Hljeb sa 7 kora

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
dzenan01
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 okt 2008, 02:14
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la dzenan01 » 29 avg 2011, 21:47

Zanimljiva kolumna. Uživao sam čitajući . :)

P.S. Zar nema nekih novih generacija koji bi "oživjeli" Ljumane ? :?
SAMO ZBOG LJUBAVI PREMA BORDO BOJI

★ 30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
neutralan__
Postovi: 4028
Pridružen/a: 13 sep 2010, 16:03
Lokacija: Banovići
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la neutralan__ » 29 avg 2011, 22:41

dzenan01 je napisao/la:Zanimljiva kolumna. Uživao sam čitajući . :)

P.S. Zar nema nekih novih generacija koji bi "oživjeli" Ljumane ? :?
Hvala druže.Pa ima,ali nije to ništa ozbiljno.Pokušavalo se nekoliko puta oživiti to,no uprava se drži one rečenice da im ne trebaju navijači.
Baš u sezoni 2009/2010 kada smo trebali ući momci od 15-19 godina su pokušavali nešto.Išli i na gostovanja bilo ih je uvijek negdje oko 30.

Ali uprava ponovo "na djelu".Možeš li ti zamisliti da nisu dali da na naš stadion stave zastavu BiH ?
Eto kakvu upravu imamo i koliko obzira imaju prema navijačima.A nakon toga kada smo ušli u Premijer ligu obećali su Ljumanima prijevoz za utakmice,te besplatan ulaz.No momci došli protiv Drine i na ulazu im tražili da plate .
To je ponovo kap koja je prelila čašu ...

Teško da u skorijoj budućnosti se nešto desi kada su u pitanju Ljumani.Barem ne dok je ove uprave.

@Tribalian Hvala brate ;) .
FK Budućnost Banovići 1947 Ljumani 1988

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la kobe24 » 30 avg 2011, 00:40

Sve pohvale za sve tri kolumne koje si pisao, vidi se da ti "lezi" to pisanje, a kako i ne bi kad' je iz srca, i to za klub koji volis?! ;)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
neutralan__
Postovi: 4028
Pridružen/a: 13 sep 2010, 16:03
Lokacija: Banovići
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la neutralan__ » 30 avg 2011, 01:07

kobe24 je napisao/la:Sve pohvale za sve tri kolumne koje si pisao, vidi se da ti "lezi" to pisanje, a kako i ne bi kad' je iz srca, i to za klub koji volis?! ;)
Naravno da je iz srca za voljeni klub :) .Hvala.
FK Budućnost Banovići 1947 Ljumani 1988

vm22
Postovi: 3301
Pridružen/a: 01 maj 2011, 11:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la vm22 » 30 avg 2011, 01:21

Extra brate, i ja ovako pisem za Velez ali to imam u kompjuteru... Pozdrav i samo nastavi ;)

Avatar
neutralan__
Postovi: 4028
Pridružen/a: 13 sep 2010, 16:03
Lokacija: Banovići
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la neutralan__ » 30 avg 2011, 14:16

vm22 je napisao/la:Extra brate, i ja ovako pisem za Velez ali to imam u kompjuteru... Pozdrav i samo nastavi ;)
Pa što i nama to ne prezentuješ ovdje ;) ? Trebao bi onda otvoriti svoju kolumnu,za svoju dušu.Da uživamo i u tvojim tekstovima.
FK Budućnost Banovići 1947 Ljumani 1988

Avatar
neutralan__
Postovi: 4028
Pridružen/a: 13 sep 2010, 16:03
Lokacija: Banovići
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la neutralan__ » 17 sep 2011, 00:12

Neka barem ova kolumna ostane kada nisam ja i kao što @spielfuhrer reče Budućnost.Pozdrav svima koji su čitali moju kolumnu.Možda nekada ponovo nešto napišem za raju.

Pozdrav i hvala na pohvalama i kritikama,sretno svima.
FK Budućnost Banovići 1947 Ljumani 1988

Avatar
Future
Postovi: 486
Pridružen/a: 23 nov 2011, 00:41
Kontakt:

Re: Hljeb sa 7 kora

Post Postao/la Future » 23 nov 2011, 12:36

Rezime prvog (jesenjeg) dijela prvenstva Prve lige FBiH za sezonu 2011/2012

Nakon prvog (jesenjeg) dijela sezone Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Budućnost se nalazi na solidnom 5. mjestu sa ovojenih 25 bodova u 15 utakmica.U 15 utakmica Banovićani su ostvarili 8 pobjeda,6 poraza,te jedan remi.U Banovićima odličan učinak,od 6 utakmica 5 pobjeda,te jedan remi protiv Čapljine,dok u gostima solidni rezultati 6 poraza i 2 pobjede.Rezultat svega toga jeste 5. mjesto na tabeli i zaostatak od 3 boda za prvoplasiranom Krajinom iz Cazina.


Početak sezone je bio kao iz snova za Banovićane jer su u 4 kola imali 9 bodova,te su zajedno sa Gradinom dijelili prvo mjesto na tabeli.U 2 gostovanja Budućnost je ubilježila 1 pobjedu,te 1 poraz,a 2 pobjede u Banovićima su bile dovoljne za prvo mjesto.
Nakon ovog sjajnog početka dolazi do pada u igri,te 3 gostovanja u 4 kola.U slijedeća 4 kola Budućnost je ostvarila 3 poraza,te jednu tijesnu pobjedu u Banovićima nad Vitezom.
Zatim slijedi domaći kiks protiv ove sezone dosta dobre ekipe Čapljine,što potvrđuje i tabela.Poslije remija,dolaze 2 pobjede i 1 poraz.Istini za volju 1 pobjeda je došla odlukom takmičarske komisije,koja je službenim rezultatom 3:0 regristrovala neodigranu utakmicu 10. kola UNIS-Budućnost u korist Budućnosti.
U naredne 3 utakmice Budućnost je zabilježila 2 pobjede,te poraz što je bilo dovoljno za 5. poziciju na tabeli.

