FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

FIFA/UEFA po vasem misljenju stite...

Velike reprezentacije i klubove
46
94%
Male reprezentacije i klubove
3
6%
 
Ukupno glasova: 49

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Devil » 04 nov 2011, 19:14

Kobe Bryant je napisao/la:Mojne izlika , Slovenija prosli put izbacila Rusiju :roll: , ako ce mo o teorijama zavjere , gdje je marketing Rusije a dje je ba Slovenije ?
Imat ce Christina popust na sudjenje , i nece nama nikad presuditi penal kao Francuskoj i sl. ali ako budemo bili bolji MOZEMO proci i pored svih zavjera ;)
U uvodnom postu sam rekao da planiram(o) da ovo bude ozbiljna tema,a ovaj post definitivno to nije.

Ko prica o teorijama zavere ?
Ko prica o marketingu Rusije,Slovenije ?
Ko prica o Christini(ovo je razlog zbog cega sam i rekao da je post neozbiljan)
Ko prica o mecu BIH-Portugal,za to ima druga tema,nemoj ovde te price ?
;) ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
bambina
Postovi: 1319
Pridružen/a: 06 dec 2009, 18:14
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la bambina » 04 nov 2011, 20:33

Suđenje na Svjetskome nogometnom prvenstvu u Brazilu 2014. godine moglo bi se drastično razlikovati od aktualnog, koje se primjenjuje u Južnoafričkoj Republici.

Ćiro: Taj zadrti starac Blatter morat će otići! ;) :P


Blatter: Ispričavam se Englezima i Meksikancima, raspravljat ćemo o uvođenju tehnologije!
Potvrdio je to u četvrtak u Johannesburgu generalni tajnik Međunarodne nogometne federacije (FIFA) Jerome Valcke napokon time naznačivši da će FIFA krenuti u uvođenje tehnoloških pomagala koja će sucima olakšati posao i omogućiti pravednije donošenje odluka.

- Priznajem da je nepriznati gol Franka Lamparda u srazu Engleza i Nijemaca naš dan učinio strahovito teškim. Govorimo o golu koji suci nisu primijetili i zato govorimo o novim tehnologijama – rekao je Valcke nastavivši:

- Danas su igrači, kao i momčadi kolektivno, strahovito jaki, moćni i brzi. Igra je danas sasvim drukčija od nekadašnje, a suci su stariji od bilo kojeg igrača na travnjaku. Dakle, igra je brza, a lopta leti još brže; moramo učiniti nešto da bismo pomogli sucima i zato mogu najaviti da je ovo Svjetsko prvenstvo svakako posljednje na kojem se sudi na ovakav način

Da će FIFA na dnevni red svog Međunarodnog odbora (IFAB), koji odobrava promjene pravila nogometne igre, ponovno dovesti pitanje gol-tehnologije, dakle kamere koja bi nadzirala gol-liniju, potvrdio je i predsjednik FIFA-e Sepp Blatter.

- Jedina tema koju ćemo dovesti natrag na dnevni red jest tehnologija na gol-liniji. Nogomet je igra koja nikad ne prestaje i to moramo očuvati. Proširimo li stvar na razmatranje je li lopta prešla aut-liniju ili ne, ili je li se neki prekršaj dogodio u relativnoj ili iznimnoj prilici za postizanje pogotka, ubit ćemo igru. Zar ćemo, kao u tenisu, davati svakoj momčadi pravo da jednom ili dvaput po utakmici zatraži arbitražu? - čudi se i dalje tvrdoglavi 75-godišnji Švicarac.

Prve rasprave o novim vidovima pomoći sucima neće se voditi prije listopada ove godine, kada se članovi IFAB-a sastaju prvi sljedeći put.

Ma svi znamo sprdačina od organizacije,mafija+ straci od 70.god.:)

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Arnelinho » 04 nov 2011, 22:41

Ne bi bilo loše da se na ovom pdf otvori malo veći broj tema, pa da svako dodje i napiše gdje god hoće šta god hoće :mrgreen:

Ja uopće ne vjerujem u zaštitu velikih naspram malih. Ja vjerujem da je mogući "prestup" iz malih u velike i obratno. Grčka nam ne dozvoljava da pričamo o nekoj zaštiti.

