NLB liga sezona 2008/09

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la obannon » 29 maj 2009, 00:03

Iskreno BIH ne zaslužuje 3 predstavnika
Prije bih dao mjesto Splitu nego slovencima(Srbiji je previše 6 ekipa)
Red bi bio i Makedonce ubaciti da pokažu šta znaju
- " $...

Avatar
aseemic
Postovi: 201
Pridružen/a: 19 maj 2009, 13:42
Lokacija: Sahara
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la aseemic » 30 maj 2009, 14:43

obannon je napisao/la:Iskreno BIH ne zaslužuje 3 predstavnika
Prije bih dao mjesto Splitu nego slovencima(Srbiji je previše 6 ekipa)
Red bi bio i Makedonce ubaciti da pokažu šta znaju

Slovenija nije u konkurenciji, Srbija nikako. Znači, ili Split ili Igokea - ili, da se neki makednoski klub nađe dovoljno sposoban s parama, da to malo pogura. Sto se tice Igokee, cisto sumnjam da ce vodstvo NLB lige dopustiti BiH tri predstavnika, a prosle sezone imali samo jednog... ali, ko ce znati, ipak tu su samo pare u pitanju.

Ipak, ja mislim da je green card 99% u Splitu.
Nije najveća budala onaj koji ne zna da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina.

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la Melo15 » 30 maj 2009, 15:05

obannon je napisao/la:Iskreno BIH ne zaslužuje 3 predstavnika
Prije bih dao mjesto Splitu nego slovencima(Srbiji je previše 6 ekipa)
Red bi bio i Makedonce ubaciti da pokažu šta znaju
Po mom misljenju Ni jedna drzava ne zasluzuje wild card......jer bolje je smanjiti broj ekipa nego da ubacuju se neke za nabijanje kos razlike
ili napraviti NLB II ligu pa da tu ide ekipe koje su malo slabije.....
jer ni iz Srbije nebi trebalo ici vise od 4 ekipe(Partizan,Zvezda,Hemofarm,FMP)....i slovenije samo Olimpija....i Hrvatske(cibona,Zadar i ko se bolje pokaze od Splita i Zagreba)...iz Bih(Bosna i Siroki ili Igokea...)iz Crne Gore samo Buducnost to i zasluzuje....ma da se i oni ove godine raspadaju(otiso micov...odose dasic i gordic :? :? ) i da ekipe igraju i domace lige pored nlb..... :? :?
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

Avatar
aseemic
Postovi: 201
Pridružen/a: 19 maj 2009, 13:42
Lokacija: Sahara
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la aseemic » 30 maj 2009, 15:07

Melo15 je napisao/la:
obannon je napisao/la:Iskreno BIH ne zaslužuje 3 predstavnika
Prije bih dao mjesto Splitu nego slovencima(Srbiji je previše 6 ekipa)
Red bi bio i Makedonce ubaciti da pokažu šta znaju
Po mom misljenju Ni jedna drzava ne zasluzuje wild card......jer bolje je smanjiti broj ekipa nego da ubacuju se neke za nabijanje kos razlike
ili napraviti NLB II ligu pa da tu ide ekipe koje su malo slabije.....
jer ni iz Srbije nebi trebalo ici vise od 4 ekipe(Partizan,Zvezda,Hemofarm,FMP)....i slovenije samo Olimpija....i Hrvatske(cibona,Zadar i ko se bolje pokaze od Splita i Zagreba)...iz Bih(Bosna i Siroki ili Igokea...)iz Crne Gore samo Buducnost to i zasluzuje....ma da se i oni ove godine raspadaju(otiso micov...odose dasic i gordic :? :? ) i da ekipe igraju i domace lige pored nlb..... :? :?

Kada da igraju?

Vikednom je NLB, srijeda ili cetvrtak Euroliga/e... ali, i ja smatram da je to najveci problem, zbog konkurentnosti domacih ekipa.

Ali, ne moze se i jare i pare...
Nije najveća budala onaj koji ne zna da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina.

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la Melo15 » 30 maj 2009, 15:10

aseemic je napisao/la:
Melo15 je napisao/la:
obannon je napisao/la:Iskreno BIH ne zaslužuje 3 predstavnika
Prije bih dao mjesto Splitu nego slovencima(Srbiji je previše 6 ekipa)
Red bi bio i Makedonce ubaciti da pokažu šta znaju
Po mom misljenju Ni jedna drzava ne zasluzuje wild card......jer bolje je smanjiti broj ekipa nego da ubacuju se neke za nabijanje kos razlike
ili napraviti NLB II ligu pa da tu ide ekipe koje su malo slabije.....
jer ni iz Srbije nebi trebalo ici vise od 4 ekipe(Partizan,Zvezda,Hemofarm,FMP)....i slovenije samo Olimpija....i Hrvatske(cibona,Zadar i ko se bolje pokaze od Splita i Zagreba)...iz Bih(Bosna i Siroki ili Igokea...)iz Crne Gore samo Buducnost to i zasluzuje....ma da se i oni ove godine raspadaju(otiso micov...odose dasic i gordic :? :? ) i da ekipe igraju i domace lige pored nlb..... :? :?

