OI London 2012 - općenito

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la spielführer_21 » 04 feb 2012, 01:39

Jarane i ti ćeš se napisati kako si krenuo, žali Bože tastature...
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 09 apr 2012, 23:27

Dakle nakon turnira u Edmontonu poznata su i poslednja cetiri putnika u London tako da ce se na vaterpolo turniru takmiciti:
Velika Britanija,Srbija,Italija,Hrvatska,Madjarska,USA,Kazakhstan,Australia,Crna Gora,Rumunija,Spanija,Grcka.


Poznati su i svi ucesnici muskog rukometnog turnira nakon kvalifikacija.U Londonu ce da se nadju...
V.Britanija,Francuska,Argentina,J.Korea,Tunis,Danska,Spanija,Srbija,Madjarska,Svedska,Hrvatska i Island.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Admir_Sa » 30 apr 2012, 23:15

de devile kalamegdana ti objasni mi foru olimpijade i fudbala sto ne igraju najbolji i kako se timovi uopste plasiraju na OI :roll: u kosarci amerikanci dodju teski zajedno milijardu minimalno, a prije je kao fora bila da samo manje placeni/amaterski sportisti dolaze :roll:
nema potpisa

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 30 apr 2012, 23:50

Admir_Sa je napisao/la:de devile kalamegdana ti objasni mi foru olimpijade i fudbala sto ne igraju najbolji i kako se timovi uopste plasiraju na OI :roll: u kosarci amerikanci dodju teski zajedno milijardu minimalno, a prije je kao fora bila da samo manje placeni/amaterski sportisti dolaze :roll:
Tesko je objasniti pravi razlog zasto ne igraju najbolji.Npr.sve do 1984.godine i igri u Los Angelesu uopste profesionalcima je bilo zabranjeno da igraju.Istina tada profesionalizam i nije bio na ovolikim granama kao sada pa su i neki cenjeni igraci mogli da igraju.Kako bi dali zanimljivost fudbala i bar malo pokusali da ga priblize EP i SP odluceno je da 1984.godine mogu da nastupe profesionalci,i tako je i bilo sve do Igara 1992.godine u Barceloni kada je odluceno da Igre postanu svojevrsno U23 SP i taj format se zadrzao i danas. ;)

Kako se kvalifikuju ? Pa jednostavno.Domacin logicno ima zagarantovano mesto.Tri predstavnika daje Evropa sa svog U21 prvenstva.2 predstavnika daju Juznoamerikanci sa svog U20 kontinentalnog prvenstva(oni nemaju U21 reprezentacije na kontinentalnom nivou ;) ).

Azija daje tri predstavnika nakon predolimpijskog turnira koje traje godinu dana.Prvo se igra knock out faza dok se ne dodje do 12 ekipa i onda se formiraju 3 grupe sa po 4 ekipe.Prve tri idu na OI,a najbolja druga ide u baraz koji igra sa predstavnikom Afrike.

Afrika daje svoje predstavnike na osnovu U23 prvenstva Afrike.Tri najbolje reprezentacije idu na OI a cetvrta ide u fore spomenuti baraz sa predstavnikom Azije. ;)

Severna amerika kao i Azija ima kvalifikacioni turnir koji daje dva predstavnika(finalisti tog turnira)

I na kraju Australija daje svog predstavnika kroz kvalifikacije sto je naravno Novi Zeland i po meni to se ne bi trebalo ni igrati,ali eto radi formalnosti se igra. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 01 maj 2012, 23:04

Za kosarku i basket se grupe vec znaju od pre par dana.

Basket:
U grupi A ce igrati Argentina,Francuska,Sad,Tunis te dva kvalifikanta sa turnira u Venezueli,a u grupi B ce biti Australia,Brazil,China,V.Britanija,Spanija te treci kvalifikant.

A grupa mnogo mnogo jaca od ove druge i bice strasnih utakmica tamo pogotovo sto ce tamo jos ici verovatno Litvanija a onda jos neko izmedju Rusije/Grcke.


Fudbal:
Sto se tice grupa za fudbal to izgleda ovako:

Grupa A:
V.Britanija,Senegal,UAE,Urugvaj

Grupa B:
Mexico,Juzna Koreja,Gabon,Svicarska

Grupa C
Brazil,Egipat,Belorusija,Novi Zeland

Grupa D
Spanija,Japan,Honduras,Monaco

Nekako su sve grupe poprilicno jednake ali mislim da epitet najjace ide grupi C zbog Brazila i Belorusije. ;)

O blizim predvidjanju i upoznavanju cemo kada dodje vreme za OI.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la bistrikboy » 01 maj 2012, 23:14