Ono što su Francuzi uradili Ircima je svakako bila "kradja", al' mi smo nakon prvog prsta uperena na Platinija povikali svi "Platini je!" i sada to smatramo svetinjom.

Ja lično mislim da su organi FIFE/UEFE naštimani tako da štitet jedino interese organizacije koju predstavljaju. Znam da ćete sada reći :"Pa naravno, štite, zato i puštaju Henrya da igra rukom." ili ona slična "Zato Ronaldo mora ići na EP, jer će tako dobiti više para".

Nije ni tu sve tako crno na bijelo. Možda razmisliti ovako: Ako bi UEFA ili FIFA pristala da na igru velikih i malih i redom primala mito ili popuštala pred lobijima izazvala bi nered unutar same organizacije. Zato što bi redom popuštala pred jednim, drugim , trećim i na kraju bi cijeli sistem bio gomila korumpiranih mafijaša.

Ne zaboravimo da (prije svega FIFA, jer UEFA nema tu vrstu nadležnosti) ogromno pomaže Afriki, njihovoj djeci i siromašnima: te borba protiv rasizma, te spriječimo malariju, te nogometne škole, u sklopu kojih su (obično) i osnovne škole.

Nedavno sam gled'o jednu emisiju, baš u vezi toga, (nemojte me uzimati za riječ) al' mislim da je Kenija u pitanju: sistem funkcioniše tako da se djeca upišu u školu (čiji ustanovitelj je UEFA), a pored toga treniraju u akademiji (ili koja vrsta ustanove je već? ) koja je u tom sklopu. Samim tim gestom pridonose ogromno dobra, pa makar to i imalo nekih slabih strana (a ja ne znam kojih).

Za UEFU ne znam da radi nešto slično, al' mahom su članice UEFE države koje su najrazvijenije u svijetu (izuzev nas i bivšeg SSSR-a). Od 30 država sa najvećim BDP-om je oko 20 njih iz Europe.

Al' eto i tu se sjetih primjera (i nas Bosanaca): Zaboravili smo koliko su dugo trpili naš Savez !? Sam ne znam tačno koliko, ako ko ima podatak neka kaže, a mene ako sjećanje ne vara to je trajalo izmedju 6 i 10 godina ! Od dana kada su podnijeli zahtjev da reformiramo Savez pa do suspenzije.

Ima i ovaj Komitet, možda ćete prigovoriti, al' za njega smo sami krivi.

Ja još uvijek držim do toga da je kriv naš mentalitet. Nemamo ni trunku arijevskog mentaliteta i dalje je prisutan komunistički (sada idem malo na ideologije, al' smatram da je nužno to pomenuti).

Najveća mana komunizma i jeste bila ta što ljudi nisu imali vlastiti cilj /vlastite ciljeve. Sve se svodilo "na zajednicu". Radimo da nama bude bolje i tu se gasi sva želja za konkurencijom i takmičenjem. Zato i jesmo "slabi". Prije svega mi, BiH.

Srbija je ispred zato što ima metropolu (Beograd) gdje se je koncentrisalo dovoljno kapitalističkog razmišljanja da društvo pokrene u smjeri konkurencije, natjecanja.

Hrvatska i Slovenija su ionako oduvijek bile samo geografski dio Balkana , sa jakim njemačkim (europskim) pečatom.

Makedonija- i za nju vidimo da je nema nigdje. Upravo radi prošlosti i stava koji je još uvijek prisutan u sadašnjosti, a nemaju "metropolu" , gdje bi se mogao generisati/koncentrisati drugačiji, zapadnjački, stav.

Zastaću ovde ,ako se pojavi potreba da nastavim možda i kažem koju više. Ne bih da zavlačim temu u nepotrebni offtopic. Ovo do sada je i imalo dodirnih tačaka (kako za koga, za mene dosta dodirnih...), al' ako proširim plašim se offtopičarenja.

Status je nešto što se gradi i niko ti ga neće pokloniti na lijepe oči, jednostavno zato što ga svako za sebe želi. Mi danas kad bi istakli želju za organizacijom EP u nogometu bi nam se Europa odvalila od smijeha. I za to ne možemo reći da je kriva Europa, nego mi. Nama bi se smijali, a znamo i zašto.

