Uticaj kladionica u svijetu sporta

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la don_burza » 08 dec 2011, 00:17

Admir_Sa je napisao/la:ja se slazem da dosta situacija lici na necista posla, al me zivo zanima kako se to namjesti. ev recimo neka konkrentna utakmica lige prvaka milan-arsenal npr, ko zna za to, kako se namjesti...pa nije moguce da niko ziv nishta ne zna, pa igraci imaju familije, prijatelje...pa valjda bi se nekad izvukla neka informacija o tome da se nekad neshto mutilo. Dobro ove slabije i nize lige, al one medijski popracene mi nisu jasne, kako se tu namjesti utakmica :roll:

uzmi nas 11 sa foruma

ko god ti odgovara

i ako nam lyon da 6 golova za 45 minuta ja osjecem sebi Ponos i bacim ga u grah da se kuha
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Admir_Sa » 08 dec 2011, 00:19

don_burza je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:ja se slazem da dosta situacija lici na necista posla, al me zivo zanima kako se to namjesti. ev recimo neka konkrentna utakmica lige prvaka milan-arsenal npr, ko zna za to, kako se namjesti...pa nije moguce da niko ziv nishta ne zna, pa igraci imaju familije, prijatelje...pa valjda bi se nekad izvukla neka informacija o tome da se nekad neshto mutilo. Dobro ove slabije i nize lige, al one medijski popracene mi nisu jasne, kako se tu namjesti utakmica :roll:

uzmi nas 11 sa foruma

ko god ti odgovara

i ako nam lyon da 6 golova za 45 minuta ja osjecem sebi Ponos i bacim ga u grah da se kuha
dobro, al znaci svi igraci dinama znaju da su morali pustiti utakmicu?? e meni nije jasno kako nikad nece izaci neka mahalska vijest da je neko potvrdio to :roll:
nema potpisa

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la don_burza » 08 dec 2011, 00:23

ma nece niko da izlazi u medije i tako sebi stvori neku vrstu opasnosti


svi se prave budale a sve se zna

jesil vidio samo kakve je golove ajaxu ponistio
Thomas Müller - Fußballgott

nanek

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la nanek » 08 dec 2011, 00:29

slika

Avatar
avenija
Postovi: 13786
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la avenija » 08 dec 2011, 01:10

ja bi prvo kaznio marsej i dortmund po jedno 10 godina van europe
pa bi kaznio dinamo i lion po 10 godina van europe i 200 miliona eura.
kaznio bi i fergusona da ne smije da dovodi igrace ispod 15 eura jer ovi smolingi macede macete skode fabije
rafaelo kocke kadel evansa biciklistu ne mogu proci grupu turnira u donjem bistrikovcu a ne ligu prvaka .
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Admir_Sa » 08 dec 2011, 01:28

ja mislim da vishe uticaja ima faktor da narod lako ne dodje do para, nego sto se fakat stima. Ev recimo od nedjelje do danas sam sreco i cuo bar 5 likova da pricaju kako ih je inter povalio za 50, 100, 150...maraka. i mene je konkretno za stoju, e sad zamislite da je dobio koje bi se pare dobile. sad ja mislim i cvrsto stojim iza toga da ni igraci intera ni udinesea nisu igrali za kladionice, engo jednostavno ovima bio losh dan, ovima dobar i to je to. jednostavno neko "odozgo" ne da da se narod opari ili kad vec nekad budu dobri rez, onda min mjesec dana se zareda nemoguce za pogoditi. ev recimo lil veceras, pa nema sta nisu fulili, ono se namjerno ne moze fuliti
nema potpisa

Avatar
Soni
Postovi: 1797
Pridružen/a: 22 okt 2011, 18:08
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Soni » 08 dec 2011, 01:45

Mamic dao treneru otkaz, mene samo jos vise ubjedio da je nastim'o besramno
Kakav jad i cemer
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
Jᴜᴠᴇ, sᴛᴏʀɪᴀ ᴅɪ ᴜɴ ɢʀᴀɴᴅᴇ ᴀᴍᴏʀᴇ
Ale Del Piero aleee

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Devil » 04 feb 2013, 14:05

Skandalozno:
Namješteno 380 mečeva širom Evrope, namještalo se i u LP
Piše: D. Rodić
Danas, 12:09
Evropska policija (Europol) otkrila je kako je došla do saznanja o namještanjima oko 380 susreta širom Evrope, a navodno se namještalo i u najjačem klupskom takmičenju, Ligi prvaka. Zvaničnici Europola nisu otkrili o kom susretu se radi, ali su istakli kako je ova utakmica odigrana u Engleskoj.

Velika istraga o namještanjima je sprovođena u proteklih 18 mjeseci, a pod istom su bili i susreti kvalifikacija za Svjetsko i Evropsko prvenstvo kao i nakoliko velikih okršaja u evropskim ligama.

Organizatori ovih namještanja su zaradili oko osam miliona eura prema navodima Europola. Dva miliona eura su isplaćena umješanima, dok je najveća isplata jednom pojednicu iznosila oko 140 hiljada eura.

"Ovo je djelo kriminalne organizacije sa sjedištem u Aziji svojom mrežom ordinira u Evropi. Jasno nam je da je ovo najveća ikada istraga vezana za namještanje u Evropi. Ona je dala rezultate i otkrila velike probleme za integritet fudbala u Evropi", rekao je direktor Evropske policije, Rob Wainwright.

