0 1 23: 4 8
4.Sarajevski 4 3 0 1 10: 4 6
5.Troja 6 1 1 4 4:41 3
6.Barkohba 6 1 0 5 3:15 2
7.Građanski 5 0 1 4 0:18 1
BEOGRADSKI PODSAVEZ – 1.RAZRED
TABELA JESEN
1.BSK Beograd 4 4 0 0 17: 3 8
2.Jugoslavija Beograd 4 3 0 1 10: 3 6
3.BUSK Beograd 4 2 0 2 3: 6 4
4.Vardar Beograd 4 1 0 3 2: 7 2
5.Soko Beograd 4 0 0 4 4:17 0
PROVINCIJSKA LIGA
ŽUPA I
12.septembar 1920.
1.Vojvodina Novi Sad – NAK Novi Sad
2.NSK Zemun – ASK Zemun
3.PSK Pančevo – RSK Ruma
19.septembar 1920.
A. Pobjednik 2 – Pobjednik 3
B. Poraženi 2 – Poraženi 3
26.septembar 1920.
Pobjednik 1 – Pobjednik A
Poraženi 1 – Poraženi A
ŽUPA II
12.septembar 1920.
Zora Bijeljina – Podrinje Bijeljina
Jedinstvo Brčko – Sloga Brčko
Građanski S.Mitrovica – Srpski SK S.Mitrovica
Sloga Šabac – Srpski Mač Valjevo
19.septembar 1920.
A. Pobjednik 1 – Pobjednik 2
B. Poraženi 1 – Poraženi 2
C. Pobjednik 3 – Pobjednik 4
D. Poraženi 3 – Poraženi 4
26.septembar 1920.
Pobjednik A – Pobjednik C
Pobjednik B – Pobjednik D
ŽUPA III
12.septembar 1920.
Jedinstvo Vranje – Moravac Leskovac
Jug Bogdan Prokuplje – Zlatibor Užice
Šumadija Kragujevac – PSK Požarevac
19.septembar 1920.
A. Pobjednik 1 – Pobjednik 2
B. Poraženi 1 – Poraženi 2
26.septembar 1920.
Pobjednik A – Pobjednik 3
Pobjednik B – Poraženi 3
BANATSKA LIGA
1.Obilić Veliki Bečkerek (Zrenjanin)
Vašaš Veliki Bečkerek
Viktorija Veliki Bečkerek
ŽSE Žombolj
ŽTK Žombolj
Šveboše Žombolj
DSK Debeljača
KAC Velika Kikinda
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
SEZONA 1921-22
LJUBLJANSKI PODSAVEZ
Polufinale:
SSK Maribor – Athletik Celje 2:0
Finale:
Ilirija Ljubljana – SSK Maribor 5:1
LJUBLJANA
1.Ilirija Ljubljana 8
2.Primorje Ljubljana 3
3.Sparta Ljubljana 1
CELJE
1.Athletik Celje 7
2.SSK Celje 5
3.Svoboda Celje 0
MARIBOR
1.SSK Maribor 19
2.Rapid Maribor 14
3.MAK Maribor 12
4.Svoboda Maribor 8
5.Ptuj 2
6.Korotan istupio
ZAGREBAČKI PODSAVEZ
I RAZRED
TABELA
1.Građanski
2.HAŠK
3.Konkordija
4.Šparta
5.Ilirija
6.Viktorija
7.Kroacija
8.Sloven
SPLITSKI PODSAVEZ
TABELA
1.Hajduk Split 6 6 0 0 31: 1 12
2.Borac 6 3 0 3 17:13 6
3.Uskok 6 2 1 3 5:10 5
4.Split 6 0 1 5 10:38 1
BEOGRADSKI PODSAVEZ – 1.RAZRED
TABELA
1.Jugoslavija Beograd 8 7 1 0 30: 8 15
2.Vardar Beograd 8 6 1 1 31:10 13
3.BSK Beograd 8 5 1 2 17: 6 11
4.Konkordija Beograd 8 3 2 3 10:18 8
5.Slavija Beograd 8 4 0 4 14:25 8
6.Vojvodina Novi Sad 8 3 0 5 11:20 6
7.NAK Novi Sad 6 2 0 4 8:10 4
8.Srpski Soko Beograd 6 0 1 5 5:17 1
9.Juda Makabi Novi Sad 6 0 0 6 2:14 0
Kvalifikacije za prvaka provincije 27.avgust 1922.
1.Sloga Brčko – Mačva Šabac
2.Moravac Leskovac – SSK Skoplje
3.Miloš Veliki Čačak – Šumadija Kragujevac
LJUBLJANSKI PODSAVEZ
Polufinale:
SSK Maribor – Athletik Celje 2:0
Finale:
Ilirija Ljubljana – SSK Maribor 5:1
LJUBLJANA
1.Ilirija Ljubljana 8
2.Primorje Ljubljana 3
3.Sparta Ljubljana 1
CELJE
1.Athletik Celje 7
2.SSK Celje 5
3.Svoboda Celje 0
MARIBOR
1.SSK Maribor 19
2.Rapid Maribor 14
3.MAK Maribor 12
4.Svoboda Maribor 8
5.Ptuj 2
6.Korotan istupio
ZAGREBAČKI PODSAVEZ
I RAZRED
TABELA
1.Građanski
2.HAŠK
3.Konkordija
4.Šparta
5.Ilirija
6.Viktorija
7.Kroacija
8.Sloven
SPLITSKI PODSAVEZ
TABELA
1.Hajduk Split 6 6 0 0 31: 1 12
2.Borac 6 3 0 3 17:13 6
3.Uskok 6 2 1 3 5:10 5
4.Split 6 0 1 5 10:38 1
BEOGRADSKI PODSAVEZ – 1.RAZRED
TABELA
1.Jugoslavija Beograd 8 7 1 0 30: 8 15
2.Vardar Beograd 8 6 1 1 31:10 13
3.BSK Beograd 8 5 1 2 17: 6 11
4.Konkordija Beograd 8 3 2 3 10:18 8
5.Slavija Beograd 8 4 0 4 14:25 8
6.Vojvodina Novi Sad 8 3 0 5 11:20 6
7.NAK Novi Sad 6 2 0 4 8:10 4
8.Srpski Soko Beograd 6 0 1 5 5:17 1
9.Juda Makabi Novi Sad 6 0 0 6 2:14 0
Kvalifikacije za prvaka provincije 27.avgust 1922.
1.Sloga Brčko – Mačva Šabac
2.Moravac Leskovac – SSK Skoplje
3.Miloš Veliki Čačak – Šumadija Kragujevac
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Malo je poznato , ako tako želite - zbog nezainteresovanosti za ovu rubriku neka tako i ostane - da su u predratnom periodu klubovi sa teritorije sadašnje Bosne i Hercegovine igrali u četiri potsaveza - Sarajevskom, Osiječkom, Beogradskom i Splitskom. Menjao se sistem takmičenja i broj učesnika, a igralo ne po rebubličkim već banskim granicama. Počelo je 1920 sa šest, završilo 1991 sa 14 potsaveza. U okviru svih potsaveza postojale su župske lige.
Ne računajući "kroki" liga sarajevskog potsaveza preslikan iz knjige Žekjezničara samo je Zmaj nešto pokušao. Kad je video da ne ide stao je i on.
Pre stavljanja svoje tačke na ovu i te kako zanimljivu i slabo istraženu temu moj mali doprinos - prikaz jedne sezone (imam ih više)
Prvenstvo Kraljevine Jugoslavije - sezona 1934/35
Vreme: od 17. marta do 15.septembra 1935.godine
Igrano po dvostrukom bod-sistemu. Liga brojala 10 klubova. Učesnici klubovi koji su se kvalifikovali za prošlogodišnje prvenstvo (po grupama): BSK Beograd, Jugoslavija (Beograd), BASK Beograd, HAŠK Zagreb, Primorje (Ljubljana), Slavija (Osijek) i Slavija (Sarajevo). Dodati su – bez dodatnih kvalifikacija, znači dekretom Građanski (Zagreb), Concordia (Zagreb) i Hajduk (Split).
Rezultati:
17.03. BASK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 2:2
Hajduk (Split) – Primorje (Ljubljana) 3:0
HAŠK Zagreb – Concordia (Zagreb) 1:0
Slavija (Osijek) – Slavija (Sarajevo) 3:2
24.03. Primorje (Ljubljana) – BSK Beograd 1:4
Concordia (Zagreb) – Slavija (Osijek) 3:0
HAŠK Zagreb – Slavija (Sarajevo) 4:1
BASK Beograd – Hajduk (Split) 4:2
25.03. HAŠK Zagreb – Slavija (Osijek) 3:0
Concordia (Zagreb) – Slavija (Sarajevo) 1:1
31.03. Concordia (Zagreb) – Hajduk (Split) 1:1
Slavija (Sarajevo) – Građanski (Zagreb) 6:1
Slavija (Osijek) – HAŠK Zagreb 5:2
7.04. Hajduk (Split) – Slavija (Osijek) 9:0
Jugoslavija (Beograd) – Građasnki (Zagreb) 1:0
Concordia (Zagreb) – Slavija (Sarajevo) 2:1
Primorje (Ljubljana) – BASK Beograd 3:1
HAŠK Zagreb – BSK Beograd 1:0
14.04. BSK Beograd – Primorje (Ljubljana) 7:0
Slavija (Sarajevo) – Jugoslavijas (Beograd) 1:0
Slavija (Osijek) – Hajduk (Split) 0:1
21.04. Jugoslavija (Beograd) – BSK Beograd 3:2
Slavija (Sarajevo) – BASK Beograd 0:1
HAŠK Zagreb – Hajduk (Split) 1:1
Primorje (Ljubljana) – Concordia (Zagreb) 1:1
Slavija (Osijek) – Građanski (Zagreb) 2:1
29.04. Jugoslavija (Beograd) – Hajduk (Split) 3:1
Slavija (Sarajevo) – HAŠK Zagreb 2:0
Građanski (Zagreb) – Primorje (Ljubljana) 2:0
Slavija (Osijek) – Concordia (Zagreb) 1:1
12.05. Jugoslavija (Beograd) – Slavija (Osijek) 5:1
Hajduk (Split) – Slavija (Sarajevo) 10:1
Građanski (Zagreb) – BSK Beograd 1:0
Concordia (Zagreb) – BASK Beograd 3:1
16.05. BSK Beograd - BASK Beograd 4:3
19.05. Slavija (Osijek) – BSK Beograd 1:3
BASK Beograd – HAŠK Zagreb 3:2
Građanski (Zagreb) – Concordia (Zagreb) 1:1
Hajduk (Split) – Jugoslavija (Beograd) 5:2
Primorje (Ljubljana) – Slavija (Osijek) 3:1
24.05. Jugoslavija (Beograd9 – Primorje (Ljubljana) 1:1
26.05. BSK Beograd – Primorje (Ljubljana) 4:0
Slavija (Osijek) – BASK Beograd 1:1
Građanski (Zagreb) – Hajduk (Split) 5:1
30.05. Primorje (Ljubljana) – Hajduk (Split) 2:2
HAŠK Zagreb – Concordia (Zagreb) 1:1
02.06. BSK Beograd – HAŠK Zagreb 8:2
Građanski (Zagreb) – Jugoslavija (Beograd) 2:1
06.06. BSK Beograd – Concordia (Zagreb) 4:1
09.06. Hajduk (Split) – BSK Beograd 1:1
BASK Beograd – Slavija (Osijek) 3:3
Jugoslavija (Beograd) – Slavija (Sarajevo) 3:0
17.06. Concordia (Zagreb) – BASK Beograd 9:1
HAŠK Zagreb – Primorje (Ljubljana) 4:0
30.06. Građanski (Zagreb) – BSK Beograd 2:1
Şlavija (Sarajevo) – Hajduk (Split) 2:1
Concordia (Zagreb) – Primorje (Ljubljana) 4:0
HAŠK Zagreb – BASK Beograd 3:2
07.07. Građanski (Zagreb) – Slavija (Osijek) 4:2
Slavija (Sarajevo) – Primorje (Ljubljana) 3:1
Hajduk (Split) – HAŠK Zagreb 1:3
Jugoslavija (Beograd) – BASK Beograd 3:2
14.07. HAŠK Zagreb – Građanski (Zagreb) 2:1
Jugoslavija (Beograd) – Concordia (Zagreb) 5:0
Primorje (Ljubljana) – Slavija (Osijek) 3:0
Hajduk (Split) – BASK Beograd 4:1
BSK Beograd – Slavija (Sarajevo) 1:0
21.07. BSK Beograd – BASK Beograd 4:3
Građanski (Zagreb) – Slavija (Sarajevo) 1:0
Primorje (Ljubljana) – ŠAK Zagreb 0:0
Slavija (Osijek) – Jugoslavija (Beograd) 0:2
28.07. Primorje (Ljubljna) – Jugoslavija (Beograd) 3:2
BASK Beograd – Slavija (Sarajevo) 0:2
Hajduk (Split) – Concordia (Zagreb) 0:1
Građanski (Zagreb) – HAŠK Zagreb 2:2
BSK Beograd – Slavija (Osijek) 5:0
04.08. HAŠK Zagreb – Jugoslavija (Beograd) 1:4
Slavija (Sarajevo ) – Slavija (Osijek) 3:1
BSK Beograd – Hajduk (Split) 4:0
Primorje (Ljubjana) – Građanski (Zagreb) 2:3
11.08. Concordia (Zagreb) – BSK Beograd 0:0
Hajduk (Split) – Građanski (Zagreb) 2:1
Slavija (Osijek) – Primorje (Ljubljana) 1:1
Jugoslavija (Beograd) – HAŠK Zagreb 2:1
25.08. Concordia (Zagreb) – Jugoslavija (Beograd) 2:0
Slavija (Sarajevo) – BSK Beograd 0:1
BASK Beograd – Građanski (Zagreb) 5:1
01.09. Građanski (Zagreb) – BASK Beograd 2:1
08.09. Građanski (Zagreb9 – Concordia (Zagreb) 1:0
15.09. BASK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 2:1
1 BSK Beograd 18 11 2 5 48:22 +26 24
2 Jugoslavija, Beograd 18 10 2 6 40:26 +14 22
3 Građanski, Zagreb 18 10 2 6 31:29 +2 22
4 Concordia, Zagreb 18 7 7 4 29:19 +10 21
5 HAŠK Zagreb 18 8 4 6 33:33 0 20
6 Hajduk, Split 18 7 4 7 47:32 +15 18
7 BASK Beograd 18 6 3 9 40:44 -4 15
8 Slavija, Sarajevo 18 7 1 10 26:34 -8 15
9 Primorje, Ljubljana 18 4 5 9 21:43 -22 13
10 Slavija, Osijek 18 3 4 11 21:54 -33 10
Prvak: BSK Beograd – 3.put
Kvalifikacije za ulazak u ligu:
Svi klubovi su raspoređeni u pet kvalifikacionih grupa, igra se po bod – sistemu. U zavšnu ligu ulaze prvaci svih pet grupa, drugoplasirani timovi Prve i Pete grupe, a kao osmi klub dobija se posle dvostrukih kvalifikacija, najpre trećeplasirani tim pete grupe i prvak provincije Zagrebačkog nogometnog potsaveza, a pobednik igra sa drugoplasiranim timom iz Treće grupe. Isti sistem primenjen je i pre dve godine.
