RK Vogošća

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Trigger » 06 jun 2011, 16:02

D-mol je napisao/la:VOGOŠĆA NOVI PREMIJERLIGAŠ.....

Premijer liga Bosne i Hercegovine za rukometaše od naredne sezone brojat će 14 klubova. Naime, zbog učešća tri bosanskohercegovačka kluba u Regionalnoj ligi ove sezone niko nije trebao ispasti iz društva najboljih, odnosno dva posljednjeplasirana kluba, Krivaja i Gračanica, trebali su razigravati za ostanak u Premeijr ligi sa tri drugoplasirana kluba iz Prvih liga Federacije i Republike Srpske.
Međutim, svih pet klubova koji su trebali učestvovati u razigravanju poslali su prijedlog da se Premijer liga proširi, odnosno da ne bude razigravanja, a Izvršni odbor Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine na telefonskoj sjednici donio je odluku o prihvatanju tog prijedloga.
Tako će od naredne sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine učestvovati osam premijerligaških klubova iz prethodne (Bosna BH Gas, Izviđač i Borac su u Regionalnoj ligi), Čelik, Zrinjski i Leotar kao prvoplasirani iz prvih liga, te Vogošća, Maglaj i Bijeljina kao drugoplasirani. Zanimljivo iz našeg ugla je da Vogošću s klupe predvodi bivši trener visočke Bosne Zdenko Antović, dok je trener Bijeljine bivši igrač Bosne iz one šampionske generacije, Slaven Lončar.
Visočke Bosne, također ;)
Bosno moja poharana....

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la adn_sah » 06 jun 2011, 19:43

Trigger je napisao/la:
D-mol je napisao/la:VOGOŠĆA NOVI PREMIJERLIGAŠ.....

Premijer liga Bosne i Hercegovine za rukometaše od naredne sezone brojat će 14 klubova. Naime, zbog učešća tri bosanskohercegovačka kluba u Regionalnoj ligi ove sezone niko nije trebao ispasti iz društva najboljih, odnosno dva posljednjeplasirana kluba, Krivaja i Gračanica, trebali su razigravati za ostanak u Premeijr ligi sa tri drugoplasirana kluba iz Prvih liga Federacije i Republike Srpske.
Međutim, svih pet klubova koji su trebali učestvovati u razigravanju poslali su prijedlog da se Premijer liga proširi, odnosno da ne bude razigravanja, a Izvršni odbor Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine na telefonskoj sjednici donio je odluku o prihvatanju tog prijedloga.
Tako će od naredne sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine učestvovati osam premijerligaških klubova iz prethodne (Bosna BH Gas, Izviđač i Borac su u Regionalnoj ligi), Čelik, Zrinjski i Leotar kao prvoplasirani iz prvih liga, te Vogošća, Maglaj i Bijeljina kao drugoplasirani. Zanimljivo iz našeg ugla je da Vogošću s klupe predvodi bivši trener visočke Bosne Zdenko Antović, dok je trener Bijeljine bivši igrač Bosne iz one šampionske generacije, Slaven Lončar.
Visočke Bosne, također ;)
Da, da naravno da je visocke :D

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Trigger » 14 jun 2011, 00:49

D-mol je napisao/la:...koji su to igraci tad dosli u vogoscu?
Trebali bi ti na to pitannje, ipak, prvenstveno odgovoriti Visočani, ali evo da se ja prisjetim "visočke kolonije" u Vogošči zadnjih nekoliko godina.... Ako sam kod nekog igrača pogriješio - unaprijed se izvinjavam :oops:

Trenutno u ekipi:
Tarik Ganić, Edin Šahinović, Mirza Mimić.
"plus" trener - Zednko Antović, nekadašnji reprezentativni pivot i legenda visočkog rukometa...

Ex-igrači Vogošće (Visočaci):
Emir Čakić, Emir Drugović, Mirsad Hodžić (?), Emir Huseljić, Uzeir Maslo, Ismir Memić.Admir Karavelić, Konjo Nihad....

