Posao za mlade ljude

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la don_burza » 20 apr 2012, 00:22

uzmes cvaju i slot , tiket alkohol :D

oprosti ako grijesim
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
inacefindecko
Postovi: 1146
Pridružen/a: 11 jan 2012, 19:40
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la inacefindecko » 20 apr 2012, 00:23

GaetanoScirea je napisao/la:Vidite kako @burza zna :mrgreen: :lol:

Pošto mi ljeti klanjamo teraviju vani, jaran i ja iznosimo i postavljamo ćilime, stolice i tako slične poslove, a pošto je poprilično velik džemat, na kraju se skupi dobra lova, pa nam i dobro plate. :mrgreen:

Kažem, posao je mačiji kašalj. 8-)
mene moj hodža ne voli, vidio me kako mu se fatam sa kćerkom :lol: :lol: :lol:
tako da će neko drugi spremat ćilime za džemat :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
GaetanoScirea
Postovi: 627
Pridružen/a: 02 apr 2012, 20:06
Lokacija: Šeher sevdaha
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la GaetanoScirea » 20 apr 2012, 00:26

@burza

Nisam ja takav tip. Nemam ja poroka. :mrgreen:

@inacefindecko

Šta ću ti ja!? Uvijek ima posla na građevini, a ako hoćeš da lomiš leđa i ruke po čitav dan na +35 izvoli. :mrgreen:

Hajd da ne zachatavamo više. :D
Volim te, Željo!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14590
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la alan_kardec » 20 apr 2012, 00:30

Odlična tema!
Evo ovdje kod nas je zadnjih dvije-tri godine popularan odlazak u Rusiju. Znam bš dosta momaka koji su otišli tamo da rade. Radi na građevini, nije lako jbg, ali se može i fino zaraditi.
Najbolja opcija za ove poslove preko ljeta je odlazak negdje na zapad (jesam i ja otkrio toplu vodu u pm :mrgreen: ). Moj drug je prije par godina otišao na tri mjeseca u kanadu kod neke rodbine, tamo je radio postavljanje parketa sa rođakom. ovamo kad se vratio, nije znao šta će sa parama. u inostranstvu zarađivati, a ovdje trošiti, e to je posao rođaci. 8-)
Inače, ja dok se nisam zaposlio u vojsci, radio sam kod jednog privatnika, punio one fuš sokove i ponekad ih razvozio. nisu bile neke pare, 300 maraka. Kasnije sam sam ujakom koji je limar postavljao krovove, oluke i itd. Tu mi je dnevnica bila 25 km.
Ko hoće da radi, uvijek nekog posla može da nađe.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la LBJ MVP » 20 apr 2012, 00:34

alan_kardec je napisao/la:Odlična tema!
Evo ovdje kod nas je zadnjih dvije-tri godine popularan odlazak u Rusiju. Znam bš dosta momaka koji su otišli tamo da rade. Radi na građevini, nije lako jbg, ali se može i fino zaraditi.
Najbolja opcija za ove poslove preko ljeta je odlazak negdje na zapad (jesam i ja otkrio toplu vodu u pm :mrgreen: ). Moj drug je prije par godina otišao na tri mjeseca u kanadu kod neke rodbine, tamo je radio postavljanje parketa sa rođakom. ovamo kad se vratio, nije znao šta će sa parama. u inostranstvu zarađivati, a ovdje trošiti, e to je posao rođaci. 8-)
Inače, ja dok se nisam zaposlio u vojsci, radio sam kod jednog privatnika, punio one fuš sokove i ponekad ih razvozio. nisu bile neke pare, 300 maraka. Kasnije sam sam ujakom koji je limar postavljao krovove, oluke i itd. Tu mi je dnevnica bila 25 km.
Ko hoće da radi, uvijek nekog posla može da nađe.
Kako je u vojsci?Plate,obaveze,šta treba da se zaposliš i slično ?
Ako ne želiš da ovdje pišeš može i na pp :D Ovo pitam jer i ja razmišljam da u vojsku idem kad bude vrijeme za to :mrgreen:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Devil » 20 apr 2012, 00:35