Prva grupa
Rezultati: Slavija (Skopje) – BSK Beograd 2:3, Građanski (Niš) – Radnički (Kragujevac) 2:1, BSK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 1:1, Jugoslavija (Beograd) - (Građanski (Niš) 7:1, BSK Beograd – Slavija (Skopje) 2:2, BSK Beograd – Građanski (Niš) 9:0, Jugoslavija (Beograd) – Slavija (Skopje) 4:1, Radnički (Kragujevac) – Građanski (Niš) 6:1, BSK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 6:0, Građanski (Niš) – Jugoslavija (Beograd) 0:5, Radnički (Karguejvac) – Slavija (Skopje) 1:1, BSK Beograd – Radnički (Kragujevac) 3:1, Slavija (Skopje) – Građanski (Niš) 2:2, Radnički (Kragujevac) – Jugoslavija (Beograd) 1:1, Građanski (Niš) – Slavija (Skopje) 1:0, Radnički (Kragujevac) - BSK Beograd 2:1, Slavija (Skopje) – Jugoslavija (Beograd) 1:5, Građanski (Niš) – BSK Beograd 1:0, Radnički (Kragujevac) – Slavija (Skopje) 9:3
1 Jugoslavija, Beograd 8 4 3 1 24:12 +12 11
2 BSK Beograd 8 4 2 2 25:9 +16 10
3 Radnički, Kragujevac 8 3 3 2 21:15 +6 9
4 Građanski, Niš 8 3 1 4 8:30 -22 7
5 Slavija, Skopje 8 0 3 5 12:27 -15 3
Napomena: Jugoslavija (Beograd) i BSK Beograd su se plasirali u završnicu državnog prvenstva
Druga grupa
Rezultati: Vojvodina (Novi Sad) – BASK Beograd 0:2, ŽAK Velika Kikinda – Sparta 1:0, BASK Beograd – ŽAK Velika Kikinda 3:0, Sparta – ŽAK Subotica 4:1, ŽAK Subotica – BASK Beograd 1:3 ŽAK Velika Kikinda – Vojvodina (Novi Sad) 0:2, BASK Beograd – Vojvodina (Novi Sad) 4:0, Sparta – ŽAK Velika Kikinda 3:1, BASK Beograd - ŽAK Subotica 5:2, Vojvodina (Novi Sad) – ŽAK Velika Kikinda 3:1, Sparta – BSK Beograd 1:6, Vojvodina (Novi Sad) –ŽAK Subotica 6:0 BASK Beograd – ŽAK Velika Kikinda 3:2, ŽAK Subotica - Sparta 3:0, Vojvodina (Novi Sad9 – Sparta 3:2, ŽAK Velika Kikinda – ŽAK Subotica 0:1, BASK Beograd – Sparta 7:0, ŽAK Subotica – Vojvodina (Novi Sad) 3:1, Sparta – Vojvodina (Novi Sad) 2:1 i ŽAK Subotica – ŽAK Velika Kikinda 4:2.
1 BASK Beograd 8 8 0 0 33:7 +26 16
2 Vojvodina, Novi Sad 8 4 0 4 16:14 +2 8
3 ŽAK Subotica 8 4 0 4 15:21 -6 8
4 Sparta, Zemun 8 3 0 5 12:22 -10 6
5 ŽAK Velika Kikinda 8 1 0 7 7:20 -13 1
Napomena: BASK Beograd se plasirao u završnicu državnog prvenstva
Treća grupa
Rezultati: Hajduk (Sarajevo) – Slavija (Sarajevo) 1:0, Osvit (Šibenik) – Hajduk (Split) 0:8, Hajduk (Split) – Osvit (Šibenik) 4:0, Hajduk (Sarajevo) – Hajduk (Split) 2:1, Slavija (Sarajevo) – Hajduk (Split) 0:3, Osvit (Šibenik) - Hajduk (Sarajevo) 1:2, Hajduk (Split) – Hajduk (Sarajevo) 6:1, Slavija (Sarajevo) – Osvit (Šibenik) 2:0, Hajduk (Sarajevo) – Osvit (Šibenik) 2:0, Slavija (Sarajevo) – Hajduk (Sarajevo) 3:0, Hajduk (Split) – Slavija (Sarajevo) 3:1 i Osvit (Šibenik) – Slavija (Sarajevo) 2:2.
1 Hajduk, Split 6 5 0 1 25:4 +21 10
2 Hajduk, Sarajevo 6 4 0 2 9:12 -3 8
3 Slavija, Sarajevo 6 2 1 3 8:9 -1 5
4 Osvit, Šibenik 6 0 1 5 4:20 -16 1
Napomena:
• Hajduk (Split) se plasirao u završnicu državnog prvenstva
• Hajduk (Sarajevo) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u završnicu državnog prvenstva – nije uspeo
Četvrta grupa
Rezulati: Krajišnik (Banja Luka) – Grafičar (Osijek) 5:0, Concordia (Zagreb) – Krajišnik (Banja Luka) 1:0, Slavija (Osijek) – Grafičar (Osijek) 1:1, Krajišnik (Banja Luka) – Slavja (Osijek) 1:2, Slavija (Osijek) – Krajišnik (Banja Luka) 3:0, Concordia (Zagreb) – Grafičar (Osijek) 5:2, Grafičar (Osijek) – Concordia (Zagreb) 0:1, Slavija (Osijek) – Concordia (Zagreb) 0:2, Concordia (Zagreb9 – Slavija (Osijek) 7:1, Krajišnik (Banja Luka) – Grafičar (Osijek) 2:3, Slavija (Osijek) – Grafičar (Osijek) 4:0 i Krajišnik (Banja Luka) – Concordia (Zagreb) 1:1
1 Hajduk, Split 6 5 0 1 25:4 +21 10
2 Hajduk, Sarajevo 6 4 0 2 9:12 -3 8
3 Slavija, Sarajevo 6 2 1 3 8:9 -1 5
4 Osvit, Šibenik 6 0 1 5 4:20 -16 1
Napomena:
• Hajduk (Split) se plasirao u završnicu državnog prvenstva
Peta grupa
Rezultati: Ilirija (Ljubljana) – Primorje (Ljubljana) 1:1, Građanski (Zagreb) – ŠAHK Zagreb 6:1, Primorje (Ljubljana) – Građanski (Zagreb) 2:2, HAŠK Zagreb – Ilirija (Ljubljana) 7:2, HAŠK Zagreb – Primorje (Ljubljana) 1:2, Ilirija (Ljubljana) – Građasnki (Zagreb) 2:1, Ilirija (Ljubljana) – Primorje (Ljubljana) 2:1, HAŠK Zagreb – Građanski (Zagreb9 3:0, Primorje (Ljubljana) –HAŠK Zagreb 1:2, Građanski (Zagreb) – Ilirija (Ljubljana) 3:1, Ilirija (Ljubljana) – HAŠK Zagreb 2:1 i Građasnki (Zagreb) – Primorje (Ljubljana) 2:1.
1 Građanski, Zagreb 6 3 1 2 14:10 +4 7
2 Ilirija, Ljubljana 6 3 1 2 10:14 -4 7
3 HAŠK Zagreb 6 3 0 3 15:8 -7 6
4 Primorje, Ljubljana 6 1 2 3 5:10 -5 4
? 44:42
Napomena:
• Građanski (Zagreb) i Ilirija (Ljubljana) su se plasirali u završnicu državnog prvenstva
• HAŠK Zagreb je igrao u kvalifikacijama za ulazak u završnicu državnog prvenstva – nije uspeo
Dodatne kvalifikacije za osmi tim državne lige:
Slavija (Varaždin) – HAŠK Zagreb 2:3 i 0:0
Hajduk (Sarajevo) – HAŠK Zagreb 1:3 i 1:2
Napomena: U narednoj sezoni u državnoj ligi će igrati: Jugoslavija (Beograd), BSK Beograd, BASK Beograd, Hajduk (Split), Concordia (Zagreb), Građanski (Zagreb), HAŠK Zagreb i Iirija (Ljubljana)
Nije, ne po prvi put bilo tako, još jedne uzaludne kvalifikacije.
Na sednici skupštine JNS 15. decembra 1935.godine nisu mogli da se dogovore oko sistema takmičenja – na redu je Kup sistem. Mali potsavezi su dočekali svojih pet minuta – osvetu. Izglasano je da se u kvalifikacijama za državnog prvaka igraju samo prvaci potsaveza, po dvostrukom kup – sistemu.
Izdvojeno
Na dan 1.maja 1934. godine potsavezi su delovali u 14 gradova, sa 22 župe i 669 učlanjenih klubova:
• Banja Luka (19 klubova)
• Beograd (tri župe, 82 kluba)
• Cetinje (dve župe, 18 klubova)
• Kragujevac (28 klubova)
• Ljubljana (tri župe, 51 klub)
• Niš (četiri župe, 43 kluba)
• Novi Sad (45 klubova)
• Osijek (48 klubova)
• Petrovgrad (37 klubova)
• Sarajevo (43 kluba)
• Skopje (četiri župe, 48 klubova)
• Split (26 klubova)
• Subotica (70 klubova)
• Zagreb (šest župa, 109 klubova)
________________________________________
Subotički potsavez
Prvi razred
Subotička grupa
1 Bačka, Subotica 11 8 1 2 36:8 +28 17
2 ŽAK Subotica 10 7 2 1 32:8 +24 16
3 Poštar 13 5 3 5 15:25 -10 13
4 Električna centrala 8 5 2 1 16:6 +10 12
5 Fako (Olimpija) 10 3 3 4 12:16 -4 9
6 SMTC 12 3 2 7 20:29 -9 8
7 SAND Subotica 8 2 3 3 12:18 -6 7
8 Konkordija 11 2 2 7 12:23 -11 6
9 Sport 11 3 0 8 9:31 -22 6
Napomena: Bačka (Subotica) i ŽAK Subotica su igrali u kvalifikacijama za prvaka potsaveza
Tabela je nekompletna
Dunavska grupa
Učesnici: BSU Bezdan, Ođaci SK, Tri Zvezde (Apatin), Crvenka SK, Svetozar Miletić SK, SAK Sombor, ŽAK Sombor, SSK Sombor i JAK Bačka Topola
1 BSU Bezdan
2 OSK Odžaci
3
4
5
6
7
8
9
Napomena: Bezdan (Subotica) i OSK Odžaci su igrali u kvalifikacijama za prvaka potsaveza
Srednjobačka grupa
Prvak: Dulcis (Vrbas)
Potiska grupa
Učesnici: Građanski (Stari Bečej), Jedinstvo (Krstur), Merkur Senta…
…
Prvak: Građanski (Stari Bečej)
Finale za prvaka podsaveza
30.06 1935. Bačka (Subotica) – Građanski (Stari Bečej) 3:2
07.07 1935. Bačka (Subotica) – BSU Bezdan 5:3
14.07 1935. Građanski (Stari Bečej) – Bačka (Subotica) 4:1
BSU Bezdan– ŽAK Subotica 0:2
OSK Odžaci – Dulcis (Vrbas) 4:2
21.07 1935. ŽAK Subotica – Bačka (Subotica) 3:3
BSU Bezdan – Dulcis (Vrbas) 2:1
04.08 1935. Građanski (Stari Bečej) – ŽAK Subotica 1:2
11.08 1935. Bačka (Subotica) – Dulcis (Vrbas) 2:1
18.08 1935. ŽAK Subotica– BSU Bezdan 4:1
25.08 1935. ŽAK Subotica – Građanski (Stari Bečej) 5:0
…
1
2
3
4
5
6
Napomena:
Novosadski potsavez
Prvi razred
1 Vojvodina, Novi Sad 12 10 1 1 33:10 +23 21
2 Mačva, Šabac 12 7 2 3 40:19 +21 16
3 NAK Novi Sad 10 6 1 3 25:12 +13 13
4 Građanski, Srem. Mitrovica 8 4 0 4 19:22 -3 8
5 Juda Makabi, Novi Sad 11 4 0 7 18:31 -13 8
6 Radnički, Novi Sad 10 3 1 6 21:35 -14 7
Napomena:
Tabela je nekompletna, a gol-razlika pogrešna
Kvalifikacije za Prvi razred
04.08 1935. PAK Novi Sad – Grafičar 4:0
11.08 1935. ŽAK Novi Sad – Železničar (Ruma) 3:3
18.08 1935. PAK Novi Sad – Železničar (Inđija) 4:3
29.09 1935. Železničar (Ruma) – Slavija (Stara Pazova) 4:0
…
Drugi razred
Organizovano je u osam grupa, koje su sastavljene na osnovu geografskog (teritorijalnog) faktora sve u cilju smanjenja troškova putovanja.
Novosadska grupa 1
Učesnici: Rapid, NSK, Grafičar, Trgovački, Slavija, Viktorija i Zanatlija (svi klubovi su iz Novog Sada)
1
2
3
4
5
6
7
Napomena:
Novosadska grupa
Učesnici: ŽSK, Napred, Istra, Jugoslavija i Karađorđe (svi klubovi su iz Novog Sada)
1
2
3
4
5
Napomena:
Bačka grupa 1
Učesnici: Sloga (Bačka Palanka), PSK (Bačka Palanka), Slovački (Bački Petrovac), Karađorđe (Pašićevo) i Tatra (Kisač)
1
2
3
4
5
Napomena:
Bačka grupa 2
Učesnici: Borac (Temerin), TSK Temerin, Šajkaš (Gornji Kovilj), Jugović (Kać) i Hajduk (Čurug)
1
2
3
4
5
Napomena:
Sremska grupa 1
Učesnici: Cement (Beočin), Fruškogorac (Sremska Kamenica), Sremac (Novi Sad), Zrinjski (Novi Sad) i Stražilovo (Sremski Karlovci)
1
2
3
4
5
Napomena:
Sremska grupa 2
Učesnici: Železničar (Inđija), Radnički (Inđija), ISK (Inđija), Slavija (Stara Pazova), Jedinstvo (Stara Pazova) i Radnički (Ruma)
1
2
3
4
5
6
Napomena:
Mitrovačka grupa
Učesnici: Trgovački (Sremska Mitrovica), Podrinje (Mačvanska Mitrovica), MSK Sremska Mitrovica, LSK Laćarak, Zanatlija (Sremska Mitrovica) i Radnički (Sremska Mitrovica)
1 Trgovački, Srem. Mitrovica
2
3
4
5
6
Napomena:
Bijeljinska grupa
Učesnici: Slaven (Bijeljina) i Zora (Bijeljina)
1
2
Napomena:
Petrovgradski potsavez
Od 18. februara 1935. godine Veliki Bečkerek (danas Zrenjanin) se zvao Petrovgrad.
U ovoj sezoni takmičenje u Banatu igrano je u prvoj fazi u osam grupa, pa u završnici sa šest klubova. Četiri banatska centra imali su i svoje provincijske grupe.
Grupa PETROVGRAD
Gradska liga
1 Švebiše, Petrovgrad 12 8 2 1 18
2 ŽSK Petrovgrad 12 7 1 4 15
3 Obilić 12 6 2 4 14
4 Vojvodina 12 6 2 4 14
5 RSK Borac 12 6 2 4 14
6 Radnički 12 2 1 9 5
7 Građanski, Jaša Tomić 12 2 0 10 4
Napomena: Švebiše (Petrovgrad) i ŽSK Petrovgrad su igrali završnicu Banatske lige
Provincijska liga
1 Begej, Sveti Đurađ
2 Slavija, Aradac
3 ŽSK Sečanj
4 TAK Titel
5 Vojvodina, Perlez
Napomena: Begej (Sveti Đurađ) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provincijskih liga – nije uspeo
Grupa VELIKA KIKINDA
1 ŽAK Velika Kikinda
2 Sloga, Vel. Kikinda
3 Jedinstvo, Novi Bečej
4 Delija, Mokrin
5 Kosovo, Vel. Kikinda
6 Građanski, Vel. Kikinda
Napomena: ŽAK Velika Kikinda je igrao završnicu Banatske lige
Provincijska liga
1
2
3
4
5
Napomena: … je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provincijskih liga – nije uspeo
Grupa PANČEVO
1 Jedinstvo
2 Banat
3 PSK
4 PASK
5 Jadran
6 Kovin SK
Napomena: Jedinstvo (Pančevo) je igralo završnicu Banatske lige
Provincijska liga
1 Sparta, Debeljača 8 5 1 2 54:18 +38 11
2
3
4
5
Napomena: Sparta (Debeljača) je igrala u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provioncijskih liga - uspeo
Grupa VRŠAC
1 Dušan Silni, Vršac 7 7 0 0 31:14 14
2 Viktorija, Vršac 7 4 3 0 18:12 11
3 Graničar, Bela Crkva 8 2 6 0 13:22 4
4 Privrednik, Vršac 8 2 6 0 12:20 4
5 Radnički, Vršac 5 1 4 0 7:13 2
Napomena: Dušan Silni (Vršac) je igrao u završnici Banatske lige
Tabela je nekompletna
Provincijska liga
1
2
3
4
5
Napomena: … je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provincijskih liga – nije uspeo
Kvalifikacije za ulazak u Banatsku ligu
Učesnici, prvaci provincijskih liga:…
Pobednik: Sparta (Debeljača)
Banatska liga
Iz Petrovgradske grupe u završnicu su otišla dva prvoplasirana kluba, iz ostala tri centra po jedan, a iz četiri provincijske grupe ukupno jedan.