Tih se igrača ja sjećam, ali, istine radi, ne mogu tvrditi da sam 100% siguran da su svi napriijed pobrojani bivši igrači i juniori iz Visokog (mada sam skoro siguran...99%) , ali sam također možda nekog i propustio....
Neka se 'oglase' forumaši iz Visoko pa ovo oprvrgnu, potvrde ili koriguju...

E, sad, ako si ti navijač Vogošće ili si premlad ili slabo pratiš svoj klub.... :(
Pozz
Bosno moja poharana....

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la adn_sah » 14 jun 2011, 08:48

Trigger sve si dobro nabrojo. Samo ima tu desni bek Ahić i ja mislim Semić pivota igra (on je igro 100% ne znam jel jos uvijek) a vec se prica po Visokom da trener "ganja" nove igrace iz Visokog za premijer ligu

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Trigger » 14 jun 2011, 12:48

adn_sah je napisao/la:Trigger sve si dobro nabrojo. Samo ima tu desni bek Ahić i ja mislim Semić pivota igra (on je igro 100% ne znam jel jos uvijek) a vec se prica po Visokom da trener "ganja" nove igrace iz Visokog za premijer ligu
Da, Semića sam se sad sjetio - igrao je i on za Vogušću, a ovog Ahića - ne, njega se ne sjećam ali to ne znači da ti nisi u pravu.

A ako Zdeno "ganja" pojačanja iz Viskog, ne brinite - prema info koje imam ti igrači ako i pređu u Vogušću neće vas plaho oslabiti, naprotiv 8-)
Suština je da vi u Visokom stabilizujete klub i prepustite pravom, dokazanom stručnjaku da stvori ekipu koja bi za koju godinu bila opet ponos Visokog.
Imate vi uvijek potencijala ali skoro nikakvu "nadogradnju" igrača zadnjih niz godina....Šteta...i za bh. rukomet, a i moja Bosna bi mogla štogod, u tom slučaju, 'pokupiti'... :)
Bosno moja poharana....

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la adn_sah » 14 jun 2011, 13:51

Trigger je napisao/la:
adn_sah je napisao/la:Trigger sve si dobro nabrojo. Samo ima tu desni bek Ahić i ja mislim Semić pivota igra (on je igro 100% ne znam jel jos uvijek) a vec se prica po Visokom da trener "ganja" nove igrace iz Visokog za premijer ligu
Da, Semića sam se sad sjetio - igrao je i on za Vogušću, a ovog Ahića - ne, njega se ne sjećam ali to ne znači da ti nisi u pravu.

A ako Zdeno "ganja" pojačanja iz Viskog, ne brinite - prema info koje imam ti igrači ako i pređu u Vogušću neće vas plaho oslabiti, naprotiv 8-)
Suština je da vi u Visokom stabilizujete klub i prepustite pravom, dokazanom stručnjaku da stvori ekipu koja bi za koju godinu bila opet ponos Visokog.
Imate vi uvijek potencijala ali skoro nikakvu "nadogradnju" igrača zadnjih niz godina....Šteta...i za bh. rukomet, a i moja Bosna bi mogla štogod, u tom slučaju, 'pokupiti'... :)
Ahić ja mislim igra jos uvijek 90 godiste je desni bek. A evo u zadnje vrijeme sirco je preuzeo. Vodi i prvi tim i juniore. Koliko vidim dobro se radi. A i igraci su zadovoljni. Problem Bosne je sto nema para pa ne moze da zadrzi te igrace kad "odrastu". Zamisli sad ekipu sa halilbegovic, vrazalic, cakic, becar...

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la no rules » 14 jun 2011, 16:46

znali neko šta bi sa Bećarom , ko će njega pokupiti , hoćel završiti u Vogošći ... uglavnom kada je zdrav ekstra igrač ...

