Skijanje

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Neutral » 21 dec 2009, 19:02

Heh, Sljeme je uvijek posebno na svoj način. Ahh, prelijepe utrke su se vozile tu. Janica i sa jednim štapom. Mislim da je i Ana Jelušić bila na postolju tamo. I također mislim da Janica nije nikada pobijedila na Sljemenu iako je u svim ostalim utrkama bila najbolja. Ne znam, davno je to bilo. Nadam se da će Riesch , ona starija naravno pobijediti.

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la loptica » 29 dec 2009, 17:52

Bio gore danas na sljemenu topovi rade staza spremana da još malo snijeg padne bilo bi super, 200 tisuća eura košta to lijep program 3.-6.1 svi na Sljeme ;)
Samo 150 kn dobra reklama šala .Bit će fakat dobro ;)
Fi hajati.
GO Bosno.

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Neutral » 29 dec 2009, 17:54

I ako Bog da opet preko Tv na HRt2 da gledam. :mrgreen:

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la reds_forever » 29 dec 2009, 20:25

jel schildova pobijedila u slalomu danas :?:
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Neutral » 29 dec 2009, 20:31

reds_forever je napisao/la:jel schildova pobijedila u slalomu danas :?:

Da, Aubert druga a treća Zettel. Odličan rezultat Ane Jelušić, 6 mjesto.

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la reds_forever » 29 dec 2009, 20:32

Neutral je napisao/la:
reds_forever je napisao/la:jel schildova pobijedila u slalomu danas :?:

Da, Aubert druga a treća Zettel. Odličan rezultat Ane Jelušić, 6 mjesto.

haj super za schildovu,nedostajala je njena maestralnost u slalomu :D
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Neutral » 29 dec 2009, 20:36

Ma polahko, vratiti će se ona ako Bog da.

Avatar
bh hrvat
Postovi: 2165
Pridružen/a: 13 jan 2009, 21:49
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la bh hrvat » 29 dec 2009, 20:45

ma kakvo sljeme, od sutra na vlašić pa do tri kralja. sljeme je samo za gledati preko tv-a

Avatar
bambina
Postovi: 1319
Pridružen/a: 06 dec 2009, 18:14
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la bambina » 02 jan 2010, 16:21

Vidim počinje Sljeme sutra jake skijašice moj favorit je Anja vidjet ćemo ;) danas ima neki koncert na htv program izvlačenja brojeva,sretno im sutra tko prati Snježnu kraljicu ;)

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la reds_forever » 02 jan 2010, 21:04

bambina je napisao/la:Vidim počinje Sljeme sutra jake skijašice moj favorit je Anja vidjet ćemo ;) danas ima neki koncert na htv program izvlačenja brojeva,sretno im sutra tko prati Snježnu kraljicu ;)

joj kad se sjetim one voznje kostelicke bez jednog stapa.....nadam se da ce i sutra biti odlicno :D
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 02 jan 2010, 22:23

reds_forever je napisao/la:
bambina je napisao/la:Vidim počinje Sljeme sutra jake skijašice moj favorit je Anja vidjet ćemo ;) danas ima neki koncert na htv program izvlačenja brojeva,sretno im sutra tko prati Snježnu kraljicu ;)

joj kad se sjetim one voznje kostelicke bez jednog stapa.....nadam se da ce i sutra biti odlicno :D
Kakva je Janica shampionka bila najbolje dokazuje ta trka. Nedavno trenutno jedna od najboljih svjetskih skijasica Maria Rish isto u slalomu odma na pocetku druge trke ostala bez stapa, a na cilj stigla sa par sekundi zaostatka.

Onaj ko iole prati skijanje zna kako je tad Janica zavrsila na Sljemenu. Za mene jedna od top 5 najboljih sportista na prostoru nekadasnje velike Jugoslavije svih vremena
nema potpisa

Avatar
bambina
Postovi: 1319
Pridružen/a: 06 dec 2009, 18:14
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la bambina » 03 jan 2010, 15:09

Slabo danas,pobijedi France .Zanimljivo će bit Ivica se vraća nakon operacije , u srijedu su momci-kraljevi ;)

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la reds_forever » 03 jan 2010, 16:17

nadam se da schildova nece svoju losu srecu prenijeti na raicha :D
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la dubrava » 03 jan 2010, 20:00

Ma sve je to divno i krasno na Sljemenu, al bome je skupo ko sam vrag...I bojim se da je neisplativo, mislim na grad Zagreb..mislim da ce se tu voziti jos 2-3 godine u SKI kupu i da ce to biti to...sve je to vrhunski organizirano, tu nema price, al to traje svega 3-5 dana u godini. A poslije, kad se svi razidu, to je rezervirano za jednu šačicu bogatih ljudi koji se vozaju po toj ni kilometar dugoj stazi...pa SKI karta kosta ko u nekim austrijskim ili talijanskim skijalistima....al, uvijek je bilo, kruha i igara :D nek se raja veseli dok moze, ionako ona to plaća :mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 03 jan 2010, 20:22

dubrava je napisao/la:Ma sve je to divno i krasno na Sljemenu, al bome je skupo ko sam vrag...I bojim se da je neisplativo, mislim na grad Zagreb..mislim da ce se tu voziti jos 2-3 godine u SKI kupu i da ce to biti to...sve je to vrhunski organizirano, tu nema price, al to traje svega 3-5 dana u godini. A poslije, kad se svi razidu, to je rezervirano za jednu šačicu bogatih ljudi koji se vozaju po toj ni kilometar dugoj stazi...pa SKI karta kosta ko u nekim austrijskim ili talijanskim skijalistima....al, uvijek je bilo, kruha i igara :D nek se raja veseli dok moze, ionako ona to plaća :mrgreen:
Pa isto je i ovde na Bjelasnici. Za lijeka im dabogda trebalo
nema potpisa