1 ŽAK Velika Kikinda 10 8 0 2 16
2 Sparta, Debeljača 10 7 0 3 14
3 Jedinstvo, Pančevo 10 6 1 3 13
4 ŽSK Petrovgrad 10 5 0 5 10
5 Dušan Silni, Vršac 10 3 1 6 7
6 Švebiše, Petrovgrad 10 0 0 10 0
Napomena:
Beogradski potsavez
Gradske lige
Prvi „A“ razred
1 Sparta, Zemun 12 11 0 1 56:16 +40 22
2 Jedinstvo 13 9 2 2 43:20 +23 20
3 Sloga 12 7 2 3 22:16 +6 16
4 ZAŠK Zemun 12 6 3 3 25:21 +4 15
5 Obilić 13 6 2 5 20:26 -6 14
6 Vitez, Zemun 14 3 5 6 19:34 -15 11
7 Grafičar 13 4 2 7 30:30 0 10
8 BUSK 14 4 2 8 28:38 -10 10
9 Slavija 12 3 2 7 12:27 -15 8
10 Radnički 13 1 0 12 13:39 -26 2
Napomena: Na predlog SK Borac (Beograd), na godišnjoj skupštini Beogradskog loptačkog potsaveza od 7.jula 1935. godine rešeno je da se obustavi dalje odigravanje prvenstvenih utakmica u Beogradu i Zemunu svih razreda („Sportski vesnik“, službeni glasnik Beogradskog loptačkog potsaveza, broj 15 od 18. jula 1935.godine).
Prvi „B“ razred
Učesnici: Palilulac, Čukarički, Srpski mač, Brđanin, Sparta (Beograd), Uskok, Ruski, Balkan, Dušanovac i Pupin
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Drugi razred – grupa „Sava“
Učesnici: Hajduk, Olimpija, Trgovački, Gvožđar, Borac, Mitić, Admira, Beograd, Srbija i Građanski (Beograd)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Drugi razred – grupa „Drava“
Učesnici: Železničar, Dušan Silni (Moravac), Banovac, Električna centrala, Tuško, Šumadija, Jadran, Građanski (Zemun), Trgovački i Zanatlija
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Treći razred – grupa „Drina“
Učesnici: Senegalac, Jug, Pekar, Trgovačka omladina (Zemun), Mačva, Anastas, Orao, Šoferski, Boston i Neimar
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Treći razred – grupa „Morava“
Učesnici: Viktorija, Košutnjak, Konkordija, Vardar, Heroj, Rukavičar, Sloga (Zemun), Drina, Savamalac i Makiš
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Provincijske lige
Braničevsko - podunavska župa
Grupa Požarevac
1 Građanski, Požarevac 8 8 0 0 31:6 +25 16
2 Viktorija, Požarevac 8 5 0 3 21:11 +10 10
3 Mladi radnik, Požarevac 8 5 0 3 12:10 +2 10
4 Sloga 8 1 0 7 6:16 -10 2
5 Jugoslavija 8 1 0 7 3:33 -30 2
? 73:76
• Posle žalbe većeg broja klubova da je Građanski (Požarevac) na više utakmica prekršio takmičarska pravila jer je uvodio u igru ili nepravilno registrovane igrače ili one koji su posedovali „duple registracije“, odnosno mogli da igraju u istom takmičenju za dva kluba oduzet mu je određeni broj bodova, tako da je – administrativnim putem prvo mesto osvojio Mladi radnik (Požarevac)
• Jugoslavija je posle ove sezone promenila ime u SK Okean, pod kojim je igrala sve do kraja svog postojanja
Grupa Smederevo
1
2
3
4
5
Na sličan način je i Đurađ Smederevac (Smederevo) na kraju osvojio prvo mesto u svojoj grupi za „zelenim stolom“
Kvalifikacije za prvaka župe
Mladi radnik (Požarevac) – Đurađ Smederevac (Smederevo) 2:0 i 3:2
Kolubarska župa
Učesnici: Loznica SK, Valjevo SK, Umka, Bogoljub (Obrenovac), Železničar (Lajkovac), Budućnost (Valjevo), SSK Obrenovac, Tamnava (Ub)…
…
Niški potsavez
Niška župa
Učesnici: Građanski, Sinđelić, Jugoslavija, Car Konstantin, Pobeda…
…
Prvak: Građanski (Niš)
Leskovačka župa
Zajednička sportska uprava Leskovačke župe na svom sastanku od 12. avgusta 1934. godine donela je odluku da se prvenstvo za sezonu 1934/35 igra u dve grupe.
Prva grupa
Predkolo:
Kosanica (Kuršumlija) - Topličanin (Prokuplje) 1:1 i 0:12
1 Momčilo,Leskovac 10 7 2 1 23:6 +17 16
2 Morava, Leskovac 10 7 0 3 21:15 +6 14
3 Josif, Leskovac 10 5 1 4 24:12 +12 11
4 Vlasina, Vlasotince 10 3 2 5 15:13 +2 8
5 Topličanin, Prokuplje 10 2 1 7 7:22 -15 5
6 Pobednik 10 2 0 8 8:31 -23 4
Mala nelogičnost u tabeli je prvak Momčilo, a kvalifikacije za prvaka potsaveza je igrao Josif!
Druga grupa
Vreme: od 2. septembra 1934. do 25. novembra 1935. godine
1 Moravac 8 4 3 1 21:8 +13 11
2 Vlasina 8 4 2 2 14:10 +4 10
3 Jugoslavija 8 2 5 1 12:7 +5 9
4 Dubočica 8 3 2 3 12:15 -3 8
5 Gajret 8 0 2 6 6:25 -19 2
Kruševačka župa
Učesnici: Obilić, Građanski, Trgovački, Sparta, Obilićevo, Car Lazar…
…
Prvak: Obilić (Kruševac)
Pirotska župa
…
Prvak: Omladinac (Pirot)
Timočka župa
Učesnici: Železničar (Zaječar), Jedinstvo (Zaječar), Jugoslavija (Knjaževac), Hajduk (Knjaževac), Pobeda (Zaječar), Hajduk Veljko (Negotin), Jugoslavija (Negotin), Timok (Zaječar)…
…
Krajinska župa
Učesnici: ASB Bor, Timok, Jedinstvo (Zaječar), Haduk Veljko, Rudar (Rtanj)
U nabrajanju (dole) prvaka župa učesnika završnih kvalifikacija za prvka potsaveza se se spominje ova župa!
Završnica
Učesnici - prvaci župa:
Niška: Građanski (Niš)
Leskovačka: Josif (Leskovac)
Kruševačka: Obilić (Kruševac)
Pirotska: Omladinac (Pirot)
Zaječarska: ?
1.kolo 30.juni 1935.
Josif (Leskovac) – Omladinac (Pirot) 3:1
Obilić (Kruševac) - ?
Polufinale, 10. i 17.juli 1935.
Obilić (Kruševac) – Josif (Leskovac) 3:1 i 1:4
Finale,
Građanski (Niš) – Josif (Leskovac) ?
Kragujevački potsavez
Gradske lige
Prvi razred
1 Radnički, Kragujevac 12 8 2 2 33:11 +22 18
2 Šumadija, Kragujevac 12 8 4 4 38:12 +26 16
3 Jadran, Kragujevac 12 6 4 2 21:12 +9 16
4 Slavija, Kragujevac 12 6 1 5 21:20 +1 13
5 Kolonija, Kragujevac 12 5 1 6 17:18 -1 11
6 Rapid, Kragujevac 12 2 1 9 12:35 -23 5
7 Srbija, Kragujevac 12 2 1 9 6:39 -33 5
Drugi razred
Učesnici: Mač, Erdoglija, Orao (Arilje), Dragaćevo (Guča)
…
Provincijske lige
Moravska župa
Učesnici: Slavija (Ćuprija), Jedinstvo (Paraćin), Daca (Jagodina), Građanski (Ćuprija) …
…
Prvak: Slavija (Ćuprija)
Zapadnomoravska župa
Učesnici: Jedinstvo (Čačak), Ibar (Kraljevo), Morava (Kraljevo), Trgovački (Čačak)…
…
Prvak: Jedinstvo (Čačak)
Sandžak (?)
Učesnici: Borac (Kosovska Mitrovica), Borac (Novi Pazar)…
…
Cetinjski potsavez
Učesnici: Jugosloven (Kotor), Arsenal (Tivat)…
…
Skopski potsavez
Prvi „A“ razred
1 Slavija
2 Jug
3 Građanski
4 Hajduk
5 SSK Skopje
Finale za prvaka podsaveza, 31.avgust 1935.
Slavija (Skoplje) – Veles SK 4:0
Provincijske lige
Učesnici: Stari Trg (Kosovska Mitrovica), Trepča (Kosovska Mitrovica), Zvečan (Kosovska Mitrovica), Odbrana (Prizren), Paštrik (Đakovica), Kosovo (Priština), Građanski (Priština), Dukađini (Prizren), Kožuf (Gevgelija), Belasica (Strumica), SK Gnjilane, Građanski (Vranje), Prizren SK…
…
Zagrebački potsavez
Gradske lige
Prvi „A“ razred
1 Šparta - GEC
2
3
4
5
6
7
8
Finale za prvaka podsaveza, 29.septembar i 20.oktobar 1935.
Slavija (Varaždin) – Sparta (Zagreb) 2:2 i7:2
Prvi „B“ razred
1 Makabi, Zagreb
2
3
4
5
6
7
8
Drugi razred
1 ZET
2
3
4
5
6
7
8
Treći razred
1 Trgovači, Zagreb 16 11 1 4 47:21 +26 23
2 Meteor, Zagreb 16 8 4 4 35:24 +11 20
3 Metalac, Zagreb 16 8 3 5 31:27 +4 19
4 Savica, Zargeb 16 7 4 5 31:24 +7 18
5 Trnje, Zagreb 16 7 3 6 30:24 +6 17
6 Skakavci, Zagreb 16 5 5 6 31:30 +1 15
7 Šoferski, Zagreb 16 5 5 6 25:24 +1 15
8 Maksimir, Zagreb 16 5 5 6 18:25 -7 15
9 HŠK Samobor 16 0 2 14 8:66 -58 2
Provincijske lige
I župa SUŠAK
…
Prvak: Orijent (Sušak)
II župa KARLOVAC
…
Prvak: Građanski (Karlovac)
III župa VARAŽDIN
Učesnici: Slavija (Varaždin), VSK Varaždin, Koprivnica SK…
…
Prvak: Slavija (Varaždin)
IV župa BJELOVAR
…
Prvak: Građanski (Bjelovar)
V župa PODRAVINA (Đurđenovac)
…
Prvak: Graničar (Đurđnovac)
VI župa MOSLAVINA
Učesnici: Zrinski (Daruvar) …
…
VII župa BROD
Učesnici: BSK Slavonski Brod, Unitas (Nova Gradiška), Borac (Nova Grdiška), Trgovački (Slavonska Požega), Radnički (Slavonska Požega), Viktorija (Slavonski Brod)…
…
Prvak: BSK Slavonski Brod
VIII župa SISAK
Prvi razred
1 Slavija, Sisak
2 Zmaj, Caprage
3 Segesta, Sisak
4
5
6
7
Napomena: Slavija (Sisak) je igrala u kvalifikacijama za prvaka provincije – nije uspela, poražena je u finalu od Slavije iz Varaždina
Drugi razred
Učesnici: Olimp (Velika Gorica), Gloria (Sisak), SSK Sinjski (Sunja), Sokol (Galdovo), Lekenik …
1
2
3
4
5
6
Napomena:
Kvalifikacije za prvaka provincije
Četvrtfinale, 18. i 25.avgust 1935.
Slavija (Varaždin) – Građanski (Bjelovar) 1:1 i 4:3
Graničar (Đurđenovac) - ?
BSK Slavonski Brod – Slavija (Sisak) 1:3 i 2:4
Građanski (Karlovac) – Orijent (Sušak) 0:1 i ?
Polufinale, 02. i 09.septembar 1935.
Orijent (Sušak) – Slavija (Sisak) 1:3
Slavija (Varaždin) – Graničar (Đurđenovac) 5:1
Finale, 22.septembar 1935.
Slavija (Sisak) - Slavija (Varaždin) 2:3
Splitski potsavez
Jesenji deo
1 Split 3 3 0 0 6:1 +5 6
2 Vuk, Split 3 2 0 1 9:6 +3 4
3 Solin 3 1 0 2 9:8 +1 2
4 ASK 3 0 0 3 5:14 -9 0
Napomena: Odlukom JNS-a ovo je prvenstvo anulirano.
Prolećni deo
Igrano u šest grupa:
I grupa
Učesnici: Solin, Avia (Kaštel Stari), GOŠK Kaštel Gomilica, Slaven (Trogir), Primorje (Kaštel Stari) i Jadran (Kaštel Sućurac)
…
Prvak: Solin
II grupa
Učesnici: Junak (Sinj) i Troglav (Livno)
Napomena: nije igrano
III grupa
Učesnici: Građanski (Dubrovnik), GOŠK Dubrovnik, Narona, Uranija (Baška Voda), Zmaj (Makarska), Orkan (Dugi Rat) i SUND Supetar
Napomena: Nije igrano
IV grupa
Učesnici: DOŠK Drniš, Osvit (Šibenik) i Dinara (Knin)
…
Prvak: Osvit (Šibenik)
V grupa
Učesnici: Unac (Dvor) i Borac
…
Prvak: Borac
VI grupa
Učesnici: Vuk (Split), AŠK Split i Split
1 Split 4 2 1 1 9:4 +5 5
2 Vuk, Split 3 2 0 1 5:3 +2 4
3 AŠK 3 0 1 2 2:9 -7 1
Finale provincije,
Osvit (Šibenik) – Solin 4:1 i 0:2
Finale apsolutno, 8. septembar 1935
Osvit (Šibenik)– Vuk ?
Kvalifikacije za nacionalnu ligu, 15, septembar 1935
Hajduk (Split) – Osvit (Šibenik) 4:0
Osiječki potsavez
Prvi razred
1 Grafičar, Osijek 10 7 2 1 16
2 Elektra 10 6 3 3 15
3 Građanski 10 4 3 3 11
4 Hajduk 10 5 1 4 11
5 Viktorija 10 3 1 6 7
6 Makabi 10 0 0 10 0
Napomena: Grafičar (Osijek) se plasirao u kvalifikacije za državno prvenstvo. Nije uspeo u kvalifikacijama, u grupi sa Krajišnikom (Banja Luka) i Concordiom (Zagreb)
Drugi razred
Učesnici: Rapid (Osijek), Velebit (Osijek), Radnički (Osijek), Olimpija (Osijek), ŽAK…
…
Provincijska liga
09.decembar 1934. – kvalifikacije
Obrtna omladina – Cibalija 3:3
1.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Jadran ( Branjin Vrh)
2.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Šparta (Vukovar)
3.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Sloga (Vinkovci)
4.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Građanski (Brčko)
5.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Šimšir (Orašje)
6. župa
Učesnici: …
…
Prvak: Slavonac (Čepin)
7. župa
Učesnici: …
…
Prvak: Željezničarski SK (Belišće)
8.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Radnički (Požega)
9.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Taninpila (Sušine – Đurđenovac)
Kvalifikacije za prvaka provincije
1. kolo:
Šimšir (Orašje) – Građanski ( Brčko) 3:0 i 0:1 (0:3 – par forfe), treća 4:1
Sloga (vinkovci) – Šparta (Vukiovar) ?
Radnički (Požega) – Taninpile (Sušine) ?
…
Četvrtfinale:
Šimšir ( Orašje ) – Sloga ( Vinkovci) 2:2 i 2:0
Radnički (Požega) – Željezničarski SK (Belišće) ?