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la adn_sah » 14 jun 2011, 20:25

ako mislis na Becara koji je igrao u Konjuhu. Vidio sam ga neki dan na zavrsnici kadestkog u Visokom. Znamo da je prosle godine igro cini mi se u gracanici. On je stvarno odlican igrac ali su ga povrede omele da napravi zavidnu karijeru. Sto se iduce sezone tice ne znam, al vjerovatno ce zavrsit u tako nekom slabijem klubu (ako ikako bude igro)

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la no rules » 14 jun 2011, 23:13

jeste taj Bećar , valjda će potpisati za neki klub ....bila bi šteta da završi karijeru , sa onom praćkom u ruci ...

D-mol
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 apr 2011, 01:46
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la D-mol » 15 jun 2011, 00:14

Trigger je napisao/la:
D-mol je napisao/la:...koji su to igraci tad dosli u vogoscu?
Trebali bi ti na to pitannje, ipak, prvenstveno odgovoriti Visočani, ali evo da se ja prisjetim "visočke kolonije" u Vogošči zadnjih nekoliko godina.... Ako sam kod nekog igrača pogriješio - unaprijed se izvinjavam :oops:

Trenutno u ekipi:
Tarik Ganić, Edin Šahinović, Mirza Mimić.
"plus" trener - Zednko Antović, nekadašnji reprezentativni pivot i legenda visočkog rukometa...

Ex-igrači Vogošće (Visočaci):
Emir Čakić, Emir Drugović, Mirsad Hodžić (?), Emir Huseljić, Uzeir Maslo, Ismir Memić.Admir Karavelić, Konjo Nihad....

Tih se igrača ja sjećam, ali, istine radi, ne mogu tvrditi da sam 100% siguran da su svi napriijed pobrojani bivši igrači i juniori iz Visokog (mada sam skoro siguran...99%) , ali sam također možda nekog i propustio....
Neka se 'oglase' forumaši iz Visoko pa ovo oprvrgnu, potvrde ili koriguju...

E, sad, ako si ti navijač Vogošće ili si premlad ili slabo pratiš svoj klub.... :(
Pozz

samo igraju sahinovic edin i mimić mirza, i trener antovic zdenko
Horde Zla

D-mol
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 apr 2011, 01:46
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la D-mol » 15 jun 2011, 00:17

spominju se neka imena koja bi mogla pojacat vogoscu, ali trenutno uprava nece nista da pregovara dok ne dodje crno na bijelo a to je lova...
Horde Zla

D-mol
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 apr 2011, 01:46
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la D-mol » 15 jun 2011, 00:19

Trigger je napisao/la:
D-mol je napisao/la:...koji su to igraci tad dosli u vogoscu?
Trebali bi ti na to pitannje, ipak, prvenstveno odgovoriti Visočani, ali evo da se ja prisjetim "visočke kolonije" u Vogošči zadnjih nekoliko godina.... Ako sam kod nekog igrača pogriješio - unaprijed se izvinjavam :oops:

Trenutno u ekipi:
Tarik Ganić, Edin Šahinović, Mirza Mimić.
"plus" trener - Zednko Antović, nekadašnji reprezentativni pivot i legenda visočkog rukometa...

Ex-igrači Vogošće (Visočaci):
Emir Čakić, Emir Drugović, Mirsad Hodžić (?), Emir Huseljić, Uzeir Maslo, Ismir Memić.Admir Karavelić, Konjo Nihad....

Tih se igrača ja sjećam, ali, istine radi, ne mogu tvrditi da sam 100% siguran da su svi napriijed pobrojani bivši igrači i juniori iz Visokog (mada sam skoro siguran...99%) , ali sam također možda nekog i propustio....
Neka se 'oglase' forumaši iz Visoko pa ovo oprvrgnu, potvrde ili koriguju...