alan_kardec je napisao/la:Odlična tema!
Evo ovdje kod nas je zadnjih dvije-tri godine popularan odlazak u Rusiju. Znam bš dosta momaka koji su otišli tamo da rade. Radi na građevini, nije lako jbg, ali se može i fino zaraditi.
Najbolja opcija za ove poslove preko ljeta je odlazak negdje na zapad (jesam i ja otkrio toplu vodu u pm :mrgreen: ). Moj drug je prije par godina otišao na tri mjeseca u kanadu kod neke rodbine, tamo je radio postavljanje parketa sa rođakom. ovamo kad se vratio, nije znao šta će sa parama. u inostranstvu zarađivati, a ovdje trošiti, e to je posao rođaci. 8-)
Inače, ja dok se nisam zaposlio u vojsci, radio sam kod jednog privatnika, punio one fuš sokove i ponekad ih razvozio. nisu bile neke pare, 300 maraka. Kasnije sam sam ujakom koji je limar postavljao krovove, oluke i itd. Tu mi je dnevnica bila 25 km.
Ko hoće da radi, uvijek nekog posla može da nađe.
Cuo sam ja od svojih iz Sarajeva da je bas par momaka otislo u Rusiju sada,sad slagacu te da li ovaj zadnji ili onaj prosli vikend i da se ono lep kes ubere.Pogotovo sto su im gazde upravo ljudi iz Lukavice i znas da te nece zajebati.Rek'o mi je i cifru plate al' sad sam stvarno zaboravio,uglavnom sve ti je tamo placeno i stanarina i tri obroka dnevno i rezije,ti samo placas ono izmedju sto ti treba,a ne treba ti vise od nekih 100-ak eura mimo toga.

Takodje lepa opcija za koju bi se trebali vi iz BIH raspitati je branje malina tamo u ovim pogranicnim mestima gde su aktuelni zasadi toga.Prosle godine je dnevnica bila 20 KM tamo a otprilike dve sedmice treba da se sve zavrsi.Naravno smestaj placen i valjda spada i hrana u to.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14590
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la alan_kardec » 20 apr 2012, 00:39

@LBJ MVP Ma nikako buraz. :mrgreen: Šalim se, ja se ne žalim. Ima posla, pogotov preko ljeta, ali meni je dobro kakve sve ljudi poslove rade za manje para.

Smanjiće nam plate, yebem im mamu lopovsku!
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

bavarian_bk
Postovi: 4878
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la bavarian_bk » 20 apr 2012, 00:41

Ovo ljeto , Austrija , mjesec dana 500 €, raznosis novine po zgradama , ne trebas znati jezik , ili ako zelis , mozes nauciti Guten Morgen , Guten Tag :lol:
Gdje ces bolje :D

Avatar
Tritolone
Postovi: 12339
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Tritolone » 20 apr 2012, 00:44

alan_kardec je napisao/la:Odlična tema!
Evo ovdje kod nas je zadnjih dvije-tri godine popularan odlazak u Rusiju. Znam bš dosta momaka koji su otišli tamo da rade. Radi na građevini, nije lako jbg, ali se može i fino zaraditi.
Najbolja opcija za ove poslove preko ljeta je odlazak negdje na zapad (jesam i ja otkrio toplu vodu u pm :mrgreen: ). Moj drug je prije par godina otišao na tri mjeseca u kanadu kod neke rodbine, tamo je radio postavljanje parketa sa rođakom. ovamo kad se vratio, nije znao šta će sa parama. u inostranstvu zarađivati, a ovdje trošiti, e to je posao rođaci. 8-)
Inače, ja dok se nisam zaposlio u vojsci, radio sam kod jednog privatnika, punio one fuš sokove i ponekad ih razvozio. nisu bile neke pare, 300 maraka. Kasnije sam sam ujakom koji je limar postavljao krovove, oluke i itd. Tu mi je dnevnica bila 25 km.
Ko hoće da radi, uvijek nekog posla može da nađe.
Evo ovdje kod mene je sad popularno da se ide u Kanadu. Jedan dobar prijatelj mi je isa i osta gore godinu dana, navodno to tako ide, dobijes nekakav rok od godinu dana i onda cekas da te opet puste, i vratio se vamo i nezna sta ce od sebe, pun para a nema ih di trosit :lol:

jbt. ja se nedavno prijavim na neki natjecaj za maticara, zovu me na psiho test i test inteligencije, dođem tamo i vidim ima 30-ak ljudi i kontam ma nema sanse da dobijem bas ja posao. Naravno nisam ga dobio ali sam sazna rezultate 2 mjeseca kasnije i po oba testa sam bio prvi. Pouka price, nema nista bez veze :lol:
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36514
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Donnie Darko » 20 apr 2012, 00:49

bavarian_bk je napisao/la:Ovo ljeto , Austrija , mjesec dana 500 €, raznosis novine po zgradama , ne trebas znati jezik , ili ako zelis , mozes nauciti Guten Morgen , Guten Tag :lol:
Gdje ces bolje :D
slika

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14590
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la alan_kardec » 20 apr 2012, 00:55

Devil je napisao/la:Cuo sam ja od svojih iz Sarajeva da je bas par momaka otislo u Rusiju sada,sad slagacu te da li ovaj zadnji ili onaj prosli vikend i da se ono lep kes ubere.Pogotovo sto su im gazde upravo ljudi iz Lukavice i znas da te nece zajebati.Rek'o mi je i cifru plate al' sad sam stvarno zaboravio,uglavnom sve ti je tamo placeno i stanarina i tri obroka dnevno i rezije,ti samo placas ono izmedju sto ti treba,a ne treba ti vise od nekih 100-ak eura mimo toga.

Takodje lepa opcija za koju bi se trebali vi iz BIH raspitati je branje malina tamo u ovim pogranicnim mestima gde su aktuelni zasadi toga.Prosle godine je dnevnica bila 20 KM tamo a otprilike dve sedmice treba da se sve zavrsi.Naravno smestaj placen i valjda spada i hrana u to.

Da, raja sad ide u Soči da radi. Tamo se gradi nenormalno za zimsku Olimpijadu. Čini mi se da je neka plata izneđu 1000 i 1500 evra. kad znaš da ti je tamo obezbjeđena hrana i smještaj, to je fina lova. Cijene hrane, alkohola i cigara su tu negdje ko i ovdje.


Što se tiče tog branja malina, to je skroz nesiguran posao. odvedu te tamo (pretežno istočna srbija, požega), kad izađeš iz busa, malinari su se u stanju bukvalno potući oko tebe, ko da si messi. :lol: :lol: zavisi kod kakvog gazde dođeš. ima finih čestitih ljudi, ali ima i bijednika koji ti umjesto hrane daju splačine, spavaš u nekim štalama pored miševa. i još povrh svega kad treba kući da pođeš, neće odmah da ti plate, ucjenjuju, pa ko nemaju para. em što se polomiš od posla, em na kraju moraš da moliš da ti plati ono što si pošteno zaradio. Neka hvala!
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
xaviesta
Postovi: 5936
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la xaviesta » 20 apr 2012, 00:59

LBJ MVP je napisao/la: I ja bih želio radit nešto preko raspusta,al stvarno ne znam šta :?
Hoces da ti ja sredim? :mrgreen: Barem je kod nas lako za te poslove preko raspusta, ja sam bio spasioc na bazenu dok sam jos bio srednjoskolac. Gotivno pravo, gledas zene citav dan, maltretiras djecu ne das im da se igraju u blizini bazena i tako. :mrgreen:
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Devil » 20 apr 2012, 01:01