…
Polufinale :
Šimšir ( Orašje ) – Radnički ( Požega) 3:2 i 1:3
…
Finale:
…
Sarajevski potsavez
Gradske lige
Prvi razred
1 SAŠK Sarajevo 12 10 2 0 53:10 +43 22
2 Hajduk, Sarajevo 12 9 3 0 52:13 +39 21
3 Sloga, Sarajevo 12 6 2 4 33:13 +20 14
4 Željezničar, Sarajevo 12 5 0 7 16:38 +22 10
5 Đerđelez, Sarajevo 12 3 2 7 13:30 -17 8
6 Hrasničar, Sarajevo 12 2 2 8 13:39 -26 6
7 Makabi, Sarajevo 12 1 1 10 2:49 -37 3
Drugi razred
Učesnici: JOŠK, Sarajevski, Građanski…
…
Provincijske lige
B o s a n s k a provincija
Dobojska župa
Željezničar (Doboj) – Union (Usora) 2:0 i 2:2
Hrabri (Teslić) – Desta (Teslić) 7:1 i 4:1
Finale, 12.maj i 19.maj 1935.
Hrabri (Teslić) – Željezničar (Doboj) 0:1 i 1:1
Prvak: Željezničar Doboj
Tuzlanska župa
Prvak: Šumadija (Tuzla)
Zenička župa
Prvak: Jadran (Visoko)
Travnička župa
…
Završnica prvenstva Bosanske provincije
Učesnici:
• Željezničar Doboj – prvak Dobojske župe
• Šumadija Tuzla – prvak Tuzlanske župe
• Jadran Visoko – prvak Zeničke župe
• ? – prvak Travničke župe
Polufinale 10.juli 1935.
Željezničar (Doboj) – Šumadija (Tuzla) 0:0
Jadran (Visoko) - ?
Finale, 03.septembar 1935.
Željezničar (Doboj) – Jadran (Visoko) 4:0 i ?
H e r c e g o v a č k a provincija
Mostarska župa
1 Velež 6 4 0 2 8
2 Zrinjski 6 4 0 2 8
3 JSK 6 2 1 3 5
4 Vardar 6 1 1 4 3
Čapljinska župa
14. i 21.04 1935. Uskok – Jugoslavija 3:1 i 2:2
Trebinjska župa
Prvak: Leotar (Trebinje)
Završnica prvenstva Hercegovačke provincije
Polufinale, 19.maj 1935.
Uskok (Čapljina)– Leotar (Trebinje) 0:1
Finale, 13.juni i 20.juni 1935.
Velež (Mostar) – Leotar (Trebinje) 2:0 i 4:1
Finale za apsolutnog prvaka provincije, 29.septembar i 06.oktobar 1935.
Velež (Mostar) – Jadran (Visoko) 7:0 i 1:7
Banjalučki potsavez
Učesnici: Balkan (Banja Luka), Sloboda (Bosanski Novi), Sava (Bosanska Gradiška), Borac (Banja Luka), Viktorija (Banja Luka), Krajišnik (Banja Luka)…
Prvenstvo Grada
Učesnici: Krajišnik (Banja Luka), Borac (Banja Luka), BSK Banja Luka, Olimp (Banja Luka) i Balkan (Banja Luka)
…
Prvak Krajišnik (Banja Luka)
Prvenstvo provincije:
Finale:
Slavija (Prijedor) – Sava (Bosanska Gradiška) 3:0 i 1:1. Prva utakmica je poništena pa je igrana nova – 3:2 za Slaviju
Kvalifikacije za prvaka potsaveza
Krajišnik (Banja Luka) - Slavija (Prijedor) 7:1
Ljubljanski potsavez
1 Ilirija, Ljubljana 14 10 2 2 22
2 Željezničar, Maribor 14 10 2 2 22
3 SV Rapid, Maribor 14 7 2 5 16
4 Čakovečki SK 14 6 2 6 14
5 1. SSK Maribor 14 6 1 7 13
6 1. SSK Celje 14 4 1 9 9
7 Svoboda, Maribor 14 3 1 10 7
8 Hermes, Ljubljana 14 2 1 11 5
Grupa GORENJSKA
Učesnici: Sora (Škofja Loka)
Grupa LJUBLJANA
…
Grupa TRBOVLJE
…
Grupa CELJE
Učesnici: Atletik, Olimp, Rapid, Jugoslavija, Olimpija
Grupa MARIBOR
Učesnici: ČSK Čakovec, Sloboda (Maribor), SK Ptuj, Građanski (Čakovec), Rapid (Maribor), Mura (Murska Sobota)…
…
Ne računajući "kroki" liga sarajevskog potsaveza preslikan iz knjige Žekjezničara samo je Zmaj nešto pokušao. Kad je video da ne ide stao je i on.
Pre stavljanja svoje tačke na ovu i te kako zanimljivu i slabo istraženu temu moj mali doprinos - prikaz jedne sezone (imam ih više)
Prvenstvo Kraljevine Jugoslavije - sezona 1934/35
Vreme: od 17. marta do 15.septembra 1935.godine
Igrano po dvostrukom bod-sistemu. Liga brojala 10 klubova. Učesnici klubovi koji su se kvalifikovali za prošlogodišnje prvenstvo (po grupama): BSK Beograd, Jugoslavija (Beograd), BASK Beograd, HAŠK Zagreb, Primorje (Ljubljana), Slavija (Osijek) i Slavija (Sarajevo). Dodati su – bez dodatnih kvalifikacija, znači dekretom Građanski (Zagreb), Concordia (Zagreb) i Hajduk (Split).
Rezultati:
17.03. BASK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 2:2
Hajduk (Split) – Primorje (Ljubljana) 3:0
HAŠK Zagreb – Concordia (Zagreb) 1:0
Slavija (Osijek) – Slavija (Sarajevo) 3:2
24.03. Primorje (Ljubljana) – BSK Beograd 1:4
Concordia (Zagreb) – Slavija (Osijek) 3:0
HAŠK Zagreb – Slavija (Sarajevo) 4:1
BASK Beograd – Hajduk (Split) 4:2
25.03. HAŠK Zagreb – Slavija (Osijek) 3:0
Concordia (Zagreb) – Slavija (Sarajevo) 1:1
31.03. Concordia (Zagreb) – Hajduk (Split) 1:1
Slavija (Sarajevo) – Građanski (Zagreb) 6:1
Slavija (Osijek) – HAŠK Zagreb 5:2
7.04. Hajduk (Split) – Slavija (Osijek) 9:0
Jugoslavija (Beograd) – Građasnki (Zagreb) 1:0
Concordia (Zagreb) – Slavija (Sarajevo) 2:1
Primorje (Ljubljana) – BASK Beograd 3:1
HAŠK Zagreb – BSK Beograd 1:0
14.04. BSK Beograd – Primorje (Ljubljana) 7:0
Slavija (Sarajevo) – Jugoslavijas (Beograd) 1:0
Slavija (Osijek) – Hajduk (Split) 0:1
21.04. Jugoslavija (Beograd) – BSK Beograd 3:2
Slavija (Sarajevo) – BASK Beograd 0:1
HAŠK Zagreb – Hajduk (Split) 1:1
Primorje (Ljubljana) – Concordia (Zagreb) 1:1
Slavija (Osijek) – Građanski (Zagreb) 2:1
29.04. Jugoslavija (Beograd) – Hajduk (Split) 3:1
Slavija (Sarajevo) – HAŠK Zagreb 2:0
Građanski (Zagreb) – Primorje (Ljubljana) 2:0
Slavija (Osijek) – Concordia (Zagreb) 1:1
12.05. Jugoslavija (Beograd) – Slavija (Osijek) 5:1
Hajduk (Split) – Slavija (Sarajevo) 10:1
Građanski (Zagreb) – BSK Beograd 1:0
Concordia (Zagreb) – BASK Beograd 3:1
16.05. BSK Beograd - BASK Beograd 4:3
19.05. Slavija (Osijek) – BSK Beograd 1:3
BASK Beograd – HAŠK Zagreb 3:2
Građanski (Zagreb) – Concordia (Zagreb) 1:1
Hajduk (Split) – Jugoslavija (Beograd) 5:2
Primorje (Ljubljana) – Slavija (Osijek) 3:1
24.05. Jugoslavija (Beograd9 – Primorje (Ljubljana) 1:1
26.05. BSK Beograd – Primorje (Ljubljana) 4:0
Slavija (Osijek) – BASK Beograd 1:1
Građanski (Zagreb) – Hajduk (Split) 5:1
30.05. Primorje (Ljubljana) – Hajduk (Split) 2:2
HAŠK Zagreb – Concordia (Zagreb) 1:1
02.06. BSK Beograd – HAŠK Zagreb 8:2
Građanski (Zagreb) – Jugoslavija (Beograd) 2:1
06.06. BSK Beograd – Concordia (Zagreb) 4:1
09.06. Hajduk (Split) – BSK Beograd 1:1
BASK Beograd – Slavija (Osijek) 3:3
Jugoslavija (Beograd) – Slavija (Sarajevo) 3:0
17.06. Concordia (Zagreb) – BASK Beograd 9:1
HAŠK Zagreb – Primorje (Ljubljana) 4:0
30.06. Građanski (Zagreb) – BSK Beograd 2:1
Şlavija (Sarajevo) – Hajduk (Split) 2:1
Concordia (Zagreb) – Primorje (Ljubljana) 4:0
HAŠK Zagreb – BASK Beograd 3:2
07.07. Građanski (Zagreb) – Slavija (Osijek) 4:2
Slavija (Sarajevo) – Primorje (Ljubljana) 3:1
Hajduk (Split) – HAŠK Zagreb 1:3
Jugoslavija (Beograd) – BASK Beograd 3:2
14.07. HAŠK Zagreb – Građanski (Zagreb) 2:1
Jugoslavija (Beograd) – Concordia (Zagreb) 5:0
Primorje (Ljubljana) – Slavija (Osijek) 3:0
Hajduk (Split) – BASK Beograd 4:1
BSK Beograd – Slavija (Sarajevo) 1:0
21.07. BSK Beograd – BASK Beograd 4:3
Građanski (Zagreb) – Slavija (Sarajevo) 1:0
Primorje (Ljubljana) – ŠAK Zagreb 0:0
Slavija (Osijek) – Jugoslavija (Beograd) 0:2
28.07. Primorje (Ljubljna) – Jugoslavija (Beograd) 3:2
BASK Beograd – Slavija (Sarajevo) 0:2
Hajduk (Split) – Concordia (Zagreb) 0:1
Građanski (Zagreb) – HAŠK Zagreb 2:2
BSK Beograd – Slavija (Osijek) 5:0
04.08. HAŠK Zagreb – Jugoslavija (Beograd) 1:4
Slavija (Sarajevo ) – Slavija (Osijek) 3:1
BSK Beograd – Hajduk (Split) 4:0
Primorje (Ljubjana) – Građanski (Zagreb) 2:3
11.08. Concordia (Zagreb) – BSK Beograd 0:0
Hajduk (Split) – Građanski (Zagreb) 2:1
Slavija (Osijek) – Primorje (Ljubljana) 1:1
Jugoslavija (Beograd) – HAŠK Zagreb 2:1
25.08. Concordia (Zagreb) – Jugoslavija (Beograd) 2:0
Slavija (Sarajevo) – BSK Beograd 0:1
BASK Beograd – Građanski (Zagreb) 5:1
01.09. Građanski (Zagreb) – BASK Beograd 2:1
08.09. Građanski (Zagreb9 – Concordia (Zagreb) 1:0
15.09. BASK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 2:1
1 BSK Beograd 18 11 2 5 48:22 +26 24
2 Jugoslavija, Beograd 18 10 2 6 40:26 +14 22
3 Građanski, Zagreb 18 10 2 6 31:29 +2 22
4 Concordia, Zagreb 18 7 7 4 29:19 +10 21
5 HAŠK Zagreb 18 8 4 6 33:33 0 20
6 Hajduk, Split 18 7 4 7 47:32 +15 18
7 BASK Beograd 18 6 3 9 40:44 -4 15
8 Slavija, Sarajevo 18 7 1 10 26:34 -8 15
9 Primorje, Ljubljana 18 4 5 9 21:43 -22 13
10 Slavija, Osijek 18 3 4 11 21:54 -33 10
Prvak: BSK Beograd – 3.put
Kvalifikacije za ulazak u ligu:
Svi klubovi su raspoređeni u pet kvalifikacionih grupa, igra se po bod – sistemu. U zavšnu ligu ulaze prvaci svih pet grupa, drugoplasirani timovi Prve i Pete grupe, a kao osmi klub dobija se posle dvostrukih kvalifikacija, najpre trećeplasirani tim pete grupe i prvak provincije Zagrebačkog nogometnog potsaveza, a pobednik igra sa drugoplasiranim timom iz Treće grupe. Isti sistem primenjen je i pre dve godine.
Prva grupa
Rezultati: Slavija (Skopje) – BSK Beograd 2:3, Građanski (Niš) – Radnički (Kragujevac) 2:1, BSK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 1:1, Jugoslavija (Beograd) - (Građanski (Niš) 7:1, BSK Beograd – Slavija (Skopje) 2:2, BSK Beograd – Građanski (Niš) 9:0, Jugoslavija (Beograd) – Slavija (Skopje) 4:1, Radnički (Kragujevac) – Građanski (Niš) 6:1, BSK Beograd – Jugoslavija (Beograd) 6:0, Građanski (Niš) – Jugoslavija (Beograd) 0:5, Radnički (Karguejvac) – Slavija (Skopje) 1:1, BSK Beograd – Radnički (Kragujevac) 3:1, Slavija (Skopje) – Građanski (Niš) 2:2, Radnički (Kragujevac) – Jugoslavija (Beograd) 1:1, Građanski (Niš) – Slavija (Skopje) 1:0, Radnički (Kragujevac) - BSK Beograd 2:1, Slavija (Skopje) – Jugoslavija (Beograd) 1:5, Građanski (Niš) – BSK Beograd 1:0, Radnički (Kragujevac) – Slavija (Skopje) 9:3
1 Jugoslavija, Beograd 8 4 3 1 24:12 +12 11
2 BSK Beograd 8 4 2 2 25:9 +16 10
3 Radnički, Kragujevac 8 3 3 2 21:15 +6 9
4 Građanski, Niš 8 3 1 4 8:30 -22 7
5 Slavija, Skopje 8 0 3 5 12:27 -15 3
Napomena: Jugoslavija (Beograd) i BSK Beograd su se plasirali u završnicu državnog prvenstva
Druga grupa
Rezultati: Vojvodina (Novi Sad) – BASK Beograd 0:2, ŽAK Velika Kikinda – Sparta 1:0, BASK Beograd – ŽAK Velika Kikinda 3:0, Sparta – ŽAK Subotica 4:1, ŽAK Subotica – BASK Beograd 1:3 ŽAK Velika Kikinda – Vojvodina (Novi Sad) 0:2, BASK Beograd – Vojvodina (Novi Sad) 4:0, Sparta – ŽAK Velika Kikinda 3:1, BASK Beograd - ŽAK Subotica 5:2, Vojvodina (Novi Sad) – ŽAK Velika Kikinda 3:1, Sparta – BSK Beograd 1:6, Vojvodina (Novi Sad) –ŽAK Subotica 6:0 BASK Beograd – ŽAK Velika Kikinda 3:2, ŽAK Subotica - Sparta 3:0, Vojvodina (Novi Sad9 – Sparta 3:2, ŽAK Velika Kikinda – ŽAK Subotica 0:1, BASK Beograd – Sparta 7:0, ŽAK Subotica – Vojvodina (Novi Sad) 3:1, Sparta – Vojvodina (Novi Sad) 2:1 i ŽAK Subotica – ŽAK Velika Kikinda 4:2.