Što se tiče klubova: Naši igrači nemaju kondicije, znanja i čega sve ne, a očekujemo zaštitu od UEFE. Postoji milion poštenih načina kako klubovi mogu doći do novca i poslovati likvidno, ali je problem što navedoh- naše komunističko razmišljanje.

"Dajte pogurajte nas malo, pa da i mi napredujemo", a svi znamo iz vlastitih iskustava kako to ide. Sada ti se pomogne, sutra niko ništa da poduzme da to maksimalno iskoristi, već kaže "ovaj put sam im'o sreće" ili se sarkastično nasmije i ništa više.

Maribor je svojevremeno bio klub ništa bolji od Sarajeva i Želje. A danas ? Danas Maribor prodaje igrače u Liga 5, imaju moderan stadion, odličan za njihove prilike. Nigdje ih UEFA nije pogurala. Iskoristili su Zlatka Zahviča, neke svoje dobre navike itd i sve ozbiljniji su igrači na medjunarodnoj sceni. To nam je odličan primjer da se može.

Mi samo treba da eliminišemo i "izliječimo" sve loše navike i običaje, iskoristimo sve što je dobro i ne vidim razloga zašto ne bismo gledali Ligu Prvaka i u Sarajevu, dočekali dan da u Mostaru, Tuzli, Sarajevu i B.Luci ogranizujemo neko veće (sportsko) takmičenje.

Nacionalna zapletenost predstavlja problem, istina je, al' to nije nešto što je nepremostivo. Jedan jako jednostavan savjet: Kada ne možemo pobjediti činjenice ,promijenimo mišljenje o njima. Eto tu leži ključ u otklanjanju tih (nacionalnih) problema. Dalo bi se navići ljude da razmišljaju da su BH Srbi ono čime se oni smatraju, BH Bošnjaci ono čime oni itd. samo treba malo više pričati o tome, a ne samo kimati glavom na ono što neko drugi kaže.
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Javier
Postovi: 115
Pridružen/a: 14 okt 2011, 20:45
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Javier » 04 nov 2011, 22:52

slika

slika
O le le, O la la, ser del Barça es ser un subnormal

El FC Barcelona es una moda... El Real Madrid es eterno

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Devil » 04 nov 2011, 23:05

@Arnelinho dosta si toga rekao i hvala ti sto si odvojio deo vremena da podelis sa nama pricu na ovu temu,i zaista mi je drago da vidim da se sa dosta zdravog razmisljanja i konkretnih postova ulazi u diskusiju.

Nemam nesta puno za dodati niti oduzeti samo bih mogao da dodam vezano za ovaj deo.
Arnelinho je napisao/la:Ne zaboravimo da (prije svega FIFA, jer UEFA nema tu vrstu nadležnosti) ogromno pomaže Afriki, njihovoj djeci i siromašnima: te borba protiv rasizma, te spriječimo malariju, te nogometne škole, u sklopu kojih su (obično) i osnovne škole.

Nedavno sam gled'o jednu emisiju, baš u vezi toga, (nemojte me uzimati za riječ) al' mislim da je Kenija u pitanju: sistem funkcioniše tako da se djeca upišu u školu (čiji ustanovitelj je UEFA), a pored toga treniraju u akademiji (ili koja vrsta ustanove je već? ) koja je u tom sklopu. Samim tim gestom pridonose ogromno dobra, pa makar to i imalo nekih slabih strana (a ja ne znam kojih).
Ovo je odlicno napisano,dakle ne sporimo da kod njih ima korupcije(a gde to nema),ali FIFA mnogo vise nego UEFA pokazuju da su ljudi,naravno finansijski su jace a i sto ti rece u nastavku UEFA nema kome toliko pomagati,ne zato sto nema nadleznosti.Ne znam kome oni mogu pomoci u ovome smislu otvaranja skola,borbi protiv malarije...jer toga u evropi nema u ogromnim kolicinama.Moze pomoci i pomaze nerazvijenim zemljama,BIH je dobila stadion Gol,ne znam da li UEFA ucestvuje u gradnji centra u Zenici,Srbija je dobijala razne projekte,Malta,Estonija,Moldavija sve te manje razvijene zemlje su dobijale za svaki odlican projekat finansijsku potporu UEFE. ;)