Kada da igraju?

Vikednom je NLB, srijeda ili cetvrtak Euroliga/e... ali, i ja smatram da je to najveci problem, zbog konkurentnosti domacih ekipa.

Ali, ne moze se i jare i pare...
OVde prvenstveno mislim na Bosanske ekipe......jer se opuste u domacem prvnestvu poslije NLB....a i moze posluziti za razvoj mladjih igraca(Andjelic,Majstoric,Camdzic,Klinac...)
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la nerminh74 » 30 maj 2009, 18:20

aseemic je napisao/la:
obannon je napisao/la:Iskreno BIH ne zaslužuje 3 predstavnika
Prije bih dao mjesto Splitu nego slovencima(Srbiji je previše 6 ekipa)
Red bi bio i Makedonce ubaciti da pokažu šta znaju

Slovenija nije u konkurenciji, Srbija nikako. Znači, ili Split ili Igokea - ili, da se neki makednoski klub nađe dovoljno sposoban s parama, da to malo pogura. Sto se tice Igokee, cisto sumnjam da ce vodstvo NLB lige dopustiti BiH tri predstavnika, a prosle sezone imali samo jednog... ali, ko ce znati, ipak tu su samo pare u pitanju.

Ipak, ja mislim da je green card 99% u Splitu.
divljakusa (wild card) se sada kupuje, trenutni konkurenti (po sansama i lovi) su cedevita, split i krka/zlatirog
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la el-fighter » 30 maj 2009, 19:54

Mislim da će Igokea teško u NLB ligu. Trenutno ima boljih klubova od Igokee u ex-ju a koji neigraju NLB. No ipak ništa se nezna.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
aseemic
Postovi: 201
Pridružen/a: 19 maj 2009, 13:42
Lokacija: Sahara
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la aseemic » 05 jun 2009, 18:27

Najnovije vijesti - velike su sanse da Igokea kupi wild card!

:roll:
Nije najveća budala onaj koji ne zna da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina.

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la el-fighter » 05 jun 2009, 18:53

aseemic je napisao/la:Najnovije vijesti - velike su sanse da Igokea kupi wild card!

:roll:
Pa nisu valjda i u upravi NLB lige takvin pa da se daju potkupiti. Znaš li kolika je cijena wild karte.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
aseemic
Postovi: 201
Pridružen/a: 19 maj 2009, 13:42
Lokacija: Sahara
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la aseemic » 06 jun 2009, 14:40

el-fighter je napisao/la:
aseemic je napisao/la:Najnovije vijesti - velike su sanse da Igokea kupi wild card!

:roll:
Pa nisu valjda i u upravi NLB lige takvin pa da se daju potkupiti. Znaš li kolika je cijena wild karte.
Slovenci hoće više mjesta u NLB ligi

Piše: Prodigy
Srijeda, 18.03.09. 10:35.

Bosna ASA BHT je odličnim igrama ove sezone osigurala dva mjesta u NLB regionalnoj ligi za Bosnu i Hercegovinu, ali ta činjenica nikako ne odgovara Slovencima, koji su ostali na samo dva kluba u regionalnom takmičenju.
Slovenija je ove sezone u NLB regionalnoj ligi bila država sa najslabijim koeficijentom i u skladu s tim, ova bi zemlja naredne sezone u NLB ligi trebala biti zastupljena sa dvije, ili eventualno tri ekipe. Kompanija Sidro, koja je vlasnik lige, ima pravo na dodjelu jedne pozivnice „wild card“.

Jure Zdovc, nekadašnji trener sarajevske Bosna ASA BHT, a danas šef stručnog štaba ljubljanske Union Olimpije i selektor košarkaške reprezentacije Slovenije smatra da Slovenija zaslužuje više mjesta za svoje klubove u regionalnom takmičenju.

- Nelogično je da Slovenija ima samo dva kluba u NLB ligi. Slovenija je zaslužila tri mjesta. Uostalom, slovensko gospodarstvo financira regionalnu ligu, kazao je Zdovc u izjavi za slovenačke medije.



http://sportsport.ba/bh_kosarkap-14692.htm

Je l' ti sada jasnije kako i sta? :mrgreen:
Nije najveća budala onaj koji ne zna da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina.

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la el-fighter » 07 jun 2009, 23:03

Sad mi je jasno. Nisam znao da je ova firma vlasnik NLB lige. Koliko sam ja shvatio ovog Zdovca, Slovenija finansira ovu ligu. Ako je tako onda ova wild card ide nekom slovenskom klubu.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la obannon » 09 jun 2009, 13:01

Lisac za MONDO: Smanjuje se NLB Liga


Regionalna košarkaška liga biće smanjena od sezone 2010/11. godine, izjavio je za MONDO generalni menadžer NLB Lige Roman Lisac.

"To je neki dogovor od ranije. U sezoni koja predstoji neće biti promena, sve ostaje isto, ali od naredne sezone broj klubova biće smanjen na 12", rekao je Lisac, koji je u Beogradu učestvovao u razgovorima izvršnog direktora Evrolige Đordija Bertomeua i srpskih klubova.