1 BASK Beograd 8 8 0 0 33:7 +26 16
2 Vojvodina, Novi Sad 8 4 0 4 16:14 +2 8
3 ŽAK Subotica 8 4 0 4 15:21 -6 8
4 Sparta, Zemun 8 3 0 5 12:22 -10 6
5 ŽAK Velika Kikinda 8 1 0 7 7:20 -13 1
Napomena: BASK Beograd se plasirao u završnicu državnog prvenstva
Treća grupa
Rezultati: Hajduk (Sarajevo) – Slavija (Sarajevo) 1:0, Osvit (Šibenik) – Hajduk (Split) 0:8, Hajduk (Split) – Osvit (Šibenik) 4:0, Hajduk (Sarajevo) – Hajduk (Split) 2:1, Slavija (Sarajevo) – Hajduk (Split) 0:3, Osvit (Šibenik) - Hajduk (Sarajevo) 1:2, Hajduk (Split) – Hajduk (Sarajevo) 6:1, Slavija (Sarajevo) – Osvit (Šibenik) 2:0, Hajduk (Sarajevo) – Osvit (Šibenik) 2:0, Slavija (Sarajevo) – Hajduk (Sarajevo) 3:0, Hajduk (Split) – Slavija (Sarajevo) 3:1 i Osvit (Šibenik) – Slavija (Sarajevo) 2:2.
1 Hajduk, Split 6 5 0 1 25:4 +21 10
2 Hajduk, Sarajevo 6 4 0 2 9:12 -3 8
3 Slavija, Sarajevo 6 2 1 3 8:9 -1 5
4 Osvit, Šibenik 6 0 1 5 4:20 -16 1
Napomena:
• Hajduk (Split) se plasirao u završnicu državnog prvenstva
• Hajduk (Sarajevo) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u završnicu državnog prvenstva – nije uspeo
Četvrta grupa
Rezulati: Krajišnik (Banja Luka) – Grafičar (Osijek) 5:0, Concordia (Zagreb) – Krajišnik (Banja Luka) 1:0, Slavija (Osijek) – Grafičar (Osijek) 1:1, Krajišnik (Banja Luka) – Slavja (Osijek) 1:2, Slavija (Osijek) – Krajišnik (Banja Luka) 3:0, Concordia (Zagreb) – Grafičar (Osijek) 5:2, Grafičar (Osijek) – Concordia (Zagreb) 0:1, Slavija (Osijek) – Concordia (Zagreb) 0:2, Concordia (Zagreb9 – Slavija (Osijek) 7:1, Krajišnik (Banja Luka) – Grafičar (Osijek) 2:3, Slavija (Osijek) – Grafičar (Osijek) 4:0 i Krajišnik (Banja Luka) – Concordia (Zagreb) 1:1
1 Hajduk, Split 6 5 0 1 25:4 +21 10
2 Hajduk, Sarajevo 6 4 0 2 9:12 -3 8
3 Slavija, Sarajevo 6 2 1 3 8:9 -1 5
4 Osvit, Šibenik 6 0 1 5 4:20 -16 1
Napomena:
• Hajduk (Split) se plasirao u završnicu državnog prvenstva
Peta grupa
Rezultati: Ilirija (Ljubljana) – Primorje (Ljubljana) 1:1, Građanski (Zagreb) – ŠAHK Zagreb 6:1, Primorje (Ljubljana) – Građanski (Zagreb) 2:2, HAŠK Zagreb – Ilirija (Ljubljana) 7:2, HAŠK Zagreb – Primorje (Ljubljana) 1:2, Ilirija (Ljubljana) – Građasnki (Zagreb) 2:1, Ilirija (Ljubljana) – Primorje (Ljubljana) 2:1, HAŠK Zagreb – Građanski (Zagreb9 3:0, Primorje (Ljubljana) –HAŠK Zagreb 1:2, Građanski (Zagreb) – Ilirija (Ljubljana) 3:1, Ilirija (Ljubljana) – HAŠK Zagreb 2:1 i Građasnki (Zagreb) – Primorje (Ljubljana) 2:1.
1 Građanski, Zagreb 6 3 1 2 14:10 +4 7
2 Ilirija, Ljubljana 6 3 1 2 10:14 -4 7
3 HAŠK Zagreb 6 3 0 3 15:8 -7 6
4 Primorje, Ljubljana 6 1 2 3 5:10 -5 4
? 44:42
Napomena:
• Građanski (Zagreb) i Ilirija (Ljubljana) su se plasirali u završnicu državnog prvenstva
• HAŠK Zagreb je igrao u kvalifikacijama za ulazak u završnicu državnog prvenstva – nije uspeo
Dodatne kvalifikacije za osmi tim državne lige:
Slavija (Varaždin) – HAŠK Zagreb 2:3 i 0:0
Hajduk (Sarajevo) – HAŠK Zagreb 1:3 i 1:2
Napomena: U narednoj sezoni u državnoj ligi će igrati: Jugoslavija (Beograd), BSK Beograd, BASK Beograd, Hajduk (Split), Concordia (Zagreb), Građanski (Zagreb), HAŠK Zagreb i Iirija (Ljubljana)
Nije, ne po prvi put bilo tako, još jedne uzaludne kvalifikacije.
Na sednici skupštine JNS 15. decembra 1935.godine nisu mogli da se dogovore oko sistema takmičenja – na redu je Kup sistem. Mali potsavezi su dočekali svojih pet minuta – osvetu. Izglasano je da se u kvalifikacijama za državnog prvaka igraju samo prvaci potsaveza, po dvostrukom kup – sistemu.
Izdvojeno
Na dan 1.maja 1934. godine potsavezi su delovali u 14 gradova, sa 22 župe i 669 učlanjenih klubova:
• Banja Luka (19 klubova)
• Beograd (tri župe, 82 kluba)
• Cetinje (dve župe, 18 klubova)
• Kragujevac (28 klubova)
• Ljubljana (tri župe, 51 klub)
• Niš (četiri župe, 43 kluba)
• Novi Sad (45 klubova)
• Osijek (48 klubova)
• Petrovgrad (37 klubova)
• Sarajevo (43 kluba)
• Skopje (četiri župe, 48 klubova)
• Split (26 klubova)
• Subotica (70 klubova)
• Zagreb (šest župa, 109 klubova)
________________________________________
Subotički potsavez
Prvi razred
Subotička grupa
1 Bačka, Subotica 11 8 1 2 36:8 +28 17
2 ŽAK Subotica 10 7 2 1 32:8 +24 16
3 Poštar 13 5 3 5 15:25 -10 13
4 Električna centrala 8 5 2 1 16:6 +10 12
5 Fako (Olimpija) 10 3 3 4 12:16 -4 9
6 SMTC 12 3 2 7 20:29 -9 8
7 SAND Subotica 8 2 3 3 12:18 -6 7
8 Konkordija 11 2 2 7 12:23 -11 6
9 Sport 11 3 0 8 9:31 -22 6
Napomena: Bačka (Subotica) i ŽAK Subotica su igrali u kvalifikacijama za prvaka potsaveza
Tabela je nekompletna
Dunavska grupa
Učesnici: BSU Bezdan, Ođaci SK, Tri Zvezde (Apatin), Crvenka SK, Svetozar Miletić SK, SAK Sombor, ŽAK Sombor, SSK Sombor i JAK Bačka Topola
1 BSU Bezdan
2 OSK Odžaci
3
4
5
6
7
8
9
Napomena: Bezdan (Subotica) i OSK Odžaci su igrali u kvalifikacijama za prvaka potsaveza
Srednjobačka grupa
Prvak: Dulcis (Vrbas)
Potiska grupa
Učesnici: Građanski (Stari Bečej), Jedinstvo (Krstur), Merkur Senta…
…
Prvak: Građanski (Stari Bečej)
Finale za prvaka podsaveza
30.06 1935. Bačka (Subotica) – Građanski (Stari Bečej) 3:2
07.07 1935. Bačka (Subotica) – BSU Bezdan 5:3
14.07 1935. Građanski (Stari Bečej) – Bačka (Subotica) 4:1
BSU Bezdan– ŽAK Subotica 0:2
OSK Odžaci – Dulcis (Vrbas) 4:2
21.07 1935. ŽAK Subotica – Bačka (Subotica) 3:3
BSU Bezdan – Dulcis (Vrbas) 2:1
04.08 1935. Građanski (Stari Bečej) – ŽAK Subotica 1:2
11.08 1935. Bačka (Subotica) – Dulcis (Vrbas) 2:1
18.08 1935. ŽAK Subotica– BSU Bezdan 4:1
25.08 1935. ŽAK Subotica – Građanski (Stari Bečej) 5:0
…
1
2
3
4
5
6
Napomena:
Novosadski potsavez
Prvi razred
1 Vojvodina, Novi Sad 12 10 1 1 33:10 +23 21
2 Mačva, Šabac 12 7 2 3 40:19 +21 16
3 NAK Novi Sad 10 6 1 3 25:12 +13 13
4 Građanski, Srem. Mitrovica 8 4 0 4 19:22 -3 8
5 Juda Makabi, Novi Sad 11 4 0 7 18:31 -13 8
6 Radnički, Novi Sad 10 3 1 6 21:35 -14 7
Napomena:
Tabela je nekompletna, a gol-razlika pogrešna
Kvalifikacije za Prvi razred
04.08 1935. PAK Novi Sad – Grafičar 4:0
11.08 1935. ŽAK Novi Sad – Železničar (Ruma) 3:3
18.08 1935. PAK Novi Sad – Železničar (Inđija) 4:3
29.09 1935. Železničar (Ruma) – Slavija (Stara Pazova) 4:0
…
Drugi razred
Organizovano je u osam grupa, koje su sastavljene na osnovu geografskog (teritorijalnog) faktora sve u cilju smanjenja troškova putovanja.
Novosadska grupa 1
Učesnici: Rapid, NSK, Grafičar, Trgovački, Slavija, Viktorija i Zanatlija (svi klubovi su iz Novog Sada)
1
2
3
4
5
6
7
Napomena:
Novosadska grupa
Učesnici: ŽSK, Napred, Istra, Jugoslavija i Karađorđe (svi klubovi su iz Novog Sada)
1
2
3
4
5
Napomena:
Bačka grupa 1
Učesnici: Sloga (Bačka Palanka), PSK (Bačka Palanka), Slovački (Bački Petrovac), Karađorđe (Pašićevo) i Tatra (Kisač)
1
2
3
4
5
Napomena:
Bačka grupa 2
Učesnici: Borac (Temerin), TSK Temerin, Šajkaš (Gornji Kovilj), Jugović (Kać) i Hajduk (Čurug)
1
2
3
4
5
Napomena:
Sremska grupa 1
Učesnici: Cement (Beočin), Fruškogorac (Sremska Kamenica), Sremac (Novi Sad), Zrinjski (Novi Sad) i Stražilovo (Sremski Karlovci)
1
2
3
4
5
Napomena:
Sremska grupa 2
Učesnici: Železničar (Inđija), Radnički (Inđija), ISK (Inđija), Slavija (Stara Pazova), Jedinstvo (Stara Pazova) i Radnički (Ruma)
1
2
3
4
5
6
Napomena:
Mitrovačka grupa
Učesnici: Trgovački (Sremska Mitrovica), Podrinje (Mačvanska Mitrovica), MSK Sremska Mitrovica, LSK Laćarak, Zanatlija (Sremska Mitrovica) i Radnički (Sremska Mitrovica)
1 Trgovački, Srem. Mitrovica
2
3
4
5
6
Napomena:
Bijeljinska grupa
Učesnici: Slaven (Bijeljina) i Zora (Bijeljina)
1
2
Napomena:
Petrovgradski potsavez
Od 18. februara 1935. godine Veliki Bečkerek (danas Zrenjanin) se zvao Petrovgrad.
U ovoj sezoni takmičenje u Banatu igrano je u prvoj fazi u osam grupa, pa u završnici sa šest klubova. Četiri banatska centra imali su i svoje provincijske grupe.
Grupa PETROVGRAD
Gradska liga
1 Švebiše, Petrovgrad 12 8 2 1 18
2 ŽSK Petrovgrad 12 7 1 4 15
3 Obilić 12 6 2 4 14
4 Vojvodina 12 6 2 4 14
5 RSK Borac 12 6 2 4 14
6 Radnički 12 2 1 9 5
7 Građanski, Jaša Tomić 12 2 0 10 4
Napomena: Švebiše (Petrovgrad) i ŽSK Petrovgrad su igrali završnicu Banatske lige
Provincijska liga
1 Begej, Sveti Đurađ
2 Slavija, Aradac
3 ŽSK Sečanj
4 TAK Titel
5 Vojvodina, Perlez
Napomena: Begej (Sveti Đurađ) je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provincijskih liga – nije uspeo
Grupa VELIKA KIKINDA
1 ŽAK Velika Kikinda
2 Sloga, Vel. Kikinda
3 Jedinstvo, Novi Bečej
4 Delija, Mokrin
5 Kosovo, Vel. Kikinda
6 Građanski, Vel. Kikinda
Napomena: ŽAK Velika Kikinda je igrao završnicu Banatske lige
Provincijska liga
1
2
3
4
5
Napomena: … je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provincijskih liga – nije uspeo
Grupa PANČEVO
1 Jedinstvo
2 Banat
3 PSK
4 PASK
5 Jadran
6 Kovin SK
Napomena: Jedinstvo (Pančevo) je igralo završnicu Banatske lige
Provincijska liga
1 Sparta, Debeljača 8 5 1 2 54:18 +38 11
2
3
4
5
Napomena: Sparta (Debeljača) je igrala u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provioncijskih liga - uspeo
Grupa VRŠAC
1 Dušan Silni, Vršac 7 7 0 0 31:14 14
2 Viktorija, Vršac 7 4 3 0 18:12 11
3 Graničar, Bela Crkva 8 2 6 0 13:22 4
4 Privrednik, Vršac 8 2 6 0 12:20 4
5 Radnički, Vršac 5 1 4 0 7:13 2
Napomena: Dušan Silni (Vršac) je igrao u završnici Banatske lige
Tabela je nekompletna
Provincijska liga
1
2
3
4
5
Napomena: … je igrao u kvalifikacijama za ulazak u Banatsku ligu sa prvacima ostalih provincijskih liga – nije uspeo
Kvalifikacije za ulazak u Banatsku ligu
Učesnici, prvaci provincijskih liga:…
Pobednik: Sparta (Debeljača)
Banatska liga
Iz Petrovgradske grupe u završnicu su otišla dva prvoplasirana kluba, iz ostala tri centra po jedan, a iz četiri provincijske grupe ukupno jedan.
1 ŽAK Velika Kikinda 10 8 0 2 16
2 Sparta, Debeljača 10 7 0 3 14
3 Jedinstvo, Pančevo 10 6 1 3 13
4 ŽSK Petrovgrad 10 5 0 5 10
5 Dušan Silni, Vršac 10 3 1 6 7
6 Švebiše, Petrovgrad 10 0 0 10 0
Napomena:
Beogradski potsavez
Gradske lige
Prvi „A“ razred
1 Sparta, Zemun 12 11 0 1 56:16 +40 22
2 Jedinstvo 13 9 2 2 43:20 +23 20
3 Sloga 12 7 2 3 22:16 +6 16
4 ZAŠK Zemun 12 6 3 3 25:21 +4 15
5 Obilić 13 6 2 5 20:26 -6 14
6 Vitez, Zemun 14 3 5 6 19:34 -15 11
7 Grafičar 13 4 2 7 30:30 0 10
8 BUSK 14 4 2 8 28:38 -10 10
9 Slavija 12 3 2 7 12:27 -15 8
10 Radnički 13 1 0 12 13:39 -26 2
Napomena: Na predlog SK Borac (Beograd), na godišnjoj skupštini Beogradskog loptačkog potsaveza od 7.jula 1935. godine rešeno je da se obustavi dalje odigravanje prvenstvenih utakmica u Beogradu i Zemunu svih razreda („Sportski vesnik“, službeni glasnik Beogradskog loptačkog potsaveza, broj 15 od 18. jula 1935.godine).