Monaco???
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 01 maj 2012, 23:18

bistrikboy je napisao/la:Monaco???
Maroko ne znam sta me baci na "Knezeve". :oops:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Admir_Sa » 03 maj 2012, 23:31

Devil je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la:Monaco???
Maroko ne znam sta me baci na "Knezeve". :oops:
prenese te i na samom pocetku texta, za košarku i basket :mrgreen:
nema potpisa

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 04 maj 2012, 02:09

Admir_Sa je napisao/la:
Devil je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la:Monaco???
Maroko ne znam sta me baci na "Knezeve". :oops:
prenese te i na samom pocetku texta, za košarku i basket :mrgreen:
Ma brate koliko kucam po tastaturi ovo je i odlicno sta pisem,bitno je da me razumete.
Radim dva maturska za ekonomsku skolu,radim po jedan diplomski i seminarski za DIF,kuckam po forumu,spremam se za put pa podkrade se poneka greska. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la SirAlexFerguson » 05 maj 2012, 22:01

HRVATSKA vaterpolska reprezentacija saznala je imena prvih protivnika na Olimpijskim igrama u Londonu. Ždrijeb je održan u londonskom Aqua Centru, a odabranici Ratka Rudića smješteni su u A grupu zajedno sa Španjolskom, Australijom, Kazahstanom, Grčkom i svjetskim prvacima Italijom. Hrvatska će prvu utakmicu odigrati 29. srpnja protiv Grčke, dok je dvoboj protiv Italije na rasporedu 3. kolovoza.

U skupini B smjestili su se branitelji olimpijskog zlata Mađari, europski prvaci Srbi, Crna Gora, Rumunjska, Sjedinjene Američke Države i Velika Britanija.

Turnir je na rasporedu od 29. srpnja pa sve do 12. kolovoza kad se igra finale.

Olimpijske igre, vaterpolo, ždrijeb:

Skupina A

HRVATSKA, Italija, Grčka, Španjolska, Kazahstan, Australija

Skupina B

Srbija, Crna Gora, Mađarska, Sjedinjene američke Države, Rumunjska, Velika Britanija
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 28 maj 2012, 21:26

Srbija je nadmasila broj putnika u odnosu na Peking,kada je bilo 92 putnika .Trenutno je sigurno 97 takmicara s tim da postoji jos sansa za odbojkase,te za takmicare sa B normom sto znaci da taj broj sigurno ide preko 100. 8-)

Hrvati su ove igre prsli koliko sam uspeo da upratim po hrvatskim medijima,zadnja brojka je bila negde oko 70. :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

dean_
Postovi: 443
Pridružen/a: 18 jan 2010, 17:26
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la dean_ » 28 maj 2012, 21:41

Devil je napisao/la:Srbija je nadmasila broj putnika u odnosu na Peking,kada je bilo 92 putnika .Trenutno je sigurno 97 takmicara s tim da postoji jos sansa za odbojkase,te za takmicare sa B normom sto znaci da taj broj sigurno ide preko 100. 8-)

Hrvati su ove igre prsli koliko sam uspeo da upratim po hrvatskim medijima,zadnja brojka je bila negde oko 70. :?
rukometašice su se jučer plasirale....trenutno ih je 87....šansu imaju košarkašice i još neki ...mada ne moramo stalno imat preko 100 sportaša...bitan je broj medalja

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41343
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 maj 2012, 21:50

Devil je napisao/la:Srbija je nadmasila broj putnika u odnosu na Peking,kada je bilo 92 putnika .Trenutno je sigurno 97 takmicara s tim da postoji jos sansa za odbojkase,te za takmicare sa B normom sto znaci da taj broj sigurno ide preko 100. 8-)

Hrvati su ove igre prsli koliko sam uspeo da upratim po hrvatskim medijima,zadnja brojka je bila negde oko 70. :?
Ja mislim da je brojka hrvatskih sportasa u Londonu porasla na 87 plasmanom rukometasica, a ako im kosarkasice uspiju 100tka je tu ;)

Jos treba pridodati tenisace, najvjerovatnije 3 ili 4 (Martic, Cilic, Karlovic i mozda Dodig), atletika (zasad 8, mozda bude jos jedan ili dva) te plivanje ;)

U Pekingu su imali 105 i to je najveci broj sportasa iz Hrvatske na nekim OI ;)

Po nekim racunicama oni ciljaju na 10 medalja, a realno je ocekivati nekih 6 do 7 ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 28 maj 2012, 21:52

Nisam znao da su se rukometasice plasirale,a video pre par dana da su mediji kukali kako su pukli ove igre sa brojem sportista.A bice ih oko 100,sto je odlicno,jos jednom i Hrvatska i Srbija pokazale kakve su sportske nacije. 8-)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41343
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 maj 2012, 22:01

