Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
46
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
32
17%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 192

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 31 jan 2019, 16:51

G:
1. Burić
2. Tatar
3. Ahmetašević

SB:
1. Perić
2. Tarabochia
3. ?

LB:
1.
2.
3. Hamidović

DB:
1. Panić
2. Malinović
3. ?

LK:
1. Nuić
2. Delić
3. ?

DK:
1. Predragović
2. Haseljić
3. Kapic

P:
1. Vranješ
2. Burić
3. Građan
Evo kakvu bi ja volio gledati "podmlađenu" Reprezentaciju u nastavku kvalifikacija , po meni mi najveći problem imamo na Lijevom Beku , Hamidovića sam stavio kao treći izbor , ali prva 2 ??? , ima li ko primjedbi na spisak i eventualnih dopuna :mrgreen:
Zadnja izmjena: no rules, dana/u 31 jan 2019, 22:59, ukupno mijenjano 1 put.

ovisnik
Postovi: 1127
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 31 jan 2019, 17:00

Lijevi bek Lončar, od njega, nažalost, među mlađima boljeg nema,uz njega i Hamidovića, Vegar, probati eventualno Kasumovića,Terzić dok igra u Vespremu mora imati mjesta, ali samo za igru u odbrani, na desnog bi se mogao dodati Sivić ili Memić, tanko ali to je ono sa čim raspolažemo

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 31 jan 2019, 17:05

uvijek sam zagovarao da se Lončar pozove , ali momak nikako da se uklopi u NEXE-u , gledao sam par utakmica NEXE-a i teško da se on kod njih uklopi , NEXE igra brzo, a to njemu nikako ne godi sa svojom konstitucijom , sad će mu biti još teže se izboriti za minutažu kada je i Jaganjac kod njih ...

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 31 jan 2019, 17:20

E tu je fol druže.Hrvatska vodi računa o svojim potencijalima. Uđi na portal SEHA lige vidječeš da Jaganjac i u Nexeu i Metalurgu ima šut cca 50 % i to mu se toleriše.Ispali po 15 lopti na tekmi.
Pročitaj izjavu Dominikoviča o Jaganjcu ali oni ga čekaju da sazrije. Lončar nema tu slobodu u Nexeu kao Jaganjac. On je bek šuter i trener treba da ga koristi na pravi način.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 31 jan 2019, 17:36

e zato bi mi trebali imati jedan klub koji će kupiti potencijalne Reprezentativce ...ja sam konto' da će to visočka Bosna napraviti , ali i oni izgleda izgubili kompas dovođenjem Harmandića , Divkovića , Međića , Toromanovića ... zamisli da su umjesto ovih doveli Lončara , Hamidovića , Sivića , Građana , Haseljića ,Gafara Hadžiomerovića , Kresu ... sa platama sigurno da ovi mlađi nisu skuplji ...

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jusko00 » 31 jan 2019, 18:01

no rules je napisao/la:
G:
1. Burić
2. Tatar
3. Ahmetašević

SB:
1. Perić
2. Tarabochia
3. ?

LB:
1.
2.
3. Hamidović

DB:
1. Panić
2. Malinović
3. ?

LK:
1. Nuić
2. Delić
3. ?

DK:
1. Predragović
2. Haseljić
3. ?

P:
1. Vranješ
2. Burić
3. Građan
Evo kakvu bi ja volio gledati "podmlađenu" Reprezentaciju u nastavku kvalifikacija , po meni mi najveći problem imamo na Lijevom Beku , Hamidovića sam stavio kao treći izbor , ali prva 2 ??? , ima li ko primjedbi na spisak i eventualnih dopuna :mrgreen:
Golman Josip Cavar bi trebao biti na ovom tvom spisku :kafa: ..najbolji je golman svedske lige

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 31 jan 2019, 18:09

E moj drug slažem se ali je kvalitet rukometa kod nas tako jadan da je pitanje šta bi bilo od njih i njihovog razvoja. Zato momci mladi i odlaze da bi napredovali i nešto naučili. Hamidovič je nesumljivo najtalentovaniji bek šuter u BiH ali košto reče Dominikovič za Jaganjaca rukomet nije samo šut po golu. Pitanje je koliko bi mogao uraditi u inostranstvu gdje traže i igru u odbranu, asistencije i atletske sposobnosti. Zato bi dobro bilo da ide vani i napreduje. Nek se ne zadovoljava trenutnim uspjehom. Naša liga je odron kad je Divkovič 15 godina glavna faca prelaznog roka. Za to su krivi naši treneri jer nažalost večina trenera više vjeruje Divkoviču nego Hamidoviču što je katastofa itd. Da li bi Haseljič dobio prednost npr nad Kadičem??? Kod naših trenera ne.itd.Na kraju krajeva svi oni igraju da nešto kasiraju što bi u BiH igrali za kikiriki???