Prvi „B“ razred
Učesnici: Palilulac, Čukarički, Srpski mač, Brđanin, Sparta (Beograd), Uskok, Ruski, Balkan, Dušanovac i Pupin
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Drugi razred – grupa „Sava“
Učesnici: Hajduk, Olimpija, Trgovački, Gvožđar, Borac, Mitić, Admira, Beograd, Srbija i Građanski (Beograd)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Drugi razred – grupa „Drava“
Učesnici: Železničar, Dušan Silni (Moravac), Banovac, Električna centrala, Tuško, Šumadija, Jadran, Građanski (Zemun), Trgovački i Zanatlija
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Treći razred – grupa „Drina“
Učesnici: Senegalac, Jug, Pekar, Trgovačka omladina (Zemun), Mačva, Anastas, Orao, Šoferski, Boston i Neimar
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Treći razred – grupa „Morava“
Učesnici: Viktorija, Košutnjak, Konkordija, Vardar, Heroj, Rukavičar, Sloga (Zemun), Drina, Savamalac i Makiš
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Napomena:
Provincijske lige
Braničevsko - podunavska župa
Grupa Požarevac
1 Građanski, Požarevac 8 8 0 0 31:6 +25 16
2 Viktorija, Požarevac 8 5 0 3 21:11 +10 10
3 Mladi radnik, Požarevac 8 5 0 3 12:10 +2 10
4 Sloga 8 1 0 7 6:16 -10 2
5 Jugoslavija 8 1 0 7 3:33 -30 2
? 73:76
• Posle žalbe većeg broja klubova da je Građanski (Požarevac) na više utakmica prekršio takmičarska pravila jer je uvodio u igru ili nepravilno registrovane igrače ili one koji su posedovali „duple registracije“, odnosno mogli da igraju u istom takmičenju za dva kluba oduzet mu je određeni broj bodova, tako da je – administrativnim putem prvo mesto osvojio Mladi radnik (Požarevac)
• Jugoslavija je posle ove sezone promenila ime u SK Okean, pod kojim je igrala sve do kraja svog postojanja
Grupa Smederevo
1
2
3
4
5
Na sličan način je i Đurađ Smederevac (Smederevo) na kraju osvojio prvo mesto u svojoj grupi za „zelenim stolom“
Kvalifikacije za prvaka župe
Mladi radnik (Požarevac) – Đurađ Smederevac (Smederevo) 2:0 i 3:2
Kolubarska župa
Učesnici: Loznica SK, Valjevo SK, Umka, Bogoljub (Obrenovac), Železničar (Lajkovac), Budućnost (Valjevo), SSK Obrenovac, Tamnava (Ub)…
…
Niški potsavez
Niška župa
Učesnici: Građanski, Sinđelić, Jugoslavija, Car Konstantin, Pobeda…
…
Prvak: Građanski (Niš)
Leskovačka župa
Zajednička sportska uprava Leskovačke župe na svom sastanku od 12. avgusta 1934. godine donela je odluku da se prvenstvo za sezonu 1934/35 igra u dve grupe.
Prva grupa
Predkolo:
Kosanica (Kuršumlija) - Topličanin (Prokuplje) 1:1 i 0:12
1 Momčilo,Leskovac 10 7 2 1 23:6 +17 16
2 Morava, Leskovac 10 7 0 3 21:15 +6 14
3 Josif, Leskovac 10 5 1 4 24:12 +12 11
4 Vlasina, Vlasotince 10 3 2 5 15:13 +2 8
5 Topličanin, Prokuplje 10 2 1 7 7:22 -15 5
6 Pobednik 10 2 0 8 8:31 -23 4
Mala nelogičnost u tabeli je prvak Momčilo, a kvalifikacije za prvaka potsaveza je igrao Josif!
Druga grupa
Vreme: od 2. septembra 1934. do 25. novembra 1935. godine
1 Moravac 8 4 3 1 21:8 +13 11
2 Vlasina 8 4 2 2 14:10 +4 10
3 Jugoslavija 8 2 5 1 12:7 +5 9
4 Dubočica 8 3 2 3 12:15 -3 8
5 Gajret 8 0 2 6 6:25 -19 2
Kruševačka župa
Učesnici: Obilić, Građanski, Trgovački, Sparta, Obilićevo, Car Lazar…
…
Prvak: Obilić (Kruševac)
Pirotska župa
…
Prvak: Omladinac (Pirot)
Timočka župa
Učesnici: Železničar (Zaječar), Jedinstvo (Zaječar), Jugoslavija (Knjaževac), Hajduk (Knjaževac), Pobeda (Zaječar), Hajduk Veljko (Negotin), Jugoslavija (Negotin), Timok (Zaječar)…
…
Krajinska župa
Učesnici: ASB Bor, Timok, Jedinstvo (Zaječar), Haduk Veljko, Rudar (Rtanj)
U nabrajanju (dole) prvaka župa učesnika završnih kvalifikacija za prvka potsaveza se se spominje ova župa!
Završnica
Učesnici - prvaci župa:
Niška: Građanski (Niš)
Leskovačka: Josif (Leskovac)
Kruševačka: Obilić (Kruševac)
Pirotska: Omladinac (Pirot)
Zaječarska: ?
1.kolo 30.juni 1935.
Josif (Leskovac) – Omladinac (Pirot) 3:1
Obilić (Kruševac) - ?
Polufinale, 10. i 17.juli 1935.
Obilić (Kruševac) – Josif (Leskovac) 3:1 i 1:4
Finale,
Građanski (Niš) – Josif (Leskovac) ?
Kragujevački potsavez
Gradske lige
Prvi razred
1 Radnički, Kragujevac 12 8 2 2 33:11 +22 18
2 Šumadija, Kragujevac 12 8 4 4 38:12 +26 16
3 Jadran, Kragujevac 12 6 4 2 21:12 +9 16
4 Slavija, Kragujevac 12 6 1 5 21:20 +1 13
5 Kolonija, Kragujevac 12 5 1 6 17:18 -1 11
6 Rapid, Kragujevac 12 2 1 9 12:35 -23 5
7 Srbija, Kragujevac 12 2 1 9 6:39 -33 5
Drugi razred
Učesnici: Mač, Erdoglija, Orao (Arilje), Dragaćevo (Guča)
…
Provincijske lige
Moravska župa
Učesnici: Slavija (Ćuprija), Jedinstvo (Paraćin), Daca (Jagodina), Građanski (Ćuprija) …
…
Prvak: Slavija (Ćuprija)
Zapadnomoravska župa
Učesnici: Jedinstvo (Čačak), Ibar (Kraljevo), Morava (Kraljevo), Trgovački (Čačak)…
…
Prvak: Jedinstvo (Čačak)
Sandžak (?)
Učesnici: Borac (Kosovska Mitrovica), Borac (Novi Pazar)…
…
Cetinjski potsavez
Učesnici: Jugosloven (Kotor), Arsenal (Tivat)…
…
Skopski potsavez
Prvi „A“ razred
1 Slavija
2 Jug
3 Građanski
4 Hajduk
5 SSK Skopje
Finale za prvaka podsaveza, 31.avgust 1935.
Slavija (Skoplje) – Veles SK 4:0
Provincijske lige
Učesnici: Stari Trg (Kosovska Mitrovica), Trepča (Kosovska Mitrovica), Zvečan (Kosovska Mitrovica), Odbrana (Prizren), Paštrik (Đakovica), Kosovo (Priština), Građanski (Priština), Dukađini (Prizren), Kožuf (Gevgelija), Belasica (Strumica), SK Gnjilane, Građanski (Vranje), Prizren SK…
…
Zagrebački potsavez
Gradske lige
Prvi „A“ razred
1 Šparta - GEC
2
3
4
5
6
7
8
Finale za prvaka podsaveza, 29.septembar i 20.oktobar 1935.
Slavija (Varaždin) – Sparta (Zagreb) 2:2 i7:2
Prvi „B“ razred
1 Makabi, Zagreb
2
3
4
5
6
7
8
Drugi razred
1 ZET
2
3
4
5
6
7
8
Treći razred
1 Trgovači, Zagreb 16 11 1 4 47:21 +26 23
2 Meteor, Zagreb 16 8 4 4 35:24 +11 20
3 Metalac, Zagreb 16 8 3 5 31:27 +4 19
4 Savica, Zargeb 16 7 4 5 31:24 +7 18
5 Trnje, Zagreb 16 7 3 6 30:24 +6 17
6 Skakavci, Zagreb 16 5 5 6 31:30 +1 15
7 Šoferski, Zagreb 16 5 5 6 25:24 +1 15
8 Maksimir, Zagreb 16 5 5 6 18:25 -7 15
9 HŠK Samobor 16 0 2 14 8:66 -58 2
Provincijske lige
I župa SUŠAK
…
Prvak: Orijent (Sušak)
II župa KARLOVAC
…
Prvak: Građanski (Karlovac)
III župa VARAŽDIN
Učesnici: Slavija (Varaždin), VSK Varaždin, Koprivnica SK…
…
Prvak: Slavija (Varaždin)
IV župa BJELOVAR
…
Prvak: Građanski (Bjelovar)
V župa PODRAVINA (Đurđenovac)
…
Prvak: Graničar (Đurđnovac)
VI župa MOSLAVINA
Učesnici: Zrinski (Daruvar) …
…
VII župa BROD
Učesnici: BSK Slavonski Brod, Unitas (Nova Gradiška), Borac (Nova Grdiška), Trgovački (Slavonska Požega), Radnički (Slavonska Požega), Viktorija (Slavonski Brod)…
…
Prvak: BSK Slavonski Brod
VIII župa SISAK
Prvi razred
1 Slavija, Sisak
2 Zmaj, Caprage
3 Segesta, Sisak
4
5
6
7
Napomena: Slavija (Sisak) je igrala u kvalifikacijama za prvaka provincije – nije uspela, poražena je u finalu od Slavije iz Varaždina
Drugi razred
Učesnici: Olimp (Velika Gorica), Gloria (Sisak), SSK Sinjski (Sunja), Sokol (Galdovo), Lekenik …
1
2
3
4
5
6
Napomena:
Kvalifikacije za prvaka provincije
Četvrtfinale, 18. i 25.avgust 1935.
Slavija (Varaždin) – Građanski (Bjelovar) 1:1 i 4:3
Graničar (Đurđenovac) - ?
BSK Slavonski Brod – Slavija (Sisak) 1:3 i 2:4
Građanski (Karlovac) – Orijent (Sušak) 0:1 i ?
Polufinale, 02. i 09.septembar 1935.
Orijent (Sušak) – Slavija (Sisak) 1:3
Slavija (Varaždin) – Graničar (Đurđenovac) 5:1
Finale, 22.septembar 1935.
Slavija (Sisak) - Slavija (Varaždin) 2:3
Splitski potsavez
Jesenji deo
1 Split 3 3 0 0 6:1 +5 6
2 Vuk, Split 3 2 0 1 9:6 +3 4
3 Solin 3 1 0 2 9:8 +1 2
4 ASK 3 0 0 3 5:14 -9 0
Napomena: Odlukom JNS-a ovo je prvenstvo anulirano.
Prolećni deo
Igrano u šest grupa:
I grupa
Učesnici: Solin, Avia (Kaštel Stari), GOŠK Kaštel Gomilica, Slaven (Trogir), Primorje (Kaštel Stari) i Jadran (Kaštel Sućurac)
…
Prvak: Solin
II grupa
Učesnici: Junak (Sinj) i Troglav (Livno)
Napomena: nije igrano
III grupa
Učesnici: Građanski (Dubrovnik), GOŠK Dubrovnik, Narona, Uranija (Baška Voda), Zmaj (Makarska), Orkan (Dugi Rat) i SUND Supetar
Napomena: Nije igrano
IV grupa
Učesnici: DOŠK Drniš, Osvit (Šibenik) i Dinara (Knin)
…
Prvak: Osvit (Šibenik)
V grupa
Učesnici: Unac (Dvor) i Borac
…
Prvak: Borac
VI grupa
Učesnici: Vuk (Split), AŠK Split i Split
1 Split 4 2 1 1 9:4 +5 5
2 Vuk, Split 3 2 0 1 5:3 +2 4
3 AŠK 3 0 1 2 2:9 -7 1
Finale provincije,
Osvit (Šibenik) – Solin 4:1 i 0:2
Finale apsolutno, 8. septembar 1935
Osvit (Šibenik)– Vuk ?
Kvalifikacije za nacionalnu ligu, 15, septembar 1935
Hajduk (Split) – Osvit (Šibenik) 4:0
Osiječki potsavez
Prvi razred
1 Grafičar, Osijek 10 7 2 1 16
2 Elektra 10 6 3 3 15
3 Građanski 10 4 3 3 11
4 Hajduk 10 5 1 4 11
5 Viktorija 10 3 1 6 7
6 Makabi 10 0 0 10 0
Napomena: Grafičar (Osijek) se plasirao u kvalifikacije za državno prvenstvo. Nije uspeo u kvalifikacijama, u grupi sa Krajišnikom (Banja Luka) i Concordiom (Zagreb)
Drugi razred
Učesnici: Rapid (Osijek), Velebit (Osijek), Radnički (Osijek), Olimpija (Osijek), ŽAK…
…
Provincijska liga
09.decembar 1934. – kvalifikacije
Obrtna omladina – Cibalija 3:3
1.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Jadran ( Branjin Vrh)
2.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Šparta (Vukovar)
3.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Sloga (Vinkovci)
4.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Građanski (Brčko)
5.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Šimšir (Orašje)
6. župa
Učesnici: …
…
Prvak: Slavonac (Čepin)
7. župa
Učesnici: …
…
Prvak: Željezničarski SK (Belišće)
8.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Radnički (Požega)
9.župa
Učesnici: …
…
Prvak: Taninpila (Sušine – Đurđenovac)
Kvalifikacije za prvaka provincije
1. kolo:
Šimšir (Orašje) – Građanski ( Brčko) 3:0 i 0:1 (0:3 – par forfe), treća 4:1
Sloga (vinkovci) – Šparta (Vukiovar) ?
Radnički (Požega) – Taninpile (Sušine) ?
…
Četvrtfinale:
Šimšir ( Orašje ) – Sloga ( Vinkovci) 2:2 i 2:0
Radnički (Požega) – Željezničarski SK (Belišće) ?
…
Polufinale :
Šimšir ( Orašje ) – Radnički ( Požega) 3:2 i 1:3
…
Finale:
…
Sarajevski potsavez
Gradske lige
Prvi razred
1 SAŠK Sarajevo 12 10 2 0 53:10 +43 22
2 Hajduk, Sarajevo 12 9 3 0 52:13 +39 21
3 Sloga, Sarajevo 12 6 2 4 33:13 +20 14
4 Željezničar, Sarajevo 12 5 0 7 16:38 +22 10
5 Đerđelez, Sarajevo 12 3 2 7 13:30 -17 8
6 Hrasničar, Sarajevo 12 2 2 8 13:39 -26 6
7 Makabi, Sarajevo 12 1 1 10 2:49 -37 3
Drugi razred
Učesnici: JOŠK, Sarajevski, Građanski…
…
Provincijske lige
B o s a n s k a provincija
Dobojska župa
Željezničar (Doboj) – Union (Usora) 2:0 i 2:2
Hrabri (Teslić) – Desta (Teslić) 7:1 i 4:1
Finale, 12.maj i 19.maj 1935.
Hrabri (Teslić) – Željezničar (Doboj) 0:1 i 1:1
Prvak: Željezničar Doboj
Tuzlanska župa
Prvak: Šumadija (Tuzla)
Zenička župa
Prvak: Jadran (Visoko)
Travnička župa
…
Završnica prvenstva Bosanske provincije
Učesnici:
• Željezničar Doboj – prvak Dobojske župe
• Šumadija Tuzla – prvak Tuzlanske župe
• Jadran Visoko – prvak Zeničke župe
• ? – prvak Travničke župe
Polufinale 10.juli 1935.
Željezničar (Doboj) – Šumadija (Tuzla) 0:0
Jadran (Visoko) - ?
Finale, 03.septembar 1935.
Željezničar (Doboj) – Jadran (Visoko) 4:0 i ?
H e r c e g o v a č k a provincija
Mostarska župa
1 Velež 6 4 0 2 8
2 Zrinjski 6 4 0 2 8
3 JSK 6 2 1 3 5
4 Vardar 6 1 1 4 3
Čapljinska župa
14. i 21.04 1935. Uskok – Jugoslavija 3:1 i 2:2
Trebinjska župa
Prvak: Leotar (Trebinje)
Završnica prvenstva Hercegovačke provincije
Polufinale, 19.maj 1935.