I jos da dodam da je ta emisija mislim snimana u Botswani(ja sam bar tu gledao),sad da li je isti takav slucaj i u Keniji ne znam. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la DANTES » 05 nov 2011, 02:43

Obične visoko profitne organizacije, koje tu i tamo za medije, i zato jer je u modi biti humanista prirede poneku dobrotvornu manifestacijiuili daju donaciji, kad to rade obično su prisutn e hiljade bliceva horde novinara, nešto slično ko kad 2 ministra u srbiji otvaraju jedan bazen u sred zime....nisu u službi velikih, a boga mi ni malih, one služe prvenstveno sebi......
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

zeljocity
Postovi: 2298
Pridružen/a: 19 dec 2010, 21:18
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la zeljocity » 05 nov 2011, 21:13

Nazivati nesto "evropskom ligom prvaka" a u u istoj igraju 2-3-4 iz Engleske itd.. nema smisla!! Kvalitet fudbala jeste bolji u to nema sumnje ali daj ba ohladi ;) isto kao amerikanci nazivaju svoju ragbi ligu world super series ili tako nesto nigdje veze!!

Ako hoce da povecaju kvalitet evropskog fudbala osnovati jednostavno da se izrazim tako ligu prvaka B u kojoj ce drzavni prvaci i doprvaci koji se nisu uspjeli kvalificirati u ligu prvaka igrati jedni sa drugim itd.. i to iz jednostavnog razloga NOVAC.. Treba nama sto vise kesa a ocigledno ga nema u malim zemljama..
Zeljo je beton i to armirani beton.
Who is your čampion??
Domination of blue nation.

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Arnelinho » 05 nov 2011, 21:33

Kakva bi bila "liga prvaka" da u njoj igra primjera radi United - Borac BL ?

Za Engleze takva liga ne bi imala smisla, pa je ne bi ni igrali (jer im je jednostavno jača njihova), a bez Engleza smisla ne bi bilo ni za druge. Što da Barcelona igra protiv ekipa nivoa 2. španske lige ?

Sistem po kojem se kvalifikuju ekipe u LP je jako dobro osmišljen ,jer igraju samo najjači. A cilj i jeste dobiti najjačeg na starom kontinentu. Posljedično (ili možda uzrok tome) je para više, što je i logično. Bolji si-više para zaradiš. Onog dana kada države poput BiH budu imale predstavnika kvaliteta četvrtoplasirane ekipe EPL neće ni biti više potrebe da Engleska (ili Španija) imaju 4 predstavnika. A opet na tome mi trebamo raditi, a ne oni.

@Devil: Moguće da je Bocvana , napis'o sam da nisam siguran. :)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la DANTES » 06 nov 2011, 01:13

Arnelinho je napisao/la:Kakva bi bila "liga prvaka" da u njoj igra primjera radi United - Borac BL ?

Za Engleze takva liga ne bi imala smisla, pa je ne bi ni igrali (jer im je jednostavno jača njihova), a bez Engleza smisla ne bi bilo ni za druge. Što da Barcelona igra protiv ekipa nivoa 2. španske lige ?

Sistem po kojem se kvalifikuju ekipe u LP je jako dobro osmišljen ,jer igraju samo najjači. A cilj i jeste dobiti najjačeg na starom kontinentu. Posljedično (ili možda uzrok tome) je para više, što je i logično. Bolji si-više para zaradiš. Onog dana kada države poput BiH budu imale predstavnika kvaliteta četvrtoplasirane ekipe EPL neće ni biti više potrebe da Engleska (ili Španija) imaju 4 predstavnika. A opet na tome mi trebamo raditi, a ne oni.