E, sad, ako si ti navijač Vogošće ili si premlad ili slabo pratiš svoj klub.... :(
Pozz
ne brini znam sve igrace koje si ti pomenuo i bili su članovi kluba... sad jedino su aktivni kao sto sam naveo antovic, mimic i sahinovic...
Horde Zla

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Trigger » 15 jun 2011, 01:22

D-mol je napisao/la:...koji su to igraci tad dosli u vogoscu?
D-mol je napisao/la:...ne brini znam sve igrace koje si ti pomenuo i bili su članovi kluba... sad jedino su aktivni kao sto sam naveo antovic, mimic i sahinovic...
......samo igraju sahinovic edin i mimić mirza, i trener antovic zdenko
Pa ništa je ne brinem, a kad si sve znao zašto si onda pitako - koji su to igrači!!??? :shock:

PS:
"Kao što sam naveo..." - ne vidim da si prije pitanja i dobijenih odgovora, išta TI naveo....!??? :roll:
hajd', nema veze...piši šta ti volja - što se mene tiče, ovo smo završili....
Bosno moja poharana....

D-mol
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 apr 2011, 01:46
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la D-mol » 15 jun 2011, 01:38

Trigger je napisao/la:
D-mol je napisao/la:...koji su to igraci tad dosli u vogoscu?
D-mol je napisao/la:...ne brini znam sve igrace koje si ti pomenuo i bili su članovi kluba... sad jedino su aktivni kao sto sam naveo antovic, mimic i sahinovic...
......samo igraju sahinovic edin i mimić mirza, i trener antovic zdenko
Pa ništa je ne brinem, a kad si sve znao zašto si onda pitako - koji su to igrači!!??? :shock:

PS:
"Kao što sam naveo..." - ne vidim da si prije pitanja i dobijenih odgovora, išta TI naveo....!??? :roll:
hajd', nema veze...piši šta ti volja - što se mene tiče, ovo smo završili....
Mislio sam da si mislio na mladje igrace Bosne V., al sve u svemu hvala....
Horde Zla


D-mol
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 apr 2011, 01:46
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la D-mol » 08 jul 2011, 17:48

Vogošća jača za sidika i sakiba omerovica... u toku pregovori s jos par igraca
Horde Zla

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la shaman7 » 13 jul 2011, 12:53

Moze li spisak igraca sto su dosli i onih koji su otisli..

D-mol
Postovi: 97
Pridružen/a: 22 apr 2011, 01:46
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la D-mol » 13 jul 2011, 14:12

shaman7 je napisao/la:Moze li spisak igraca sto su dosli i onih koji su otisli..
Igraci koji su dosli za sad zna se samo za sidika omerovica, sakiba omerovica, i jednog mladog igrača s ilidže... u pregovorima je s jos nekoliko igraca. jer dovođenje igraca se radi na relaciji UPRAVA <-> TRENER. Klub je napustio mali trbić koji je presao na ilidzu. S tim da je neko izjavio glupost navodno dovođenje buija iz celik bio samo blam na nekoj temi od foruma......
Horde Zla

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la shaman7 » 13 jul 2011, 14:23

Realno, za sada je to lose za Premier ligu, morate se jos pojacati, neko zvucno ime koje ce na ledjima nositi ekipu. Moje vidjenje, ne zamjeri.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5311
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 13 jul 2011, 16:19

shaman7 je napisao/la:Realno, za sada je to lose za Premier ligu, morate se jos pojacati, neko zvucno ime koje ce na ledjima nositi ekipu. Moje vidjenje, ne zamjeri.
Slazem se s tobom, ali čuju se neka dobra pojačanja iz ove Vogošće izgleda mogli bi biti izravan konkurent u elitnom drustvu. Samo je pitanje kako finans. izdrzati i dokle da ne bude "stara prica željo"..... Mada je i fudbal usao u prvu ligu FBIH valja to sve iskesirati..... Al ostaje da vidimo kako ce se stvari odvijati
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.