Ne znam meni su pricali da su isli ljudi cini mi se Bajina Basta proslo leto i te zajebancije oko nje i kazu da su prezadovoljni i da ce verovatno i ovo leto ici opet. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la legenda reala » 20 apr 2012, 01:05

don_burza je napisao/la:ja i legenda idemo da izljevamo ploce ljudima ;)
:lol: :lol:
E ima i drugi poslova, oranje, frezanje :lol: :lol: kopanje, cijepanje drva, samo treba htjeti raditi :lol: :lol:
Kako je onaj došo u Sarajevo da čisti snijeg :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8307
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la chily-rz » 20 apr 2012, 01:13

Ma dilaj vutru brate,ima samo jedno pravilo : Nemoj da te uhvate :lol:

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14590
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la alan_kardec » 20 apr 2012, 01:17

Devil je napisao/la:Ne znam meni su pricali da su isli ljudi cini mi se Bajina Basta proslo leto i te zajebancije oko nje i kazu da su prezadovoljni i da ce verovatno i ovo leto ici opet. ;)

Pa kažem, ima čestitih ljudi koji će te ispoštovati maksimalno, ali imaš i bagre. Zavisi kako će te sreća poslužiti kad iz busa izađeš. :lol: Te koji su tebi pričali je zapao dobar čovjek, oni su se pokazali kao dobri radnici i idu opet kod njega, što ne bi išli.


legenda reala je napisao/la: oranje, frezanje :lol: :lol:
oranje i frezanje ti nije ljetni pos`o. :P :lol: :lol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Devil » 20 apr 2012, 01:27

Cek' kad su kod vas izbori ?
Realno nema lepseg posla nego lepiti plakate po gradu za 30-ak ojra po danu.Naravno dobijes dodatnu kintu kada krenes u pohod skidanja protivnickih. :lol:
Ja sam usao u taj posao za nase izbore sada i bice totalnog kesa. 8-)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la legenda reala » 20 apr 2012, 01:31

Devil je napisao/la:Cek' kad su kod vas izbori ?
Realno nema lepseg posla nego lepiti plakate po gradu za 30-ak ojra po danu.Naravno dobijes dodatnu kintu kada krenes u pohod skidanja protivnickih. :lol:
Ja sam usao u taj posao za nase izbore sada i bice totalnog kesa. 8-)
To je unosan biznis, ako još ufatiš kaku dobru stranku da te finansira :lol:
Ja mislim da su u oktobru ;)
Dovoljno ti je da budeš posmatrač na izborima, fina se para može uzeti, sve zavisi os stranke :lol:
Čuo sam da si Zukorlićev čovjek :lol: :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la hodža » 20 apr 2012, 01:32

legenda reala je napisao/la: Čuo sam da si Zukorlićev čovjek :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
FORZA MARŠAL !!!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Devil » 20 apr 2012, 01:33

legenda reala je napisao/la:
Devil je napisao/la:Cek' kad su kod vas izbori ?
Realno nema lepseg posla nego lepiti plakate po gradu za 30-ak ojra po danu.Naravno dobijes dodatnu kintu kada krenes u pohod skidanja protivnickih. :lol:
Ja sam usao u taj posao za nase izbore sada i bice totalnog kesa. 8-)
To je unosan biznis, ako još ufatiš kaku dobru stranku da te finansira :lol:
Ja mislim da su u oktobru ;)
Dovoljno ti je da budeš posmatrač na izborima, fina se para može uzeti, sve zavisi os stranke :lol:
Čuo sam da si Zukorlićev čovjek :lol: :lol:
O politickim opredelenjima ne bih,samo sam naveo ovaj vid posla kao jedan od veoma kvalitetnih za ubrati paru. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, kraljttbvb, Licniznanstvenik i 7 gostiju.