@Devil: Moguće da je Bocvana , napis'o sam da nisam siguran. :)
englezi su bili do 2003-04 gotovo na nivou holande lige....ali dođe roman uloži pare u jedan klub, drugi ga počeše pratiti i sad 8 godina svi pričaju o svemoćnoj engleskoj ligi, svi zaboravljau da ona još nije dosegla snagu italijanske iz 90-ih i kasnije do afere kalčopoli........
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Arnelinho » 06 nov 2011, 14:56

DANTES je napisao/la:englezi su bili do 2003-04 gotovo na nivou holande lige....ali dođe roman uloži pare u jedan klub, drugi ga počeše pratiti i sad 8 godina svi pričaju o svemoćnoj engleskoj ligi, svi zaboravljau da ona još nije dosegla snagu italijanske iz 90-ih i kasnije do afere kalčopoli........
Dobro, to je sada neka druga tema, mada imali su oni i tada dva vrlo jaka predstavnika (uz Real i Italijane najjači klubovi na kontinentu).

To o dostizanju snage Italijanske od onog finala u Atini pa do afere bi se dalo diskutovati. Po meni jeste, al' ako želimo o ovome može na nekoj drugoj temi ili da otvorimo novu (ako ne postoji već).

Inače, Abramovich je vlasnik Chelsea, šeici takodje Malage, PSG-a i Citya, Berluskoni Milana itd. to je postojalo i prije Chelsea, samo da je Abramovich prvi uložio ogromne pare.

Jednostavno, u Ligi gdje bi igralo 50+ klubova, a ne bi bilo (evo za tekuću sezonu) Reala, Arsenala, Chelsea, Citya, Intera, Valencije,Porta, Shaktara itd. Englezi ne bi imali interesa, kao i svi drugi veći timovi iz većih zemalja. Jednostavno u EPL postoje klubovi poput Otelula, a Borac, Bate se mogu naći i u Championshipu. I sada zamisli da se njima daju veće uloge u tom prvenstvu ? Bilo bi besmisleno. Svi prvaci svojih zemalja počinju LP, al' u kvalifikacijama, jer su nedovoljno jaki da se suprostave velikanima Europe. A ja ne bih gledao rezultate 11-0, radije 2-1, 3-1 ... :)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Kumar
Postovi: 116
Pridružen/a: 22 nov 2009, 15:49
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Kumar » 07 nov 2011, 12:57

Tehnologija u fudbalu - DA!
FIFA/UEFA je već počela s uvođenjem tehnologije u neke segmente igre. recimo, radio veza između sudija. Neki kažu da bi tehnologija uništila fudbal. Naprotiv. Uzmimo za primjer neke druge sportove koji su odavno implementirali tehnologiju i nisu izgubili na gledanosti.
Ako je svrha komunikacije među sudijama da "bolje" vide i čuju, nešto kao challenge u tenisu bi još više doprinio tome. uz to, ljudi bi smatrali igru poštenijom Zar takođe ne usporava igru kada glavni sudija previdi neku situaciju a pomoćni mu nakon 10 sekundi signalizira da je bio penal/offside/korner, dok je na drugoj strani možda već kontranapad.
Glavni razlog zašto se FIFA/UEFA odupire uvođenju tehnologije je taj da zapravo želi ostaviti prostor za špekulacije, sudijska namještanja i prevare tipa henryjeva ruka, penal nad Nasrijem i mnoge druge.

P.S. Ako nešto usporava igru to je offside. Guši spretnost i brzinu napadača, favorizujući tromu i nesposobnu odbranu.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Devil » 07 nov 2011, 20:02

Ti si otisao malo daleko od teme,uopste nije pitanje Tehnologija da ili ne,to cemo nekada posle. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7303
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Kobe Bryant » 13 nov 2011, 09:29

Evo Castrol je glavni sponzor EP 2012 , a Christina njihovo zastitno lice , vidjet ce mo kako ce Stark suditi , imaju priliku da budu ispravni i utorak ili da potvrde neke stvari od ranije o zastiti "velikih" :roll:

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la spielführer_21 » 17 nov 2011, 21:17

Da oživim temu.. Ko se voli baviti ovim stvarima, evo zanimljiv BBC-jev polusatni dokumentarac o korupciju unutar FIFE:
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la DANTES » 17 nov 2011, 22:58

Izjava Blatera da u fudbalu nema rasizma je fasisticka! Sta vi mislite?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la Devil » 17 nov 2011, 23:05