Svi rezultati Budućnosti u jesenjem dijelu prvenstva (od 1. do 15. kola):

1. kolo:Famos-SAŠK Napredak - Budućnost 2:1 (Mujić)
2. kolo:Budućnost - Krajišnik 1:0 (Sliško)
3. kolo:Orašje - Budućnost 0:1 (Sliško)
4. kolo:Budućnost - Krajina 2:0 (Sarajlić,Pirić)
5. kolo:Goražde - Budućnost 2:0
6. kolo:Budućnost - Vitez 2:1 (Muminhodžić 2x)
7. kolo:Gradina - Budućnost 3:2 (Mujić,Ikanović)
8. kolo:Jedinstvo - Budućnost 2:0
9. kolo:Budućnost - Čapljina 0:0
10. kolo:UNIS - Budućnost 0:3 (službeno)
11. kolo:Budućnost - Iskra 2:0 (Čergić,Mujić)
12. kolo:Rudar - Budućnost 2:1 (Muminhodžić)
13. kolo:Budućnost - Omladinac 4:3 (Mujić 3x,Sarajlić)
14. kolo:Bratstvo - Budućnost 3:1 (Mujić)
15. kolo:Budućnost - Branitelj 3:0 (Mujić,Sarajlić,Muminhodžić)

Lista strijelaca:

Muhamed Mujić 8 golova
Muhamed Muminhodžić 4 gola
Adnan Sarajlić 3 gola
Igor Sliško 2 gola
Elvis Čergić,Muris Pirić,Emir Ikanović 1 gol

Pozicija: 5
Bodovi: 25
Gol razlika: 22:18
Najbolja pozicija: 1
Najgora pozicija: 10
Najviše pobjeda u nizu: 3
Najviše poraza u nizu: 2
Najveća pobjeda: 3:0 (Branitelj,UNIS)
Najveći poraz: 3:1 (Bratstvo)

Gornji dio posta sa bloga:fkbuducnostbanovici.****


Nažalost ispostavilo se tačnim ono što sam mislio,a to je da nam nema dugo u Premijer ligu,jer ono što je Budućnost pružala u jesenjem dijelu prvenstva je daleko od dobrog.
Vidi se da tu nema hrabrosti,želje,volje,motivacije,a ni podrške općine,Banovićana,sponzora,kao što je bio slučaj u sezoni 2009/2010.Volio bi da sam pogrijesio kada sam rekao da još zadugo nećemo gledati na našem stadionu Želju,Sarajevo,Borac,Široki,Velež,Slobodu,Čelik...

Ono što me najviše pogodilo i razočaralo jeste odnos mojih sugrađana prema našem klubu.Svi pljuju po njemu,niko ne dolazi na stadion (sem onih najvjernijih),čuju se stalno svakave teške riječi upućene klubu.To me više pogodilo,nego ova pozicija na tabeli.Ali ja mislim da su to osobe koje ne znaju šta pojedincima (meni) znači ovaj klub i da je to svetinja,da se za to živi,ali oni očigledno ne znaju to raditi ni doživljavati.Posjeta na stadionu tokom sezone malo je reći očajna.

Iako smo počeli fenomenalno i prva 4 kola su mi dala nadu u ekspresan povratak u Premijer ligu.Nekako prva pobjeda u povijesti u Orašju mi je zapravo ulila veliku dozu povjerenja i vjere u ovu ekipu,da mogu napraviti nešto više.No ipak nastavak sezone i neki porazi su mi otvorili oči i zapravo sam shvatio zašto i zbog čega se ova liga igra.Nije bilo bodova sa strane,a to je automatski značilo da nema ni Premijer lige.Do kraja prvenstva smo i kiksnuli kući protiv mora se priznati bolje ekipe Čapljine,ali smo i dobili 3 boda sa strane protiv UNIS-a,istina za zelenim stolom.Ko zna da je se igrala utakmica da li bi pobijedili.Pa je onda došao period utakmica kada smo kući dobijali u gostima gubili,tako je i ostalo do kraja.
Iako prednost Kranije nije velika,zaostatak je samo 3 boda,teško da ćemo do elite ove sezone,teško.Kada napunimo stadion i kada se vrati publika na tribine tek tada ćemo napraviti nešto,ali ovako dok se ponaša prema klubu ne možemo ništa uraditi.Nekima treba objasniti da se na utakmice ide zbog imena Budućnost i ljubavi prema klubu,a ne zbog uprave ili ovog-onog čovjeka u klubu i to treba da bude glavni motiv.Ali premalo nas je kojima je ovaj klub svetinja i koji žive za ovaj klub da bi napravili nešto više.Uprkos tome ja sam zadovoljan,pa makar igrali i u Kantonalnoj ligi moja ljubav prema klubu prestati neće i ne može...
http://fkbuducnostbanovici.****/

Ja pogođen nisam, ni umro ni pao,samo sam morao skočiti dole,nastaviću tačno tamo gdje sam stao,izroniće stari za one što ga vole.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.