Uskok (Čapljina)– Leotar (Trebinje) 0:1
Finale, 13.juni i 20.juni 1935.
Velež (Mostar) – Leotar (Trebinje) 2:0 i 4:1
Finale za apsolutnog prvaka provincije, 29.septembar i 06.oktobar 1935.
Velež (Mostar) – Jadran (Visoko) 7:0 i 1:7
Banjalučki potsavez
Učesnici: Balkan (Banja Luka), Sloboda (Bosanski Novi), Sava (Bosanska Gradiška), Borac (Banja Luka), Viktorija (Banja Luka), Krajišnik (Banja Luka)…
Prvenstvo Grada
Učesnici: Krajišnik (Banja Luka), Borac (Banja Luka), BSK Banja Luka, Olimp (Banja Luka) i Balkan (Banja Luka)
…
Prvak Krajišnik (Banja Luka)
Prvenstvo provincije:
Finale:
Slavija (Prijedor) – Sava (Bosanska Gradiška) 3:0 i 1:1. Prva utakmica je poništena pa je igrana nova – 3:2 za Slaviju
Kvalifikacije za prvaka potsaveza
Krajišnik (Banja Luka) - Slavija (Prijedor) 7:1
Ljubljanski potsavez
1 Ilirija, Ljubljana 14 10 2 2 22
2 Željezničar, Maribor 14 10 2 2 22
3 SV Rapid, Maribor 14 7 2 5 16
4 Čakovečki SK 14 6 2 6 14
5 1. SSK Maribor 14 6 1 7 13
6 1. SSK Celje 14 4 1 9 9
7 Svoboda, Maribor 14 3 1 10 7
8 Hermes, Ljubljana 14 2 1 11 5
Grupa GORENJSKA
Učesnici: Sora (Škofja Loka)
Grupa LJUBLJANA
…
Grupa TRBOVLJE
…
Grupa CELJE
Učesnici: Atletik, Olimp, Rapid, Jugoslavija, Olimpija
Grupa MARIBOR
Učesnici: ČSK Čakovec, Sloboda (Maribor), SK Ptuj, Građanski (Čakovec), Rapid (Maribor), Mura (Murska Sobota)…
…
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Jako zanimljiva tema! Ne znam odakle ti, ali svaka čast za prikaz. Bilo bi lijepo kada bi ubacio još koju sezonu.Samit je napisao/la:.....Pre stavljanja svoje tačke na ovu i te kako zanimljivu i slabo istraženu temu moj mali doprinos - prikaz jedne sezone (imam ih više)
Prvenstvo Kraljevine Jugoslavije - sezona 1934/35
Vreme: od 17. marta do 15.septembra 1935.godine…
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Ima li ko šta podataka o S.A.Š.K.-u?
Onom predratnom, jel ostala neka arhiva, neka spomenica itd?
Evo ja ću da pripomognem za početak, u prvom prvenstvu države 1923, kada je i SAŠK ostvario i najveći uspeh u svojoj istoriji, osvojivši drugo mesto, iza Građanskog (od koga je izgubio u finalu u 2 utakmice!) igrali su sledeći igrači:
Golmani: Josip Dvoržak 3/0, ?. Dizdarević 1/0
Bekovi: Nedžad Sulejmanpašić 4/0, ?. Štebl 4/0
Halfovi: Vilim Zelebor 4/0, Josip Plaček 4/2, Dušan Gavrilović 4/0
Navala: Pero Montel 4/1, Anton Felver 4/3, ?. Jakupec 4/2, Ferdinand "Ferry" Götz 4/2, Hugo Beck 4/0
Fale imena trojice igrača, rezervnog golmana Dizdarevića, Štebla (ili Stebla), i Jakupeca iz napada. Negde stoji za Pero Montela, i Pero Montl..valjda do izgovora prezimena, Feri Gec je imao mladjeg brata Vikija koji je igrao u to vreme u Gradjanskom i igrao protiv njega u finalu! Obojica su kasnije igrali duzi vremenski period u SASKu!
Anton Felver je sudija koji je sudio cuvenu utakmicu izmedju Jugoslavije i Gradjanskog u Zagrebu 1926, kada je Gradjanski osvojio titulu posle 2 uzastopne titule Jugoslavije. Svirao je penal za koji su Beogradjani smatrali da nije ispravan i dodeli mu nadimak Felver - Elver (naziv za penal u to vreme)
Onom predratnom, jel ostala neka arhiva, neka spomenica itd?
Evo ja ću da pripomognem za početak, u prvom prvenstvu države 1923, kada je i SAŠK ostvario i najveći uspeh u svojoj istoriji, osvojivši drugo mesto, iza Građanskog (od koga je izgubio u finalu u 2 utakmice!) igrali su sledeći igrači:
Golmani: Josip Dvoržak 3/0, ?. Dizdarević 1/0
Bekovi: Nedžad Sulejmanpašić 4/0, ?. Štebl 4/0
Halfovi: Vilim Zelebor 4/0, Josip Plaček 4/2, Dušan Gavrilović 4/0
Navala: Pero Montel 4/1, Anton Felver 4/3, ?. Jakupec 4/2, Ferdinand "Ferry" Götz 4/2, Hugo Beck 4/0
Fale imena trojice igrača, rezervnog golmana Dizdarevića, Štebla (ili Stebla), i Jakupeca iz napada. Negde stoji za Pero Montela, i Pero Montl..valjda do izgovora prezimena, Feri Gec je imao mladjeg brata Vikija koji je igrao u to vreme u Gradjanskom i igrao protiv njega u finalu! Obojica su kasnije igrali duzi vremenski period u SASKu!
Anton Felver je sudija koji je sudio cuvenu utakmicu izmedju Jugoslavije i Gradjanskog u Zagrebu 1926, kada je Gradjanski osvojio titulu posle 2 uzastopne titule Jugoslavije. Svirao je penal za koji su Beogradjani smatrali da nije ispravan i dodeli mu nadimak Felver - Elver (naziv za penal u to vreme)
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Tablice Sarajevskog podsaveza - redom, i one koje se spominju samo. Blizu sam kompletiranja fale mi svega 2-3 da kompletiram ceo podsavez - I razred (grad). Ako ima nekog voljnog da pomogne nek se javi. Nažalost nemam nijedan glasnik Sarajevskog podsaveza a znam koji su uglavnom bili:
od 1922 do ? - Jutarnja pošta, Sarajevo
od 1923 do 1924 - Jugoslavenski sport : nezavisni ilustrovani sedmičnik : službeno glasilo Sar. nogometnog podsaveza.
od 1924 do 1929 - ?
od 1929 do ? - Jugoslovenska pošta, Sarajevo
1920 - Prva sezona odmah po formiranju - 2 takmičenja mnogo nedoumica ali ovo je što se zna
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... i-podsavez
1920/1921 - Igrano tokom proleća i leta 1921. godine, poništeno takmičenje
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... i-podsavez
1921/1922 - Fali nekoliko rezultata sa proleća da se kompletira tablica
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1922/1923
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1923/1924
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1924/1925 - Dosta nejasnoća oko ove sezone
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
nastaviće se...
od 1922 do ? - Jutarnja pošta, Sarajevo
od 1923 do 1924 - Jugoslavenski sport : nezavisni ilustrovani sedmičnik : službeno glasilo Sar. nogometnog podsaveza.
od 1924 do 1929 - ?
od 1929 do ? - Jugoslovenska pošta, Sarajevo
1920 - Prva sezona odmah po formiranju - 2 takmičenja mnogo nedoumica ali ovo je što se zna
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... i-podsavez
1920/1921 - Igrano tokom proleća i leta 1921. godine, poništeno takmičenje
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... i-podsavez
1921/1922 - Fali nekoliko rezultata sa proleća da se kompletira tablica
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1922/1923
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1923/1924
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1924/1925 - Dosta nejasnoća oko ove sezone
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
nastaviće se...
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Da repliciram samog sebe, ostale su mi samo 2 tabele da kompletiram 1. razred tablice Sarajevskog NP, a to su 1924/1925 i 1925/1926.Mors je napisao/la:Tablice Sarajevskog podsaveza - redom, i one koje se spominju samo. Blizu sam kompletiranja fale mi svega 2-3 da kompletiram ceo podsavez - I razred (grad). Ako ima nekog voljnog da pomogne nek se javi. Nažalost nemam nijedan glasnik Sarajevskog podsaveza a znam koji su uglavnom bili:
od 1922 do ? - Jutarnja pošta, Sarajevo
od 1923 do 1924 - Jugoslavenski sport : nezavisni ilustrovani sedmičnik : službeno glasilo Sar. nogometnog podsaveza.
od 1924 do 1929 - ?
od 1929 do ? - Jugoslovenska pošta, Sarajevo
1920 - Prva sezona odmah po formiranju - 2 takmičenja mnogo nedoumica ali ovo je što se zna
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... i-podsavez
1920/1921 - Igrano tokom proleća i leta 1921. godine, poništeno takmičenje
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... i-podsavez
1921/1922 - Fali nekoliko rezultata sa proleća da se kompletira tablica
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1922/1923
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1923/1924
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
1924/1925 - Dosta nejasnoća oko ove sezone
http://exyufudbal.in.rs/tabele/11-sezon ... z-i-razred
nastaviće se...
Ako neko zna sta su bili glasnici podsaveza tog doba nek javi.
Evo sta ja znam da jesu bili:
Sarajevski nogometni podsavez - SNP (Sarajevo)
Osnovan 1920 kao privremeni, podsavez, dozvolu dobija tek krajem 1921. godine!
1920 - 1921 - da li ima glasnik, nepoznato?
03.1922 – 02.1924, Službeni glasnik Jugoslovenskog nogometnog saveza i njegovih podsaveza.
1922 - Jutarnja pošta (Sarajevo, 1922)
1922 - Sarajevski športski list (Sarajev, 1922, izlazi do 1923, glasnik i SAŠKa)
1923 - 1924, Jugoslavenski sport : nezavisni ilustrovani sedmičnik : službeno glasilo Sar. nogometnog podsaveza. (Sarjevo, 1923)
1924 - 1927, nepoznato, verovatno Večernja pošta (Sarajevo, 1921)
1927, Sportska revija urednici Ivica Koletić I Gojko Šarenac (Sarajevo, 1927 - prema katalogu izaslo svega 15 brojeva)
1927 - 1929, , nepoznato, verovatno Večernja pošta (Sarajevo, 1921)
1929? - 1941?, Jugoslovenska pošta (Sarajevo, 1929 kao Bosanska pošta)
1934 , Sportista (Beograd, 1924)
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Još jedno repliciranje samog sebeMors je napisao/la:Ima li ko šta podataka o S.A.Š.K.-u?
Onom predratnom, jel ostala neka arhiva, neka spomenica itd?
Evo ja ću da pripomognem za početak, u prvom prvenstvu države 1923, kada je i SAŠK ostvario i najveći uspeh u svojoj istoriji, osvojivši drugo mesto, iza Građanskog (od koga je izgubio u finalu u 2 utakmice!) igrali su sledeći igrači:
Golmani: Josip Dvoržak 3/0, ?. Dizdarević 1/0
Bekovi: Nedžad Sulejmanpašić 4/0, ?. Štebl 4/0
Halfovi: Vilim Zelebor 4/0, Josip Plaček 4/2, Dušan Gavrilović 4/0
Navala: Pero Montel 4/1, Anton Felver 4/3, ?. Jakupec 4/2, Ferdinand "Ferry" Götz 4/2, Hugo Beck 4/0
Fale imena trojice igrača, rezervnog golmana Dizdarevića, Štebla (ili Stebla), i Jakupeca iz napada. Negde stoji za Pero Montela, i Pero Montl..valjda do izgovora prezimena, Feri Gec je imao mladjeg brata Vikija koji je igrao u to vreme u Gradjanskom i igrao protiv njega u finalu! Obojica su kasnije igrali duzi vremenski period u SASKu!
Anton Felver je sudija koji je sudio cuvenu utakmicu izmedju Jugoslavije i Gradjanskog u Zagrebu 1926, kada je Gradjanski osvojio titulu posle 2 uzastopne titule Jugoslavije. Svirao je penal za koji su Beogradjani smatrali da nije ispravan i dodeli mu nadimak Felver - Elver (naziv za penal u to vreme)
Profil SAŠKa u prvoj ligi Kraljevine http://www.exyufudbal.in.rs/predratni-k ... article/14
Fale imena samo trojice igrača a to su: Dizdarević (rezervni golman, sezona 22/23) i Paškvana i Ivanovića iz sezone 1930/1931
Re: Vremeplov 2: Ligaška takmičenja do 1941. godine
Vidim da je ovo zamrlo pa da malo oživimo temu...
Celokupna prva liga http://www.exyufudbal.in.rs/statistika/ ... -1934-1935
Detalji sa svakog meča, čak i tačan broj gledalaca prema prodatima ulaznicama!! uskoro i slike igrača i timova (to je jedino što fali).
Evo jedan podsavez u potpunosti kompletiran od A do Š Imam tako i za neke još podsaveze i ne samo za ovu već i za većinu ili sve sezone!
SPLITSKI PODSAVEZ
Split
Jesenji deo
Igra se po dvostrukom kup sistemu.
Polufinale
11.11.1934. JRSK Split - AŠK 1:0
18.11.1934. AŠK - JRSK Split 0:6
Finale
02.12.1934. JRSK Split - Vuk 4:2
09.12.1934. Vuk - JRSK Split 0:2
Prolećni deo
Igra se po dvostrukom bod sistemu.
Rezultati
21.04.1935. Vuk - AŠK 3:0
28.04.1935. Split - Vuk 2:0
30.05.1935. AŠK - Split 0:3 pff (završeno 1:1 i poništeno odlukom U.O. JNS!)
16.06.1935. Split - AŠK 5:1
23.06.1935. Vuk - Split 2:1 (prekinuto u 85. min, nastavak odigran 29.6.)
18.08.1935. AŠK - Vuk 0:6
Tabela
1. Vuk (Split) 4 3 0 1 11:3 6
2. JRSK Split (Split) 4 3 0 1 11:3 6
3. AŠK (Split) 4 0 0 4 1:17 0
Napomena:
Pošto su Vuk i JRŠK Split izjednačeni igrana je nova utakmica koja je odlučila o prvaku Splita.
25.08.1935. Vuk - Split 3:1
Provincija
Jesenji deo
Jesenski deo prvenstva za ovu sezonu je odigran po jednostrukom kup-sistemu.
I kolo
Klubovi su žrebani da igraju sa najbližim klubovima.
04.11.1934. OSK Solin (Solin) - Jugoslavija 3:0 pff
04.11.1934. Avia (Kaštel Stari) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:4
04.11.1934. Jadran (Kaštel Sućurac) - Primorje (Kaštel Novi) 3:0 pff
04.11.1934. Troglav (Livno) - Junak (Sinj) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Zmaj (Makarska) - Uranija (Baška Voda) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Orkan (Dugi Rat) - Sund (Supetar) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Dinara (Knin) - Unac (Drvar) 3:0 pff
04.11.1934. Osvit (Šibenik) - DOŠK (Drniš) 6:0
II kolo
18.11.1934. OSK Solin (Solin) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:0
18.11.1934. Jadran (Kaštel Sućurac) - Troglav (Livno) 3:0 pff
18.11.1934. Zmaj (Makarska) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff
18.11.1934. GOŠK (Dubrovnik) - Narona (Metković) 3:0 pff
18.11.1934. Osvit (Šibenik) - Dinara (Knin) 3:0 pff
III kolo
02.12.1934. OSK Solin (Solin) - Slaven (Trogir) 3:0
IV kolo
16.12.1934. Osvit (Šibenik) - GOŠK (Dubrovnik) 3:0 pff
23.12.1934. OSK Solin (Solin) - Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0
V kolo (Polufinale)
30.12.1934. Osvit (Šibenik) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
VI kolo (Finale)
14.01.1935. Osvit (Šibenik) - OSK Solin (Solin) 3:0
Prolećni deo
Prolećni deo se igra u gradu Splitu i u provinciji po grupama po dvostrukom bod sistemu!