DANTES je napisao/la:Izjava Blatera da u fudbalu nema rasizma je fasisticka! Sta vi mislite?
Mislio sam pisati o tome,al' skontah jbg nije tema.Ali moram priznati da je izazvala mozda i preteranu kolicinu smeha kod mene. :D
I definitivno je Hugh u pravu kada je odmah rekao da nakon ovakve izjave jedino sto je preostalo Blatteru je da se povuce,ali ono sto mi se ne svidja je sto je rekao da mesto treba da prepusti Platiniu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la DANTES » 18 nov 2011, 01:07

U americi ovakve izjave mogu proci. U Evropi ne. Postoje cak brojni zakoni koji to adekvatno sankcionisu! Izjava da nema rasizma mozda bi i prosla, ali nastavak te izjave pokusava rasizam da opravda zarom borbe je tipicna nacisticka propaganda, gebelsizam u izvornom obliku. Al drago mi sto smo rijesili misteriju Blater. Covjek je nacista. P.S. Ne vrijedjam ga samo komentarisem njegove stavove!
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41318
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 29 jan 2013, 18:36

France Football u ovosedmičnom izdanju iznijeo optužbe na račun dodjele domaćinastva WC 2022 i dolje je kratak prijevod na engleskom glavnih tačaka ovog članka ;)


slika
In a 15-page article published on Tuesday, the Paris magazine France Football examines "Qatargate" and examines whether FIFA should pull the tournament from Qatar.

The accusations aren't exactly revelatory but they are numerous:

-- The votes of African confederation president Issa Hayatou (Cameroon) and Jacques Anouma (Ivory Coast) were bought for $1.5 million apiece, then the whistle-blower, former Qatari bid employee Phaedra Al Majid, mysteriously retracted, saying she made everything up.

-- Qatar "sponsored" the 2010 African confederation congress to the tune of $1.25 million to gain exclusive access to the four Africans on the FIFA executive committee.

-- One of the four, Nigerian Amos Adamu, was suspended from the executive committee before the vote following revelations in a Sunday Times sting investigations. The Qataris have subsequently been accused of seeking to "sponsor" a pre-World Cup 2010 banquet to the tune of $1 million. Its organizer: Adamu's son.

-- Then-French President Nicolas Sarkozy asked UEFA President Michel Platini, who was expected to support the USA, to vote for Qatar for geopolitical reasons. Sarkozy and Platini met with the Qatari crown prince Sheikh Tamim bin Hamad bin Khalifa Al-Thani in 2010 to discuss Qatari investment in French soccer. (It has since bought Paris St. Germain and launched beIN Sport in France.)

-- A Qatari representative offered to spend millions on pumping up ailing Argentine soccer to gain the vote of Argentine Julio Grondona.

-- Middle Eastern holding companies bankrolled deals struck by since-disgraced Brazilian soccer boss Ricardo Teixeira.

-- A sweetheart deal was struck with the Spanish federation to organize a friendly game in Qatar and "silence" Angel Maria Villar, who supposedly had a vote-swapping pact with Qatar to back Spain's 2018 World Cup bid with Portugal and was furious that in fact Russia won the 2018 contest easily.

-- The Qatari sports agency Aspire spent millions on promoting youth sports in countries with members on FIFA's executive committee.

Interviewed by France Football, former FIFA executive Guido Tognoni (perhaps best remembered for pressing FIFA's case to oust the late U.S. Soccer president Werner Fricker in 1990) says deals of convenience have been the modus operandi within FIFA circles for decades and everything was organized like a "petit mafia."
slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la underPFC » 29 jan 2013, 20:43

Sasvim je jasno da ovo nije prvi put da je jedno veliko takmičenje kupljeno... Naravno organizacije poput UEFA i FIFA to rade diskretno i teško je dokazati postojanje toga,ali s druge strane ne treba biti toliko zavisan o mišljenje kako se sve radi po statutu te dve slobodno se može reći najveće sportske institucije. Opet će stradati neki "pojedinci" koji će biti žrtvena jagnjad kako bi se cela priča odvela na neku drugu stranu,potpuno svesno...
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: FIFA/UEFA u sluzbi malih ili velikih...

Post Postao/la don_burza » 29 jan 2013, 20:46

Fudbal ce biti u kuracu sve dok Svabo nebude predsednik UEFA-e ili FIFE-e
Thomas Müller - Fußballgott

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.