U namještanje je bilo umiješano 425 sudija, igrača, arbitara i kriminalaca, a Europol će nove detalje vezane za ovaj slučaj objaviti uskoro.
Sto bi rek'o Sasa Vugdalic,olala.. :lol:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la amho » 04 feb 2013, 14:47

velikom broju klubova generalni sponzori su kladionice i samim time one imaju veliki uticaj... da li kladionice direktno uticu na rezultate utakmica ili ne uticu, tesko je sa sigurnoscu reci, ali da je moguce manipulisati utakmicu bez ostavljanja tragova, to sigurno jeste... u svakom slucaju to nisu cista posla...

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la nate » 04 feb 2013, 14:56

Puno utakmica je vidim namjestano, ali glavu bih dao da je namjestena ona između Dortmunda i Marseillesa.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Admir_Sa » 04 feb 2013, 15:09

u posljednje vrijeme bruka nekih prijateljskih se igra, to neki turniri, samo nek ima ponude. kladionice su jedan od razloga siguran sam, cisto da ima što više ponude, a ne da se tu namještaju utakmice, mada ni to nije 100% iskljuceno
nema potpisa

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la azTer » 04 feb 2013, 21:05

mislim da je puno više namještenih utakmica za koje kladionice ne znaju ishode, ali sam isto tako ubijeđen da postoje utakmice na čiji direktan ishod utjecaj imaju kladionice. sve su to gamad, kad otkriju dobar način za manipulacije i malverzacije, onda ga praktikuju svaki put kad imaju mogućnost.

najgore od svega je što postoji mala mogućnost da se to otkrije, a čak i kad se otkrije, otkrije se djelimično. to je nemoguće iskorijenit.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Devil » 04 feb 2013, 21:08

Ali meni je od svega najsmenije sto ove online kladionice daju kladjenje i to live na prijateljske koje se igraju u BIH i Srbiji.Kakvo tu namestanje moze da padne i kako tu neko nekoga moze da "zakolje" samo tako to je strasno. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la nate » 04 feb 2013, 22:51

a u kuac :oops: :!:



Britain Soccer Cham 889291m The fixed Champions League game was Liverpool 1 Debrecen 0 (Sept. 2009)Danish newspaper Ekstra Bladet have come out with a stunning claim this evening, just hours after Europol said over 680 games have been fixed worldwide.

Much of the press speculation in the UK revolved around the fact a Champions League game based in England, over the last 3 to 4 years, was one of the fixed matches and Ekstra Bladet seem certain that it was Liverpool’s 1-0 win over Debrecen in 2009.

They suggest that Debrecen goalkeeper Vukasin Poleksic was bribed to ensure that there were over 2.5 goals in the match.

However, Liverpool had a poor night in front of goal and Poleksic only conceded one, where he punched out a shot from Fernando Torres into the path of Dirk Kuyt to claim the winner – see video below.

In text messages recovered by police – the people behind the match fixing bemoaned the fact Steven Gerrard missed some presentable chances against Debrecen.

Later on in the Champions League group stage of 2009, Poleksic was once again allegedly bribed for the match against Fiorentina which the Italians won 4-3.

Poleksic has since subsequently been banned from all football activities for failing to report match fixing activities.

Ekstra Bladet add in their report this evening just how difficult it is to prove match fixing – after all in the case of Liverpool’s win over Debrecen can we really be sure the keeper was trying to let in three or more goals?

They also say that whilst big clubs such as Liverpool and Fiorentina stick out like sore thumbs in this report, there is no evidence to link them with any match fixing whatsoever.

The second video below is the statement earlier on Monday from Europol.

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12581
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la dr.van nostrand » 04 feb 2013, 22:58

http://sportski.net.hr/nogomet/europol- ... i-bolivije" onclick="window.open(this.href);return false;
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61688
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Virtu4l » 05 feb 2013, 15:53

Mogu oni na live dati prijateljske iz Srbije i BiH, ali ti limitiraju uplatu, tako da ih veoma tesko mogu nasamariti na takvim mecevima.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la azTer » 05 feb 2013, 16:49

Virtu4l je napisao/la:Mogu oni na live dati prijateljske iz Srbije i BiH, ali ti limitiraju uplatu, tako da ih veoma tesko mogu nasamariti na takvim mecevima.
kakve to veze ima? :? ako je uplata limitirana na 5 eura, ti uplatiš milion listića po 5 eura.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61688
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Virtu4l » 05 feb 2013, 17:57

Kako si ti meni bistar. Kod velikih kladionica limitirana uplata znaci limitirana uplata ;)
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la azTer » 05 feb 2013, 20:22

nema potrebe za ironijom, ne ide ti, baš kao i izražavanje.

limitirati = ograničiti

ako je nešto ograničeno, onda ne znači da je u potpunosti zaustavljeno, spriječeno ili zabranjeno.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61688
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Uticaj kladionica u svijetu sporta

Post Postao/la Virtu4l » 05 feb 2013, 21:12

Bas tako, OGRANICENO.

Dakle, mozes uplatiti cca. 100€ na taj par i to je to, pa ti uplati 100 puta po 1€ ili dva puta po 50€ - njima je svejedno...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.