U intervjuu za portal MONDO, Lisac je rekao da sistem takmičenja za sezonu 2010/11. tek treba da bude dogovoren i utanačen, uključujući to da li će se igrati po sistemu plej-ofa ili Fajnal-fora. Takođe, smanjenje regionalne lige sa sobom povlači i smanjivanje broja klubova po zemljama.

Nijedan klub, dodao je Lisac, neće imati zagarantovano mesto u regionalnoj ligi, kao što će to, na primer, biti u Evroligi.

Interesantno je da je i češki Nimburk izrazio želju da učestvuje u regionalnoj ligi, ali Lisac smatra da to nije realno.

"Mi smo više za to da u našoj ligi igra predstavnik Makedonije. Ova liga nije balkanska liga, ali ima svoju glavu i svoj rep, i učešćem makedonskog predstavnika bila bi zaokružena. I od one tamo sezone očekujemo i jedan makedonski klub. Sa druge strane, ne verujem da bi Evroliga blagonaklono gledala na to da se ovoj ligi priključuju i druge evropske zemlje", rekao je generalni menadžer NLB Lige.

Iz Srbije se uvek čuju glasovi protiv regionalne lige, tačnije glasovi za davanje prednosti domaćoj ligi u odnosu na regionalnu. Stručni savet KSS zatražio je smanjenje NLB Lige, a i srpski klubovi vise puta apelovali na skraćivanje sezone, pre svega Partizan zbog velikog broja utakmica.

Lisac na to kaže da je sastanak u Beogradu bio dobar, pozitivan i da je doprineo da se još neke stvari zaokruže.

"Srpskim klubovima je potrebna regionalna liga, jer ipak daje više kvalitetnijih utakmica nego što je to slučaj u nacionalnim ligama zemalja učesnica", dodao je Lisac.

(MONDO)
- " $...

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la nerminh74 » 10 jun 2009, 19:28

interesatno da niko ne komentarise cinjenicu da od sljedece sezone BiH ima SAMO 1 mjesto u NLB, pa zar neshvatate koja ce se sljedece sezone voditi borba za to jedino mjesto
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la el-fighter » 10 jun 2009, 23:34

Još se nezna na koliko klubova će biti smanjena NLB liga. Koliko ja znam Srbija ima najviše predstavnika, pa bi bio red da ukinu nekog njihovog. Da se mene pita ja bih da u ovoj ligi igraju podva kluba iz svake države bivše Yugoslavije.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la nerminh74 » 11 jun 2009, 20:41

el-fighter je napisao/la:Još se nezna na koliko klubova će biti smanjena NLB liga. Koliko ja znam Srbija ima najviše predstavnika, pa bi bio red da ukinu nekog njihovog. Da se mene pita ja bih da u ovoj ligi igraju podva kluba iz svake države bivše Yugoslavije.
kako nezna, jasno i glasno je receno 2010/11
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la el-fighter » 11 jun 2009, 20:50

nerminh74 je napisao/la:
el-fighter je napisao/la:Još se nezna na koliko klubova će biti smanjena NLB liga. Koliko ja znam Srbija ima najviše predstavnika, pa bi bio red da ukinu nekog njihovog. Da se mene pita ja bih da u ovoj ligi igraju podva kluba iz svake države bivše Yugoslavije.
kako nezna, jasno i glasno je receno 2010/11
Nisam rekao da se nezna od koje sezone će biti smanjene broja klubova, već na koliko klubova će se smanjiti NLB liga.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la obannon » 11 jun 2009, 21:58

12 klubova piše ti gore u tekstu.
- " $...

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la Melo15 » 11 jun 2009, 22:04

najvjerovatnije Srbija gubi jednog a ostaju(Partizan,Zvezda,Hemofarm i FMP)
i nek slovenija ostane na 2 i to bi bilo to valjda :? :?
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la nerminh74 » 12 jun 2009, 14:50

Melo15 je napisao/la:najvjerovatnije Srbija gubi jednog a ostaju(Partizan,Zvezda,Hemofarm i FMP)
i nek slovenija ostane na 2 i to bi bilo to valjda :? :?
jedina je jos sansa sto se tice mkd mjesta, tako da tu postoji opcija za jedno mjesto oko kojeg bi se klali slo i BiH
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: NLB liga sezona 2008/09

Post Postao/la Melo15 » 15 jun 2009, 23:48

el-fighter je napisao/la:Sad mi je jasno. Nisam znao da je ova firma vlasnik NLB lige. Koliko sam ja shvatio ovog Zdovca, Slovenija finansira ovu ligu. Ako je tako onda ova wild card ide nekom slovenskom klubu.
nije ni realno ,,da slovenci izgube jednog predstavnika sa naj losijim koeficijintom ,i da opet daju sami sebi pozivnicu a njihov klub ispao kao naj slabiji ..,, a nije ni realno da svake druge sezone Split ili Zagreb dobijaju pozivnicu ,ali pare cuda rade , a Slovenci su naj gladnija nacija...
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.