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 31 jan 2019, 19:58

Rukometna reprezentacija Švedske sastavljena od igrača iz domaćeg prvenstva odigrala je veoma dobar turnir u poljskom Plocku, a briljirao je bivši omladinski reprezentativac naše zemlje, Josip Ćavar.

Ćavar iza sebe ima sjajnu sezonu na golu švedskog Lugija. Najbolji je golman lige, imao je vrhunske predstave u EHF Kupu, a odlične partije nisu prošle nezapaženo.

Po svemu sudeći Ćavar će u budućnosti nositi dres reprezentacije Švedske koja je jedna od najjačih rukometnih selekcija svijeta.

Ćavar je rođen 1993. godine, visok je 197 cm.

(Haris Zilić/****)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 31 jan 2019, 20:00

Ni Cavar ni Serdarevic ni Novljanin nisu nikad dobili pravu sansu u A-reprezentaciji BiH.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26293
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 31 jan 2019, 20:22

Golmanska pozicija nam je sigurno najmanji problem, što ne znači da i tu trebamo gubiti igrače.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 31 jan 2019, 22:01

Tufekcic iz gracanice zasluzuje da dobije poziv u repku, momak igra sto na sat 60 min i odbranu i napad.Ja glavu dajem da tacabochia nije nista bolji od njega...

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 31 jan 2019, 23:13

@Jusko00
Jel pratis Cavara u Svedskoj pa znas da je dobar , momak ako je konstantan i trebalo bi ga pozvati ...

@zlatnidjecaci
Slazem se sa svim navedenim i za Hamidovica i za nasu ligu , ali ovaj scenario ekipa iz BiH sa mladim igracima (uz 2-3 iskusnija) bi bio uspjesan samo kada bi ta "ekipa" izborila SEHA Ligu , zivi primjer Nexe Nasice.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 31 jan 2019, 23:45

Nexe ima vrlo respektabilan buđet. Igraju momci za ozbiljne pare. Imaju tri slovenca,jednog srbijanca i jednog bosanca. Od mladih igrača su tu Jaganjac,Lončar, Šipič i Jelinič i golman Car.Ostali su u zrelim godinama. To je proces koji traje nekoliko godina i nemože bez velikog novca..Nešto slično pokušava Izviđač ali nema love tako su uvijek na pola puta.Tako je to kod nas.Nemožeš momke držati za ništa a starudije plačati. Mi kao ljubitelji rukometa malo diskutujemo i svi imamo neke favorite ali poenta je da Šuman nema nikakva vizije i nijedan MLAĐI igrač mu nije u fokusu. E to je kraj priče. Malo i mi pretjerujemo ali volimo rukomet.A našim,,asovima,, nek je na čast što neznaju ili točnije neče da znaju kad je dosta. Gledao sam na svjetskom prvenstvu igrače od 35 godina ali to su fenomeni i zvijezde a naši???????

Avatar
DaVinci
Postovi: 2864
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 31 jan 2019, 23:45

no rules je napisao/la:e zato bi mi trebali imati jedan klub koji će kupiti potencijalne Reprezentativce ...ja sam konto' da će to visočka Bosna napraviti , ali i oni izgleda izgubili kompas dovođenjem Harmandića , Divkovića , Međića , Toromanovića ... zamisli da su umjesto ovih doveli Lončara , Hamidovića , Sivića , Građana , Haseljića ,Gafara Hadžiomerovića , Kresu ... sa platama sigurno da ovi mlađi nisu skuplji ...
Kod nas se trazi samo instant uspjeh ... to rade i klupski treneri i nas vrli selektor ... u Visokom malo kapnulo eura i umjesto da se napravi potenta ekipa od bas tih igraca sto si predlozio oni dovode penzionere kojima je mrsko vise zivjet' a kamoli trenirat' ... i opet nisu prvi i opet nece nista napravit' ni ove sezone ... a vec sljedece ce se i sponzori povuc' i projekat 'ozivljavanja' ce propast' ... matere mi, meni bi bilo zao placat' platu jednom Divkovica i Medicu ... :facepalm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 01 feb 2019, 10:07