Devil je napisao/la:Nisam znao da su se rukometasice plasirale,a video pre par dana da su mediji kukali kako su pukli ove igre sa brojem sportista.A bice ih oko 100,sto je odlicno,jos jednom i Hrvatska i Srbija pokazale kakve su sportske nacije. 8-)
Zanimljiv clanak na tu temu :mrgreen:

Srbija najveća evropska velesila u zadnjih 20 godina
Rezultati koje su evropske zemlje postizale u zadnjih 20 godina u pet kolektivnih sportova ( fudbal, košarka, odbojka, rukomet, vateprolo) – od EURA u fudbalu 2012. i Olimpijskih igara u Barseloni do današnjeg doba- razdoblja uoči Olimpijskih igara u Londonu. Rezultati obuhvataju uspehe na trima najvećim takmičenjima – svetskim i evropskim šampionatima i Olimpijskim igrama. Medalje se vrednuju 3 poena za zlatnu, 2 za srebrnu i 1 za bronzanu medalju. Najpre donosimo pregled medalja po sportovima.

Vaterpolo- OI- zlata- Mađarska 3, Španija i Italija 1
-medalje-Mađarska 9, Španija 5, Srbija i Italija 4, Rusija 3, Hrvatska 2
-SP-zlata- Španija, Srbija i Italija 2, Mađarska i Hrvatska 1
-medalje- Srbija 12, Španija 11, Mađarska 9, Italija 8, Hrvatska 5, Rusija 2, Grčka 1
-EP-zlata-Srbija 4, Italija i Mađarska 2, Hrvatska i CG 1
-medalje-Srbija 17, Mađarska 15, Italija 11, Hrvatska 7, CG 5, Španija 2, Rusija i Nemačka 1

Ukupno vaterpolo- zlata-Srbija i Mađarska 6, Italija 5, Španija 3, Hrvatska 2, CG 1
-medalje- Srbija i Mađarska 33, Italija 23, Španija 18, Hrvatska 14, Rusija 6, CG 5, Grčka i Nemačka 1

Fudbal- SP-zlata- Francuska, Italija i Španija 1
medalje -Francuska i Italija 5, Nemačka 4, Španija 3, Holandija 2, Švedska, Hrvatska i Turska 1
-EP-zlata- Danska, Njemačka, Francuska, Grčka i Španija 1
medalje -Nemačka 7, Francuska 4, Češka, Danska, Grčka, Holandija, Španija, Portugal 3, Italija 2, Engleska, Švedska, Rusija i Turska 1
-OI-zlata-Španija 1
- medalje- Španija 5, Poljska 2, Italija 1
Ukupno fudbal- zlata- Španija 3, Francuska 2, Italija, Danska, Nemačka i Grčka 1
-medalje-Španija i Nemačka 11, Francuska 9, Italija 8, Holandija 5, Češka, Danska, Grčka, Portugal 3, Švedska, Poljska i Turska 2, Hrvatska, Engleska i Rusija 1

Rukomet- SP- zlata- Francuska 4, Rusija 2, Nemačka, Španija, Hrvatska i Švedska 1
-medalje-Francuska 17, Rusija 10, Švedska 9, Hrvatska 7, Nemačka 5, Španija 4, Danska i Poljska 3, Srbija 2
-EP-zlata- Švedska 4, Danska i Francuska 2, Rusija i Nemačka 1
-medalje-Švedska 12, Danska 9, Francuska, Španija i Rusija 7, Nemačka i Hrvatska 6, Srbija 3, Slovenija 2, Island 1
-OI-zlata- Hrvatska 2, Rusija i Francuska 1
-medalje-Hrvatska i Švedska 6, Rusija i Francuska 4, Španija 3, Nemačka i Island 2

Ukupno rukomet- zlata- Francuska 7, Švedska 5, Rusija 4, Hrvatska 3, Danska i Nemačka 2, Španija 1
-medalje- Francuska 28, Švedska 27, Rusija 21, Hrvatska 16, Španija 14, Nemačka 13, Danska 12, Srbija 5, Island i Poljska 3, Slovenija 2