I grupa
Rezultati
07.04.1935. Solin - Avia 4:2, GOŠK - Slaven 7:1 (Slaven nastupio sa neverificiranim igračima, kažnjen sa 2 meseca zabrane igre!), Primorje - Jadran 1:2
14.04.1935. Jadran - GOŠK 2:1, Primorje - Slaven 3:0 pff (Slaven pod kaznom)
21.04.1935. Avia - Jadran 1:2, GOŠK - Primorje 2:2, Solin - Slaven 3:0 pff (Slaven pod kaznom)
28.04.1935. Avia - GOŠK 1:0, Jadran - Solin 0:4
05.05.1935. Solin - GOŠK 0:0, Jadran - Primorje 2:1, Avia - Slaven 3:0 pff (Slaven pod kaznom)
12.05.1935. Slaven - Jadran 0:3 pff (Slaven pod kaznom), Primorje - Avia 0:3
19.05.1935. GOŠK - Jadran 1:4, Solin - Primorje 6:0, Slaven - Avia 0:3 pff (Slaven pod kaznom)
26.05.1935. Slaven - GOŠK 0:3 pff (Slaven pod kaznom), Avia - Primorje 4:0
09.06.1935. Primorje - GOŠK 0:3 pff, Slaven - Solin 0:3 pff (Slaven pod kaznom)
16.06.1935. Jadran - Avia 4:1, Primorje - Solin 0:3 pff (igrana prijateljska 1:1)
23.06.1935. Solin - Jadran 3:1, GOŠK - Avia 3:0 pff
30.06.1935. GOŠK - Solin 0:3 (prekinuto u 18. min, nastavak odigran 14.7.!), Slaven - Primorje 0:3 pff
07.07.1935. Solin - Avia 3:0, Jadran - Slaven 3:0 pff
Tabela
1. OSK Solin (Solin) 10 9 1 0 32:3 19
2. Jadran (Kaštel Sućurac) 10 8 0 2 23:13 16
3. GOŠK (Kaštel Gomilica) 10 4 2 4 20:13 10
4. Avia (Kaštel Stari) 10 5 0 5 18:15 10
5. Primorje (Kaštel Novi) 10 2 1 7 10:25 5
6. Slaven (Trogir) 10 0 0 10 1:34 0
II grupa
Rezultati
09.06.1935. Junak - Troglav 3:0 pff
23.06.1935. Troglav - Junak 0:3 pff
Tabela
1. Junak (Sinj) 2 2 0 0 6:0 4
2. Troglav (Livno) 2 0 0 2 0:6 0
III grupa
Igra se po kup sistemu sa podgrupama
I kolo
28.04.1935. Građanski (Dubrovnik) - GOŠK (Dubrovnik) 3:0 pff
05.05.1935. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 0:3 pff
28.04.1935. Uranija (Baška Voda) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
05.05.1935. Zmaj (Makarska) - Uranija (Baška Voda) 0:3 pff
28.04.1935. Orkan (Dugi Rat) - SUND (Supetar) 3:0
05.05.1935. SUND (Supetar) - Orkan (Dugi Rat) 1:2
Narona iz Metkovića slobodna prema žrebu!
Polufinale
19.05.1935. Narona (Metković) - Građanski (Dubrovnik) 3:0 pff
26.05.1935. Građanski (Dubrovnik) - Narona (Metković) 0:3 pff
19.05.1935. Orkan (Dugi Rat) - Uranija (Baška Voda) 3:0 pff
26.05.1935. Uranija (Baška Voda) - Orkan (Dugi Rat) 0:3 pff
Finale
09.06.1935. Orkan (Dugi Rat) - Narona (Metković) 3:0 pff
23.06.1935. Narona (Metković) - Orkan (Dugi Rat) 0:3 pff
IV grupa
Rezultati
19.05.1935. DOŠK - Dinara 4:0
26.05.1935. Osvit - DOŠK 1:0
02.06.1935. Dinara - Osvit 3:3
23.06.1935. DOŠK - Osvit 1:3
30.06.1935. Dinara - DOŠK 3:0 pff (DOŠK pod kaznom)
14.07.1935. Osvit - Dinara 0:2
Tabela
1. Osvit (Šibenik) 4 2 1 1 7:6 5
2. Dinara (Knin) 4 2 1 1 8:7 5
3. DOŠK (Drniš) 4 1 0 3 5:7 2
V grupa
Rezultati
23.06.1935. Borac - Unac 4:1
30.06.1935. Unac - Borac 0:2
Tabela
1. Borac (Drvar) 2 2 0 0 6:1 4
2. Unac (Drvar) 2 0 0 2 1:6 0
Za prvaka podsaveza
Igra se prvo za prvaka provincije
I kolo
07.07.1935. OSK Solin (Solin) - Junak (Sinj) n/o (Junak odustao!)
14.07.1935. Junak (Sinj) - OSK Solin (Solin) n/o (Junak odustao!)
Polufinale
21.07.1935. Orkan (Dugi Rat) - OSK Solin (Solin) 0:3 pff (Orkan pod kaznom jer je nastupio na prijateljskoj utakmici sa Hajdukom 7.7. sa neverificiranim igračima!)
28.07.1935. OSK Solin (Solin) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff (Orkan pod kaznom)
28.07.1935. Osvit (Šibenik) - Borac (Drvar) 6:1
04.08.1935. Borac (Drvar) - Osvit (Šibenik) 1:1
Finale
11.08.1935. Osvit (Šibenik) - OSK Solin (Solin) 4:1
18.08.1935. OSK Solin (Solin) - Osvit (Šibenik) 2:0
Finale za prvaka
Igraju prvak Splita i prvak provincije
01.09.1935. Osvit (Šibenik) - Vuk (Split) 3:3
08.09.1935. Vuk (Split) - Osvit (Šibenik) 0:1
Nadopuna svega...Samit je napisao/la:Malo je poznato , ako tako želite - zbog nezainteresovanosti za ovu rubriku neka tako i ostane - da su u predratnom periodu klubovi sa teritorije sadašnje Bosne i Hercegovine igrali u četiri potsaveza - Sarajevskom, Osiječkom, Beogradskom i Splitskom. Menjao se sistem takmičenja i broj učesnika, a igralo ne po rebubličkim već banskim granicama. Počelo je 1920 sa šest, završilo 1991 sa 14 potsaveza. U okviru svih potsaveza postojale su župske lige.
Ne računajući "kroki" liga sarajevskog potsaveza preslikan iz knjige Žekjezničara samo je Zmaj nešto pokušao. Kad je video da ne ide stao je i on.
Pre stavljanja svoje tačke na ovu i te kako zanimljivu i slabo istraženu temu moj mali doprinos - prikaz jedne sezone (imam ih više)
Prvenstvo Kraljevine Jugoslavije - sezona 1934/35
Vreme: od 17. marta do 15.septembra 1935.godine
…
Celokupna prva liga http://www.exyufudbal.in.rs/statistika/ ... -1934-1935
Detalji sa svakog meča, čak i tačan broj gledalaca prema prodatima ulaznicama!! uskoro i slike igrača i timova (to je jedino što fali).
Evo jedan podsavez u potpunosti kompletiran od A do Š Imam tako i za neke još podsaveze i ne samo za ovu već i za većinu ili sve sezone!
SPLITSKI PODSAVEZ
Split
Jesenji deo
Igra se po dvostrukom kup sistemu.
Polufinale
11.11.1934. JRSK Split - AŠK 1:0
18.11.1934. AŠK - JRSK Split 0:6
Finale
02.12.1934. JRSK Split - Vuk 4:2
09.12.1934. Vuk - JRSK Split 0:2
Prolećni deo
Igra se po dvostrukom bod sistemu.
Rezultati
21.04.1935. Vuk - AŠK 3:0
28.04.1935. Split - Vuk 2:0
30.05.1935. AŠK - Split 0:3 pff (završeno 1:1 i poništeno odlukom U.O. JNS!)
16.06.1935. Split - AŠK 5:1
23.06.1935. Vuk - Split 2:1 (prekinuto u 85. min, nastavak odigran 29.6.)
18.08.1935. AŠK - Vuk 0:6
Tabela
1. Vuk (Split) 4 3 0 1 11:3 6
2. JRSK Split (Split) 4 3 0 1 11:3 6
3. AŠK (Split) 4 0 0 4 1:17 0
Napomena:
Pošto su Vuk i JRŠK Split izjednačeni igrana je nova utakmica koja je odlučila o prvaku Splita.
25.08.1935. Vuk - Split 3:1
Provincija
Jesenji deo
Jesenski deo prvenstva za ovu sezonu je odigran po jednostrukom kup-sistemu.
I kolo
Klubovi su žrebani da igraju sa najbližim klubovima.
04.11.1934. OSK Solin (Solin) - Jugoslavija 3:0 pff
04.11.1934. Avia (Kaštel Stari) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:4
04.11.1934. Jadran (Kaštel Sućurac) - Primorje (Kaštel Novi) 3:0 pff
04.11.1934. Troglav (Livno) - Junak (Sinj) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Zmaj (Makarska) - Uranija (Baška Voda) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Orkan (Dugi Rat) - Sund (Supetar) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 3:0 pff (nije igrano, obe ekipe odustale od daljeg takmičenja)
04.11.1934. Dinara (Knin) - Unac (Drvar) 3:0 pff
04.11.1934. Osvit (Šibenik) - DOŠK (Drniš) 6:0
II kolo
18.11.1934. OSK Solin (Solin) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:0
18.11.1934. Jadran (Kaštel Sućurac) - Troglav (Livno) 3:0 pff
18.11.1934. Zmaj (Makarska) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff
18.11.1934. GOŠK (Dubrovnik) - Narona (Metković) 3:0 pff
18.11.1934. Osvit (Šibenik) - Dinara (Knin) 3:0 pff
III kolo
02.12.1934. OSK Solin (Solin) - Slaven (Trogir) 3:0
IV kolo
16.12.1934. Osvit (Šibenik) - GOŠK (Dubrovnik) 3:0 pff
23.12.1934. OSK Solin (Solin) - Jadran (Kaštel Sućurac) 3:0
V kolo (Polufinale)
30.12.1934. Osvit (Šibenik) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
VI kolo (Finale)
14.01.1935. Osvit (Šibenik) - OSK Solin (Solin) 3:0
Prolećni deo
Prolećni deo se igra u gradu Splitu i u provinciji po grupama po dvostrukom bod sistemu!
I grupa
Rezultati
07.04.1935. Solin - Avia 4:2, GOŠK - Slaven 7:1 (Slaven nastupio sa neverificiranim igračima, kažnjen sa 2 meseca zabrane igre!), Primorje - Jadran 1:2
14.04.1935. Jadran - GOŠK 2:1, Primorje - Slaven 3:0 pff (Slaven pod kaznom)
21.04.1935. Avia - Jadran 1:2, GOŠK - Primorje 2:2, Solin - Slaven 3:0 pff (Slaven pod kaznom)
28.04.1935. Avia - GOŠK 1:0, Jadran - Solin 0:4
05.05.1935. Solin - GOŠK 0:0, Jadran - Primorje 2:1, Avia - Slaven 3:0 pff (Slaven pod kaznom)
12.05.1935. Slaven - Jadran 0:3 pff (Slaven pod kaznom), Primorje - Avia 0:3
19.05.1935. GOŠK - Jadran 1:4, Solin - Primorje 6:0, Slaven - Avia 0:3 pff (Slaven pod kaznom)
26.05.1935. Slaven - GOŠK 0:3 pff (Slaven pod kaznom), Avia - Primorje 4:0
09.06.1935. Primorje - GOŠK 0:3 pff, Slaven - Solin 0:3 pff (Slaven pod kaznom)
16.06.1935. Jadran - Avia 4:1, Primorje - Solin 0:3 pff (igrana prijateljska 1:1)
23.06.1935. Solin - Jadran 3:1, GOŠK - Avia 3:0 pff
30.06.1935. GOŠK - Solin 0:3 (prekinuto u 18. min, nastavak odigran 14.7.!), Slaven - Primorje 0:3 pff
07.07.1935. Solin - Avia 3:0, Jadran - Slaven 3:0 pff
Tabela
1. OSK Solin (Solin) 10 9 1 0 32:3 19
2. Jadran (Kaštel Sućurac) 10 8 0 2 23:13 16
3. GOŠK (Kaštel Gomilica) 10 4 2 4 20:13 10
4. Avia (Kaštel Stari) 10 5 0 5 18:15 10
5. Primorje (Kaštel Novi) 10 2 1 7 10:25 5
6. Slaven (Trogir) 10 0 0 10 1:34 0
II grupa
Rezultati
09.06.1935. Junak - Troglav 3:0 pff
23.06.1935. Troglav - Junak 0:3 pff
Tabela
1. Junak (Sinj) 2 2 0 0 6:0 4
2. Troglav (Livno) 2 0 0 2 0:6 0
III grupa
Igra se po kup sistemu sa podgrupama
I kolo
28.04.1935. Građanski (Dubrovnik) - GOŠK (Dubrovnik) 3:0 pff
05.05.1935. GOŠK (Dubrovnik) - Građanski (Dubrovnik) 0:3 pff
28.04.1935. Uranija (Baška Voda) - Zmaj (Makarska) 3:0 pff
05.05.1935. Zmaj (Makarska) - Uranija (Baška Voda) 0:3 pff
28.04.1935. Orkan (Dugi Rat) - SUND (Supetar) 3:0
05.05.1935. SUND (Supetar) - Orkan (Dugi Rat) 1:2
Narona iz Metkovića slobodna prema žrebu!
Polufinale
19.05.1935. Narona (Metković) - Građanski (Dubrovnik) 3:0 pff
26.05.1935. Građanski (Dubrovnik) - Narona (Metković) 0:3 pff
19.05.1935. Orkan (Dugi Rat) - Uranija (Baška Voda) 3:0 pff
26.05.1935. Uranija (Baška Voda) - Orkan (Dugi Rat) 0:3 pff
Finale
09.06.1935. Orkan (Dugi Rat) - Narona (Metković) 3:0 pff
23.06.1935. Narona (Metković) - Orkan (Dugi Rat) 0:3 pff
IV grupa
Rezultati
19.05.1935. DOŠK - Dinara 4:0
26.05.1935. Osvit - DOŠK 1:0
02.06.1935. Dinara - Osvit 3:3
23.06.1935. DOŠK - Osvit 1:3
30.06.1935. Dinara - DOŠK 3:0 pff (DOŠK pod kaznom)
14.07.1935. Osvit - Dinara 0:2
Tabela
1. Osvit (Šibenik) 4 2 1 1 7:6 5
2. Dinara (Knin) 4 2 1 1 8:7 5
3. DOŠK (Drniš) 4 1 0 3 5:7 2
V grupa
Rezultati
23.06.1935. Borac - Unac 4:1
30.06.1935. Unac - Borac 0:2
Tabela
1. Borac (Drvar) 2 2 0 0 6:1 4
2. Unac (Drvar) 2 0 0 2 1:6 0
Za prvaka podsaveza
Igra se prvo za prvaka provincije
I kolo
07.07.1935. OSK Solin (Solin) - Junak (Sinj) n/o (Junak odustao!)
14.07.1935. Junak (Sinj) - OSK Solin (Solin) n/o (Junak odustao!)
Polufinale
21.07.1935. Orkan (Dugi Rat) - OSK Solin (Solin) 0:3 pff (Orkan pod kaznom jer je nastupio na prijateljskoj utakmici sa Hajdukom 7.7. sa neverificiranim igračima!)
28.07.1935. OSK Solin (Solin) - Orkan (Dugi Rat) 3:0 pff (Orkan pod kaznom)
28.07.1935. Osvit (Šibenik) - Borac (Drvar) 6:1
04.08.1935. Borac (Drvar) - Osvit (Šibenik) 1:1
Finale
11.08.1935. Osvit (Šibenik) - OSK Solin (Solin) 4:1
18.08.1935. OSK Solin (Solin) - Osvit (Šibenik) 2:0
Finale za prvaka
Igraju prvak Splita i prvak provincije
01.09.1935. Osvit (Šibenik) - Vuk (Split) 3:3
08.09.1935. Vuk (Split) - Osvit (Šibenik) 0:1
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.