DaVinci je napisao/la:
no rules je napisao/la:e zato bi mi trebali imati jedan klub koji će kupiti potencijalne Reprezentativce ...ja sam konto' da će to visočka Bosna napraviti , ali i oni izgleda izgubili kompas dovođenjem Harmandića , Divkovića , Međića , Toromanovića ... zamisli da su umjesto ovih doveli Lončara , Hamidovića , Sivića , Građana , Haseljića ,Gafara Hadžiomerovića , Kresu ... sa platama sigurno da ovi mlađi nisu skuplji ...
Kod nas se trazi samo instant uspjeh ... to rade i klupski treneri i nas vrli selektor ... u Visokom malo kapnulo eura i umjesto da se napravi potenta ekipa od bas tih igraca sto si predlozio oni dovode penzionere kojima je mrsko vise zivjet' a kamoli trenirat' ... i opet nisu prvi i opet nece nista napravit' ni ove sezone ... a vec sljedece ce se i sponzori povuc' i projekat 'ozivljavanja' ce propast' ... matere mi, meni bi bilo zao placat' platu jednom Divkovica i Medicu ... :facepalm:
Sto je najgore od sve oni su otjerali svoju djecu...
Vidim grujic nikola otisao u brcko, pa zar taj momak nema mjesto u visokom??

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 01 feb 2019, 10:12

tako bi volio vidjeti vranca na lijevom beku reprezentacija.Momak nikad nije dobio pravu sansu...
Uz njega loncar i naravno dati sansu i hamidovicu, mamak daje 10 golova svaku utakmicu mora nesto vrijediti.Dajte im 2-3 prijateljske utakmice neka se dokazu...

Fagus501
Postovi: 509
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 01 feb 2019, 11:41

no rules je napisao/la:
G:
1. Burić
2. Tatar
3. Ahmetašević

SB:
1. Perić
2. Tarabochia
3. ?

LB:
1.
2.
3. Hamidović

DB:
1. Panić
2. Malinović
3. ?

LK:
1. Nuić
2. Delić
3. ?

DK:
1. Predragović
2. Haseljić
3. Kapic

P:
1. Vranješ
2. Burić
3. Građan
Evo kakvu bi ja volio gledati "podmlađenu" Reprezentaciju u nastavku kvalifikacija , po meni mi najveći problem imamo na Lijevom Beku , Hamidovića sam stavio kao treći izbor , ali prva 2 ??? , ima li ko primjedbi na spisak i eventualnih dopuna :mrgreen:
Trenutno najbolji bek u bih je Kasumovic biti najbolji strelac na Islandu nije lako u veoma jakoj ligi medzu velikim talentima i dobrim trenerima,ali nikada neće dobiti priliku.Loncar je zelen bolji je Hamidovic već Liz godina sjedi na klupi i tako će ostati,jer ga neko gura u jače klubove gdje mu nije mjesto jer nema minutažu.

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 01 feb 2019, 12:40

Zaboravio sam na Zulfica i Sasu Puljuzovica.
Zulfic standardano daje 5-6 golova saku utakmicu i nema mjesto u repci.
Obojica igraju ligu prvaka ali se to kod nas izgleda ne gleda iako imamo samo 5-6 igraca koji igraju lp..
Ovaj puljuzovic odlican srednji bek treba dobiti sansu glavni je motor finskog cocksa i bolji je igrac za klasu od karacica...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26293
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 01 feb 2019, 13:18

ham19 je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
no rules je napisao/la:e zato bi mi trebali imati jedan klub koji će kupiti potencijalne Reprezentativce ...ja sam konto' da će to visočka Bosna napraviti , ali i oni izgleda izgubili kompas dovođenjem Harmandića , Divkovića , Međića , Toromanovića ... zamisli da su umjesto ovih doveli Lončara , Hamidovića , Sivića , Građana , Haseljića ,Gafara Hadžiomerovića , Kresu ... sa platama sigurno da ovi mlađi nisu skuplji ...
Kod nas se trazi samo instant uspjeh ... to rade i klupski treneri i nas vrli selektor ... u Visokom malo kapnulo eura i umjesto da se napravi potenta ekipa od bas tih igraca sto si predlozio oni dovode penzionere kojima je mrsko vise zivjet' a kamoli trenirat' ... i opet nisu prvi i opet nece nista napravit' ni ove sezone ... a vec sljedece ce se i sponzori povuc' i projekat 'ozivljavanja' ce propast' ... matere mi, meni bi bilo zao placat' platu jednom Divkovica i Medicu ... :facepalm:
Sto je najgore od sve oni su otjerali svoju djecu...
Vidim grujic nikola otisao u brcko, pa zar taj momak nema mjesto u visokom??
Ma većina omladinaca je tu u klubu, Grujić je recimo sada trenirao sa ekipom, trebao se priključiti klubu al' se malo zayebavao na treninzima pa ga nisu angažovali na kraju i otišao je u Lokomotivu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2864
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 02 feb 2019, 17:34

Nesto SS opasno gura Memica ... covjek bi rek'o da igra bar u Poljskoj ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.