Odbojka
EP-zlata- Italija 5, Srbija 2, Španija, Holandija i Poljska 1
-medalje-Italija 20, Srbija 12, Rusija 9, Holandija 7, Poljska i Francuska 4, Španija 3, Bugarska 1
SP-zlata-Italija 2
-medalje-Italija 6, Srbija 3, Holandija, Rusija i Poljska 2, Francuska i Bugarska 1
OI-zlata-Srbija i Holandija 1
-medalje-Italija i Holandija 5, Rusija i Srbija 4Ukupno odbojka- zlata- Italija 7, Srbija 3, Holandija 2, Španija i Poljska 1
-Italija 31, Srbija 19, Rusija 15, Holandija 14, Poljska 6, Francuska 5, Bugarska 2Košarka
-EP- zlata- Srbija 3, Španija 2, Italija, Grčka, Rusija, Litvanija i Nemačka 1
-medalje-Španija 13, Srbija 12, Rusija 7, Litvanija i Italija 6, Grčka 4, Francuska i Nemačka 3, Turska i Hrvatska 2
-OI-medalje- Litvanija 3, Srbija, Italija, Francuska, Španija i Hrvatska 2
-SP-zlata- Srbija 2, Španija 1
-medalje- Srbija 6, Rusija 4, Španija 3, Grčka i Turska 2, Hrvatska, Nemačka i Litvanija 1
Ukupno košarka- zlata- Srbija 5, Španija 3, Italija, Grčka, Rusija, Litvanija i Nemačka 1
-medalje-Srbija 20, Španija 18, Rusija 11, Litvanija 10, Italija 8, Grčka 6, Francuska i Hrvatska 5, Nemačka i Turska 4

Najuspešnije nacije (prvi broj označava broj zlatnih medalja, a drugi ukupan zbroj medalja po gore navedenoj formuli):
1.Srbija 14 77
2.Italija 14 70
3.Španija 11 64
4.Francuska 9 47
5.Mađarska 6 33
6.Rusija 5 54
7.Hrvatska 5 36
8.Švedska 5 29
9.Nemačka 4 29
10.Danska 3 15
11.Holandija 2 19
12.Grčka 2 10
13.Poljska 1 11
14.Litvanija 1 10
15.Crna Gora 1 5

Kao što možete da vidite, Srbija i Italija su najuspešnije evropske nacije u kolektivnim sportovima, obe su osvojile po 14 zlata, ali Srbija ima prednost u broju svih medalja po napred navedenom bodovanju. Uspeh Srbije je time veći što srpski sportisti nisu učestvovali na mađunarodnim takmičenjima od 1992.-1994. godine. Visok plasman na listi Hrvatske samo potvrđuje koliko je ovaj region talentovan za sport.
Dodajmo ovome da je Španija jedina koja je osvojila zlatnu medalju u svih 5 kolektivnih sportova, a da prvoplasirana Srbija nema medalju u fudbalu, a Španija u rukometu. Od visoko plasiranih nacionalnih timova, Švedska i Mađarska su sva zlata osvojila u istom sportu- rukometu, tj. vaterpolu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la MaGiCa » 28 maj 2012, 22:39

@rio_ Ferdy88

Tekst jeste dosta tendenciozan, jer ne ubraja jos dva olimpijska sporta iz tog vremenskog perioda - baseball i hokej na travi.
Manje vise za baseball, jer su svi Evropljani 3. ili 4. liga u tom sportu, ali hokej na travi (field hockey) je top5 timski sport na svetu - uz fudbal, kosarku, rugby i cricket.
No, s obzirom na nasu ekonomiju, infrastrukturu i populaciju, biti u drustvu Spanije i Italije, kao najuspesnijih evropskih nacija u letnjim kolektivnim sportovima, je za divljenje.
Obaska sto su sankcije radile u periodu 1992-1994, pa delimicno i 1995. godine ( u rukometu i fudbalu smo tek poceli da igramo 1996e).

@dean_

Upravo tako. Slovenci nikada ne salju glomazne delegacije, ali uvek osvoje jednako ili vise medalja od cesto glomaznih delegacija Srbije i Hrvatske.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 31 maj 2012, 00:35

Grupa A: Francuska, Svedska, Island, Argentina, Velika Britanija, Tunis.

Grupa B: Spanija, Hrvatska, Srbija, Madjarska, Danska, Juzna Koreja


Grupe za muski rukomet.
Realno **** su nam kevu sa grupom.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la dubrava » 04 jul 2012, 22:23

Još malo, pa Olimpijada...
Što se tiče Hrvatske, dosad najveći broj sportaša, zaključno sa današnjim danom, brojka od 108 djevojaka i momaka.
Zbog ozljede, Blanka je i dalje upitna...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41343
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 jul 2012, 23:15

Hoce li biti poseban pdf za Olimpijadu, kao za Euro sad sto je bio :?
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 05 jul 2012, 00:03

rio_Ferdy88 je napisao/la:Hoce li biti poseban pdf za Olimpijadu, kao za Euro sad sto je bio :?
Hoce. ;)

@Dubrava znaci i vi nakupiste kamaru sportista,iako je bila kuknjava nekad u aprilu kako ce ovo biti lose OI za Hrvatsku.Mi za sada imamo 113 sigurnih,a moglo bi se to i povecati jos malo mislim.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Zaključano

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.