Avatar
bambina
Postovi: 1319
Pridružen/a: 06 dec 2009, 18:14
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la bambina » 04 jan 2010, 11:18

Momci ne bi se složila s vama,žao mi je Bosna naša ima Žanu ali je cura slaba šteta,da i mi nemamo talenata usput Janica i familija je to zaslužila problem je i mi imamo skijališta ali nula bodova što se tiče nekog SKI kupa.Ne treba sve ukidat,ovo gledam kao natjecanje a ne luksuz.
Sljeme brdo nažalost ništa ekstra ali eto koliko para i muzike ali ljudi rade idu dalje kako čujem 6 godina.To im s e treba priznat.Daj Bože da naši šta ovako porade imamo i uvijete samo para ,marketing.

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la reds_forever » 04 jan 2010, 12:32

sto se tice BiH,ima tu talenata,ali je , kao i u mnogim ostalim sportovima,problem sto ne postoji neko ko ce te talente obucavati i ko ce im finansijski pruziti priliku da jednog dana nastupa u svjetskom kupu...i sami znamo koliki su problemi kad se treba novakovicka,ili dok je bila ona mojca,poslati na neko takmicenje...skijaju na doniranim skijama,itd.
a sto se tice skijalista...mene je iznenadilo to sto je sljeme jedno od skijalista sa najvecim nagradnim fondom...ali ljudi ulazu i vidim dobro im se isplacuje....bilo bi dobro da jednom i bjelasnica dobije svoje mjesto u svjestkom kupu,cak je bilo i neke price da bi se moglo nesto organizovati u sezoni 2010./2011.,mislim da je dolazila skupina iz skijaske federacije....pa cemo vidjet...mada,kako sada stvari stoje,vjerovatno ce za to trebati vise vremena
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 04 jan 2010, 13:04

Na Bjelasnici se ne moze oragnizovati utrka svjetskog skijaskog kupa ni u snu. Od Bjelasnice se napravila ruglo planina, a svi znamo ko je za to kriv.

Vezano za nashu djecu i skijaske talente haman ista stvar. Jedino se mozemo nadati da se sin/kcerka kakvog bogatasha biti extra talentovan/a za skijanje i da ce imati extra jaku volju da se time bavi. Pa sigurno 80% ljudi ne mogu odvesti svoju djecu na skijanje zbog astornomskih cijena za ovu drzavu i extra losih usluga gore.
nema potpisa

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la dubrava » 04 jan 2010, 16:24

ma samo treba para i para i para i para :mrgreen: i para :mrgreen: i vremena takoder, a i para ;) sljeme je jedno obicno brdo (1034 metra najvisi vrh!!!!, covjek se pjeske popne za nepuna 2 sata malo jaceg hoda), i napravili su stvarno nesto izvrsno i rijetko gdje je u ski kupu tolika blizina glavnog grada i toliko niska pocetna tocka za start nekog natjecanja. A BIH ima takve preduvjete (planine, prirodan snijeg, bivsa infrastruktura, samo je treba poboljsat, blizina SA) da je to nesto nevjerovatno, samo ne znam koliko je BiH SKI savez aktivan na tom planu. I naravno vise ulaganja u taj sport koji nije bas jeftin, a to znaci ko sto sam vec rekao, para, para i para :D :mrgreen:

evo, ja sam 91.g. osvojio 3.mjesto na Vlašiću, disciplina slalom :D :mrgreen: da nije bilo rata, i da smo se mirno razisli, ko zna kakve bi uspjehe redao..a mozda bi i zastavu nosio na Olimpijadi :D eh eh...kamo srece...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la Admir_Sa » 04 jan 2010, 17:54

dubrava je napisao/la:ma samo treba para i para i para i para :mrgreen: i para :mrgreen: i vremena takoder, a i para ;) sljeme je jedno obicno brdo (1034 metra najvisi vrh!!!!, covjek se pjeske popne za nepuna 2 sata malo jaceg hoda), i napravili su stvarno nesto izvrsno i rijetko gdje je u ski kupu tolika blizina glavnog grada i toliko niska pocetna tocka za start nekog natjecanja. A BIH ima takve preduvjete (planine, prirodan snijeg, bivsa infrastruktura, samo je treba poboljsat, blizina SA) da je to nesto nevjerovatno, samo ne znam koliko je BiH SKI savez aktivan na tom planu. I naravno vise ulaganja u taj sport koji nije bas jeftin, a to znaci ko sto sam vec rekao, para, para i para :D :mrgreen:
Priroda nam je sve dala, al djaba kad nema sposobnih ljudi. Dosle su skijaske legende na Bjelasnicu i nije bilo ni 1000 ljudi :shock: Skijanje se prvo treba popularizovati, ali to nije u interesu gradu Sarajevu, prema tome samo se mozemo sjecati lijepih starih vremena
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.